PDA

View Full Version : Άστραψε και βρόντηξε!


MARK
09-05-2011, 16:28
Άστραψε και βρόντηξε!

Βαρύς έπεσε ο πέλεκυς της αθλητικής δικαιοσύνης στην ΑΕΚ και τον Ατρόμητο για τα επεισόδια στον τελικό του Κυπέλλου.

Τρεις αγωνιστικές και πρόστιμο 292.500 ευρώ επιβλήθηκε στην «Ένωση», που θα δώσει χωρίς κόσμο τα δύο εναπομείναντα εντός έδρας ματς των πλέι οφ απέναντι σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό, όπως επίσης και το πρώτο της ματς την επόμενη περίοδο. Πρόκειται για την αυστηρότερη ποινή που έχει επιβληθεί ποτέ στο ποδόσφαιρο την τελευταία πενταετία (από καταβολής της Σούπερ Λίγκας). Παράλληλα απαγορεύτηκε στην ΑΕΚ η μετακίνηση των οπαδών της για το υπόλοιπο της περιόδου.

Ο Ατρόμητος τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές, ποινή που θα εκτίσει την επόμενη σεζόν αφού δεν έχει πλέον υποχρεώσεις, καθώς και με πρόστιμο 60.000 ευρώ. Παράλληλα έγινε επίπληξη στον προπονητή των Περιστεριωτών, Γιώργο Δώνη, και υποχρεούται να ανακαλέσει τις δηλώσεις του εντός 15 ημερών μέσω μίας αθλητικής και μία πολιτικής εφημερίδας.

Οι ποινές που επιβλήθηκαν είναι εφέσιμες και αναμένονται έντονες αντιδράσεις από τις δύο ομάδες.

DERTILAS
09-05-2011, 18:16
Ολους μας θα πρεπει να τιμωρησουν.......

Albatros
09-05-2011, 18:48
Ολους μας θα πρεπει να τιμωρησουν.......

ΠΑΓΚΑΛΕ εεεε ΠΑΓΚΑΛΕ...
:sm7:

gsmaniac
09-05-2011, 19:25
κανονικα η ποινη θα επρεπε να ηταν μεγαλυτερη,τουλαχιστον 10 αγωνιστικες και μηδενισμος.........:cool:
αντιθετα σε αλλες περιπτωσεις(ΠΑΟΚ,ΠΑΟ,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ),οι ομαδες τιμωρηθηκαν με 1 αγωνιστικη.:cool:
αλλα ειπαμε στην ελλαδα η δικαιοσυνη ,ειναι περιεργο πραμα.....:mad:

ntinopoulos
09-05-2011, 20:05
κανονικα η ποινη θα επρεπε να ηταν μεγαλυτερη,τουλαχιστον 10 αγωνιστικες και μηδενισμος.........:cool:
αντιθετα σε αλλες περιπτωσεις(ΠΑΟΚ,ΠΑΟ,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ),οι ομαδες τιμωρηθηκαν με 1 αγωνιστικη.:cool:
αλλα ειπαμε στην ελλαδα η δικαιοσυνη ,ειναι περιεργο πραμα.....:mad:
το οτι δεν τελειωσε ο αγωνας δε σου λεει κατι ε?:rolleyes:

emix
09-05-2011, 20:34
το οτι δεν τελειωσε ο αγωνας δε σου λεει κατι ε?:rolleyes:


Ο αγωνας συμφωνα με το φυλλο αγωνα τελειωσε κανονικα και δεν γραφτηκε ΠΟΥΘΕΝΑ οτι διακοπηκε.
Και ναι, συμφωνησε ο Σπανος να γραφτει οτι τελειωσε ο αγωνας, αλλα αυτο γραφτηκε στην τελικη.

Αλλα αμα στο ποδοσφαιρο κυριαρχουν οι παραγοντες-μπραβοι αυτα συμβαινουν. Με πολυ ευκολο τροπο κινουν τα νηματα του ποδοσφαιρου και κανουν οτι θελουν.

Jefe
09-05-2011, 20:42
κανονικα η ποινη θα επρεπε να ηταν μεγαλυτερη,τουλαχιστον 10 αγωνιστικες και μηδενισμος.........:cool:





Αυτό έπρεπε να γίνει, μπάς κ γίνει κάτι! Αλλά πού? Το ίδιο έπρεπε να ισχύσει κ γιά ΟΣΦΠ κ ΠΑΟ...:mad:




Jefe

emix
09-05-2011, 20:50
Αυτό έπρεπε να γίνει, μπάς κ γίνει κάτι! Αλλά πού? Το ίδιο έπρεπε να ισχύσει κ γιά ΟΣΦΠ κ ΠΑΟ...:mad:




Jefe

Συμφωνω μαζι σου, αλλα δεν μπορω ν ακουω αστεια πραγματα.
Εφαγε μια αγωνιστικη ο Ολυμπιακος για τα επεισοδια με τον ΠΑΟ και 3 η ΑΕΚ για περιπου ιδια επεισοδια; Οτι θελουμε λεμε τωρα;

Οπως εχω πει, ειμαι ΑΕΚ και ειμαι απ αυτους που ελεγαν παντα οτι η ΑΕΚ θα επρεπε να ηταν Δ εθνικη απο το 2004. Θα ειχαν περασει 4-5 χρονια και θα ειχαμε ξανανεβει. Αλλα αυτο, οπως και αλλα θα επρεπε να ισχυουν για ολες τις ομαδες.

Αλλα στην Ελλαδα που ζουμε βασιλευει ο νταβατζης-παραγοντας (και ξερετε πολυ καλα ποιον εννοω και χεστηκα!). Η αθλητικη δικαιοσυνη ειναι για γελια και για κλαματα, επειδη επηρρεαζεται εμφανεστατα απο τον εν λογω "κυριο".



Ετσι

napgeo
09-05-2011, 21:25
Ακόμη ασχολείστε με το ποδόσφαιρο:Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:
Να ο λόγος που δεν πάτε ταξίδια:Απορία::Απορία::Απορία:

ortho
09-05-2011, 22:11
Συμφωνω μαζι σου, αλλα δεν μπορω ν ακουω αστεια πραγματα.
Εφαγε μια αγωνιστικη ο Ολυμπιακος για τα επεισοδια με τον ΠΑΟ και 3 η ΑΕΚ για περιπου ιδια επεισοδια; Οτι θελουμε λεμε τωρα;

Οπως εχω πει, ειμαι ΑΕΚ και ειμαι απ αυτους που ελεγαν παντα οτι η ΑΕΚ θα επρεπε να ηταν Δ εθνικη απο το 2004. Θα ειχαν περασει 4-5 χρονια και θα ειχαμε ξανανεβει. Αλλα αυτο, οπως και αλλα θα επρεπε να ισχυουν για ολες τις ομαδες.

Αλλα στην Ελλαδα που ζουμε βασιλευει ο νταβατζης-παραγοντας (και ξερετε πολυ καλα ποιον εννοω και χεστηκα!). Η αθλητικη δικαιοσυνη ειναι για γελια και για κλαματα, επειδη επηρρεαζεται εμφανεστατα απο τον εν λογω "κυριο".



Ετσι

Συμφωνώ απολύτως! Θα είχαν φύγει σαν τα ποντίκια τα λαμόγια.
Οσο για την νυν ποινή, ας περιμένουμε λίγο.... είναι εφέσιμη...
Και δε θα χρειαστεί να κάνει κάτι η ΑΕΚ, θα την πέσουν οι άλλοι στον αθλητικό δικαστή διότι θα υπάρχει προηγούμενο αν ισχύσει ως έχει ;)

kostasx
10-05-2011, 10:06
Καλά κρασααααα...:mad::mad:
Έγιναν επεισόδια στο Ελλαδιστικόν κλοτσόσφαιρον..αποκλείεται :mad::mad: