PDA

View Full Version : ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ


geolag
07-05-2011, 20:29
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω τους συμφορουμίτες από τα Χανιά το παρακάτω.Πρόκειται να έρθω για 3 μέρες στα Χανιά στις 30 Ιουλίου.Θέλω να βρω ξενοδοχείο που να παρκάρει εύκολα το αυτοκίνητο.Από ότι θυμάμαι υπάρχει πρόβλημα πάρκαρίσματος στο εσωτερικό της πόλης.Που είναι καλύτερα να βρω ξενοδοχείο.

CPretenteriS
07-05-2011, 20:32
Αγία Μαρίνα, Πλατανιά, Αγίους Αποστόλους, κ.ο.κ. δεν έχεις πρόβλημα parking... ;)

Και είσαι κοντά στα Χανιά...

jmar
07-05-2011, 21:34
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω τους συμφορουμίτες από τα Χανιά το παρακάτω.Πρόκειται να έρθω για 3 μέρες στα Χανιά στις 30 Ιουλίου.Θέλω να βρω ξενοδοχείο που να παρκάρει εύκολα το αυτοκίνητο.Από ότι θυμάμαι υπάρχει πρόβλημα πάρκαρίσματος στο εσωτερικό της πόλης.Που είναι καλύτερα να βρω ξενοδοχείο.

Υπαρχουν καποια λιγα ξενοδοχεια που εχουν parking μεσα στην πολη απλα αυτα ειναι καπως ακριβα...τωρα ειναι και η λυση που σου προτεινει ο Κωστας πιο πανω που εκει δεν θα εχεις προβλημα παρκαρισματος απλα το προβλημα θα ειναι αν θες να μπεις μεσα στην πολη μετα που πρεπει να βρισκεις parking. Το θεμα ειναι εσενα τι σε βολευει...πολη η εξω απο αυτην (αρκετα κοντα ομως) :)

Grs1
07-05-2011, 22:13
ολα εξαρτωνται απο τι ειδους διακοπες θελεις να κανεις η Αγ Μαρινα και ο Πλατανιας εχουν τρελη κινηση μερα νυκτα εκει αλλωστε βρισκεται και το 80% της νυκτερινης διασκεδασης εαν θες κατι τετοιο εχει καλως αλλιως αν θες οικογενειακες διακοπες και εχεις παιδια μαζι σου θα σου προτεινα την απο κει μερια προς καλυβες 20 λεπτα στην εθνικη προς Ρεθυμνο για το παρκινκ εχεις δικιο αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα το φαγητο ειναι φτηνο σχετικα με αθηνα και πολυ ποιοτικο να πας οποσδηποτε να φας σε καποιο απο τα εστιατορια της παλιας πολης ( ελα ή ταμαμ ή κονακι σεμιραμις κ.α) επισης εαν φας μεσα στο λιμανι δοκιμασε με κλειστα ματια την ταβερνα μοναστηρι.( η γυναικα μου ειναι απο χανια κατεβαινω τα τελευταια 11 χρονια ) καλα να περασεις!! ΠΣ οι Αγιοι Αποστολοι ειναι πριν απο τα αλλα δυο μερη και πιο κοντα στα Χανια κοιτα τις τοποθεσιες και λιγο μεσω ιντερνετ

Gazi
08-05-2011, 00:58
Για οτι πληροφορία θέλεις πάρε με τηλέφωνο...Είναι στο προφίλ....Παίζει ρόλο η τιμή που ψάχνεις,το τι θέλεις να κάνεις σε αυτό το τριήμερο στα Χανιά,αν θα έρθεις με άλλα άτομα,δες μήπως σε συμφέρει να νοικιάσεις από εδώ αυτοκίνητο ή μηχανή,αν αντέχεις το περπάτημα,αν θέλεις να είσαι μέσα στη νυχτερινή ζωή η σε ήσυχη παραλία κτλ κτλ κτλ!!!Και μόλις δεις το budget σου,πες μας,και θα βρούμε όλοι οι γνωστοί εδώ την καλύτερη δυνατή πρόταση!!!

gsovios
08-05-2011, 01:46
ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΠΟΥ ΓΙΑ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΝΗΣΩ ΣΟΥΠΕΡ ΤΙΜΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ... ;)

Gazi
08-05-2011, 10:12
ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΠΟΥ ΓΙΑ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΝΗΣΩ ΣΟΥΠΕΡ ΤΙΜΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ... ;)
:sm8::sm8::sm8::sm8:

geolag
08-05-2011, 12:55
Για ένα γάμο θα πάω για 3 μέρες.Επειδή θα ψάξουν και άλλοι ξενοδοχείο με διαφορετικές ανάγκες ο καθένας θέλω μια μέση λύση.Κοντά στα Χανιά .Αν θέλουν να πάνε στην πόλη θα παρκάρουν κάπου πιο έξω ή σε πάρκινγκ.Θα καλέσω τηλεφωνικά μάλλον για να βγάλω άκρη,Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Θα οριστικοποιήσω τα άτομα και τις ημερομηνίες και θα τα πούμε πάλι

klagenfurt
09-05-2011, 09:43
εγω οταν πηγαινω Χανια μενω σε ενα ξενοδοχειο,
κοντα στο κεντρο, δυο χλμ απο αγορα στο δρομο για αεροδρομιο,
λεγεται Ροδον τηλ 2821058317,εχει ανετο παρκινγκ , πισινα και τα δωματια ειναι ανεξαρτητα μπαγκαλοους,
πεστους οτι εισαι "εμπορικος αντιπροσωπος" για να σου κανουν αλλη τιμη, παντως ειναι φτηνο κανε ενα τηλ να δεις

geolag
09-05-2011, 10:23
ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.Βρήκα τελικά σε ένα που μου σύστησε ο GAZI.
Τελικά σε αυτό το forum έχεις μόνο φίλους

jmar
09-05-2011, 11:26
ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.Βρήκα τελικά σε ένα που μου σύστησε ο GAZI.
Τελικά σε αυτό το forum έχεις μόνο φίλους

Με το καλο να ερθεις :sm8:

geolag
09-05-2011, 15:07
Ευχαριστώ