PDA

View Full Version : Σαβουρε ολε!


emix
11-05-2011, 12:20
Μου ετυχε κι αυτο:

Σημερα βγαινοντας απο το παρκινγκ,ξεκιναω στριβωντας την μηχανη προς τα δεξια, αλλα ο μπροστινος τροχος μπαινει στο αυλακι μεταξυ πεζοδρομιου και ασφαλτου. Εκει δυστυχως δεν υπαρχει καλη προσφυση με αποτελεσμα να σωριαστω φαρδυς πλατυς στην ασφαλτο!!!

Μιλαμε για εντελως χαζη πτωση με σχεδον 0 ταχυτητα.

Οι συνεπειες;

Ενα σχισμενο παντελονι (δεν πειραζει, ειναι της μοδας τα σχισμενα τζιν αλλωστε)
Ενα μικρο γδαρσιμο στο δεξι γονατο.
Μια στραβωμενη μανετα (βγαινει και ισιωνει)
Και ενα ραγισμενο καπακι με διαρροη λαδιων. Το ποδοφρενο πιεστηκε και εσχισε το καπακι. Κοστος 46ευρω).


ΝΑ ΓΙΑΤΙ BOXER!!! Αν ηταν boxer απλα θα ειχε ακουμπησει το καπακι του κυλινδρου (μαλλον τα καγκελα) και ουτε γατα ουτε ζημια.


Δεν εχουμε πεσει στο χωμα σχεδον ποτε και πεσαμε στην ασφαλτο!
Κοιτα τι μπορει να παθει κανεις απο χαζη αιτια ε;

adventure
11-05-2011, 12:29
Σημασία έχει ότι δεν έπαθες εσύ τίποτα .

;) :)

Τώρα για το μπόξερ έχεις τα δίκια σου .

:D :D

emix
11-05-2011, 12:32
Σημασία έχει ότι δεν έπαθες εσύ τίποτα .

;) :)

Τώρα για το μπόξερ έχεις τα δίκια σου .

:D :D




Ναι, αυτο εχει σημασια πανω απ ολα. Να μην παθαινουμε τιποτα.

Αλλα επειδη ειχα boxer παλια και ειχα ξαναπεσει οι απωλειες ηταν μηδαμινες.

1ον, για τον λογο που ανεφερα με τον κυλινδρο και τα καγκελα
2ον, γιατι ακομα και οι μανετες για να φθασουν στο σημειο να βρουν στο δρομο και να στραβωσουν πρεπει η μηχανη να ερθει πανω-κατω. Λογω του οτι βρισκει ο κυλινδρος του boxer και κανει γωνια η μηχανη με την ασφαλτο, το τιμονι πολυ δυσκολα βρισκει κατω. Και ειδικα με τις χουφτες που κλεινουν πανω στο grip.

Τεσπα. Ολα καλα.

Arkas
11-05-2011, 12:41
Άντε και με τον boxer σύντομα Λιάκο! :D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-05-2011, 12:41
Τί να κάνουμε Λιάκο ... στατιστική είναι αυτή ...

Πρέπει να επαληθευτεί ... :(

Νάναι το τελευταίο ... ;)

kostasx
11-05-2011, 12:44
Μακάρι όλες οι πτώσεις να ήταν χαζές..δηλ με 0 χλμ και κόστος κανα 50άρικο..
Όπως είπες και συ.."όλα καλά"..;)

ntinopoulos
11-05-2011, 12:46
γυρνα παλι σε σκουτερ ρε φιλε να βρεις την υγεια σου...;)
αφου δεν εισαι για μηχανες εσυ...:)


αυτες οι χαζοπτωσεις ειναι αναποφευκτες,μη μασας!;)

emix
11-05-2011, 12:49
γυρνα παλι σε σκουτερ ρε φιλε να βρεις την υγεια σου...;)
αφου δεν εισαι για μηχανες εσυ...:)


αυτες οι χαζοπτωσεις ειναι αναποφευκτες,μη μασας!;)


Ρε φιλε, αν ειχα το σκουτερ με τα τοσα πλαστικα που εχουν πανω τους, το κοστος θα ηταν σιγουρα κανενα 500αρι ευρω.

Ουτε για ποδηλατο δεν ειμαι μου φαινεται.

:sm7::sm7:

yns
11-05-2011, 12:51
Άλλο να μη σου τύχει Ηλία! Είδες, αν είχες καμιά αλουμινένια βαλίτσα πάνω δεν θα την πάταγε το καπάκι! ;)

emix
11-05-2011, 12:53
Άλλο να μη σου τύχει Ηλία! Είδες, αν είχες καμιά αλουμινένια βαλίτσα πάνω δεν θα την πάταγε το καπάκι! ;)

Θα την παταγε η βαλιτσα ομως κι αυτες κοστιζουν παραπανω απο 46ευρω.

Τιποτα. Ξανα και ξανα, "ΝΑ ΓΙΑΤΙ BOXER!!!"

:):)

Kimwnas
11-05-2011, 12:55
Άντε ρε Ηλία με τρόμαξες με τον τίτλο του πόστ! :D

Αυτά είναι "πταίσματα", μακάρι να είναι πάντα μέχρι εκεί...

kostastenere
11-05-2011, 13:16
Εχω μία πρόταση!!!! Αντι για ομαδικές παραγγελίες, μαθήματα οδήγησης και δεν ξέρω γω τι..... δεν κανονίζουμε και κανα ομαδικό ευχέλαιο!!!!!!!:sm7::sm7: Λίακο μια χαρά δεν έπαθες τίποτα πάντα όρθιος!!!!!!!

NLS
11-05-2011, 13:27
Ηλία όλα καλά. Οι πιο χαζές πτώσεις είναι αυτές. Έχω μια τέτοια με το 1200, δυο με το Dakar, μια με ένα AX-1 που είχα και ευτυχώς όχι άλλες με άλλα (εννοώ ΧΑΖΕΣ). Σε είδε κανείς; Γιατί εμένα πέρα από ζημιές μικρότερες του 50άρικου (ή και μηδέν) τη μεγαλύτερη ζημιά την έπαθε ο εγωισμός μου (3 από τις 4!) αφού έγινα και θέαμα. Ειδικά τη μια από εκατοντάδες κόσμο. :sm7:

emix
11-05-2011, 13:42
Ηλία όλα καλά. Οι πιο χαζές πτώσεις είναι αυτές. Έχω μια τέτοια με το 1200, δυο με το Dakar, μια με ένα AX-1 που είχα και ευτυχώς όχι άλλες με άλλα (εννοώ ΧΑΖΕΣ). Σε είδε κανείς; Γιατί εμένα πέρα από ζημιές μικρότερες του 50άρικου (ή και μηδέν) τη μεγαλύτερη ζημιά την έπαθε ο εγωισμός μου (3 από τις 4!) αφού έγινα και θέαμα. Ειδικά τη μια από εκατοντάδες κόσμο. :sm7:

Ειναι τελικα πως θα σου κατσει η στιγμη της πτωσης. Γιατι ενας φιλος μου που επεσε καπως ετσι, ο μαρσπιες του χτυπησε το ποδι και εκανε αρθροσκοπηση. Ειναι τωρα δυο μηνες μακρια απο την δουλεια!

Οσο για τον εγωισμο, οχι, δεν με ειδε κανενας. Το πολυ-πολυ να εκανα πως ξεσκονιζω το παντελονι μου και δεν θα επαιρνε κανενας χαμπαρι!!!

:sm7::sm7:

emix
11-05-2011, 13:59
Το ανταλλακτικο βρεθηκε!

Ας ειναι ο καλα ο wet&dirty!

Τακη σ ευχαριστω πολυ. Με γλυτωσες απο περισσοτερα εξοδα.

Οποτε, οχι μονο ΝΑ ΓΙΑΤΙ BOXER, αλλα και ΝΑ ΓΙΑΤΙ GSFORUM. Γιατι βρισκει λυσεις και για τα ΚΤΜ!!!

:sm7::sm7:

emix
12-05-2011, 23:01
Πριν απο λιγο πηρα το ανταλακτικο απο τον Τακη.Για μια ακομα φορα, Τακη σ ευχαριστω.
Αυριο το απογευμα μπαινει και επισκευαζονται και η μανετα του φρενου και το ποδοφρενο.Τελος καλο,ολα καλα λοιπον!

wet & dirty
12-05-2011, 23:24
καλες βολτες!!!;)

emix
13-05-2011, 22:28
Το καπακι μπηκε, η μανετα ισιωσε οπως και το ποδοφρενο.Τελικα ηταν πιο ευκολα απ οτι πιστευα.Ολα δουλευουν οπως πριν εκτος απο το οτι δεν αναβει το λαμπακι οταν παταω την μανετα του φρενου.Μαλλον με την πτωση θα χαλασε η βαλβιδα.Θα το κοιταξω αλλη στιγμη.
Τελος εκπομπης!

siraxanz
13-05-2011, 22:50
Τέλος καλό, όλα καλά...ποτέ ξανά Ηλία:o

saitman
14-05-2011, 09:53
περαστικα στον εγωισμο και στο μηχανακι!!:sm7:συμβαινουν και αυτα!!

SenseiG
14-05-2011, 12:55
Το καπακι μπηκε, η μανετα ισιωσε οπως και το ποδοφρενο.Τελικα ηταν πιο ευκολα απ οτι πιστευα.Ολα δουλευουν οπως πριν εκτος απο το οτι δεν αναβει το λαμπακι οταν παταω την μανετα του φρενου.Μαλλον με την πτωση θα χαλασε η βαλβιδα.Θα το κοιταξω αλλη στιγμη.
Τελος εκπομπης!

Τελος καλο ολα καλα Ηλια ...:):)

CPretenteriS
14-05-2011, 13:16
Ηλία να ´ναι το τελευταίο !!

Για το παντελόνι.... ρώτα το Ντινό!!! :D

batman
02-06-2011, 11:48
Ρε φιλε, αν ειχα το σκουτερ με τα τοσα πλαστικα που εχουν πανω τους, το κοστος θα ηταν σιγουρα κανενα 500αρι ευρω.

Ουτε για ποδηλατο δεν ειμαι μου φαινεται.

:sm7::sm7:
Να πηγαίνεις μόνο απο χώμα...:D:D
Δεν πειράζει,συμβαίνουν,αφούσυ δεν κοπάνησες πουθενά,όλα οκ.