PDA

View Full Version : Χαζο πτώση!!


Trolis
24-05-2011, 12:42
Πρώτη φορά που επικοινωνώ με το forum και αυτό για πτώση!!!!:mad:

Μόλις πριν ένα μήνα απέκτησα το G650 GS του 2009 αλλα δυστυχώς η μοίρα που επιφύλασσε γρήγορη γνωριμία με την άσφαλτο.

Προηγούμενη Τετάρτη πηγαίνοντας στη δουλεια και ενω βρίσκομαι σε φαρδύ δρόμο μονής κατευθυνσης κινούμαι αριστερά και πίσω από αυτοκίνητο με σκοπό να προσπεράσω. Ξαφνικά και ενώ είμαι ήδη σχεδόν στο μέσο του αυτοκινήτου, η κα. επιχειρεί να στρίψει σε στενό που απαγορεύεται, αλλά δεν έχει αντιληφθεί το απαγορευτικό. Φρενάρω όσο μου επέτρεπε το απότομο της αλλαγής και ειδικά σε δρόμο που γνωρίζω άριστα και δυστυχώς βρίσκω την κα στην αριστερή μεριά του αυτοκινήτου, δεξιά δικιά μου με αποτέλεσμα να χάσω την ισοροππία και να πέσω αγκαλιά με το GS μου. Ευτυχώς τη γλύτωσα με ένα διαστρεμματάκι και κάτι γρατζουνιές ενώ το ¨κορίτσι¨ θα χρειαστεί νέο ψυγείο, τιμόνι, πίσω φρένο και λίγα βαψιματάκια (σύνολο περίπου 1300€).:yz

Η κα κλονίστηκε περισσότερο από μένα, με συνόδεψε στο νοσοκομείο και τώρα περιμένω να τηρήσει τα όσα μου είπε μετά το ατύχημα σε ότι αφορά τις ζημιές. Ευτυχώς το περιστατικό καταγράφηκε και απο Τροχαία και από Οδικες βοηθεις και των 2.

Τώρα περιμένω τις ασφαλιστικές και έχω το "κορίτσι" στον Παναγιωτόπουλο. Φαντάζομαι έκανα την καλύτερη επιλογή ε?????:confused:


Καλώς σας βρήκα και πάλι!!!

adventure
24-05-2011, 12:49
Περαστικά σου Αποστόλη .

:(

Αν και άτυχος με την πτώση είσαι γερός με τα λιγότερα αυτό μετράει .

:) :)

Για τη μηχανή σου νομίζω ότι έκανες αυτά που έπρεπε και από τη στιγμή που έγινε καταγραφή του συμβάν από τη τροχαία όλα ΟΚ .

:) :)

Πέρνα και από τα νέα μέλη για το επίσημο καλωσόρισμα στο φόρουμ .

:) :)

NLS
24-05-2011, 12:53
Πέρα του ότι αυτά τα έπαθες επειδή έχεις BMW, περαστικά και η μοτό θα γίνει καινούρια.

Δήλωση έκανε έτσι;

pkiriakos
24-05-2011, 12:57
Περαστικά φίλε μου και άλλο κακό να μην σε βρεί.

Trolis
24-05-2011, 12:58
Δεν έκανε φιλική, ωστόσο στην οδική δεν δήλωσε τίποτε για υπαιτιότητα. Έχω μόνο το λόγο της ότι θα τα βρούνε οι εταιρίες μεταξύ τους και την τρομάρα της, όταν με είδε κάτω γιατί είχε παρόμοιο συμβάν με δικό της άνθρωπο.

Ελπίζω να τα τηρήσει για να μην τρέχουμε...

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση παιδιά.;)

264George
24-05-2011, 15:24
Καλώς ήρθες λοιπόν. .

Όλοι έχουν αργά ή γρήγορα πτώσεις, μην πτοείσαι !

Μικρό το κακό, αφού είσαι εσύ καλά . . :cool:

erasel
24-05-2011, 15:55
Αφού είσαι καλά στην υγεία σου όλα τα άλλα είναι τίποτα!:cool:

Arkas
24-05-2011, 15:55
Δεν έκανε φιλική, ωστόσο στην οδική δεν δήλωσε τίποτε για υπαιτιότητα. Έχω μόνο το λόγο της ότι θα τα βρούνε οι εταιρίες μεταξύ τους και την τρομάρα της, όταν με είδε κάτω γιατί είχε παρόμοιο συμβάν με δικό της άνθρωπο.

Ελπίζω να τα τηρήσει για να μην τρέχουμε...

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση παιδιά.;)
Ποια είναι η ασφαλιστική της κυρίας;

steliosx
24-05-2011, 15:59
Περαστικά σου φίλε μου και καλή ανάρρωση. Αυτά έχει σημασία. Τα μοτόρια ξαναφτιάχνονται! ;)

Albatros
24-05-2011, 17:48
Περαστικά φίλε μου,
η δήλωση "θα τα βρούνε οι Ασφ. εταιρίες" δεν με ενθουσιάζει...
:hmmm:

MARK
24-05-2011, 17:51
Περαστικά και να μην σου ξανατύχει τίποτα....;)

manousos
24-05-2011, 18:15
Σιδερενιος φιλε μου.

taksidiotis
24-05-2011, 18:43
περαστικα σου και γρηγορα ξανα στα χερια σου η μηχανη.
αυτο ομως που εγραψες οτι δεν εγινε φιλικη δηλωση δεν μου αρεσε

kostasx
25-05-2011, 09:17
Περαστικά φίλος..:)
Ποτέ μην βασίζεσαι στον λόγο του άλλου σε τέτοιες περιπτώσης;)
Επλίζω η περιπέτεια σου να έχει αίσιο τέλος:)

Trolis
25-05-2011, 12:48
ΕΘΝΙΚΗ ΑΥΤΗ, ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΕΓΩ