PDA

View Full Version : Μπογιές και αυγά στον Λοβέρδο


MARK
15-04-2011, 08:33
Μπογιές και αυγά στον Λοβέρδο

Επίθεση με αυγά και μπογιές δέχθηκε ο Ανδρέας Λοβέρδος και οι συνεργάτες του, κατά τη διάρκεια επίσκεψής του σε ΚΑΠΗ στους Αγίους Αναργύρους. Ένταση, προπηλακισμοί και δύο σοβαρά τραυματίες.

Dailymotion - H επίθεση στον Α. Λοβέρδο - a Nachrichten & Politik video (http://www.dailymotion.com/video/xi86bb_h-yyyyyyy-yyyy-y-yyyyyyy_news#from=embed)

Τελειωμό δεν έχουν οι επιθέσεις σε κορυφαίους υπουργούς της κυβέρνησης. Αυτή τη φορά σειρά είχε ο υπουργός Υγείας Ανδρέας Λοβέρδος.
Το βράδυ της Πέμπτης, κατά τη διάρκεια ομιλίας του στο Α ΚΑΠΗ Αγίων Αναργύρων, ο κ. Λοβέρδος δέχθηκε φραστική επίθεση, από ομάδα ατόμων που εισέβαλε στην αίθουσα.
Εκτοξεύθηκαν μπογιές και αυγά, προς τους παρευρισκόμενους και εναντίον του υπουργού και ακολούθησε πανδαιμόνιο, με αποτέλεσμα να τραυματιστούν σοβαρά δύο άτομα.
Πρόκειται για τον πρόεδρο του του δημοτικού συμβουλίου Αγίων Αναργύρων Πολύδωρο Πελέκα και τον σύμβουλο του υπουργού Υγείας Ανδρέα Λοβέρδου, Δημήτρη Κωνσταντόπουλου.
Οι δύο άνδρες δέχθηκαν χτυπήματα με καδρόνια στο κεφάλι και σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις έχουν υποστεί διάσειση.


Όλα ξεκίνησαν, λίγο μετά τις επτά το απόγευμα κατά την άφιξη του κ. Λοβέρδου στο 1ο ΚΑΠΗ των Αγίων Αναργύρων, μαζί με τους υφυπουργούς Υγείας Μιχάλη Τιμοσίδη και Χρήστο Αηδόνη, για να παραβρεθούν σε προγραμματισμένη κομματική εκδήλωση του ΠΑΣΟΚ.
Την ώρα της άφιξης, σύμφωνα με τα τοπικά στελέχη του κυβερνώντος κόμματος, ομάδα δεκαπέντε ατόμων, οι οποίοι, κατά τους ίδιους, ανήκουν στο ΣΥΡΙΖΑ και την ΑΝΤΑΡΣΥΑ, επιτέθηκαν του υπουργού Υγείας και των συνεργατών του.
Πετώντας αυγά συνεπλάκησαν με την ασφάλεια του κ. Λοβέρδου και τους παρισταμένους και χειροδίκησαν με αποτέλεσμα να ζαλιστεί ο συνεργάτης του υπουργού Δημήτρης Κωνσταντόπουλος.
Αμέσως ο υφυπουργός Υγείας Μιχάλης Τιμοσίδης, γιατρός στο επάγγελμα, έσπευσε να του δώσει τις πρώτες βοήθειες ενώ εκλήθη το ΕΚΑΒ και αστυνομική δύναμη η οποία παρενέβη και απεκατέστησε την τάξη.
Η εκδήλωση ξεκίνησε λίγο αργότερα και στο σύντομο χαιρετισμό του ο κ. Λοβέρδος τόνισε ο Γιώργος Παπανδρέου και οι υπουργοί της κυβέρνησής του δεν τρομοκρατούνται και "κανείς δεν θα μας εμποδίσει να κάνουμε το καθήκον μας".
Αμέσως μετά ο υπουργός Υγείας αποχώρησε για να επισκεφθεί τους δύο τραυματίες στο νοσοκομείο Γιώργος Γεννηματά στο οποίο διακομίσθηκαν. Η εκδήλωση συνεχίστηκε με την παρουσία των κ.κ. Τιμοσίδη και Αηδόνη.

SenseiG
15-04-2011, 08:36
Και αυτο ειναι μονο η αρχη.Θα ακολουθησουν και αλλα κατα τη γνωμη μου!!

adventure
15-04-2011, 08:38
:hmmm::hmmm:

tsompanis
15-04-2011, 09:19
Οι δύο άνδρες δέχθηκαν χτυπήματα με καδρόνια στο κεφάλι και σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις έχουν υποστεί διάσειση.




στα ΚΑΠΙ??:D:D


άργανο!!!


πάρτετς σβάρα ολουνούς!:sm7:

Jefe
15-04-2011, 09:21
Και αυτο ειναι μονο η αρχη.Θα ακολουθησουν και αλλα κατα τη γνωμη μου!!



Kι εγώ το ίδιο πιστεύω φίλε!




Jefe

ntinopoulos
15-04-2011, 09:30
ε ρε τρελο πασοκοσκυλο που φαινεται ο δημαρχος των αγ αναργυρων!:sm7::sm7::sm7:

stefosd
15-04-2011, 10:29
Ήταν να μην γίνει η αρχή με τον Χατζηδάκη:hmmm:

NLS
15-04-2011, 10:36
Καλά κάνουν. Όλους με όλα τα χρώματα.

Η οργή του κόσμου συσσωρεύεται και δεν έχει χρώματα.

GeorgeP
15-04-2011, 17:29
Καλά κάνουν. Όλους με όλα τα χρώματα.

Η οργή του κόσμου συσσωρεύεται και δεν έχει χρώματα.

Δεν εχει??????

Εγω στους δρομους δεν βλεπω ουτε ΝΔημοκρατες, Ουτε ΠΑΣΟΚΟΥΣ ουτε ΛΑΟΣτζηδες, κατι κοκκινους, σε ολες τις αποχρωσεις του βλεπω!!!!

nivo
15-04-2011, 17:41
Mα τι συνδιασμος ηταν αυτος ???αυγα με μπογια ???χαθηκε να βαλουν λιγο παστουρμα κρεμυδια ,λιγο να προτοτυπησουν βρε αδερφε???:sm7:

nivo
15-04-2011, 17:43
Δεν εχει??????

Εγω στους δρομους δεν βλεπω ουτε ΝΔημοκρατες, Ουτε ΠΑΣΟΚΟΥΣ ουτε ΛΑΟΣτζηδες, κατι κοκκινους, σε ολες τις αποχρωσεις του βλεπω!!!!
Γαυροι θα ειναι , ετοιμαζοντε για τη φιεστα της Κυριακης !!!

ckk
15-04-2011, 18:14
Μήπως έπρεπε να τον ‘κτυπήσουν’ στο μίξερ και λίγο… για να έρθει να δέσει.

ntinopoulos
15-04-2011, 18:24
Γαυροι θα ειναι , ετοιμαζοντε για τη φιεστα της Κυριακης !!!
:sm7::yz:sm7::yz

ortho
15-04-2011, 19:04
Mα τι συνδιασμος ηταν αυτος ???αυγα με μπογια ???χαθηκε να βαλουν λιγο παστουρμα κρεμυδια ,λιγο να προτοτυπησουν βρε αδερφε???:sm7:


Ωραία νηστεία!!!!:sm7::sm7::sm7::sm7:

gsmaniac
15-04-2011, 20:09
Γαυροι θα ειναι , ετοιμαζοντε για τη φιεστα της Κυριακης !!!


εχουμε κεφακια σημερα......:D

nivo
15-04-2011, 20:12
εχουμε κεφακια σημερα......:D

παντα !!!:D

Slane
16-04-2011, 00:42
Και λίγα του έκαναν. Από τους χειρότερους & πιο επικίνδυνους είναι .

Xarleas
16-04-2011, 06:03
Και λίγα του έκαναν. Από τους χειρότερους & πιο επικίνδυνους είναι .
Μα γιατί ρε???? Αφού το παιδί είναι (στρατευμένος) για τη σωτηρία της πατρίδας.... Αντεεεε παλιοκάφροι του ΣΥΡΙΖΑ... Εσείς τα κάνετε όλα....Χε.... Και καλά εγώ είμαι Χαρλεάς και (ακραίος).... Αλλά και παιδιά απο ΣΠΙΤΙ???? να λένε τέτοια;; ΝΤΡΟΠΉ.. :sm7::sm7::sm7:

peterv
16-04-2011, 07:02
όσο περνάει ο καιρός θα πέφτει και πιο πολύ ξύλο.......

από την άλλη όσο περνάει ο καιρός οι πλούσιοι γίνονται πλουσιότεροι και οι φτωχοί φτωχότεροι......

Αντε να πιάσουμε πάτο να τελειώνουμε μας πίνουν το αίμα με το καλαμάκι !!!!!