PDA

View Full Version : επιασαν τους βαρβαρους


ntinopoulos
19-05-2011, 20:02
Δεν πέρασαν παρά μερικές ημέρες, για να φτάσει η αστυνομία στα ίχνη των δολοφόνων του Μανόλη Καντάρη, στο κέντρο της Αθήνας.
Πρόκειται για δύο Αφγανούς, οι οποίοι συνελήφθησαν το βράδυ της Πέμπτης, κρατούνται και ανακρίνονται.
Παράλληλα η ΕΛΑΣ προσπαθεί να φτάσει και να συλλάβει και τον τρίτο δράστη, ο οποίος προς το παρόν διαφεύγει της σύλληψης και αναζητείται.
Από την ημέρα της δολοφονίας η αστυνομία είχε προχωρήσει σε δεκάδες προσαγωγές και ανάμεσά τους έψαχνε και τους δολοφόνους του 44χρονου πατέρα.
Την Πέμπτη όμως προσήγαγε περίπου 40 άτομα από κτίριο του κέντρου, μαζί ήταν και οι δύο φερόμενοι ως δολοφόνοι.

απο news247.gr

jarhead
19-05-2011, 20:03
και τωρα?ΝεύραΝεύραΝεύρα

264George
19-05-2011, 20:05
να δεις που το μόνο που θα γίνει είναι να τους κάνουμε και τα αεροπορικά για την πατρίδα τους Δ Ώ Ρ Ο

gandreas
19-05-2011, 20:16
και τωρα?ΝεύραΝεύραΝεύρα

να δεις που το μόνο που θα γίνει είναι να τους κάνουμε και τα αεροπορικά για την πατρίδα τους Δ Ώ Ρ Ο


Όχι ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνουμε όλα,:(:o
λογικά θα πάνε φυλακή και θα τους φάνε τα ελληνικά μπουμπούκια εκεί μέσα:rolleyes:

gsmaniac
19-05-2011, 20:20
Όχι ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνουμε όλα,:(:o
λογικά θα πάνε φυλακή και θα τους φάνε τα ελληνικά μπουμπούκια εκεί μέσα:rolleyes:


συμφωνω.....δεν θα καθαρισουν ευκολα:cool:

264George
19-05-2011, 20:21
μακάρι . .

είναι λύση η φυλακή??

Electric chair - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_chair)

kostasmats
19-05-2011, 20:23
ας ελπισουμε οτι θα ελαφρωσει λιγο τον πονο των δικων του ανθωπων.μπραβο στην αστυνομια

jarhead
19-05-2011, 20:24
Όχι ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνουμε όλα,:(:o
λογικά θα πάνε φυλακή και θα τους φάνε τα ελληνικά μπουμπούκια εκεί μέσα:rolleyes:

Dream on bro:mad::mad::mad:

jarhead
19-05-2011, 20:25
ας ελπισουμε οτι θα ελαφρωσει λιγο τον πονο των δικων του ανθωπων.μπραβο στην αστυνομια

Γιατι μπραβο? Η αστυνομια πρεπει να προλαμβανει....κατοπιν εορτης χεστηκε η φοραδα στο αλωνι αδελφε!!!

loulou1100gs
19-05-2011, 20:25
Ομολόγησαν ήδη την πράξη τους. Επίσης πληροφόρησαν τους αστυνομικούς ότι πούλησαν την κάμερα στο Μοναστηράκι για 120,00 €...

napgeo
19-05-2011, 20:28
Ας αφήσουμε το κράτος να εφαρμώσει τούς νόμους.
Σεβασμός πάνω απ' όλα στους θεσμούς......

jimm
19-05-2011, 20:29
δωστε κανα φραγκακι στους πεινασμενους....!!!!!!!!! ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ .

τωρα αμα βγει καμια ''ομαδα'' απο αυτη την καλη οπως προχθες στην αθηνας και δεν αφησει εναν ??http://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-012.gifhttp://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-012.gif.......αδικο θα εχουν???

jimm
19-05-2011, 20:30
Γιατι μπραβο? Η αστυνομια πρεπει να προλαμβανει....κατοπιν εορτης χεστηκε η φοραδα στο αλωνι αδελφε!!!
την επομενη φορα,φωναξε με να σε προσεχω.................εισαι καλα?????
η αστυνομια κανει οτι πρεπει.στους πολιτικους να τα πεις φιλε...........

MARK
19-05-2011, 20:31
Κρέμασμα θέλουν :hmmm:

ntinopoulos
19-05-2011, 20:32
και τωρα?ΝεύραΝεύραΝεύρα
εγω θα σου πω?:rolleyes:
εσυ ξερεις καλυτερα!;)

ntinopoulos
19-05-2011, 20:33
Ομολόγησαν ήδη την πράξη τους. Επίσης πληροφόρησαν τους αστυνομικούς ότι πούλησαν την κάμερα στο Μοναστηράκι για 120,00 €...
εξοργιστικο...:mad:

kostasmats
19-05-2011, 20:34
Γιατι μπραβο? Η αστυνομια πρεπει να προλαμβανει....κατοπιν εορτης χεστηκε η φοραδα στο αλωνι αδελφε!!!

καλα τα λες,αλλα νομιζω οτι ηταν δυσκολο να τους βρουνε και μαλιστα τοσο γρηγορα.για την προληψη που δεν υπαρχει φταιει το κρατος.δεν συμπαθω ιδιαιτερα την αστυνομια και εχω πολλα παραπονα απο τον τροπο που λειτουργει αλλα να μην βλεπουμε μονο τα στραβα

jimm
19-05-2011, 20:35
Ας αφήσουμε το κράτος να εφαρμώσει τούς νόμους.
Σεβασμός πάνω απ' όλα στους θεσμούς......



http://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-040.gifποιο κρατος???????????????????? θεσμους???? ...........να τους ταιζουμε,και μετα απο λιγο εξω?α ρε αμερικη που θελουν με ενεσουλα να πανε στο δι@ολο http://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-012.gif

jarhead
19-05-2011, 20:35
την επομενη φορα,φωναξε με να σε προσεχω.................εισαι καλα?????
η αστυνομια κανει οτι πρεπει.στους πολιτικους να τα πεις φιλε...........

Εισαι σιγουρος οτι κανει οτι πρεπει? Γιατι εγω που ειμαι αστυνομικος ακομα δεν εχω καταλαβει...Βοηθησε με σε παρακαλω!!!

ntinopoulos
19-05-2011, 20:36
http://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-040.gifποιο κρατος???????????????????? θεσμους???? ...........να τους ταιζουμε,και μετα απο λιγο εξω?α ρε αμερικη που θελουν με ενεσουλα να πανε στο δι@ολο http://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-012.gif
συμφωνω...;)
αν και λογικα ακομη και η ενεση θα κοστιζει παραπανω απ τη ζωη τους!:rolleyes:

gandreas
19-05-2011, 20:37
Γιατι μπραβο? Η αστυνομια πρεπει να προλαμβανει....κατοπιν εορτης χεστηκε η φοραδα στο αλωνι αδελφε!!!

Δεν θέλω να ανοίξω κουβέντα αλλά δεν μπορεί εκ των πραγμάτων να είναι ένας αστυνόμος σε κάθε γωνία για να μας προσέχει.
Μην μου πεις γιατί τους βάλανε Ελλάδα κ.τ.λ. γιατί δεν έχει τελειωμό η κουβέντα . απλά πρέπει να εφαρμόζουν την παροιμία, Κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε:(

jimm
19-05-2011, 20:47
Εισαι σιγουρος οτι κανει οτι πρεπει? Γιατι εγω που ειμαι αστυνομικος ακομα δεν εχω καταλαβει...Βοηθησε με σε παρακαλω!!!


αν εισαι οτι λες...........μαλλον σε καμια τροχαια εισαι και γραφεις τον κοσμο,οποτε αποψη δεν εχεις...................ασε να ξερουμε εμεις καλυτερα απο μεσα σε υπηρεσια μαχιμη...............http://www.clicksmilies.com/s1106/cool/cool-smiley-027.gif

jimm
19-05-2011, 20:50
συμφωνω...;)
αν και λογικα ακομη και η ενεση θα κοστιζει παραπανω απ τη ζωη τους!:rolleyes:


ισως........το θεμα ειναι οτι αν υπηρχε η ενεσουλα,μπορει να το σκεφτονταν καλυτερα για αυτα που θα ειχαν σκοπο να κανουν............

jarhead
19-05-2011, 20:56
αν εισαι οτι λες...........μαλλον σε καμια τροχαια εισαι και γραφεις τον κοσμο,οποτε αποψη δεν εχεις...................ασε να ξερουμε εμεις καλυτερα απο μεσα σε υπηρεσια μαχιμη...............http://www.clicksmilies.com/s1106/cool/cool-smiley-027.gif

Respect αδελφε...δεν ξαναμιλαω:)

jimm
19-05-2011, 21:01
Respect αδελφε...δεν ξαναμιλαω:)



http://www.clicksmilies.com/s1106/sport/sport-smiley-023.gif

adventure
19-05-2011, 21:06
Σημασία έχει το αποτέλεσμα δλδ η σύλληψη και δεν νομίζω ότι θα μείνουν ατιμώρητοι .


:cool: :cool:

GeorgeP
19-05-2011, 21:27
Σε δυο μηνες επιασαν τους δολοφονους των παιδιων στο Ρεντη.
Σε μια εβδομαδα επιασαν τους δολοφονους του 44χρονου στα Πατησια.
Σε 10 ημερες επιασαν τον τυπο που πυροβολουσε με καλασνικοφ σε συμπλοκη οπαδων Ολυμπιακου-Παναθηναικου στην Κορινθο οπου απο τις σφαιρες τραυματιστηκαν δυο ατομα.
Σε συμπλοκη στην Πευκη προχτες οι αστυνομικοι, πηγαν να πεσουν σε ενεδρα (μαλλον) αναρχοαυτονομων ''επαναστατων'', δυο απο αυτους τραυματιστηκαν αλλα καταφεραν και επιασαν εναν απο τους δραστες.
Τεσσερα μονον, και μαλιστα απο τα πιο σοβαρα, περιστατικα που συνεβησαν προσφατως εξιχνιαστηκαν ¨η στεφθηκαν απο επιτυχια για την ΕΛΑΣ.

Αντι να τους λεμε και μπραβο καθομαστε και λεμε ο καθενας το μακρυ και το κοντο του!!!!

Ας ειμαι ο πρωτος που θα πει ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην ΕΛΑΣ ειτε πιανει δολοφονους, ειτε στελνει στην εντατικη εν δυναμη μελλοντικους δολοφονους!!!!!

tsatsos
19-05-2011, 21:35
Και αυτον τον κ####### που αγορασε τη ματωμενη καμερα τι θα τον κανουν;

jarhead
19-05-2011, 21:43
Σε δυο μηνες επιασαν τους δολοφονους των παιδιων στο Ρεντη.
Σε μια εβδομαδα επιασαν τους δολοφονους του 44χρονου στα Πατησια.
Σε 10 ημερες επιασαν τον τυπο που πυροβολουσε με καλασνικοφ σε συμπλοκη οπαδων Ολυμπιακου-Παναθηναικου στην Κορινθο οπου απο τις σφαιρες τραυματιστηκαν δυο ατομα.
Σε συμπλοκη στην Πευκη προχτες οι αστυνομικοι, πηγαν να πεσουν σε ενεδρα (μαλλον) αναρχοαυτονομων ''επαναστατων'', δυο απο αυτους τραυματιστηκαν αλλα καταφεραν και επιασαν εναν απο τους δραστες.
Τεσσερα μονον, και μαλιστα απο τα πιο σοβαρα, περιστατικα που συνεβησαν προσφατως εξιχνιαστηκαν ¨η στεφθηκαν απο επιτυχια για την ΕΛΑΣ.

Αντι να τους λεμε και μπραβο καθομαστε και λεμε ο καθενας το μακρυ και το κοντο του!!!!

Ας ειμαι ο πρωτος που θα πει ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην ΕΛΑΣ ειτε πιανει δολοφονους, ειτε στελνει στην εντατικη εν δυναμη μελλοντικους δολοφονους!!!!!
Αγαπητε Γιωργο ξερεις γιατι τους πιασανε τοσο γρηγορα? Γιατι απλα τους ξερανε απο καιρο....Αλλα οπως τα φαναρια στις διαβασεις πρεπει να γινει θανατηφορο ατυχημα για να τα οποθετησουν ετσι και με αυτους ολους εγινε κατι παρομοιο....

jarhead
19-05-2011, 21:45
Σε δυο μηνες επιασαν τους δολοφονους των παιδιων στο Ρεντη.
Σε μια εβδομαδα επιασαν τους δολοφονους του 44χρονου στα Πατησια.
Σε 10 ημερες επιασαν τον τυπο που πυροβολουσε με καλασνικοφ σε συμπλοκη οπαδων Ολυμπιακου-Παναθηναικου στην Κορινθο οπου απο τις σφαιρες τραυματιστηκαν δυο ατομα.
Σε συμπλοκη στην Πευκη προχτες οι αστυνομικοι, πηγαν να πεσουν σε ενεδρα (μαλλον) αναρχοαυτονομων ''επαναστατων'', δυο απο αυτους τραυματιστηκαν αλλα καταφεραν και επιασαν εναν απο τους δραστες.
Τεσσερα μονον, και μαλιστα απο τα πιο σοβαρα, περιστατικα που συνεβησαν προσφατως εξιχνιαστηκαν ¨η στεφθηκαν απο επιτυχια για την ΕΛΑΣ.

Αντι να τους λεμε και μπραβο καθομαστε και λεμε ο καθενας το μακρυ και το κοντο του!!!!

Ας ειμαι ο πρωτος που θα πει ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην ΕΛΑΣ ειτε πιανει δολοφονους, ειτε στελνει στην εντατικη εν δυναμη μελλοντικους δολοφονους!!!!!
Αγαπητε Γιωργο ξερεις γιατι τους πιασανε τοσο γρηγορα? Γιατι απλα τους ξερανε απο καιρο....Αλλα οπως τα φαναρια στις διαβασεις πρεπει να γινει θανατηφορο ατυχημα για να τα οποθετησουν ετσι και με αυτους ολους εγινε κατι παρομοιο....
:mad:

vpentza
19-05-2011, 21:54
τί μου λέτε μωρέ ??? :hmmm:
τουλάχιστον, άν με καθαρίσουν στο δρόμο πχ για το ZUMO που έχω στη μηχανή, οι δικοί μου θα ξέρουν μέσα σε 2 βδομάδες ποιός με έβαλε να κοιτώ τα ραδίκια ανάποδα....:hmmm:
κάτι είναι κι αυτό.........θα είναι μια ανακούφιση για τους δικούς μου αλλά εγώ θα είμαι αλλού....:hmmm:

και να μου πείτε τώρα ποιός κερδίζει από την εκ των υστέρων απονομή δικαιοσύνης.......τα 2 μου κορίτσια, η σύζυγός μου, η μάνα μου, ο πατέρας μου ο αδελφός μου ????

jarhead
19-05-2011, 21:56
τί μου λέτε μωρέ ??? :hmmm:
τουλάχιστον, άν με καθαρίσουν στο δρόμο πχ για το ZUMO που έχω στη μηχανή, οι δικοί μου θα ξέρουν μέσα σε 2 βδομάδες ποιός με έβαλε να κοιτώ τα ραδίκια ανάποδα....:hmmm:
κάτι είναι κι αυτό.........θα είναι μια ανακούφιση για τους δικούς μου αλλά εγώ θα είμαι αλλού....:hmmm:

και να μου πείτε τώρα ποιός κερδίζει από την εκ των υστέρων απονομή δικαιοσύνης.......τα 2 μου κορίτσια, η σύζυγός μου, η μάνα μου, ο πατέρας μου ο αδελφός μου ????

:sm7::sm7::sm7:πεστααααααααααααααα

vpentza
19-05-2011, 22:00
:sm7::sm7::sm7:πεστααααααααααααααα


καλά.....δεν είναι και τόόόόσο αστείο να το σκέφτεσαι......
η μόνη βέβαια που θα στεναχωρηθεί σίγουρα είναι η BMW γιατί χρωστάω ακόμα πολλές δόσεις...:D

jarhead
19-05-2011, 22:03
καλά.....δεν είναι και τόόόόσο αστείο να το σκέφτεσαι......
η μόνη βέβαια που θα στεναχωρηθεί σίγουρα είναι η BMW γιατί χρωστάω ακόμα πολλές δόσεις...:D

Αυτο που ειπες τωρα για τις δοσεις ειναι σοβαρο....Πως κυριε θες να ριξεις κανονι? Την ρωτησες την μαμα????

geolag
19-05-2011, 22:44
Κανονικά θα πρέπει να τους τιμωρήσουν με τον νόμο της χώρας τους .Δηλ. σκότωμα .
Οσο για την αστυνομία η δουλειά της δεν είναι μόνο η καταστολή αλλά και η πρόληψη.
Και μην μου πει κανείς θεωρίες για δημοκρατία και αρλούμπες γιατί θέλω να τον δω όταν καθαρίσουν κάποιον δικό του τα αποβράσματα αυτά.
Εχει γεμίσει η χώρα με όλους τους βρωμιάρηδες με αρρωστημένα μυαλά και υποανάπτυκτους.
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Και σκεφτείτε όσοι θα τους υποστηρίξετε ότι σκότωσαν για μια κάμερα από την οποία πήραν 120 ευρώ.

Σκεφτείτε όταν τους δίνετε χρήματα στα φανάρια και όταν αγοράζετε τα κλεμμένα ποδήλατα που πουλάνε στην Ομόνοια ότι αυτοί καλούν και άλλα αποβράσματα από τις χαβούζες που γεννήθηκαν γιατί εδώ λένε ότι έχει χρήμα
και φαί.

geolag
19-05-2011, 22:48
Σε δυο μηνες επιασαν τους δολοφονους των παιδιων στο Ρεντη.
Σε μια εβδομαδα επιασαν τους δολοφονους του 44χρονου στα Πατησια.
Σε 10 ημερες επιασαν τον τυπο που πυροβολουσε με καλασνικοφ σε συμπλοκη οπαδων Ολυμπιακου-Παναθηναικου στην Κορινθο οπου απο τις σφαιρες τραυματιστηκαν δυο ατομα.
Σε συμπλοκη στην Πευκη προχτες οι αστυνομικοι, πηγαν να πεσουν σε ενεδρα (μαλλον) αναρχοαυτονομων ''επαναστατων'', δυο απο αυτους τραυματιστηκαν αλλα καταφεραν και επιασαν εναν απο τους δραστες.
Τεσσερα μονον, και μαλιστα απο τα πιο σοβαρα, περιστατικα που συνεβησαν προσφατως εξιχνιαστηκαν ¨η στεφθηκαν απο επιτυχια για την ΕΛΑΣ.

Αντι να τους λεμε και μπραβο καθομαστε και λεμε ο καθενας το μακρυ και το κοντο του!!!!

Ας ειμαι ο πρωτος που θα πει ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην ΕΛΑΣ ειτε πιανει δολοφονους, ειτε στελνει στην εντατικη εν δυναμη μελλοντικους δολοφονους!!!!!

Αγαπητέ συγχαίρω την αστυνομία που έπιασε όλους αυτούς τους παράνομους αλλά την κατηγορώ διότι δεν πρόλαβε τα εγκλήματα αυτά.Και όταν λέω αστυνομία δεν εννοώ τους αστυνομικούς που ρισκάρουν κάθε μέρα τη ζωή τους στο δρόμο αλλά αυτούς που είναι ψηλά στην ιεραρχία και περισσότερο τους πολιτικούς προισταμένους τους.
Η ευθύνη για την αναποτελεσματικότητα της αστυνομίας είναι στα υψηλά κλιμάκια.
Σε αυτό το θέμα δεν μιλάμε κομματικά αλλά σαν έλληνες διότι αύριο θα είμαστε εμείς στη θέση των σημερινών θυμάτων

Fuji
19-05-2011, 23:08
Κανονικά θα πρέπει να τους τιμωρήσουν με τον νόμο της χώρας τους .Δηλ. σκότωμα .
Οσο για την αστυνομία η δουλειά της δεν είναι μόνο η καταστολή αλλά και η πρόληψη.
Και μην μου πει κανείς θεωρίες για δημοκρατία και αρλούμπες γιατί θέλω να τον δω όταν καθαρίσουν κάποιον δικό του τα αποβράσματα αυτά.
Εχει γεμίσει η χώρα με όλους τους βρωμιάρηδες με αρρωστημένα μυαλά και υποανάπτυκτους.
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Και σκεφτείτε όσοι θα τους υποστηρίξετε ότι σκότωσαν για μια κάμερα από την οποία πήραν 120 ευρώ.

Σκεφτείτε όταν τους δίνετε χρήματα στα φανάρια και όταν αγοράζετε τα κλεμμένα ποδήλατα που πουλάνε στην Ομόνοια ότι αυτοί καλούν και άλλα αποβράσματα από τις χαβούζες που γεννήθηκαν γιατί εδώ λένε ότι έχει χρήμα
και φαί.

Με βρίσκεις σύμφωνο. Μακάρι να γινόταν να τους στείλουν από 'κει που 'ρθανε.
Κι όσο για διεθνείς συμφωνίες περί λαθρομεταναστών και πολιτικού ασύλου, να τους στείλουμε πακέτο στους εμπνευστές των.

frits
19-05-2011, 23:38
Σάββατο (14-5) πρωί (7:45) στα Εξάρχεια, (Σολωμού & Κάννιγγος) 2 Μαροκινοί, τραβούν την αλυσίδα από τον λαιμό ενός ηλικιωμένου και το βάζουν στα πόδια, αλλά συνελήφθησαν, ο ένας από περαστικούς και ο άλλος έπεσε πάνω στη φρουρά του ΥΠ.ΠΟΛ.

Έ, σήμερα μου είπε σεκιουριτάς μεγάλου μαγαζιού που συμμετείχε στην σύλληψη ότι ο ένας απο αυτούς περιφέρονταν πάλι στην γειτονιά...:confused:


Κρίμα πάντως στον άνθρωπο ........

ortho
19-05-2011, 23:43
Respect αδελφε...δεν ξαναμιλαω:)

Καλησπέρα Σωκράτη! Απ'ότι φαίνεται βγήκαν οι μάγκες στο σεργιάνι!;)

ortho
19-05-2011, 23:46
Και παρεπιπτώντως, κάποιοι γνωστοί και μη εξαιρετέοι έχουν
υπογράψει το Δουβλίνο ΙΙ κι εκτός αυτού η χώρα εισπράττει και κάποιο ποσό για κάθε λαθρομετανάστη που "φιλοξενεί". Τώρα που πάνε αυτά τα χρήματα.....

Οσο για τους φονιάδες του παλληκαριού, σε μπουντρούμι για όσο ζήσουν ακόμα....

CPretenteriS
19-05-2011, 23:48
Κααααααααλαααα θα περάσουν!!! :hmmm::hmmm:

ntinopoulos
20-05-2011, 09:42
Κααααααααλαααα θα περάσουν!!! :hmmm::hmmm:


μονο αν τους αρεσει το σεξ...:rolleyes:,...το πρωκτικο...:D

GeorgeP
20-05-2011, 10:01
Διαβαζω και ματαδιαβαζω και ....δεν ξερω τι να πω!!!!!

Κατα πολλους απο εσας σε καθε γωνια της Αθηνας πρέπει να υπαρχει αστυνομια 2-3 ατομων σε 24ωρη βαση......για προληψη!!!!

Αυτα δεν γινονται, ουτε γινοντουσαν, ουτε και στην Αμερικη οπου εκει ο καθενας εχει και απο ενα Μ16 πλην ολων των υπολοιπων οπλων!!
Δεν γινονται διοτι απλα δεν μπορουν να γινουν διοτι ολη η ελλαδα θα επρεπε να ειναι....αστυνομικοι στο επαγγελμα.

Εκει στην αμερικη πανε 16χρονα σε σχολεια με οπλα και καθαριζουν μαθητες, αλλα ενοπλους αστυνομικους και ανιχνευτες μεταλλων δεν εχουν βαλει ακομα!!!!

Η λαθρομεταναστευση ειναι το προβλημα και η φτωχεια/πεινα που διακατεχει τους λαθρομετανστες και οχι η κακως αμοιβομενη αλλα εκτελων το καθηκον της στο επακρον αστυνομια!!!!
Εκει πρεπει να γινει κατι και οχι αλλου!!

GeorgeP
20-05-2011, 10:15
Και παρεπιπτώντως, κάποιοι γνωστοί και μη εξαιρετέοι έχουν
υπογράψει το Δουβλίνο ΙΙ κι εκτός αυτού η χώρα εισπράττει και κάποιο ποσό για κάθε λαθρομετανάστη που "φιλοξενεί". Τώρα που πάνε αυτά τα χρήματα.....

Οσο για τους φονιάδες του παλληκαριού, σε μπουντρούμι για όσο ζήσουν ακόμα....


Λαθος!!!!! Η χωρα βασει του Δουβλινου ΙΙ εισπραττει ποσον των 1200ε (αν θυμαμαι καλα το ακριβες νουμερο) το οποιο διατιθεται σε καθε λαθρομεταναστη που επιθυμει να επιστρεψει στην πατριδα του.
Το ποσο δεν διδεται σαν συνολο στην Ελλαδα αλλα ξεχωριστα για καθε λαθρομεταναστη ο οποιος επαναπτριστηκε αποδεδειγμενα.
Η Ελλαδα πρωτα πληρωνει τα 1200ε (1000 για εισητηριο επαναπατρισμου +200 για εξοδα του επαναπατριζομενου) και μετα καταθετει στην ΕΕ, διαβατηριο, εισητηρια επαναπατρισμου και passenger list με σφραγιδα και υπογραφη της αεροπορικης εταιρειας οπου φαινεται η επιβιβαση και αναχωρηση του επαναπατριζομενου ωστε ΜΕΤΑ να καταβληθουν στην Ελλαδα τα 1200ε. Αν μεσολαβει connection flight προκειμενου να φτασει στην πατριδα του ο επαναπτριζομενος τοτε η ΕΕ, μεσα στα παραπανω απαιτουμενα απαιτει passenger list με σφραγιδα και υπογραφη της αεροπορικης εταιρειας οι οποια παραλαμβανει τον επαναπατριζομενο απο το stop over και τον μεταφερει στην πατριδα του!!

Γιαυτο απεχθανομαι τα μπλοκς και τους κατευθυνομενους δημοσιογραφους απο καποιους αριστερους καταστροφολογους που μονο ανακριβειες ξερουν να λενε!

geolag
20-05-2011, 10:21
Διαβαζω και ματαδιαβαζω και ....δεν ξερω τι να πω!!!!!

Κατα πολλους απο εσας σε καθε γωνια της Αθηνας πρέπει να υπαρχει αστυνομια 2-3 ατομων σε 24ωρη βαση......για προληψη!!!!

Αυτα δεν γινονται, ουτε γινοντουσαν, ουτε και στην Αμερικη οπου εκει ο καθενας εχει και απο ενα Μ16 πλην ολων των υπολοιπων οπλων!!
Δεν γινονται διοτι απλα δεν μπορουν να γινουν διοτι ολη η ελλαδα θα επρεπε να ειναι....αστυνομικοι στο επαγγελμα.

Εκει στην αμερικη πανε 16χρονα σε σχολεια με οπλα και καθαριζουν μαθητες, αλλα ενοπλους αστυνομικους και ανιχνευτες μεταλλων δεν εχουν βαλει ακομα!!!!

Η λαθρομεταναστευση ειναι το προβλημα και η φτωχεια/πεινα που διακατεχει τους λαθρομετανστες και οχι η κακως αμοιβομενη αλλα εκτελων το καθηκον της στο επακρον αστυνομια!!!!
Εκει πρεπει να γινει κατι και οχι αλλου!!
Αλλο η λαθρομετανάστευση κα άλλο η σωστή δουλειά της αστυνομίας και της τροχαίας.
Οταν καλω επανηλλειμένα την άμεση δράση για παρκαρισμένα αυτοκίνητα πάνω στο πεζοδρόμιο από το οποίο πηγαίνουν μικρά παιδιά στο σχολείο και δεν πατάει κανείς να τους γράψει,
όταν πηγαίνω ο ίδιος στο διοικητή της τροχαίας και αναφέρω ότι κάθε πρωί την ίδια ώρα μηχανάκια περνάνε οδηγώντας από υπόγεια διάβαση πεζών από την οποία πηγαίνουν οι μικροί μαθητές στο σχολείο τους και δεν πατάει τροχονόμος για έλεγχο ενώ έξω από την ίδια υπόγεια διάβαση έχουν μπλόκο την ίδια ώρα για έλεγχο φορτηγών
όταν σε διαδρομή Αθήνα Θεσσαλονίκη δεν πετυχαίνω ούτε ένα περιπολικό στο δρόμο είτε μέρα είτε νύχτα αλλά μόνο στα γνωστά σημεία για έλεγχο υπερβολικής ταχύτητας και το αντίστοιχο χρήμα στα ταμεία,

τότε κάτι αλλο συμβαίνει μάλλον.
Επιλεκτική αστυνόμευση προς άγρα εσόδων να το πω ή ανικανότητα διοίκησης.Για μένα που ζω στην Ελλάδα τόσα χρόνια αυτό δεν είναι σωστή εκτέλεση του καθήκοντος αλλά επιλεκτική εκτέλεση του καθήκοντος.
Μήπως πρέπει να γυρίσουμε στην έννοια του χωροφύλακα που παλιά το έλεγαν οι γιαγιάδες στα παιδιά για να τρώνε το φαγητο΄τους_
Μοναδική εξαίρεση η ομάδα ΔΙΑΣ.

jimm
20-05-2011, 10:48
πολυ μας ζαλισαν τα κοπριτια,και σε λιγο θα τους τρωμε για πρωινο,οπως τον μπαγκλαντες στα κ.πατησια..............http://www.clicksmilies.com/s1106/waffen/violent-smiley-026.gif

GeorgeP
20-05-2011, 10:52
Αλλο η λαθρομετανάστευση κα άλλο η σωστή δουλειά της αστυνομίας και της τροχαίας..

Επιτελους και μια σωστη αντιληψη που αντικατοπριζει την σωστη κατευθυνση των πραγματων!!


Οταν καλω επανηλλειμένα την άμεση δράση για παρκαρισμένα αυτοκίνητα πάνω στο πεζοδρόμιο από το οποίο πηγαίνουν μικρά παιδιά στο σχολείο και δεν πατάει κανείς να τους γράψει,
όταν πηγαίνω ο ίδιος στο διοικητή της τροχαίας και αναφέρω ότι κάθε πρωί την ίδια ώρα μηχανάκια περνάνε οδηγώντας από υπόγεια διάβαση πεζών από την οποία πηγαίνουν οι μικροί μαθητές στο σχολείο τους και δεν πατάει τροχονόμος για έλεγχο ενώ έξω από την ίδια υπόγεια διάβαση έχουν μπλόκο την ίδια ώρα για έλεγχο φορτηγών
όταν σε διαδρομή Αθήνα Θεσσαλονίκη δεν πετυχαίνω ούτε ένα περιπολικό στο δρόμο είτε μέρα είτε νύχτα αλλά μόνο στα γνωστά σημεία για έλεγχο υπερβολικής ταχύτητας και το αντίστοιχο χρήμα στα ταμεία,

τότε κάτι αλλο συμβαίνει μάλλον.
Επιλεκτική αστυνόμευση προς άγρα εσόδων να το πω ή ανικανότητα διοίκησης.Για μένα που ζω στην Ελλάδα τόσα χρόνια αυτό δεν είναι σωστή εκτέλεση του καθήκοντος αλλά επιλεκτική εκτέλεση του καθήκοντος.
Μήπως πρέπει να γυρίσουμε στην έννοια του χωροφύλακα που παλιά το έλεγαν οι γιαγιάδες στα παιδιά για να τρώνε το φαγητο΄τους_
Μοναδική εξαίρεση η ομάδα ΔΙΑΣ.

Εχεις απολυτο δικιο κι εδω και νομιζω οτι η αιτια αυτων που αναφερεις ειναι η ησσονος σημασιας των παραβασεων αυτων την στιγμη που άλλα σοβαροτερα συμβαινουν την ιδια στιγμη!!
Ισως παλι και οχι, και να συμβαινει η ανικανοτητα!!

Οσο για τον χωροφυλακα, Ραμπο, οπως θελουν ας τον πουνε οι ''δημοκρατες'' του φορουμ, εγω συμφωνω παραυτα!!
Ο Ελληνας χωρις βουρδουλα πανω απο το κεφαλι του θα κανει τα δικα του ελπιζοντας στην ατιμωρησια!!

NLS
20-05-2011, 11:24
Εγώ ξέρω πόσο φωνάζαμε πριν κάποια χρόνια με το big brother θέμα των καμερών στους δρόμους (και προσωπικά δεδομένα κλπ.) και που τότε είχαν πρωτομπεί και στην Βρετανία και είχαμε κρούσματα καταστροφών τους κλπ.

...και μια κάμερα "έδωσε" τους δράστες σε αυτή την περίπτωση.

Στην τελική ο ΝΟΡΜΑΛ άνθρωπος τι έχει να φοβάται;

Δεν το προβάλω ως δικαιολογία να πηδήξουν ΚΑΘΕ ελευθερία μας, αλλά... ξέρω 'γω...
(κάποιος "ψαγμένος" θα πει ότι αυτά γίνονται ΑΚΡΙΒΩΣ για να μας περάσουν περισσότερες στερήσεις της ελευθερίας μας)

...μεγάλη κουβέντα...

Για να αναφέρω τρεις χώρες με "ιδιαιτερότητες" στο θέμα πολίτης-κράτος που έχω δει προσωπικά, μπορώ να πω ότι γενικά (ως επισκέπτης πάντως) δεν ένοιωσα τον "πέλεκυ" πάνω από το κεφάλι μου.

- Στις ΗΠΑ υπάρχει παρουσία αρκετή (ειδικά NYC με την γνωστή της εγκληματικότητα). Ναι μεν στις περιφερειακές γειτονιές είναι λίγο περιθωριοποιημένα τα πράγματα (αν και οι περισσότερες κρατάνε ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ένα επίπεδο) - πχ. Astoria δεν βλέπεις τίποτα άλλο από Έλληνες και Ιταλούς και ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να κάνεις κάτι στραβό γιατί οι ίδιοι οι κάτοικοι θα σε μαζέψουν - αλλά κέντρο (δηλ. αντίθετα από εμάς) εγώ ΔΕΝ ένοιωσα ανασφαλής ως πεζός (πχ. Manhattan) ακόμα και βράδια. Είδα μια μεγάλη διαφορά στην αστυνόμευση εκεί από εδώ όμως. Εκεί ο cop αν δει κάτι που του προκαλεί εντύπωση (και δεν λέω μόνο κάτι "ύποπτο") ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ και θα ρωτήσει αν όλα είναι οκ και να βοηθήσει και τι συμβαίνει κλπ. Εδώ γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Έχει τύχει να μου ζητήσουν βοήθεια κάποιοι νεαροί (ο ένας με αίματα) που τους πλάκωσαν Αλβανοί και τους πήραν τα κινητά και σταμάτησα περιπολικό και μου είπαν το αμίμητο "πάρτε το κέντρο γιατί εμείς κάνουμε περιπολία" ...εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεελα! Νόμιζα ότι πάτε επίσκεψη. Και γιατί δεν παίρνετε εσείς το κέντρο; (τους το είπα βέβαια - δεν κωλώνω σε τέτοια) "Ε ναι θα ειδοποιήσουμε και εμείς". Ευχαριστούμε για τη χάρη που μας κάνετε.

- Άμστερνταμ. Το αναφέρω για την γνωστή του ιδιαιτερότητα που λέγεται RLD και drugs. Αστυνόμευση ειδικά το βράδυ ΥΠΕΡΠΛΗΡΗΣ - και με άλογα. Δεν ανοίγει ρουθούνι. Με το "κόλπο" που έχουν κάνει, ξέρουν ΠΟΥ είναι τα "περίεργα" σημεία γιατί πολύ απλά τα έχει ΟΡΙΣΕΙ το ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ. Άσε που έτσι ο υπόκοσμος δεν είναι τόσο υπόκοσμος (γιατί δεν χρειάζεται να είναι). Ίσως είναι κάτι που θα έπρεπε να αντιγράψουμε σε κάποιο βαθμό. Επίσης δεν ένοιωσα ανασφαλής πουθενά και μιλάμε έχω ρίξει εκεί πολύ βραδινό περπάτημα και μετρό κλπ. και όχι κέντρο αλλά και σε εργατικά περίχωρα.

- Ισραήλ και ειδικότερα Τελ Αβίβ (επειδή είναι το πιο "Ευρωπαϊκό" το αναφέρω - ενώ πχ. η Ιερουσαλήμ είναι κάτι ΤΕΛΕΙΩΣ ιδιαίτερο). Εκεί η ασφάλεια είναι στο αίμα τους. Θα σε ψάξουν πριν μπεις στην καφετέρια και είναι τόσο στο mentality τους που όπως εδώ δίνεις tip για τον σερβιτόρο, εκεί δίνεις tip για τον τύπο έξω που σε ψάχνει για την ασφάλεια ΣΟΥ. Εκεί είναι φυσικό για μια κυρία να ανοίξει την τσάντα της. Εδώ μπορεί να στην φέρει στο κεφάλι. Περιέργως η αστυνομία ΔΕΝ είναι τόσο συχνή εκεί, αλλά μην ξεχνάμε ότι ο μέσος Ισραηλινός (και Ισραηλινή) έχει περάσει και αρκετό στρατό (με αυτοάμυνες κλπ.), ενώ δεν είναι σπάνιο να δεις μια μορφονιά στο λεωφορείο δίπλα σου με πολιτικά και... ένα 5.56 Ισραηλινής παραγωγής γιατί απλά πάει για μετεκπαίδευση.

Ίσως κάποια πράγματα πρέπει να τα πάρουμε. Ίσως κάποια είναι υπερβολή είτε για την πραγματικότητα μας, είτε για την ιδιοσυγκρασία μας. Το βασικό είναι το εξής, ΟΤΙ "σύστημα" έχουμε (ή φτιάξουμε στο μέλλον), να το ακολουθούμε γιατί το πρόβλημα μας είναι αυτό, ούτε η έλλειψη νόμων, ούτε συστημάτων... Το πρόβλημα είναι (και αντίθετο κάθετα με τις τρεις περιπτώσεις που ανέφερα) ότι έχουμε μεγάλη ελαστικότητα στο να ακολουθήσουμε (και οι "επιβάλλοντες" το σύστημα και οι πολίτες).

Είναι και το γενικότερο θέμα μας βέβαια ως λαός.

Αλλά λυπάμαι πάλι θα κατηγορήσω την γενιά του πολυτεχνείου (την χρονολογική γενιά του πολυτεχνείου, αν έχουν πρόβλημα οι "επαναστάτες" ανάμεσα μας). ΑΥΤΟΙ είναι πρώτα από όλα έτσι. Οι νεώτεροι δεν είναι έτσι ενώ όσοι είναι αντιγράφουν ακριβώς αυτούς. Αυτοί είναι "ως αδερφέ", αυτοί είναι "έτσι θέλω", αυτοί είναι που θα πετάξουν το χαρτί από την τυρόπιτα κάτω σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Γιατί κάποτε νιώσανε ότι έπιασαν τον παπά από τα @@ και νομίζουν ότι τον κρατάνε ακόμα.

Όταν πάει στο καλό εκείνη η γενιά (ΝΑΙ ΕΝΝΟΩ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΟΥΝ - χαλιέστε;...), ίσως έχουμε ελπίδα να αλλάξουμε σε πολλά.

ortho
20-05-2011, 14:16
Λαθος!!!!! Η χωρα βασει του Δουβλινου ΙΙ εισπραττει ποσον των 1200ε (αν θυμαμαι καλα το ακριβες νουμερο) το οποιο διατιθεται σε καθε λαθρομεταναστη που επιθυμει να επιστρεψει στην πατριδα του.
Το ποσο δεν διδεται σαν συνολο στην Ελλαδα αλλα ξεχωριστα για καθε λαθρομεταναστη ο οποιος επαναπτριστηκε αποδεδειγμενα.
Η Ελλαδα πρωτα πληρωνει τα 1200ε (1000 για εισητηριο επαναπατρισμου +200 για εξοδα του επαναπατριζομενου) και μετα καταθετει στην ΕΕ, διαβατηριο, εισητηρια επαναπατρισμου και passenger list με σφραγιδα και υπογραφη της αεροπορικης εταιρειας οπου φαινεται η επιβιβαση και αναχωρηση του επαναπατριζομενου ωστε ΜΕΤΑ να καταβληθουν στην Ελλαδα τα 1200ε. Αν μεσολαβει connection flight προκειμενου να φτασει στην πατριδα του ο επαναπτριζομενος τοτε η ΕΕ, μεσα στα παραπανω απαιτουμενα απαιτει passenger list με σφραγιδα και υπογραφη της αεροπορικης εταιρειας οι οποια παραλαμβανει τον επαναπατριζομενο απο το stop over και τον μεταφερει στην πατριδα του!!

Γιαυτο απεχθανομαι τα μπλοκς και τους κατευθυνομενους δημοσιογραφους απο καποιους αριστερους καταστροφολογους που μονο ανακριβειες ξερουν να λενε!

Από όλα, σε αυτό κόλλησες! Το ότι ο ΓΑΠ υπέγραψε το Δουβλίνο ΙΙ δε σε ενοχλεί! Καλά να πάθεις!

ortho
20-05-2011, 14:20
Αλλο η λαθρομετανάστευση κα άλλο η σωστή δουλειά της αστυνομίας και της τροχαίας.
Οταν καλω επανηλλειμένα την άμεση δράση για παρκαρισμένα αυτοκίνητα πάνω στο πεζοδρόμιο από το οποίο πηγαίνουν μικρά παιδιά στο σχολείο και δεν πατάει κανείς να τους γράψει,
όταν πηγαίνω ο ίδιος στο διοικητή της τροχαίας και αναφέρω ότι κάθε πρωί την ίδια ώρα μηχανάκια περνάνε οδηγώντας από υπόγεια διάβαση πεζών από την οποία πηγαίνουν οι μικροί μαθητές στο σχολείο τους και δεν πατάει τροχονόμος για έλεγχο ενώ έξω από την ίδια υπόγεια διάβαση έχουν μπλόκο την ίδια ώρα για έλεγχο φορτηγών
όταν σε διαδρομή Αθήνα Θεσσαλονίκη δεν πετυχαίνω ούτε ένα περιπολικό στο δρόμο είτε μέρα είτε νύχτα αλλά μόνο στα γνωστά σημεία για έλεγχο υπερβολικής ταχύτητας και το αντίστοιχο χρήμα στα ταμεία,

τότε κάτι αλλο συμβαίνει μάλλον.
Επιλεκτική αστυνόμευση προς άγρα εσόδων να το πω ή ανικανότητα διοίκησης.Για μένα που ζω στην Ελλάδα τόσα χρόνια αυτό δεν είναι σωστή εκτέλεση του καθήκοντος αλλά επιλεκτική εκτέλεση του καθήκοντος.
Μήπως πρέπει να γυρίσουμε στην έννοια του χωροφύλακα που παλιά το έλεγαν οι γιαγιάδες στα παιδιά για να τρώνε το φαγητο΄τους_
Μοναδική εξαίρεση η ομάδα ΔΙΑΣ.


Μπορούμε κι εμείς να κάνουμε κάποια πράγματα. Πχ, σήμερα πήγα σε ένα σούπερ μάρκετ που μόλις άνοιξε στη γειτονιά μου. Υπήρχαν αυτοκίνητα πάνω στο πεζοδρόμιο που υποχρέωναν τον πεζό να κατεβεί στο δρόμο, ο οποίος είναι λίαν επικίνδυνος.
Μίλησα αμέσως με την υπεύθυνη του καταστήματος και μου είπε ότι έχουν ζητήσει από το δήμο να μπουν κάποια καγκελάκια. Θα τ
έχω το νου μου.

Μπορούμε να βοηθήσουμε κι εμείς σε απλά πράγματα και δεν είναι ανάγκη για ψύλλου πήδημα να φωνάζουμε την αστυνομία.

GeorgeP
20-05-2011, 14:59
Από όλα, σε αυτό κόλλησες! Το ότι ο ΓΑΠ υπέγραψε το Δουβλίνο ΙΙ δε σε ενοχλεί! Καλά να πάθεις!

Eλπιζω να καταλαβες τι γραφω και τι εξηγω στο μηνυμα μου!! Βεβαια αυτα που εξηγω ειναι μολις ενα ετος σε ισχυ εν αντιθεση με το Δουβλινο 2 που ισχυει απο της 18/02/03

Απλα και οπως καθε φορα η καθε συμφωνια, ανακοινωση, εξαγγελια κ.λ.π ερμηνευεται κατα το δοκουν με αποτελεσμα το νοημα της ερμηνειας αυτης να μην εχει σχεση με το τι συμφωνηθηκε, ανακοινωθηκε, εξαγγελθηκε....κ.λ.π απο τους συμμετεχοντες στο καθε Δουβλινο!!!

Δηλαδη τι το παραλογο συμφωνηθηκε στο δουβλινο? Οτι ο Λαθρομεταναστης που συνεληφθη π.χ στην Γαλλια, σε σημειο εισοδου στην χωρα επαναπροωθειται στην χωρα της ΕΕ απο οπου μπηκε και εφτασε στην Γαλλια!! Τι το παραλογο δηλαδη?

Καλυτερα θα ηταν να ψαχνετε να βρειτε ολα αυτα τα Δουβλινα (Κανονισμός Δουβλίνο II (http://europa.eu/legislation_summaries/justice_freedom_security/free_movement_of_persons_asylum_immigration/l33153_el.htm)), τις οριτζιναλ αποφασεις, οι οποιες και ειναι αναρτημενες στο διαδικτυο κα μετα να αναμασατε τα μπλοκς....αν το κρινετε σωστο μετα την αναγνωση του οριτζιναλ!

αν δεν το κανετε ........καλα να παθετε!!

ortho
20-05-2011, 15:18
Eλπιζω να καταλαβες τι γραφω και τι εξηγω στο μηνυμα μου!! Βεβαια αυτα που εξηγω ειναι μολις ενα ετος σε ισχυ εν αντιθεση με το Δουβλινο 2 που ισχυει απο της 18/02/03

Απλα και οπως καθε φορα η καθε συμφωνια, ανακοινωση, εξαγγελια κ.λ.π ερμηνευεται κατα το δοκουν με αποτελεσμα το νοημα της ερμηνειας αυτης να μην εχει σχεση με το τι συμφωνηθηκε, ανακοινωθηκε, εξαγγελθηκε....κ.λ.π απο τους συμμετεχοντες στο καθε Δουβλινο!!!

Δηλαδη τι το παραλογο συμφωνηθηκε στο δουβλινο? Οτι ο Λαθρομεταναστης που συνεληφθη π.χ στην Γαλλια, σε σημειο εισοδου στην χωρα επαναπροωθειται στην χωρα της ΕΕ απο οπου μπηκε και εφτασε στην Γαλλια!! Τι το παραλογο δηλαδη?

Καλυτερα θα ηταν να ψαχνετε να βρειτε ολα αυτα τα Δουβλινα (Κανονισμός �Δουβλίνο II� (http://europa.eu/legislation_summaries/justice_freedom_security/free_movement_of_persons_asylum_immigration/l33153_el.htm)), τις οριτζιναλ αποφασεις, οι οποιες και ειναι αναρτημενες στο διαδικτυο κα μετα να αναμασατε τα μπλοκς....αν το κρινετε σωστο μετα την αναγνωση του οριτζιναλ!

αν δεν το κανετε ........καλα να παθετε!!


Φϊλε άσε τη Γαλλία, πιάσε Γερμανία, Ολλανδία και κάποιες άλλες.
Είναι αυτές χώρες εισόδου λαθρομεταναστών; Η ΓΑλλία όταν απομυζούσε τις χώρες του Μαγκρέμπ καλά ήταν;

Από που θα μπουν οι λάθρο; Από τα δικά μας σύνορα που είναι αχανή. Οι ####κες οι Γερμανοί παίζουν το παιχνίδι όπως τους αρέσει. Πολύ το διασκέδασα όταν οι Γερμανοί της Frontex αρνήθηκαν να συμμετέχουν επειδή οι δικοί μας κακομεταχειρίζονται τους λάθρο. Γιατί δεν πάνε από την άλλη μεριά προς ανατολάς να εμποδίσουν το πέρασμα στη χώρα μας; Αυτοί φώναξαν το εργατικό δυναμικό όταν το χρειάστηκαν.
Τώρα που δε θέλουν άλλους ξένους έριξαν το μπαλλάκι στους τεμπέληδες του Νότου. Κι ο δικός μας καραγκιόζης ως ΥΠΕΞ συμφώνησε τότε.

Κι όσο έχω εσένα που διαβάζεις τα "ορίτζιναλ" και τα ερμηνεύεις κατά το δοκούν, δε χρειάζεται να τα ψάχνω ;) Μου δίνεις αμέσως το πάτημα....

Jefe
20-05-2011, 16:34
Όχι ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνουμε όλα,:(:o
λογικά θα πάνε φυλακή και θα τους φάνε τα ελληνικά μπουμπούκια εκεί μέσα:rolleyes:




http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6A81F2AC-1C2B-11E0-A21D-0016E66A7C4E})



Jefe

geolag
20-05-2011, 16:58
Μπορούμε κι εμείς να κάνουμε κάποια πράγματα. Πχ, σήμερα πήγα σε ένα σούπερ μάρκετ που μόλις άνοιξε στη γειτονιά μου. Υπήρχαν αυτοκίνητα πάνω στο πεζοδρόμιο που υποχρέωναν τον πεζό να κατεβεί στο δρόμο, ο οποίος είναι λίαν επικίνδυνος.
Μίλησα αμέσως με την υπεύθυνη του καταστήματος και μου είπε ότι έχουν ζητήσει από το δήμο να μπουν κάποια καγκελάκια. Θα τ
έχω το νου μου.

Μπορούμε να βοηθήσουμε κι εμείς σε απλά πράγματα και δεν είναι ανάγκη για ψύλλου πήδημα να φωνάζουμε την αστυνομία.

Συμφωνώ ότι η αστυνομία είναι για πιο σοβαρά θέματα.Πριν καλέσω την αστυνομία πήγα στο δήμο πάνω από 10 φορές για τα κάγκελα που λες.Τις μισές μου έλεγαν ότι είναι παράνομα(και έχουν δίκιο) και τις άλλες μισές ότι δεν έχουν λεφτά να πληρώσουν εργολάβο να τα βάλει όταν υπάλληλοι του δήμου είναι μόνο διοικητικοί πλέον οι οποίοι θα βγουν από το γραφείο μόνο για δική τους δουλειά.
Μία φορά διαμαρτυρήθηκα σε δίποδο ζώο οδηγό ιχ να μετακινήσει το αυτοκίνητο του πιο μπροστά στο μαγαζί που είχε δικό του χώρο στάθμευσης γιατί στο πεζοδρόμιο ενοχλούσε την διέλευση των πεζών και μόνο που δεν με έδειρε.
Είμαστε σε χώρα όπου ο καθένας κάτι ότι θέλει γιατί ξέρει ότι οι νόμοι είναι μόνο για να γεμίζουν τα ΦΕΚ

GeorgeP
20-05-2011, 18:39
Φϊλε άσε τη Γαλλία, πιάσε Γερμανία, Ολλανδία και κάποιες άλλες.
Είναι αυτές χώρες εισόδου λαθρομεταναστών; Η ΓΑλλία όταν απομυζούσε τις χώρες του Μαγκρέμπ καλά ήταν;

Από που θα μπουν οι λάθρο; Από τα δικά μας σύνορα που είναι αχανή. Οι ####κες οι Γερμανοί παίζουν το παιχνίδι όπως τους αρέσει. Πολύ το διασκέδασα όταν οι Γερμανοί της Frontex αρνήθηκαν να συμμετέχουν επειδή οι δικοί μας κακομεταχειρίζονται τους λάθρο. Γιατί δεν πάνε από την άλλη μεριά προς ανατολάς να εμποδίσουν το πέρασμα στη χώρα μας; Αυτοί φώναξαν το εργατικό δυναμικό όταν το χρειάστηκαν.
Τώρα που δε θέλουν άλλους ξένους έριξαν το μπαλλάκι στους τεμπέληδες του Νότου. Κι ο δικός μας καραγκιόζης ως ΥΠΕΞ συμφώνησε τότε.

Κι όσο έχω εσένα που διαβάζεις τα "ορίτζιναλ" και τα ερμηνεύεις κατά το δοκούν, δε χρειάζεται να τα ψάχνω ;) Μου δίνεις αμέσως το πάτημα....


Μονον εμεις εχουμε θαλασσια ¨η ηπειρωτικα συνορα για εισοδο λαθρομεταναστων?
Η Βουλγαρια, που εχει και αναπτυξη, δεν εχει? Η ιταλια δεν εχει? η Ισπανια δεν εχει? Η Μαλτα δεν εχει?
Αυτοι γιατι το υπεγραψαν????

Εγω ερμηνευω κατα το δοκουν ¨η εσυ μεταφερεις οτι διαβαζεις χωρις να διαβαζεις το eurolex πρωτα?
Εχεις καταλαβει οτι ανηκουμε στην ΕΕ και δεν μπορουμε να κανουμε του κεφαλιου μας?
Οταν το υπογραφουν ολες οι χωρες, ακομα και οι αμεσες ενδιαφερομενες οπως αναφερω πιο πανω, εμεις πως θα αποτελεσουμε εξαιρεση?

Μην μου μεταφερεις τα λεγομενα/αντιληψεις του π@π@ρ@ αεργου και ανικανου Τσιπρα και του αλλου Παπαρηγοπουλεϊκου μυρικαστικου!!!
Ειναι μονοι τους, παντελως μονοι τους, αυτοι και το 10% τους.... με το ζορι!!

ortho
20-05-2011, 20:02
Μονον εμεις εχουμε θαλασσια ¨η ηπειρωτικα συνορα για εισοδο λαθρομεταναστων?
Η Βουλγαρια, που εχει και αναπτυξη, δεν εχει? Η ιταλια δεν εχει? η Ισπανια δεν εχει? Η Μαλτα δεν εχει?
Αυτοι γιατι το υπεγραψαν????

Εγω ερμηνευω κατα το δοκουν ¨η εσυ μεταφερεις οτι διαβαζεις χωρις να διαβαζεις το eurolex πρωτα?
Εχεις καταλαβει οτι ανηκουμε στην ΕΕ και δεν μπορουμε να κανουμε του κεφαλιου μας?
Οταν το υπογραφουν ολες οι χωρες, ακομα και οι αμεσες ενδιαφερομενες οπως αναφερω πιο πανω, εμεις πως θα αποτελεσουμε εξαιρεση?

Μην μου μεταφερεις τα λεγομενα/αντιληψεις του π@π@ρ@ αεργου και ανικανου Τσιπρα και του αλλου Παπαρηγοπουλεϊκου μυρικαστικου!!!
Ειναι μονοι τους, παντελως μονοι τους, αυτοι και το 10% τους.... με το ζορι!!


Γιώργο δε μεταφέρω λεγόμενα κι αντιλήψεις κανενός. Εχω μάτια και βλέπω κι αυτιά κι ακούω.
Οσο το ότι δε μπορούσαν να μην υπογράψουν τα ακούω βερεσέ. Οντας εδώ που είμαστε έπρεπε να εξασφαλίσουν δικλείδες ότι δε θα φορτωθούμε εμεις όλους τους λάθρο. Καλά είναι να φωνάζουν για ανθρώπινα δικαιώματα κι αλληλεγγύη, αλλά να μη βγάζουν την ουρίτσα τους απ'έξω.

Δεν νομίζω να άρεσε στους Γερμανούς να δουν το κέντρο του Βερολίνου να έχει τα χάλια του κέντρου της Αθήνας. Αυτοί φρόντισαν να μη συμβεί αυτό, οι δικοί μας τι έκαναν;

jarhead
20-05-2011, 21:11
Καλησπέρα Σωκράτη! Απ'ότι φαίνεται βγήκαν οι μάγκες στο σεργιάνι!;)

Γεια σου και σενα Γιαννη γκουλαρα με την μερσεντες(παρμενο απο το χαρρυ κλυν) μην παρεξηγεις:sm7::sm7::sm7:

GeorgeP
20-05-2011, 21:12
Γιώργο δε μεταφέρω λεγόμενα κι αντιλήψεις κανενός. Εχω μάτια και βλέπω κι αυτιά κι ακούω.
Οσο το ότι δε μπορούσαν να μην υπογράψουν τα ακούω βερεσέ. Οντας εδώ που είμαστε έπρεπε να εξασφαλίσουν δικλείδες ότι δε θα φορτωθούμε εμεις όλους τους λάθρο. Καλά είναι να φωνάζουν για ανθρώπινα δικαιώματα κι αλληλεγγύη, αλλά να μη βγάζουν την ουρίτσα τους απ'έξω.

Δεν νομίζω να άρεσε στους Γερμανούς να δουν το κέντρο του Βερολίνου να έχει τα χάλια του κέντρου της Αθήνας. Αυτοί φρόντισαν να μη συμβεί αυτό, οι δικοί μας τι έκαναν;


σου ξαναλεω δεν ειμαστε μονοι μας σε αυτο!!!

Αφου το υπεγραψαν ΟΛΟΙ η Ελλαδα δεν μπορουσε να κανει διαφορετικα διοτι θα ειχε άλλες ''κυρωσεις'' υπο μορφη πιεσεων, χρηματοδοτησεων κ.λ.π!!

Αμα ακους το ενα και το άλλο βερεσε δεν μπορουμε να συζητησουμε!

ortho
20-05-2011, 21:51
σου ξαναλεω δεν ειμαστε μονοι μας σε αυτο!!!

Αφου το υπεγραψαν ΟΛΟΙ η Ελλαδα δεν μπορουσε να κανει διαφορετικα διοτι θα ειχε άλλες ''κυρωσεις'' υπο μορφη πιεσεων, χρηματοδοτησεων κ.λ.π!!

Αμα ακους το ενα και το άλλο βερεσε δεν μπορουμε να συζητησουμε!


Ολα κρίνονται εκ του αποτελέσματος Γιώργο, κι όλοι!
Υποτίθεται ότι οι πολιτικοί είναι εδώ για να προβλέπουν και να σχεδιάζουν το μέλλον της χώρας και του λαού της.
Δυστυχώς, μόνο αυτό δεν έγινε κι όχι μόνο στο θέμα της λαθρομετανάστευσης.

Αν και ποτέ δεν υπήρξα ενάντια στην ΕΕ, τώρα πιά γίνεται εμφανές ότι το μόνο όφελος της ένταξης ήταν το χρήμα κι αυτό δε χρησιμοποιήθηκε σωστα, αλλά γέμισε τις τσέπες κάποιων. Παραδώσαμε το μέλλον μας σε κάποιους τεχνοκράτες κι όντας μιά κουκίδα στο χάρτι απωλέσαμε κάθε δυνατότητα χάραξης της πολιτικής μας. Οι "ηγέτες" μας έγιναν διαχειριστές συμφερόντων και σίγουρα όχι του συνόλου του λαού μας.

Τώρα πιά δεν ξέρω αν το κολύμπι θα μας σώσει....

yannis
23-05-2011, 15:24
Εγώ, από μεριά μου θα πω ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!
Και επειδή τους έπιασαν...
Και για ότι πάθουν... αλλά... το σημαντικότερο...
Μπράβο, γιατί παρ' όλες τις διαφορές απόψεων, δεν καταδεχτήκατε να συμφωνήσετε με ένα "ξέπλυμα" και τις αηδίες που έγραψε.;)