PDA

View Full Version : Παντελόνι ΒΜW summer 2 ή ΒΜW airflow?? ?


REK
02-04-2011, 11:15
εν όψει καλοκαιριού και της ανάγκης να αγοράσω πανταλόνι moto..:D,θα ήθελα γνώμες..

peterv
02-04-2011, 13:37
το summer το έχω και σε μαύρο και σε μπέζ πολύ καλό , δροσερό , το θεωρώ κατάλληλο για όλες τις εποχές ακόμα και τον χειμώνα με ένα ισοθερμικό από μέσα είναι μιά χαρά. Στα μακρινά ταξίδια μόνο αυτό φοράω. Εχει καλά προστατευτικά γίνεται σορτσάκι για τις απογευματινές βόλτες σε εκδρομές και παντελόνι μηχανής το πρωί στις διαδρομές. Το μαύρο αντέχει πολύ βρώμα που δυστυχώς στο μπέζ φαίνεται δεν είναι για 15νθήμερα ταξίδια και βάλε χωρίς πλύσιμο.

Το μόνο μειονέκτημα ότι δεν είναι αδιάβροχο .

Η τιμή του για BMW ρούχο την θεωρώ πολύ τίμια για αυτά που προσφέρει.

Δυστυχώς δεν μπορώ να το συγκρίνω με το Air flow γιατί δεν το έχω φορέσει ποτέ.....

Arkas
02-04-2011, 14:27
το summer το έχω και σε μαύρο και σε μπέζ πολύ καλό , δροσερό , το θεωρώ κατάλληλο για όλες τις εποχές ακόμα και τον χειμώνα με ένα ισοθερμικό από μέσα είναι μιά χαρά. Στα μακρινά ταξίδια μόνο αυτό φοράω. Εχει καλά προστατευτικά γίνεται σορτσάκι για τις απογευματινές βόλτες σε εκδρομές και παντελόνι μηχανής το πρωί στις διαδρομές. Το μαύρο αντέχει πολύ βρώμα που δυστυχώς στο μπέζ φαίνεται δεν είναι για 15νθήμερα ταξίδια και βάλε χωρίς πλύσιμο.

Το μόνο μειονέκτημα ότι δεν είναι αδιάβροχο .

Η τιμή του για BMW ρούχο την θεωρώ πολύ τίμια για αυτά που προσφέρει.

Δυστυχώς δεν μπορώ να το συγκρίνω με το Air flow γιατί δεν το έχω φορέσει ποτέ.....
Ακριβώς τα ίδια...

MIHALIS TZIMAS
02-04-2011, 17:12
Έχω και τα δυο.
Για το summer στα είπε ο Πετρος.
Το airflow είναι καλοκαιρινό παντελονι με καλυτερο εξαερισμο.Δεν μπορεί να φορεθει σε κρύο μιας και "μπάζει".
Αν θες ένα all around παντελόνι νομίζω οτι το summer είναι καλύτερη επιλογή

REK
02-04-2011, 18:27
σας ευχαριστώ...;)

tthodor
02-04-2011, 22:59
Το summer 2 όπως σου τα παν τα παιδιά! Πολύ καλό και all-around, μεχρι και εντουράδες έχω κάνει. Δοκιμασέ το όμως γιατί εμένα μου έπεσε λίγο μακρή. Πήρα XXL και μου είναι Normal στη κοιλιά, αλλά παρόλο που είμαι 1.85, στο ύψος μου είναι αρκετά μεγάλο, και αμα δε φοράω μπότα, δε μου κάθονται σωστά οι επιγωνατίδες.

Arkas
02-04-2011, 23:47
Το summer 2 όπως σου τα παν τα παιδιά! Πολύ καλό και all-around, μεχρι και εντουράδες έχω κάνει. Δοκιμασέ το όμως γιατί εμένα μου έπεσε λίγο μακρή. Πήρα XXL και μου είναι Normal στη κοιλιά, αλλά παρόλο που είμαι 1.85, στο ύψος μου είναι αρκετά μεγάλο, και αμα δε φοράω μπότα, δε μου κάθονται σωστά οι επιγωνατίδες.
Δεν ανεβαίνουν οι επιγονατίδες; :Απορία:

tthodor
04-04-2011, 03:08
Ανεβαίνουν, αλλά όχι όσο χρειάζεται.

MIHALIS TZIMAS
04-04-2011, 09:39
Τι βάρος έχεις;

REK
04-04-2011, 11:04
Τι βάρος έχεις;

αυτη την περίοδο..:D..92 κιλά και υψος 1,87