PDA

View Full Version : Θα ηθελα πληροφοριες καλες η κακες για MV AGUSTA


scorpiobmw
01-04-2011, 23:16
Μου εγινε μια προταση για ανταλλαγη του GS 1200 μου με agusta 1000 s 1+1 του 2005 με λιγα χλμ.....Αυτο που θελω αν καποιος ξερει φυσικα να μου πει κανα δυο πραγματακια για αυτο το μηχανακι γιατι, για την μοτο αυτη δεν εχω ιδεα τιποτα..........και αν αξιζει τον κοπο φυσικα............ευχαριστω...:)

ckalfas
01-04-2011, 23:25
Δεν είναι λίιιγο άσχετα οι δύο μοτοσυκλέτες;

Όσον αφορά την Agusta είναι ένα γλυπτό τους σύγχρονου σχεδιασμού, αν και σχεδιάστηκε στα τέλη της δεκαετίας του '90...
Όμορφο μηχανάκι, αλλά απόλυτο και όχι ξεκούραστο!
Τέλος, η συντήρηση είναι πονεμένη ιστορία, διότι θέλει προσοχή και προδέρμ και τα μαστόρια που τις 'πιάνουν' ελάχιστα, οπότε τα μισά θα τα κάνεις εσύ!

scorpiobmw
01-04-2011, 23:34
Δεν είναι λίιιγο άσχετα οι δύο μοτοσυκλέτες;

Όσον αφορά την Agusta είναι ένα γλυπτό τους σύγχρονου σχεδιασμού, αν και σχεδιάστηκε στα τέλη της δεκαετίας του '90...
Όμορφο μηχανάκι, αλλά απόλυτο και όχι ξεκούραστο!
Τέλος, η συντήρηση είναι πονεμένη ιστορία, διότι θέλει προσοχή και προδέρμ και τα μαστόρια που τις 'πιάνουν' ελάχιστα, οπότε τα μισά θα τα κάνεις εσύ!
To ξερω τι τα δυο μηχανακια δεν εχουν καμια σχεση απλα λεω να ξαναγυρισω στα sreet μιας και ειναι αδυναμια μου........το agusta ειναι του 2005....πληροφοριες αλλες εχεισ?;)

scorpiobmw
01-04-2011, 23:35
Mv Agusta F4 1000 S 1+1 f4 1000s '2005 - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/1292148/) ...................για αυτο μιλαω..:hmmm:

ckalfas
01-04-2011, 23:43
Φίλος έχει το 750 του '93, οπότε δεν ξέρω πόσο σχέση έχουν μεταξύ τους!
Γνωρίζω ότι από λάθος σχεδιασμό δεν ψύχεται επαρκώς ο κινητήρας στην πόλη και ανεβάζει σχετικά υψηλές θερμοκρασίες, στις 30000 χιλιόμετρα αλάχθηκε το ρουλεμάν του πίσω τροχού. Αυτά γνωρίζω, διότι τα περισσοτερα ή σχεδόν όλα επιδιορθώθηκαν από τον ίδιο.
Πάντως, ο φίλος αν πρώην δηλωμένος Σουζουκάκιας, ύστερα από την Αγκούστα (την οποία υποστηρίζει ότι είναι βράχος ακαμψίας) όλα τα άλλα του φαίνονται παιχνιδάκια...
Αυτά γνωρίζω...

commander
01-04-2011, 23:44
Πολύ καλο και πανάκριβο αλλα το παντρευεσαι γι' αυτο προσοχή!!!!

scorpiobmw
01-04-2011, 23:55
εχει ακουστει οτι βγαζουν προβληματα τα πιο νεα ?οχι του 93 ειναι παλιο....για του 2005 και μετα?

ckalfas
01-04-2011, 23:59
εχει ακουστει οτι βγαζουν προβληματα τα πιο νεα ?οχι του 93 ειναι παλιο....για του 2005 και μετα?

Συγνώμη του 2003 ήθελα να πω...

scorpiobmw
02-04-2011, 00:27
αυτο το 1+1 που λεει δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να ειναι...:mad:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/1292148/

windman1200
02-04-2011, 00:45
αυτο το 1+1 που λεει δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να ειναι...:mad:
Mv Agusta F4 1000 S 1+1 f4 1000s '2005 - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/1292148/)

.."In this latter version, named 1+1, the passenger seat was obtained with the intention of maintaining unaltered the stylistic flow of the spectacular arrow type tail end. In achieving this objective, the passenger seat is the same color as the bodywork and the relative footrests are designed to integrate themselves perfectly within the extraordinary F4 lines."

MV Agusta F4-750 S 1+1 (http://www.mvagustausa.com/web-mvagusta/F4-750S_1_1.html)

scorpiobmw
02-04-2011, 01:03
.."In this latter version, named 1+1, the passenger seat was obtained with the intention of maintaining unaltered the stylistic flow of the spectacular arrow type tail end. In achieving this objective, the passenger seat is the same color as the bodywork and the relative footrests are designed to integrate themselves perfectly within the extraordinary F4 lines."

MV Agusta F4-750 S 1+1 (http://www.mvagustausa.com/web-mvagusta/F4-750S_1_1.html)
Ευχαριστω ...μου εφυγε μια απορια...:).....και μενουν πολλες ακομα...

scorpiobmw
02-04-2011, 05:56
Παιδια δεκτες και αλλες συμβουλες , αλλα και παρατηρησεις......σχετικα με το θεμα..:Απορία::Απορία:

tsompanis
02-04-2011, 10:02
κατα πρώτον έχω να σου στείλω μια φωτό με mv αλλά επειδή δημόσια θα φάμε ξύλο θα σου την στείλω το βράδυ με π.μ:D

κατα δεύτερον το μηχανάκι το είχε ο κολητός μου που έδωσε ένα ολοκαίνουργιο rsv aprilia για να το αποκτήσει.
το mv το κράτησε μόνο 2 χρόνια και αυτό γιατί βαρέθηκε να μαζεύει την κοπέλα του απο τα κτελ!:sm7:

υπέρ και κατά
κατά..
δεν είναι για διπλός (το καταλαβαίνεις απο το 1ο χλμ)
δεν είναι για φόρτωμα...
ακόμα και ο σάκος πλάτης σε ενοχλεί.
όπως είπε κάποιος παραπάνω,θα σου είναι δύσκολο το service και τα καπρίτσια της θα σου βγούνε ακριβά.λίγο το κακό αν είσαι απο μπέμπα:D
υψηλές θερμοκρασίες ίδίως σε κίνηση.(βγάζει πολύ ζέστη απο την δεξιά και σου καίει το μπούτι)χώρια που τα βεντιλατέρ δουλεύουν ακατάπαυστα σε βαθμό που αναρωτιέσαι αν θα αντέξει η μπαταρία!
τρώει τον άμπακα...
δεν είναι για τους ελληνικούς δρόμους-τελος!


υπέρ
θα είσαι με ένα χαζό χαμόγελο μέχρι τα αυτιά κάθε φορά που θα την καβαλάς..
θα τσαγιάζεις ότι βρεις μπροστά σου και ας είσαι και κουλός.
το μηχανάκι έχει το δικό του στρίψιμο.κάτι σε ducati αλλά πολύ πιο προχώ.
έχει φοβερά ανοίγματα...σε ανοιχτές μεγάλες στροφές εξαφανίζεται.
εμείς τον γιάννη πάντα τον βλέπαμε με τα κυάλια.
έχει φοβερό ήχο!
έχει φοβερό ####!ούτε η μόνικα μπελούτσι τέτοιο πράμα!
έχει το δικό του στυλ και ομορφιά και το αγαπάς με την πρώτη.
το παντρεύεσαι μεν (εκτός και αν το σκοτώσεις) αλλά είναι ένας πολύ γλυκός γάμος!

NLS
02-04-2011, 11:24
μάλλον για 1απρηλιάτικο το βλέπω

tsompanis
02-04-2011, 13:13
μάλλον για 1απρηλιάτικο το βλέπω

oxi re gmt! tzampa egrafa?

aeriko
02-04-2011, 13:22
oxi re gmt! tzampa egrafa?
Κακό δεν έκανες, μορφωνόμαστε κι εμείς εγκυκλοπαιδικά.

scorpiobmw
02-04-2011, 19:53
κατα πρώτον έχω να σου στείλω μια φωτό με mv αλλά επειδή δημόσια θα φάμε ξύλο θα σου την στείλω το βράδυ με π.μ:D

κατα δεύτερον το μηχανάκι το είχε ο κολητός μου που έδωσε ένα ολοκαίνουργιο rsv aprilia για να το αποκτήσει.
το mv το κράτησε μόνο 2 χρόνια και αυτό γιατί βαρέθηκε να μαζεύει την κοπέλα του απο τα κτελ!:sm7:

υπέρ και κατά
κατά..
δεν είναι για διπλός (το καταλαβαίνεις απο το 1ο χλμ)
δεν είναι για φόρτωμα...
ακόμα και ο σάκος πλάτης σε ενοχλεί.
όπως είπε κάποιος παραπάνω,θα σου είναι δύσκολο το service και τα καπρίτσια της θα σου βγούνε ακριβά.λίγο το κακό αν είσαι απο μπέμπα:D
υψηλές θερμοκρασίες ίδίως σε κίνηση.(βγάζει πολύ ζέστη απο την δεξιά και σου καίει το μπούτι)χώρια που τα βεντιλατέρ δουλεύουν ακατάπαυστα σε βαθμό που αναρωτιέσαι αν θα αντέξει η μπαταρία!
τρώει τον άμπακα...
δεν είναι για τους ελληνικούς δρόμους-τελος!


υπέρ
θα είσαι με ένα χαζό χαμόγελο μέχρι τα αυτιά κάθε φορά που θα την καβαλάς..
θα τσαγιάζεις ότι βρεις μπροστά σου και ας είσαι και κουλός.
το μηχανάκι έχει το δικό του στρίψιμο.κάτι σε ducati αλλά πολύ πιο προχώ.
έχει φοβερά ανοίγματα...σε ανοιχτές μεγάλες στροφές εξαφανίζεται.
εμείς τον γιάννη πάντα τον βλέπαμε με τα κυάλια.
έχει φοβερό ήχο!
έχει φοβερό ####!ούτε η μόνικα μπελούτσι τέτοιο πράμα!
έχει το δικό του στυλ και ομορφιά και το αγαπάς με την πρώτη.
το παντρεύεσαι μεν (εκτός και αν το σκοτώσεις) αλλά είναι ένας πολύ γλυκός γάμος!
...:sm7::sm7: πολυ αναλυτικος...ευχαριστω πολυ...!!!....του φιλου σου ειχε βγαλει ζημιες?......περιμενω και την φωτο!!!;)

scorpiobmw
04-04-2011, 00:29
κανένας άλλος έχει άποψη επί του θέματος;:hmmm:

taksidiotis
04-04-2011, 10:13
Φίλε όσο το ψάχνεις τόσο και θα μπερδεύεσαι,στο κάτω κάτω και η gs μπορεί να βγάλει προβλήματα αΠο χιλλιαρικο και πάνω.αν σου κάνει το κλικ παρε τη.αν είναι τόσο ερωτας.
Θα προτιμούσα πάντως αυτήν παρά καμία γιαπωνεζα που τις βλέπω αδιάφορα και τις έχει κι ο καθενας.το mv είναι ιδιαιτερο

giamil
04-04-2011, 13:04
Αν εισαι ετοιμος για FERRARI σε δυο ροδες....προχωρα...
Φιλος μου ειχε το Brutale 750 και το F4 750 μαζι μια εποχη και τωρα το εχει το F4 1000 SENNA....ειναι κορυφη αλλα για αλλη δουλεια απ το GS....
Αν εισαι για trailer-φορτωμα-Σερρες κτλ κτλ και αδρεναλινη στα κατα-κοκκινα...παρτο!
Αλλα δεν ειναι για πρωτο μηχανακι.....για 2ο-3ο στο garage η και στο σαλονι σου ειναι ΟΚ!:sm7:

scorpiobmw
04-04-2011, 13:08
Eυχαριστω ρε παιδια.....στις 14 του μηνος θα ειμαι στο φιλο μας παναγιοτοπουλο και θα δωσω εκει ραντεβου να δω το agusta απο κοντα.......θα εχετε νεα μου......:):)

ntinopoulos
04-04-2011, 13:11
Eυχαριστω ρε παιδια.....στις 14 του μηνος θα ειμαι στο φιλο μας παναγιοτοπουλο και θα δςσς εκει ραντεβου να δω το agusta απο κοντα.......θα εχετε νεα μου......:):)
δεν καθεσαι στ αυγα σου λεω γω!;)

scorpiobmw
04-04-2011, 13:19
χαχχααχα.....θα το ψαξω και βλεπουμε...;)