PDA

View Full Version : GR2CZ - Father's report


Doc
20-05-2011, 22:53
Moto Forum - GR2CZ - Father's report (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=117668)


http://www.bmwbikers.org/forum/showthread.php?t=14742

adventure
20-05-2011, 23:23
Πραγματικά πολύ όμορφο ταξιδιωτικό με πολύ συναίσθημα και όμορφες φωτογραφίες .

Πάντα τέτοια .


:) :) :)

siraxanz
21-05-2011, 15:41
Αγαπητε μοτοφίλε Κώστα, πολύχρονος κατ'αρχην!

Διάβασα και ευχαριστήθηκα, είμαι κ εγώ πατέρας μονουιού 17ετους, αγαπημενου και μοτοσυντροφου ενίοτε!
Ευχομαι ο γιός σου να έχει την καλύτερη μοτοσυκλετιστική καρριέρα!
Με την ευκαιρία θελω να ξέρεις ότι βρήκα το δρόμο με τους χάρτες στο ζούμο, ηταν το ταξιδιωτικό σου στην Ιορδανία που μου εδωσε το εναυσμα να ψαχτώ.

Οταν βρεις τον χρόνο, βάλτο κανονικά το θεμα και στο φορουμ μας, γιατί το αδικείς με απλή καταχώρηση :)

Doc
21-05-2011, 17:05
να είσαι καλά φίλε,

παιδιά ΔΕΝ γίνεται να το κάνω, είναι πάνω από δίωρο να το κάνω και δεν έχω τόσο χρόνο για μοίρασμα, μέτρα μαζί μου

1/ το έγραψα πρώτα στα τσέχικα [στο site έχει ήδη πάνω από 4.000 αναγνώσεις]
συγγραφή = 3 μέρες + ανέβασμα 3 ώρες
2/ μετάφραση και διόρθωση στα ελληνικά = 3 ημέρες
+ ανέβασμα σε δύο σελίδες μία "ανοικτού τύπου" = μοτο.γρ και μία "κλειστού τύπου" χιχιχχι αλλά έτσι είναι να σας πάρει ο διάολος :sm7: όλους τους admins!!!!! - δεν φταίμε εμείς οι χρήστες για το ότι πρέπει να είμαστε χωρισμένοι σε δέκα διαφορετικά φόρουμ για ένα αντίκειμενο
λοιπόν το ανέβαζα επί τετραώρου ταυτόχρονα και στα δύο, ξενύχτησα μέχρι τις 03.30

3/ το να το ανεβάσω εδώ, θέλει άλλες δύο ώρες, που είναι πολλύς κόπος παραπάνω, από ένα κλικ επιπλέον για κάθε χρήστη που ενδιαφέρεται πραγματικά, όλα τα άλλα είναι ...... "μικροκομματικά"

Και εάν δεν μπορεί ο χρήστης να συμβιβαστεί, ότι δεν είναι σε άσπρο φόντο ή μαύρο φόντο ή γκρι η σελίδα, όπως την συνηθίζει, ας μην το διαβάσει, δικό του πρόβλημα, οπότε ......
και μην το παρεξηγεί κανείς
δεν παρακαλώ κανέναν να το διαβάσει ή δεν το σκέφτομαι εγωιστικά "το σιτε μου, μας, άλλων" - δεν με ενδιαφέρουν πραγματικά, είμαι -από πολύ καιρό το έχω δηλώσει - υπεράνω αυτών των διαμάχων

δεν πληρώνομαι για συγγραφή

εξάλλου Το θανάσιμο τρίπτυχο - Αγορά / Forum (http://www.bmwbikers.org/forum/showthread.php?t=14762), απλά να σεβόμαστε τον χρόνο και τον κόπο όλων μας

δεν γίνεται βρε παιδιά όλα να τα έχουμε και στο σιτε μας [μία και είναι ο άνθρωπος μέλος και σε εμάς], αυτό εδώ είναι ένα φόρουμ για χομπίστες, για πληροφορίες κτλ. οπότε εξ'ορισμού μαζεύει και πηγές από το διαδίκτυο προς τέρψιν των χρηστών - δεν είναι λέσχη, δεν είναι ιδιοκτησία κτλ.

λοιπόν, σε αυτούς που δεν τους φτάνει ένα απλό λινκ [τους αδικεί ή πώς] έχω κάτι πολύ έξυπνο να αντιπροτείνω!!!

σας δίνω την άδειά μου να θυσιάσετε ένα δίωρο/τρίωρο από το χρόνο σας και να μεταφέρετε με απλό copy/paste το κείμενο και τις φωτό από το μοτο.γρ εδώ, αλλά τώρα θα βάλετε το δικό σας χρόνο, όχι του αλλουνού!!!!
:sm7:


για να δούμε, θα είστε τόσο ευαίσθητοι ως προς το να μην αδικηθεί το φόρουμ?!?!!??


τα γράφω φιλικά, γιατί δέχτηκα και Π.Μ. από κάποιον άλλο με το ίδιο αίτημα οπότε απαντώ εδώ, να προλάβω να απαντήσω δημόσια σε [κατά την γνώμη μου] τα αυτονόητα

εάν το ταξιδιωτικό αξίζει, θα διαβαστεί όπου και είναι, εάν δεν είναι ευχάριστο, καλώς και δεν μπήκε σε 40 μοτοσιτε

Καλό ΣΚ



έχω κάνει πολύ κόπο με το ίδιο για το GR2JOR, που το έβαλα και εδώ, τότε έφαγα όλη την ημέρα, να ικανοποιήσω το αίτημα, αλλά πραγματικά παιδιά, είναι κουραστικό

siraxanz
21-05-2011, 18:51
Ωραίος, αυτά που έγραψες σε απάντηση μου, τα είχα ήδη σκεφτεί.
Ενοούσα ότι αδικειται η μοτο-ιστορία σας, πατέρα κ γιού! :)

Doc
21-05-2011, 18:59
Ωραίος, αυτά που έγραψες σε απάντηση μου, τα είχα ήδη σκεφτεί.
Ενοούσα ότι αδικειται η μοτο-ιστορία σας, πατέρα κ γιού! :)

ah!! OK...

δεν πειράζει, εμείς.... την έχουμε ζήσει!! [κυρίως]

Υ.Γ. χαίρομαι που συμφωνείς στα υπόλοιπα. όταν θα γίνουμε πολλοί με τέτοια σκέψη, θα κάνουμε ένωση όλων των φόρουμ και τέρμα!!!
υπό διοίκηση δημόσια/ΒΜW/ΔΞ/ΔΑ/μέλη εναλλάξ κάτι τέτοιο

princess
21-05-2011, 19:12
Γελασα και συγκινήθηκα μαζι σας.Μακάρι όλοι οι πατεράδες εδω μέσα να έχουν τη δυνατότητα να το ζήσουν αυτο,αν και γω γκρινιαζω απο τώρα στον μεγάλο μου γιο που είναι αντίγραφο του πατέρα του να μην πάρει μηχανή.Τέλος πάντων αυτο είναι άλλη ιστορία.Κώστα να είσαι πάντα καλα να ταξιδευεις και να επιστρεφεις ασφαλής σε αυτούς που σε αγαπούν.Ελπίζω συντομα να χρησιμοποιήσουμε τις πληροφορίες που μας δίνεις μέσα απο την αφήγηση σου.Πατέρας και γιος να χετε καλούς δρόμους.Αλήθεια ο Νίκος είναι μέλος του forum?;):):)

princess
21-05-2011, 19:16
Παραλίγο να το ξεχάσω,πολυχρονος να είσαι,πάντα γερός και δυνατός,να ταξιδευεις και να χαίρεσαι τη ζωη σου.Και του χρόνου με υγεία.:sm7:

Doc
21-05-2011, 21:46
Γελασα και συγκινήθηκα μαζι σας.Μακάρι όλοι οι πατεράδες εδω μέσα να έχουν τη δυνατότητα να το ζήσουν αυτο,αν και γω γκρινιαζω απο τώρα στον μεγάλο μου γιο που είναι αντίγραφο του πατέρα του να μην πάρει μηχανή.Τέλος πάντων αυτο είναι άλλη ιστορία.Κώστα να είσαι πάντα καλα να ταξιδευεις και να επιστρεφεις ασφαλής σε αυτούς που σε αγαπούν.Ελπίζω συντομα να χρησιμοποιήσουμε τις πληροφορίες που μας δίνεις μέσα απο την αφήγηση σου.Πατέρας και γιος να χετε καλούς δρόμους.Αλήθεια ο Νίκος είναι μέλος του forum?;):):)

ναι, είναι μέλος, αρκετά παθητικό μέλος, όπως και στο "βασικό μου φόρουμ" bmwbikers
με nickname look


ευχαριστώ για τα ζεστά σου λόγια

Strats
22-05-2011, 08:39
Κώστα, δεν ξέρεις πόσο συγκινήθηκα, βλέπεις, έχω κι εγώ ένα γιο που τώρα είναι 8, τον οποίο υπεραγαπώ, και φαντάστηκα μέσα από το ταξίδι σου, τι συγκινήσεις μπορεί να πάρουμε σε λίγα χρόνια :) Να είστε πάντα καλά, να κάνετε κι άλλα ταξίδια μαζί, και πάντα όρθιοι!

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
22-05-2011, 12:54
ναι, είναι μέλος, αρκετά παθητικό μέλος, όπως και στο "βασικό μου φόρουμ" bmwbikers
με nickname look


ευχαριστώ για τα ζεστά σου λόγια


Doc, μήπως να τον έψηνες να γράψει και αυτός για το συγκεκριμένο ταξίδι;
Θα ήταν πολύ χρήσιμο να βλέπαμε και την δική του ματιά σε αυτή την εμπειρία. Έχουμε και παιδιά βλέπεις...

Doc
22-05-2011, 16:50
Doc, μήπως να τον έψηνες να γράψει και αυτός για το συγκεκριμένο ταξίδι;
Θα ήταν πολύ χρήσιμο να βλέπαμε και την δική του ματιά σε αυτή την εμπειρία. Έχουμε και παιδιά βλέπεις...

θα γράψει, θα γράψει, απλά τώρα προέχουν άλλα [εξεταστική κτλ.]

man gs
22-05-2011, 19:32
Πραγματικο Βαπτισμα Του Πυρος για το παλικαρι σου. Να ειστε γεροι να γραφετε χλμ και μαζι και μονοι σας.

panGS
24-05-2011, 02:10
:sm8::sm8::sm8: