PDA

View Full Version : Προσοχή στις απομιμίσεις


vellos
07-04-2011, 11:06
ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΑ DAINESE
Προϊόντα MotoGP 06/04/2011 - 14:45
http://www.motograndprix.gr/_image.ashx?w=510&h=380&s=1&p=gmcms/media/_2011/05_DIAFORA/proionta/logo_dainese 2.jpg


Προσοχή στις απομιμήσεις

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η εταιρεία «MC Motor S.A.» ενημερώνει ότι μόνο από το επίσημο δίκτυό της παρέχεται επίσημη εγγύηση και σέρβις για προϊόντα της Dainese, καθώς το τελευταίο διάστημα παρουσιάστηκε το φαινόμενο να απευθύνονται οι πελάτες της σε καταστήματα που δεν ανήκουν σε αυτό.

Έτσι, οι ενδιαφερόμενοι για τα προϊόντα της Dainese θα πρέπει να επικοινωνούν στα τηλέφωνα 210-72.38.005 και 210-72.22.740.

Διεύθυνση:
Μιχαλακοπούλου 36, τ.κ.: 11528, τηλ.: 210-72.38.005, 210-72.22.740, fax 210 7295797.www.mcmotor.gr (http://www.mcmotor.gr)
πηγη:ww.motograndprix.gr/content.aspx?id=6897

gthes
07-04-2011, 22:41
Γιατί δεν υπάρχουν και αλλού γνήσια;;;;

JOHN-X
08-04-2011, 08:33
Γιατί δεν υπάρχουν και αλλού γνήσια;;;;


Και στο ΝΕΤ φτηνότερα.

sakis73
04-05-2011, 11:17
Αυτός στην Ηλιούπολη έχει αυθεντικά;;; Γιατί έχουν ακουστεί διάφορα οτι πουλάει μπανάνες:cool::cool::cool:

MARK
04-05-2011, 13:00
Thanks :cool:

Jefe
04-05-2011, 14:06
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6A81F2AC-1C2B-11E0-A21D-0016E66A7C4E})




Jefe

pipe22
04-05-2011, 14:20
Αυτός στην Ηλιούπολη έχει αυθεντικά;;; Γιατί έχουν ακουστεί διάφορα οτι πουλάει μπανάνες:cool::cool::cool:

Άλλοι είναι ευχαριστημένοι άλλοι όχι.
Εγώ πήρα ένα μπουφάν και ήταν μπαλωμένο.Όταν ξαναπήγα κ του το είπα, μου απάντησε εμμέσως:Με τα λεφτά που έδωσες ήθελες και τίποτα καλύτερο;;;:cool::mad:
Και δεν είχε άλλο να μου το αλλάξει.Φέρνει λέει από ένα στο κάθε κομάτι για να είναι "φρέσκα".

γιαγια αρκουδα
04-05-2011, 14:20
γνωμη μου......
οταν ηταν αντιπρωσοπος απο οσα Dainese πουλιοντουσαν στην ελλαδα επερνε ποσοστο επη των πωλησεων . τωρα που δεν περνει το ποσοστο του ολλα τα αλλα ειναι μαιμου.
και αυτο δεν ισχειη μονο στον συγκεκριμενο εισαγωγεα αλλα ειναι γενικο το κακο με ολουσ τους εισαγωγεις.
βεβαια μην περνοντας το ποσοστο τους μια που ολοι φερνουν ελευθερα τα εμπορευματα οι τιμες επεσαν. οποτε αυτο ειναι καλο για εμας τους καταναλωτες.
θυμαστε που σας ειχα πει που αλαξα τα τακακια στο lt πισω?
ηταν απο τα <<μαιμου>> τακακια που δεν φερνουν την σφραγιδα της bmw και δεν ηταν η σκλιροτητα που λεει η bmw ηταν πιο ######.
εγω ομως απεκτισα φρενα ακομα καλυτερα με μικρο κοστος απο τον κατασκευαστη που φτιαχνει τακακια για της bmw. αλλα δεν εισηχθησαν απο την bmw και δεν εχουν το σημα της bmw.
δηλαδη γιατι να πληρωσο το σημα και το ονομα της bmw? αν ειναι επανω τους θα φρεναρουν καλιτερα εpιδη θα γραφουν bmw?

υγ. Α1 ξεχασα να σας πω οτι τα μπουφαν της bmw που πηρα μαζι μα την μηχανη γραφουν πανω τουσ made in china και εχουν ενα σκασμο λευτα.
με τα μησα λευτα εχω παρει ποιοτικα καλυτερα.

pipe22
04-05-2011, 14:26
θυμαστε που σας ειχα πει που αλαξα τα τακακια στο lt πισω?
?

Ρε φίλε γιατί χαλάς το θέμα;;;;
Τι δουλειά έχουν τα τακάκια της bmw με τα ανώνυμα τακάκια σου;;;;
Δηλαδή να πάρουμε DAINESE που δεν γράφουν DAINESE για να είναι πιο φτηνά;;;; Αυτό μας λες τώρα;;;;;
Τι θα ακούσουμε τελικά;;;;; Την τρέλα μου μέσα ;;;;;Νεύρα

ntinopoulos
04-05-2011, 14:33
Ρε φίλε γιατί χαλάς το θέμα;;;;
Τι δουλειά έχουν τα τακάκια της bmw με τα ανώνυμα τακάκια σου;;;;
Δηλαδή να πάρουμε DAINESE που δεν γράφουν DAINESE για να είναι πιο φτηνά;;;; Αυτό μας λες τώρα;;;;;
Τι θα ακούσουμε τελικά;;;;; Την τρέλα μου μέσα ;;;;;Νεύρα
να παρεις dainese που γραφουν colori...:sm7:!
ετσι θα εχεις την ποιοτητα της dainese με την τιμη της colori!:sm7:

stelth1
05-05-2011, 12:25
Καλημερα!Εχει αγορασει κανεις DAINESE που αναγραφει made in italy?Ολα μου τα dainese ειναι αγορασμενα απο επωνυμα καταστηματα μοτο αλλα κ απο την αποθηκη στην Ηλιουπολη,κανενα δεν το αναγραφει,εχουν ομως ολες τις δεικλιδες ασφαλειας που εχουν τα DAINESE,ταμπελακια σταμπες χαρτια κλπ.απλα εχουν κατασκευαστει σε αλλες χωρες
Οταν αγοραζουμε κατι πρεπει να το ελεγχουμε ΚΑΛΑ!!!!

krama22
05-05-2011, 12:55
Εγώ πάλι από το περιεχόμενο του Δελτίου Τύπου δεν καταλαβαίνω ότι μιλάει για προϊόντα «μαϊμού».



Δεν λέει «παρατηρήθηκε να φτάνουν για σέρβις προϊόντα που δεν είναι αυθεντικά, οπότε να αγοράζετε μόνο από το επίσημο δίκτυο για να είστε σίγουροι»

Καταλαβαίνω ότι λέει απλά «αν θέλετε εγγύηση και υποστήριξη πρέπει να ψωνίζετε από το επίσημο δίκτυο».



Αυτό βέβαια είναι άλλη, πολύ μεγάλη κουβέντα (αν πχ εγώ έχω αγοράσει γνήσιο απο Αγγλία και μου χαλάσει στην Ελλάδα δεν το φτιάχνουν?)