PDA

View Full Version : Πάρκο Τρίτση


ckk
29-05-2011, 09:23
Με τα δέντρα του, τρενάκια του, τα αλογάκια του, τις άμαξές του, τα λούνα παρκ του, τις παιδικές χαρές του, τα events του (οικολογικά και διαφημιστικά), τα ποδήλατα, τους joggers, τα ποταμάκια του, τις γεφυρούλες του, τις καφετέριες και τα αναψυκτήριά του, τις τοποθεσίες για πικ – νικ, τις λίμνες του, τα παπάκια του, τις χελώνες του, τα ερπετά του, τον ιστιότοπό του.

Δείτε το – επισκεφτείτε το, αξίζει. Μία από τις καλές προσπάθειες του συγχωρεμένου του Τρίτση, που αν και σχετικά εγκαταλελειμμένη στην τύχη της, τουλάχιστον φέρει το όνομα του δημιουργού της.


Εναλλακτική για ποδήλατα – ιδέα για πικ – νικ – συγκεντρώσεις με παιδιά κλπ.

ortho
29-05-2011, 17:25
Να΄σαι καλά! Δεν ήξερα καν ότι υπήρχε. Μπαίνει στον προγραμματισμό για επίσκεψη! Να ανακαλύψω μέρη που θα χρειαστούν λίαν συντόμως!;)

MARK
29-05-2011, 18:25
Thanks Χρήστο ;)

yannis
29-05-2011, 21:15
Ωραίο!!!!!!:)
Η υπόκρουση... φτερό στον άνεμο... δική σου?!?!?!?! :sm7:

mario
30-05-2011, 03:12
τόσο ομορφο φαινεται και είναι παρατημένο κρίμα

ckk
30-05-2011, 10:05
Ωραίο!!!!!!:)
Η υπόκρουση... φτερό στον άνεμο... δική σου?!?!?!?! :sm7:

Ταιριάζει, δεν το είχα σκεφτεί. Η υπόκρουση, La Dona e mobile, μπήκε για την κινούμενη Ειρήνη. Την ξεκούνησα να πάμε στο πάρκο, που είχα ακούσει τόσα καλά, εδώ και καιρό, από τον Frits.

Παιδιά, λίγο πιο καθαρό και τακτοποιημένο να ήταν, δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από αυτά του εξωτερικού. Επίσης πολύ εντύπωση μου έκανε όπως πέρασα από τα Νέα Λιόσια, η δημοτική παιδική χαρά και το υπόλοιπο εκεί συνονθύλευμα δραστηριοτήτων. Η καλύτερη παιδική χαρά, που έχω δει ποτέ – παντού.


Θα ξαναπάω οπωσδήποτε για ποδήλατο ή και απλή βόλτα. Ακούτε Frits - και λοιποί τρελοί των βασιλικών κτημάτων? (και εκεί βασιλικό κτήμα ήταν… τυχαίο?) Gsmaniac – gepol - Cοmmander και όσοι άλλοι κοντινοί???...

yannis
30-05-2011, 11:56
:sm8:

frits
30-05-2011, 14:05
Ταιριάζει, δεν το είχα σκεφτεί. Η υπόκρουση, La Dona e mobile, μπήκε για την κινούμενη Ειρήνη. Την ξεκούνησα να πάμε στο πάρκο, που είχα ακούσει τόσα καλά, εδώ και καιρό, από τον Frits.

Παιδιά, λίγο πιο καθαρό και τακτοποιημένο να ήταν, δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από αυτά του εξωτερικού. Επίσης πολύ εντύπωση μου έκανε όπως πέρασα από τα Νέα Λιόσια, η δημοτική παιδική χαρά και το υπόλοιπο εκεί συνονθύλευμα δραστηριοτήτων. Η καλύτερη παιδική χαρά, που έχω δει ποτέ – παντού.


Θα ξαναπάω οπωσδήποτε για ποδήλατο ή και απλή βόλτα. Ακούτε Frits - και λοιποί τρελοί των βασιλικών κτημάτων? (και εκεί βασιλικό κτήμα ήταν… τυχαίο?) Gsmaniac – gepol - Cοmmander και όσοι άλλοι κοντινοί???...

Γειά σου Χρήστο, χαίρομαι που σου άρεσε..:)
Εγώ πάω συνήθως καθημερινές (Δευτέρα ή Τετάρτη) αν και τώρα που πιάνουν οι ζέστες είναι "κάπως" σε σχέση με την Πάρνηθα.

Το πάρκο υπάρχει εκεί τουλάχιστον από το 1998, εγώ τότε το ανακάλυψα με την γέννηση της μικρής :rolleyes:,
Πιστεύω ότι τουλάχιστον μία φορά αξίζει να πάει κανείς, αν και η Κυριακή είναι μία μέρα που έχει πολύ κόσμο...πλέον.

ckk
30-05-2011, 14:18
Γειά σου Χρήστο, χαίρομαι που σου άρεσε..:)
Εγώ πάω συνήθως καθημερινές (Δευτέρα ή Τετάρτη) αν και τώρα που πιάνουν οι ζέστες είναι "κάπως" σε σχέση με την Πάρνηθα.

Το πάρκο υπάρχει εκεί τουλάχιστον από το 1998, εγώ τότε το ανακάλυψα με την γέννηση της μικρής :rolleyes:,
Πιστεύω ότι τουλάχιστον μία φορά αξίζει να πάει κανείς, αν και η Κυριακή είναι μία μέρα που έχει πολύ κόσμο...πλέον.


Κακή επικοινωνία των υπηρεσιών ή εγώ δεν έτυχε να δω κάτι.

Θα μου άρεσε να το ανακάλυπτα σπιθαμή προς σπιθαμή με το αγαπητό μας μέσο.

staga1200
30-05-2011, 14:43
Κακή επικοινωνία των υπηρεσιών ή εγώ δεν έτυχε να δω κάτι.

Θα μου άρεσε να το ανακάλυπτα σπιθαμή προς σπιθαμή με το αγαπητό μας μέσο.
Χρηστάρα πάω και τρέχω τα βράδια όταν κλείσω το μαγαζί !!! Μπαίνω όμως από την κάτω μεριά των Αγίων Αναργύρων !!! Το κακό είναι ότι έχουν σπάσει όλες τις λάμπες και λίγο έχεις το νού σου όταν τρέχεις !!!:)

ckk
30-05-2011, 14:55
Χρηστάρα πάω και τρέχω τα βράδια όταν κλείσω το μαγαζί !!! Μπαίνω όμως από την κάτω μεριά των Αγίων Αναργύρων !!! Το κακό είναι ότι έχουν σπάσει όλες τις λάμπες και λίγο έχεις το νού σου όταν τρέχεις !!!:)



Εγώ Σταύρο μπήκα από την Φυλής και έκανα την ‘βόλτα των λιμνών’. Έχει άλλες δύο βόλτες. Μια 'του δάσους' και μια 'των αγρών'.

Θα ξεκινήσω με αυτές και βλέπω. Μόλις βελτιωθεί λίγο ο καιρός και το χέρι μου επανέλθει από μια ψύξη, θα το ‘σηκώσω’ για ποδηλατάδα – jogging και ότι προκύψει.

NLS
30-05-2011, 15:01
Είναι αρκετά όμορφα και εύκολο να πάνε ειδικά οι βοριοδυτικοί.
Έχω πάει μερικές φορές. Και για ποδήλατο είναι ωραία και για παιδάκια και απλά να περπατήσεις λίγο να ξεσκάσεις.

Άσχετο, "Ιστιότοπος" τι είναι;

gepol
30-05-2011, 15:41
Εκεί που φυλάνε τα πανιά :p, Ιστότοπος=website

ckk
30-05-2011, 16:00
Εκεί που φυλάνε τα πανιά :p, Ιστότοπος=website


Μεθυσμένος θα είμαι ακόμα… :sm7:

yannis
31-05-2011, 07:46
Μεθυσμένος θα είμαι ακόμα… :sm7:

Τώρα... μιλάς σωστά!!!!!!:sm7:

Gazi
31-05-2011, 08:43
Ωραίο.αν και τέτοιοι χώροι χρειάζονται φροντίδα.....Και να μην είναι στο έλεος του χρόνου....

frits
31-05-2011, 09:45
Ωραίο.αν και τέτοιοι χώροι χρειάζονται φροντίδα.....Και να μην είναι στο έλεος του χρόνου....


Στέλιο το θέμα είναι τι είδους φροντίδα, με την λογική ότι για να συντηρηθεί χρειάζονται έσοδα, έχουν ανοίξει ήδη 2 καφετέριες μέσα στο χώρο, έχει "σηκωθεί" ένα λούνα παρκ με παιχνίδια του 1970, και θα έλεγα ότι όσο περνάει ο καιρός η κακομοιριά του μεγαλώνει...

Όπως και να έχει πάντως είναι τύχη που το έχουμε κοντά μας και τα πιτσιρίκια τρελλαίνονται να πηγάινουμε εκεί......