PDA

View Full Version : υπαρχουν κατι ζωα αυτου του ειδους


γιαγια αρκουδα
06-05-2011, 16:38
YouTube - παπας εν ωρα λειτουργιας

δεν ξερω δι την γνωμη την δικια σας αλλα εγω πιστευο οτι εκει ψηλα υπαρχει καποιος που μας προστατευει.
δεν ξερω αν τον λενε θεο, αλλαχ. βουδα. η πως τον λεει ο καθε ενας αλλα συγουρα αυτα τα ζωα που λενε οτι ειναι αντιπροσοποι του θεου δεν εχουν καμια σχεση με τον θεο.
ειναι επαγκελματιες ψευτες που οπως και οι πολιτικοι εχουν μαθει ενα παραμυθακι και το πιπιλανε και κοροιδευουν και φανατιζουν τον κοσμο καθε θρισκευματος για να μπορουν να ειναι κρατος εν κρατη.
απο μικρα τα παιδια μου στο θεμα της θρισκιας τους ελεγα οτι αυτα λενε οι παπαδες και αυτα οι επιστημονες. το πιος λεει την αληθεια ψαξτε το και σχηματιστε δικια σας γνωμη και κληστε τα αυτια σας στης κασσανδρες και μην φανατιζεσται.
οταν βλεπω στιγμιοτηπα σαν το πιο πανω αλλα και με ολλα αυτα που ακουω και βλεπω γυρω μας τοτε ολλο και περισοτερο πιστευω οτι ειναι απατεωνες.
βεβαια υπαρχουν και καποιοι ανθρωποι που στο ονομα του θεου τους εχουν κανει και κανουν πραγματα που θα επρεπε να τους εχουμε αυτους-ες σαν αγειους-ες. αλλα δυστιχως ειναι ποιο ευκολο να βρεισ ψηλο στα αχυρα παρα καποιον απο αυτους . γιατι οτι κανουν το κανουν με αγαπη για τον συνανθωπο τουσ χωρεις διμοσιοτητα και κερδος. και τις περισοτερες φορες για να μην πω ολλες δεν εχουν ουτε δευτερο βρακι να βαλουν στον κολο τους.
για εμενα στα μοναστιρια κληνονται οι τεμπελιδες και οι αχριστοι ανθρωποι που επετηχαν στην κοινωνια να ειναι κατι και μεσα απο την θρυσκια βρικαν να κριφτουν και να περασουν την αχριστη ζωη τους εις βαρος αλλων. πριν πολλα χρωνια τα μοναστιρια και η εκλισια ειχε αξιολογα ατομα που πιστευαν και βοηθουσαν, οχι ολλοι, αλλα αρκετοι που ηταν και τοτε μειοψηφια. τωρα ειναι δισευρετοι.
η εικονα παπα οπου και να την δω μου φερνει απεχθεια, οπως και η εικωνα των πολιτικων.

lef78
06-05-2011, 17:14
Ρε αδερφέ, τι σχέση έχει το βίντεο με όλα αυτά που γράφεις για τον Αλάχ και τα μοναστήρια ανακατεμένα με τους επιστήμονες και τους γιούς σου;;;;
Επειδή ο συγκεκριμένος ιερέας κοίταξε το κινητό του;;;;;

vellos
06-05-2011, 17:18
Νομίζω οτι ο τίτλος δεν ταιριάζει με το θέμα.Θα πρότεινα να αλλάξει:cool:

gandreas
06-05-2011, 18:42
Παντού υπάρχουν οι ''περίεργοι'',
την μεγάλη Πέμπτη πήγα να κοινωνήσω και λέω σε ένα νέο παπά ότι η πίσω πόρτα είναι κλειδωμένη, η αντίδρασή του ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ….., έμμηνα άφωνος και γέλασα χωρίς να ξέρω γιατί δεν έκλαψα:(

ntinopoulos
06-05-2011, 21:44
Παντού υπάρχουν οι ''περίεργοι'',
την μεγάλη Πέμπτη πήγα να κοινωνήσω και λέω σε ένα νέο παπά ότι η πίσω πόρτα είναι κλειδωμένη, η αντίδρασή του ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ….., έμμηνα άφωνος και γέλασα χωρίς να ξέρω γιατί δεν έκλαψα:(


μηπως νομιζε πως του ειπες οτι δεν τον παιρνεις απο πισω(πισω πορτα κλειδωμενη ντε...:D),και απογοητευτηκε?:rolleyes::sm7:

CPretenteriS
06-05-2011, 21:46
μηπως νομιζε πως του ειπες οτι δεν τον παιρνεις απο πισω(πισω πορτα κλειδωμενη ντε...:D),και απογοητευτηκε?:rolleyes::sm7:

:sm7::sm7:

yannis
06-05-2011, 23:14
Εδώ που τα λέμε, να πας για να κοινωνήσεις και να σε πει ο παπάς... πoύστη, ε όσο να' ναι σε πειράζει!!!!!:sm7:

erasel
06-05-2011, 23:23
Παντού υπάρχουν οι ''περίεργοι'',
την μεγάλη Πέμπτη πήγα να κοινωνήσω και λέω σε ένα νέο παπά ότι η πίσω πόρτα είναι κλειδωμένη, η αντίδρασή του ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ….., έμμηνα άφωνος και γέλασα χωρίς να ξέρω γιατί δεν έκλαψα:(


:sm7::sm7::sm7::sm7:

gandreas
07-05-2011, 00:27
αυτό που έχουμε στο μυαλό μας είναι ότι ο παπάς θα είναι ένας ήρεμος:rolleyes:, φιλήσυχος :rolleyes:, ''παρθένος΄΄ άνθρωπος:rolleyes: που δεν πειράζει ούτε μύγα, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω πολλούς τέτοιους:rolleyes:.
Στα χρόνια που είμαστε για πολλούςέχει γίνει απλά επάγγελμα , κάτι σαν τον αμερικανικό στρατό που πήγαινε όποιος δεν είχε τι άλλο να κάνει στην ζωή του. Δεν θέλω να υποβαθμίσω κανέναν αλλά με τις πανελλήνιες κάπως έτσι έχει γίνει.:hmmm:

yannis
07-05-2011, 08:56
...
Στα χρόνια που είμαστε για πολλούςέχει γίνει απλά επάγγελμα , κάτι σαν τον αμερικανικό στρατό που πήγαινε όποιος δεν είχε τι άλλο να κάνει στην ζωή του. Δεν θέλω να υποβαθμίσω κανέναν αλλά με τις πανελλήνιες κάπως έτσι έχει γίνει.:hmmm:


Συγνώμη δηλαδή, αλλά πότε δεν ήταν έτσι?!?!?!?!!??!?:confused:
Ίσως πριν γίνει επίσημη θρησκεία ο χριστιανισμός στην Ρωμαϊκή αυτοκρατορία, οπότε και πήρε την εξουσία η εκκλησία (σαν τους αγιατολάχ), όμως τότε δεν υπήρχαν και "επαγγελματίες" παπάδες.
Και άντε πάλι με τις πανελλήνιες... Δεν λέω πως το εκπαιδευτικό μας σύστημα είναι σωστό (αντιθέτως), αλλά πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί είναι άσχημο να έχει ένας υποψήφιος μερικές παραπάνω επιλογές στην εύρεση εργασίας.
Το ίδιο διάβαζα και σε άλλο θέμα με την αστυνομία. Τι θα ήταν καλύτερο, να έδιναν 3000 για 50 θέσεις;;;; και μετά ξανά σε άλλη σχολή όσοι δεν επιτύγχαναν;;; Είναι κάτι που δεν ξέρω για τις εξετάσεις?

GsDakar
07-05-2011, 10:49
χτυπουσε και το εκλεισε ρε παιδια ο χριστιανος δεν εκανε καποιο εγκλημα.....

ntinopoulos
07-05-2011, 11:23
χτυπουσε και το εκλεισε ρε παιδια ο χριστιανος δεν εκανε καποιο εγκλημα.....
ααα!:mad:
ειναι και αγενης ο κυριος!:mad:
το κλεινει στα μουτρα στον κοσμακη!:mad:

:sm7:

GsDakar
07-05-2011, 17:49
:sm7::sm7::sm7:

Fuji
07-05-2011, 22:05
Eίδαμε ένα βίντεο, όπου ο ιερέας μας βάζει σε σκέψεις, και αμέσως περάσαμε στην επίθεση. Να πω μια άλλη οπτική; Μήπως ο συγκεκριμένος άνθρωπος, εκ παραδρομής άφησε ανοιχτό το κινητό του, και απλά το έκλεισε όταν διαπίστωσε ότι χτυπάει; Να το άφηνε την ώρα της Θείας λειτουργίας να κουδουνίζει, θα φαινόταν καλύτερο; Θα μας σκανδάλιζε λιγότερο; Μήπως να μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα όχι για τον συγκεκριμένο άνθρωπο, αλλά για οποιονδήποτε συνάνθρωπό μας; Και στην τελική, ας κοιτάξουμε τη δικιά μας κατάσταση και πως θα γίνουμε εμείς καλύτεροι, κι ας αφήσουμε τους άλλους στον δικό τους αγώνα. Ο πρώτος αναμάρτητος, ας ρίξει την πέτρα. ;)

gandreas
08-05-2011, 02:15
Συγνώμη δηλαδή, αλλά πότε δεν ήταν έτσι?!?!?!?!!??!?:confused:
Ίσως πριν γίνει επίσημη θρησκεία ο χριστιανισμός στην Ρωμαϊκή αυτοκρατορία, οπότε και πήρε την εξουσία η εκκλησία (σαν τους αγιατολάχ), όμως τότε δεν υπήρχαν και "επαγγελματίες" παπάδες.
Και άντε πάλι με τις πανελλήνιες... Δεν λέω πως το εκπαιδευτικό μας σύστημα είναι σωστό (αντιθέτως), αλλά πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί είναι άσχημο να έχει ένας υποψήφιος μερικές παραπάνω επιλογές στην εύρεση εργασίας.
Το ίδιο διάβαζα και σε άλλο θέμα με την αστυνομία. Τι θα ήταν καλύτερο, να έδιναν 3000 για 50 θέσεις;;;; και μετά ξανά σε άλλη σχολή όσοι δεν επιτύγχαναν;;; Είναι κάτι που δεν ξέρω για τις εξετάσεις?




Ότι ξέρεις ξέρω,
Άσχημο δεν είναι αλλά σε μερικά επαγγέλματα επιβάλετε δεν πρέπει να έχεις παραπάνω επιλογές ,
Δεν μπορεί να είσαι αθυρόστομος να μην πατάς στην εκκλησία και να θές να γίνεις παπάς, δεν μπορεί να είσαι παπαδοπαίδι και να θες να γίνεις αστυνόμος Απλά αναφέρω την άποψή μου που είναι ότι για να μπεις στην αστυνομία πρέπει να είσαι και λίγο ####παιδο, του πεζοδρομίου, ενώ για την εκκλησία πρέπει να το βλέπεις σαν λειτούργημα.
Εγώ θέλω να πηγαίνω στην αστυνομία και να με αντιμετωπίζουν σαν πολίτη και όχι καχύποπτα και υπεροπτικά, θέλω να πηγαίνω στον παπά και να βλέπω έναν άγιο και όχι ένα επαγγελματία, βγήκα εκτός θέματος αλλά πιστεύω να σε κάλυψα με την άποψη μου που δεν είναι απαραίτητα και σωστή:o:rolleyes:

Fuji
08-05-2011, 21:10
Ότι ξέρεις ξέρω,
Άσχημο δεν είναι αλλά σε μερικά επαγγέλματα επιβάλετε δεν πρέπει να έχεις παραπάνω επιλογές ,
Δεν μπορεί να είσαι αθυρόστομος να μην πατάς στην εκκλησία και να θές να γίνεις παπάς, δεν μπορεί να είσαι παπαδοπαίδι και να θες να γίνεις αστυνόμος Απλά αναφέρω την άποψή μου που είναι ότι για να μπεις στην αστυνομία πρέπει να είσαι και λίγο ####παιδο, του πεζοδρομίου, ενώ για την εκκλησία πρέπει να το βλέπεις σαν λειτούργημα.
Εγώ θέλω να πηγαίνω στην αστυνομία και να με αντιμετωπίζουν σαν πολίτη και όχι καχύποπτα και υπεροπτικά, θέλω να πηγαίνω στον παπά και να βλέπω έναν άγιο και όχι ένα επαγγελματία, βγήκα εκτός θέματος αλλά πιστεύω να σε κάλυψα με την άποψη μου που δεν είναι απαραίτητα και σωστή:o:rolleyes:

Αντρέα μου, ας αφήσουμε τους συγκεκριμένους που (κατά τα δικά μας κριτήρια) βρέθηκαν σε λάθος θέση. Θα κριθούν από άλλους αρμόδιους. Εμείς, στο κομμάτι που μας αναλογεί και μπορούμε, θα επιλέξουμε αυτόν που θέλουμε και μας αναπαύει. Έχουμε αυτήν την δυνατότητα. Όπως τον γιατρό σου τον διαλέγεις, γιατί σ' αυτόν βρίσκεις την υγειά σου, έτσι και τον ιερέα τον διαλέγεις για να 'σαι ψυχικά αναπαυμένος, κι όχι σκανδαλισμένος. ;)

yannis
08-05-2011, 21:25
Ότι ξέρεις ξέρω,
Άσχημο δεν είναι αλλά σε μερικά επαγγέλματα επιβάλετε δεν πρέπει να έχεις παραπάνω επιλογές ,
Δεν μπορεί να είσαι αθυρόστομος να μην πατάς στην εκκλησία και να θές να γίνεις παπάς, δεν μπορεί να είσαι παπαδοπαίδι και να θες να γίνεις αστυνόμος Απλά αναφέρω την άποψή μου που είναι ότι για να μπεις στην αστυνομία πρέπει να είσαι και λίγο ####παιδο, του πεζοδρομίου, ενώ για την εκκλησία πρέπει να το βλέπεις σαν λειτούργημα.
Εγώ θέλω να πηγαίνω στην αστυνομία και να με αντιμετωπίζουν σαν πολίτη και όχι καχύποπτα και υπεροπτικά, θέλω να πηγαίνω στον παπά και να βλέπω έναν άγιο και όχι ένα επαγγελματία, βγήκα εκτός θέματος αλλά πιστεύω να σε κάλυψα με την άποψη μου που δεν είναι απαραίτητα και σωστή:o:rolleyes:

Αγαπητέ μου, με κάλυψες απόλυτα με την απάντησή σου.
Δεν συμφωνώ, αλλά πραγματικά δεν έχει καμμιά σημασία, εφ' όσον το έθεσες με ευγένεια!!!!!! Ένα παραπάνω μάλιστα που δεν είχες υποχρέωση να το κάνεις.;)