PDA

View Full Version : τροχαία η΄ υπουργείο συγκοινωνιών!!


xenos
04-04-2009, 22:11
γνωριζει κανεις καπιο site η΄ που μπορω να απευθυνθώ για να μαθω για την σήμανση των δρόμων??....σε ορισμένους δρομους στην τροχαια υπαρχουν σηματα που ομως για καπιους λογους εχουν αφαιρεθεί...μου ειπαν να παω στην τροχαια η΄ στο υπουργειο αλλα αυτο θα μου παρει 2 μερες δουλεια!!!....ψαχνομαι σχετικα με το τρακαρισμα που ειχα μπας κ βγαλω καμια ακρη!!

nek21
04-04-2009, 22:24
γνωριζει κανεις καπιο site η΄ που μπορω να απευθυνθώ για να μαθω για την σήμανση των δρόμων??....σε ορισμένους δρομους στην τροχαια υπαρχουν σηματα που ομως για καπιους λογους εχουν αφαιρεθεί...μου ειπαν να παω στην τροχαια η΄ στο υπουργειο αλλα αυτο θα μου παρει 2 μερες δουλεια!!!....ψαχνομαι σχετικα με το τρακαρισμα που ειχα μπας κ βγαλω καμια ακρη!!


φιλε μου καλε ξερω οτι για τη σημανση ειναι υπευθυνοι οι εκαστοτε δημοι.αν ο δρομος που συνεβη το ατυχημα π.χ δεν ανηκει σε καποιο δημο τοτε για τη σημανση πρεπει να απευθυνθεις στο υπουργειο.νομιζω ομως οτι οσο τραγικο κι αν ακουγεται δεν ασχολουνται με τη σημανση οι παραπανω υπηρεσιες που αναφερεις αλλα ο δημος και το υπεχωδε(με καθε επιφυλαξη).αφου εισαι αθηνα παρε τηλ στο 1033και ζητησε τους να σε συνδεσουν με τροχαια αθηνων,ισως σε κατατοπισουν.αρε ελλαδαρα αθανατη.

skippybi
05-04-2009, 18:09
:confused::confused::confused:

καλό ξεμπέρδεμα πάντως...

fire red!
05-04-2009, 19:28
:confused::confused::confused:

καλό ξεμπέρδεμα πάντως...
Συμφωνώ....:confused::confused::confused:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
05-04-2009, 21:36
φιλε μου καλε ξερω οτι για τη σημανση ειναι υπευθυνοι οι εκαστοτε δημοι.αν ο δρομος που συνεβη το ατυχημα π.χ δεν ανηκει σε καποιο δημο τοτε για τη σημανση πρεπει να απευθυνθεις στο υπουργειο.νομιζω ομως οτι οσο τραγικο κι αν ακουγεται δεν ασχολουνται με τη σημανση οι παραπανω υπηρεσιες που αναφερεις αλλα ο δημος και το υπεχωδε(με καθε επιφυλαξη).αφου εισαι αθηνα παρε τηλ στο 1033και ζητησε τους να σε συνδεσουν με τροχαια αθηνων,ισως σε κατατοπισουν.αρε ελλαδαρα αθανατη.


Λογικά μου ακούγονται .....

Που έγινε το τρακάρισμα ;;;;:confused:

xenos
06-04-2009, 19:40
Ιωαννίνων βρισκόμουνα εγω κ Βοσπόρου ο αλλος στα Σεπόλια..κ τον ειχα απο δεξιά

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
06-04-2009, 20:39
Ιωαννίνων βρισκόμουνα εγω κ Βοσπόρου ο αλλος στα Σεπόλια..κ τον ειχα απο δεξιά



Αν θυμάμαι καλά,

αυτός δεν είχε STOP k σε χτύπησε πίσω δεξιά ….

Που έχεις πρόβλημα τώρα ;;;;



.

Arkas
06-04-2009, 21:37
Ξένο,
ο ασφαλιστής σου δεν μπορεί να σε βοηθήσει;

xenos
07-04-2009, 19:05
ο ασφαλιστής μου ειπε οτι αν παμε δικαστικός,ειναι 50-50 να το κερδίσουμε,ναι μεν γιατι ειναι το χτυπημα πισω,αφετέρου οτι ειναι απο στενο δεξια χωρις στοπ...απλα μου ειπε να το ψαξω λιγο καλύτερα μηπως κ σε καπιον χαρτη της τροχαιας η΄ του υπουργείου υπάρχει στοπ το οποίο το εχουν αφαιρέσει η΄ η Ιωαννίνων ειναι δρομος με προτεραιότητα -ταχείας κυκλοφορίας διοτι περνανε κ λεωφορεία στην Ιωαννίνων

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-04-2009, 22:10
Δηλαδή, όπως είναι τα πράγματα,

πάμε για συνυπαιτιότητα ;;;; :Απορία::Απορία:

skippybi
07-04-2009, 22:46
Δηλαδή, όπως είναι τα πράγματα,

πάμε για συνυπαιτιότητα ;;;; :Απορία::Απορία:
που μεταφράζεται, ο καθένας πληρώνει τη ζημιά του και τα δικαστικά έξοδα στο ακέραιο!!!(όχι μισά μισά...)ΝεύραΝεύραΝεύρα

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-04-2009, 06:18
που μεταφράζεται, ο καθένας πληρώνει τη ζημιά του και τα δικαστικά έξοδα στο ακέραιο!!!(όχι μισά μισά...)ΝεύραΝεύραΝεύρα


...δηλαδή, πληρώνονται ΔΙΠΛΑ ;;;;;

Αυτό δεν τόξερα .....:mad:

xenos
08-04-2009, 06:31
η αλλη ασφαλιστικη ισχυριζετε οτι επειδη δεν εχει στοπ δεν φταίει,η δικια μου οτι ναι μεν φταίμε γιατι ειναι απο δεξια.αλλα υπαρχει μια πιθανοτητα να το κερδισουμε αν παμε δικαστικος...για αυτο κοιτάω να δω σχετικα με τα σηματα στην βοσπορου κ ιωαννινων!!!!

xvitos
08-04-2009, 06:44
:hmmm:....μπέρδεμα ..Νεύρα

skippybi
08-04-2009, 20:08
...δηλαδή, πληρώνονται ΔΙΠΛΑ ;;;;;

Αυτό δεν τόξερα .....:mad:











Ναί Νίκο!!!

έχω πάει στα δικαστήρια(δηλαδή μας κάλεσαν και τους δύο) μετά από τροχαίο χωρίς να φταίω και επειδή η πρόεδρος ''δεν ήταν μάντης'' όπως μας εκμυστηρεύτηκε, ''ένοχοι και οι δύο με ελαφρυντικά'' και περάστε να πληρώσετε τα έξοδα... ΚΑΙ οι δύο, δηλαδή ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ!!!ΝεύραΝεύραΝεύρα

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-04-2009, 01:51
Ναί Νίκο!!!

έχω πάει στα δικαστήρια(δηλαδή μας κάλεσαν και τους δύο) μετά από τροχαίο χωρίς να φταίω και επειδή η πρόεδρος ''δεν ήταν μάντης'' όπως μας εκμυστηρεύτηκε, ''ένοχοι και οι δύο με ελαφρυντικά'' και περάστε να πληρώσετε τα έξοδα... ΚΑΙ οι δύο, δηλαδή ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ!!!ΝεύραΝεύραΝεύρα



http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-29.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-29.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-29.gif



.