PDA

View Full Version : Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο ένας δράστη


SenseiG
19-05-2011, 08:38
Εναντίον αστυνομικών που βρίσκονταν σε περιπολικό πυροβόλησαν άγνωστοι το απόγευμα της Τετάρτης (18/5). Σύμφωνα με τις πληροφορίες, οι αστυνομικοί είναι τραυματίες, ενώ οι δράστες άρπαξαν το περιπολικό. Στην εξιχνίαση της υπόθεσης συμμετέχει η αντιτρομοκρατική.

http://static.fsport.gr/images/pefkiantallagi.jpg


Σύμφωνα με τις μέχρι στιγμής πληροφορίες, το περιστατικό σημειώθηκε στην περιοχή της Πεύκης, στη συμβολή των οδών Αιόλου και Επικούρου, έξω από το Ηλιακό Χωριό.

Οι άγνωστοι έριξαν στο περιπολικό όπου επέβαιναν αστυνομικοί, και αργότερα το άρπαξαν.

Οι αστυνομικοί σύμφωνα με τον ΑΝΤ1 δέχθηκαν τουλάχιστον 5 σφαίρες.

Το περιπολικό βρέθηκε λίγη ώρα αργότερα στην περιοχή της Κηφισιάς.

Κοντά στο σημείο της συμπλοκής βρέθηκε και μια κλεμμένη μοτοσικλέτα.

Από τους πυροβολισμούς τραυματίσθηκαν οι δύο αστυνομικοί, ενώ τραυματίστηκε και ένας 22χρονος Έλληνας που είναι ένας εκ των δραστών της επίθεσης.

Ο ένας αστυνομικός τραυματίσθηκε στο πόδι και το λαιμό, ενώ ο άλλος στο στήθος, ωστόσο και οι δύο φορούσαν αλεξίσφαιρα γιλέκα.

Οι δύο αστυνομικοί τραυματίες έχουν μεταφερθεί στο ΚΑΤ και με τον έναν να νοσηλεύεται στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας, ενώ για ο 22χρονος μεταφέρθηκε στον Ερυθρό Σταυρό και δεν υπάρχει κάποια πληροφορία για την κατάσταση της υγείας του.
Μέσα στο περιπολικό, υπήρχε και το υπηρεσιακό όπλο του ενός αστυνομικού.

Πληροφορίες αναφέρουν πως οι αστυνομικοί είχαν κληθεί για να ελέγξουν καταγγελίες για ρίψη πυροβολισμών.

Ωστόσο άλλες πηγές κάνουν λόγο για απλή κλήση της Άμεσης Δράσης, οι οποίοι πήγαν στο σημείο για να ελέγξουν καταγγελία για "ενοχλητικά άτομα".

Η αστυνομία έχει ξεκινήσει έρευνες για τον εντοπισμό των δραστών.

ntinopoulos
19-05-2011, 08:51
Από τους πυροβολισμούς τραυματίστηκε και ένας 22χρονος Έλληνας που είναι ένας εκ των δραστών της επίθεσης.
...ο 22χρονος μεταφέρθηκε στον Ερυθρό Σταυρό και δεν υπάρχει κάποια πληροφορία για την κατάσταση της υγείας του.


κριμα το παιδι...:rolleyes:
οποιος μαθει ας μας ενημερωσει γιατι ανησυχουμε...:rolleyes::sm7:

pirate
19-05-2011, 10:22
κριμα το παιδι...:rolleyes:
οποιος μαθει ας μας ενημερωσει γιατι ανησυχουμε...:rolleyes::sm7:

:sm7::sm7::sm7:

kostakis
19-05-2011, 11:33
κριμα το παιδι...:rolleyes:
οποιος μαθει ας μας ενημερωσει γιατι ανησυχουμε...:rolleyes::sm7:

:sm7::sm7::sm7:


Για ένα τόσο σοβαρό θέμα (με 2 τρυματίες-ο ένας να χαροπαλεύει) δεν νομίζω οτι ταιριάζουν τα χαμόγελα:(:cool::hmmm:

MARK
19-05-2011, 11:35
Η εγκληματικότητα μέρα με την μέρα αυξάνεται :hmmm:

ntinopoulos
19-05-2011, 11:46
Για ένα τόσο σοβαρό θέμα (με 2 τρυματίες-ο ένας να χαροπαλεύει) δεν νομίζω οτι ταιριάζουν τα χαμόγελα:(:cool::hmmm:
ε μη χαμογελας!:rolleyes:

pirate
19-05-2011, 12:01
Για ένα τόσο σοβαρό θέμα (με 2 τρυματίες-ο ένας να χαροπαλεύει) δεν νομίζω οτι ταιριάζουν τα χαμόγελα:(:cool::hmmm:

μάλλον δεν κατάλαβες γιατί γελάμε......
οπότε μην βγάζεις συμπεράσματα ...... ;)

NLS
19-05-2011, 12:03
αν φτάσανε αυτά στην Πεύκη, σε λίγο βλέπω να μη μπορεί να βγει κανείς από το σπίτι όπου και αν μένει

και οι πολιτικοί στον κόσμο τους

Jefe
19-05-2011, 12:06
Έχει αρχίσει κ ξεφεύγει τελείως η κατάσταση...:hmmm:



Jefe

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
19-05-2011, 12:22
Πρώτα περαστικά στα παιδιά

και μετά .... γρήγορα να βρεθούν οι ένοχοι ... :mad:

moby_gr
19-05-2011, 12:33
Εναντίον αστυνομικών που βρίσκονταν σε περιπολικό πυροβόλησαν άγνωστοι το απόγευμα της Τετάρτης (18/5). Σύμφωνα με τις πληροφορίες, οι αστυνομικοί είναι τραυματίες, ενώ οι δράστες άρπαξαν το περιπολικό. Στην εξιχνίαση της υπόθεσης συμμετέχει η αντιτρομοκρατική.

Σύμφωνα με τις μέχρι στιγμής πληροφορίες, το περιστατικό σημειώθηκε στην περιοχή της Πεύκης, στη συμβολή των οδών Αιόλου και Επικούρου, έξω από το Ηλιακό Χωριό.

Οι άγνωστοι έριξαν στο περιπολικό όπου επέβαιναν αστυνομικοί, και αργότερα το άρπαξαν.

Οι αστυνομικοί σύμφωνα με τον ΑΝΤ1 δέχθηκαν τουλάχιστον 5 σφαίρες.

Το περιπολικό βρέθηκε λίγη ώρα αργότερα στην περιοχή της Κηφισιάς.

Κοντά στο σημείο της συμπλοκής βρέθηκε και μια κλεμμένη μοτοσικλέτα.

Από τους πυροβολισμούς τραυματίσθηκαν οι δύο αστυνομικοί, ενώ τραυματίστηκε και ένας 22χρονος Έλληνας που είναι ένας εκ των δραστών της επίθεσης.

Ο ένας αστυνομικός τραυματίσθηκε στο πόδι και το λαιμό, ενώ ο άλλος στο στήθος, ωστόσο και οι δύο φορούσαν αλεξίσφαιρα γιλέκα.

Οι δύο αστυνομικοί τραυματίες έχουν μεταφερθεί στο ΚΑΤ και με τον έναν να νοσηλεύεται στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας, ενώ για ο 22χρονος μεταφέρθηκε στον Ερυθρό Σταυρό και δεν υπάρχει κάποια πληροφορία για την κατάσταση της υγείας του.
Μέσα στο περιπολικό, υπήρχε και το υπηρεσιακό όπλο του ενός αστυνομικού...

Για ένα τόσο σοβαρό θέμα (με 2 τρυματίες-ο ένας να χαροπαλεύει) δεν νομίζω οτι ταιριάζουν τα χαμόγελα:(:cool::hmmm:


Ο πιτσιρικάς πήγαινε γυρεύοντας...Μη ζητάμε και τα ρέστα!!!
Ούτε σε ταινία δε γίνονται όλες αυτές τις μ@λ@κίες μέσα σε τόσο λίγο χρόνο...

Αυτόν, εγώ δεν τον λυπάμαι, άσε που μπορεί να την έχει φάει από κάποιον δικό του...

gsmaniac
19-05-2011, 14:24
Ο πιτσιρικάς πήγαινε γυρεύοντας...Μη ζητάμε και τα ρέστα!!!
Ούτε σε ταινία δε γίνονται όλες αυτές τις μ@λ@κίες μέσα σε τόσο λίγο χρόνο...

Αυτόν, εγώ δεν τον λυπάμαι, άσε που μπορεί να την έχει φάει από κάποιον δικό του...


σωστα....μιλαμε για εγκληματιες δολοφονους :mad:

GeorgeP
19-05-2011, 15:23
σωστα....μιλαμε για εγκληματιες δολοφονους :mad:


ενω οι ''άλλοι'' που καινε με μολοτωφ λαϊκατζηδες (¨η και αστυνομικους) ειναι μπουμπουκια ανθοκομίου!!!

gsmaniac
19-05-2011, 16:20
ενω οι ''άλλοι'' που καινε με μολοτωφ λαϊκατζηδες (¨η και αστυνομικους) ειναι μπουμπουκια ανθοκομίου!!!


ημουν σιγουρος οτι θα την πεταγες την π@παρια (π@παρια) σου......:p
θα σκασεις αν δεν τα ισοπεδωσεις ολα.......ημαρτον και ελεος:cool:

GeorgeP
19-05-2011, 17:07
ημουν σιγουρος οτι θα την πεταγες την π@παρια σου......:p






θα σκασεις αν δεν τα ισοπεδωσεις ολα.......ημαρτον και ελεος:cool:


Εγω παλι το σκεφτηκα πολυ πριν μιλησω!!!!
Το αν ειναι π@π@ρια ¨η οχι, αν ειν αι ισοπεδωση ¨η οχι ασε να το κρινουν οι άλλοι!!

Παντως δεν ηξερα οτι υπαρχει διαφορα σε εναν θανατο απο εγκαυματα και σε εναν αλλο απο σφαιρα!!!
Δεν ηξερα οτι ο πυροβολων, για να σκοτωσει, αναρχικος ειναι εκληματιας και του αξιζει καθε, τυχη ακομα και ο θανατος απο σφαιρα αστυνομικου πανω στην μαχη...., και ο πετων μολοτωφ, παλι για να σκοτωσει, αναρχικος πρέπει να συλλαμβανεται (παλι σε μαχη) αφου δεν του αξιζουν ουτε καν μερικες σφαλιαρες μπας και ισιωσει!!!
Δηλαδη αν ενας αστυνομικος τραυματιστει/σκοτωθει απο σφαιρα αναρχικου και ο αναρχικος στην συνεχεια σκοτωθει κι αυτος με την σειρα του τοτε ολα καλα, οταν ομως ο αναρχικος καψει τον GeorgeP και πεθανει απο εγκαυματα τοτε ο αναρχικος πρέπει να συλληφθει ΜΟΝΟΝ....ουτε καν μερικες σφαλιαρες και γκλοπιές στο ξεροκεφαλο του!!!!

Ηξερες εσυ αν το μπουμπουκι ανθοκομιου ηταν στα τελευταια επεισοδια στην αθηνα?? ανηκει και αυτος στον αντιεξουσιαστικο χωρο, οπως και οι φιλοι του. Ειναι,απο οτι φαινεται, εν δυναμη ''τρομοκρατης'', κυκλοφορει με πιστολι clock επανω του και στηνει ενεδρες (παλι απο οτι φαινεται) σε αστυνομικους!
Ξερεις εσυ αν ο φωτογραφος που τον κτυπησαν οι αστυνομικοι στα προχθεσινα επεισοδια ηταν φιλος του? Στον ιδιο χωρο ανηκουν ξερεις....σε αυτον τον αντιεξουσιαστικο οπου 1000-2000 ατομα δενε ιανι δυσκολο να γνωριζονται και να συνεργαζονται μεταξυ τους!!!
Ποιος ισωπεδωνει τι ηθελα να ηξερα......ας με κρινουν οι άλλοι Κωστα μου!!!

diomiles
19-05-2011, 17:16
Παντως δεν ηξερα οτι υπαρχει διαφορα σε εναν θανατο απο εγκαυματα και σε εναν αλλο απο σφαιρα!!!
Δεν ηξερα οτι ο πυροβολων, για να σκοτωσει, αναρχικος ειναι εκληματιας και του αξιζει καθε, τυχη ακομα και ο θανατος απο σφαιρα αστυνομικου πανω στην μαχη...., και ο πετων μολοτωφ, παλι για να σκοτωσει, αναρχικος πρέπει να συλλαμβανεται (παλι σε μαχη) αφου δεν του αξιζουν ουτε καν μερικες σφαλιαρες μπας και ισιωσει!!!
Δηλαδη αν ενας αστυνομικος τραυματιστει/σκοτωθει απο σφαιρα αναρχικου και ο αναρχικος στην συνεχεια σκοτωθει κι αυτος με την σειρα του τοτε ολα καλα, οταν ομως ο αναρχικος καψει τον GeorgeP και πεθανει απο εγκαυματα τοτε ο αναρχικος πρέπει να συλληφθει ΜΟΝΟΝ....ουτε καν μερικες σφαλιαρες και γκλοπιές στο ξεροκεφαλο του!!!!



Θα συμφωνήσω μαζί σου.

gsmaniac
19-05-2011, 17:20
Εγω παλι το σκεφτηκα πολυ πριν μιλησω!!!!
Το αν ειναι π@π@ρια ¨η οχι, αν ειν αι ισοπεδωση ¨η οχι ασε να το κρινουν οι άλλοι!!

Παντως δεν ηξερα οτι υπαρχει διαφορα σε εναν θανατο απο εγκαυματα και σε εναν αλλο απο σφαιρα!!!
Δεν ηξερα οτι ο πυροβολων, για να σκοτωσει, αναρχικος ειναι εκληματιας και του αξιζει καθε, τυχη ακομα και ο θανατος απο σφαιρα αστυνομικου πανω στην μαχη...., και ο πετων μολοτωφ, παλι για να σκοτωσει, αναρχικος πρέπει να συλλαμβανεται (παλι σε μαχη) αφου δεν του αξιζουν ουτε καν μερικες σφαλιαρες μπας και ισιωσει!!!
Δηλαδη αν ενας αστυνομικος τραυματιστει/σκοτωθει απο σφαιρα αναρχικου και ο αναρχικος στην συνεχεια σκοτωθει κι αυτος με την σειρα του τοτε ολα καλα, οταν ομως ο αναρχικος καψει τον GeorgeP και πεθανει απο εγκαυματα τοτε ο αναρχικος πρέπει να συλληφθει ΜΟΝΟΝ....ουτε καν μερικες σφαλιαρες και γκλοπιές στο ξεροκεφαλο του!!!!

Ποιος ισωπεδωνει τι ηθελα να ηξερα......ας με κρινουν οι άλλοι Κωστα μου!!!


εισαι των ακρων.....εγω δεν ζητω να με κρινουν φιλαρακι μου,δεν εχω υπαρξιακα προβληματα;)
αν βρισκεις κοινα των ανθρωπων,που κατεβαινουν στους δρομους για δικαιωση,με τους κοινους εγκληματιες και δολοφονους ειναι αποψη σου...:hmmm:

GeorgeP
19-05-2011, 17:31
εισαι των ακρων.....εγω δεν ζητω να με κρινουν φιλαρακι μου,δεν εχω υπαρξιακα προβληματα;)


αν βρισκεις κοινα των ανθρωπων,που κατεβαινουν στους δρομους για δικαιωση,με τους κοινους εγκληματιες και δολοφονους ειναι αποψη σου...:hmmm:


Κωστα,

αρχιζεις και με τρελαινεις με τις παλλινωδιες σου!!
Τι σχεση εχουν οι εργαζομενοι που κατεβαινουν στους δρομους και διαδηλωνουν ως εχουν δικαιωμα, με αυτους οι οποιοι ειναι 32 χρονων αιωνιοι φοιτητες (οπως δηλωνει στο σαιτ του ο φωτογραφος), ΑΕΡΓΟΙ και αναρχικοι και δημιουργουν Δεκεμβριους 2008 οπως ο φωτογραφος και ο χθεσινος τραυματισθεις νεαρος??
Εχουν καμια σχεση? προφανως οχι Κωστα!!
Εγω δεν μιλω για γκλοπιες σε εργαζομενους ¨η ανεργους (οχι αεργους) που διαδηλωνουν νομιμως και καποιες φορες δικαιως αλλα για τους ''άλλους'', αυτους που δεν αφηνουν διαδηλωση για διαδηλωση χωρις να καψουν την αθηνα!!! Διοτι αν δεν υπηρχαν αυτοι οι ''αλλοι'' Κωστα μου δεν θα ανοιγε ρουθουνι στις διαδηλωσεις!!! Δεν μπορει να μην μπορεις να το ξεχωρισεις αυτο!!

Και με λες των ακρων?????? Ημαρτον Κωστα μου...ημαρτον!!!

gandreas
19-05-2011, 17:46
Δεν λέτε που φοράγανε αλεξίσφαιρα και δεν τους κλαίμε!!!
Περαστικά στα παιδιά:(

264George
19-05-2011, 20:03
Ήρθε δηλαδή η ώρα να γίνουμε αμερικάνοι και να αγοράσουμε όλοι όπλα από το γειτονικό σούπερ μάρκετ για να προστατευτούμε??

gsmaniac
19-05-2011, 20:11
Κωστα,

αρχιζεις και με τρελαινεις με τις παλλινωδιες σου!!
Τι σχεση εχουν οι εργαζομενοι που κατεβαινουν στους δρομους και διαδηλωνουν ως εχουν δικαιωμα, με αυτους οι οποιοι ειναι 32 χρονων αιωνιοι φοιτητες (οπως δηλωνει στο σαιτ του ο φωτογραφος), ΑΕΡΓΟΙ και αναρχικοι και δημιουργουν Δεκεμβριους 2008 οπως ο φωτογραφος και ο χθεσινος τραυματισθεις νεαρος??
Εχουν καμια σχεση? προφανως οχι Κωστα!!
Εγω δεν μιλω για γκλοπιες σε εργαζομενους ¨η ανεργους (οχι αεργους) που διαδηλωνουν νομιμως και καποιες φορες δικαιως αλλα για τους ''άλλους'', αυτους που δεν αφηνουν διαδηλωση για διαδηλωση χωρις να καψουν την αθηνα!!! Διοτι αν δεν υπηρχαν αυτοι οι ''αλλοι'' Κωστα μου δεν θα ανοιγε ρουθουνι στις διαδηλωσεις!!! Δεν μπορει να μην μπορεις να το ξεχωρισεις αυτο!!

Και με λες των ακρων?????? Ημαρτον Κωστα μου...ημαρτον!!!

δεν εχει νοημα να συνδεουμε το ενα ποστ με αλλο.......εδω μιλαμε για δολοφονικη επιθεση με οπλα,εναντιον αστυνομικων απο επαγγελματιες δολοφονους.....:cool:
γιατι να φτασουμε στην αντιπαραθεση για ενα διαφορετικο ποστ,απο τα γεγονοτα με τον ματατζη και τον φωτογραφο;;;
εχουμε διαφορετικη αποψη για την βια και αυτο εχει καταγραφει.....σταματαω εδω,γιατι δεν εχει νοημα να κατασπαμαρουμε τον τραυματισμο αστυνομικων απο σφαιρες που δεχτηκαν...

ltsiorak
19-05-2011, 20:38
για να καταλάβω....ο 22 χρονος ειχε μαζι του κλοκ οπλο??? και ζει ακομη ??? και τον πηγαν και στο νοσοκομειο??

εγω παντως μια φορα στην αμερικη, με εκαναν σημα να σταματησω και πηγα μερικα μετρα ποιο περα οταν με πλησιασαν οι αστυνομικοι κοντεψαν να με γαζωσουν... τρυπιτο θα γινομουν...
τωρα που το σκεφτομαι... λεω... καλυτερα να γίνει τρυπιτο αυτος που προκαλεί παρα να κλάψει η οικογενεια του αστυνομικου, στο κατω κατω αυτος προκαλει...

με σταματανε συνεχεια αστυνομικοι τις ΔΙΑΣ μιας και τα γραφεια μας ειναι κοντα σε μερος με αρκετα μεγαλη εγκληματικοτητα στη Θεσσαλονικη, παντα με ευγενια και παντα με μεγαλη προσοχη, τους σεβομαι και παντα τους δειχνω καθε εντυπο με προσοχη.

Εμενα δεν με εδειραν ποτε και δεν με πυροβολησαν ποτε.... τυχαιο... δε νομιζω

Sakis
19-05-2011, 21:21
αν φτάσανε αυτά στην Πεύκη, σε λίγο βλέπω να μη μπορεί να βγει κανείς από το σπίτι όπου και αν μένει

και οι πολιτικοί στον κόσμο τους


Έτσι ακριβώς

KRASOPATERAS
20-05-2011, 00:53
για να καταλάβω....ο 22 χρονος ειχε μαζι του κλοκ οπλο??? και ζει ακομη ??? και τον πηγαν και στο νοσοκομειο??

εγω παντως μια φορα στην αμερικη, με εκαναν σημα να σταματησω και πηγα μερικα μετρα ποιο περα οταν με πλησιασαν οι αστυνομικοι κοντεψαν να με γαζωσουν... τρυπιτο θα γινομουν...
τωρα που το σκεφτομαι... λεω... καλυτερα να γίνει τρυπιτο αυτος που προκαλεί παρα να κλάψει η οικογενεια του αστυνομικου, στο κατω κατω αυτος προκαλει...

με σταματανε συνεχεια αστυνομικοι τις ΔΙΑΣ μιας και τα γραφεια μας ειναι κοντα σε μερος με αρκετα μεγαλη εγκληματικοτητα στη Θεσσαλονικη, παντα με ευγενια και παντα με μεγαλη προσοχη, τους σεβομαι και παντα τους δειχνω καθε εντυπο με προσοχη.

Εμενα δεν με εδειραν ποτε και δεν με πυροβολησαν ποτε.... τυχαιο... δε νομιζω
+1200

Με όλα αυτά που γίνονται στην Ελλάδα στον τομέα τις εγκληματικότητας ένα έχω να πω.

Σε όλους αυτούς τους αναρχικούς / αντιεξουσιαστές / αντιρρησίες και κάθε λογιών μπουμπούκια που πετάνε μολότοφ, πυροβολούν αστυνομικούς, βάζουν φωτιά και καίνε πολίτες όπως στα Εξάρχεια, σπάνε μαγαζιά και αυτοκίνητα και περιουσίες και ένα σωρό άλλες τέτοιες κτηνωδίες….
Και στο σύνταγμα να τους κρεμάγανε δεν με χάλαγε καθόλου….κερνάω και τα κρασιά σε αυτούς που θα τους κρεμάσουν….για το βραδινό τραπέζι.


Ίσος ακούγεται βαρύ, αλλά καλύτερα να κλάψει η μάνα από αυτά τα ρεμάλια, παρά η μάνα κανενός ανυποψίαστου πολίτη η του αστυνομικού που δουλεύει για να φυλάει εμάς.

adventure
20-05-2011, 06:52
:hmmm: :hmmm: :hmmm:

ntinopoulos
20-05-2011, 09:00
για να καταλάβω....ο 22 χρονος ειχε μαζι του κλοκ οπλο??? και ζει ακομη ??? και τον πηγαν και στο νοσοκομειο??

εγω παντως μια φορα στην αμερικη, με εκαναν σημα να σταματησω και πηγα μερικα μετρα ποιο περα οταν με πλησιασαν οι αστυνομικοι κοντεψαν να με γαζωσουν... τρυπιτο θα γινομουν...
τωρα που το σκεφτομαι... λεω... καλυτερα να γίνει τρυπιτο αυτος που προκαλεί παρα να κλάψει η οικογενεια του αστυνομικου, στο κατω κατω αυτος προκαλει...

με σταματανε συνεχεια αστυνομικοι τις ΔΙΑΣ μιας και τα γραφεια μας ειναι κοντα σε μερος με αρκετα μεγαλη εγκληματικοτητα στη Θεσσαλονικη, παντα με ευγενια και παντα με μεγαλη προσοχη, τους σεβομαι και παντα τους δειχνω καθε εντυπο με προσοχη.

Εμενα δεν με εδειραν ποτε και δεν με πυροβολησαν ποτε.... τυχαιο... δε νομιζω
συμφωνω 100%!:)

ntinopoulos
20-05-2011, 09:02
+1200

Με όλα αυτά που γίνονται στην Ελλάδα στον τομέα τις εγκληματικότητας ένα έχω να πω.

Σε όλους αυτούς τους αναρχικούς / αντιεξουσιαστές / αντιρρησίες και κάθε λογιών μπουμπούκια που πετάνε μολότοφ, πυροβολούν αστυνομικούς, βάζουν φωτιά και καίνε πολίτες όπως στα Εξάρχεια, σπάνε μαγαζιά και αυτοκίνητα και περιουσίες και ένα σωρό άλλες τέτοιες κτηνωδίες….
Και στο σύνταγμα να τους κρεμάγανε δεν με χάλαγε καθόλου….κερνάω και τα κρασιά σε αυτούς που θα τους κρεμάσουν….για το βραδινό τραπέζι.


Ίσος ακούγεται βαρύ, αλλά καλύτερα να κλάψει η μάνα από αυτά τα ρεμάλια, παρά η μάνα κανενός ανυποψίαστου πολίτη η του αστυνομικού που δουλεύει για να φυλάει εμάς.
σωστοτατος!:)
τα περι ανθρωπινης ζωης,ανεξαρτητως ποιανου ειναι τα ακουω βερεσε!:)

GeorgeP
20-05-2011, 10:27
+1200

Με όλα αυτά που γίνονται στην Ελλάδα στον τομέα τις εγκληματικότητας ένα έχω να πω.

Σε όλους αυτούς τους αναρχικούς / αντιεξουσιαστές / αντιρρησίες και κάθε λογιών μπουμπούκια που πετάνε μολότοφ, πυροβολούν αστυνομικούς, βάζουν φωτιά και καίνε πολίτες όπως στα Εξάρχεια, σπάνε μαγαζιά και αυτοκίνητα και περιουσίες και ένα σωρό άλλες τέτοιες κτηνωδίες….
Και στο σύνταγμα να τους κρεμάγανε δεν με χάλαγε καθόλου….κερνάω και τα κρασιά σε αυτούς που θα τους κρεμάσουν….για το βραδινό τραπέζι.


Ίσος ακούγεται βαρύ, αλλά καλύτερα να κλάψει η μάνα από αυτά τα ρεμάλια, παρά η μάνα κανενός ανυποψίαστου πολίτη η του αστυνομικού που δουλεύει για να φυλάει εμάς.

Τελικα δεν ειμαι μονος μου (αντε και ο ντινοπουλος) σε αυτο το φορουμ, υπαρχουν κι αλλοι ''φασιστες'' σαν κι εμενα!!!!:D;)

Γιατι με εχετε αφησει ολομοναχο να λεω τα αυτονοητα που αφορουν αναρχοαυτονομους ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ???:hmmm:

Αναρωτιεμαι, τι φοβιζει και τους αλλους ''σαν εμενα'' να εκφρασθουν ελευθερα και να πουν αυτο που θελουν!!:hmmm:

GeorgeP
20-05-2011, 10:38
για να καταλάβω....ο 22 χρονος ειχε μαζι του κλοκ οπλο??? και ζει ακομη ??? και τον πηγαν και στο νοσοκομειο??

εγω παντως μια φορα στην αμερικη, με εκαναν σημα να σταματησω και πηγα μερικα μετρα ποιο περα οταν με πλησιασαν οι αστυνομικοι κοντεψαν να με γαζωσουν... τρυπιτο θα γινομουν...
τωρα που το σκεφτομαι... λεω... καλυτερα να γίνει τρυπιτο αυτος που προκαλεί παρα να κλάψει η οικογενεια του αστυνομικου, στο κατω κατω αυτος προκαλει...

με σταματανε συνεχεια αστυνομικοι τις ΔΙΑΣ μιας και τα γραφεια μας ειναι κοντα σε μερος με αρκετα μεγαλη εγκληματικοτητα στη Θεσσαλονικη, παντα με ευγενια και παντα με μεγαλη προσοχη, τους σεβομαι και παντα τους δειχνω καθε εντυπο με προσοχη.


Εμενα δεν με εδειραν ποτε και δεν με πυροβολησαν ποτε.... τυχαιο... δε νομιζω

Σε ιδια περιπτωση στο Λος Αντζελες εβαλα το χερι στην μεσα τσεπη του σακακιου μου για να βγαλω διπλωμα κ.λ.π. οπως εκανα στην ελλαδα του 1990...... και το πιστολι κολλησε στον κροταφο μου απο το ανοικτο παραθυρο.
Στην συνεχεια διεταχθηκα σε αυστηρο τονο και με βρισιες να εξελθω του αυτοκινητου, κι εγω και η συνοδος μου που ευτυχως ηταν Αμερικανα, και να ξαπλωσουμε μπρουμητα με τα χερια στην εκταση στο καπο του αυτοκινητου ο ενας απο την μαι μερια και η αλλη απο την αλλη!!! Στην συνεχεια μας περασαν χειροπεδες και μονον τοτε αρχισαμε να συζηταμε!!!!!!!!
Η κοπελια εξηγησε,σαν αμερικανα, το τι και το πως και μονον τοτε, και αφου χαλαρωσαμε ολοι, εμαθα οτι η λαθος κινηση μου η οποια επεσυρε τον ''διασυρμο-εξευτελισμο'' μου ηταν οτι εβαλα το χερι μεσα στο σακακι αντι να, ανοιξω το πετο με εμφανεις,αργες, προσεκτικες κινησεις ονοματιζοντας την καθε μου κινηση και αναγγελοντας γιατι την κανω......μπορει λεει να εκρυβα οπλο!!!!

Απο τοτε (1990) μεχρι σημερα γελουσα με την ηλιθιοτητα των αμερικανων, σημερα κλαιω με την ηλιθιοτητα καποιων ελληνων!!!!

Σημ. αναρωτιεμαι αν κατι τετοιο θα ηταν αποδεκτο στην Ελλαδα του 2011!!!

frits
20-05-2011, 11:31
Το πρόβλημα σε τέτοιες ακραίες συμπεριφορές από την πλευρά του νόμου είναι ότι στατιστικά θα την πληρώσουν και αθώοι και εκεί είναι το δικό μου πρόβλημα.

Δεν δέχομαι να φάει ούτε ένας άδικα ξύλο ή σφαίρα αν οι αστυνομικοί γίνουν και δικαστές.
Η εμπειρία μου εδώ στο κέντρο λέει ότι οι ξυλιές όταν αρχίσουν να πέφτουν, πέφτουν επί δικαίων και αδίκων.

Πρέπει να υπάρχει και άλλος τρόπος...

Πάντως φίλε Γιώργο για τα επιτεύγματα της κυβέρνησης σταμάτησες να γράφεις και το έριξες στην αστυνομία, τι έγινε τελικά θα μας σώσει ή όχι ο "διαφορετικός" από τους άλλους ΓΑΠ. :rolleyes:

NLS
20-05-2011, 11:34
Υπάρχει ο Judge ΧοDredd μη φοβάστε...

http://kourkouti.yooblog.gr/files/2011/05/kourkouti-pasok-pagkalos-judge-dredd-hodredd.jpg
http://kourkouti.yooblog.gr/files/2011/05/kourkouti-pasok-pagkalos-judge-dredd-hodredd.jpg

ltsiorak
20-05-2011, 11:36
Τελικα δεν ειμαι μονος μου (αντε και ο ντινοπουλος) σε αυτο το φορουμ, υπαρχουν κι αλλοι ''φασιστες'' σαν κι εμενα!!!!:D;)

Γιατι με εχετε αφησει ολομοναχο να λεω τα αυτονοητα που αφορουν αναρχοαυτονομους ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ???:hmmm:

Αναρωτιεμαι, τι φοβιζει και τους αλλους ''σαν εμενα'' να εκφρασθουν ελευθερα και να πουν αυτο που θελουν!!:hmmm:


ρε επικοινωνεις????? τη χαπια παιρνεις????

προχθες δεν με ελεγες χρυσαυγητη??? θα με χαζεψεις???

δηλαδι οταν σε λεω οτι η σμυρνη εινια ελληνικη με λες χρυσαυγιτη και ακροδεξιο... και οταν σε λεω οτι καλυτερα να πεθανει ο 22 χρονος με το γκλοκ και οχι κανα αστυνομικος, συμφωνεις μαζι μου....??

αααααααααααα παρε θεση

GeorgeP
20-05-2011, 11:45
Το πρόβλημα σε τέτοιες ακραίες συμπεριφορές από την πλευρά του νόμου είναι ότι στατιστικά θα την πληρώσουν και αθώοι και εκεί είναι το δικό μου πρόβλημα.
Δεν δέχομαι να φάει ούτε ένας άδικα ξύλο ή σφαίρα αν οι αστυνομικοί γίνουν και δικαστές.


Οι αθωοι Σταυρο ειναι ''παραπλευρες απωλειες'' σε εναν χωρο που εκδηλωνεται βια!! Αν στην Πευκη κατα την ανταλλαγη των πυροβολισμων σκοτωνοταν/τραυματιζοταν πολιτης θα ψαχναμε να βρουμε απο ποιανου οπλο εφυγε η σφαιρα. Αν ηταν αστυνομικου....ωχ αλοιμονο του λες και ο ανθρωπος επιτηδες τον σημαδεψε!!!! Αν εφευγε απο το οπλο του αναρχοαυτονομου......αναρωτιεμαι τι θα λεγαμε! Μαλλον....να τον κυνηγουσε και να τον συνελαμβανε και φυσικα ουτε ενα χαστουκι να μην του εριχνε!!!!!

Σε σουπερ Μαρκετ στην αμερικη, παλι την ιδια περιοδο με το παραπανω ποστ, εγινε ενοπλη ληστεια. Η αστυνομια, τα ελικοπτερα τα s.w.a.t ηρθαν σε χρονο dt, μια ανακοινωση απο τηλεβοες να ''πεσουμε ολοι κατω'' μεσα κι εξω απο το Σουπερ μαρκετ αρκουσε για να ξαπλωσουμε ολοι στο πατωμα! Παρολα αυτα πυροβολισμοι επσαν πολλοι και απο βαρια οπλα, σκοτωθηκαν οι ληστες αλλα και 3 πολιτες ΜΕΣΑ στο Σουπερ μαρκετ απο σφαιρες αστυνομικων που πυροβολουσαν του ληστες που επιχειρησαν να διαφυγουν και ηταν ΕΞΩ απο το σουπερ μαρκετ!! Φταιει ο Αστυνομικος?


Η εμπειρία μου εδώ στο κέντρο λέει ότι οι ξυλιές όταν αρχίσουν να πέφτουν, πέφτουν επί δικαίων και αδίκων.

Πρέπει αν υπάρχει και άλλος τρόπος...

Το εχω πει, το εχω γραψει, σε 1000 ατομα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙς ΤΑ 100 ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙς ΦΑΣΑΡΙΕς. Πας με το τι και οσο πιανει το ματι σου!!!
Χωρια που υπαρχουν και τα ΄΄καλα παιδια'' που πανε στο αστυνομικο και του λενε ''μην τον κτυπας δεν εκανε τιποτα'' οποταν τις τρωει και αυτος!!!
Στα επεισοδια τις τρωνε αυτοι που πρέπει να τις φανε και αυτοι οι οποιοι δεν προλαβαν (¨η δεν ηθελαν) να απομακρυνθουν


Πάντως φίλε Γιώργο για τα επιτεύγματα της κυβέρνησης σταμάτησες να γράφεις και το έριξες
;););)

GeorgeP
20-05-2011, 11:48
ρε επικοινωνεις????? τη χαπια παιρνεις????

προχθες δεν με ελεγες χρυσαυγητη??? θα με χαζεψεις???

δηλαδι οταν σε λεω οτι η σμυρνη εινια ελληνικη με λες χρυσαυγιτη και ακροδεξιο... και οταν σε λεω οτι καλυτερα να πεθανει ο 22 χρονος με το γκλοκ και οχι κανα αστυνομικος, συμφωνεις μαζι μου....??

αααααααααααα παρε θεση

Καμια σχεση το ενα με το άλλο!!!!
Το ενα ειναι ιστορικο θεμα με ριζες 2000 χρονια πριν και το αλλο ειναι τωρινο συχρονο θεμα με ριζες στο 1975!!!

Στο ιστορικο θεμα, για μενα, εισαι λαθος, στο τωρινο συγχρονο θεμα, για μενα, εισαι σωστος!!

frits
20-05-2011, 11:57
ρε επικοινωνεις????? τη χαπια παιρνεις????

προχθες δεν με ελεγες χρυσαυγητη??? θα με χαζεψεις???

δηλαδι οταν σε λεω οτι η σμυρνη εινια ελληνικη με λες χρυσαυγιτη και ακροδεξιο... και οταν σε λεω οτι καλυτερα να πεθανει ο 22 χρονος με το γκλοκ και οχι κανα αστυνομικος, συμφωνεις μαζι μου....??

αααααααααααα παρε θεση

Kαλώς ήρθες στο GSforum .....:sm7::sm7::sm7:

frits
20-05-2011, 12:04
Ρε Γιώργη ένα σοβαρό κράτος όλους αυτούς θα τους μπουζούριαζε στο σπίτι τους την ώρα που κοιμούνται με το σώβρακο. :D
Δε θα ρισκάριζε το θάνατο ή τον τραυματισμό αθώων και μιλάω για τα επεισόδια στις πορείες.
Αυτό που έγινε στην Πεύκη είναι άλλο πράγμα και είναι μη σου τύχει...:(

ntinopoulos
20-05-2011, 12:56
Σε ιδια περιπτωση στο Λος Αντζελες εβαλα το χερι στην μεσα τσεπη του σακακιου μου για να βγαλω διπλωμα κ.λ.π. οπως εκανα στην ελλαδα του 1990...... και το πιστολι κολλησε στον κροταφο μου απο το ανοικτο παραθυρο.
Στην συνεχεια διεταχθηκα σε αυστηρο τονο και με βρισιες να εξελθω του αυτοκινητου, κι εγω και η συνοδος μου που ευτυχως ηταν Αμερικανα, και να ξαπλωσουμε μπρουμητα με τα χερια στην εκταση στο καπο του αυτοκινητου ο ενας απο την μαι μερια και η αλλη απο την αλλη!!! Στην συνεχεια μας περασαν χειροπεδες και μονον τοτε αρχισαμε να συζηταμε!!!!!!!!
Η κοπελια εξηγησε,σαν αμερικανα, το τι και το πως και μονον τοτε, και αφου χαλαρωσαμε ολοι, εμαθα οτι η λαθος κινηση μου η οποια επεσυρε τον ''διασυρμο-εξευτελισμο'' μου ηταν οτι εβαλα το χερι μεσα στο σακακι αντι να, ανοιξω το πετο με εμφανεις,αργες, προσεκτικες κινησεις ονοματιζοντας την καθε μου κινηση και αναγγελοντας γιατι την κανω......μπορει λεει να εκρυβα οπλο!!!!

Απο τοτε (1990) μεχρι σημερα γελουσα με την ηλιθιοτητα των αμερικανων, σημερα κλαιω με την ηλιθιοτητα καποιων ελληνων!!!!

Σημ. αναρωτιεμαι αν κατι τετοιο θα ηταν αποδεκτο στην Ελλαδα του 2011!!!
η εμπειρια μου στο LA!
περπαταμε με 2 φιλους στο πεζοδρομιο και ξαφνικα ακουμε και βλεπουμε 2 περιπολικα να περνουν απο διπλα μας και να σταματουν στα 50 μετρα με "κολια"
αμεσως κατεβαινουν οι αστυνομικοι και ξαπλωνουν καποιους αγριοφατσες στο πατωμα και τους βαζουν χειροπεδες σημαδευοντας τους με οπλα...
οταν φτασαμε στο σημειο τους ειχαν μεσα στα περιπολικα και περνουσαν τα στοιχεια τους για ελεγχο σε μεγαλες οθονες σαν λαπ τοπ που ηταν συνδεδεμενες με το ταμπλω των περιπολικων!:)
οι αλλοι καθονταν παναγιες...:rolleyes:
αν γινοταν εδω κατι τετοιο θα ειχαμε παραθυρα και...μπαλκονοπορτες για τη βια της αστυνομιας...:rolleyes:

NLS
20-05-2011, 12:59
ωραία στο LA - αχ ήταν να πάω φέτος για δουλειά το καλοκαίρι αλλά δεν έκατσε (sorry off topic) :)

frits
20-05-2011, 13:10
η εμπειρια μου στο LA!
περπαταμε με 2 φιλους στο πεζοδρομιο και ξαφνικα ακουμε και βλεπουμε 2 περιπολικα να περνουν απο διπλα μας και να σταματουν στα 50 μετρα με "κολια"
αμεσως κατεβαινουν οι αστυνομικοι και ξαπλωνουν καποιους αγριοφατσες στο πατωμα και τους βαζουν χειροπεδες σημαδευοντας τους με οπλα...
οταν φτασαμε στο σημειο τους ειχαν μεσα στα περιπολικα και περνουσαν τα στοιχεια τους για ελεγχο σε μεγαλες οθονες σαν λαπ τοπ που ηταν συνδεδεμενες με το ταμπλω των περιπολικων!:)
οι αλλοι καθονταν παναγιες...:rolleyes:
αν γινοταν εδω κατι τετοιο θα ειχαμε παραθυρα και...μπαλκονοπορτες για τη βια της αστυνομιας...:rolleyes:

Δεν ξέρω για την Αμερική παιδιά, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι αν δοθούν τέτοιες εξουσίες στους αστυνομικούς εδώ τα φαίνομενα κατάχρησης θα είναι πολλά, δεν εχουν δα και όλοι οι αστυνομικοί το πνευματικό επίπεδο να διαχειριστούν τέτοιες κσταστάσεις.

Αμφιβάλλει κανείς από εσάς που υποστηρίζεται την Αμερικάνικη προσσέγγιση ότι αν δεν του αρέσει ή φάτσα σου θα μπορεί να σε τρέχει χωρίς λόγο;

Στην Αμερική ίσως να υπάρχουν και οι δικλείδες ασφαλείας (που αμφιβάλλω) εδώ που είμαστε το μεγαλύτερο κ@λ@χανείο φαντάζεσται τι θα γίνει...;

ckalfas
20-05-2011, 15:31
Δεν ξέρω για την Αμερική παιδιά, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι αν δοθούν τέτοιες εξουσίες στους αστυνομικούς εδώ τα φαίνομενα κατάχρησης θα είναι πολλά, δεν εχουν δα και όλοι οι αστυνομικοί το πνευματικό επίπεδο να διαχειριστούν τέτοιες κσταστάσεις.

Αμφιβάλλει κανείς από εσάς που υποστηρίζεται την Αμερικάνικη προσσέγγιση ότι αν δεν του αρέσει ή φάτσα σου θα μπορεί να σε τρέχει χωρίς λόγο;

Στην Αμερική ίσως να υπάρχουν και οι δικλείδες ασφαλείας (που αμφιβάλλω) εδώ που είμαστε το μεγαλύτερο κ@λ@χανείο φαντάζεσται τι θα γίνει...;


Τι παραπάνω θα γίνει; Ήδη η εγκληματικότητα - παραβατικότητα χτυπάει κόκκινο, χωρίς η αστυνομία να έχει την πυγμή να επιβληθεί...
Παρεπιπτόντως, σε θέματα όσον αφορά την αστυνομία "διυλίζουμε τον κόνωπα", ενώ δεν θα έπρεπε, διότι από τις πολλές κουβέντες οι κοινή λογική "πάει περίπατο"!!!

Γιώργο όσον αφορά τα ιστορικά, άστο καλύτερα... Ειδικά όταν μιλάς για μία διάρκεια 2000 χρόνων!!! Συγνώμη για το spam...
Πως λέγεται στα Ελληνικά το spam;

GeorgeP
20-05-2011, 15:39
Ρε Γιώργη ένα σοβαρό κράτος όλους αυτούς θα τους μπουζούριαζε στο σπίτι τους την ώρα που κοιμούνται με το σώβρακο. :D
Δε θα ρισκάριζε το θάνατο ή τον τραυματισμό αθώων και μιλάω για τα επεισόδια στις πορείες.
Αυτό που έγινε στην Πεύκη είναι άλλο πράγμα και είναι μη σου τύχει...:(

αλλο αυτο και άλλο το αν η αστυνομια/ματ/αντιτρομοκρατικη κανουν την δουλεια τους!!
Συμφωνω απολυτως με αυτο που λες!!
αλλα εφοσον το κρατος δεν θελει (ακομα) να τους μπουζουριασει, το καθηκον/διαταγες της αστυνομιας ειναι να τους διαλυσει, να τους δειρει ακομα και να τους σκοτωσει σε περιστατικα σαν της Πευκης!
Ο αστυνομικος εκτελει εντολες....., άλλος αποφασιζει και τις εντολες και τους νομους οπου ''πατανε'' οι εντολες!!!!
Αλοιμονο αν ο καθε αστυνομικος αποφασισει και πει ''δεν εκτελω εντολη ξυλοδαρμου αναρχικου'' εν ωρα επεισοδιων!!!!

ortho
20-05-2011, 16:20
αλλο αυτο και άλλο το αν η αστυνομια/ματ/αντιτρομοκρατικη κανουν την δουλεια τους!!
Συμφωνω απολυτως με αυτο που λες!!
αλλα εφοσον το κρατος δεν θελει (ακομα) να τους μπουζουριασει, το καθηκον/διαταγες της αστυνομιας ειναι να τους διαλυσει, να τους δειρει ακομα και να τους σκοτωσει σε περιστατικα σαν της Πευκης!
Ο αστυνομικος εκτελει εντολες....., άλλος αποφασιζει και τις εντολες και τους νομους οπου ''πατανε'' οι εντολες!!!!
Αλοιμονο αν ο καθε αστυνομικος αποφασισει και πει ''δεν εκτελω εντολη ξυλοδαρμου αναρχικου'' εν ωρα επεισοδιων!!!!

Κι εδώ ακριβώς είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα.....Και το πιό επικίνδυνο!

frits
20-05-2011, 16:29
Ο όρος "παράπλευρες απώλειες" (collateral damages) είναι αμερικανική εφεύρεση και νομίζω ότι πρωτοχρησιμοποιηθήκε στον πρώτο πόλεμο του κόλπου και είναι ένας εύσχημος τρόπος να δικαιολογείς τις ######## σου ΣΚΟΠΙΜΕΣ ή μη ένα κατασκευασμένο άλλοθι αν θέλεις, που στόχο έχει να κάμψει το ηθικό του εχθρού και να προστατεύσει την εικόνα του δυνατού.:cool:

ntinopoulos
20-05-2011, 19:48
[QUOTE=frits;384336]Δεν ξέρω για την Αμερική παιδιά, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι αν δοθούν τέτοιες εξουσίες στους αστυνομικούς εδώ τα φαίνομενα κατάχρησης θα είναι πολλά, δεν εχουν δα και όλοι οι αστυνομικοί το πνευματικό επίπεδο να διαχειριστούν τέτοιες κσταστάσεις.

πολυ ανωτερο απο τους αμερικανους...;)

Αμφιβάλλει κανείς από εσάς που υποστηρίζεται την Αμερικάνικη προσσέγγιση ότι αν δεν του αρέσει ή φάτσα σου θα μπορεί να σε τρέχει χωρίς λόγο;

εγω...:)

Στην Αμερική ίσως να υπάρχουν και οι δικλείδες ασφαλείας (που αμφιβάλλω) εδώ που είμαστε το μεγαλύτερο κ@λ@χανείο φαντάζεσται τι θα γίνει...;


απλα θα μειωθει η εγληματικοτητα...:)

frits
20-05-2011, 22:16
[QUOTE=frits;384336]Δεν ξέρω για την Αμερική παιδιά, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι αν δοθούν τέτοιες εξουσίες στους αστυνομικούς εδώ τα φαίνομενα κατάχρησης θα είναι πολλά, δεν εχουν δα και όλοι οι αστυνομικοί το πνευματικό επίπεδο να διαχειριστούν τέτοιες κσταστάσεις.

πολυ ανωτερο απο τους αμερικανους...;)

Αμφιβάλλει κανείς από εσάς που υποστηρίζεται την Αμερικάνικη προσσέγγιση ότι αν δεν του αρέσει ή φάτσα σου θα μπορεί να σε τρέχει χωρίς λόγο;

εγω...:)

Στην Αμερική ίσως να υπάρχουν και οι δικλείδες ασφαλείας (που αμφιβάλλω) εδώ που είμαστε το μεγαλύτερο κ@λ@χανείο φαντάζεσται τι θα γίνει...;


απλα θα μειωθει η εγληματικοτητα...:)


Δηλαδή Κώστα πιστεύετε εσύ και ο Γιώργος ότι αν οι αναρχικοί έτρωγαν περισσότερο ξύλο δεν θα τολμούσαν να βγουν στις διαδηλώσεις :Απορία:

GeorgeP
20-05-2011, 23:36
[quote=ntinopoulos;384587]


Δηλαδή Κώστα πιστεύετε εσύ και ο Γιώργος ότι αν οι αναρχικοί έτρωγαν περισσότερο ξύλο δεν θα τολμούσαν να βγουν στις διαδηλώσεις :Απορία:

Μου ειπες - και πολυ καλα εκανες γιατι γιαυτο ειναι αλλωστε οι φιλοι να λενε αληθειες ο ενας στον αλλο - οτι ''σπαω τα νευρα των αλλων οπως γραφω'' για το θεμα αυτο!!!!

Γιαυτο εγω δεν θα απαντησω!

Αν απαντουσα θα γινομουν ΠΟΛΥ κακος, τοσο κακος που θα αμφεβαλλες αν ειναι ο ιδιος ανθρωπος μεσα στο φορουμ με αυτον που εχεις γνωρισει εξω απο αυτο!!

Σημ.Κακος οχι φυσικα με εσενα!!!!!!:)

KRASOPATERAS
21-05-2011, 10:03
Τελικα δεν ειμαι μονος μου (αντε και ο ντινοπουλος) σε αυτο το φορουμ, υπαρχουν κι αλλοι ''φασιστες'' σαν κι εμενα!!!!:D;)

Γιατι με εχετε αφησει ολομοναχο να λεω τα αυτονοητα που αφορουν αναρχοαυτονομους ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ???:hmmm:

Αναρωτιεμαι, τι φοβιζει και τους αλλους ''σαν εμενα'' να εκφρασθουν ελευθερα και να πουν αυτο που θελουν!!:hmmm:


Δεν με βρίσκει σύμφωνο η λέξη αυτή, ούτε με αντιπροσωπεύει, αν και οι περισσότεροι την λένε με μεγάλη ευκολία χωρίς να ξέρουν ποια είναι η έννοια της.

Το πρόβλημα είναι ότι κάποιος λέει ανοιχτά μια γνώμη που οι υπόλοιποι ντρέπονται να την πουν τον λένε έτσι….:mad:
(Ιδιαίτερα αν θέλουν να βρίσουν κάποιον….ανάθεμα αν ξέρουν τι λένε)

Θέλω να ξέρω όμως αν ήταν ένας από εμάς ο γιός η ο αδερφός του ανθρώπου που τον σκοτώσανε για μια κάμερα, για να οικονομήσουν τρεις εγκληματίες από 40 € τι θα λέγαμε μετά? Ότι η πείνα τους ανάγκασε να το κάνουν?....η ότι θέλουν κρέμασμα?
Αν πεις το δεύτερο σε λένε έτσι που ανάφερες ε?

ntinopoulos
21-05-2011, 11:08
[quote=ntinopoulos;384587]


Δηλαδή Κώστα πιστεύετε εσύ και ο Γιώργος ότι αν οι αναρχικοί έτρωγαν περισσότερο ξύλο δεν θα τολμούσαν να βγουν στις διαδηλώσεις :Απορία:

ναι,αν ηξεραν οτι θα φανε χοντρο ξυλο θα το σκεφτονταν καλα πριν κανουν τα καφριλικια τους...:)

Arkas
21-05-2011, 12:08
Δεν ξέρω για την Αμερική παιδιά, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι αν δοθούν τέτοιες εξουσίες στους αστυνομικούς εδώ τα φαίνομενα κατάχρησης θα είναι πολλά, δεν εχουν δα και όλοι οι αστυνομικοί το πνευματικό επίπεδο να διαχειριστούν τέτοιες κσταστάσεις.

Αμφιβάλλει κανείς από εσάς που υποστηρίζεται την Αμερικάνικη προσσέγγιση ότι αν δεν του αρέσει ή φάτσα σου θα μπορεί να σε τρέχει χωρίς λόγο;

Στην Αμερική ίσως να υπάρχουν και οι δικλείδες ασφαλείας (που αμφιβάλλω) εδώ που είμαστε το μεγαλύτερο κ@λ@χανείο φαντάζεσται τι θα γίνει...;
Στο America, δεν υφίσταται προσαγωγή για "εξακρίβωση στοιχείων", που υπάρχει εδώ.
Για να σε συλλάβουν και να σε οδηγήσουν στο τμήμα,
πρέπει να υπάρχει "προφανής αιτία" (propable cause),
δηλ. να μοιάζεις με καταζητούμενο κλπ...

Από εκεί και πέρα, πιθανόν να έχει συμβεί και σ' άλλους,
όταν πλησιάζεις πεζούς αστυνομικούς για ερώτηση,
ασυναίσθητα ( ; ) ακουμπούν το όπλο τους.
Όπως και να το κάνεις,
σου προκαλεί ένα δέος η κίνηση αυτή.

.

gandreas
21-05-2011, 15:10
Από εκεί και πέρα, πιθανόν να έχει συμβεί και σ' άλλους,
όταν πλησιάζεις πεζούς αστυνομικούς για ερώτηση,
ασυναίσθητα ( ; ) ακουμπούν το όπλο τους.
Όπως και να το κάνεις,
σου προκαλεί ένα δέος η κίνηση αυτή.

.

Αν πάει γυναίκα άλλο .........:sm7:
Έτσι όπως ήμαστε εδώ του λες και ένα, χαλάρωσε βρε μεγάλε:D και δεν τρέχει και τίποτα:rolleyes: