PDA

View Full Version : Τόση αναισθησία πια...? Τι να πω...


CPretenteriS
23-03-2011, 22:31
Σήμερα - νωρίτερα το απόγευμα - γυρνώντας από τη δουλεία μου, έτυχε να γίνω μάρτυρας του εξής συμβάντος... και να βοηθήσω με τον τρόπο μου!!

Βρίσκομαι λοιπόν με τη μπέμπα στη Λ.Κηφισίας με κατεύθυνση προς Κηφισσιά στο ύψος του Φάρου Ψυχικού ! Με έχει πιάσει το φανάρι, αυτό ακριβώς πριν το υπόγειο τούνελ...

Είμαι αρκετά πίσω, ανάμεσα από αυτοκίνητα καθώς μπροστά μου βρίσκονται καμιά 15αριά μηχανές (μικρές / μεγάλες)!! Ανάβει το πράσινο, ξεκινούν οι μηχανές εξαφανίζονται και ενώ πλησιάζω στο φαναρι διαπιστώνω ότι λίγο μετά το φανάρι και πριν την είσοδο στο τούνελ, τα αυτοκίνητα της δεξιάς λωρίδας κάνουν ελαφρύ ελιγμό αριστερά προκειμένου να αποφύγουν εμπόδιο...

Φτάνοντας πλέον στο σημείο διαπιστώνω ότι το εμπόδιο είναι μια μηχανή σταματημένη στο πλάι κι ένα ζευγάρι συνάδελφων μηχανόβιων (αγορι-κορίτσι) οι οποίοι φάνταζαν απελπισμένοι... Παρατηρώ τα 2 κράνη στο πεζοδρόμιο και τρομάζω... Η μηχανή ήταν ένα Suzuki ή Kawasaki street σχεδόν καινουριο...

Κόβω ταχύτητα... ανοίγω κράνος και ρωτάω τον πιτσιρικά... "Είστε καλά?"

"Καλά είμαστε... Σώσε με σε παρακαλώ μου λέει... σταμάτα αν μπορείς.."

Κάνω δεξιά αμέσως και σταματάω ακριβώς μπροστά του...

Αφού κατέβηκα απ´ τη μηχανή και πήγα κοντά του ρωτάω για να μάθω τι έγινε...

"Μου έκαναν κάτι στο service... έσφιξαν πολύ τη μανέτα του εμπρός φρένου.." και κάτι με την τρόμπα μου είπε... δεν το συγκράτησα... "και μου μπλόκαρε το φρένο και παρολίγο να πέσουμε"...

"Και πως μπορώ να φανώ χρήσιμος?"... του είπα!!

"Είμαι εδώ και πόση ώρα εδώ και δε λέει να σταματήσει κανείς... Ένα κατσαβίδι ίσιο θέλω για να ξεβιδώσω λίγο τη μανέτα και να ξε-μπλοκαρει ώστε να μπορέσω να φύγω..."

Αμέσως του δίνω ένα κατσαβίδι απ´το σετάκι που κουβαλάω πάντα, έκανε τη δουλειά του και αφού με ευχαρίστησε 15 φορές εκείνος και η κοπέλα του αποχώρησαν... Μαζεψα κι εγώ τα εργαλεία μου κι έφυγα κι εγώ...

Είναι δυνατόν να υπάρχει τόόόόσο αναισθητος κόσμος (και απευθύνομαι ειδικά στους μηχανόβιους) που να βλέπει μια μηχανή και 2 αναβατες σε αυτή την κατάσταση και να προσπερνούν αδιάφοροι???

Έλεος ρε παιδιά... έλεος !!!

Το γεγονός αρχικά με λυπεί ενω ταυτόχρονα με κάνει έξω φρενών!!!

:( :mad::mad:Νεύρα

Τι λέτε κι εσείς βρε παιδιά...??

tsompanis
23-03-2011, 22:38
Έχουν αλλάξει οι εποχές Κωστή....δυστυχώς:(
καλά έκανες και σταμάτησες...
απο την άλλη όμως,και έτσι όπως έχουμε καταντήσει,σου μπαίνουν και ψύλλοι στα αυτιά:(
τέλος καλό όλα καλά;):)

TASOS GS
23-03-2011, 22:42
κριμα ,ουτε ενας :hmmm:

CPretenteriS
23-03-2011, 22:42
Έχουν αλλάξει οι εποχές Κωστή....δυστυχώς:(
καλά έκανες και σταμάτησες...
απο την άλλη όμως,και έτσι όπως έχουμε καταντήσει,σου μπαίνουν και ψύλλοι στα αυτιά:(
τέλος καλό όλα καλά;):)

Συμφωνώ ρε φιλαράκι... αλλά ήταν σε άπλετο φως ημέρας... μέσα στην κίνηση... και μιλάμε για ένα ζευγαρι συμπαθέστατων - και απελπισμένων - πιτσιρικάδων...

HERC
23-03-2011, 22:45
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ,ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ:(
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗΛΕΓΥΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ
ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΕΣ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ....ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ!!!:(

pkiriakos
23-03-2011, 22:50
Απαράδεκτη κατάσταση.Εχουμε γίνει τόσο φιλοτομαριστές και συμφεροντολόγοι που πλέον δεν με εκπλήσει τίποτα.Εγώ πάντως βοηθάω πάντα και κάποιες φορές τόσο πολύ που βρίσκομαι και εκτεθειμένος.Το βράδυ τουλάχιστον κοιμάμαι και ροχαλίζω με ήσυχη την συνείδηση μου.Α στα διάλα πιά.ΤΟΜΑΡΙΑ.Συγνώμη για το υβρεολόγιο αλλά πραγματικά συγχύστηκα. ΝεύραΝεύραΝεύρα

gandreas
23-03-2011, 22:58
Κώστα υπάρχουν εκατοντάδες άνθρωποι που δεν θέλουν να μπλέξουν και λίγοι που θα σε βοηθήσουν, τι σε παραξενεύει?
Είσαι μειοψηφία αλλά εσύ σταμάτησες και αυτό τα λέει όλα.

xurxes
23-03-2011, 23:19
μοσχαρια καταντικαμε...

erasel
23-03-2011, 23:23
Εγώ είμαι από Κέρκυρα και θα σταματούσα σίγουρα σε μια τέτοια σκηνη..
αν ήμουν όμως στην Αθήνα δεν ξέρω.."οι ρυθμοί είναι άλλοι", "ο χώρος είναι λίγος"
πιθανότατα να έκανα το ίδιο όμως..:)

DERTILAS
23-03-2011, 23:24
Εχω χρειαστεί και εχω δωσει αρκετες φορες βοηθεια...... προσωπικά το θεωρω αυτονόητο...

CPretenteriS
23-03-2011, 23:37
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ,ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ:(
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗΛΕΓΥΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ
ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΕΣ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ....ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ!!!:(

Το θέμα μου φίλε είναι ότι δε σταματούσαν ούτε οι μηχανές...:hmmm:

Δεν μπορώ να πω με ακρίβεια πόσες μηχανές πέρασαν και δε σταμάτησαν όση ώρα περίμεναν τα παιδιά εκεί... αλλά τουλάχιστον στο φανάρι το δικό μου, πέρασαν 15 και όπως είπα... εξαφανίστηκαν... ούτε καν έκοψαν να δουν...

Απαράδεκτο... επιεικώς... :mad:

CPretenteriS
23-03-2011, 23:39
Απαράδεκτη κατάσταση.Εχουμε γίνει τόσο φιλοτομαριστές και συμφεροντολόγοι που πλέον δεν με εκπλήσει τίποτα.Εγώ πάντως βοηθάω πάντα και κάποιες φορές τόσο πολύ που βρίσκομαι και εκτεθειμένος.Το βράδυ τουλάχιστον κοιμάμαι και ροχαλίζω με ήσυχη την συνείδηση μου.Α στα διάλα πιά.ΤΟΜΑΡΙΑ.Συγνώμη για το υβρεολόγιο αλλά πραγματικά συγχύστηκα. ΝεύραΝεύραΝεύρα

Κι εγώ το ίδιο φιλαράκι...

Maggellanos
23-03-2011, 23:59
Είναι δυνατόν να υπάρχει τόόόόσο αναισθητος κόσμος (και απευθύνομαι ειδικά στους μηχανόβιους) που να βλέπει μια μηχανή και 2 αναβατες σε αυτή την κατάσταση και να προσπερνούν αδιάφοροι???





Εδω αιμοφυρτο στην ασφαλτο σε βλεπουν και δεν σταματαει κανεις να βοηθησει....ποσες φορες το εχουμε δει ολοι αυτο?

To μονο θετικο στην ολη ιστορια ειναι πως σιγουρα απο τους 15 που ειχες μπροστα σου,''μηχανοβιοι'',παιζει να ηταν κανα δυο....

Ολοι οι υπολοιποι ηταν σιγουρα 'κουτακηδες΄που επειδη ειχε λιακαδα ειχαν βγει με το σκουτερ....αυτο ευτυχως(για εμας)δεν τους κανει μηχανοβιους,και ειναι το μονο που ψιλοσωζει την κατασταση....

griv_gs
24-03-2011, 00:40
Εγώ θα σταμάταγα να παρω τηλ τον Νάπο, να τον κοροιδεψω για τους Γιαπωνέζους, αλλά αν ήμουν βιαστικός θα έφευγα.

Ας είχαν BMW:D:D:D

MARK
24-03-2011, 00:42
Κάτι τόσο απλό δεν το έκανε κανείς:hmmm:ωραίος Κώστα :cool:

REK
24-03-2011, 01:10
αυτο που έχω να πω εγώ Κωστή είναι μονο ΜΠΡΑΒΟ:sm8:..όλα τα υπόλοιπα τα είπαν οι προλαλησαντες..είσαι η εξαίρεση στον κανονα (δυστυχώς είναι κανόνας πιά...:(:()

taksidiotis
24-03-2011, 06:46
Αν και οι καιροί πλέον πονηροί κι εγώ θα σταματούσα,καλού κακού πάντα κρατάω μαζί μου εργαλεια


Sent from my iPhone using Tapatalk

gepol
24-03-2011, 06:55
Οταν είχα ατύχημα, μέρα μεσημέρι στην Λ.Κηφισίας, η γυνάικα μου ήταν φαρδιά πλατιά στην άσφαλτο εγώ 10 μέτρα πιο κεί χάμω με το Varadero, και της κορνάρισε ο λεωφορειοδηγός για φύγει απο την μέση. Αυτό σε πείραξε εσένα ?

Εχουμε όχι μόνο γίνει ζούγκλα, αλλά έχουμε χάσει και την ταυτότητά μας.

paschalis
24-03-2011, 08:18
Μπραβο Κωστη!!


Τελευταια φορα που χρειαστηκε να σταματησω βρεθηκα 5 φορες στο στρατοδικειο ως μαρτυρας για να πω τα αυτονοητα οτι δηλαδη οι πεζοι περνανε μονο οταν τα οχηματα εχουν κοκκινο...
Τελικα ο οδηγος καταδικαστηκε.....(απο μια ανεκδιηγητη ομαδα ........)

adventure
24-03-2011, 09:12
Δυστυχώς έχουν αλλάξει οι καιροί και βλέπεις σπάνια να σταματά κάποιος για να προσφέρει τη βοήθεια του και πόσο μάλιστα μέσα στην Αθήνα .

:( :( :(

Μπράβο ρε Κωστή έπραξες καλά .

:sm8:

CPretenteriS
24-03-2011, 13:02
Κάτι τόσο απλό δεν το έκανε κανείς:hmmm:ωραίος Κώστα :cool:

αυτο που έχω να πω εγώ Κωστή είναι μονο ΜΠΡΑΒΟ:sm8:..όλα τα υπόλοιπα τα είπαν οι προλαλησαντες..είσαι η εξαίρεση στον κανονα (δυστυχώς είναι κανόνας πιά...:(:()

Μπραβο Κωστη!!


Τελευταια φορα που χρειαστηκε να σταματησω βρεθηκα 5 φορες στο στρατοδικειο ως μαρτυρας για να πω τα αυτονοητα οτι δηλαδη οι πεζοι περνανε μονο οταν τα οχηματα εχουν κοκκινο...
Τελικα ο οδηγος καταδικαστηκε.....(απο μια ανεκδιηγητη ομαδα ........)



Δυστυχώς έχουν αλλάξει οι καιροί και βλέπεις σπάνια να σταματά κάποιος για να προσφέρει τη βοήθεια του και πόσο μάλιστα μέσα στην Αθήνα .

:( :( :(

Μπράβο ρε Κωστή έπραξες καλά .

:sm8:


Πάνω απ' όλα δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είμαστε άνθρωποι... και ότι κάποια στιγμή μπορεί να βρεθούμε εμέις σε ανάγκη...

Σας ευχαριστώ φίλοι μου...

Arkas
24-03-2011, 13:08
Οταν είχα ατύχημα, μέρα μεσημέρι στην Λ.Κηφισίας, η γυνάικα μου ήταν φαρδιά πλατιά στην άσφαλτο εγώ 10 μέτρα πιο κεί χάμω με το Varadero, και της κορνάρισε ο λεωφορειοδηγός για φύγει απο την μέση. Αυτό σε πείραξε εσένα ?

Εχουμε όχι μόνο γίνει ζούγκλα, αλλά έχουμε χάσει και την ταυτότητά μας.
Έτσι ακριβώς Γιώργη!
Είναι να μην σου τύχει...

vaska
24-03-2011, 14:11
Εγώ πάλι σταμάτησα να βοηθήσω 2 άτομα με μοτο και μάλιστα ενώ ήμουν με τη γυναίκα μου προθυμοποιήθηκα να τους ρυμουλκήσω με ιμάντα που πάντα έχω μαζί μου. Η κατάληξη ήταν να βγάλουν μαχαίρι και να μου ζητήσουν ότι λεφτά είχα μαζί μου. Ο ένας πρόλαβε κι έφυγε, ο άλλος ακόμα θα πρέπει να θυμάται την συνάντησή μας κάθε που αλλάζει ο καιρός. Του έσπασα κάμποσα πλευρά και 1 δόντι.

renovatio
24-03-2011, 14:24
Και ναι και όχι. Εντάξει βλάβη ήτανε και όχι ατύχημα. Εγώ κουβάλησα το παπί από την Εθνική στο ύψος του Village μέχρι τον Πειραιά ποδαράτο και δεν σταμάτησε κανεις και ούτε το περίμενα. Προσωπικά θα σταματούσα να δω αν θέλουν κάτι. Το ατύχημα είναι άλλη φάση η βλάβη άλλη φάση.

CPretenteriS
24-03-2011, 14:47
Προφανώς κάθε φορά πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη μας τις εκάστοτε συνθήκες... και να τις αξιολογούμε πριν σταματήσουμε...

Αλλά στις συνθήκες στις οποίες βρέθηκα εγώ χθες... ήταν προφανές ότι δε διέτρεχα κανέναν απολύτως κίνδυνο...

kostasx
24-03-2011, 15:33
Κωστή καλά έκανες και σταμάτησες..έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι πάντα με προσοχή;);)

Neo
24-03-2011, 17:40
Τι μικρός που είναι ο κόσμος!

ενα μεγαλο ευχαριστω στον αγνωστο συντροχο για την βοηθεια του - myBike (http://www.mybike.gr/topic/41828-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/page__pid__868326#entry868326)

REK
24-03-2011, 18:27
Τι μικρός που είναι ο κόσμος!

ενα μεγαλο ευχαριστω στον αγνωστο συντροχο για την βοηθεια του - myBike (http://www.mybike.gr/topic/41828-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/page__pid__868326#entry868326)



ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΙΚΡΟΣ!!!;)

CPretenteriS
24-03-2011, 18:36
Τι μικρός που είναι ο κόσμος!

ενα μεγαλο ευχαριστω στον αγνωστο συντροχο για την βοηθεια του - myBike (http://www.mybike.gr/topic/41828-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/page__pid__868326#entry868326)

Νίκο, να σ'ευχαριστήσω που εντόπισες και δημοσίευσες το θέμα γιατί έτσι θα 'χω ένα ακόμα φιλαράκι απ' το mybike... ;)

Πέρασα κι από 'κει μια βολτίτσα και δέχθηκα ήδη τη θερμή υποδοχή τους!! :)

Ευχαρίστησα δε το φιλαράκι και του είπα να περάσει κι απ' το δικό μας forum !! :o

Είναι όντως μικρός ο κόσμος...

dimitrisgsx1400
24-03-2011, 18:41
Δεν εχει εμπιστοσυνη κανενας κανεναν.... :(

nivo
24-03-2011, 19:31
οι πιο πολλοι απο εμας θα βοηθουσαμε ,εμενα μου εχει συμβη καποιες φορες, αλλα οι καιροι εχουν γινει πονηροι και το κακο δεν εχει ουτε μερα ουτε νυχτα, οι ρυθμοι της ζωης μας εχουν κανει λιγο αδιαφορους .....:(

mAthosalas
24-03-2011, 21:26
Μαγκα συγχαρητηρια για την ανθρωπιά και συναδελφικοτητα σου!Δυστυχως ζουμε σε ζουγκλα και καθενας κοιτα μονο την παρτη του!ΜΠΡΑΒΟ!:)
Και να ξερεις τα παιδια που βοηθησες ειναι απο τα καλυτερα παιδια στο MyBike :)Σε ευχαριστησαν και δημοσιως γιατι αξιζουν αυτα να λεγονται και δημοσια!!!(ετσι για την ιστορια...)ενα μεγαλο ευχαριστω στον αγνωστο συντροχο για την βοηθεια του - myBike (http://www.mybike.gr/topic/41828-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/)
Μην του πεις μονο Suzuki ή kawasaki...Ducati εχει...:sm7::p

CPretenteriS
24-03-2011, 23:10
Μαγκα συγχαρητηρια για την ανθρωπιά και συναδελφικοτητα σου!Δυστυχως ζουμε σε ζουγκλα και καθενας κοιτα μονο την παρτη του!ΜΠΡΑΒΟ!:)
Και να ξερεις τα παιδια που βοηθησες ειναι απο τα καλυτερα παιδια στο MyBike :)Σε ευχαριστησαν και δημοσιως γιατι αξιζουν αυτα να λεγονται και δημοσια!!!(ετσι για την ιστορια...)ενα μεγαλο ευχαριστω στον αγνωστο συντροχο για την βοηθεια του - myBike (http://www.mybike.gr/topic/41828-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/)
Μην του πεις μονο Suzuki ή kawasaki...Ducati εχει...:sm7::p

Το ξέρω φίλε... μπήκα και τα είδα όλα!!

Κατάλαβα για τι παιδιά επρόκειτο... και τους ευχαρίστησα κι εγώ!!

Άσε που δέχθηκα Βασιλική υποδοχή... αυτό που το πας;;; :o:D

Όσο για τη μάρκα... γράψε λάθος... κεκτημένη ταχύτητα... :D :o:rolleyes:

Neo
27-03-2011, 22:29
Νίκο, να σ'ευχαριστήσω που εντόπισες και δημοσίευσες το θέμα γιατί έτσι θα 'χω ένα ακόμα φιλαράκι απ' το mybike... ;)

Πέρασα κι από 'κει μια βολτίτσα και δέχθηκα ήδη τη θερμή υποδοχή τους!! :)

Ευχαρίστησα δε το φιλαράκι και του είπα να περάσει κι απ' το δικό μας forum !! :o

Είναι όντως μικρός ο κόσμος...



Να είσαι καλά φίλε και πάντα να συμπεριφέρεσαι με τον ίδιο τρόπο σε συνάδελφους. ;)

ortho
27-03-2011, 22:45
Μπράβο Κωστή, σωστή ενέργεια!:sm8:
Κι ωραίος ο σύντροχος που ανέδειξε το θέμα στο mybike.:sm8:

( αν και κάποιος πέταξε μιά σπόντα για το φόρουμ μας):confused::confused:

CPretenteriS
28-03-2011, 01:51
Να είσαι καλά φίλε και πάντα να συμπεριφέρεσαι με τον ίδιο τρόπο σε συνάδελφους. ;)

Μπράβο Κωστή, σωστή ενέργεια!:sm8:
Κι ωραίος ο σύντροχος που ανέδειξε το θέμα στο mybike.:sm8:

( αν και κάποιος πέταξε μιά σπόντα για το φόρουμ μας):confused::confused:


Εκανα το αυτονόητο φιλαράκια !! :)

Τι εννοείς σπόντα?? Αυτό για το ΑΦΜ και την ταυτότητα??

ortho
29-03-2011, 13:29
Εκανα το αυτονόητο φιλαράκια !! :)

Τι εννοείς σπόντα?? Αυτό για το ΑΦΜ και την ταυτότητα??


Αυτό, αν και σπόντα είναι μάλλον λάθος λέξη. Εμπάθεια ίσως ταιριάζει καλύτερα.

CPretenteriS
29-03-2011, 13:36
Αυτό, αν και σπόντα είναι μάλλον λάθος λέξη. Εμπάθεια ίσως ταιριάζει καλύτερα.


Κι εμένα μου φάνηκε λίγο υπερβολικό... γιατί ουσιαστικά μόνο το τηλ. είναι επιπλέον... όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια...

Δεν κατάλαβα κι εγώ γιατί ενοχλήθηκε τόσο... anyway... ο καθένας κρίνει και αποφασίζει...