PDA

View Full Version : Συνελήφθη ο Στρος Καν. Άλλος ένας σοσιαληστής...


gemara
15-05-2011, 08:30
Τίποτε δεν είναι τυχαίο που λένε...

NewsIt.gr: Συνελήφθη ο Στρος Καν για απόπειρα βιασμού καμαριέρας (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=77913&catid=7)

Συνελήφθη ο Στρος Κάν! | Newstoday.gr - Πολιτική, οικονομία, πρωτοσέλιδα, νέα και ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο. (http://www.newstoday.gr/article/48343/sunelephthe-o-stros-kan)

Gazi
15-05-2011, 08:46
Και κάνει κουμάντο σε κάποιες:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm: χώρες το σκουλίκι!!!!!

gemara
15-05-2011, 08:50
YouTube - Strauss-Kahn Arrested for Sexual Attack - MAY 14, 2011

Ο καημός του κάθε μικροτσούτσουνου...

frits
15-05-2011, 08:55
Εδώ φαινεται πόσο άχρηστος είναι ο ΓΑΠ,:D

Θα έπρεπε να του έχει ρίξει τίποτα 2μέτρες από δίπλα σε κανά δωμάτιο του Hilton με κανά 2 κρυφές κάμερες και μετά θα πέρναμε άτοκο δάνειο εώς το 3000....:sm7::sm7:

Πέρα από την πλάκα αυτό το καθίκι έιχε ραντεβού με την Μέρκελ σήμερα για να αποφασίσουν για την τύχη της χώρας μας, το ραντεβού βέβαια δεν θα γίνει και ο χρόνος τελειώνει.....:hmmm:.

Μήπως τελικά η χρεωκοπία είναι πιό αξιοπρεπής λύση από το να εξαρτιόμαστε από αυτά τα αποβράσματα...:rolleyes:

Slane
15-05-2011, 09:36
Βρε βρε το γιατρό μας...

frits
15-05-2011, 09:53
Γιώργο το σοσιαληστής γράφετε με "ι" και όχι με "η",
μα πως έκανες τέτοιο λάθος, εσύ τα προσέχεις αυτά..:D

gemara
15-05-2011, 10:03
Γιώργο το σοσιαληστής γράφετε με "ι" και όχι με "η",
μα πως έκανες τέτοιο λάθος, εσύ τα προσέχεις αυτά..:D

Λες ε; ;)

ckk
15-05-2011, 10:17
Του κινήματος δεν πληρώνω και αυτός. Τζαμπατζής…

Πάντως για φαντασθείτε το… συνελήφθη και κρατείται. Όλο το ΣΚ.

Ρε την τρελλή γριά... :sm7::sm7::sm7:






Μήπως βγεί κανείς γνωστός - άγνωστος και μας πει ότι δεν φταίει ο πολιτικός για την πράξη του αλλά φταίει η καμαριέρα, που είχε ωραίο ####... :D

bering
15-05-2011, 10:48
Το οτι δεν θα γίνει η σημερινή συνάντηση δεν είναι μάλλον κακό για εμάς ;;;;

nikos-x
15-05-2011, 11:01
Εμένα μ' ενδιαφέρει, πάνω απ' όλα να λάμψει η αλήθεια.

Αν είναι "άντρας" αυτός ο "κύριος", να βγει και να μας πει ποιος κάνει καλύτερες pi-t-es, η καμαριέρα; ή ο δικός μας; :cool:
;
Αν και απ' ότι διάβασα, η καμαριέρα αντιστάθηκε, σε αντίθεση με τον "δικό" μας. :rolleyes:

gemara
15-05-2011, 11:46
Του κινήματος δεν πληρώνω και αυτός. Τζαμπατζής…

Πάντως για φαντασθείτε το… συνελήφθη και κρατείται. Όλο το ΣΚ.

Ρε την τρελλή γριά... :sm7::sm7::sm7:






Μήπως βγεί κανείς γνωστός - άγνωστος και μας πει ότι δεν φταίει ο πολιτικός για την πράξη του αλλά φταίει η καμαριέρα, που είχε ωραίο ####... :D

Άντε να τόλμαγε κανείς να τον συνελάμβανε εδώ όμως για παρόμοιο έγκλημα. Το πολύ πολύ να του έπαιρνε pi-t-a και ο συλλαμβάνων για να μη βρει το μπελά του με τον ξενοδόχο να κοιτάει!

Τελικά των Αμερικάνων είναι βαρύτερα από τα δικά μας, ποιων δεν είναι να μου πεις...

ckk
15-05-2011, 11:58
Άντε να τόλμαγε κανείς να τον συνελάμβανε εδώ όμως για παρόμοιο έγκλημα. Το πολύ πολύ να του έπαιρνε pi-t-a και ο συλλαμβάνων για να μη βρει το μπελά του με τον ξενοδόχο να κοιτάει!

Τελικά των Αμερικάνων είναι βαρύτερα από τα δικά μας, ποιων δεν είναι να μου πεις...


Ας μπούμε στην ψυχολογία όλων αυτών των ‘μεγάλων’ όμως… Έχουν την ατιμωρησία δεδομένη και ΚΑΝΟΥΝ ΌΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.

Αγνοούν τους πάντες και τα πάντα. Όχι απλά δεν μας υπολογίζουν, δεν υπάρχουμε.

Φαντασθείτε τώρα πώς έβλεπε ανθρωπιστικά την καμαριέρα ο τύπος. Σιγά ρε, μη δεν μου κάτσει η… υπάνθρωπος (καμαριέρα γαρ). Ή σιγά μην το αναφέρει για μένα, τον Σ - τρως Καν.

Αμ έλα που δεν τον Έφαγε Καν… :sm7:

Ρε κάτι άντρες, που θέλουν να γ********* και χώρες…ΝεύραΝεύραΝεύρα

tsompanis
15-05-2011, 12:36
τι έγινε γερομπισμπίκη??? :sm7::sm7::sm7:

http://www.youtube.com/watch?v=yj24-i1aaI8

tsompanis
15-05-2011, 12:39
YouTube - Κάτι κουρασμένα παλικάρια - Τη χούφτωσες; χούφτωσ' την!

ortho
15-05-2011, 16:00
Η καμαριέρα ήταν πο.τάνα γεννημένη και σίγουρα την έτρωγε ο πισινός της. Αλλιώς δε θα έμπαινε στο δωμάτιο του γνωστού ανήθικου γαμίκου.
Οποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρως οι κότες!

Σιγά μη λυπηθώ την κοπέλλα! Η εξουσία έχει πάντα δίκιο;);)

kostas_366
15-05-2011, 16:25
Περίεργο ρε παιδιά. Αν ήθελε αυτός κάτι ερωτικό, δεν θα μπορούσε να πληρώσει Έπρπεπε να βιάσει την καμαριέρα.
Κάτι δεν μου κολάει.

MARK
15-05-2011, 16:35
Τι να πείς Νεύρα:hmmm:Νεύρα

ortho
15-05-2011, 16:35
Το έχει ξανακάνει ο βρωμιάρης φίλος του ΓΑΠ.
Απλά οι Αμερικανοί δε μασάνε από ονόματα κι οφίτσια.

Αν την είχε κάνει εδώ, θα απολύονταν η καμαριέρα, αυτός που ειδοποίησε την αστυνομία,
κι η αστυνομία θα καθυστερούσε τόσο ώστε να προλάβει να απογειωθεί το αεροπλάνο και μετά θα έλεγε ότι δεν ειδοποιήθηκε έγκαιρα.

Ασε που ο ξεφτιλισμένος προφανώς σκέφτηκε.....
κάτσε μωρή πατσαβούρα, τίποτα, να σε πηδήξω, που τολμάς να μου αρνηθείς εμένα!

Βέβαια στην Ελλάδα δε χρειάστηκε να κάνει το βίτσιο του, άνοιξε τα πόδια της χώρας μας ο ΓΑΠ. Λέτε γι'αυτό να τον έδωσε ότι τα είχαν συμφωνήσει από καιρό;;; του χάλασε τη διασκέδαση ο δικός μας λεβεντο#######;

gsmaniac
15-05-2011, 16:58
Το έχει ξανακάνει ο βρωμιάρης φίλος του ΓΑΠ.
Απλά οι Αμερικανοί δε μασάνε από ονόματα κι οφίτσια.

Αν την είχε κάνει εδώ, θα απολύονταν η καμαριέρα, αυτός που ειδοποίησε την αστυνομία,
κι η αστυνομία θα καθυστερούσε τόσο ώστε να προλάβει να απογειωθεί το αεροπλάνο και μετά θα έλεγε ότι δεν ειδοποιήθηκε έγκαιρα.

Ασε που ο ξεφτιλισμένος προφανώς σκέφτηκε.....
κάτσε μωρή πατσαβούρα, τίποτα, να σε πηδήξω, που τολμάς να μου αρνηθείς εμένα!

Βέβαια στην Ελλάδα δε χρειάστηκε να κάνει το βίτσιο του, άνοιξε τα πόδια της χώρας μας ο ΓΑΠ. Λέτε γι'αυτό να τον έδωσε ότι τα είχαν συμφωνήσει από καιρό;;; του χάλασε τη διασκέδαση ο δικός μας λεβεντο#######;



δεν συμφωνω.....σχεδον σε ολα,διακρινω μια εμπαθεια για τον ΓΑΠ και τους κολλητους του:cool::cool:
σιγουρα θα φταιει αυτη η κ@ργιολα (κ@ργιολα) που δεν του καθησε....:rolleyes:

gsmaniac
15-05-2011, 17:05
Τριστάν Μπανόν, νεαρή δημοσιογράφος και συγγραφέας, πήγε στο γραφείο του επικεφαλής του ΔΝΤ προκειμένου να του πάρει συνέντευξη για το περιοδικό στο οποίο εργαζόταν το 2002.

http://1.1.1.5/bmi/news247.gr/kosmos/news/article862191.ece/ALTERNATES/w460/dom1.jpg


"Ήθελε να του κρατάω το χέρι για να απαντά στις ερωτήσεις. Μετά το χέρι προχώρησε στο μπράτσο και συνέχισε... Καταλήξαμε να παλεύουμε... Τον κλώτσησα... Προσπάθησε να ανοίξει το τζιν μου. Όταν έφυγα μου έστειλε μήνυμα ρωτώντας "σας τρομάζω;"", ανέφερε η δημοσιογράφος που επέλεξε να μην κινηθεί δικαστικά.

nek21
15-05-2011, 17:27
Περίεργο ρε παιδιά. Αν ήθελε αυτός κάτι ερωτικό, δεν θα μπορούσε να πληρώσει Έπρπεπε να βιάσει την καμαριέρα.
Κάτι δεν μου κολάει.

πολυ σωστα κωστα.η υποθεση βρωμαει παιδια.αν δεν κανω λαθος ο εν λογω κυριος δεν ηταν ο μοναδικος απεσταλμενος που υποστηριζε ανοιχτα οτι δεν πρεπει να γινει η αναδιαρθρωση του χρεους?

frits
15-05-2011, 17:59
Μπα και στημένο να είναι θα αφορά τις γαλλικές εκλογές όπου θα ήταν ο βασικός αντίπαλος του Σαρκοζί.

Από την άλλη όταν θέλουν να σε κτυπήσουν σε κτυπούν εκεί που έχεις αδυναμία και από ότι φαίνεται ο ¨κύριος" έχει προϊστορία.

ltsiorak
15-05-2011, 21:57
Ολοι ελενχονται.... αλλοι απο παθη ... αλλοι απο διαφθορα... αλλοι απο ανωμαλιες ...κτλ

Παρεπιπτωντος θυμιθηκα ενα σκηνικο παλιοτερα απο ενα πρωην βουλευτη του πασοκ καπου το 80 με 90 .... οταν ερωτηθηκε ειπε οτι ο ανδρεας (ο γνωστος γυναικολογος) ολους του βουλευτες και υπουργους τους ειχε με φακελο ! ! ! ! ετσι ωστε οποιος πηγαινε να του την πει... τον ετρωγε το μαυρο το σκοταδι...

μιλαμε για πλήρη ελεγχο που όπωςε θυμαστε βοηθεισε τη Δημητρα ( με τη ροζ βιλα) να αποκτήσει μεγαλα δικαιώματα.... τα υποληπα γνωστα...

στην προκυμένη περιπτωση ενα εχω να πω, η κοινη γνωμη δεν θελει με τιποτε παιδεραστες και βιαστες.... ολα τα αλλα τα συνχωρει (κλιντον - λεβινσκι) και ο τυπος εντελως τυχαια αντι να παρει μια 2 μετρη με ελαχιστο κοστος για τον ιδιο.... πηγε στη καϊμενη φτωχη ( τυπου βασιλακη καϊλα) εργατρια....

ρε ουστ ολα τα σκηνικα μαπα ειναι....

nivo
15-05-2011, 22:06
μπιχτης ο στροσκανακος εεεεε ???????

napgeo
15-05-2011, 23:10
Εμένα μ' ενδιαφέρει, πάνω απ' όλα να λάμψει η αλήθεια.

Αν είναι "άντρας" αυτός ο "κύριος", να βγει και να μας πει ποιος κάνει καλύτερες pi-t-es, η καμαριέρα; ή ο δικός μας; :cool:
;
Αν και απ' ότι διάβασα, η καμαριέρα αντιστάθηκε, σε αντίθεση με τον "δικό" μας. :rolleyes:


Νίκο σοβαρέψου?????:)

napgeo
15-05-2011, 23:13
Κάτι δεν μου πάει καλά στην όλη υπόθεση.
Άς μη βγάλουμε βιαστικά συμπεράσματα….:Απορία:

wet & dirty
15-05-2011, 23:17
Τριστάν Μπανόν, νεαρή δημοσιογράφος και συγγραφέας, πήγε στο γραφείο του επικεφαλής του ΔΝΤ προκειμένου να του πάρει συνέντευξη για το περιοδικό στο οποίο εργαζόταν το 2002.

http://1.1.1.5/bmi/news247.gr/kosmos/news/article862191.ece/ALTERNATES/w460/dom1.jpg


"Ήθελε να του κρατάω το χέρι για να απαντά στις ερωτήσεις. Μετά το χέρι προχώρησε στο μπράτσο και συνέχισε... Καταλήξαμε να παλεύουμε... Τον κλώτσησα... Προσπάθησε να ανοίξει το τζιν μου. Όταν έφυγα μου έστειλε μήνυμα ρωτώντας "σας τρομάζω;"", ανέφερε η δημοσιογράφος που επέλεξε να μην κινηθεί δικαστικά.


:sm7::sm7:ετσι εγινε με τον ΓΑΠ αλλα δεν μπορουσε να του πει οχι σε τιποτα!!:sm7::sm7:

napgeo
15-05-2011, 23:22
:sm7::sm7:ετσι εγινε με τον ΓΑΠ αλλα δεν μπορουσε να του πει οχι σε τιποτα!!:sm7::sm7:

Για λέγε λεπτομέρειες.

Μας έσκασες.
Του άνοιξε τελικά το τζίν του ΓΑΠ.....Νεύρα:mad::hmmm::(:cool:

wet & dirty
16-05-2011, 00:07
Για λέγε λεπτομέρειες.

Μας έσκασες.
Του άνοιξε τελικά το τζίν του ΓΑΠ.....Νεύρα:mad::hmmm::(:cool:



εσυ τι λες????δε του το κατεβασε το παντελονακι??

και βασικα ποιος σε εσκασε εσενα και γιατι!!!εχεις βαλει πολλες φατσουλες και δεν μπορω να καταλαβω τι θες να πεις!!και οχι μονο αυτο αλλα θες και λεπτομερειες....γουσταρεις να διαβαζεις??

TEOSS
16-05-2011, 00:17
Να μάθει άλλη φορά να βγάζει στη φορά μυστικές συνομιλίες και να <<δίνει>> τον Γιωργάκη.!!!:D
...
....
.......
Στα σοβαρά τώρα ….σε κάθε ξενοδοχείο έτσι έκανε? Δεν είχε (όπως όλοι) τις γνωστές υπηρεσίες (εξάλλου άλλος πληρώνει γι αυτούς …πάντα!)???
Ποιος άλλος που δεν έκανε στο σύστημα (για άλλους λόγους) είναι υπόδικος με την ίδια κατηγορία? (J.A.) .
Νομίζω ότι είναι μια εύκολη κατηγορία κατά ….μαύρων μπεεεεε


Υπάρχει μήπως πολιτικός που από τον πάτο της δημοτικότητας που είχε κυλήσει , πήρε πρωτοβουλία εκδίωξης <δικτάτορα> (επαναστάτη συνταγματάρχη)….και μπόνους την εξολόθρευση του πολιτικού του αντιπάλου …??? .... λέμε τώρα… ;)

CPretenteriS
16-05-2011, 00:46
Εδώ φαινεται πόσο άχρηστος είναι ο ΓΑΠ,:D

Θα έπρεπε να του έχει ρίξει τίποτα 2μέτρες από δίπλα σε κανά δωμάτιο του Hilton με κανά 2 κρυφές κάμερες και μετά θα πέρναμε άτοκο δάνειο εώς το 3000....:sm7::sm7:

Πέρα από την πλάκα αυτό το καθίκι έιχε ραντεβού με την Μέρκελ σήμερα για να αποφασίσουν για την τύχη της χώρας μας, το ραντεβού βέβαια δεν θα γίνει και ο χρόνος τελειώνει.....:hmmm:.

Μήπως τελικά η χρεωκοπία είναι πιό αξιοπρεπής λύση από το να εξαρτιόμαστε από αυτά τα αποβράσματα...:rolleyes:

:sm7::sm7::sm7:

gemara
16-05-2011, 07:42
Ένα άρθρο του δημοσιογράφου Μάνου Αντώναρου που διάβασα πριν από λίγο.

Mano Antonaros B (http://www.facebook.com/manoantonaros)
EΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ;

Ένας άνδρας που ξαφνικά εμφανίζεται γυμνός μπροστά σε μια καμαριέρα ενός πανάκριβου ξενοδοχείου και προσπαθεί να την βιάσει, σοδομίσει ή ό,τι άλλο του΄ρθε εκείνη τη στιγμή στο μυαλό δεν είναι δυνατόν να παίρνει αποφάσεις για τους άλλους… πόσο πολύ για τις τύχες ενός (ή και περισσοτέρων) λαών.
Αυτό δεν το γράφει πουθενά κανένα βιβλίο οικονομικών, αλλά είναι ξεκάθαρο στο βιβλίο της ζωής.

Ο κ. Ντομινίκ δεν ήταν μεθυσμένος σε ένα πάρτι και έκανε αηδίες με μια γυναίκα… έστω και χωρίς τη θέλησή της… αν και απαράδεκτο, θα μπορούσε κανείς να δώσει μια (λέμε τώρα) εξήγηση.
Όμως είναι εντελώς διαφορετικό να την πέφτεις σε μια καμαριέρα που τυχαία μπήκε να στρώσει το κρεββάτι σου στο δωμάτιο ενός ξενοδοχείου. Αυτό σημαίνει τυφλή επίθεση. Ο βιαστής δεν επιλέγει το θύμα του… απλως το θύμα τυχαίνει να περνά μπροστά του.

Τι κάνει όμως έναν άνθρωπο που μπροστά του τρέμουν ηγέτες κρατών, να επιτίθεται σε άγνωστες γυναίκες;
Δεν είμαι ψυχίατρος να σας πω με σιγουριά, αλλά έχω να σας πω τη γνώμη μου για ανθρώπους που είναι λουσμένοι από την εξουσία.

Ενας λόγος που σιχάθηκα τη δημοσιογραφία ήταν ακριβώς αυτός ο λόγος. Είδα ανθρωπάκια που ξαφνικά βρέθηκαν να έχουν τεράστια (για τα μέτρα τους) εξουσία να φέρονται εμετικά σε γυναίκες (σημ: η λέξη «εμετικά» είναι σχεδόν ποιητική, σε σχέση μ’ αυτή που θαθελα να χρησιμοποιήσω.)

Εμπαινα σε συσκέψεις και έδινα μάχη με την αναγούλα.
Ξέρω έναν που συχνά πυκνά άφηνε στην αγορά να διαρρεύσει ότι θα κάνει προσλήψεις. Μαζευόντουσαν έξω από το γραφείο του νεαρά κορίτσια κι αγόρiα που δίψαγαν να κάνουν καριέρα στην τηλεόραση. Τα αγόρια ΔΕΝ είχαν καμμιά τύχη… τα κορίτσια περίμεναν από το μεσημέρι μέχρι μετα τα μεσάνυχτα… Τα έβλεπε (αφού ταχε εξουθενώσει) με τα πόδια απλωμένα στη γραφειάρα του … η «τυχερή» άκουγε: «Αυτά είναι τα κλειδιά του αυτοκινήτου μου πήγαινε και περίμενε με γιατί πεινάω… και συ πρέπει να πεινάς …ε;»
Τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω… δλδ τα ξέρω εκ του αποτελέσματος…

Ναι ξέρω ονόματα… δεν είναι ένας …ούτε δύο… ούτε τρείς…. Είναι παρα πολλοί… σαν να βλέπω τώρα τα κεφάλια μερικών συναδέλφων μου να κουνιούνται στον ρυθμό «κι εγώ τους ξέρω…κι εγώ τους ξέρω… πέστα ρε Μάνο…», αλλά δεν μπορώ να σας τα πω, γιατί θε με αφαλοκόψουν στην μήνυση… καθώς ούτε τα κορίτσια θα μιλήσουν και οι συνάδελφοι δεν θα με υποστηρίξουν.
Ο κ. Ντομινίκ προφανώς είναι ένας απ’ αυτούς και εκείνοι δυνητικά θα μπορούσαν να είναι στη θέση του….
Ξέρετε γιατί;
Επειδή η εξουσία δεν δέχεται το «όχι» ως απάντηση.
Η εξουσία δεν νιώθει την αγωνία του απέναντι. Δεν βλέπει τη στάλα ιδρώτα που σκάει στο μέτωπο του συνομιλητή. Τα χείλη που τρέμουν. Το βλέμμα που ικετεύει. Τα αυτιά της εξουσίας είναι κλειστά στην κραυγή του άλλου και πόσο περισσότερο στην άλλη γνώμη.
Θέλετε να μιλήσετε σε τοίχο; Μην ζαλίζετε τον αθώο τοίχο του δωματίου σας. Δοκιμάστε να πείτε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σε έναν/μία απ’ αυτούς που όλοι καταλαβαίνετε ότι εννοώ.
Ενας άνθρωπος που μπορεί για πλάκα να βιάσει (δηλαδή να ######ι με το ζόρι) είτε μια καμαριέρα είτε μια πληρωμένη επαγγελματία πόρνη (ο βιασμός δεν έχει διακρίσεις)… ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να καταλάβει την αγωνία ενός λαού… Όταν δεν σταματάς μπροστά στην τρομερά δύσκολη στιγμή του συνομιλητή σου, πώς είναι δυνατόν να σταματήσεις στις φωνές των εκατομμύριων απρόσωπων, που έτσι κι αλλιώς δεν φτάνει σε σένα;

Μου έκανε ΤΡΟΜΕΡΗ εντύπωση ό political correct τρόπος που χειρίστηκαν το θέμα τα δελτία ειδήσεων και τα news sites ( που έχουν δημιουργήσει οι άνθρωποι της τηλεόρασης). Eνώ η κοινή γνώμη στο Facebook και ακόμα περισσότερο στο Twitter ήταν πέλεκυς.

Οι επαγγελματίες του είδους ξαφνικά ανακάλυψαν την αντικειμενική δημοσιογραφία.
Γιατί;
Επειδή η εξουσία τρέμει την ακόμα περισσότερη εξουσία.
Δεν είμαι ούτε αναρχικός, ούτε φασίστας…. Not even close… Όμως πολλές φορές νιώθω το εκκρεμές της σκέψης μου να πηγαίνει από την μια μεριά στην άλλη….

Το πιο σωστό που διάβασα στο net ήταν:
Αν αυτό είχε συμβεί στην Ελλάδα, θα είχαν συλλάβει την καμαριέρα.
Ναι, έτσι θαχε γίνει….
Απευθύνομαι στους άνδρες αναγνώστες μου:
Είστε στο δωμάτιο του ξενοδοχείου σας και μπαίνει μια καμαριέρα. Μια κούκλα καμαριέρα. Υπάρχει ποτέ περίπτωση να εμφανιστείτε μπροστά της ολόγυμνος και να αρχίσετε να την σπρώχνετε στο κρεββάτι;
Ναι υπάρχει!
Πότε;
Μόνο ΑΝ ΤΟΧΕΤΕ ξανακάνει.
Ετσι δεν είναι;
Μόνο ΑΝ ΤΟΧΕΤΕ ξανακάνει και την έχετε βγάλει καθαρή.
Ετσι δεν είναι;
Ο κ. Ντομινίκ την έχει βάψει. Δεν καθαρίζει με τίποτα… αυτό που δεν υποψιάζεται (ή μάλλον όχι… το τρέμει) είναι αν θα μιλήσουν κι άλλες γυναίκες….
Du u bet?

peterv
16-05-2011, 08:06
Συμφωνώ με τους προλαλίσαντες που λένε ότι αυτό τώρα δεν είναι τυχαίο.
Ξαφνικά ο παιχνιδιάρης Στρος που τον ξέρουμε χρόνια αποφάσισε να παίξει και η καμαριάρα τον κατηγγηλε. Την άκουσαν όλοι αμέσως. Σταμάτησαν το αεροπλάνο για να τον πιάσουν. Σήμερα τον περιφέρουν τα κανάλια δημόσια με χειροπέδες και απειλείται με μέχρι 20 χρόνια φυλακή.
Η γυναίκα του φωνάζει για σκευωρία και ο ίδιος αρνείται τις κατηγορίες.
Πείτε μου τώρα η Γαλλία έγινε ο καλύτερος σύμμαχος της Αμερικής στον πόλεμο της Λιβύης. Ο Στρος ήθελε να βάλει για πρ´οεδρος της Γαλλίας. "Τυχαίο δεν νομίζω".

Το περίεργο δεν είναι ότι συμβαίνουν όλα αυτά. Πάντα συνέβαιναν δολοπλοκίες και ίντριγκες. Αλλά παλιά συνέβαιναν κάτω από το τραπέζι. Ήταν διακριτικοί αυτοί που τις έκαναν διότι φοβοντουσαν μην τους πάρουν χαμπάρι. Τώρα έχουν πια αποθρασυνθεί τα κάνουν όλα φανερά και δεν τρέχει μία.
Αυτό σημαίνει ότι έρχονται δύσκολες εποχές μέχρι να ξεσηκωθεί ο κόσμος. Όχι ότι μετά από μια επανάσταση ή εξέγερση θα αλλάξει κάτι. Αλλά τουλάχιστον θα φοβούνται πάλι. Μέχρι τότε θα χυθεί όμως πολύ αίμα. Βλέπε κέντρο της Αθήνας.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.
Peterv

CPretenteriS
16-05-2011, 10:15
Ένα άρθρο του δημοσιογράφου Μάνου Αντώναρου που διάβασα πριν από λίγο.

Mano Antonaros B (http://www.facebook.com/manoantonaros)
EΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ;

Ένας άνδρας που ξαφνικά εμφανίζεται γυμνός μπροστά σε μια καμαριέρα ενός πανάκριβου ξενοδοχείου και προσπαθεί να την βιάσει, σοδομίσει ή ό,τι άλλο του΄ρθε εκείνη τη στιγμή στο μυαλό δεν είναι δυνατόν να παίρνει αποφάσεις για τους άλλους… πόσο πολύ για τις τύχες ενός (ή και περισσοτέρων) λαών.
Αυτό δεν το γράφει πουθενά κανένα βιβλίο οικονομικών, αλλά είναι ξεκάθαρο στο βιβλίο της ζωής.

Ο κ. Ντομινίκ δεν ήταν μεθυσμένος σε ένα πάρτι και έκανε αηδίες με μια γυναίκα… έστω και χωρίς τη θέλησή της… αν και απαράδεκτο, θα μπορούσε κανείς να δώσει μια (λέμε τώρα) εξήγηση.
Όμως είναι εντελώς διαφορετικό να την πέφτεις σε μια καμαριέρα που τυχαία μπήκε να στρώσει το κρεββάτι σου στο δωμάτιο ενός ξενοδοχείου. Αυτό σημαίνει τυφλή επίθεση. Ο βιαστής δεν επιλέγει το θύμα του… απλως το θύμα τυχαίνει να περνά μπροστά του.

Τι κάνει όμως έναν άνθρωπο που μπροστά του τρέμουν ηγέτες κρατών, να επιτίθεται σε άγνωστες γυναίκες;
Δεν είμαι ψυχίατρος να σας πω με σιγουριά, αλλά έχω να σας πω τη γνώμη μου για ανθρώπους που είναι λουσμένοι από την εξουσία.

Ενας λόγος που σιχάθηκα τη δημοσιογραφία ήταν ακριβώς αυτός ο λόγος. Είδα ανθρωπάκια που ξαφνικά βρέθηκαν να έχουν τεράστια (για τα μέτρα τους) εξουσία να φέρονται εμετικά σε γυναίκες (σημ: η λέξη «εμετικά» είναι σχεδόν ποιητική, σε σχέση μ’ αυτή που θαθελα να χρησιμοποιήσω.)

Εμπαινα σε συσκέψεις και έδινα μάχη με την αναγούλα.
Ξέρω έναν που συχνά πυκνά άφηνε στην αγορά να διαρρεύσει ότι θα κάνει προσλήψεις. Μαζευόντουσαν έξω από το γραφείο του νεαρά κορίτσια κι αγόρiα που δίψαγαν να κάνουν καριέρα στην τηλεόραση. Τα αγόρια ΔΕΝ είχαν καμμιά τύχη… τα κορίτσια περίμεναν από το μεσημέρι μέχρι μετα τα μεσάνυχτα… Τα έβλεπε (αφού ταχε εξουθενώσει) με τα πόδια απλωμένα στη γραφειάρα του … η «τυχερή» άκουγε: «Αυτά είναι τα κλειδιά του αυτοκινήτου μου πήγαινε και περίμενε με γιατί πεινάω… και συ πρέπει να πεινάς …ε;»
Τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω… δλδ τα ξέρω εκ του αποτελέσματος…

Ναι ξέρω ονόματα… δεν είναι ένας …ούτε δύο… ούτε τρείς…. Είναι παρα πολλοί… σαν να βλέπω τώρα τα κεφάλια μερικών συναδέλφων μου να κουνιούνται στον ρυθμό «κι εγώ τους ξέρω…κι εγώ τους ξέρω… πέστα ρε Μάνο…», αλλά δεν μπορώ να σας τα πω, γιατί θε με αφαλοκόψουν στην μήνυση… καθώς ούτε τα κορίτσια θα μιλήσουν και οι συνάδελφοι δεν θα με υποστηρίξουν.
Ο κ. Ντομινίκ προφανώς είναι ένας απ’ αυτούς και εκείνοι δυνητικά θα μπορούσαν να είναι στη θέση του….
Ξέρετε γιατί;
Επειδή η εξουσία δεν δέχεται το «όχι» ως απάντηση.
Η εξουσία δεν νιώθει την αγωνία του απέναντι. Δεν βλέπει τη στάλα ιδρώτα που σκάει στο μέτωπο του συνομιλητή. Τα χείλη που τρέμουν. Το βλέμμα που ικετεύει. Τα αυτιά της εξουσίας είναι κλειστά στην κραυγή του άλλου και πόσο περισσότερο στην άλλη γνώμη.
Θέλετε να μιλήσετε σε τοίχο; Μην ζαλίζετε τον αθώο τοίχο του δωματίου σας. Δοκιμάστε να πείτε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σε έναν/μία απ’ αυτούς που όλοι καταλαβαίνετε ότι εννοώ.
Ενας άνθρωπος που μπορεί για πλάκα να βιάσει (δηλαδή να ######ι με το ζόρι) είτε μια καμαριέρα είτε μια πληρωμένη επαγγελματία πόρνη (ο βιασμός δεν έχει διακρίσεις)… ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να καταλάβει την αγωνία ενός λαού… Όταν δεν σταματάς μπροστά στην τρομερά δύσκολη στιγμή του συνομιλητή σου, πώς είναι δυνατόν να σταματήσεις στις φωνές των εκατομμύριων απρόσωπων, που έτσι κι αλλιώς δεν φτάνει σε σένα;

Μου έκανε ΤΡΟΜΕΡΗ εντύπωση ό political correct τρόπος που χειρίστηκαν το θέμα τα δελτία ειδήσεων και τα news sites ( που έχουν δημιουργήσει οι άνθρωποι της τηλεόρασης). Eνώ η κοινή γνώμη στο Facebook και ακόμα περισσότερο στο Twitter ήταν πέλεκυς.

Οι επαγγελματίες του είδους ξαφνικά ανακάλυψαν την αντικειμενική δημοσιογραφία.
Γιατί;
Επειδή η εξουσία τρέμει την ακόμα περισσότερη εξουσία.
Δεν είμαι ούτε αναρχικός, ούτε φασίστας…. Not even close… Όμως πολλές φορές νιώθω το εκκρεμές της σκέψης μου να πηγαίνει από την μια μεριά στην άλλη….

Το πιο σωστό που διάβασα στο net ήταν:
Αν αυτό είχε συμβεί στην Ελλάδα, θα είχαν συλλάβει την καμαριέρα.
Ναι, έτσι θαχε γίνει….
Απευθύνομαι στους άνδρες αναγνώστες μου:
Είστε στο δωμάτιο του ξενοδοχείου σας και μπαίνει μια καμαριέρα. Μια κούκλα καμαριέρα. Υπάρχει ποτέ περίπτωση να εμφανιστείτε μπροστά της ολόγυμνος και να αρχίσετε να την σπρώχνετε στο κρεββάτι;
Ναι υπάρχει!
Πότε;
Μόνο ΑΝ ΤΟΧΕΤΕ ξανακάνει.
Ετσι δεν είναι;
Μόνο ΑΝ ΤΟΧΕΤΕ ξανακάνει και την έχετε βγάλει καθαρή.
Ετσι δεν είναι;
Ο κ. Ντομινίκ την έχει βάψει. Δεν καθαρίζει με τίποτα… αυτό που δεν υποψιάζεται (ή μάλλον όχι… το τρέμει) είναι αν θα μιλήσουν κι άλλες γυναίκες….
Du u bet?


+1200

...και όχι μόνο... αντιμετωπίζει κατηγορίες που μπορεί να φθάσουν μέχρι και 20ετή κάθειρξη...

Και τα Αμερικανάκια γιατί τον κατέβασαν απ' το αεροπλάνο?? Guess what??

Γιατί ΔΕΝ πρόκεται να τον εξεδώσουν στη χώρα του... ούτε τη Δευτέρα Παρουσία... καααααααααλάαα θα περάσει...:cool:

ntinopoulos
16-05-2011, 10:23
σιγα ρε παιδια!:rolleyes:
τι εκανε ο ανθρωπος?:rolleyes:
ειστε στη σουιτα υπερπολυτελους ξενοδοχειου,το βραδυ εχετε πιει τα κρασακια σας,τα ουισκακια σας,τις ...σαμπανιτσες σας,ξυπνατε το πρωι με τις πρωινες ...σηκωμαρες σας και μπαινει στο δωματιο η εκφυλη χαζοαμερικανα καμαριερα με το φουστακι ως τον αφαλο και τα κοτσιδακια...:rolleyes:
ε ξυπναει και μεσα σας η φαντασιωση της καμαριερας...,πολυ θελει να απλωσετε το χερακι σας?:rolleyes:
ελατε τωρα,την αληθεια θελω...:D

ltsiorak
16-05-2011, 11:33
+1200

...και όχι μόνο... αντιμετωπίζει κατηγορίες που μπορεί να φθάσουν μέχρι και 20ετή κάθειρξη...

Και τα Αμερικανάκια γιατί τον κατέβασαν απ' το αεροπλάνο?? Guess what??

Γιατί ΔΕΝ πρόκεται να τον εξεδώσουν στη χώρα του... ούτε τη Δευτέρα Παρουσία... καααααααααλάαα θα περάσει...:cool:


αχχαχαχαχα ποτε δεν εξεδωσαν κανεναν... κατα βασα δεν εχουν αναγνωρίσει ουτε το δικαστήριο της χαγης....

:sm7::sm7::sm7::sm7:

τετοια κοροϊδια ποια..

commander
16-05-2011, 11:34
σιγα ρε παιδια!:rolleyes:
τι εκανε ο ανθρωπος?:rolleyes:
ειστε στη σουιτα υπερπολυτελους ξενοδοχειου,το βραδυ εχετε πιει τα κρασακια σας,τα ουισκακια σας,τις ...σαμπανιτσες σας,ξυπνατε το πρωι με τις πρωινες ...σηκωμαρες σας και μπαινει στο δωματιο η εκφυλη χαζοαμερικανα καμαριερα με το φουστακι ως τον αφαλο και τα κοτσιδακια...:rolleyes:
ε ξυπναει και μεσα σας η φαντασιωση της καμαριερας...,πολυ θελει να απλωσετε το χερακι σας?:rolleyes:
ελατε τωρα,την αληθεια θελω...:D

Είσαι ένας διεστραμμένος φαρμακοποιός !!!!
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
16-05-2011, 11:50
Είσαι ένας διεστραμμένος φαρμακοποιός !!!!


:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

αυτη ειναι μια ξετσιπωτη...!:D:sm7:

pirate
16-05-2011, 11:50
σιγα ρε παιδια!:rolleyes:
τι εκανε ο ανθρωπος?:rolleyes:
ειστε στη σουιτα υπερπολυτελους ξενοδοχειου,το βραδυ εχετε πιει τα κρασακια σας,τα ουισκακια σας,τις ...σαμπανιτσες σας,ξυπνατε το πρωι με τις πρωινες ...σηκωμαρες σας και μπαινει στο δωματιο η εκφυλη χαζοαμερικανα καμαριερα με το φουστακι ως τον αφαλο και τα κοτσιδακια...:rolleyes:
ε ξυπναει και μεσα σας η φαντασιωση της καμαριερας...,πολυ θελει να απλωσετε το χερακι σας?:rolleyes:
ελατε τωρα,την αληθεια θελω...:D

Κώστα σαν φόρουμ 1ον δεν θα πίναμε γιατί εμείς τρώμε και 2ον θα κάναμε ομαδική την τρελοκοτσιδού χαζοαμερικάνα καμαριέρα ....... :sm7::sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
16-05-2011, 11:50
σιγα ρε παιδια!:rolleyes:
τι εκανε ο ανθρωπος?:rolleyes:
ειστε στη σουιτα υπερπολυτελους ξενοδοχειου,το βραδυ εχετε πιει τα κρασακια σας,τα ουισκακια σας,τις ...σαμπανιτσες σας,ξυπνατε το πρωι με τις πρωινες ...σηκωμαρες σας και μπαινει στο δωματιο η εκφυλη χαζοαμερικανα καμαριερα με το φουστακι ως τον αφαλο και τα κοτσιδακια...:rolleyes:
ε ξυπναει και μεσα σας η φαντασιωση της καμαριερας...,πολυ θελει να απλωσετε το χερακι σας?:rolleyes:
ελατε τωρα,την αληθεια θελω...:D

Να ανοίξεις άλλο thread να τη μάθεις... :D:D

Jefe
16-05-2011, 11:51
:hmmm::hmmm::hmmm:Νεύρα



Jefe

Ακιs
16-05-2011, 11:57
Ηξερε πιο κρεββατι πηγε να ''στρωσει'' η καμαριερα........απο το πουθενα,εγινε ξαφνικα το προσωπο της ημερας.....;);)

gepol
16-05-2011, 12:27
Βασικά της είπε "Μη το στρωσ' καν" το κρεβάτι, και αυτή το εξέλαβε λάθος :p:p

ntinopoulos
16-05-2011, 12:29
Βασικά της είπε "Μη το στρωσ' καν" το κρεβάτι, και αυτή το εξέλαβε λάθος :p:p
:sm7::sm7::sm7:
εγραψες...:)

gepol
16-05-2011, 12:30
:sm7::sm7::sm7:
εγραψες...:)

Μπα, κλεμμένο είναι....:D:D:D:D

moby_gr
16-05-2011, 12:51
Βασικά της είπε "Μη το στρωσ' καν" το κρεβάτι, και αυτή το εξέλαβε λάθος :p:p

Μπα, κλεμμένο είναι....:D:D:D:D

Εσύ το πουστάρησες όμως! ;)

ntinopoulos
16-05-2011, 12:52
Μπα, κλεμμένο είναι....:D:D:D:D
σσσσ!;)

gemara
16-05-2011, 13:01
"Η καμαριέρα δεν πρόλαβε να στρως καν!"

Τι παν και βρίσκουνε!!!:sm7:

gemara
16-05-2011, 13:02
Βασικά της είπε "Μη το στρωσ' καν" το κρεβάτι, και αυτή το εξέλαβε λάθος :p:p

Το ίδιο γκρουπ χαζεύαμε μου φαίνεται! :D

gemara
16-05-2011, 13:21
"Αυτή πήγε να Στρως και αυτός να Καν"
(του γιού μου!:))

NLS
16-05-2011, 13:22
δεν είναι του γιου σου :)
(sorry)

CPretenteriS
16-05-2011, 13:39
Εσύ το πουστάρησες όμως! ;)

:eek::eek::eek::eek::eek:

:sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
16-05-2011, 13:41
δεν είναι του γιου σου :)
(sorry)

Μπορεί να του το είπε ο γιος του... δε σημαίνει ότι είχε και την εφεύρεση...:cool::cool:

Έπρεπε να γίνει πλήρης ανάλυση? :hmmm:

NLS
16-05-2011, 13:44
ΟΥΦ!

Ακιs
16-05-2011, 22:54
Η Δ.Ν.Τ Records,παρουσιαζει::D:D

YouTube - Στρος-Καν VS Roxanne (The Police)

erasel
16-05-2011, 23:56
Περίεργη ιστορία !:hmmm:

REK
17-05-2011, 00:02
TRAGIC!!ΝεύραΝεύραΝεύρα

KAI ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ,ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ..

Fuji
17-05-2011, 17:12
Περίεργη ιστορία !:hmmm:

:hmmm::hmmm::hmmm:

diomiles
12-06-2011, 16:27
Τετάρτη, Ιούνιος 08, 2011

Η σεξουαλική επίθεση στην καμαριέρα ''στήθηκε'' μόλις ο Ντομινίκ Στρος Καν κατάλαβε πως ο χρυσός των Η.Π.Α είχε ''φυγαδευτεί'' (http://www.e-diseis.com/2011/06/blog-post_08.html) http://3.bp.blogspot.com/-12zeXQlP_jo/Te-fxLil1_I/AAAAAAAAAac/BcUEOQZQCNo/s400/%25CF%2581%25CF%2581%25CF%2581%25CF%2581.jpg (http://3.bp.blogspot.com/-12zeXQlP_jo/Te-fxLil1_I/AAAAAAAAAac/BcUEOQZQCNo/s1600/%25CF%2581%25CF%2581%25CF%2581%25CF%2581.jpg)Απίστευτες διαστάσεις διεθνούς κατασκοπευτικού πολιτικού και οικονομικού θρίλλερ, που όμοιο του δεν υπάρχει στα χρονικά, αποκτά η υπόθεση του Ντομινίκ Στρος Καν.



Εαν αληθεύουν οι αναφορές των μυστικών υπηρεσιών της Ρωσίας προς τον Βλαντιμίρ Πούτιν και οι αποκαλύψεις της ιστοσελίδας thesantosrepublic, η σεξουαλική επίθεση στην καμαριέρα ''στήθηκε'' μόλις ο Ντομινίκ Στρος Καν κατάλαβε πως ο χρυσός των Η.Π.Α είχε ''φυγαδευτεί'' από το περίφημο θησαυροφυλάκειο του Φορτ Νοξ με κατεύθυνση στο εξωτερικό.

Σύμφωνα με την έκθεση των ρωσικών υπηρεσιών πληροφοριών ο Στρος Καν βρισκόταν το επίμαχο διάστημα στις Η.Π.Α για να μάθει από πρώτο χέρι γιατί η αμερικανική κυβέρνηση ''πάγωσε'' την παράδοση στο ΔΝΤ 191,3 τόνων χρυσού, που προέβλεπε συμφωνία υπογεγραμμένη από τις δύο πλευρές τον Απρίλη του 1978.


Όπως αναφέρεται, αξιωματούχοι της κυβέρνησης Ομπάμα έμαθαν πως διπλοί πράκτορες της CIA εφοδίασαν τον Στρος Καν με αποδεικτικά στοιχεία πως όλος ο αμερικανικός χρυσός, που υποτίθεται πως φυλασσόταν στο Φορτ Νοξ, απλά δεν υπήρχε εκεί.

Όταν ο Στρος Καν κατάλαβε πως τα στοιχεία βόμβα που είχε στα χέρια του ήταν ικανά να τινάξουν στον αέρα την αμερικανική και αλυσιδωτά την παγκόσμια οικονομία, ενημέρωσε τις γαλλικές αρχές πως εγκαταλείπει τη Νέα Υόρκη εσπευσμένα.Τότε γάλλοι πράκτορες τον ειδοποίησαν πως ήδη τον ψάχνουν οι αμερικανικές αρχές και τον καθοδήγησαν να πάει αμέσως στο αεροδρόμιο JFK της Νέας Υόρκης χωρίς το κινητό του για να μην εντοπιστεί.

Ο Στρος Καν εκτέλεσε στην εντέλεια αυτές τις οδηγίες μέχρι που επιβιβάστηκε σε μια πτήση της Air France με προορισμό το Παρίσι, όταν και έκανε το μοιραίο λάθος να τηλεφωνήσει στο ξενοδοχείο από ένα τηλέφωνο στο αεροπλάνο.Ύστερα από λίγο έπεφτε στα χέρια αμερικανών πρακτόρων.
Το σενάριο συνωμοσίας γίνεται ακόμα πιο περίπλοκο και εντυπωσιακό από άλλη μία αποκάλυψη.

Ο Στρος Καν ''μοιράστηκε'' τις αποδείξεις για τον αμερικανικό χρυσό με τον φίλο του, τον αιγύπτιο τραπεζίτη Μαχμούντ Αμπντέλ Σαλάμ Ομάρ. Λίγες ημέρες μετά ο Ομάρ όλως τυχαίως κατηγορήθηκε και αυτός από τις ΗΠΑ για ένα σεξουαλικό έγκλημα κατά καμαριέρας πολυτελούς ξενοδοχείου.

Πάντα σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο Πούτιν μόλις πήρε στα χέρια του την έκθεση των υπηρεσιών πληροφοριών, έγινε ο πρώτος ηγέτης στον κόσμο που δήλωσε πως κάτι κρύβεται πίσω από τον πρώην επικεφαλής του ΔΝΤ.

Στις 29 Μαΐου ο Πούτιν δήλωσε ξεκάθαρα:'' Είναι δύσκολο για μένα να αξιολογήσω τα κρυμμένα πολιτικά κίνητρα, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλα έγιναν όπως φαίνονται και με τον τρόπο που είχαν αρχικά παρουσιaστεί. Κάτι δεν μου πάει καλά''.

kostas_366
12-06-2011, 16:54
Τώρα, έχουμε άλλο σενάριο.
Και πιάνουν και όλα, γιατί είναι ο <<κακός>> της υπόθεσης.

kostas_s
12-06-2011, 17:40
Στρος Καν: Ανακάλυψε ότι αγνοείται ο αμερικανικός χρυσός!
08 Ιουνίου 2011, 16:39



Σάλο προκαλεί μία αναφορά της FSB, δηλαδή των ομοσπονδιακών υπηρεσιών ασφαλείας της Ρωσίας, που ενημέρωσαν τον πρωθυπουργό Πούτιν ότι ο πρώην αρχηγός του ΔΝΤ συνελήφθη στις 14 Mαΐου και παραπέμπεται για σεξουαλικά εγκλήματα, επειδή είχε..... στην κατοχή του αποδείξεις ότι τα κρατικά αποθέματα χρυσού πού κανονικά θα έπρεπε να υπάρχουν και να φυλάσσονται στο Φόρτ Νοξ, των Ηνωμένων Πολιτειών, αγνοούνται, άγνωστο από πότε!!!

Η διατύπωση των έντονων ανησυχιών του Στρος Καν μάλιστα σύμφωνα με την FSB, είχαν αρχίσει ένα μήνα πριν την σύλληψη του, καθώς οι ΗΠΑ, σαν κύριος μέτοχος του ΔΝΤ, είχαν "παγώσει" την παράδοση στο ΔΝΤ ποσότητας 191.3 τόνους χρυσού όπως είχαν υποχρέωση να κάνουν μετά από συμφωνία υπογεγραμμένη και από τις δύο πλευρές τον Απρίλη του 1978.

Ο Στρος Καν, σύμφωνα με την αναφορά, διατύπωσε κατ' επανάληψη τις ανησυχίες του προς τις Αμερικανικές Υπηρεσίες, μέχρι που κάποιοι από την CIA τον ενημέρωσαν για το πως έχει η κατάσταση και τον εφοδίασαν μάλιστα με τις αποδείξεις για την μην ύπαρξη αποθεμάτων χρυσού.

Ο Στρος Καν επέλεξε να αναχωρήσει για την Ευρώπη, ενημέρωσε τους πράκτορες της Γαλλικής Ασφαλείας ότι επιθυμεί να αναχωρήσει χωρίς να γίνει αντιληπτός, και οι πράκτορες του συνέστησαν να αφήσει το κινητό του στο ξενοδοχείο για να μην εντοπιστεί το στίγμα της θέσης του, καθώς υπήρχαν ήδη πληροφορίες ότι οι ΗΠΑ ήθελαν την σύλληψή του.

Τελικά όμως ο Στρος Καν έκανε το μοιραίο λάθος να τηλεφωνήσει από το αεροπλάνο της air france και τελικά συνελήφθη.

Η αναφορά, συνεχίζει πως τις αμέσως επόμενες ημέρες, ο Στρος Καν προσπάθησε να έλθει σε επαφή με τον φίλο του και κορυφαίο Τραπεζικό παράγοντα Αιγύπτιο Mahmoud Abdel Salam Omar με θέμα τις αποδείξεις που είχε πάρει από την CIA. Όμως μόλις προχθές ο 74χρονος Omar συνελήφθη όπως ακριβώς και ο Στρος Καν , για σεξουαλικό έγκλημα.!!!!!

Ο πρωθυπουργός Πούτιν μετά την ανάγνωση της αναφοράς διέταξε την ανάρτηση στην επίσημη ιστοσελίδα του Κρεμλίνου, δήλωσης υποστήριξης προς τον Στρος Καν, γενόμενος έτσι ο πρώτος ηγετης που λέει οτι ο Στρος Καν επεσε θύμα αμερικανικής συνομωσίας.

Εδώ πρέπει να σημειωθεί ότι το κορυφαίο μέλος του αμερικανικού Κονγκρέσου Ron Paul έχει ανοικτά εκφράσει τις έντονες επιφυλάξεις τού κατα πόσο υπάρχουν αμερικανικά αποθέματα χρυσού στο Φορτ Νοξ.

Star.gr