PDA

View Full Version : Πωλείται κάρτα γραφικών Asus ΕΝ-GTX560TI 1GB PCI-E


blast
23-05-2011, 14:23
Είναι σαν καινούργια την έχω χρησιμοποίηση για λιγότερο από μια μέρα. Την είχα πάρει πριν 2 μήνες και από τότε την έχω και κάθετε μέσα στο κουτί της.. Την είχα αγοράσει 270 ευρώ και την δίνω για να φεύγει 200 ευρώ για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να την δείτε και εδώ ευχαριστώ



ASUS ENGTX560TI/2DI/1GD5 1GB PCI-E RETAIL - ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ - E-SHOP.GR (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513518)

blast
03-06-2011, 12:33
Δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα!

Jefe
03-06-2011, 13:14
Kαλοπούλητη!




Jefe

blast
10-06-2011, 18:22
νεα τιμη 190 ευρω

NLS
10-06-2011, 18:53
Αν κάνεις μια γενναία κάθοδο ενημέρωσε με μπορεί να με ενδιαφέρει.
Η τωρινή τιμή είναι σαν καινούρια χωρίς ΦΠΑ.

Ευχαριστώ.

Gemat
10-06-2011, 20:44
Είναι σαν καινούργια την έχω χρησιμοποίηση για λιγότερο από μια μέρα. Την είχα πάρει πριν 2 μήνες και από τότε την έχω και κάθετε μέσα στο κουτί της.. Την είχα αγοράσει 270 ευρώ και την δίνω για να φεύγει 200 ευρώ για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να την δείτε και εδώ ευχαριστώ



ASUS ENGTX560TI/2DI/1GD5 1GB PCI-E RETAIL - ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ - E-SHOP.GR (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513518)



Απο περιεργεια, γιατι τη πουλας ??

Ειναι απο τις καλυτερες καρτες της αγορας για τη τιμη της αυτη τη στιγμη...

οσο αφορα τη τιμη, τα 190 ευρω δεν ειναι πολλα για τη συγκεκριμενη καρτα και αν και δεν αποτελει ευκαιρια σιγουρα ειναι καλη αγορα!

blast
12-06-2011, 09:22
Την πουλάω τόσο μιας κ την χρησιμοποίησα μόνο μια φορά! Άρα ουσιαστικά είναι καινούργια η κάρτα! Ο λόγος που την πουλάω είναι ότι την έβαλλα πάνω στο pc μου το οποίο φοράει επεξεργαστή Intel Core στα 2,4ghz κ δεν είδα καμιά ουσιαστικά διαφορά ( ο υπολογιστείς μου έχει κλείσει 5αετια κ βαλέ) κ ότι κ η παλιά μου κάρτα δεν ήταν καμία της πλάκας (GF 8800 GTX)
. Πολλοί φίλοι μου είπαν ότι ο λόγος που δεν είδα κ ουσιαστική διαφορά ήταν ότι το pc μου είναι παλιό. Προσπάθησα να στήσω ένα καινούργιο μηχάνημα αλλά δεν παίζουν χρήματα και από να την έχω να κάθεται προτιμώ να την πουλήσω. Δίνεται μαζί και το τιμολόγιο αγοράς οπότε όποιος την πάρει θα έχει κ την εγγυηση.

NLS
14-06-2011, 14:13
Λοιπόν το PC σου δεν μοιάζει τόσο ανίσχυρο. Ίσως δεν έχεις οθόνη με την κατάλληλη ανάλυση για να δεις διαφορά (πχ. 1920x1080). Βρίσκεις πολύ φτηνά τέτοιες οθόνες σήμερα.

Η 8800GTX (είχα και εγώ δυο - έχω ακόμα τη μια η άλλη κάηκε) είναι πολύ δυνατή κάρτα ακόμα και σήμερα αλλά πραγματικά απέχει πολύ από την 560.

Μπορείς αν το μηχάνημα σου παίρνει δυο PCIexpress γρήγορες (για VGA) να βάλεις και τις δυο και η 8800GTX να πάρει επάνω της τα physics (PhysX). Το έχω κάνει εγώ.

Από εκεί και πέρα το ότι μπήκε μια φορά ή δέκα στο μηχάνημα δεν μετράει για μια κάρτα γραφικών... δεν έχει φθορά (άντε να ήθελαν καθάρισμα τα ανεμηστηράκια) αλλά ΑΝ επιμένεις να την πουλήσεις πρέπει να μετράς χαμηλότερα από την τιμή της κάρτας ΧΩΡΙΣ το ΦΠΑ, όχι ΜΕ αυτό.

Ο λόγος είναι απλός. Θα προτιμήσουν όλοι αυτόν που μπορεί ακριβώς να πουλήσει έτσι (εγώ πχ. που μπορώ και έχω τιμολόγια δεν βλέπω έκπτωση στην πώληση σου έναντι σε μια καινούρια και αντίστοιχα αν έπαιρνα τέτοια καινούρια -στην ίδια τιμή- όταν την ξαναπούλαγα θα ξεκίναγα πολύ πιο χαμηλά).

Καλοπούλητη, η αρχική μου πρόταση παραμένει.

Gemat
14-06-2011, 14:29
Λοιπόν το PC σου δεν μοιάζει τόσο ανίσχυρο. Ίσως δεν έχεις οθόνη με την κατάλληλη ανάλυση για να δεις διαφορά (πχ. 1920x1080). Βρίσκεις πολύ φτηνά τέτοιες οθόνες σήμερα.

Η 8800GTX (είχα και εγώ δυο - έχω ακόμα τη μια η άλλη κάηκε) είναι πολύ δυνατή κάρτα ακόμα και σήμερα αλλά πραγματικά απέχει πολύ από την 560.

Μπορείς αν το μηχάνημα σου παίρνει δυο PCIexpress γρήγορες (για VGA) να βάλεις και τις δυο και η 8800GTX να πάρει επάνω της τα physics (PhysX). Το έχω κάνει εγώ.

Από εκεί και πέρα το ότι μπήκε μια φορά ή δέκα στο μηχάνημα δεν μετράει για μια κάρτα γραφικών... δεν έχει φθορά (άντε να ήθελαν καθάρισμα τα ανεμηστηράκια) αλλά ΑΝ επιμένεις να την πουλήσεις πρέπει να μετράς χαμηλότερα από την τιμή της κάρτας ΧΩΡΙΣ το ΦΠΑ, όχι ΜΕ αυτό.

Ο λόγος είναι απλός. Θα προτιμήσουν όλοι αυτόν που μπορεί ακριβώς να πουλήσει έτσι (εγώ πχ. που μπορώ και έχω τιμολόγια δεν βλέπω έκπτωση στην πώληση σου έναντι σε μια καινούρια και αντίστοιχα αν έπαιρνα τέτοια καινούρια -στην ίδια τιμή- όταν την ξαναπούλαγα θα ξεκίναγα πολύ πιο χαμηλά).

Καλοπούλητη, η αρχική μου πρόταση παραμένει.

+1

blast
14-06-2011, 19:33
Λοιπόν το PC σου δεν μοιάζει τόσο ανίσχυρο. Ίσως δεν έχεις οθόνη με την κατάλληλη ανάλυση για να δεις διαφορά (πχ. 1920x1080). Βρίσκεις πολύ φτηνά τέτοιες οθόνες σήμερα.

Η 8800GTX (είχα και εγώ δυο - έχω ακόμα τη μια η άλλη κάηκε) είναι πολύ δυνατή κάρτα ακόμα και σήμερα αλλά πραγματικά απέχει πολύ από την 560.

Μπορείς αν το μηχάνημα σου παίρνει δυο PCIexpress γρήγορες (για VGA) να βάλεις και τις δυο και η 8800GTX να πάρει επάνω της τα physics (PhysX). Το έχω κάνει εγώ.

Από εκεί και πέρα το ότι μπήκε μια φορά ή δέκα στο μηχάνημα δεν μετράει για μια κάρτα γραφικών... δεν έχει φθορά (άντε να ήθελαν καθάρισμα τα ανεμηστηράκια) αλλά ΑΝ επιμένεις να την πουλήσεις πρέπει να μετράς χαμηλότερα από την τιμή της κάρτας ΧΩΡΙΣ το ΦΠΑ, όχι ΜΕ αυτό.

Ο λόγος είναι απλός. Θα προτιμήσουν όλοι αυτόν που μπορεί ακριβώς να πουλήσει έτσι (εγώ πχ. που μπορώ και έχω τιμολόγια δεν βλέπω έκπτωση στην πώληση σου έναντι σε μια καινούρια και αντίστοιχα αν έπαιρνα τέτοια καινούρια -στην ίδια τιμή- όταν την ξαναπούλαγα θα ξεκίναγα πολύ πιο χαμηλά).

Καλοπούλητη, η αρχική μου πρόταση παραμένει.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και για το κόπο σου ! Θα κοιτάξω να κάνω αυτό που μου είπες! :):)

NLS
14-06-2011, 20:54
Αν έχεις καμιά αστεία οθόνη 1280x1024 (πχ. 17άρα), μια νέα wide 1680x1050 ή ακόμα καλύτερα 1920x1080 είναι ΣΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.

Και φυσικά σύνδεση DVI/HDMI ΟΧΙ VGA (αυτό από μόνο του αλλάζει πολλά).