PDA

View Full Version : Το αποτελείωσαν το μπασκετάκι....


frits
28-04-2011, 21:23
Δεκτή έγινε η ένσταση της ΑΕΚ από τον αθλητικό δικαστή του ΕΣΑΚΕ κι έτσι ο Ηλυσιακός αποβάλλεται από την Α1! Αυτό σημαίνει πως η Ενωση έχει σοβαρές πιθανότητες να παραμείνει στη μεγάλη κατηγορία.
Το Μονομελές Πρωτοδικείο έκανε δεκτή την προσφυγή της ΚΑΕ ΑΕΚ κατά του Ηλυσιακού και θεώρησε βάσιμες τις κατηγορίες της Ενωσης για το αφεντικό της ομάδας των Ιλισίων, που είναι ο μάνατζερ Τάσος Δελημπαλταδάκης.
Αναλυτικά η απόφαση του αθλητικού δικαστή:
"Αποβάλλεται η Α.Ο. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΚΑΕ από το Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης ΕΣΑΚΕ Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (διατάξεις του άρθρου 69 του νόμου 2725/1999 παρ. 8, 9 και 12, όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 17 του νόμου 3057/2002)".
Κατόπιν αυτής της απόφασης η βαθμολογία δεν μπορεί να επικυρωθεί και έτσι το ενδιαφέρον μεταφέρεται στην απογευματινή συνεδρίαση του ΔΣ του ΕΣΑΚΕ, όπου αναμένεται να είναι παρών ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΑΕΚ, Μπάμπης Καραμανλής, αλλά και εκπρόσωπος του Ηλυσιακού.
Αλλωστε, είναι δεδομένο πως θα υπάρξει αντίδραση από την ομάδα των Ιλισίων, προκειμένου να μη χάσει τη θέση της στην Α1.
Η απόφαση του αθλητικού δικαστή, πάντως, δημιουργεί πρόβλημα και ενόψει πλέι οφ, καθώς η αποβολή του Ηλυσιακού ενδέχεται να αλλάξει και την τελική κατάταξη στην οκτάδα!


Να ξεκαθαρίσω ότι δεν με νοιάζει ούτε ο Ηλυσιακός ούτε η ΑΕΚ αλλά το ίδιο το παιχνίδι αυτό κάθε αυτό, κάποτε μετά το 1987 όσοι ασχολούμαστε με το basket είμαστε παρήφανοι για αυτό, πλέον έχει καταντήσει χειρότερο από το ποδόσφαιρο.

gsmaniac
28-04-2011, 21:25
αστα να πανε......#########:hmmm::hmmm::hmmm:

Albatros
28-04-2011, 21:35
κατάντια...
:(

manosxlv
28-04-2011, 21:45
επειδη ασχολουμε και εγω με το μπασκετ ως ενεργος παιχτης ακομα κριμα και για τα νεα παιδια του ηλυσιακου οπου εδειξαν καλο προσωπο στην Α1
σε σχεση με την αεκ
αλλα τι να κανουμε οι καλες εποχες εχουν τελειωσει εχει ξεφτιλιστει το αθλημα και οσο παει χειροτερευει http://64.19.142.11/www.gsforum.gr/images/smilies/frown.gifhttp://64.19.142.11/www.gsforum.gr/images/smilies/frown.gif

gsmaniac
28-04-2011, 21:51
επειδη ασχολουμε και εγω με το μπασκετ ως ενεργος παιχτης ακομα κριμα και για τα νεα παιδια του ηλυσιακου οπου εδειξαν καλο προσωπο στην Α1
σε σχεση με την αεκ
αλλα τι να κανουμε οι καλες εποχες εχουν τελειωσει εχει ξεφτιλιστει το αθλημα και οσο παει χειροτερευει http://64.19.142.11/www.gsforum.gr/images/smilies/frown.gifhttp://64.19.142.11/www.gsforum.gr/images/smilies/frown.gif




+1200.....ντροπη για την διοικηση της ΑΕΚ,μεσα στους αγωνιστικους χωρους κρινονται οι παραμονες και τα πρωταθληματαΝεύρα

manosxlv
28-04-2011, 21:58
+1200.....ντροπη για την διοικηση της ΑΕΚ,μεσα στους αγωνιστικους χωρους κρινονται οι παραμονες και τα πρωταθληματαΝεύρα


φυσικα φιλε μου απο τα τοπικα πρωταθληματα μεχρι γ εθνικη β α2 και α1
μετα τον ολυμπιακο και τον παο το χαος κανεις δεν κοιταει πως θα ειναι υγιες το αθλημα πως θα βγαλουμε νεους παιχτες ωστε να πλαισιωνουμε την εθνικη
και μετα σου λενε χανουμε συνεχεια απο τους ισπανους με την τεραστια ακαδημια που διαθετουν σε ολες τις ηλικιες
ολοι κοιτανε πως θα παρουν τις επιδοτησεις στην αρχη της χρονιας και τους παιχτες σε δευτερη μοιρα

NLS
28-04-2011, 23:02
Μάνο ΑΕΚ είσαι ε;

Είδα την ίδια αντίδραση από όλους τους ΑΕΚτζήδες.
Αντιπερισπασμός και Άγιος Ο Θεός.
Η ΑΕΚ που φώναζε για κάποια ένσταση του γαύρου; Που πήγε αυτή η ΑΕΚ;

κααααλά

Jefe
29-04-2011, 00:30
:hmmm: :hmmm: :hmmm:





Jefe

CPretenteriS
29-04-2011, 03:08
:hmmm::hmmm:

aeriko
29-04-2011, 08:41
+1200.....ντροπη για την διοικηση της ΑΕΚ,μεσα στους αγωνιστικους χωρους κρινονται οι παραμονες και τα πρωταθληματαΝεύρα

Ρε φίλε τα ίδια κάνουν και με τον "Ιστορικό", μας βγήκε η ψυχή να μείνουμε κατηγορία και τώρα μπλέξαμε με τις ψευδείς φορολογικές δηλώσεις. Ντροπή τους. Και τα κοράκια ( κάτι Πηλαδάκηδες κλπ) έτοιμα να κατασπαράξουν την θέση .

emix
29-04-2011, 09:43
Αν και ΑΕΚτζης πιστευω οτι τα παιχνιδια σιγουρα κερδιζονται μεσα στα γηπεδα. Αλλα και οι ομαδες δεν μπορουν να κανουν ΟΤΙ θελουν με το προσχημα οτι αν τους πιασουν θα βαζουν ως δικαιολογια οτι τα παιχνιδια κερδιζονται εκει περα. Πρεπει να εφαρμοζονται οι νομοι, οσο σκληροι κι αν ειναι.

Τωρα αν αυτο που εκανε η ΑΕΚ δεν εχει νομικη υποσταση, θα φανει στο δικαστηριο και αν δεν εχει βαση, η ΑΕΚ πρεπει να συνεχισει ν αγωνιζεται στην Α2. Απλα πραγματα.

Αυτο που θα πρεπει ομως να μας χαροποιει (και δεν βλεπω κανεναν εδω περα να το επισημανει) ειναι οτι τουλαχιστον στο μπασκετ υποβιβαζονται ομαδες για τετοια πραγματα, σε αντιθεση με το ποδοσφαιρο.

Ας μην ξεχναμε το 1987 που ολοκληρη η Λαρισα καηκε επειδη πηγαν να της παρουν το πρωταθλημα, επειδη επαιξε ενας παιχτης που δεν επρεπε να παιξει σ ενα παιχνιδι (κατι τετοιο ειχε γινει, αν θυμαμαι καλα). Τι εγινε τοτε; ΤΙΠΟΤΑ. Αλλαξαν τον νομος και η Λαρισα πηρε το πρωταθλημα.

Και προπερσι με τον Ολυμπιακο κατι παρομοιο εγινε παλι και δεν μπορεσε η ΑΕΚ να παρει το πρωταθλημα.

Στο μπασκετ ομως υποβιβαζονται ομαδες, τουλαχιστον.

frits
29-04-2011, 11:10
Με λύπη βλέπω ότι καταλήγουμε πάλι στις ομάδες, οι αμερικάνοι λένε "κανένας δεν είναι μεγαλύτερος από το ίδιο το παιχνίδι"

Διαβάστε και το παρακάτω, μία ακόμα χαρακτηριστική περίπτωση πως δουλεύουν οι νόμοι στην Ελλάδα.

Κίβδηλο πρωτάθλημα

prosopikos | 28/4/2011 19:38

Η απόφαση του αθλητικού δικαστή του ΕΣΑΚΕ να αποβάλλει τον Ηλυσιακό από την Α1, δείχνει ότι και στο ελληνικό μπάσκετ βασιλεύει ο παραλογισμός και η υποκρισία. Δέκα μήνες πρωτάθλημα και τώρα κατάλαβαν ότι ο Ηλυσιακός έχει μεγαλομέτοχο έναν μάνατζερ!
Η υποκρισία στην απόφαση του ΕΣΑΚΕ έχει σπάνια ποιοτικά χαρακτηριστικά. Διότι εκτός του ότι οι όποιοι θεσμοί εμφανίζονται να λειτουργούν εντελώς ετεροχρονισμένα, κατόπιν εορτής δηλαδή, αποδέχονται και το ίδιο το γεγονός της υποκρισίας. Ο ίδιος ο πρόεδρος του ΕΣΑΚΕ προσφωνούσε κατά τη διάρκεια της σεζόν τον μάνατζερ Δελημπαλταδάκη ως μεγαλομέτοχο του Ηλυσιακού – αυτό ήταν το βασικό επιχείρημα της ΑΕΚ – και τώρα ο ΕΣΑΚΕ κρίνει ότι κακώς η ομάδα των Ιλισίων έχει ως μεγαλομέτοχο έναν ατζέντη!
Επί μία ολόκληρη σεζόν, ο Ηλυσιακός αγωνιζόταν κανονικότατα στην Α1 με τον ΕΣΑΚΕ, δια στόματος του ίδιου του προέδρου του, Βασίλη Οικονομίδη, να αναγνωρίζει ως αποδεκτό το παράτυπο του ιδιοκτησιακού καθεστώτος της συγκεκριμένης ομάδας και να μην κάνει τίποτα! Και τώρα που το πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε και ο Ηλυσιακός δεν υποβιβάστηκε – αντιθέτως υποβιβάστηκε η «βασίλισσα» ΑΕΚ –κρίνεται ότι η ομάδα των Ιλισίων αγωνίστηκε σε τόσα ματς παράτυπα!
Το ελληνικό μπάσκετ βιώνει και αυτό τη σήψη των θεσμών που ακολουθεί νομοτελειακά την οικονομική σήψη. Ένα πρωτάθλημα δύο ταχυτήτων, με δύο υπερομάδες και 12 φτωχοδιάβολους οι οποίοι προσπαθούν να πιαστούν απ’ όπου βρουν, από παράθυρα ή και ορθάνοιχτες πόρτες στους κανονισμούς.
Ετσι όπως έχουν τα πράγματα, το εφετινό πρωτάθλημα της Α1 είναι ένα κίβδηλο πρωτάθλημα. Όχι μόνο διεξήχθη με μία ομάδα που κακώς αγωνίστηκε σε 26 παιχνίδια, αλλά επειδή όλοι γνώριζαν το «πρόβλημα» και σφύριζαν αδιάφορα. Είναι όλοι τους ένοχοι λοιπόν.


Πηγή : | Sport.gr (http://www.sport.gr/default.asp?amp;pid=49&aid=93663)

NLS
29-04-2011, 11:49
Είναι δίκαιο η ΑΕΚ να μην υποβιβαστεί;

Αν η ΑΕΚ ήταν Ηλιασιακός και ο Ηλιασιακός ΑΕΚ, αναρωτιέστε τι θα είχε γίνει; Εγώ πάλι είμαι σίγουρος.

ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΥΡΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΔΙΚΑΙΟΙ;
Εφόσον διαπιστώθηκε παρατυπία διοικητική (και όχι αγωνιστική), πρέπει να πέσει ο Ηλισιακός, ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ Η ΑΕΚ (που πολύ απλά είχε τη θέση που της άξιζε για φέτος - άστε που πιστεύω ότι μια Α2 θα την στρώσει καλύτερα για να ανέβει με αξιώσεις Α1) και να ανέβει μια επιπλέον ομάδα από Α2.

Αλλά δεν τα συζητάμε γιατί είναι η κλαψιάρα στη μέση.

MARK
29-04-2011, 11:55
:hmmm::hmmm::hmmm:

emix
29-04-2011, 11:57
Είναι δίκαιο η ΑΕΚ να μην υποβιβαστεί;

Αν η ΑΕΚ ήταν Ηλιασιακός και ο Ηλιασιακός ΑΕΚ, αναρωτιέστε τι θα είχε γίνει; Εγώ πάλι είμαι σίγουρος.

ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΥΡΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΔΙΚΑΙΟΙ;
Εφόσον διαπιστώθηκε παρατυπία διοικητική (και όχι αγωνιστική), πρέπει να πέσει ο Ηλισιακός, ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ Η ΑΕΚ (που πολύ απλά είχε τη θέση που της άξιζε για φέτος - άστε που πιστεύω ότι μια Α2 θα την στρώσει καλύτερα για να ανέβει με αξιώσεις Α1) και να ανέβει μια επιπλέον ομάδα από Α2.

Αλλά δεν τα συζητάμε γιατί είναι η κλαψιάρα στη μέση.

Το θεμα δεν ειναι να πεσει και η ΑΕΚ. Απο την στιγμη που σχεδον δυο χρονια ο Ηλυσιακος ειναι στην Α1 με "παρανομο" τροπο, οπως αποφασισε ο δικαστης, επρεπε να ειχε αποβλυθει, να μην παρει αδεια συμμετοχης και να ειχε πεσει ηδη στην Α2 εδω και καιρο.

Αν πρεπει να πεσει και η ΑΕΚ στην Α2, ας πεσει. Το θεμα ομως ειναι οτι ο Ηλυσιακος,συμφωνα παντα με τον δικαστη, δεν θα επρεπε να ειναι στην Α1.
Και,ισως, δεν θα επρεπε να ειναι εδω και καιρο.

Δεν εχει να κανει με ΑΕΚ,Ολυμπιακο και οτιδηποτε αλλο.

Εδω και η Λαρισα που επεσε Β'εθνικη προσπαθει τωρα με νυχια και με δοντια να μην παρουν αδειοδοτηση ο Πανιωνιος, ο Ηρακλης, ωστε να πεσουν στην Β'Εθνικη ή οπου αλλου, για να μεινει αυτη στην Super League. Ας μην ξεχναμε και την Αρη βεβαια, που οταν επεσε Β'εθνικη προσπαθουσε ν αλλαξει τον ΚΑΠ και να αυξηθουν οι ομαδες που παιζουν στην Α'εθνικη, ωστε να παραμεινει.
Ο καθενας κανει οτι μπορει για να φυλαξει τον απ αυτο του. Ειναι κακο;
Εδω και ο Ολυμπιακος εκαν ενσταστη κατα τις Καλαμαριας για τον παιχτη και πηρε το πρωταθλημα.

Το θεμα ειναι να εφαρμοστουν οι νομοι και να πεφτουν ομαδες κατηγοριες. Αλλα πρεπει να γινει μια αρχη επιτελους.

NLS
29-04-2011, 12:15
Ας μην ξεχνάμε και πως έμεινε ο ΠΑΟ Α' Εθνική κάποτε...
(βασικά λιγότεροι ξέρουν ότι έγινε ΔΥΟ φορές)


Τέσπα εγώ ξέρω ότι ΕΙΔΙΚΑ οι ΑΕΚτζήδες κόπτονται για το τι θα κάνει ο Ηλισιακός.
Οι ίδιοι ΑΕΚτζήδες που θεωρούσαν κάποια αντίστοιχη ένσταση του ΟΣΦΠ πριν κάποιο καιρό. Τώρα οι ίδιοι είναι ηθικοί.

Αν λοιπόν ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΟ ότι ο Ηλισιακός να πάει Α2 ΔΕΝ επηρεάζει άλλη ομάδα της Α1, αλλά ευνοεί ομάδα της Α2, τότε θα έβλεπα πόσο θα ξεχείλιζαν νομιμοτυπία οι φίλοι της ΑΕΚ και η ΑΕΚ.

emix
29-04-2011, 12:26
Εγω παντως,επαναλαμβανω, σαν ΑΕΚτζης που ειμαι, δεν εχω προβλημα να πεσει η ΑΕΚ ακομα και αν πεσει και ο Ηλυσιακος.

Οπως ειμαι απ αυτους που υποστηριζουν οτι η ποδοσφαιρικη ΑΕΚ θα επρεπε να πεσει Δ' Εθνικη οταν ειχε οικονομικα προβληματα. Απο το 2004 μεχρι το 2011 ειναι 99,99% σιγουρο οτι θα ειχαμε ανεβει ξανα Α'Εθνικη, θα ειχαμε καθαρισει απο τα χρεη και ισως και με μεγαλη πιθανοτητα ο Μελισσανιδης να την ειχε παρει, κατι που δεν κανει τωρα (και ορθα) γιατι δεν εχει καμια ορεξη να χρεωθει τα λαθη αλλων.

Για μενα το θεμα ειναι ΚΑΠΟΤΕ ν αρχισουν να εφαρμοζονται οι νομοι, οπως εφαρμοστηκαν στην Ιταλια και η μεγαλη Γιουβεντους επεσε Β' Εθνικη. για παραδειγμα. Το αν οι ομαδες που θα πεσουν λεγονται Ηλυσιακος, ΑΕΚ, Πανιωνιος, Ηρακλης, ΠΑΟ, δεν εχει ΚΑΜΙΑ απολυτως σημασια, για μενα.

Πρεπει απλα να γινει μια αρχη, που παντα αυτη ειναι οδυνηρη για καποιους.

NLS
29-04-2011, 12:47
ΟΚ και σου κάνω την εξής ερώτηση: Δεν θεωρείς τον εαυτό σου "εξαίρεση" ΑΕΚτζή;

gsmaniac
29-04-2011, 12:59
Είναι δίκαιο η ΑΕΚ να μην υποβιβαστεί;

Αν η ΑΕΚ ήταν Ηλιασιακός και ο Ηλιασιακός ΑΕΚ, αναρωτιέστε τι θα είχε γίνει; Εγώ πάλι είμαι σίγουρος.

ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΥΡΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΔΙΚΑΙΟΙ;
Εφόσον διαπιστώθηκε παρατυπία διοικητική (και όχι αγωνιστική), πρέπει να πέσει ο Ηλισιακός, ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ Η ΑΕΚ (που πολύ απλά είχε τη θέση που της άξιζε για φέτος - άστε που πιστεύω ότι μια Α2 θα την στρώσει καλύτερα για να ανέβει με αξιώσεις Α1) και να ανέβει μια επιπλέον ομάδα από Α2.

Αλλά δεν τα συζητάμε γιατί είναι η κλαψιάρα στη μέση.


νικολα.....στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλαμε για σχοινι:cool:
η διαφορα με εμας τους αεκτζηδες,με καποιους (ευτυχως λιγους)γαυρους,ειναι οτι δεν θελουμε να παιζετε τιποτα στα χαρτια....;)
αυτο κανει την πραγματικα μεγαλη ομαδα και τους υγιεις φιλαθλους,ειναι η νοοτροπια,η υγιη σκεψη και οχι η οπαδικη νοοτροπια,που σας εχουν οι προεδραρες σας....;)

emix
29-04-2011, 13:09
ΟΚ και σου κάνω την εξής ερώτηση: Δεν θεωρείς τον εαυτό σου "εξαίρεση" ΑΕΚτζή;

Θεωρω τον εαυτο μου πελατη του θεαματος που μου προσφερει η ομαδα μου και ολες οι υπολοιπες ομαδες.

Δεν ειμαι κολλημενος οπαδος, θελω οι αγωνες να κερδιζονται στα γηπεδα, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αν γινουν παρατυπιες να συγκαληφθουν. Δεν μπορει δηλαδη να παιζουν παρανομα παιχτες, επειδη πρεπει οι αγωνες να κερδιζονται στα γηπεδα. Και φυσικα το ιδιο για παραγοντες, μανατζερς (οπως λενε οτι εγινε με τον Ηλυσιακο) και αλλα τετοια.

NLS
29-04-2011, 13:59
νικολα.....στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλαμε για σχοινι:cool:
η διαφορα με εμας τους αεκτζηδες,με καποιους (ευτυχως λιγους)γαυρους,ειναι οτι δεν θελουμε να παιζετε τιποτα στα χαρτια....;)
αυτο κανει την πραγματικα μεγαλη ομαδα και τους υγιεις φιλαθλους,ειναι η νοοτροπια,η υγιη σκεψη και οχι η οπαδικη νοοτροπια,που σας εχουν οι προεδραρες σας....;)

εγώ δεν είδα αυτή την αντίδραση από την ΑΕΚ και τους ΑΕΚτζήδες...
το αντίθετο βλέπω

η τίμια ΑΕΚ (άλλο να θυμίσω) ξέχασε πολύ γρήγορα ότι κάποιος την βοήθησε να μην φάει καμπανιά από την UEFA... τόσο γρήγορα που ο πρόεδρος της λίγους μήνες μετά ήθελε να πουλήσει οπαδιλίκι και έβριζε εν χωρό (ΜΕ ΒΙΝΤΕΟ) την ομάδα που τον έσωσε (ώπα ξέχασα είπες αυτά τα κάνουν οι προεδράρες μας, όχι αυτοί της πραγματικά μεγάλης ομάδας με υγιή σκέψη και όχι οπαδική νοοτροπία... μάλλον ο Μαρινάκης θα ήταν στο πούλμαν)... μάλιστα αφού σεβόμαστε τους νόμους να θυμίσουμε ότι για αυτό το συμβάν ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΛΗΘΗΚΕ να απολογηθεί, ενώ και ο Μαρινάκης και ο Κόκκαλης (επανειλημμένα) έχουν κληθεί και πληρώσει (επανειλημμένα) για λιγότερα... εδώ απολογήθηκε ο Κόκκαλης για κάτι που ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΠΕ (δεν υπάρχει καν υλικό) σε... σύνδεσμο μέσα (!) ...ενώ πιο πρόσφατα ο ΟΣΦΠ τιμωρήθηκε με 40000 πρόστιμο για μια ανακοίνωση της... θύρας 7 (που δεν έχει καμιά νομική σχέση με την ΠΑΕ - ευτυχώς δηλαδή που δεν τιμώρησαν εμένα επειδή είμαι γαύρος ή την μπουτίκ του Γλου)

ή μήπως να θυμίσω άλλο πρόσφατο... πόσο κοστίζει ένα τασάκι στο μάτι του Μιραλάς (5000 - στον ΠΑΟΚ και σε αγώνα που ήταν ΚΕΚΛΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ!) και πόσο κοστίζει ένα νόμισμα (πωπω δεν πρέπει να έχει ξαναγίνει ποτέ νόμισμα πεταμένο) από γαύρο προς τον επόπτη (28500... στον πρώτο αγώνα με τον ΠΑΟΚ)

ας πάρουν όλοι οι εκ του ασφαλούς εκκαθαριστές του αθλητισμού τη σκούφια τους και αρχίσουν να βαράνε

napgeo
29-04-2011, 14:56
Μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει και εμάς τους άσχετους με το άθλημα τι έγινε..:Απορία:

emix
29-04-2011, 15:27
εγώ δεν είδα αυτή την αντίδραση από την ΑΕΚ και τους ΑΕΚτζήδες...
το αντίθετο βλέπω

η τίμια ΑΕΚ (άλλο να θυμίσω) ξέχασε πολύ γρήγορα ότι κάποιος την βοήθησε να μην φάει καμπανιά από την UEFA... τόσο γρήγορα που ο πρόεδρος της λίγους μήνες μετά ήθελε να πουλήσει οπαδιλίκι και έβριζε εν χωρό (ΜΕ ΒΙΝΤΕΟ) την ομάδα που τον έσωσε (ώπα ξέχασα είπες αυτά τα κάνουν οι προεδράρες μας, όχι αυτοί της πραγματικά μεγάλης ομάδας με υγιή σκέψη και όχι οπαδική νοοτροπία... μάλλον ο Μαρινάκης θα ήταν στο πούλμαν)... μάλιστα αφού σεβόμαστε τους νόμους να θυμίσουμε ότι για αυτό το συμβάν ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΛΗΘΗΚΕ να απολογηθεί, ενώ και ο Μαρινάκης και ο Κόκκαλης (επανειλημμένα) έχουν κληθεί και πληρώσει (επανειλημμένα) για λιγότερα... εδώ απολογήθηκε ο Κόκκαλης για κάτι που ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΠΕ (δεν υπάρχει καν υλικό) σε... σύνδεσμο μέσα (!) ...ενώ πιο πρόσφατα ο ΟΣΦΠ τιμωρήθηκε με 40000 πρόστιμο για μια ανακοίνωση της... θύρας 7 (που δεν έχει καμιά νομική σχέση με την ΠΑΕ - ευτυχώς δηλαδή που δεν τιμώρησαν εμένα επειδή είμαι γαύρος ή την μπουτίκ του Γλου)

ή μήπως να θυμίσω άλλο πρόσφατο... πόσο κοστίζει ένα τασάκι στο μάτι του Μιραλάς (5000 - στον ΠΑΟΚ και σε αγώνα που ήταν ΚΕΚΛΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ!) και πόσο κοστίζει ένα νόμισμα (πωπω δεν πρέπει να έχει ξαναγίνει ποτέ νόμισμα πεταμένο) από γαύρο προς τον επόπτη (28500... στον πρώτο αγώνα με τον ΠΑΟΚ)

ας πάρουν όλοι οι εκ του ασφαλούς εκκαθαριστές του αθλητισμού τη σκούφια τους και αρχίσουν να βαράνε


Παντως για μενα (και κλεινω εδω την κουβεντα γιατι ποτε δεν βγαζει πουθενα), τα προστιματα δεν σημαινουν απολυτως τιποτα. Για μενα προστιμο=τιποτα.

Το θεμα ειναι να μπουν αλλα, πιο δραστικα μετρα.

Τα προστιματα ειναι σταχτη στα ματια των αδαων!

NLS
29-04-2011, 15:39
Σε αυτό συμφωνώ και εγώ.