PDA

View Full Version : Garmin Voice Studio™ να φτιάξουμε ελληνικές φωνητικές οδηγίες ??


peterv
14-05-2011, 11:03
Garmin Voice Studio™ είναι ένα προγραμματάκι που δίνει δωρεάν η Garmin για να ηχογραφήσει κανείς φωνητικές οδηγίες στο gps.

Ειναι συμβατό με πολλά μεταξύ αυτών και με Zumo 660 .
Είδα τις οδηγίες στο link Garmin Voice Studio (http://www.garmin.com/garmin/cms/us/ontheroad/voicestudio#fragment-3) και μου φάνηκαν εύκολες...

Μια που έχουμε πολλοί πια τέτοια δεν κάνουμε μια προσπάθεια να φτιάξουμε οδηγίες τις προκοπής για τα GPS μας ??




Αρκετά αγενής δεν είναι η original φωνή ? "ΚΡΑΤΑ αριστερά..." "ΜΕΙΝΕ δεξια..."

να βάζαμε καμιά γλυκιά φωνή που να λέει "Σας παρακαλώ αφέντη αν θέλετε να στρίψετε δεξιά..."

ή καμμιά μαγκιορικιά "Ρε μόρτη πέρτο ζερβά..."

ή για τον capitain "Ακολούθησε ίδια ρότα καπετάνιε μου...." , "Σια κι αράξαμε έφτασες στο λιμάνι κάπτεν...."

η για τον Θεολόγο "Αραξε το τριαξονικό σου φίλε έφτασες στον προορισμό σου...."

η μία φωνή διαφημιστική για το GSforum "Εφτασες στον προορισσμό σου αλλά μην ξεχνάς τον καφέ της Τετάρτης του GSforum...", "Επανυπολογισμός πορείας για το GSforum...", "Ακολούθησε την ίδια πορεία , όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο GSforum για ...(τόσα) χλμ. ..."


κλπ κλπ




και να τις μοιραζόμασταν εδω μέσα ?

Θα μπορούσαμε να φτιάξουμε δυό τρία είδη φωνών ή εξιδικευμένες φωνές για κάποιους φίλους από εδώ μέσα.....

Τι λέτε ? πλάκα δεν έχει ? φτιάχνεστε να κάνουμε κάτι τέτοιο ?

Arkas
14-05-2011, 11:05
Αν γίνει κάτι τέτοιο,
θα προτιμούσα Julias voice...:o:D

kostasx
14-05-2011, 21:41
Αν γίνει κάτι τέτοιο,
θα προτιμούσα Julias voice...:o:D


Με τα ανάλογα ηχητικά εφέ..:D

commander
14-05-2011, 21:46
Ντεν έχω garmin καρντια μου!!!!!!:sm7:

gemara
14-05-2011, 23:29
Το είχα κάνει και έχει πλάκα. Ηχογραφήστε μόνοι σας τη φωνή που θέλετε ή της κόρης σας ή ότι άλλο σας αρέσει!;)

ckk
14-05-2011, 23:35
Την Σαπφώ Νοταρά, που όταν αλλάζεις την συνιστώμενη διαδρομή, να σου λέει: ‘πού πας ρε χαμένε, να πας από αλλού’.
Ή όταν περνάς την Συγγρού, να φωνάζει: εδώ γίνονται Σόδομα και Γόμορα. :sm7:

z_atomic
15-05-2011, 21:18
Την Σαπφώ Νοταρά, που όταν αλλάζεις την συνιστώμενη διαδρομή, να σου λέει: ‘πού πας ρε χαμένε, να πας από αλλού’.
Ή όταν περνάς την Συγγρού, να φωνάζει: εδώ γίνονται Σόδομα και Γόμορα. :sm7:

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
έγραψες Χρήστο

SenseiG
15-05-2011, 21:31
Ντεν έχω garmin καρντια μου!!!!!!:sm7:


Ευκαιρια να παρεις εχουμε νεα αγορα......:sm7:

adventure
15-05-2011, 21:37
Ντεν έχω garmin καρντια μου!!!!!!:sm7:


Γιορτή κοντογιορτή που λένε και στο χωριό μου .

:rolleyes: :rolleyes: