PDA

View Full Version : Κρίσιμες ώρες για τραυματία διαδηλωτή


kostasmats
11-05-2011, 20:17
Κρίσιμες ώρες για τραυματία διαδηλωτή

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 11 Μαΐου 2011, 17:31

http://www.zougla.gr/Uploads/emmy/0new/000000000000diadilotis_maketo_mesa.jpg

Σε χειρουργική επέμβαση υποβλήθηκε ένας διαδηλωτής 31 χρόνων, ο οποίος τραυματίστηκε πολύ σοβαρά στο κεφάλι, κατά τη διάρκεια των επεισοδίων που εκτυλίχθηκαν μπροστά από πολυκατάστημα στην οδό Πανεπιστημίου.

Ο τραυματίας νοσηλεύεται διασωληνωμένος στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας και η κατάσταση της υγείας του χαρακτηρίζεται πολύ κρίσιμη, ενώ ιατρικές πηγές εκτιμούν ότι θα παραμείνει κρίσιμη για το επόμενο επταήμερο.

Ο ασθενής θα παραμείνει σε νάρκωση για τις επόμενες ώρες και, σύμφωνα με τις ανωτέρω ιατρικές πηγές, είναι πολύ πιθανό, εάν και εφόσον ξεπεραστεί ο κίνδυνος, το υποσκληρίδιο αιμάτωμα που του προκάλεσε το πλήγμα από γκλομπ αστυνομικού να του επιφέρει μόνιμες ή λιγότερο μόνιμες βλάβες.

Σύμφωνα με νοσοκομειακή πηγή, η εντατική του Γενικού Κρατικού δεν διαθέτει ελεύθερη κλίνη και η διοίκηση του νοσοκομείου ανακάλεσε επιπλέον βάρδιες του νοσηλευτικού προσωπικού, προκειμένου να διασφαλιστεί η νοσηλεία του ασθενούς σε καθεστώς ΜΕΘ.

Η ίδια πηγή ανέφερε ότι προγραμματίστηκε ο ασθενής να υποβληθεί άμεσα σε αξονική τομογραφία, ώστε να διερευνηθεί η μετεγχειρητική του κατάσταση.

http://www.zougla.gr/Uploads/emmy/0new/00000000002h1gf2h1fg2.jpgΣύμφωνα με πληροφορίες, ο τραυματίας έφερε υποσκληρίδιο αιμάτωμα στο κρανίο, ύστερα από χτύπημα που υπέστη κατά τη διάρκεια των επεισοδίων στην πορεία της ΓΣΕΕ και της ΑΔΕΔΥ.

Συγκεκριμένα, διμοιρίες των ΜΑΤ περικύκλωσαν αιφνιδιαστικά δεκάδες διαδηλωτές, οι οποίοι περνούσαν έξω από το πολυκατάστημα, με αποτέλεσμα να τραυματιστούν πολλοί απ' αυτούς.

Ο άτυχος άνδρας υποβλήθηκε σε αξονική τομογραφία και λίγο μετά τις 16:00 εισήχθη στο χειρουργείο, αφού κινδύνευε άμεσα η ζωή του.

πηγη zougla.gr

μπορει η αστυνομια να ειναι ανικανη να φυλαξει το κεντρο και να μας σφαζουν μπροστα στα σπιτια μας,αλλα στις πορειες δεν χαριζονται.
ηθελα να ηξερα αν ο διαδηλωτης πεθανει και ξανακαει η Αθηνα ,ποιος θα παρει την ευθυνη...

napgeo
11-05-2011, 20:33
Μακάρι να βγω ψεύτης .
Αλά η πληροφορία είναι ότι μάλλον υπέκυψε….

adventure
11-05-2011, 20:36
:( :( :(

kostasmats
11-05-2011, 20:37
μακαρι να κανεις λαθος αλλιως η νυχτα θα ειναι μεγαλη:(

MARK
11-05-2011, 20:38
Περαστικά να είναι :(

NLS
11-05-2011, 20:44
υπερβολική αίσθηση "καθήκοντος";

ειδικά αν απλώς πέρναγαν όπως ακούστηκε (όχι ότι δικαιολογείται αλλιώς), αυτά γίνονται από ανθρώπους που έχουν ΗΔΗ πρόβλημα στο κεφάλι (και μια σκληρή εκπαίδευση τους διδάσκει ότι αυτό είναι καλό και χρήσιμο)

στην αστυνομία χρειάζονται ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΙ άνθρωποι πρώτα

τέτοια πράγματα είναι αδικαιολόγητα ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ αφού είμαστε σε μια κατάσταση που και οι αστυνομικοί εν μέρη έπρεπε να είναι μαζί στην ίδια διαδήλωση και αυτοί (χωρίς χρώμα)

θα ήθελα σχόλιο από τους αστυνομικούς της παρέας μας

MARK
11-05-2011, 20:53
Χωρίς να ξέρω αφού δεν ήμουν εκεί,η χρήση βίας και πόσο μάλλον η υπερβολική σε ανθρώπους που διαδηλώνουν για τα δικαιώματά τους γίνεται κατάχρηση εξουσίας....Ωστόσο κάποιες φορές η χρήση βίας απο τα αστυνομικά όργανα που σε κάθε διαδήλωση απο μερίδα του κόσμου είναι κόκκινο πανί και ο εύκολος στόχος δυστηχώς είναι επιβεβλημένη.....Δυστηχώς πολύς κόσμος βλέπει τον αστυνομικό σαν αντίπαλο και δεν καταλαβαίνει ότι πάει απλά να βγάλει το μεροκάματο του και απλά εκτελεί εντολές..........

kostasmats
11-05-2011, 21:22
ουτε εγω ξερω τι εγινε,δεν ημουν εκει αλλα οταν εχει προηγηθει μια νυχτα σαν την χθεσινη που αναρχικοι και χρυσαυγιτες τις παιζαν με αφορμη το αγριο φονικο και σημερα υπαρχει μια πορεια (οχι ιδιαιτερα μεγαλη)και ολο αυτο το σκηνικο εκτυλισεται σε ενα ζοφερο παρον με εμας τους πολιτες να ειμαστε αρκετα τσιτωμενοι,τοτε νομιζω πως η αστυνομια θα επρεπε να φανει πιο ψυχραιμη και επαγγελματικη.αντι για αυτο ομως η αστυνομια επιμενει να μας θυμιζει οτι στις ταξεις τις εκτος απο τα παληκαρια που ειναι ετοιμα να δωσουν και την ζωη τους ακομα,θεση εχει και ο καθε κομπλεξικος κατσαπλιας χουλιγκανος που απλα γουσταρει να βαραει χωρις συνεπειες

yannis
11-05-2011, 21:45
Ε, μα είπαμε... να προσλαμβάνοντε μόνο οι στρατόκαυλοι ράμπο για να μην γίνοντε μισές δουλειές... τι πάει να πει "κρίσιμες ώρες"?!?!?!!?:mad:

Jefe
11-05-2011, 23:16
:hmmm::hmmm::hmmm: :(




Jefe

ortho
11-05-2011, 23:21
Επειδή η γνώμη μου για τις δυνάμεις καταστολής είναι γνωστή, δεν την ξαναλέω.
Ολα αυτά τα σκηνικά όμως,
η εν ψυχρώ δολοφονία του άτυχου 44χρονου χθες,
το σπασμένο κεφάλι του επίσης άτυχου 33χρονου σήμερα,

εμένα μου θυμίζουν σκηνικό,
και μάλιστα επικίνδυνο, υπάρχει ανωμαλία φίλοι μου,
ίσως δεν πάμε για στρατιωτική χούντα,
αλλά σίγουρα σκοπός τους είναι να μας τρομάξουν.

Απ' ότι διάβασα σήμερα υπάρχουν πολλοί τραυματίες,
πως επίσης γίνεται ποτέ να μην είναι οι γνωστοί άγνωστοι
είναι ένα θεματάκι κατά τη γνώμη μου. Αυτό εμένα μου λέει
ότι δεν ήταν κάποιος ανεγκέφαλος ΜΑΤατζής που έσπασε ένα κεφάλι,
περισσότερο για οργανωμένη αντιμετώπιση κι εκφοβισμό μου κάνει.

Επίσης μην ξεχνάμε ότι έχουμε κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ,
ότι γίνει, αν γίνει θα είναι για τα μάτια του κόσμου,
και να μας βάλουν πιό εύκολα το σύγχρονο γύψο.


Α! πριν λίγο διάβασα ότι ξυλοκοπήθηκαν στο νοσοκομείο
αστυνομικός διευθυντής κι άλλοι δύο αστυνομικοί που πήγαν για καταθέσεις.

Μας σπρώχνουν σε εμφύλιο....

Κάποιοι έχουν ήδη αρχίσει να ζητούν πιστοποιητικό
πολιτικών και κοινωνικών φρονημάτων.


Αν δεν ξυπνήσουμε ΤΩΡΑ, θα τον πιούμε άγρια.

Αν κι είναι άλλο θέμα, νομίζω ότι έχει σχέση,
ετοιμάζεται νέο μνημόνιο 60δις με ολοφάνερη πιά
τη δέσμευση δημόσιας περιούσιας και το συνδέουν με την
εκταμίευση της επόμενης δόσης του υφιστάμενου.

Οποιος έχει μάτια βλέπει.

kostasmats
11-05-2011, 23:45
Αν κι είναι άλλο θέμα, νομίζω ότι έχει σχέση,
ετοιμάζεται νέο μνημόνιο 60δις με ολοφάνερη πιά
τη δέσμευση δημόσιας περιούσιας και το συνδέουν με την
εκταμίευση της επόμενης δόσης του υφιστάμενου.

Οποιος έχει μάτια βλέπει.
[/QUOTE]

κατα τη γνωμη μου δεν ειναι αλλο θεμα ,θελουν να μας τρομαξουν και μαλλον το καταφερνουν

gandreas
11-05-2011, 23:45
ortho σαν καλά να τα λές!!!
:(:mad::hmmm:

ortho
11-05-2011, 23:59
ortho σαν καλά να τα λές!!!
:(:mad::hmmm:

Εχω έμπνευση λόγω της έλευσης του junior:D

Αλλά αν το καλοσκεφτούμε προς τα
εκεί καταλήγουμε. Σε λίγο θα είμαστε κλεισμένοι
στα σπίτια μας γιατί από τη μία θα φοβόμαστε
μη μας κλέψει και μας σκοτώσει κανένας εγκληματίας
( η Αθήνα είναι ασφαλέστερη είπε ο Παπουτσής :sm7::sm7:)
κι από την άλλη αν τολμήσεις να διαμαρτυρηθείς
κινδυνεύεις να σου σπάσει το κεφάλι το κράτος.

Το όνομα Τσολάκογλου σας λέει κάτι;
Αν όχι κάνετε google και θα δείτε τι ήταν ο κύριος.

Κι εμείς κοιτάμε πως θα σώσει ο καθένας το τομάρι του, αλλά μόνος.

Κι εδώ θα συμφωνήσω με τον GeorgeP, κατάφεραν να μας εκμαυλίσουν.....

ortho
12-05-2011, 00:35
Γενικό Νοσοκομείο Νίκαιας 11/05/2011 ώρα 21:10
ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ
Ο τραυματίας Καυκάς Ιωάννης ετών 31 προσεκομίσθη στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ γύρω στις 14.45, μετά από αναφερόμενο ξυλοδαρμό.
Η κλινική εξέταση ανέδειξε εξωτερικά τραύματα στο κρανίο, κυρίως δεξιά και ωτορραγία σύστοιχα. Παρουσίαζε σταδιακή έκπτωση του επιπέδου συνείδησης, και μέχρι την ολοκλήρωση της παροχής πρώτων βοηθειών παρουσίασε κώμα με συνοδό ανισοκορία και χρειάστηκε να διασωληνωθεί επειγόντως.
Ο απεικονιστικός έλεγχος με επείγουσα αξονική τομογραφία εγκεφάλου ανέδειξε κατάγματα κρανίου και εκτεταμένο επισκληρίδιο αιμάτωμα δεξιού ημισφαιρίου, με αξιόλογη παρεκτόπιση της μέσης γραμμής του εγκεφάλου.
Οδηγήθηκε επειγόντως στο χειρουργείο όπου υποβλήθηκε σε κρανιοτομία για αφαίρεση του αιματώματος, αποσυμπίεση του εγκεφάλου και ανάσχεση της αιμορραγίας. Η επέμβαση ήταν επιτυχής. Ο ασθενής νοσηλεύεται στην μονάδα εντατικής θεραπείας υπό φαρμακευτική καταστολή και μηχανικό αερισμό.
Παρά την σχετική σταθεροποίηση η κατάσταση παραμένει κρίσιμη.
Το ανακοινωθέν υπογράφουν:
Ο Διευθυντής Ιατρικής Υπηρεσίας και συντονιστής Διευθυντής της Β’ Χειρουργικής Κλινικής Σταμάτιος Πίνης
Ο θεράπων Ιατρός επιμελητής Α’ της Νευροχειρουργικής Κλινικής Παναγιώτης Παπανικολάου

ortho
12-05-2011, 01:01
Απολαύστε, αλλά απομακρύνεται τα πιτσιρίκια αν τα έχετε δίπλα σας.
Δεν νομίζω ότι είναι ο νεαρός με το σπασμένο κεφάλι, αλλά δείτε τι κάνουν τα ΜΑΤ. Αν αύριο δεν έχει παραιτηθεί η ηγεσία της ΕΛΑΣ ή ο Παπουτσής για τα σημερινά και τη δολοφονία του 44χρονου έχουμε ΤΟ πρόβλημα φιλαράκια


YouTube - Αγριος ξυλοδαρμός διαδηλωτή στην Γεν.Απεργια 11/5/2011 (http://www.youtube.com/watch?v=celyhv_P79Y&feature=player_embedded&oref=http%3A%2F%2Fwww.antinews.gr%2F2011%2F05%2F11%2F100410%2F&has_verified=1)

ortho
12-05-2011, 01:05
Τι έχουν να πουν οι φίλοι μας αστυνομικοί; Από που διακιολογείται
αυτό που βλέπουμε; Είναι διατεταγμένη υπηρεσία, αυτό που έγραψα πιό πάνω. Δεν είναι ένας τρελλαμένος ΜΑΤατζής που βαράει. Αυτοί που έδωσαν τις διαταγές θέλουν να τρέξει αίμα ώστε ο κόσμος να δεχτεί κλεισμένος στα σπίτια του αυτό που έρχεται!


Απόλυτη ξεφτίλα!

Απόλυτο ξεπούλημα!

Σε λίγο θα ντρεπόμαστε να λέμε ότι είμαστε Ελληνες!

Αυτοί οι ένστολοι φυσικά είναι για κλάμματα!

Ντροπιάζουν το εθνόσημο!

Αίσχος!

kostasmats
12-05-2011, 01:47
καπου διαβασα (στο γκαζετα νομιζω)οτι σε καποιον αλλο διαδηλωτη αφερεθηκε η σπληνα !και υστερα οταν λεμε οτι οι ματατζηδες ειναι τα μαντροσκυλα της εξουσιας ειμαστε προκατειλημενοι και "προοδευτικουληδες".

kostasmats
12-05-2011, 02:13
Απολαύστε, αλλά απομακρύνεται τα πιτσιρίκια αν τα έχετε δίπλα σας.
Δεν νομίζω ότι είναι ο νεαρός με το σπασμένο κεφάλι, αλλά δείτε τι κάνουν τα ΜΑΤ. Αν αύριο δεν έχει παραιτηθεί η ηγεσία της ΕΛΑΣ ή ο Παπουτσής για τα σημερινά και τη δολοφονία του 44χρονου έχουμε ΤΟ πρόβλημα φιλαράκια


YouTube - Αγριος ξυλοδαρμός διαδηλωτή στην Γεν.Απεργια 11/5/2011 (http://www.youtube.com/watch?v=celyhv_P79Y&feature=player_embedded&oref=http%3A%2F%2Fwww.antinews.gr%2F2011%2F05%2F11%2F100410%2F&has_verified=1)


δεν ξερω τι μπορει να εκανε ο ανθρωπος και τον βαρανε ετσι,αλλα ας κανω τον συνηγορο του διαβολου και να δεχθω οτι επρεπε να τις αρπαξει.Αφου τον εχεις ξαπλα κατω ,μπορεις να τον χτυπησεις στα ποδια ,στην πλατη ,στα χερια ,πρεπει στο κεφαλι?δεν φοβουνται μην πεθανει καποιος?δεν σκεφτονται?μαστουρωμενοι ειναι?και τελος αν ο διαδηλωτης εκανε κατι το επηλιψιμο,δεν πρεπει να συληφθει και να δικαστει?ο ξυλοδαρμος ειναι ποινη?πιστευω οτι αν αυτος ο ανθρωπος πεταγε πετρεσ η μολοτοφ θα επρεπε να τον συλλαβουν και να δικαστει.αν αντι να τον συλλαβουν του τραβανε τετοιο ξυλο μην τους κανει εντυπωση αν αυριο αφησει τις πετρες και πιασει κανα λιανοντουφεκο:(

Xarleas
12-05-2011, 02:43
Είναι απλά τα πράγματα φιλαράκια... Είναι ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ να μας πουλήσουν όλους. Ακόμα και με θύματα.... Και όσο οι (κότες) κάθονται στον καναπέ τόσο πιο πολύ θα εκτραχύνονται.... Περαστικά στο μαχόμενο παιδί αν καί.... ΑΛΛΑ μαθαίνω:yz:yzΝεύραΝεύρα

ortho
12-05-2011, 16:00
δεν ξερω τι μπορει να εκανε ο ανθρωπος και τον βαρανε ετσι,αλλα ας κανω τον συνηγορο του διαβολου και να δεχθω οτι επρεπε να τις αρπαξει.Αφου τον εχεις ξαπλα κατω ,μπορεις να τον χτυπησεις στα ποδια ,στην πλατη ,στα χερια ,πρεπει στο κεφαλι?δεν φοβουνται μην πεθανει καποιος?δεν σκεφτονται?μαστουρωμενοι ειναι?και τελος αν ο διαδηλωτης εκανε κατι το επηλιψιμο,δεν πρεπει να συληφθει και να δικαστει?ο ξυλοδαρμος ειναι ποινη?πιστευω οτι αν αυτος ο ανθρωπος πεταγε πετρεσ η μολοτοφ θα επρεπε να τον συλλαβουν και να δικαστει.αν αντι να τον συλλαβουν του τραβανε τετοιο ξυλο μην τους κανει εντυπωση αν αυριο αφησει τις πετρες και πιασει κανα λιανοντουφεκο:(

Αν δεν ήταν διατεταγμένη υπηρεσία κι αυτός απλά βρέθηκε στο λάθος σημείο τη λάθος στιγμή, ή κι αν ακόμη πιό πριν πέταγε πέτρες, η συμπεριφορά των ΜπΑΤσων είναι εγκληματική! Ποιός τους έδωσε το δικαίωμα να "δικάζουν", "καταδικάζουν" κι "εκτελούν";!

Ο Μητσοτάκης πριν χρόνια τους είπε ότι είναι η εξουσία, δεν το ξέχασαν ποτέ....


Αλλά στα δικά μου τα μάτια, τέτοια γουρούνια δεν έχουν θέση στην ελληνική αστυνομία, είτε εκτελούσαν εντολές είτε έδρασαν από μόνοι τους. Οι ίδιοι οι συνάδερφοί τους πρέπει να τους εξοστρακίσουν!

gsmaniac
12-05-2011, 16:04
Αν δεν ήταν διατεταγμένη υπηρεσία κι αυτός απλά βρέθηκε στο λάθος σημείο τη λάθος στιγμή, ή κι αν ακόμη πιό πριν πέταγε πέτρες, η συμπεριφορά των ΜπΑΤσων είναι εγκληματική! Ποιός τους έδωσε το δικαίωμα να "δικάζουν", "καταδικάζουν" κι "εκτελούν";!

Ο Μητσοτάκης πριν χρόνια τους είπε ότι είναι η εξουσία, δεν το ξέχασαν ποτέ....


Αλλά στα δικά μου τα μάτια, τέτοια γουρούνια δεν έχουν θέση στην ελληνική αστυνομία, είτε εκτελούσαν εντολές είτε έδρασαν από μόνοι τους. Οι ίδιοι οι συνάδερφοί τους πρέπει να τους εξοστρακίσουν!



αλοιμονο αν εκτελουσαν εντολες........δεν θελω να το πιστεψω:cool:
μου περνουν διαφορα απο το μυαλο....μηπως τους ντοπαρουν;;;
τετοιο μισος απο οργανα της ταξης,δεν ειναι φυσιολογικο.......:cool:

ortho
12-05-2011, 16:25
αλοιμονο αν εκτελουσαν εντολες........δεν θελω να το πιστεψω:cool:
μου περνουν διαφορα απο το μυαλο....μηπως τους ντοπαρουν;;;
τετοιο μισος απο οργανα της ταξης,δεν ειναι φυσιολογικο.......:cool:



Γιατί δε θες να το πιστέψεις; Δε λέω ότι τους είπαν να σκοτώσουν, αρκεί να τους πουν ένα απλό μην λυπηθείτε κανέναν και μηδενική ανοχή.

Αλήθεια πήρε κανενός τ' αυτί καμιά παραίτηση;


Μπααααααα!!!!!

gsmaniac
12-05-2011, 16:29
Γιατί δε θες να το πιστέψεις; Δε λέω ότι τους είπαν να σκοτώσουν, αρκεί να τους πουν ένα απλό μην λυπηθείτε κανέναν και μηδενική ανοχή.

Αλήθεια πήρε κανενός τ' αυτί καμιά παραίτηση;


Μπααααααα!!!!!



μην λυπηθειτε.....με τον θανατο εχει μεγαλη διαφορα;)
αν εχουμε φτσει σε τετοιο σημειο,ερχονται απιστευτα δυσκολες μερες, οχι μονο για τους διαδηλωτες,αλλα και για τους βολεμενους.....:cool:

ortho
12-05-2011, 16:37
μην λυπηθειτε.....με τον θανατο εχει μεγαλη διαφορα;)
αν εχουμε φτσει σε τετοιο σημειο,ερχονται απιστευτα δυσκολες μερες, οχι μονο για τους διαδηλωτες,αλλα και για τους βολεμενους.....:cool:



Αμα πεις σε βλαμμένο πορωμένο μη λυπηθείς, που είναι το όριο;
Αντε μην αρχίσω πάλι τα καντήλια!:D:D:D

gsmaniac
12-05-2011, 16:42
“Δεν ξέρω, δεν είδα” είναι με λίγα λόγια οι απαντήσεις που δίνουν στις καταθέσεις τους οι 8 αξιωματικοί και άνδρες των ΜΑΤ για τον βαρύτατο τραυματισμό του 31χρονου που δίνει κρίσιμη μάχη στην εντατική χτυπημένος στο κεφάλι.

Οι πληροφορίες του newsit λένε πως όλοι τους κατέθεσαν πως δεν αντιλήφθηκαν το παραμικρό. Ότι εκείνοι δεν είδαν συμπλοκή με τον συγκεκριμένο άνδρα και ούτε τον τραυματισμό του.

Οι αξιωματικοί μάλιστα όταν ρωτήθηκαν γιατί δεν ενημέρωσαν για τον συγκεκριμένο τραυματισμό απάντησαν πως “οι γραμμές του κέντρου ήταν κατειλημμένες”.

Όπως και να 'χει όμως 50 άνδρες των ΜΑΤ παρέδωσαν σε συναδέλφους τους για να γίνει η σχετική έρευνα τον ατομικό τους εξοπλισμό, γκλοπ, αλλά και πυροσβεστήρες που υπάρχουν σε κάθε διμοιρία.

Όχι τυχαία από το πρωί στο newsit ο Πάνος Παπανικολάου νευροχειρουργός στο Γ.Κ. Νίκαιας “δεν γνωρίζω αν τα τραύματα στο κεφάλι του 31χρονου είναι από γκλοπ ή πυροσβεστήρα (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=77455&catid=4)”...

Έμπειροι αστυνομικοί, λένε ωστόσο, πως είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο ένα γκλοπ να προκαλέσει τραύμα αυτού του είδους. Ακόμη και τα παλαιού τύπου με τη λαβή που περιέχει αλουμίνιο δεν θα μπορούσαν να προκαλέσουν τόσο μεγάλη ζημιά, λένε....

αυτο ειναι το χειροτερο που διαβαζω.......ειναι δυνατον να καλυπτεις τα ζωα,που χτυπουν ετσιΝεύραΝεύραΝεύρα
γινεσαι συνενοχος.....μην πω τιποτα χειροτερο:cool:
παω να ξαπλωσω,γιατι οσο διαβαζω τι εχει γινει....ειμαι και σε κρισιμη ηλικια:rolleyes:

ortho
12-05-2011, 16:47
“Δεν ξέρω, δεν είδα” είναι με λίγα λόγια οι απαντήσεις που δίνουν στις καταθέσεις τους οι 8 αξιωματικοί και άνδρες των ΜΑΤ για τον βαρύτατο τραυματισμό του 31χρονου που δίνει κρίσιμη μάχη στην εντατική χτυπημένος στο κεφάλι.

Οι πληροφορίες του newsit λένε πως όλοι τους κατέθεσαν πως δεν αντιλήφθηκαν το παραμικρό. Ότι εκείνοι δεν είδαν συμπλοκή με τον συγκεκριμένο άνδρα και ούτε τον τραυματισμό του.

Οι αξιωματικοί μάλιστα όταν ρωτήθηκαν γιατί δεν ενημέρωσαν για τον συγκεκριμένο τραυματισμό απάντησαν πως “οι γραμμές του κέντρου ήταν κατειλημμένες”.

Όπως και να 'χει όμως 50 άνδρες των ΜΑΤ παρέδωσαν σε συναδέλφους τους για να γίνει η σχετική έρευνα τον ατομικό τους εξοπλισμό, γκλοπ, αλλά και πυροσβεστήρες που υπάρχουν σε κάθε διμοιρία.

Όχι τυχαία από το πρωί στο newsit ο Πάνος Παπανικολάου νευροχειρουργός στο Γ.Κ. Νίκαιας “δεν γνωρίζω αν τα τραύματα στο κεφάλι του 31χρονου είναι από γκλοπ ή πυροσβεστήρα (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=77455&catid=4)”...

Έμπειροι αστυνομικοί, λένε ωστόσο, πως είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο ένα γκλοπ να προκαλέσει τραύμα αυτού του είδους. Ακόμη και τα παλαιού τύπου με τη λαβή που περιέχει αλουμίνιο δεν θα μπορούσαν να προκαλέσουν τόσο μεγάλη ζημιά, λένε....

αυτο ειναι το χειροτερο που διαβαζω.......ειναι δυνατον να καλυπτεις τα ζωα,που χτυπουν ετσιΝεύραΝεύραΝεύρα
γινεσαι συνενοχος.....μην πω τιποτα χειροτερο:cool:
παω να ξαπλωσω,γιατι οσο διαβαζω τι εχει γινει....ειμαι και σε κρισιμη ηλικια:rolleyes:


Εχει ελέγξει η αστυνομία αν η περιοχή έχει ζαρντινιέρες;!
Πάντα η κακώς εννοούμενη συντεχνιακή αλληλεγγύη.
Κακό της κεφαλής τους!


καλή ξεκούραση!:D:D:D

GeorgeP
12-05-2011, 17:29
Απολαύστε, αλλά απομακρύνεται τα πιτσιρίκια αν τα έχετε δίπλα σας.
Δεν νομίζω ότι είναι ο νεαρός με το σπασμένο κεφάλι, αλλά δείτε τι κάνουν τα ΜΑΤ. Αν αύριο δεν έχει παραιτηθεί η ηγεσία της ΕΛΑΣ ή ο Παπουτσής για τα σημερινά και τη δολοφονία του 44χρονου έχουμε ΤΟ πρόβλημα φιλαράκια


YouTube - Αγριος ξυλοδαρμός διαδηλωτή στην Γεν.Απεργια 11/5/2011 (http://www.youtube.com/watch?v=celyhv_P79Y&feature=player_embedded&oref=http%3A%2F%2Fwww.antinews.gr%2F2011%2F05%2F11%2F100410%2F&has_verified=1)


Γιαννη,

η αστυνομια σπανιως να βαρεσει γιατι απλα περναγες απο εκει, εκτος κι αν μεσα στην αναπουμπουλα μαζι με τα ξερα καουν και τα χλωρά! Αλλα οπως ειπε και καποιος αλλος φιλος πιο πανω, αμα θελει καποιος να μην μπλεξει διαλεγει δρομους ασφαλεις για να απομακρυνθει και οχι να περασει μεσα στην φωτια!!


Για το συγκεκριμενο βιντεο που παρεθεσες θα ηθελα να εδειχνες μεγαλυτερη προσοχη! Το περασες πολυ βιαστικα!!
Στο βιντεο εκτος του οτι αυτος που το τραβαει στο 70% της διαρκειας του τραβαει εδαφος αρα δεν ξερουμε τι γινοταν στην αναπουμπουλα πανω στην οποια ετρεξαν οι αστυνομικοι, στο 0,11-0,12 φαινεται οτι οι αστυνομικοι τρεχουν να διαλυσουν μια φασαρια απο οπου ξεπροβαλει ενας κουκουλοφορος (αν το βαλεις να το δεις καρε καρε ειναι ολοφανερο) στον οποιο πεφτουν επανω του και τον κανουν ''τοπι'' στο ξυλο!!! Α, τον κακομοιρο!!! Φωναζε και βοηθεια κιόλας!!
Κατ'εμε επρεπε να ειναι αυτος στο νοσοκομειο ¨η και αυτος μιας και δεν ξερω αν ο νεος με το αιματωμα που χαροπαλευει ειναι απλος πολιτης ¨η ειναι φιλος του ¨η ανηκει στην ιδια συνομωταξια ''ανθρωποειδων προς εξαφανιση δια παντος τροπου''! Εννοω των αναρχικων!!!

Γνωριζουμε και οι δυο οτι οι εργαζομενοι που πανε στα συλαλλητηρια και τις πορειες δεν εχουν καμια ορεξη για φασαριες.
Γνωριζουμε επισης οτι ''τα ανθρωποειδη προς εξαφανιση δια παντος τροπου'' ειναι αυτα που δημιουργουν τις φασαριες.
Γνωριζουμε ακομη οτι κοντα στα ξερα καιγονται και τα χλωρα εκτος κι αν τα χλωρα τρεξουν αντιθετως των επεισοδιων.
Γνωριζουμε ακομη οτι η αστυνομια ειναι εκει για να επιβαλει την ταξη επι δικαιων και αδικων δυστυχως αλλα δεν γινεται αλλιως.

Ενα πραγμα που δεν γνωριζουμε ειναι πότε η αστυνομια θα διαθετει εφιππες ομαδες οπως Γερμανια, Δανια, Γαλια, Αγγλια....... ουτως ωστε αυτα τα ''ανθρωποειδη προς εξαφανιση'' να εξαφανιζονται επι τοπου!!!

gandreas
12-05-2011, 17:44
Με τα ξερά δεν πρέπει να καίγονται και τα χλωρά, δεν στέκει και δεν είναι δίκαιο.
Αν το θεωρείς δίκαιο θα πρέπει να επικροτείς την απώλεια τον τριών παιδιών στο Ρέντη μια και ήταν τα χλωρά κατά των δολοφόνων,
Με αυτό το σκεπτικό θα πρέπει όλοι να βαράμε όποιον βρούμε μια και ο συνάδερφός του (ταρίφας, μπάτσος, γιατρός.)είναι μακακας .
Δες μέσα στο γήπεδο όταν τα ΜΑΤ ανεβαίνουν στις κερκίδες, υπάρχει διέξοδος για αυτόν που δεν έχει κάνει τίποτα?

ntinopoulos
12-05-2011, 18:04
Γιαννη,

η αστυνομια σπανιως να βαρεσει γιατι απλα περναγες απο εκει, εκτος κι αν μεσα στην αναπουμπουλα μαζι με τα ξερα καουν και τα χλωρά! Αλλα οπως ειπε και καποιος αλλος φιλος πιο πανω, αμα θελει καποιος να μην μπλεξει διαλεγει δρομους ασφαλεις για να απομακρυνθει και οχι να περασει μεσα στην φωτια!!


Για το συγκεκριμενο βιντεο που παρεθεσες θα ηθελα να εδειχνες μεγαλυτερη προσοχη! Το περασες πολυ βιαστικα!!
Στο βιντεο εκτος του οτι αυτος που το τραβαει στο 70% της διαρκειας του τραβαει εδαφος αρα δεν ξερουμε τι γινοταν στην αναπουμπουλα πανω στην οποια ετρεξαν οι αστυνομικοι, στο 0,11-0,12 φαινεται οτι οι αστυνομικοι τρεχουν να διαλυσουν μια φασαρια απο οπου ξεπροβαλει ενας κουκουλοφορος (αν το βαλεις να το δεις καρε καρε ειναι ολοφανερο) στον οποιο πεφτουν επανω του και τον κανουν ''τοπι'' στο ξυλο!!! Α, τον κακομοιρο!!! Φωναζε και βοηθεια κιόλας!!
Κατ'εμε επρεπε να ειναι αυτος στο νοσοκομειο ¨η και αυτος μιας και δεν ξερω αν ο νεος με το αιματωμα που χαροπαλευει ειναι απλος πολιτης ¨η ειναι φιλος του ¨η ανηκει στην ιδια συνομωταξια ''ανθρωποειδων προς εξαφανιση δια παντος τροπου''! Εννοω των αναρχικων!!!

Γνωριζουμε και οι δυο οτι οι εργαζομενοι που πανε στα συλαλλητηρια και τις πορειες δεν εχουν καμια ορεξη για φασαριες.
Γνωριζουμε επισης οτι ''τα ανθρωποειδη προς εξαφανιση δια παντος τροπου'' ειναι αυτα που δημιουργουν τις φασαριες.
Γνωριζουμε ακομη οτι κοντα στα ξερα καιγονται και τα χλωρα εκτος κι αν τα χλωρα τρεξουν αντιθετως των επεισοδιων.
Γνωριζουμε ακομη οτι η αστυνομια ειναι εκει για να επιβαλει την ταξη επι δικαιων και αδικων δυστυχως αλλα δεν γινεται αλλιως.

Ενα πραγμα που δεν γνωριζουμε ειναι πότε η αστυνομια θα διαθετει εφιππες ομαδες οπως Γερμανια, Δανια, Γαλια, Αγγλια....... ουτως ωστε αυτα τα ''ανθρωποειδη προς εξαφανιση'' να εξαφανιζονται επι τοπου!!!

σωστος!:)
αντε γιατι με πολλους επαναστατες γεμισαμε...:rolleyes:

ntinopoulos
12-05-2011, 18:10
Με τα ξερά δεν πρέπει να καίγονται και τα χλωρά, δεν στέκει και δεν είναι δίκαιο.
Αν το θεωρείς δίκαιο θα πρέπει να επικροτείς την απώλεια τον τριών παιδιών στο Ρέντη μια και ήταν τα χλωρά κατά των δολοφόνων,
Με αυτό το σκεπτικό θα πρέπει όλοι να βαράμε όποιον βρούμε μια και ο συνάδερφός του (ταρίφας, μπάτσος, γιατρός.)είναι μακακας .
Δες μέσα στο γήπεδο όταν τα ΜΑΤ ανεβαίνουν στις κερκίδες, υπάρχει διέξοδος για αυτόν που δεν έχει κάνει τίποτα?
εννοει προφανως οτι καπου που γινεται της πoυτανας το καγκελο με καπνογονα,μολοτοφ,πετρες,ντου απο παντου...,δε θελει και πολυ να πεσει καμια αδεσποτη...:rolleyes:
δε νομιζω να το επικροτει η να το θεωρει δικαιο!;)

yns
12-05-2011, 18:18
Στο βιντεο εκτος του οτι αυτος που το τραβαει στο 70% της διαρκειας του τραβαει εδαφος αρα δεν ξερουμε τι γινοταν στην αναπουμπουλα πανω στην οποια ετρεξαν οι αστυνομικοι,
Προφανώς και η κοπέλα που τράβαγε δεν θα είχε την κάμερα, κινητό ή ό,τι άλλο χρησιμοποιούσε σε κοινή θέα...


στο 0,11-0,12 φαινεται οτι οι αστυνομικοι τρεχουν να διαλυσουν μια φασαρια απο οπου ξεπροβαλει ενας κουκουλοφορος (αν το βαλεις να το δεις καρε καρε ειναι ολοφανερο) στον οποιο πεφτουν επανω του και τον κανουν ''τοπι'' στο ξυλο!!!
Καλά που το είδες αυτό; (εγώ μόνο μακρυά μαλλιά είδα...)


Α, τον κακομοιρο!!! Φωναζε και βοηθεια κιόλας!!
Ναι ο άχρηστος, όταν σε βαράνε 6-7 με ασπίδες, κλωτσιές, γκλομπς στο κεφάλι έπρεπε να γυρνάει και από την άλλη αντί να φωνάει βοήθεια... Έχουμε ξεφύγει μου φαίνεται...

Και όχι δεν θα σου απαντήσω.. αλλά ΕΛΕΟΣ πια!!!

GeorgeP
12-05-2011, 18:33
Με τα ξερά δεν πρέπει να καίγονται και τα χλωρά, δεν στέκει και δεν είναι δίκαιο.
Αν το θεωρείς δίκαιο θα πρέπει να επικροτείς την απώλεια τον τριών παιδιών στο Ρέντη μια και ήταν τα χλωρά κατά των δολοφόνων,
Με αυτό το σκεπτικό θα πρέπει όλοι να βαράμε όποιον βρούμε μια και ο συνάδερφός του (ταρίφας, μπάτσος, γιατρός.)είναι μακακας .
Δες μέσα στο γήπεδο όταν τα ΜΑΤ ανεβαίνουν στις κερκίδες, υπάρχει διέξοδος για αυτόν που δεν έχει κάνει τίποτα?

φυσικα και δεν το επικροτω και ουτε το θεωρω δικαιο!!
Κι επειδη ΞΕΡΩ οτι στο ταδε συλαλλητηριο θα γινει τσι που...νας φροντιζω με το πρωτο ''Α'' να φυγω με κατευθυνση την.....Νεα Σμυρνη!! Εκει τελειωνει το συλαλλητηριο για μενα και για τον καθε λογικο ανθρωπο!!
Στο γηπεδο επειδη ΞΕΡΩ οτι ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να γινει της που...νας κι επειδη ΞΕΡΩ οτι δεν υπαρχει διοδος διαφυγης......δεν παω!!!!!
Ετσι προστατευω τον εαυτο μου και φυσικα δεν κανω το χατηρι του καθε προεδρου ομαδας να χαιρεται τα λεφτα του εισητηριου μου διακυνδυνευοντας την σωματικη μου ακεραιοτητα!
Δεν θα παθω και τιποτα αν δεν παω στο γηπεδο!!!

GeorgeP
12-05-2011, 18:45
Προφανώς και η κοπέλα που τράβαγε δεν θα είχε την κάμερα, κινητό ή ό,τι άλλο χρησιμοποιούσε σε κοινή θέα...!!!
Δεν ειπε κανεις το αντιθετο! Δεν την/τον κατηγορησα γιαυτο!! Επεσημανα μονον οτι βλεποντας το εδαφος δεν μπορω να ξερω τι γινοταν στην αναμπουμπουλα στην οποια προσετρεξαν οι αστυνομικοι! Αρα δεν μπορω να εχω ασφαλη αποψη για τα τεκταινομενα!


Καλά που το είδες αυτό; (εγώ μόνο μακρυά μαλλιά είδα...)
Ισως δεν εχεις υψηλης αναλυσης ψηφιακο καρε-καρε!!! Ο τυπος εμφανιζεται σε ενα μονο καρε με την κουκουλα πριν τον σαβουρδισουν οι αστυνομικοι!
Περιμενε και θα στο επιβεβαιωσουν κι αλλοι!



Ναι ο άχρηστος, όταν σε βαράνε 6-7 με ασπίδες, κλωτσιές, γκλομπς στο κεφάλι έπρεπε να γυρνάει και από την άλλη αντί να φωνάει βοήθεια... Έχουμε ξεφύγει μου φαίνεται...!!!
Ρωτησες αυτος ο αχρηστος ποιον βαραγε και πως πριν τον σαβουρδισουν? Ρωτησες αν αυτος που βαραγε φωναζε βοηθεια??
ρωτησες αν εκαψε κανενα μαγαζι, αυτοκινητο, μοτοσυκλετα, ανθρωπο με τις μολοτωφ που ισως πεταγε?
Φαινονται απο το βιντεο μηπως ολα αυτα που ρωτω? Αν οχι πως βγαζουμε συμπερασματα? μονον και μονον επειδη εχουμε ενα εμφυτο μισος προς την αστυνομια...η αστυνομια φταιει!
Οχι θα τους αφησουν να καψουν την Αθηνα οπως τον Δεκεμβρη του '08!
Καλα λες...εχουμε ξεφυγει!!!!!!


Και όχι δεν θα σου απαντήσω.. αλλά ΕΛΕΟΣ πια!!!

συμφωνουμε απολυτως, ΕΛΕΟΣ πια με την υποστηριξη σε αυτους που οργανωνουν τα επεισοδια σε βαρος υγειων και δικαιως ενιοτε διαμαρτυρουμενων διαδηλωτων!!

gandreas
12-05-2011, 18:50
Ούτε εγώ πάω στο γήπεδο αλλά δεν μου αρέσει η τροπή που παίρνει το πράγμα. :mad:
Όπως αναφέρεις για να είσαι ασφαλείς περιορίζεσαι σε συγκεκριμένους τόπους σε συγκεκριμένους χρόνους.
Είμαστε σε μια μεγάλη φυλακή όπου απαγορεύεται να πάμε σε διαδηλώσεις, στο γήπεδο στο κέντρο της Αθήνας βράδυ, ……….…..και φυσικά σε τέτοια μέρη, ούτε να σκεφτούμε να πάμε με το παιδί μας.
Δεν είναι ωραία πράγματα για μια θεωρητικά ελεύθερη χώρα:rolleyes:

GeorgeP
12-05-2011, 19:06
.................................................................................................
Όπως αναφέρεις για να είσαι ασφαλείς περιορίζεσαι σε συγκεκριμένους τόπους σε συγκεκριμένους χρόνους.
Είμαστε σε μια μεγάλη φυλακή όπου απαγορεύεται να πάμε σε διαδηλώσεις, στο γήπεδο στο κέντρο της Αθήνας βράδυ, ……….…..και φυσικά σε τέτοια μέρη, ούτε να σκεφτούμε να πάμε με το παιδί μας.
Δεν είναι ωραία πράγματα για μια θεωρητικά ελεύθερη χώρα:rolleyes:

καπως ετσι ειναι!! και η Νεα Υορκη και το Λονδινο εχουν περιοχες που καλυτερα ειναι να μενεις μακρια!!!!!
Εμεις εχουμε τα γηπεδα και τις διαδηλωσεις που πρέπει κανεις να μενει μακρια!! α, και απο τα Πατησια τωρα τελευταια!!!

παντως δεν φταινε τα ΜΑΤ γιαυτην την καταντια, αυτοι πανε να διορθωσουν δια του ξυλοδαρμου το μισος καποιων για καποιους αλλους που το βγαζουν με επεισοδια στα γηπεδα και με μολοτωφ στις δαδηλωσεις!!!!

Και να σου πω και κατι, θα ακουστει ακραιο, θα με πουν φασιστα και ποιος ξερει τι άλλο αλλα για μενα αυτος ¨η αυτοι που,

προξενουν επεισοδια καταστρεφοντας την αθηνα την οποια μετα καλουμαστε εμεις να ξαναφτιαξουμε,
καινε την περιουσια του άλλου που με τοσο κοπο μοχθησε να φτιαξει
καταστρεφουν το μαγαζι του συναδελφου
καινε το αυτοκινητο του πολιτη
παρασερνουν/πειθουν ανηλικους να συμμετασχουν σε επεισοδια και να πετανε μολοτωφ.........κ.λ.π
δεν αξιζουν να περπατανε στον ιδιο δρομο με εμενα ουτε με του παιδιου μου!!
Γιαυτο φιλε μου δεν τους λυπαμαι και δεν θα κλαψω (αν αποδιμησει καποιος απο δαυτους) ποτε για κανεναν τους!!!!!

ntinopoulos
12-05-2011, 19:25
καπως ετσι ειναι!! και η Νεα Υορκη και το Λονδινο εχουν περιοχες που καλυτερα ειναι να μενεις μακρια!!!!!
Εμεις εχουμε τα γηπεδα και τις διαδηλωσεις που πρέπει κανεις να μενει μακρια!! α, και απο τα Πατησια τωρα τελευταια!!!

παντως δεν φταινε τα ΜΑΤ γιαυτην την καταντια, αυτοι πανε να διορθωσουν δια του ξυλοδαρμου το μισος καποιων για καποιους αλλους που το βγαζουν με επεισοδια στα γηπεδα και με μολοτωφ στις δαδηλωσεις!!!!


Και να σου πω και κατι, θα ακουστει ακραιο, θα με πουν φασιστα και ποιος ξερει τι άλλο αλλα για μενα αυτος ¨η αυτοι που,

προξενουν επεισοδια καταστρεφοντας την αθηνα την οποια μετα καλουμαστε εμεις να ξαναφτιαξουμε,
καινε την περιουσια του άλλου που με τοσο κοπο μοχθησε να φτιαξει
καταστρεφουν το μαγαζι του συναδελφου
καινε το αυτοκινητο του πολιτη
παρασερνουν/πειθουν ανηλικους να συμμετασχουν σε επεισοδια και να πετανε μολοτωφ.........κ.λ.π
δεν αξιζουν να περπατανε στον ιδιο δρομο με εμενα ουτε με του παιδιου μου!!
Γιαυτο φιλε μου δεν τους λυπαμαι και δεν θα κλαψω (αν αποδιμησει καποιος απο δαυτους) ποτε για κανεναν τους!!!!!

δεν ειμαι καλα,εναν γιατρο ρε παιδια...:hmmm:
συμφωνω με το γιωργο...:hmmm:
θα παρω τα βουνα!:yz

yns
12-05-2011, 20:12
Ο.Ε.Ν.Γ.Ε. Ομοσπονδία Ενώσεων Νοσοκομειακών Γιατρών Ελλάδας


11 Μαϊου 2011


ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ


Η ΟΕΝΓΕ έλαβε από την ΕΠΙΤΡΟΠΗ της ΕΙΝΑΠ του Γενικού Νοσοκομείου ΝΙΚΑΙΑΣ την παρακάτω ανακοίνωση-καταγγελία την οποία προσυπογράφει και αποστέλλει στα έντυπα και ηλεκτρονικά Μέσα Ενημέρωσης και την ΕΣΗΕΑ, την οποία καλεί να επιτρέψει στους δημοσιογράφους μέλη της να καλύψουν άμεσα το γεγονός της απίστευτης και δολοφονικής βαρβαρότητας την οποία χρησιμοποιεί η κυβέρνηση για να καταστείλει τις λαϊκές αντιδράσεις και το συνδικαλιστικό κίνημα.
Η ανακοίνωση έχει ως εξής:

Σήμερα γίναμε μάρτυρες της ατέλειωτης και ασύλληπτης βαρβαρότητας που χρησιμοποιεί η κυβέρνηση των μνημονίων προκειμένου να καταστείλει κάθε υγιή αντίδραση πολίτη που αντιστέκεται στα σχέδια που απεργάζεται το ξένο και ντόπιο κεφάλαιο και εφαρμόζουν πιστά οι υπηρέτες τους στη χώρα.
Δεκάδες τραυματισμένοι – χτυπημένοι από τα ΜΑΤ διαδηλωτές διακομίστηκαν με το ΕΚΑΒ ή μεταφέρθηκαν με δικά τους μέσα στα νοσοκομεία της Αθήνας. Οι περισσότεροι με θλαστικά τραύματα στο κεφάλι. Ανάμεσά τους 30χρονος διαδηλωτής που διακομίστηκε σε βαριά, προθανάτιο κατάσταση, με ανισοκορία και τεράστιο επισκληρίδιο αιμάτωμα. Αυτήν τη στιγμή χειρουργείται από συναδέλφους μας που αγωνίζονται να σώσουν τη ζωή του.
Καταγγέλλουμε την αστυνομική αυθαιρεσία και βαρβαρότητα.
Καταγγέλλουμε όλα τα μέλη της Ελληνικής Κυβέρνησης και τον πρωθυπουργό της χώρας για την δολοφονική απόπειρα ενάντια στον συγκεκριμένο συμπολίτη μας που είναι σε βαριά κατάσταση και κινδυνεύει η ζωή του, αλλά και ενάντια σε όλους τους άλλους διαδηλωτές.
Η βία και η καταστολή ενάντια στο λαό που αντιστέκεται έχουν κοντά ποδάρια.
Η κυβέρνηση, με την ασύστολη τακτική του βιασμού όλων των λαϊκών δικαιωμάτων που είναι απαραίτητα για την επιβίωση, αλλά και με την ωμή άσκηση βίας που άμεσα απειλεί τις ζωές συμπολιτών μας, το μόνο που καταφέρνει είναι να μεγαλώνει το πείσμα και την απόφαση που έχουμε πάρει να αγωνιστούμε μέχρις εσχάτων για να έχει ο λαός μας ψωμί, παιδεία και ελευθερία.
Δεν θα ησυχάσουμε μέχρις ότου τιμωρηθούν οι ένοχοι της δολοφονικής απόπειρας! Δεν θα ησυχάσουμε μέχρις ότου κερδίσει ο λαός μας όλα όσα δικαιούται!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΝΑΒΑΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΕΝΓΕ ..

gsmaniac
12-05-2011, 20:13
δεν ειμαι καλα,εναν γιατρο ρε παιδια...:hmmm:
συμφωνω με το γιωργο...:hmmm:
θα παρω τα βουνα!:yz
εκτιθεσαι φιλαρακι....και εσυ και ο γιωργος,αν και ο γιωργος δεν εχει προβλημα να σκοτωσουν οποιον τολμησει να σταθει απεναντι στα ΜΑΤ και τα οργανα της ταξης....:mad:
αν θελετε τετοια αστυνομια και χαιρεστε με τους θανασιμα τραυματιες και τον νομο στα χερια των χρυσαυγιτων......τοτε θα πρεπει σιγουρα να παρετε τα βουνα......:cool:
θελω να πιστευω οτι δεν ειναι τα πραγματικα πιστευω σας,αλλα η αντιρησιακη πλευρα του φορουμ(ετσι για να πουμε τιποτα διαφορετικο,απο τους αλλους)....:rolleyes:

gsmaniac
12-05-2011, 20:41
Ο 31χρονος δάσκαλος, τραυματίας των επεισοδίων της χθεσινής πορείας Γιάννης Καυκάς ο οποίος νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση στο Γενικό Κρατικό νοσοκομείο της Νίκαιας είναι ένας άνθρωπος με ευαισθησίες.




Έχοντας σπουδάζει documentary photography στην Μ. Βρετανία, είχε ανοίξει πριν λίγο καιρό ένα photoblog στο οποίο ανέβαζε φωτογραφίες του είδους που ονομάζουμε street photography από τους δρόμους της Αθήνας.

http://1.1.1.2/bmi/www.newsit.gr/files/Image/12-05-11/008.jpg



http://1.1.1.3/bmi/www.newsit.gr/files/Image/12-05-11/R001-002.jpg


Δείτε το blog εδώ (http://diffusedlight.blοgspοt.com/)



μια χαρα ανθρωπος ειναι......δεν μου φαινεται για αναρχικος ,χουλιγκαν και ολα τα κουλα που εχετε γραψει..:mad:
μακαρι να γινει καλα και να ξεπερασει την περιπετεια που τον εμπλεξαν οι ανανδροι καργιοληδες που τον χτυπησαν στο κεφαλι...ΝεύραΝεύραΝεύρα

yns
12-05-2011, 20:50
Έχει ένα φοβερό παράπτωμα το παλικάρι που κοπανάνε! Είναι μακρυμάλλης και φοράει και στρατιωτικές αρβύλες! Τόσο μακρυμάλλης που κάποιοι νομίζουν πως είναι και κουκουλοφόρος (λόγω επαγγέλματος θα πρότεινα μια εκτίμηση οπτικής οξύτητας). Έχουμε γυρίσει δυστυχώς πολύ πίσω. :mad::(

Ακούς εκεί να χαρακτηριστώ έμμεσα παραπάνω "υποστηρικτης οργανωτων επεισοδιων σε βαρος υγειων και δικαιως ενιοτε διαμαρτυρουμενων διαδηλωτων"... Αν δεν ήταν το θέμα τόσο σοβαρό θα είχα ξεκαρδιστεί στα γέλια...

yns
12-05-2011, 21:04
Έχοντας σπουδάζει documentary photography στην Μ. Βρετανία, είχε ανοίξει πριν λίγο καιρό ένα photoblog στο οποίο ανέβαζε φωτογραφίες του είδους που ονομάζουμε street photography από τους δρόμους της Αθήνας.

http://1.1.1.2/bmi/www.newsit.gr/files/Image/12-05-11/008.jpg
Δείτε το blog εδώ (http://diffusedlight.bl%CE%BFgsp%CE%BFt.com/)


Όσο για το "blog του" Κωστή (το σωστό link ΕΔΩ (http://diffusedlight.blogspot.com/)), κάποιο λάκκο έχει η φάβα, στο προφίλ (http://www.blogger.com/profile/03928949099317086109) του φαίνεται πως είναι χρήστης του blogger από τον Μάιο του 2011 και έχει δημοσιεύσεις από το 2008... offtopic αλλά ίσως και όχι τόσο..

spot
12-05-2011, 21:11
μακαρι να γινει καλα και να ξεπερασει την περιπετεια που τον εμπλεξαν οι ανανδροι καργιοληδες που τον χτυπησαν στο κεφαλι...ΝεύραΝεύραΝεύρα



Αυτοί οι ΑΝΑΝΔΡΟΙ
Αυτοί οι Κ@ΡΓΙ@ΛΙΔΕΣ όπως με περίσια άνεση αναφέρεις.
δεν έχουνε μανούλες ;;;;;;;;;
Δεν έχουνε οικογένεια;;;;;;;;
Δεν έχουνε παιδάκια;;;;;;;;;;
Γιατί για αυτούς δεν λέμε οτι τους καίνε σαν την Ζαν Νταρκ ;;;;;;;


http://www.newsbeast.gr/files/1/2011/05/11/epeisodia_poreia_athina5.jpg


Αυτός φίλε μου;;;;;;;;;
ΚΑΙ αυτός ένας Κ@ΡΓΙ@ΛΗΣ να καεί είναι:hmmm:


http://www.newsbeast.gr/files/1/2011/05/11/epeisodia_poreia_athina9.jpg




Αυτός φίλε μου;;;;;;;;;
ΚΑΙ αυτός ένας Κ@ΡΓΙ@ΛΗΣ να καεί είναι:hmmm:

http://www.newsbeast.gr/files/1/2011/05/11/epeisodia_poreia_athina11.jpg


http://assets.tanea.gr/files/2009-02-26/thumbs/episodia_450x.jpg






Αυτός φίλε μου;;;;;;;;;
ΚΑΙ αυτός ένας Κ@ΡΓΙ@ΛΗΣ να καεί είναι:hmmm:

http://www.newsbeast.gr/files/1/2011/05/11/epeisodia_poreia_athina14.jpg


Και άλλη μιά ερώτηση.!!!!!!!!!!!!!!!!
Αυτά τα φιλίσυχα "παιδιά" που πήγαν να διαδηλώσουν ειρηνικά.
Τι τα ήθελαν τα στιλιάρια;;;;
Μιλάω για το ξύλα από τις σημαίες, που άμα φας μια από αυτά στο κεφάλι σε στέλνει αγύριστο.


http://www.alfavita.gr/11511a35.jpg

frits
12-05-2011, 21:22
Παιδιά τα πράγματα δεν είναι άσπρο-μαύρο σε αυτή την ιστορία του κέντρου.

Οι αντεξουσιαστές έιναι ένα μωσαϊκό από 16χρονα αλβανάκια, ρουμανάκια, ελληνάκια εώς "συνειδητοποιημένους" αναρχικούς που σκοπός τους είναι η αναρχία με την θεωρητική της έννοια, από κλεφτρόνια που ψάχνουν ευκαιρία για πλιάτσικο, εώς τρελλαμένους που θέλουν νεκρούς αστυνομικούς.

Από την άλλη πλευρά είναι τα ΜΑΤ στα οποία είναι γεγονός ότι η πλειοψηφία των αντρών τους δεν είναι και τα πρότυπα του αστυνομικού, την έχω γλυτώσει στο τσακ 2-3 φορές προσπαθώντας να ξεφύγω μέσα από φασαρίες.

Λίγο ο φόβος (ναι φοβούνται), λίγο το μίσος (υπάρχει άπειρο ανάμεσα σε αυτούς και τους αναρχικούς) βλέπε κλέψιμο ασυρμάτων, ασπίδων, ξυλοκόπημα ξέμπαρκων αστυνομικών. κάψιμο από μολότωφ κ.λ.π. οδηγούν μερικούς από αυτούς σε ακραίες συμπεριφορές.

Κανονικά θα έπρεπε να τους αποβάλει το ίδιο το σώμα γιατί δεν είναι δυνατό να χτυπάνε τον κόσμο στο κεφάλι με πυροσβετήρες και να τους καλύπτουν μην ξεχνάμε ότι αυτοί πρέπει να είναι οι υπερασπιστές του νόμου και όχι να τον καταπατούν οι ίδιοι.

Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση όπως πάντα και μην εκτείθεστε υποστηρίζοντας ακραίες θέσεις προς την μία ή την άλλη πλευρά.

apple2
12-05-2011, 21:37
τα ΜΑΤ στα οποία ...δεν είναι και τα πρότυπα του αστυνομικού,

.... μην ξεχνάμε ότι αυτοί πρέπει να είναι οι υπερασπιστές του νόμου


μην εκτείθεστε ............

Δηλαδή στην φωτογραφία, οι μπάτσοι έπρεπε να πλησιάσουν έναν-έναν από αυτούς και να του πούνε:
Σας παρακαλώ κύριε, είστε έκνομος και θα πρέπει χωρίς να υποβάλετε αντίσταση, να οδηγηθείτε στην κλούβα. Έχετε δικαίωμα να μην μιλήσετε.!!!!


http://2.bp.blogspot.com/_gHsGi8rV8vU/S4W8ecPtcoI/AAAAAAAAKD4/ZaGfTBFxSl0/s1600/%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1.jpg




Θα έσκαγα στα γέλια, αλλά λόγω της δινής κατάστασης που παιρνάει η χώρα, απλά ................ :(:(:(:(:(:(:(:(:(

gandreas
12-05-2011, 21:45
Δηλαδή στην φωτογραφία, οι μπάτσοι έπρεπε να πλησιάσουν έναν-έναν από αυτούς και να του πούνε:
Σας παρακαλώ κύριε, είστε έκνομος και θα πρέπει χωρίς να υποβάλετε αντίσταση, να οδηγηθείτε στην κλούβα. Έχετε δικαίωμα να μην μιλήσετε.!!!!

Θα έσκαγα στα γέλια, αλλά λόγω της δινής κατάστασης που παιρνάει η χώρα, απλά ................ :(:(:(:(:(:(:(:(:(


Ναι να βαρέσουν αλλά με μέτρο,
συνεχόμενα χτυπήματα στο κεφάλι είναι έγκλημα να βαράνε κάποιον που έχει πέσει στο δρόμο 2-3 ματατζίδες και όταν σταματάνε να έρχονται άλλη για να συνεχίσουν είναι αίσχος και ξεφτίλα, αυτοί πάνε για να ξεδώσουν και όχι να επιβάλουν την τάξη. Και μην πούμε για την ένταση της στιγμής γιατί αν δεν μπορούν να ελέγχουν τα νεύρα τους να αλλάξουν επάγγελμα.
Δεν έχω κάτι μαζί τους και θέλω να τους καταλάβω αλλά μιλάμε για ακραία πράγματα

yns
12-05-2011, 21:54
apple2, σε αυτά τα ρεμάλια που δείχνει η φωτογραφία και στα άλλα που καίνε σημαίες, ανθρώπους και περιουσίες ναι, να εξαντλήσουν όλα τα δικαιώματα που τους δίνει ο νόμος (χωρίς να σκοτώσουν ή να προσπαθήσουν να το κάνουν όπως είδαμε στο βίντεο κανέναν), το θέμα είναι δυστυχώς ότι απ'ότι φαίνεται υπάρχει γενικευμένο σχέδιο εκφοβισμού έτσι ώστε να μην τολμάμε να διαμαρτυρόμαστε ειρηνικά και να μπορούν οι κυβερνώντες να ξεπουλήσουν ό,τι έχει μείνει από αυτή την έρμη την Πατρίδα και να εξαφανίσουν ό,τι εργασιακό δικαίωμα υπάρχει..

Xarleas
12-05-2011, 21:54
Ο 31χρονος δάσκαλος, τραυματίας των επεισοδίων της χθεσινής πορείας Γιάννης Καυκάς ο οποίος νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση στο Γενικό Κρατικό νοσοκομείο της Νίκαιας είναι ένας άνθρωπος με ευαισθησίες.




Έχοντας σπουδάζει documentary photography στην Μ. Βρετανία, είχε ανοίξει πριν λίγο καιρό ένα photoblog στο οποίο ανέβαζε φωτογραφίες του είδους που ονομάζουμε street photography από τους δρόμους της Αθήνας.

http://1.1.1.2/bmi/www.newsit.gr/files/Image/12-05-11/008.jpg



http://1.1.1.3/bmi/www.newsit.gr/files/Image/12-05-11/R001-002.jpg


Δείτε το blog εδώ (http://diffusedlight.blοgspοt.com/)



μια χαρα ανθρωπος ειναι......δεν μου φαινεται για αναρχικος ,χουλιγκαν και ολα τα κουλα που εχετε γραψει..:mad:
μακαρι να γινει καλα και να ξεπερασει την περιπετεια που τον εμπλεξαν οι ανανδροι καργιοληδες που τον χτυπησαν στο κεφαλι...ΝεύραΝεύραΝεύρα
Πολύ αντικηβερνητικά μας τα λες και έχεις πάψει να μ´ αρέσεις .... Αναρχοκομμούνι.... Εδώ τα παιδιά σώζουν την ΕΛΛΆΔΑ και εσύ το χαβά σου...:sm7::sm7:

frits
12-05-2011, 22:08
Δηλαδή στην φωτογραφία, οι μπάτσοι έπρεπε να πλησιάσουν έναν-έναν από αυτούς και να του πούνε:
Σας παρακαλώ κύριε, είστε έκνομος και θα πρέπει χωρίς να υποβάλετε αντίσταση, να οδηγηθείτε στην κλούβα. Έχετε δικαίωμα να μην μιλήσετε.!!!!


http://2.bp.blogspot.com/_gHsGi8rV8vU/S4W8ecPtcoI/AAAAAAAAKD4/ZaGfTBFxSl0/s1600/%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1.jpg




Θα έσκαγα στα γέλια, αλλά λόγω της δινής κατάστασης που παιρνάει η χώρα, απλά ................ :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Μην πας στα άκρα, θα χρησιμοποιήσουν βία αλλά υπάρχει ένα σημείο που δεν πρέπει να ξεπεράσουν, θα τον ακινητοποιήσουν και θα τον συλλάβουν.

Όπως λέει και κάποιος φίλος παραπάνω αυτόν που τον πήραν νουμεράδα, θα έπρεπε να τον έιχαν συλλάβει μετά το πρώτο κτύπημα.

Και τι σας κάνει να πιστεύετε ότι το άγριο ξύλο είναι η λύση, εμένα αν με πλακώσουν έτσι θα ζητήσω εκδίκηση με ΚΑΘΕ μέσο, και μπαίνουμε σε φαύλο κύκλο έτσι.

13 χρόνια είμαι στα Εξάρχεια και ξέρω όλες τις φάτσες από έξω, ή αστυνομία δεν τους ξέρει, από εχθές βουίζει ο τόπος ότι σήμερα θα γίνει της πουτ@ν@ς, που είναι η πρόληψη;
Αυτή τη στιγμή έχει καταληφθεί η πρυτανία,
δηλαδή το μόνο που μπορεί να κάνει η αστυνομία είναι να βαράει με τα γκλοπ και να ρίχνει δακρυγόνα, αυτά είναι η έσχατη λύση.

Που είναι η βούληση της πολιτείας, που είναι οι κάμερες; δεν θα έπρεπε να είναι από το πρωί σε κάθε γωνία περίπολα και να ελέγχουν ότι κινείται λειτουργώντας αποτρεπτικά για τους 2000-3000 (γιατί τόσοι είναι) που δημιουργούν αυτή την κατάσταση.

Κατά την δική μου γνώμη, η αστυνομία εξακολουθεί να είναι αμυνόμενη γιατί τρέχει απλά πίσω από τις εξελίξεις και δεν τις προλαβαίνει όπως θα όφειλε..

siraxanz
12-05-2011, 22:17
.................Που είναι η βούληση της πολιτείας, που είναι οι κάμερες; δεν θα έπρεπε να είναι από το πρωί σε κάθε γωνία περίπολα και να ελέγχουν ότι κινείται λειτουργώντας αποτρεπτικά για τους 2000-3000 (γιατί τόσοι είναι) που δημιουργούν αυτή την κατάσταση.

Κατά την δική μου γνώμη, η αστυνομία εξακολουθεί να είναι αμυνόμενη γιατί τρέχει απλά πίσω από τις εξελίξεις και δεν τις προλαβαίνει όπως θα όφειλε..


+1 ..

έτσι είναι το θέλει το μπαχαλάκι το κράτος μας

να μας έχει φοβισμένους και ανήμπορους..:(

nivo
12-05-2011, 22:26
Έχει ένα φοβερό παράπτωμα το παλικάρι που κοπανάνε! Είναι μακρυμάλλης και φοράει και στρατιωτικές αρβύλες! Τόσο μακρυμάλλης που κάποιοι νομίζουν πως είναι και κουκουλοφόρος (λόγω επαγγέλματος θα πρότεινα μια εκτίμηση οπτικής οξύτητας). Έχουμε γυρίσει δυστυχώς πολύ πίσω. :mad::(

Ακούς εκεί να χαρακτηριστώ έμμεσα παραπάνω "υποστηρικτης οργανωτων επεισοδιων σε βαρος υγειων και δικαιως ενιοτε διαμαρτυρουμενων διαδηλωτων"... Αν δεν ήταν το θέμα τόσο σοβαρό θα είχα ξεκαρδιστεί στα γέλια...

Αυτο το "μακρυμαλλης " φιλε μου το εχω πληρωσει πολλες φορες ,και γενικα το ολο μου στυλ,τελευταια φορα ειδα ισα με 10 τις ΔΙΑΣ να με σημαδευουν !!!δυστηχως ειναι μισο αιωνα πισω σε αυτα τα θεματα ,νομιζουν οτι το ρουχο και η εμφανιση κανουν τον ανθρωπο

gandreas
13-05-2011, 00:30
Οι φωτογραφίες ενός "επικίνδυνου" διαδηλωτή

εδώ (http://news247.gr/ellada/giannhs_kaykas_diadhlwths.859862.html)

ntinopoulos
13-05-2011, 08:48
εκτιθεσαι φιλαρακι....και εσυ και ο γιωργος,αν και ο γιωργος δεν εχει προβλημα να σκοτωσουν οποιον τολμησει να σταθει απεναντι στα ΜΑΤ και τα οργανα της ταξης....:mad:
αν θελετε τετοια αστυνομια και χαιρεστε με τους θανασιμα τραυματιες και τον νομο στα χερια των χρυσαυγιτων......τοτε θα πρεπει σιγουρα να παρετε τα βουνα......:cool:
θελω να πιστευω οτι δεν ειναι τα πραγματικα πιστευω σας,αλλα η αντιρησιακη πλευρα του φορουμ(ετσι για να πουμε τιποτα διαφορετικο,απο τους αλλους)....:rolleyes:
δεν συμφωνω ουτε με χρυσαυγιτες,ουτε με αντιεξουσιαστες αναρχοαριστερους...
αλλα αν επρεπε να διαλεξω μεταξυ των δυο θα διαλεγα δαγκωτο τους χρυσαυγιτες...

ntinopoulos
13-05-2011, 08:58
Δηλαδή στην φωτογραφία, οι μπάτσοι έπρεπε να πλησιάσουν έναν-έναν από αυτούς και να του πούνε:
Σας παρακαλώ κύριε, είστε έκνομος και θα πρέπει χωρίς να υποβάλετε αντίσταση, να οδηγηθείτε στην κλούβα. Έχετε δικαίωμα να μην μιλήσετε.!!!!




να τους βαλουν τιμωρια να γραψουν 100 φορες "θα ειμαι καλο παιδι..."!:sm7:

ortho
13-05-2011, 10:44
Γιαννη,

η αστυνομια σπανιως να βαρεσει γιατι απλα περναγες απο εκει, εκτος κι αν μεσα στην αναπουμπουλα μαζι με τα ξερα καουν και τα χλωρά! Αλλα οπως ειπε και καποιος αλλος φιλος πιο πανω, αμα θελει καποιος να μην μπλεξει διαλεγει δρομους ασφαλεις για να απομακρυνθει και οχι να περασει μεσα στην φωτια!!


Για το συγκεκριμενο βιντεο που παρεθεσες θα ηθελα να εδειχνες μεγαλυτερη προσοχη! Το περασες πολυ βιαστικα!!
Στο βιντεο εκτος του οτι αυτος που το τραβαει στο 70% της διαρκειας του τραβαει εδαφος αρα δεν ξερουμε τι γινοταν στην αναπουμπουλα πανω στην οποια ετρεξαν οι αστυνομικοι, στο 0,11-0,12 φαινεται οτι οι αστυνομικοι τρεχουν να διαλυσουν μια φασαρια απο οπου ξεπροβαλει ενας κουκουλοφορος (αν το βαλεις να το δεις καρε καρε ειναι ολοφανερο) στον οποιο πεφτουν επανω του και τον κανουν ''τοπι'' στο ξυλο!!! Α, τον κακομοιρο!!! Φωναζε και βοηθεια κιόλας!!
Κατ'εμε επρεπε να ειναι αυτος στο νοσοκομειο ¨η και αυτος μιας και δεν ξερω αν ο νεος με το αιματωμα που χαροπαλευει ειναι απλος πολιτης ¨η ειναι φιλος του ¨η ανηκει στην ιδια συνομωταξια ''ανθρωποειδων προς εξαφανιση δια παντος τροπου''! Εννοω των αναρχικων!!!

Γνωριζουμε και οι δυο οτι οι εργαζομενοι που πανε στα συλαλλητηρια και τις πορειες δεν εχουν καμια ορεξη για φασαριες.
Γνωριζουμε επισης οτι ''τα ανθρωποειδη προς εξαφανιση δια παντος τροπου'' ειναι αυτα που δημιουργουν τις φασαριες.
Γνωριζουμε ακομη οτι κοντα στα ξερα καιγονται και τα χλωρα εκτος κι αν τα χλωρα τρεξουν αντιθετως των επεισοδιων.
Γνωριζουμε ακομη οτι η αστυνομια ειναι εκει για να επιβαλει την ταξη επι δικαιων και αδικων δυστυχως αλλα δεν γινεται αλλιως.

Ενα πραγμα που δεν γνωριζουμε ειναι πότε η αστυνομια θα διαθετει εφιππες ομαδες οπως Γερμανια, Δανια, Γαλια, Αγγλια....... ουτως ωστε αυτα τα ''ανθρωποειδη προς εξαφανιση'' να εξαφανιζονται επι τοπου!!!

Προσπαθείς να διακιολογήσεις εγκληματική ενέργεια διότι κατά τη γνώμη σου είναι από τη "σωστή" πλευρά. Είσαι απαράδεκτος!!!:hmmm::hmmm:

ortho
13-05-2011, 10:46
σωστος!:)
αντε γιατι με πολλους επαναστατες γεμισαμε...:rolleyes:

ΚΙ εσύ το ίδιο Κώστα! Απαράδεκτος! Δεν είναι νοοτροπία αυτή που έχετε!

Για να καταλάβω.... Δικαιολογείς ένα έγκλημα, αρκεί ο δράστης να είναι από την πλευρά που προτιμάς;!

clad68
13-05-2011, 11:58
.... Δικαιολογείς ένα έγκλημα,

Δεν γίνεται ομελέτα αν δεν σπάσεις αυγά:(:(:( Όταν αυτά τα παιδιά (διαδηλωτές) κοπάναγαν με τα στιλιάρια και τις μολότοφ τους μπάτσους, τι περίμεναν;;;;;
Να δούνε τους μπάτσους να φεύγουν τρέχοντας;;;;
Δεν φαντάστηκαν οτι (οι μπάτσοι) θα κάνουν υπομονή 1,2,3,10,1000 φορές;;;;;;
Κάποια στιγμή θα αντεπιτεθούν.:cool:

ortho
13-05-2011, 12:22
Δεν γίνεται ομελέτα αν δεν σπάσεις αυγά:(:(:( Όταν αυτά τα παιδιά (διαδηλωτές) κοπάναγαν με τα στιλιάρια και τις μολότοφ τους μπάτσους, τι περίμεναν;;;;;
Να δούνε τους μπάτσους να φεύγουν τρέχοντας;;;;
Δεν φαντάστηκαν οτι (οι μπάτσοι) θα κάνουν υπομονή 1,2,3,10,1000 φορές;;;;;;
Κάποια στιγμή θα αντεπιτεθούν.:cool:

Εφόσον μπαίνεις στον κόπο να σχολιάσεις με παράθεση, απάντησε και στην ερώτηση φίλε μου!
Εχεις πληροφορίες από πρώτο χέρι για το τι έγινε εκεί;

GeorgeP
13-05-2011, 12:24
Προσπαθείς να διακιολογήσεις εγκληματική ενέργεια διότι κατά τη γνώμη σου είναι από τη "σωστή" πλευρά. Είσαι απαράδεκτος!!!:hmmm::hmmm:
απαραδεκτος???? ΟΚ!!!! οτι πεις!!!
Εγκληματικη ενεργεια των αστυνομικων? το καψιμο αστυνομικων με μολοτωφ ειναι μαλλον θεαρεστη ενεργεια!!!!

Ο ''φωτογραφος'' που το σαπισανε στο ξυλο τα αρβυλα τα φορουσε για να νοιωθει ανετα στο περπατημα!!
Ο ''φωτογραφος'' που το σαπισανε στο ξυλο ηταν μεσα στο μπουλουκι των 10-20 ατομων που..... εδερναν ποιον?????
Ο ''φωτογραφος'' που το σαπισανε στο ξυλο ειναι ''φοιτητης'' ετων.....31!!!! 14 χρονια φοιτητης!!!!!!!!! Ωραιος!!!!!

Αν ειχες μαγαζι στο κεντρο της αθηνας ισως κι εσυ να γινοσουν ''απαραδεκτος''!!!!

Το ξαναλεω 1, κριμα που δεν εχουμε εφιππη αστυνομια να σπαζει κεφαλια, να τους ποδοπατανε τα αλογα και να τους αφηνουν στον τοπο!!!!
Το ξαναλεω 2, τιμη στους διαδηλωτες και νοσοκομειο για αυτους που χαλανε τις ειρηνικες πορειες των διαδηλωτων.
Το ξαναλεω 3, σε μια παρεα 10 ατομων αν 2 ειναι οι ταραξιες θα φανε σφαλιαρες και οι 10!! Αν εσυ και ο καθενας εχει την δυνατοτητα να ξεχωρισει τους 2 απο τους 8 τοτε θα πρεπει να πειτε στην ΕΛΑΣ τον τροπο που το καταφερνετε!! Ειδαλλως εσεις, εγω και ολοι μας ειμαστε εν δυναμη μελλοντικοι τροφιμοι των νοσοκομειων απο σφαλιαρες αστυνομικων ΜΑΤατζηδων........ και καλα να παθουμε!!!

Και αφου τα ΜΑΤ βαρανε ανυπερασπιστους διαδηλωτες (με αρβυλα ¨η οχι) γιατι στην παραλληλη πορεια (εγιναν 2 προχθες) δεν ανοιξε ρουθουνι ουτε επεσε ΕΝΑ δακρυγονο???
Μαλλον γιατι τα ''παιδια'' με τα αρβυλα δεν ειχαν αρκετους να στειλουν και σε κεινην την διαδηλωση!!!!!!

GeorgeP
13-05-2011, 12:25
Εφόσον μπαίνεις στον κόπο να σχολιάσεις με παράθεση, απάντησε και στην ερώτηση φίλε μου!
Εχεις πληροφορίες από πρώτο χέρι για το τι έγινε εκεί;


Εσυ Γιαννη εχεις??????

clad68
13-05-2011, 12:31
Εφόσον μπαίνεις στον κόπο να σχολιάσεις με παράθεση, απάντησε και στην ερώτηση φίλε μου!
Εχεις πληροφορίες από πρώτο χέρι για το τι έγινε εκεί;



Δεν έχω γιατί δεν ήμουν μπροστά.Αυτό που σχολιάζω είναι οτι βλέπω στις φωτογραφίες και στα βίντεο.Πιστεύω οτι είναι αρκετό.Μην τα ρίχνουμε όλα στους μπάτσους:cool:

ortho
13-05-2011, 13:01
Δεν έχω γιατί δεν ήμουν μπροστά.Αυτό που σχολιάζω είναι οτι βλέπω στις φωτογραφίες και στα βίντεο.Πιστεύω οτι είναι αρκετό.Μην τα ρίχνουμε όλα στους μπάτσους:cool:


Καμία αντίρρηση! Οποιος θέλει παίρνει θέση. όποιος δε θέλει, αναφαίρετο δικαίωμά του!

ortho
13-05-2011, 13:07
Εσυ Γιαννη εχεις??????

Ναι Γιώργο έχω! Γειτονόπουλό μου με διάσειση στο Νικαίας, δύο ευτυχώς ελαφρα αιματώματα στο κεφάλι και το σώμα του μπλε μαρέν.
Κι αυτό διότι πήγε να βοηθήσει μιά γυναίκα γύρω στα 45 που έτυχε να είναι γιατρός στο Νικαίας.

Η επίθεση των ΜΑΤ σε αυτούς τους ανθρώπους ήταν απρόκλητη, όλοι οι μάρτυρες αυτό λένε.

Τώρα αν εσένα όποιος φοράει άρβυλα σου κάνει για αναρχικός δικαίωμά σου.

Το να δικαιολογείς όμως το σπασμένο κεφάλι, για μένα Γιώργο είναι απαράδεκτο.

Οταν σπάει κάποιος κεφάλι αστυνομικού είναι τραμπούκος δολοφόνος.
Οταν ο ΜΑΤατζής σπάει κεφάλι πολίτη είναι νόμιμη άμυνα, παρεκτροπή, χάσιμο υπομονής.

Και να επιχαίρεις μάλιστα και γι'αυτό.....:hmmm::hmmm::hmmm: Πραγματικά με απογοητεύεις!

Arkas
13-05-2011, 14:38
Δεν γίνεται ομελέτα αν δεν σπάσεις αυγά:(:(:( Όταν αυτά τα παιδιά (διαδηλωτές) κοπάναγαν με τα στιλιάρια και τις μολότοφ τους μπάτσους, τι περίμεναν;;;;;
Να δούνε τους μπάτσους να φεύγουν τρέχοντας;;;;
Δεν φαντάστηκαν οτι (οι μπάτσοι) θα κάνουν υπομονή 1,2,3,10,1000 φορές;;;;;;
Κάποια στιγμή θα αντεπιτεθούν.:cool:
Δεν νομίζω να είναι θέμα υπομονής.
Μάλλον θέμα εντολών. ;):(

GeorgeP
13-05-2011, 15:06
Ναι Γιώργο έχω! Γειτονόπουλό μου με διάσειση στο Νικαίας, δύο ευτυχώς ελαφρα αιματώματα στο κεφάλι και το σώμα του μπλε μαρέν.
Κι αυτό διότι πήγε να βοηθήσει μιά γυναίκα γύρω στα 45 που έτυχε να είναι γιατρός στο Νικαίας.


Στον πολεμο δεν πας να βοηθησεις αλλα...τρεχεις να σωσεις την ζωη σου!!!
Τι δουλεια ειχε το γειτονοπουλο στο κεντρο των επεισοδιων???

Η επίθεση των ΜΑΤ σε αυτούς τους ανθρώπους ήταν απρόκλητη, όλοι οι μάρτυρες αυτό λένε.

εξαρταται τους μαρτυρες γιαννη!!!! Αν ειναι μαρτυρες με εμπαθεια στην αστυνομια λυπαμαι δεν θα παρω!!εξάλλου ''μαρτυρες'' υπαρχουν παντου και για ολους!!!



Τώρα αν εσένα όποιος φοράει άρβυλα σου κάνει για αναρχικός δικαίωμά σου.


Οποιος ειναι στο μεσον τραμπουκισμων και φοραει αρβυλα ναι μου κανει για αναρχικος!!


Το να δικαιολογείς όμως το σπασμένο κεφάλι, για μένα Γιώργο είναι απαράδεκτο.

Οπως απαραδεκτο ειναι να μην δικαιολογεις το σπασμενο κεφαλι απο χερι αστυνομικου αλλα να δικαιολογεις τον καμενο ΜΑΤατζη απο χερι ''διαδηλωτη''!
και μαλιστα δεν λες λεξη επι τουτου!!
εμενα μου εκαψαν το μαγαζι γιαννη το 2008, χρειαστηκαν 100,000ε για να το επαναφερω σε λειτουργια, και τα γραμματια ετρεχαν, η εφορια ετρεχε, οι επιταγες ετρεχαν.......
Τωρα οποιος παει να ξανακανει το ιδιο μεσα στην αναπουμπουλα θα τον ξαπλωσω κατω με το 45αρι που αγορασα!!! Και δεν θα το απρει κανεις χαμπαρι....μεσα στην αναπουμπουλα!!!!!;)


Οταν σπάει κάποιος κεφάλι αστυνομικού είναι τραμπούκος δολοφόνος.
Οταν ο ΜΑΤατζής σπάει κεφάλι πολίτη είναι νόμιμη άμυνα, παρεκτροπή, χάσιμο υπομονής.

Και γιατι να συμβαινει ειτε το ενα ειτε το άλλο? δεν μπορουν αυτα τα αναρχοαυτονομα στοιχεια που προξενουν τις φασαριες να κατσουν σπιτι τους για να μην παρουν κιαλλους στον λαιμο τους?
γιατι στην μια διαδηλωση προχτες δεν ανοιξε μυτη και στην αλλη εγινε το ελα να δεις?
Οι ΜΑΤατζηδες δεν βαρανε χωρις λογο Γιαννη!!!


Και να επιχαίρεις μάλιστα και γι'αυτό.....:hmmm::hmmm::hmmm: Πραγματικά με απογοητεύεις!




Σου ειπα πιο πανω.....θα τον ξαπλωσω κατω και δεν θα με παρει κανεις χαμπαρι!! θα αλλαζω θεση σαν κομαντο μεσα στο πληθος και καθε μια απο τις 16 σφαιρες θα αντιστοιχει στο κεφαλι αντιστοιχου αναρχοαυτονομου!!Νεύρα
Δεν πειραζει αν σε απογοητευω, κι εγω οπως και αλλοι απογοητευονται απο αναρχοαυτονομες αντιληψεις και ανθρωπους που αυτοονομαζονται ''πολιτες'' και η πραξεις τους ''νομιμες διαδηλωσεις''!!

Σημ. Ουτε μαγαζι εχω, ουτε πιστολια απλα ερχομαι στην θεση φιλων, συμφουρμιτων και ολων των επαγγελματιων που βλεππυν την δουλεια τους να καταστρεφεται απο αυτα τα τσογλανια που τα ονομαζουν καποιοι ''πολιτες''!!!

gsmaniac
13-05-2011, 15:31
Τέσσερις σε διαθεσημότητα

Όπως αναφέρεται χαρακτηριστικά στην ανακοίνωση της Αστυνομίας οι συγκεκριμένοι αστυνομικοί «επιδεικνύουν βάναυση συμπεριφορά σε βάρος πολίτη».

Όπως δήλωσε στο Newsit o εκπρόσωπος τύπου της ΕΛΑΣ, Αθανάσιος Κοκκαλάκης "η Ελληνική Αστυνομία μέσω των αρμοδίων πειθαρχικών οργάνων της αντέδρασε άμεσα και μέσα από γρήγορες διαδικασίες κατέληξε στα πρόσωπα των τριών τουλάχιστον αστυνομικών που συμπεριφέρθηκαν βάναυσα στον νεαρό ιδιώτη. Οι τρεις αστυνομικοί καθώς και ο επικεφαλής αξιωματικός τους τέθηκαν άμεσα σε διαθεσιμότητα ενώ παράλληλα διατάχθηκε ΕΔΕ προκειμένου να επιμεριστεί και να εξατομικευτεί η ευθύνη τους. Το γεγονός πως μέχρι σημερα δεν έχει καταγγελθεί το περιστατικό σε καμία αρχή και δεν έχουν εξακριβωθεί τα στοιχεία του συγκεκριμένου ιδιώτη μας είναι αδιάφορο. Ο αστυνομικός υπακούει σε συγκεκριμένους κανόνες και αρχές κατά τη διάρκεια της αστυνομικής του δράσης και οι κανόνες αυτοί δε μπορεί να αποτελέσουν αντικείμενο συντεχνιακής αντίληψης. Είμαστε ξεκάθαροι στον τρόπο δράσης και λειτουργίας μας και το δείχνουμε καθημερινά. Δε μπορεί να αυτά τα περιστατικά να αναιρούν την επιτυχημένη μας δουλειά ενάντια στο έγκλημα".

εγω τετοια αστυνομια θελω......:)
μπορει καποιοι να θελουν την αστυνομια να παρανομει(σκοτωνει).....αλλα εγω νομιζω οτι γινονται χειροτεροι απο τους αναρχικους.....:mad:
σταματηστε καποιοι να υποκρινεστε σε αλλα θεματα,οτι ειστε νομιμοι κλπ και εδω να ειστε με τους δολοφονους...:cool:

GeorgeP
13-05-2011, 15:36
Τέσσερις σε διαθεσημότητα

Όπως αναφέρεται χαρακτηριστικά στην ανακοίνωση της Αστυνομίας οι συγκεκριμένοι αστυνομικοί «επιδεικνύουν βάναυση συμπεριφορά σε βάρος πολίτη».

Όπως δήλωσε στο Newsit o εκπρόσωπος τύπου της ΕΛΑΣ, Αθανάσιος Κοκκαλάκης "η Ελληνική Αστυνομία μέσω των αρμοδίων πειθαρχικών οργάνων της αντέδρασε άμεσα και μέσα από γρήγορες διαδικασίες κατέληξε στα πρόσωπα των τριών τουλάχιστον αστυνομικών που συμπεριφέρθηκαν βάναυσα στον νεαρό ιδιώτη. Οι τρεις αστυνομικοί καθώς και ο επικεφαλής αξιωματικός τους τέθηκαν άμεσα σε διαθεσιμότητα ενώ παράλληλα διατάχθηκε ΕΔΕ προκειμένου να επιμεριστεί και να εξατομικευτεί η ευθύνη τους. Το γεγονός πως μέχρι σημερα δεν έχει καταγγελθεί το περιστατικό σε καμία αρχή και δεν έχουν εξακριβωθεί τα στοιχεία του συγκεκριμένου ιδιώτη μας είναι αδιάφορο. Ο αστυνομικός υπακούει σε συγκεκριμένους κανόνες και αρχές κατά τη διάρκεια της αστυνομικής του δράσης και οι κανόνες αυτοί δε μπορεί να αποτελέσουν αντικείμενο συντεχνιακής αντίληψης. Είμαστε ξεκάθαροι στον τρόπο δράσης και λειτουργίας μας και το δείχνουμε καθημερινά. Δε μπορεί να αυτά τα περιστατικά να αναιρούν την επιτυχημένη μας δουλειά ενάντια στο έγκλημα".

εγω τετοια αστυνομια θελω......:)
μπορει καποιοι να θελουν την αστυνομια να παρανομει(σκοτωνει).....αλλα εγω νομιζω οτι γινονται χειροτεροι απο τους αναρχικους.....:mad:
σταματηστε καποιοι να υποκρινεστε σε αλλα θεματα,οτι ειστε νομιμοι κλπ και εδω να ειστε με τους δολοφονους...:cool:




ναι φυσικα, εσυ που εισαι μακρια απο το κεντρο τετοια αγγελικα πλασμενη αστυνομια θελεις διοτι ζεις και δουλευεις σε ενα ομορφο αγγελικα πλασμενο προαστιο!!! Οπως κι εγω αλλωστε!!
Για ρωτα και τους συμφουρμιτες σου ΚΑΙ φιλους σου που εχουν μαγαζια στο κεντρο ΤΙ αστυνομια θελουν!!!

gsmaniac
13-05-2011, 15:42
ναι φυσικα, εσυ που εισαι μακρια απο το κεντρο τετοια αγγελικα πλασμενη αστυνομια θελεις διοτι ζεις και δουλευεις σε ενα ομορφο αγγελικα πλασμενο προαστιο!!! Οπως κι εγω αλλωστε!!
Για ρωτα και τους συμφουρμιτες σου ΚΑΙ φιλους σου που εχουν μαγαζια στο κεντρο ΤΙ αστυνομια θελουν!!!

η αστυνομια υπαρχει παντου και αν καποιος απο αυτους τους καργιοληδες,βρεθει αυριο σε πληρωμα περιπολικου σε προαστιο,παλι δολοφονος θα ειναι..:mad:
εχω ρωτησει πολλους επαγγελματιες φιλους και ευτυχως κανεις δεν θελει αυτην την αστυνομια δολοφονων και παρανομων που εσυ και ο φαρμακοτριφτης περιγραφεται.....:(
εχω απειρους φιλους αστυνομικους και ολοι κατακρινουν τετοιες συμπεριφορες......
η διαθεσιμοτητα τους ...δεν σου λεει τιποτα;;;:cool:

gsmaniac
13-05-2011, 15:49
http://1.1.1.1/bmi/downloads.naftemporiki.gr.edgesuite.net/static/11/05/13/papoutsis3.jpgΚατά τη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε με τις ηγεσίες των Σωμάτων Ασφαλείας και τους επιτελείς τους, ο κ. Παπουτσής διεμήνυσε σε αυστηρό τόνο ότι «μία υπηρεσία είναι προτιμότερο να διαλυθεί και να συγκροτηθεί από την αρχή, παρά να λειτουργεί σε ένα ιδιόμορφο καθεστώς ανοχής».
Παραδειγματική τιμωρία για όσους «αυθαιρετούν και ασκούν βία εις βάρος των πολιτών ή αξιοποιούν την εξουσία τους με τρόπο καταχρηστικό και προσβλητικό», προανήγγειλε ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη Χρ. Παπουτσής, με αφορμή τις πρόσφατες βίαιες συγκρούσεις διαδηλωτών -αστυνομικών.

Χρ. Παπουτσής: Παραδειγματική τιμωρία για όσους αυθαιρετούν
«Να μη μένει κανείς ατιμώρητος για επιλογές που προκαλούν το κοινό αίσθημα και βλάπτουν το δημόσιο συμφέρον», είπε χαρακτηριστικά και συμπλήρωσε πως «η καταστολή δεν πρέπει να καθίσταται πρώτη αλλά ύστατη απάντηση του κράτους»..
Κατά τη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε με τις ηγεσίες των Σωμάτων Ασφαλείας και τους επιτελείς τους, ο κ. Παπουτσής διεμήνυσε σε αυστηρό τόνο ότι «μια υπηρεσία όσο ισχυρή, αποτελεσματική ή δημοφιλής κι αν εμφανίζεται, είναι προτιμότερο να διαλυθεί και να συγκροτηθεί από την αρχή, παρά να λειτουργεί σε ένα ιδιόμορφο καθεστώς ανοχής, που εξυπηρετεί από την μια πλευρά κάποιες ατομικές συμπεριφορές ανυπακοής, απειθαρχίας, αυθαιρεσίας, βίας και κατάχρησης εξουσίας και από την άλλη πλευρά να επιτρέπει σε περιπτώσεις αδικοπραξίας μία ιδιόμορφη συντεχνιακή αλληλεγγύη».

αυτες ειναι σοβαρες κουβεντες......που θα επρεπε να εφαρμοζονται σε μια δημοκρατικη χωρα,απο πολιτικους που τα θυμουνται,μονο οταν φτανουμε στα ακρα....:mad:
αλλα τους βολευει η κατασταση με τους αναρχικους και τους κουκουλοφορους..Νεύρα

nek21
13-05-2011, 16:32
η αστυνομια υπαρχει παντου και αν καποιος απο αυτους τους καργιοληδες,βρεθει αυριο σε πληρωμα περιπολικου σε προαστιο,παλι δολοφονος θα ειναι..:mad:
εχω ρωτησει πολλους επαγγελματιες φιλους και ευτυχως κανεις δεν θελει αυτην την αστυνομια δολοφονων και παρανομων που εσυ και ο φαρμακοτριφτης περιγραφεται.....:(
εχω απειρους φιλους αστυνομικους και ολοι κατακρινουν τετοιες συμπεριφορες......
η διαθεσιμοτητα τους ...δεν σου λεει τιποτα;;;:cool:
και φυσικα βαζεις και μενα αναμεσα σ αυτους που αναφερεις,ετσι δεν ειναι αδερφουλι?οντως απαραδεκτη η συμπεριφορα των αστυνομικων.οτι και να εχει προηγηθει,οταν βλεπεις καποιον κατω δεν τον ισοπεδωνεις.τον αφηνεις να σηκωθει η τον συλαμβανεις.στο κατω κατω τσακισε του τα παιδια βρε αδερφε αλλα οχι και ετσι!

gsmaniac
13-05-2011, 16:38
και φυσικα βαζεις και μενα αναμεσα σ αυτους που αναφερεις,ετσι δεν ειναι αδερφουλι?οντως απαραδεκτη η συμπεριφορα των αστυνομικων.οτι και να εχει προηγηθει,οταν βλεπεις καποιον κατω δεν τον ισοπεδωνεις.τον αφηνεις να σηκωθει η τον συλαμβανεις.στο κατω κατω τσακισε του τα παιδια βρε αδερφε αλλα οχι και ετσι!

Φυσικά.....και πολλούς άλλους φίλους καλούς αστυνομους
Η συμπεριφορά των άλλων προσβάλει όλους τους υπόλοιπους,που ευτυχώς είναι πλειοψηφεια....:)

NLS
13-05-2011, 16:53
και τέσπα πόσοι είναι;

γιατί δεν τους ξεμπροστιάζουν(-ετε) οι άλλοι;
μη χάσουν την σύνταξη;
το παιδί αν τη βγάλει καθαρή ήθελε την αναπηρική δηλαδή;

γιατί δεν τους πλακώνετε έστω στο ξύλο εσωτερικά;

τόσο δυνατοί είναι;

GeorgeP
13-05-2011, 18:31
η αστυνομια υπαρχει παντου και αν καποιος απο αυτους τους καργιοληδες,βρεθει αυριο σε πληρωμα περιπολικου σε προαστιο,παλι δολοφονος θα ειναι..:mad:
εχω ρωτησει πολλους επαγγελματιες φιλους και ευτυχως κανεις δεν θελει αυτην την αστυνομια δολοφονων και παρανομων που εσυ και ο φαρμακοτριφτης περιγραφεται.....:(
εχω απειρους φιλους αστυνομικους και ολοι κατακρινουν τετοιες συμπεριφορες......

η διαθεσιμοτητα τους ...δεν σου λεει τιποτα;;;:cool:


Οχι, η διαθεσιμοτητα δεν μου λεει τιποτα γιατι εκαναν αυτο που επρεπε οταν επρεπε!!!

¨η μαλλον μου λεει κατι, οτι θα παρουν θαρρος οι αλητες αναρχοαυτονομοι και θα κανουν χειροτερα την αλλη φορα!!!
Και οταν καψουν το μαγαζι καποιου φιλου σου να πας να τον συλλυπηθεις λεγοντας του ''μα η αστυνομια δεν μπορουσε να τον συλλαβει? αφου εκει διπλα ητανε!!!''

gsmaniac
13-05-2011, 19:40
Οχι, η διαθεσιμοτητα δεν μου λεει τιποτα γιατι εκαναν αυτο που επρεπε οταν επρεπε!!!

¨η μαλλον μου λεει κατι, οτι θα παρουν θαρρος οι αλητες αναρχοαυτονομοι και θα κανουν χειροτερα την αλλη φορα!!!
Και οταν καψουν το μαγαζι καποιου φιλου σου να πας να τον συλλυπηθεις λεγοντας του ''μα η αστυνομια δεν μπορουσε να τον συλλαβει? αφου εκει διπλα ητανε!!!''


θα μας τρελλανεις......η διαθεσιμοτητα ειναι ποινη και οχι επαινος
τιμωρηθηκαν και μαλιστα με αυστηρη ποινη(νομιζω οτι πληρωνονται με μισο μισθο)αν μπορει καποιος αστυνομικος να μας ενημερωσει...
εδω συζητουν για να καταργηθουν τα ΜΑΤ και να φτιαξουν καινουργιες ομαδες και εσενα δεν σου λεει τιποτα....:Απορία:
ασε που ακομα λες τα δικα σου......τους εθεσαν σε διαθεσιμοτητα,γιατι προσπαθησαν να τον σκοτωσουν και οχι να τον συλλαβουν

GeorgeP
13-05-2011, 21:51
θα μας τρελλανεις......η διαθεσιμοτητα ειναι ποινη και οχι επαινος
τιμωρηθηκαν και μαλιστα με αυστηρη ποινη(νομιζω οτι πληρωνονται με μισο μισθο)αν μπορει καποιος αστυνομικος να μας ενημερωσει...
εδω συζητουν για να καταργηθουν τα ΜΑΤ και να φτιαξουν καινουργιες ομαδες και εσενα δεν σου λεει τιποτα....:Απορία:

ασε που ακομα λες τα δικα σου......τους εθεσαν σε διαθεσιμοτητα,γιατι προσπαθησαν να τον σκοτωσουν και οχι να τον συλλαβουν


καλα, σε ποια χωρα ζεις?

Σου απαντω επι της διαθεσιμοτητας σε αλλο νημα για το ιδιο θεμα!!

Μην τρελαινεσαι, η διαθεσιμοτητα ειναι προσωρινη για.......κατευνασμο των απανταχου GsManiacs, σε ενα μηνα θα ειναι παλι στις θεσεις τους!! Και καλως θα γινει!!!!

kostastenere
13-05-2011, 22:20
καλα, σε ποια χωρα ζεις?

Σου απαντω επι της διαθεσιμοτητας σε αλλο νημα για το ιδιο θεμα!!

Μην τρελαινεσαι, η διαθεσιμοτητα ειναι προσωρινη για.......κατευνασμο των απανταχου GsManiacs, σε ενα μηνα θα ειναι παλι στις θεσεις τους!! Και καλως θα γινει!!!!
Δυστυχως ζούμε στην μπανανία!!!!!!!! Και ναι δυστυχώς η διαθεσιμότητα είναι το μινιμουμ της επιπληξης που θα πάρουν οι επιδοξοι ράμπο, για να μην τους χαρακτηρήσω αλλιώς. Φυσικά υπάρχει και η λύση να ανοίξουμε τις φυλακές για να βγουν έξω όλοι οι φονιάδες, θα είναι περισσότερο δίκαιο έτσι. Να τους βγάλουμε έξω και να τους βάλουμε σε διαθεσημότητα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και να είσαι σίγουρος πως ο κόσμος δεν ξεχνάει τόσο ευκολα, δυστυχώς ή ευτυχώς. Πάντως ευχομαι να μην φάει κανείς μας καμια αδέσποτη, να μην σκοντάψει σε καμια ζαρντινιέρα, να μην χρειαστεί να τον συλλάβουν γιατι διαδήλωνε, γιατι μάλλον δεν θα την βγάλει καθαρή.

ΑΑΑΑ και μέσα στους Gsmaniac βάλε και τον kostatenere!

yns
13-05-2011, 22:25
ΑΑΑΑ και μέσα στους Gsmaniac βάλε και τον kostatenere!

Βάλε και τον yns αλλά τι να το κάνεις.. εγώ σταμάτησα να ασχολούμαι, δεν έχει νόημα. ;)

ortho
13-05-2011, 22:39
Στον πολεμο δεν πας να βοηθησεις αλλα...τρεχεις να σωσεις την ζωη σου!!!
Τι δουλεια ειχε το γειτονοπουλο στο κεντρο των επεισοδιων???

Το παιδί συμμετείχε στην πορεία μαζί με συμφοιτητές του. Ξέρεις δεν είμαστε όλοι αλήτες και τραμπούκοι όσοι πηγαίνουμε και συμμετέχουμε για να μπορείς ΕΣΥ να γράφεις αυτά που γράφεις.

εξαρταται τους μαρτυρες γιαννη!!!! Αν ειναι μαρτυρες με εμπαθεια στην αστυνομια λυπαμαι δεν θα παρω!!εξάλλου ''μαρτυρες'' υπαρχουν παντου και για ολους!!!

Εφόσον σχηματίζεις γνώμη από αυτά που διαβάζεις χωρίς να συμμετέχεις, γιατί αμφισβητείς;


Οποιος ειναι στο μεσον τραμπουκισμων και φοραει αρβυλα ναι μου κανει για αναρχικος!!

Κι είσαι μόνο 48 χρονών.....

Οπως απαραδεκτο ειναι να μην δικαιολογεις το σπασμενο κεφαλι απο χερι αστυνομικου αλλα να δικαιολογεις τον καμενο ΜΑΤατζη απο χερι ''διαδηλωτη''!
και μαλιστα δεν λες λεξη επι τουτου!! Εγώ καταδικάζω κάθε μορφή βίας Γιώργο, εσύ κάνεις διακρίσεις.
εμενα μου εκαψαν το μαγαζι γιαννη το 2008, χρειαστηκαν 100,000ε για να το επαναφερω σε λειτουργια, και τα γραμματια ετρεχαν, η εφορια ετρεχε, οι επιταγες ετρεχαν.......
Τωρα οποιος παει να ξανακανει το ιδιο μεσα στην αναπουμπουλα θα τον ξαπλωσω κατω με το 45αρι που αγορασα!!! Και δεν θα το απρει κανεις χαμπαρι....μεσα στην αναπουμπουλα!!!!!;)


Και γιατι να συμβαινει ειτε το ενα ειτε το άλλο? δεν μπορουν αυτα τα αναρχοαυτονομα στοιχεια που προξενουν τις φασαριες να κατσουν σπιτι τους για να μην παρουν κιαλλους στον λαιμο τους?
γιατι στην μια διαδηλωση προχτες δεν ανοιξε μυτη και στην αλλη εγινε το ελα να δεις? Επαμαλαμβάνεις τον Κρικκέτο. Δεν την πέφτουν ποτέ στο ΠΑΜΕ, οι υπόλοιποι είναι στόχοι, άστα καλύτερα.
Οι ΜΑΤατζηδες δεν βαρανε χωρις λογο Γιαννη!!!

Να γελάσω τώρα; ή να κρατηθώ για μετά που θα έχω φάει;


Σου ειπα πιο πανω.....θα τον ξαπλωσω κατω και δεν θα με παρει κανεις χαμπαρι!! θα αλλαζω θεση σαν κομαντο μεσα στο πληθος και καθε μια απο τις 16 σφαιρες θα αντιστοιχει στο κεφαλι αντιστοιχου αναρχοαυτονομου!!Νεύρα
Δεν πειραζει αν σε απογοητευω, κι εγω οπως και αλλοι απογοητευονται απο αναρχοαυτονομες αντιληψεις και ανθρωπους που αυτοονομαζονται ''πολιτες'' και η πραξεις τους ''νομιμες διαδηλωσεις''!! Για όρισε τι είναι η παράνομη διαδήλωση...

Σημ. Ουτε μαγαζι εχω, ουτε πιστολια απλα ερχομαι στην θεση φιλων, συμφουρμιτων και ολων των επαγγελματιων που βλεππυν την δουλεια τους να καταστρεφεται απο αυτα τα τσογλανια που τα ονομαζουν καποιοι ''πολιτες''!!!

Οσο πας Γιώργο εκτίθεσαι και περισσότερο. Η βία φέρνει βία, ιδίως όταν την ασκεί η εξουσία.

ckalfas
13-05-2011, 22:50
Ρε παλλικάρια, Τέρμα ρε παιδιά... Τέρμα πλέον ο κατήφορος, τέρμα όλη αυτή καφρίλα!!!
Τόοοσα χρόνια ασχολούμαστε με τα πιο σκοτεινά κομμάτια της Ελληνικής κοινωνίας (ναι ανήκουν και προέρχονται απ' αυτήν, παρόλο που αυτοί δεν θέλουν να είναι μέλη της) τους αναρχικούς, οι οποίοι δεν πρεσβεύουν τίποτα ή μάλλον πρεσβεύουν το τίποτα και την διάλυση και καθόμαστε και συζητάμε αν η αστυνομία πρέπει ή δεν πρέπει, γιατί ή γιατί δεν...
Ρε παιδιά, η χώρα χάνεται, οι δουλειές μας χάνονται, το μέλλον των παιδιών μας γίνεται ζοφερό, η Ελληνική κοινωνία είναι σε διαρκή σηψαιμία κι εμείς ασχολούμαστε με τι;
Ο τίτλος του θέματος είναι "Κρίσιμες ώρες για τραυματία διαδηλωτή". Είναι κρίμα από μόνο το γεγονός ότι κάποιος παλεύει για την ζωή του σε ένα Νοσοκομείο.
Και ύστερα τι; Οι αναρχικοί (αυτοί του τίποτα...) προσπαθούν να εκμεταλλευτούν το γεγονός, να το καπηλευτούν και παρακαλούν να πεθάνει, γιατί θέλουν νεκρό στην Αθήνα, ώστε να έχουν πάτημα για να τα κάνουν όλα διάλα. Από την άλλη, μία ολόκληρη χώρα, χωρισμένη στα δύο, μαλλώνει και τσακώνεται και παρακολουθεί... Θα καεί ξανά η χώρα; Ή όχι;
Αν θέλετε να κάνετε κάτι παραγωγικό, πείτε τι είδους αστυνομία θέλουμε;

gsmaniac
13-05-2011, 23:40
Ρε παλλικάρια, Τέρμα ρε παιδιά... Τέρμα πλέον ο κατήφορος, τέρμα όλη αυτή καφρίλα!!!
Τόοοσα χρόνια ασχολούμαστε με τα πιο σκοτεινά κομμάτια της Ελληνικής κοινωνίας (ναι ανήκουν και προέρχονται απ' αυτήν, παρόλο που αυτοί δεν θέλουν να είναι μέλη της) τους αναρχικούς, οι οποίοι δεν πρεσβεύουν τίποτα ή μάλλον πρεσβεύουν το τίποτα και την διάλυση και καθόμαστε και συζητάμε αν η αστυνομία πρέπει ή δεν πρέπει, γιατί ή γιατί δεν...
Ρε παιδιά, η χώρα χάνεται, οι δουλειές μας χάνονται, το μέλλον των παιδιών μας γίνεται ζοφερό, η Ελληνική κοινωνία είναι σε διαρκή σηψαιμία κι εμείς ασχολούμαστε με τι;
Ο τίτλος του θέματος είναι "Κρίσιμες ώρες για τραυματία διαδηλωτή". Είναι κρίμα από μόνο το γεγονός ότι κάποιος παλεύει για την ζωή του σε ένα Νοσοκομείο.
Και ύστερα τι; Οι αναρχικοί (αυτοί του τίποτα...) προσπαθούν να εκμεταλλευτούν το γεγονός, να το καπηλευτούν και παρακαλούν να πεθάνει, γιατί θέλουν νεκρό στην Αθήνα, ώστε να έχουν πάτημα για να τα κάνουν όλα διάλα. Από την άλλη, μία ολόκληρη χώρα, χωρισμένη στα δύο, μαλλώνει και τσακώνεται και παρακολουθεί... Θα καεί ξανά η χώρα; Ή όχι;
Αν θέλετε να κάνετε κάτι παραγωγικό, πείτε τι είδους αστυνομία θέλουμε;


αυτο ακριβως κουβεντιαζουμε χρηστο.......θελουμε μια νομιμη αστυνομια και οχι μια αστυνομια δολοφονων
πιστευω οτι ολοι συμφωνουμε σε αυτο,εκτος του γιωργου....:cool:

nek21
13-05-2011, 23:59
ρε σεις βλεπετε οτι δεν υφισταται κρατος,αφηστε μην ασχοληστε αλλο.τα λαμογια που μας κυβερνουν ειναι ανικανοι.δεν μπορουν να μοιρασουν σε 2 γαιδαρους αχυρο.νομιζω οτι ζουμε τις τελευταιες στιγμες του ελληνικου κρατους.το καραβι πλεει ακυβερνητο εδω και πολλα χρονια.το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει ελπιδα.δεν υπαρχει καποια ηγετικη προσωπικοτητα που θα μπει μπροστα και θα κανουμε μια νεα αρχη γιατι αυτο μας χρειαζεται.

ckalfas
14-05-2011, 00:03
αυτο ακριβως κουβεντιαζουμε χρηστο.......θελουμε μια νομιμη αστυνομια και οχι μια αστυνομια δολοφονων
πιστευω οτι ολοι συμφωνουμε σε αυτο,εκτος του γιωργου....:cool:



Από τα γραφόμενά του κατάλαβα ότι κι αυτός μία νόμιμη αστυνομία θέλει, αλλά όταν είναι αντιμέτωπη με ανθρώπους που είναι όχι απλά παράνομοι, αλλά τους απειλούν την φυσική και την ψυχολογική τους αξιοπρέπεια, τότε δικαιολογεί το οποιο ψυχολογικό ξέσπασμα...

frits
14-05-2011, 08:01
Να ξεκαθαρίσω ότι σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω τους αναρχικούς και τους μπαχαλάκηδες, αλλά προτιμώ να τους δω μέσα στην στενή παρά στο κρεβάτι μιάς εντατικής εκεί ακριβώς είναι που χάνει η αστυνομία το παιχνίδι.

Μου είναι αδιανόητο να πετά κάποιος μολότωφ και η τιμωρία του να είναι ξύλο.

ltsiorak
14-05-2011, 08:28
ρε μποισ

διαβασα ολα τα παραπάνω κια δεν μπορώ να καταλάβω κατι, ειναι αστυνομικη βια όταν ενας αστυνομικος ο οποιος πηγε να σταματησει εναν αναρχικο με τη μολωτοφ στο χερι, τον εριξε κατω και τον αρχισε στις γρήγορες?????

για να καταλάβω δηλαδι... τη επρεπε να τον κανει? να τον πει σε παρακαλώ παραδώσου??

εγω προσωπικά αν ήμουν οχι εντατικη..... στο νεκροταφειο κατευθείαν....

διοτι οταν το 2007 εκαψαν και ρημαξαν.... κανεις αναρχικος δεν ειπε " μην καψουμε αυτο το αυτοκινητο διοτι ειναι ενος ευσηνηδιτου πολιτη",,


παρεπιπτώντος, το 2007 οι αναρχικοι εκαψαν ενα αναπηρικο αυτοκινητη στο κεντρο της θεσσαλονικης, ενα ειδικο αυτοκινητο του γιαννακη ( παλαιον πατρων γερμανου) αξίας 35 000 ευρών, μέχρι σήμερα με έρανουν απο 10 φίλους δεν μπορέσαμε να συγκεντρώσουμε το ποσό να πάρουμε άλλο.... το παιδί τυρανιέται κάθε μερα ... οι γονείς εχουν φτάσει στην αγανάκτηση...

εγω προσωπικα έβαλα τα αυτοκόλητα οτι ειναι αναπηρικο..... αν τους εβρισκα αυτους που το εκαψαν, θα τους εκεγα στη μέση του δρόμου.... και ας με ελεγαν μερικοι χρυσαυγίτη... ελληνας ευσυνίδητος πολιτης ειμαι

gsmaniac
14-05-2011, 12:57
Να ξεκαθαρίσω ότι σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω τους αναρχικούς και τους μπαχαλάκηδες, αλλά προτιμώ να τους δω μέσα στην στενή παρά στο κρεβάτι μιάς εντατικής εκεί ακριβώς είναι που χάνει η αστυνομία το παιχνίδι.

Μου είναι αδιανόητο να πετά κάποιος μολότωφ και η τιμωρία του να είναι ξύλο.

αυτα λεμε τοσες ημερες σταυρο.....αλλα εχουν ντυθει ΡΑΜΠΟ ολοι και σκοτωνουν
και για οσους δεν γνωριζουν,εσυ ζεις το μεγαλυτερο προβλημα απο ολους μας,με το συγκεκριμενο θεμα(αναρχικων)..:hmmm:

yns
14-05-2011, 13:15
αυτα λεμε τοσες ημερες σταυρο.....αλλα εχουν ντυθει ΡΑΜΠΟ ολοι και σκοτωνουν
και για οσους δεν γνωριζουν,εσυ ζεις το μεγαλυτερο προβλημα απο ολους μας,με το συγκεκριμενο θεμα(αναρχικων)..:hmmm:

Όχι Rambo Κωστή, δικαστές Dredd! :)

http://2.bp.blogspot.com/_c_5GRD9ZMCA/TGpxB-Hy0tI/AAAAAAAAADQ/70RYVVjlSgw/s1600/dredd.jpg

Αν και στο έργο ο Stallone τον είχε υποδυθεί κι αυτόν.

kostastenere
14-05-2011, 14:52
Όχι Rambo Κωστή, δικαστές Dredd! :)

http://2.bp.blogspot.com/_c_5GRD9ZMCA/TGpxB-Hy0tI/AAAAAAAAADQ/70RYVVjlSgw/s1600/dredd.jpg

Αν και στο έργο ο Stallone τον είχε υποδυθεί κι αυτόν.


ακριβώς!!!! δικαστές dredd

kostasmats
14-05-2011, 18:25
ακριβώς!!!! δικαστές dredd

εχετε χασει την ουσια...μονο ενας μπορει...


8152

gandreas
15-05-2011, 09:18
YouTube - Θανάσης Βέγγος - Χαστούκι 6 σε 1


YouTube - ΤΟ ΞΥΛΟ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ