PDA

View Full Version : Eικόνα του Μοτοσυκλετισμού και Μοτοσυκλετιστή !!!!!!!!!!!!!!


riko46
11-04-2009, 09:31
Πολλά λέγονται και υποστηρίζονται σχετικά με την εικόνα που βγάζει καθημερινά ο μοτοσυκλετιστής στην Ελλάδα.
Άλλοι μας επικρίνουν,άλλοι μας κατακρίνουν ενώ άλλοι πετάνε στα σύννεφα όσον αφορά την "ποιότητα" του μοτοσυκλετισμού στη χώρα μας....
.Ο μοτοσυκλετισμός για κάποιους συνεχώς είναι το "μαύρο πρόβατο" ενώ για άλλους έχει τη θέση που του αξίζει...
Μιλώντας βέβαια και κάποιοι πιο...προσωπικά θέτουν και το ζήτημα "μερίδιο ευθύνης δικής μας"..:hmmm:
.Ποια είναι τελικά η πραγματικότητα; Πόσο ευχαριστημένος είσαι από αυτό που βλέπεις γύρω σου...............:cool:

Arkas
11-04-2009, 11:53
Τί να πω ρε φίλε! Αν ανοίξω το στόμα μου θα με πείτε ρατσιστή.
Πάντως όσες φορές έχω "κινδυνεύσει" στο δρόμο από παπί την έχω πατήσει...:yz:sm7:

EOD-K9
11-04-2009, 12:31
Τί να πω ρε φίλε! Αν ανοίξω το στόμα μου θα με πείτε ρατσιστή.
Πάντως όσες φορές έχω "κινδυνεύσει" στο δρόμο από παπί την έχω πατήσει...:yz:sm7:


Κακά τα ψέματα μα όλοι βάζουμε το λιθαράκι για το Ελληνικό μπάχαλο

arisxios
11-04-2009, 13:43
Δεν υπάρχει κανένας οδηγός είτε οδηγάει αυτοκίνητο είτε μότο που να μην έχει κάνει μα@@@@@α ας το παραδεχτούμε ,όλοι φταίμε και όχι μόνο οι άλλοι !!!!!!!!!

skippybi
11-04-2009, 13:48
Δεν υπάρχει κανένας οδηγός είτε οδηγάει αυτοκίνητο είτε μότο που να μην έχει κάνει μα@@@@@α ας το παραδεχτούμε ,όλοι φταίμε και όχι μόνο οι άλλοι !!!!!!!!!


θα συμφωνήσω με τον φίλο μου τον Άρη πως όλοι φταίτε και όλοι έχετε κάνει τη ματσολιά σας τουλάχιστον μια φορά...:D:D:D

zitsos
11-04-2009, 14:45
Λοιπόν για να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή , η εικόνα του μοτοσικλετιστή έχει να κάνει με την εικόνα γενικά του Έλληνα .
Το ότι οδηγάς μότο δεν σε κάνει κάποιον και με τα πόδια να πας πάλη θα κάνεις την πατάτα σου θέλω να καταλήξω ότι άλλα έχουν να κάνουν με την πεδία με τους γονείς μας με την ελληνική νοοτροπίας.
Στην ιταλία -που πήγα - δεν το λέω έτσι ο δρομος με τρείς λορίδες ήτανε ακηνητοποιημένος και δεν υπήρχε κανένας στην λορίδα ανάγκης βρέ ούτε ένας, αντηθετα εδω στην ελλαδα η λορίδα αυτή είναι που περνάνε οι έξυπνοι για να πάνε ποιο γρύγορα σε έναν μποτυλιαρησμένω δρόμο.
Αρα αυτός που οδυγάει χωρίς ζόνη , αυτός που βάζει το παιδάκι του στο μπροστινό το καθησμα η το παίρνει αγκαλιά , αυτός είναι που οδυγάει χωρίς το κράνος οδυγάει με το κινητο τσιγάρα παντοφλα και δύο παιδιά στο παπακι .....!
Εγω τους λυπάμε όλους αυτούς αλλα τους ευχαρηστώ γιατί μου δήχνουν τη δεν πρέπει να κάνω και τη πρέπει να αποφύγω για να μην τη πατήσω.
Κλείνωντας θα ήθελα να πώ ότι πρέπει να κάνουμε εμεις το σωστό και να το μεταφέρουμε στα παιδιά μας και θα στρώσουν τα πράγματα πρός το καλήτερο με επημωνή και επημωνή!!!;)

riko46
11-04-2009, 15:14
[quote=zitsos;23784]Λοιπόν για να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή , η εικόνα του μοτοσικλετιστή έχει να κάνει με την εικόνα γενικά του Έλληνα .
Το ότι οδηγάς μότο δεν σε κάνει κάποιον και με τα πόδια να πας πάλη θα κάνεις την πατάτα σου θέλω να καταλήξω ότι άλλα έχουν να κάνουν με την πεδία με τους γονείς μας με την ελληνική νοοτροπίας.
Στην ιταλία -που πήγα - δεν το λέω έτσι ο δρομος με τρείς λορίδες ήτανε ακηνητοποιημένος και δεν υπήρχε κανένας στην λορίδα ανάγκης βρέ ούτε ένας, αντηθετα εδω στην ελλαδα η λορίδα αυτή είναι που περνάνε οι έξυπνοι για να πάνε ποιο γρύγορα σε έναν μποτυλιαρησμένω δρόμο.
Αρα αυτός που οδυγάει χωρίς ζόνη , αυτός που βάζει το παιδάκι του στο μπροστινό το καθησμα η το παίρνει αγκαλιά , αυτός είναι που οδυγάει χωρίς το κράνος οδυγάει με το κινητο τσιγάρα παντοφλα και δύο παιδιά στο παπακι .....!
Εγω τους λυπάμε όλους αυτούς αλλα τους ευχαρηστώ γιατί μου δήχνουν τη δεν πρέπει να κάνω και τη πρέπει να αποφύγω για να μην τη πατήσω.
Κλείνωντας θα ήθελα να πώ ότι πρέπει να κάνουμε εμεις το σωστό και να το μεταφέρουμε στα παιδιά μας και θα στρώσουν τα πράγματα πρός το καλήτερο με υπομωνή και επημωνή!!!;)


:sm8:

boxer-1200
12-04-2009, 20:42
Κακά τα ψέματα μα όλοι βάζουμε το λιθαράκι για το Ελληνικό μπάχαλο

Δυστυχώς έτσι είναι ...:yz

Dionisis
12-04-2009, 23:30
θελει προσοχη απο ολους μας καθε μερα καθε στιγμη που κραταμε το τιμονι............... κανεις δεν ειναι τελειος ;)

gbmw
25-04-2009, 12:54
Τα μάτια μας (14) 24