PDA

View Full Version : Κρητικοί θέλουν να...πολεμήσουν στο πλευρό του Καντάφι!


Eftixis
29-03-2011, 11:53
http://www.cretalive.gr/new/29659

Είμαι και εγώ ένας από αυτούς:)
*"Λιοντάρια να σε ζώσουνε με δόντια ματωμένα
γη θα σκοτώσω να σωθείς γη θα με φαν' και 'μενα".*
Είναι η μαντινάδα που αφιέρωσαν στον Καντάφι...

Jefe
29-03-2011, 12:50
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201DD.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={577E53E4-D534-433B-9AE7-7B3BD3306E01})




Jefe

Eftixis
29-03-2011, 13:39
Όταν έχεις πιεί Ρακί με τον γιό του και έχεις νυχτοπερπατήσει ,τον έχεις γνωρίσει από κοντά και είναι και γαμώ τα παιδιά ο Saif Al Islam τότε είναι σαν να μου λές να πολεμήσω τον Varderista ,Comanter GSmaniac και τα άλλα παιδιά ,που τα πίναμε προχθές μαζί και γίναμε αδέλφια .

Γιατί κάτι τέτοια παρεάκια κάναμε με τον Saif

Βέβαια κάποιοι άλλοι μεγάλη τους έχουνε πουλήσει βάζοντας τον λαό να σκοτώνεται για να τους πάρουν τα πετρέλαια. Τώρα τους έπιασε η Αγάπη για τους Λύβιους η υποκρισία περισσεύει..

yns
29-03-2011, 13:50
Δυστυχώς θα "εκδημοκρατιστεί" κι η Λιβύη.. Με τον τρόπο που ξέρουν φυσικά. Και μετά τα πετρέλαια θα αλλάξουν χέρια και θα πέσουν οι δυτικές εταιρίες να ξαναφτιάξουν τη χώρα. Μέχρι τους επόμενους "τυχερούς". Και όλο αυτό θα μας το παρουσιάσουν σαν "νίκη του λαού". Ας το κάνουν τότε και στις υπόλοιπες Αφρικανικές χώρες που έχουν δικτάτορες (σ'αυτές που ΔΕΝ έχουν πετρέλαιο και διαμάντια). :mad::mad: Όπως το λες.. "ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ"

Kimwnas
29-03-2011, 13:58
...το θέμα είναι ότι είχαμε ένα τρελό χαρτί στα χέρια μας, αναφορικά με άσκηση διπλωματίας στην ευρύτερη περιοχή λόγω θέσης και ιδιαίτερων σχέσεων με πολλά απο τα εμπλεκόμενα κράτη, αλλά.... ας μην ανοίξω το στόμα μου πάλι....
:hmmm:

ortho
29-03-2011, 15:36
...το θέμα είναι ότι είχαμε ένα τρελό χαρτί στα χέρια μας, αναφορικά με άσκηση διπλωματίας στην ευρύτερη περιοχή λόγω θέσης και ιδιαίτερων σχέσεων με πολλά απο τα εμπλεκόμενα κράτη, αλλά.... ας μην ανοίξω το στόμα μου πάλι....
:hmmm:


Ανοιξέ το!!!!!

saitman
29-03-2011, 15:40
...το θέμα είναι ότι είχαμε ένα τρελό χαρτί στα χέρια μας, αναφορικά με άσκηση διπλωματίας στην ευρύτερη περιοχή λόγω θέσης και ιδιαίτερων σχέσεων με πολλά απο τα εμπλεκόμενα κράτη, αλλά.... ας μην ανοίξω το στόμα μου πάλι....
:hmmm:
για πες!!

evan400f
29-03-2011, 15:45
Υποκρισία σε όλο το μεγαλείο της!!!:mad::mad:Νεύρα

giotis
29-03-2011, 16:10
Είπε ό Saif ότι προσφέρθηκαν να πολεμήσουν για αυτόν χίλιοι Κρητικοί, ένα εκατομμυριο κινέζοι φίλοι του.....και μετά ξύπνησε.

TEOSS
29-03-2011, 16:18
Όλα τα νομίσματα έχουν δυο όψεις , αλλά βλέπεις πάντα μόνο αυτή που κοιτάς.
Τα πετρέλαια και την πολιτική συνεργασία την είχαν ήδη εξασφαλίσει. Υπάρχουν συμφέροντα πέραν των οικονομικών, ποιο μακροχρόνια…
Ο εκδημοκρατισμός θα προχωρήσει και στα υπόλοιπα κράτη … πλούσια και φτωχά ,μικρά και μεγάλα…οι έχοντες την παγκόσμια εξουσία το έχουν δηλώσει εδώ και χρόνια. Το πότε και πως θα πραγματοποιηθούν τα σχέδια τους μένει να δούμε και να ζήσουμε.

Όσο για την μερίδα των Κρητικών που αναφέρετε εδώ … ως συνήθως θα μείνουν στα λόγια τις μαντινάδες και στην συμμετοχή εξ αποστάσεως ….αντιθέτως ευρωπαίοι (Γάλλοι, Άγγλοι, Γερμανοί..κ.α.) πρώην μέλη S.F. και Λεγεώνας ..πολεμάνε <<οριτζιναλ>>.-

Kimwnas
29-03-2011, 16:25
Ανοιξέ το!!!!!

Είναι τυχαίο ότι η αλλαγή στην "διεύθυνση του καταστήματος" τόσο στην Αίγυπτο όσο και στην Λιβύη συμπίπτει με την ανακοίνωση πρόθεσης εκμετάλευσης των φυσικών πόρων της Μεσογείου ένα μεγάλο κομμάτι των οποίων βρίσκονται μέσα στην ΑΟΖ των εν λόγο χωρών?

Τυχαίο το γεγονός ότι η Κύπρος ενάντια στην συνηθισμένη τακτική της έκανε μονομερή συμφωνία με το Ισραήλ για τις ΑΟΖ και το δικό μας ΥΠΕΞ το έμαθε απο τις ειδήσεις?

Η μοναδική Ευρωπαϊκή χώρα που είχε και έχει ανοικτή γραμμή διπλωματικής επικοινωνίας η Λιβύη, είναι η Ελλάδα, εμείς όμως σφυρίζουμε αδιάφορα?... (για να είμαι αντικειμενικός αυτό το λέω με επιφύλαξη)

Για κάντε μια σούμα και βγάλτε τα συμπεράσματα σας...

TEOSS
29-03-2011, 18:42
Δηλαδή, εφόσον με παρέμβαση της Τουρκίας και ολιγωρία Ελλάδας κόλλησαν οι οριοθετήσεις ΑΟΖ με Αλβανία, Λιβύη και Αίγυπτο ..αυτό θα γίνει με τις νέες δημοκρατικές κυβερνήσεις που ΘΑ και ΙΣΩΣ προκύψουν , με κοινοβούλια που το συντηρητικό μουσουλμανικό στοιχείο θα έχει το 20-30% ???

Αμάν, τι συνειδητοποίησα …όλα γίνονται για να φτιάξει ΑΟΖ ο Γιωργάκης ??? Μήπως μετά την Σοσιαλιστική Διεθνή. το σύστημα προορίζει τον ΓΑΠ για παγκόσμιο ηγέτη ??? Έχουμε τέτοιο κελεπούρι και δεν το ξέρουμε ??? :sm7::sm7::sm7:

...
Δεν έχουν οι πετρελαϊκές εταιρίες βάλει χέρι στα κοιτάσματα εντός των χωρών αυτών? Δεν είχαν άριστες σχέσεις με τα καθεστώτα (που οι μονάρχες μάλιστα αγόραζαν και επένδυαν σε μετοχές τους!!!)???
Πότε αντιτάχθηκαν σε έρευνες και εξόρυξη στην Μεσόγειο ?ΠΟΤΕ! Οι ίδιες μάλιστα χώριζαν τομείς και μοίραζαν τα δικαιώματα (η μόνη χώρα που δεν το έκανε είναι η …Ελλάδα:() . Οι νέες δημοκρατικές ηγεσίες θα έχουν μικρότερο ποσοστό κρατικής συμμετοχής και δικαιωμάτων από τις μοναρχίες???
Είχε το σύστημα πρόβλημα με αυτούς τους ηγέτες ? Μέχρι πριν 2 μήνες ήταν αγκαλιτσα….έγινε κάτι (αρχές του 2011) και δεν το μάθαμε ?
Ποιος τα πιστεύει αυτά ? επειδή τα σερβίρουν στα δελτία ειδήσεων???

Kimwnas
29-03-2011, 19:39
...ποιός μίλησε για νέες δημοκρατικές κυβερνήσεις?....

1) έχεις συμφέροντα σε μια χώρα...
2) το/τα άτομα που "συνεργάζεσαι" στην χώρα αυτή έχουν φτάσει στην ημερομηνία "λήξης" τους, και υπάρχει λαϊκή εξέγερση...
3) την αφήνεις να εξελιχθεί, αποκυρήσωντας τον μέχρι πρότεινος "φίλο" σου
4) στην πορεία και στα μουλωχτά "υφαρπάζεις" και νουθετείς το κίνημα
5) αποκτάς "νέο σύνεργάτη" ο οποίος έχει πλέον την κοινή αποδοχή...
6) business as usual..

Βασική διπλωματία ισχύος...

Και βρείτε μου μια χώρα που έγινε λαϊκή εξέγερση και απέκτησε δημοκρατία...

xenos
29-03-2011, 20:18
θα γίνει οτι γίνει εκεί κάτω....το ερώτημα μου ειναι τα κοπέλια μετά θα μπορούν να προμηθευοντε τα "παιχνίδια τους" η" θα πρέπει να ψάξουν σε αλλη αγορά!!!!!;)

ortho
29-03-2011, 22:45
Ρίξτε μιά ματιά κι εδώ. Είναι στα αγγλικά.

http://www.gsforum.gr/%CE%9A%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-55/%CE%9B%CE%B9%CE%B2%CF%8D%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%B7-%CE%BF%CF%80%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1-18901/

TEOSS
31-03-2011, 01:23
Πάλι καλά που διαβάζουμε και πραβδα….
Σοβαρή ενημέρωση…κι εγώ για εγκυρότητα… βλέπω Λιακό !!!:sm7::sm7::sm7:
Τώρα θα πρέπει να διευκρινίσουμε… ήθελαν να διώξουν και έβαλαν <<επαναστάτες>> ΄η τους προέκυψε η επανάσταση και πάνε να την προσεταιριστούν…???:Απορία: