PDA

View Full Version : Έστω και Αργά. Σοφικό


Peter
26-03-2011, 19:38
Συγχαρητήρια Κοπή της πίτας στο Σοφικό.
Πέρασε αρκετός καιρός από τότε αλλά δεν πειράζει έστω και τώρα να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου στους οργανωτές για καλή οργάνωση. Τόσο πολύς κόσμος και μηχανές δεν είχα τύχη ποτέ να βρεθώ. Τα δώρα του λαχνού ήταν πολλά και αξιόλογα εκ των οποίων είχα την τύχη να κερδίσω , ένα κράνος
Sport BMW προσφορα από την MOTO GENESIS.
Μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω από κοντά μέλη τα οποία έβλεπα τα ονόματα τους στο Forum.
Ιδιαίτερα θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Λεοντόκαρδο,
που μας έλυσε το πρόβλημα με την κράτηση μας από δικό μου λάθος.
Παρατήρησα πολλοί είχαν μαζί τους φωτογραφικές μηχανές διάφορος τύπους,
Από compact reflex κτλ. Θα ήθελα να δώσω μια συμβουλή (λόγο επαγγέλματος ) όσο αφορά τη μεταφορά μηχανών με μοτοσικλέτα.
Η μεταφορά μηχανών μέσα στης μπαγκαζιέρες είναι ο χειρότερος τρόπος μεταφορά, γιατί οι κραδασμοί της μοτοσικλέτας μεταφέρονται και φωτογραφική μηχανή δέχεται συνεχώς τους κραδασμούς με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν διάφορα προβλήματα, τo ποιο κοινό να λασκάρουν βίδες, connector κτλ. Ο ποιο σωστός τρόπος είναι στο ασκίδιο στην πλάτη.
Όταν αυτό δεν είναι εφικτό τότε αναγκαστικά στην βαλίτζα μέσα σε φωτογραφική τσάντα με επενδύσεις που απορροφούν τους κραδασμούς.
τα μικρά χωράνε στην τσέπη του μπουφάν.

tsompanis
26-03-2011, 21:58
να είσαι καλά και εσύ φίλε!
ποτέ δεν είναι αργά;):)
σήμερα την έχουν κοπανήσει όλοι:D

καλώς ήρθες στην μεγάλη μοτοπαρέα!

adventure
26-03-2011, 22:27
Καλώς ήρθες στη παρέα καλά να περνάς και φυσικά ευχαριστούμε για τις συμβουλές μεταφοράς για τις φωτογραφικές μας μηχανές .

;) :)

MARK
27-03-2011, 01:29
Να είσαι καλά,πέρνα από την ενότητα Καλώς ήλθατε να σε καλωσορίσουμε επίσημα...:)

CPretenteriS
27-03-2011, 12:45
:sm8:

GEO_K
27-03-2011, 19:09
welcome welcome!!!!

Arkas
28-03-2011, 11:07
Παναγιώτη, σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!

Είμαι σίγουρος
πως μπορείς να μας προσφέρεις πολλές ακόμη πληροφορίες
για τις φωτογραφικές,
μιας που είναι και η κύρια επαγγελματική σου ανασχόληση.

.