PDA

View Full Version : r 1150 gs adv λαμπάκι αναμένο


batman
13-04-2011, 23:47
σήμερα έκανα τα εξής.Αλλαξα τα πίσω φλας,στη μπουμπού μου(r 1150gs adv).Δηλαδή,έβγαλα τα led,γιατί έσπασαν μερικά λαμπάκια απο το ένα και έβαλα τα μαμά πάλι.Στη συνέχεια,'εσφιξα τον αριστερό τεντωτήρα της καδένας εκκεντροφόρου γιατί δάκρυζε λάδι αφού έβγαλα το σωμα του ψεκασμού.Αυτά τα λέω γιατί στη συνέχεια,όταν έβαλα μπρος,αλλά και μετά,το λαμπάκι που είναι κάτω απο κείνο του abs,με το θαυμαστικό,μένει μόνιμα αναμμένο.Εβγαλα τη φισα του tps,τη ξανάβαλα,ξανά ανναμένο.Αν εχει κανείς καμμιά ιδέα,θα το εκτιμούσα πριν πάω στο συνεργείο.Ευχαριστώ.:o:o
Α προσπάθησα να βγάλω τη κομμένη βίδα(άσχετο αυτό)του λαιμού της εξάτμισης απο το δεξί κύλινδρο και σημείωσα παταγώδη επιτυχία.Η πρώτη μου προσπάθεια εξαγωγής βίδας χωρίς κεφάλι,πήγε στράφι.Θα δείξει.:cool::cool::cool:

commander
14-04-2011, 08:28
Αναβει το στοπ πείσω Γιατι και εμένα τα ίδια μου έκανε και ειτανε λαμπα!!

batman
14-04-2011, 10:27
Αναβει το στοπ πείσω Γιατι και εμένα τα ίδια μου έκανε και ειτανε λαμπα!!

ναι ανάβει.αυτό που λες,είχε συμβει πριν κάμποσους μήνες,πάλι άναβε το λαμπάκι,αλλα στοπ είχα.Γιατί,όπως μου είπαν απο το Γέρακα,ανάβει το προειδοποιητικό λαμπάκι,απο πριν καεί η πίσω λάμπα εντελώς,όταν πέσει η τάση της.Αλλά,επειδή έβγαλα και το τζάμι απο το πίσω φωσ και το ξαναέβαλα,η λάμπα ήταν οκ.Για να δούμε.Αλλη φορά μου είχε ανάψει πάλι και σε 2 μέρες,έσβησε ξαφνικά μόνο του.Αυτοεπισκευή bmw..:sm7::sm7::sm7:

sakis73
14-04-2011, 10:51
Βάλε/βγάλε την λάμπα καναδυό φορές μήπως δεν πατάει καλά;)

batman
15-04-2011, 20:51
Βάλε/βγάλε την λάμπα καναδυό φορές μήπως δεν πατάει καλά;)
λάμπα καμμένο το ένα συρμα τελικά...
Ολα οκ.Ευχαριστώ.

basilis76
16-04-2011, 11:05
τελος καλο ολα καλα ;)