PDA

View Full Version : Προφητικοί οι Αγγελόπουλοι


MARK
30-05-2011, 08:49
Προφητικοί οι Αγγελόπουλοι που κερνούσαν πίτσες...

Κάτι ήξεραν και οι Αγγελόπουλοι που κερνούσαν… πίτσες στο λιμάνι. Τα παιδιά του «Ζοτς», όμως, δεν χαλάνε χατίρια. Κάνουν όλα τα γούστα, σε όποιον γουστάρει. Πρώτο κέρασμα στο ΣΕΦ, δεύτερο απόψε στο ΟΑΚΑ και ήρθε η ώρα για την κούπα την προσεχή Τετάρτη μέσα στο Σ.Ε.Φ.

Ο Παναθηναϊκός αν και ξεκίνησε άσχημα το ματς στο ΟΑΚΑ, στη συνέχεια βρήκε τις λύσεις και με κορυφαίους τους Μπατίστ, Διαμαντίδη, Καλάθη πήρε τη νίκη επί του Ολυμπιακού με 78-66. Πλέον οι Πράσινοι έχουν τρεις ευκαιρίες για να πάρουν το 9ο σερί πρωτάθλημά τους. Κορυφαίος ο Σπανούλης για τους Ερυθρόλευκους.

Πολύ καλύτερα μπήκε στον αγώνα ο Ολυμπιακός, που είχε υπομονή και καθαρό μυαλό και κατάφερε να περάσει πολλές φορές τη μπάλα μέσα στο καλάθι. Με αυτόν τον τρόπο, αλλά και με καλάθια από μέση απόσταση του Μαυροκεφαλίδη κατάφερε να προηγηθεί 9-2 και 11-4. Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 19-12 για τους Ερυθρόλευκους, καθώς ο Παναθηναϊκός δεν είχε λύσεις επιθετικά και «έμπαζε» στην άμυνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το Τριφύλλι πίεσε στην άμυνα και εκμεταλλεύτηκε το αντιαθλητικό που χρεώθηκε ο Τεόντοσιτς. Οι Πράσινοι ισοφάρισαν (24-24), αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα, καθώς ο Σπανούλης ήταν σε καλή ημέρα και είτε με πόντους, είτε δημιουργώντας, κατάφερε να δώσει λύσεις στους φιλοξενούμενους. Οι οποίοι έπαιξαν για αρκετή ώρα (από επιλογή) χωρίς Τεόντοσιτς, Μπουρούση και Παπαλουκά. Το ημίχρονο τελείωσε με τον Ολυμπιακό να προηγείται 43-37, ενώ είχε πάρει διαφορά και 10 πόντων (43-33).

Ο Παναθηναϊκός όπως συνηθίζει μπήκε πολύ καλά στο τρίτο δεκάλεπτο και με καλή άμυνα και πιο σωστές επιλογές επιθετικά κατάφερε να κάνει την ανατροπή. Το 37-43 έγινε 48-47. Σε αυτό συνέβαλε και το γεγονός πως ο Σπανούλης έμεινε αρχικά στον πάγκο και ο Ολυμπιακός δεν είχε πλέον ρυθμό. Παράλληλα, ο Διαμαντίδης μετά τα 4 λάθη του πρώτου μέρους είχε ξυπνήσει και συμπαρέσυρε τους υπόλοιπους. Σκορ τρίτου δεκαλέπτου 60-58 για τον Παναθηναϊκό.

Στην τελευταία και καθοριστική περίοδο, αν και περιμέναμε δράμα, οι γηπεδούχοι καθάρισαν σχετικά εύκολα. Η ομάδα του Ομπράντοβιτς είχε πλουραλισμό επιθετικά και με άμυνα που «τσάκιζε» κόκαλα κατάφερε να ξεφύγει με 67-60 και από εκεί και πέρα να κάνει το δικό της παιχνίδι. Εν κατά κλείδι, ο Ολυμπιακός και πάλι πήρε λίγα πράγματα από παίκτες-προσωπικότητες. Παράλληλα, στα κρίσιμα η ομάδα του Ιβκοβιτς δεν είχε λύσεις και λύγισε. Ο Παναθηναϊκός από την πλευρά του έδειξε πως είναι ομάδα για τα μεγάλα ματς και ακόμα και σε μια μέτρια βραδιά μπορεί να πάρει τα ματς. Αξια αναφοράς και η χρήση ζώνης και από τις δύο ομάδες για μεγάλα διαστήματα.


Τα δεκάλεπτα: 12-19, 37-43, 60-58, 78-66

Παναθηναϊκός (Ομπράντοβιτς): Τέπιτς, Μάριτς 4, Μπατίστ 19, Φώτσης 5(1), Σάτο 7(1), Νίκολας 9(2), Τσαρτσαρής 6, Διαμαντίδης 15(1), Βουγιούκας 2, Καλάθης 9(1), Καϊμακόγλου 2.

Ολυμπιακός (Ίβκοβιτς): Παπαλουκάς 3(1), Γκόρντον 11(1), Σπανούλης 14(2), Πρίντεζης, Μπουρούσης 12, Κέσελ, Μαυροκεφαλίδης 14, Χαλπερίν, Γλυνιαδάκης 5, Παπανικολάου 2, Έρτσεγκ 3(1), Τεόντοσιτς 2.

CPretenteriS
30-05-2011, 10:35
ΟΕ ΟΕ...

ΟΕ ΟΕ...

Πρωτάθλημα μες στο παλέ !!!

Αντε Γειαααααα !!!!

:D:);):o:rolleyes::p

ntinopoulos
30-05-2011, 10:38
για ακομα μια φορα ντροπη!:mad:

CPretenteriS
30-05-2011, 10:43
για ακομα μια φορα ντροπη!:mad:

Έχετε πλάκα ρε σεις... πάάάάλι για τα φάουλ:Απορία::Απορία::Απορία:

Μα βρε καλό μου παλικάρι... όταν μια ομάδα μπαίνει στη ρακέτα 38 φορές... και η άλλη 7... τα ίδια φάουλ θα πάρουν:Απορία::Απορία:

Άσε τα βήματα που δε δόθηκαν υπέρ μας... 6-7 φορές...:cool::cool:

Έτοιμάσου στο ΣΕΦ... έρχεται "ενεσούλα"...:D:D:p:p

HAWK_46
30-05-2011, 10:49
για ακομα μια φορα ντροπη!:mad:

.....ντροπή το παλικάρι ο Μπουρούσης, 2 μέτρα άντρας και να μην μπορεί να καρφώσει !!! :cool::p:D:D:D

CPretenteriS
30-05-2011, 10:54
.....ντροπή το παλικάρι ο Μπουρούσης, 2 μέτρα άντρας και να μην μπορεί να καρφώσει !!! :cool::p:D:D:D

Δε σου λέω τι του σούρανε σ'αυτή τη φάση...:D:D:D

HAWK_46
30-05-2011, 11:00
Δε σου λέω τι του σούρανε σ'αυτή τη φάση...:D:D:D


....εγώ με τον άλλο γελάω τον Teodosis που οταν αμύνεται πρέπει να φύγει με 5 φάουλ απο την 1η περίοδο.

kostasx
30-05-2011, 11:08
Κάθε φορά που βλέπω αυτόν τον κεφτέ τον Τεόντοσιτς να παίζει μπάσκετ..
αναρωτιέμαι τι του βρήκαν και τον θεωρούν και καλό..
Το παλικάρι πρέπει να αλλάξει επάγγελμα..;)

CPretenteriS
30-05-2011, 11:10
Κάθε φορά που βλέπω αυτόν τον κεφτέ τον Τεόντοσιτς να παίζει μπάσκετ..
αναρωτιέμαι τι του βρήκαν και τον θεωρούν και καλό..
Το παλικάρι πρέπει να αλλάξει επάγγελμα..;)

:sm7::sm7::sm7:

Κεφτέ... ή κιοφτέ...:Απορία::Απορία::Απορία:

ntinopoulos
30-05-2011, 11:11
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει 11 ασιστ,ο παναθηναικος 4...:rolleyes:
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει 3 λαθη,ο παναθηναικος 10...:rolleyes:
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει καλυτερα ποσοστα και στα διποντα και στα τριποντα...:rolleyes:,
ξερεις φιλαρακι γιατι εισαι στο παιχνιδι?γιατι εχεις εκτελεσει 20 βολες,ενω εγω μονο 4...,η παραμικρη επαφη δινοταν φαουλ υπερ σας,ενω εμεις παιρναμε φαουλ μονο οταν οι παικτες εφγαζαν ...αιμα...:rolleyes:
και αυτα που λες για ρακετες κ.α εγω τ ακουω βερεσε...,υπαρχουν βλεπεις και η περφερειακη αμυνα και τα σκριν που εσεις κανετε δεκα φαουλ σε καθε φαση...:rolleyes:
και παλι ντροπη σας!:(

ntinopoulos
30-05-2011, 11:13
ασε που ο αλητης "φτυσιαρης" διαμαντιδης πηρε το πρωτο του φαουλ 2 λεπτα πριν ληξει το παιχνιδι...:rolleyes:
...αεραμυνα παιζει ο τυπος!:sm7:

MARK
30-05-2011, 11:15
για ακομα μια φορα ντροπη!:mad:

:sm7:

ntinopoulos
30-05-2011, 11:23
:sm7:


τα επιχειρηματα σου ακλονητα,δε μπορω να πω κατι αλλο...:rolleyes:

kostasx
30-05-2011, 11:48
Κεφτέ... ή κιοφτέ...:Απορία::Απορία::Απορία:


Πες τον όπως θες..πάντως είναι άνοστος και δεν κάνει για τέτοιο επίπεδο:cool:

Τώρα τα άλλα για αδικίες και τέτοια..τα βλέπω και γελάω:)
Ο Βάζελος έχει καλύτερη ομάδα και την εύνοια των διαίτητων..που είναι το κακό:Απορία::cool:

MARK
30-05-2011, 11:53
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει 11 ασιστ,ο παναθηναικος 4...:rolleyes:
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει 3 λαθη,ο παναθηναικος 10...:rolleyes:
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει καλυτερα ποσοστα και στα διποντα και στα τριποντα...:rolleyes:,
ξερεις φιλαρακι γιατι εισαι στο παιχνιδι?γιατι εχεις εκτελεσει 20 βολες,ενω εγω μονο 4...,η παραμικρη επαφη δινοταν φαουλ υπερ σας,ενω εμεις παιρναμε φαουλ μονο οταν οι παικτες εφγαζαν ...αιμα...:rolleyes:
και αυτα που λες για ρακετες κ.α εγω τ ακουω βερεσε...,υπαρχουν βλεπεις και η περφερειακη αμυνα και τα σκριν που εσεις κανετε δεκα φαουλ σε καθε φαση...:rolleyes:
και παλι ντροπη σας!:(

Όταν ο PANATHINAIKOS BC έπαιρνε ευρωπαικά,εσείς κάνατε τις μαιμούδες στα δέντρα :sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
30-05-2011, 11:58
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει 11 ασιστ,ο παναθηναικος 4...:rolleyes:
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει 3 λαθη,ο παναθηναικος 10...:rolleyes:
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει καλυτερα ποσοστα και στα διποντα και στα τριποντα...:rolleyes:,
ξερεις φιλαρακι γιατι εισαι στο παιχνιδι?γιατι εχεις εκτελεσει 20 βολες,ενω εγω μονο 4...,η παραμικρη επαφη δινοταν φαουλ υπερ σας,ενω εμεις παιρναμε φαουλ μονο οταν οι παικτες εφγαζαν ...αιμα...:rolleyes:
και αυτα που λες για ρακετες κ.α εγω τ ακουω βερεσε...,υπαρχουν βλεπεις και η περφερειακη αμυνα και τα σκριν που εσεις κανετε δεκα φαουλ σε καθε φαση...:rolleyes:
και παλι ντροπη σας!:(

...εκ' των οποίων οι 12 ήταν έξω... ή και περισσότερες..:Απορία::Απορία:

Πελάαααααατττηηηηηηηηηηηηηη μουουουου !!!!!!!!!!!!

Όπως λέγαμε στο Γιαννάκη...

Κλάάάψεεε... Κλάάάψψεεε... :yz:yz:sm7:

gsmaniac
30-05-2011, 12:37
η διαφορα των ομαδων ειναι ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ,ΜΠΑΤΙΣΤ και φυσικα ο ΖΟΤΣ...
ας μην μιλησουμε για χαρακτηρα........οταν μπηκε στο ματς ο ΠΑΟ,ο ολυμπιακος κολλησε πολυ ασχημα,με αποκορυφωμα το αντιαθλητικο του σπανουλη(μετα απο αυτο το φαουλ το σκορ εγινε 16-6)..;)
οσα λεγονται για διαιτησια τα θεωρω αστεια......δυστυχως ο ολυμπιακος ΔΕΝ αντιδραει στα δυσκολα και αυτο ειναι θεμα χαρακτηρα;)

MARK
30-05-2011, 12:40
η διαφορα των ομαδων ειναι ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ,ΜΠΑΤΙΣΤ και φυσικα ο ΖΟΤΣ...
ας μην μιλησουμε για χαρακτηρα........οταν μπηκε στο ματς ο ΠΑΟ,ο ολυμπιακος κολλησε πολυ ασχημα,με αποκορυφωμα το αντιαθλητικο του σπανουλη(μετα απο αυτο το φαουλ το σκορ εγινε 16-6)..;)
οσα λεγονται για διαιτησια τα θεωρω αστεια......δυστυχως ο ολυμπιακος ΔΕΝ αντιδραει στα δυσκολα και αυτο ειναι θεμα χαρακτηρα;)

Καλά τα λές Κώστα,αλλά ποιος σε καταλαβαίνει :cool:

CPretenteriS
30-05-2011, 12:41
η διαφορα των ομαδων ειναι ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ,ΜΠΑΤΙΣΤ και φυσικα ο ΖΟΤΣ...
ας μην μιλησουμε για χαρακτηρα........οταν μπηκε στο ματς ο ΠΑΟ,ο ολυμπιακος κολλησε πολυ ασχημα,με αποκορυφωμα το αντιαθλητικο του σπανουλη(μετα απο αυτο το φαουλ το σκορ εγινε 16-6)..;)
οσα λεγονται για διαιτησια τα θεωρω αστεια......δυστυχως ο ολυμπιακος ΔΕΝ αντιδραει στα δυσκολα και αυτο ειναι θεμα χαρακτηρα;)

:sm8::sm8::sm8:

gsmaniac
30-05-2011, 12:45
Καλά τα λές Κώστα,αλλά ποιος σε καταλαβαίνει :cool:

δεν θελω να με καταλαβει καποιος.....:o
εγω σαν ουδετερος,λεω αυτα που βλεπω....και επειδη το εχω ξαναδει το εργο,η κοντρα του ΠΑΟ με τον ΟΣΦΠ,μου θυμιζει την κοντρα του ΑΡΗ με τον ΠΑΟΚ,οταν ο ΑΡΗΣ ειχε την τρομερη ομαδα του ΓΚΑΛΗ.θυμαμαι τοτε τον ΠΑΟΚ,να φωναζει συνεχως για την διαιτησια,ενω η πραγματικη διαφορα ηταν ο ΓΚΑΛΗΣ και ο ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ.;)

ntinopoulos
30-05-2011, 12:49
ελα ρε θρυλε...
ολοι τους και μονος σου...
η μιση ελλαδα ολυμπιακοι και οι αλλοι μιση αντιολυμπιακοι!:)

ntinopoulos
30-05-2011, 12:52
........οταν μπηκε στο ματς ο ΠΑΟ,ο ολυμπιακος κολλησε πολυ ασχημα


μεχρι να μπει φιλαρακι δε μας λες τι ειχα γινει?:Απορία:
γιατι στο δευτερο ημιχρονο μπηκε...:rolleyes:
ποιος τον κραταγε στο παιχνιδι στο πρωτο που ηταν τραγικος?:rolleyes:

αλλα ασε...,ψιλα γραμματα...:rolleyes:

CPretenteriS
30-05-2011, 12:52
ελα ρε θρυλε...
ολοι τους και μονος σου...
η μιση ελλαδα ολυμπιακοι και οι αλλοι μιση αντιολυμπιακοι!:)

ΟΕ ΟΕ...

ΟΕ ΟΕ...

Πρωτάθλημα μες στο παλέ !!!

:sm7::sm7::sm7:

MARK
30-05-2011, 12:55
ελα ρε θρυλε...
ολοι τους και μονος σου...
η μιση ελλαδα ολυμπιακοι και οι αλλοι μιση αντιολυμπιακοι!:)

:p:p:sm7::sm7::p:p

gsmaniac
30-05-2011, 13:07
μεχρι να μπει φιλαρακι δε μας λες τι ειχα γινει?:Απορία:
γιατι στο δευτερο ημιχρονο μπηκε...:rolleyes:
ποιος τον κραταγε στο παιχνιδι στο πρωτο που ηταν τραγικος?:rolleyes:

αλλα ασε...,ψιλα γραμματα...:rolleyes:


καθολου ψιλα γραμματα.......αν ανοιξεις τα ματακια σου και δεις μπασκετακι,θα εβλεπες οτι η καθιζηση στο δευτερο μισο του αγωνα,ηταν τεραστια.η γκρινια ειναι για τις βολες του πρωτου ημιχρονου;)
οι μεν είχαν 20 και οι δε 4, αλλά η ομάδα σου είχε την υπεροχή, γιατι ειχε πολυ καλη αποδοση . Είχε τον ελεγχο στα ριμπαουντ, πολυ περισσοτερες ασίστ, καλυτερα ποσοστα σε διποντα και τριποντα, απαντησεις σε καθε προβλημα που της εβαζε ο βαζελος σε αμυνα κι επιθεση, ενω αν ελειπαν ανοησιες όπως η τεχνικη ποινη που προκαλεσε ο Τεοντοσιτς η διαφορα θα ηταν μεγαλυτερη....;)
Στην επαναληψη ο Σπανουλης εμεινε για αρκετη ωρα στον παγκο κι οταν επεστρεψε ηταν εκτος ρυθμου, ο Τεοντοσιτς λειτουργουσε σαν λαλακας που ειναι(ποσες φορες σου το εχω πει οτι ΔΕΝ κανει), οι επιλογες στην επιθεση ηταν κακες, τα ποσοστα ακομη χειροτερα, τα νευρα πολλα ....βαλε και τον διαμαντιδη με τον μπατιστ.....και το γλυκο εδεσε:D

ntinopoulos
30-05-2011, 13:20
καθολου ψιλα γραμματα.......αν ανοιξεις τα ματακια σου και δεις μπασκετακι,θα εβλεπες οτι η καθιζηση στο δευτερο μισο του αγωνα,ηταν τεραστια.η γκρινια ειναι για τις βολες του πρωτου ημιχρονου;)

οι μεν είχαν 20 και οι δε 4, αλλά η ομάδα σου είχε την υπεροχή, γιατι ειχε πολυ καλη αποδοση . Είχε τον ελεγχο στα ριμπαουντ, πολυ περισσοτερες ασίστ, καλυτερα ποσοστα σε διποντα και τριποντα, απαντησεις σε καθε προβλημα που της εβαζε ο βαζελος σε αμυνα κι επιθεση, ενω αν ελειπαν ανοησιες όπως η τεχνικη ποινη που προκαλεσε ο Τεοντοσιτς η διαφορα θα ηταν μεγαλυτερη....;)

Στην επαναληψη ο Σπανουλης εμεινε για αρκετη ωρα στον παγκο κι οταν επεστρεψε ηταν εκτος ρυθμου, ο Τεοντοσιτς λειτουργουσε σαν λαλακας που ειναι(ποσες φορες σου το εχω πει οτι ΔΕΝ κανει), οι επιλογες στην επιθεση ηταν κακες, τα ποσοστα ακομη χειροτερα, τα νευρα πολλα ....βαλε και τον διαμαντιδη με τον μπατιστ.....και το γλυκο εδεσε:D

δεν απαντας...:rolleyes:
πως με τετοια διαφορα αποδοσης ΚΑΙ βαση στατιστικης των δυο ομαδων στο πρωτο,η διαφορα στο σκορ ηταν τοσο μικρη?

πως ειναι δυνατον να χρεωθει ο διαμαντιδης το πρωτο φαουλ δυο λεπτα πριν ληξει το παιχνιδι?τοοσοκαλη αμυνα επαιζε χωρις φαουλ?:rolleyes:

οποιος βλεπει μπασκετακι και καταλαβαινει,δεν ασχολειται τοσο με το αν ειναι φαουλ η οχι,αλλα με το αν τα κριτηρια ειναι ΟΜΟΙΑ κι απ τις δυο πλευρες...:rolleyes:
ηταν?δε νομιζω τακη...!:rolleyes:

gsmaniac
30-05-2011, 13:30
δεν απαντας...:rolleyes:
πως με τετοια διαφορα αποδοσης ΚΑΙ βαση στατιστικης των δυο ομαδων στο πρωτο,η διαφορα στο σκορ ηταν τοσο μικρη?

πως ειναι δυνατον να χρεωθει ο διαμαντιδης το πρωτο φαουλ δυο λεπτα πριν ληξει το παιχνιδι?τοοσοκαλη αμυνα επαιζε χωρις φαουλ?:rolleyes:

οποιος βλεπει μπασκετακι και καταλαβαινει,δεν ασχολειται τοσο με το αν ειναι φαουλ η οχι,αλλα με το αν τα κριτηρια ειναι ΟΜΟΙΑ κι απ τις δυο πλευρες...:rolleyes:
ηταν?δε νομιζω τακη...!:rolleyes:

εχω απαντησει....εσυ δεν θελεις να καταλαβεις
3 νικες του κανατε και κανεις δεν μιλησε για διαιτησια,γιατι ησασταν πραγματικα καλυτεροι...;)
οταν σταματησει ο διαμαντιδης και ο μπατιστ το μπασκετ,ισως παρετε πρωταθλημα...:p
θα σου ελεγα και αλλα,αλλα δεν θελω να σε πληγωσω,γιατι σε αγαπαω...:)

CPretenteriS
30-05-2011, 13:31
δεν απαντας...:rolleyes:
πως με τετοια διαφορα αποδοσης ΚΑΙ βαση στατιστικης των δυο ομαδων στο πρωτο,η διαφορα στο σκορ ηταν τοσο μικρη?

πως ειναι δυνατον να χρεωθει ο διαμαντιδης το πρωτο φαουλ δυο λεπτα πριν ληξει το παιχνιδι?τοοσοκαλη αμυνα επαιζε χωρις φαουλ?:rolleyes:

οποιος βλεπει μπασκετακι και καταλαβαινει,δεν ασχολειται τοσο με το αν ειναι φαουλ η οχι,αλλα με το αν τα κριτηρια ειναι ΟΜΟΙΑ κι απ τις δυο πλευρες...:rolleyes:
ηταν?δε νομιζω τακη...!:rolleyes:

Μιλάς για τους Πρωταθλητές Ευρώπης... σε παρακαλώ λίγο σεβασμό !!!

Προσοχή στις εκφράσεις σου !!

:D:p:p:D:o:rolleyes::D:D:D:D

ntinopoulos
30-05-2011, 13:35
Μιλάς για τους Πρωταθλητές Ευρώπης... σε παρακαλώ λίγο σεβασμό !!!


Προσοχή στις εκφράσεις σου !!


:D:p:p:D:o:rolleyes::D:D:D:D


εγω φταιω που δε σου φαγα το παγωτο στο ποταμι...:rolleyes:
παλιοχαρακτηρα!ε παλιοχαρακτηρα!:sm7:

CPretenteriS
30-05-2011, 13:37
εγω φταιω που δε σου φαγα το παγωτο στο ποταμι...:rolleyes:
παλιοχαρακτηρα!ε παλιοχαρακτηρα!:sm7:

Θα γινόσουν... μούσκεμα!!! :sm7:

spirossam
30-05-2011, 20:35
Αν θέλετε τη γνώμη ενός ''μπασκετικού'' πιστεύω πως απλά ο Ομπράντοβιτς τελικά ότι και να γίνει και με εμένα play-maker και τον Λεοντόκαρδο 5αρι (αντί Διαμαντίδη Μπατίστ) θα μας έκανε να βγάλουμε αυτό που μπορούσαμε και έπρεπε....

Έτσι απλά.

Αν και δεν μου άρεσε ο Διαμαντίδης πολύ σαν παίχτης,φέτος απέδειξε ότι μπορεί και ''μόνος'' του δίχως να τον πλαισιώνουν ονόματα δίπλα του.Οπότε respect από εμένα...

Πέρυσι ήθελα όσο τίποτε άλλο να πάρει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός.
Αλλά φέτος το αξίζει και θα το πάρει ο Παναθηναϊκός.

Ο γάβρος δυστυχώς την έχασε την ευκαιρεία στο ΣΕΦ.Όταν άρχισε ο Ντούντα τις διαμαρτυρίες για να προλάβει διαιτητικές καταστάσεις,δυστυχώς μπήκαν στο ίδιο τριπάκι και ο Τεόντοσιτς και ο Μπουρούσης...

Νεύρα-νεύρα-νεύρα με αποτέλεσμα να βγουν εκτός ρυθμού-και κατ'επέκταση εκτός αγώνα...Κρίμα για τους Αγγελόπουλους γιατί άξιζαν και αξίζουν ένα πρωτάθλημα.

Τους βλέπω και να παίζουν μπασκετάκι αφού φέτος αγωνίζομαι στο Ψυχικό...;)

Αυτά και χαίρομαι γιατί υπάρχουν και μπασκετικοί στο φόρουμ και μάλιστα με επίπεδο :)

ntinopoulos
31-05-2011, 00:41
για τα νευρα εχεις δικιο,αλλα μηπως τα νευρα πηγαζουν απο τη διαιτητικη συμπεριφορα?
οταν ενας παικτης παιζει καλα και βλεπει οτι οι διαιτητες κρατουν τον αντιπαλο στο παιχνιδι με ...βολες,κι εκει που η στατιστικη δειχνει οτι θα επρεπε η διαφορα να ναι πολυ μεγαλυτερη,ειναι μονο 6 ποντους,δε δικαιολογουνται τα νευρα?
εκτος κι αν μπηκαν απ την αρχη με νευρα που δεν ειδα κατι τετοιο!
αντιθετως μπηκαν πολυ προσηλωμενοι!
και πες μου σε παρακαλω πως ειδες τα "και καλα σκριν"-φαουλ κυριως των μπατιστ,τσαρτσαρη...
και πες μου πως ειναι δυνατον καθε μα καθε επαφη των αμυνομενων παικτων του ολυμπιακου με τους αντιπαλους τους να ηταν φαουλ...
ελεος με την καραμελα για ομπραντοβιτς,διαμαντιδη,μπατιστ...
πολυ καλοι και οι τρεις αλλα η ασυλια απο τους διαιτητες ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ...

mario
31-05-2011, 01:38
ΠΑΟ.......παντού υπάρχει ενας μύθος!!!!!!
ΠΑΟ.......γιατι έτσι μας αρέσει!!!!!

panykony
31-05-2011, 01:46
για τα νευρα εχεις δικιο,αλλα μηπως τα νευρα πηγαζουν απο τη διαιτητικη συμπεριφορα?
οταν ενας παικτης παιζει καλα και βλεπει οτι οι διαιτητες κρατουν τον αντιπαλο στο παιχνιδι με ...βολες,κι εκει που η στατιστικη δειχνει οτι θα επρεπε η διαφορα να ναι πολυ μεγαλυτερη,ειναι μονο 6 ποντους,δε δικαιολογουνται τα νευρα?
εκτος κι αν μπηκαν απ την αρχη με νευρα που δεν ειδα κατι τετοιο!
αντιθετως μπηκαν πολυ προσηλωμενοι!
και πες μου σε παρακαλω πως ειδες τα "και καλα σκριν"-φαουλ κυριως των μπατιστ,τσαρτσαρη...
και πες μου πως ειναι δυνατον καθε μα καθε επαφη των αμυνομενων παικτων του ολυμπιακου με τους αντιπαλους τους να ηταν φαουλ...
ελεος με την καραμελα για ομπραντοβιτς,διαμαντιδη,μπατιστ...
πολυ καλοι και οι τρεις αλλα η ασυλια απο τους διαιτητες ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ...
Ατυχώς τα νεύρα προκύπτουν απο απωθημένα των προηγούμενων ετών.Έχοντας δεί τα όργια των προηγούμενων ετών (non call, κινητά σκριν με το κ@λ@ του Μπατίστ, ξύλο στο ζωγραφιστό κλπ) το 60-40 που σφυρίζουν οι διαιτητές στη φετινή σειρά είναι πταίσμα.Αν ο θρύλος έπαιζε με καθαρό μυαλό μέχρι το τέλος των αγώνων δε θα θυμόμασταν ούτε κάτι ψιλοβήματα ούτε κάτι φάουλ - ματιάσματος υπέρ του παο.Τώρα με το πρώτο λάθος σφύριγμα προετοιμαζόμαστε για σφαγή και αντιδρούμε υπερβολικά (βλέπε τεχ. ποινή στο πρώτο αγώνα Ντούντα ή Τεόντοσιτς στο δεύτερο ,αντιαθ/κο Σπανούλη) .Τεσπα υπάρχει κι άλλος αγώνας και ελπίζω κι άλλοι στη φετινή σειρά ώστε να δούμε αν θα γελάσει το χειλάκι των φίλων βάζελων επιτέλους φέτος σε ένα άθλημα (ή αλλιώς θα πρέπει να κανονιστεί καμμιά ομαδική αγορά αντικαταθλιπτικών)
Υ.Γ.
QUIZ: Ποιά ομάδα φέτος πήρε τουλάχιστον ένα τίτλο σε όλα τα ομαδικά αθληματα αντρών-γυναικών στην Ελλάδα??? (συγνώμη αν κάποιος ασχολείται με το χάντμπολ αλλά δε το θεωρώ άθλημα)

MARK
31-05-2011, 08:15
Αν θέλετε τη γνώμη ενός ''μπασκετικού'' πιστεύω πως απλά ο Ομπράντοβιτς τελικά ότι και να γίνει και με εμένα play-maker και τον Λεοντόκαρδο 5αρι (αντί Διαμαντίδη Μπατίστ) θα μας έκανε να βγάλουμε αυτό που μπορούσαμε και έπρεπε....

Έτσι απλά.

Αν και δεν μου άρεσε ο Διαμαντίδης πολύ σαν παίχτης,φέτος απέδειξε ότι μπορεί και ''μόνος'' του δίχως να τον πλαισιώνουν ονόματα δίπλα του.Οπότε respect από εμένα...

Πέρυσι ήθελα όσο τίποτε άλλο να πάρει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός.
Αλλά φέτος το αξίζει και θα το πάρει ο Παναθηναϊκός.

Ο γάβρος δυστυχώς την έχασε την ευκαιρεία στο ΣΕΦ.Όταν άρχισε ο Ντούντα τις διαμαρτυρίες για να προλάβει διαιτητικές καταστάσεις,δυστυχώς μπήκαν στο ίδιο τριπάκι και ο Τεόντοσιτς και ο Μπουρούσης...

Νεύρα-νεύρα-νεύρα με αποτέλεσμα να βγουν εκτός ρυθμού-και κατ'επέκταση εκτός αγώνα...Κρίμα για τους Αγγελόπουλους γιατί άξιζαν και αξίζουν ένα πρωτάθλημα.

Τους βλέπω και να παίζουν μπασκετάκι αφού φέτος αγωνίζομαι στο Ψυχικό...;)

Αυτά και χαίρομαι γιατί υπάρχουν και μπασκετικοί στο φόρουμ και μάλιστα με επίπεδο :)


Σωστός :sm8:

ntinopoulos
31-05-2011, 08:22
Ατυχώς τα νεύρα προκύπτουν απο απωθημένα των προηγούμενων ετών.Έχοντας δεί τα όργια των προηγούμενων ετών (non call, κινητά σκριν με το κ@λ@ του Μπατίστ, ξύλο στο ζωγραφιστό κλπ) το 60-40 που σφυρίζουν οι διαιτητές στη φετινή σειρά είναι πταίσμα.Αν ο θρύλος έπαιζε με καθαρό μυαλό μέχρι το τέλος των αγώνων δε θα θυμόμασταν ούτε κάτι ψιλοβήματα ούτε κάτι φάουλ - ματιάσματος υπέρ του παο.Τώρα με το πρώτο λάθος σφύριγμα προετοιμαζόμαστε για σφαγή και αντιδρούμε υπερβολικά (βλέπε τεχ. ποινή στο πρώτο αγώνα Ντούντα ή Τεόντοσιτς στο δεύτερο ,αντιαθ/κο Σπανούλη) .Τεσπα υπάρχει κι άλλος αγώνας και ελπίζω κι άλλοι στη φετινή σειρά ώστε να δούμε αν θα γελάσει το χειλάκι των φίλων βάζελων επιτέλους φέτος σε ένα άθλημα (ή αλλιώς θα πρέπει να κανονιστεί καμμιά ομαδική αγορά αντικαταθλιπτικών)
Υ.Γ.
QUIZ: Ποιά ομάδα φέτος πήρε τουλάχιστον ένα τίτλο σε όλα τα ομαδικά αθληματα αντρών-γυναικών στην Ελλάδα??? (συγνώμη αν κάποιος ασχολείται με το χάντμπολ αλλά δε το θεωρώ άθλημα)

εγω λεω ν αρχισει να δινεται κι ενα μικρο κυπελακι στους δευτερους στα ομαδικα αθληματα,ετσι να υπαρχει καποιο ενδιαφερον...:D
ο πρωτος αλλωστε ειναι γνωστος!;)

CPretenteriS
31-05-2011, 08:24
εγω λεω ν αρχισει να δινεται κι ενα μικρο κυπελακι στους δευτερους στα ομαδικα αθληματα,ετσι να υπαρχει καποιο ενδιαφερον...:D
ο πρωτος αλλωστε ειναι γνωστος!;)

Έχουμε συμφωνήσει και σου δωρίζουμε το άλλο το κυπελλάκι... μη ζητάς κι αλλα... έλεος!!!
:sm7:

MARK
31-05-2011, 08:25
Έχουμε συμφωνήσει και σου δωρίζουμε το άλλο το κυπελλάκι... μη ζητάς κι αλλα... έλεος!!!
:sm7:

:sm7::sm7::sm7:

MARK
31-05-2011, 08:25
εγω λεω ν αρχισει να δινεται κι ενα μικρο κυπελακι στους δευτερους στα ομαδικα αθληματα,ετσι να υπαρχει καποιο ενδιαφερον...:D
ο πρωτος αλλωστε ειναι γνωστος!;)

Πίσω γοριλάκι :sm7:

ntinopoulos
31-05-2011, 08:32
Πίσω γοριλάκι :sm7:

ου ρε...!:p:sm7:
αντε μη φωναξω τον τσακ νορις...:sm7:

MARK
31-05-2011, 08:35
ου ρε...!:p:sm7:
αντε μη φωναξω τον τσακ νορις...:sm7:

:sm7::sm7:

MARK
31-05-2011, 09:36
Η κόρνα της λήξης ακούγεται και ο αιώνιος δεύτερος ξαναβγαίνει δεύτερος πίσω από τον έναν και μοναδικό Εξάστερο. Θέλοντας να αποφύγουν την Τετάρτη την επανάληψη επεισοδίων στο ΣΕΦ παρόμοια με αυτό που έβρισαν και έφτυσαν τον ίδιο τον αρχηγό τους Θοδωρή Παπαλουκά οι υπάλληλοι του Πειραιά προσπαθούν να δικαιολογήσουν την ανικανότητά τους και βάζουν στο στόμα την... καραμέλα (πού πήγε το μυαλό σας) της διαιτησίας. Οι 31 βολές του Παναθηναϊκού είναι πολλές μπροστά στις 9 τις δικές του. Λογικό να είναι πολλές. Το «31» είναι μεγαλύτερος αριθμός του «9». Αφού δεν έχουν επιχειρήματα να το δικαιολογήσουν συνεχίσουν να αμολάνε τους δύο αριθμούς. Δεν λένε την αλήθεια, ότι οι μεν πήγαιναν συνέχεια κοντά στο καλάθι την ώρα που εκείνοι πετούσαν τούβλα από την περιφέρεια. Έπαιξαν ρόλο οι πολλαπλάσιες βολές στην διαμόρφωση του σκορ; Για να δούμε...

Στο 33-43 στο 19 λεπτό ο Παναθηναϊκός είχε σουτάρει 9/16 βολές (2/2 ήταν από το νέο καραγκιοζιλίκι του Τρελόντοσιτς που έβριζε δεξιά και αριστερά). Ο
Ολυμπιακός 3/4. Με 12 βολές λιγότερες και ήταν μπροστά στο σκορ! Εκεί δεν τους ένοιαζε ότι ήταν περισσότερες.
Από εκείνο το σημείο για να φτάσουμε στις 22/31 στο τέλος του ματς απομένουν 13/15 βολές για τον Παναθηναϊκό και 4/5 για τον πελάτη. Αν βγάλουμε εκτός τις 2/2 του Τσαρτσαρή για το αντιαθλητικό φάουλ του V$pan που είναι πέρα για πέρα δικαιολογημένες απομένουν προς αμφισβήτηση 11/13. ΜΟΝΟ 8 περισσότερες βολές και ΜΟΝΟ 7 πόντοι περισσότεροι.

Και από 65-60 στο κρίσιμο τελευταίο τρίλεπτο μέχρι τη λήξη ο Παναθηναϊκός σούταρε ΜΟΝΟ 2/2 βολές για το 72-62.

Ας τις ξαναδούμε εν συντομεία (χωρίς τις 4/4 βολές από τεχνικές ποινές):


Μέχρι το 33-43 στο 19 λεπτό: 7/14 βολές - 3/4 βολές
Από το 33-43 μέχρι το 78-66: 11/13 βολές - 4/5 βολές
Από το 65-60 μέχρι το 78-66: 2/2 βολές - 0/0 βολές

Ας δούμε και τις βολές στο 73-70 του ΣΕΦ στην κανονική περίοδο:
Παναθηναϊκός: 16/22 βολές
Ολυμπιακός: 30/36 βολές

Ας δούμε και τις βολές στο περσινό 69-76 που ακόμα δεν έχει λήξει:
Ολυμπιακός: 22/32
Παναθηναϊκός: 12/12

Δηλαδή σε ματς που παιζόταν το πλεονέκτημα έδρας και κρίθηκε στους 3
πόντους στην παράταση εκείνοι σούταραν 14/14 βολές περισσότερες! Αλλά δεν βγήκαν να διαμαρτυθούν και να ζητήσουν συγγνώμη. Και σε ένα άλλο όπου παιζόταν ολόκληρο πρωτάθλημα σούταραν 20 περισσότερες και έχασαν ή αυτός με 20 λιγότερες νίκησε!


Σε καμία από τις περιπτώσεις ο Παναθηναϊκός δεν κλάφτηκε! Ήρθε στο εξοχικό λίγες βδομάδες αργότερα και βούλωσε στόματα!

gsmaniac
31-05-2011, 09:52
εγω λεω ν αρχισει να δινεται κι ενα μικρο κυπελακι στους δευτερους στα ομαδικα αθληματα,ετσι να υπαρχει καποιο ενδιαφερον...:D
ο πρωτος αλλωστε ειναι γνωστος!;)

Τα θέλει ο κ@λος σου.....:cool:
Πήγα να σε προφυλαξω απο τους βαζελους,με αναλύσεις και τεχνικά,αλλά δεν σκέφτεσαι την αυριανή μέρα που θα το σηκώσουν στο ΣΕΦ....;)
που θα κρυφτεις δεν ξέρω.....:p

MARK
31-05-2011, 10:05
Τα θέλει ο κ@λος σου.....:cool:
Πήγα να σε προφυλαξω απο τους βαζελους,με αναλύσεις και τεχνικά,αλλά δεν σκέφτεσαι την αυριανή μέρα που θα το σηκώσουν στο ΣΕΦ....;)
που θα κρυφτεις δεν ξέρω.....:p

:oοοοoh::sm6::sm7::oοοοoh:

CPretenteriS
31-05-2011, 10:08
Τα θέλει ο κ@λος σου.....:cool:
Πήγα να σε προφυλαξω απο τους βαζελους,με αναλύσεις και τεχνικά,αλλά δεν σκέφτεσαι την αυριανή μέρα που θα το σηκώσουν στο ΣΕΦ....;)
που θα κρυφτεις δεν ξέρω.....:p

Θα πάει στο Συρράκο...:D:p

Και θα ξανάρθει σε καφέ... όταν θα πηγαίνουμε πια στην Αίγλη...:sm7:

ntinopoulos
31-05-2011, 10:08
παναεκαικος ολε!:sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
31-05-2011, 10:09
παναεκαικος ολε!:sm7::sm7::sm7:

:sm7::sm7::sm7:

gsmaniac
31-05-2011, 11:13
παναεκαικος ολε!:sm7::sm7::sm7:

Μέσα στα 14 χρόνια,το ένα πρωταθληματακι η πεσμένη στην α2 ΑΕΚΑΡΑ,το πήρε.....;)
Και εύκολα.....με σπάσιμο έδρας στο ΣΕΦ
Τόσο κοτόπουλα είσαστε....:p
Και χωρίς γκριζους......:sm7:

CPretenteriS
31-05-2011, 11:38
Και εις την άπταιστην Ισπανικήν...:D:D

Ατενάδος - Φαληράδος

2 - 0

panos1100gs
31-05-2011, 17:58
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει 11 ασιστ,ο παναθηναικος 4...:rolleyes:
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει 3 λαθη,ο παναθηναικος 10...:rolleyes:
οταν στο ημιχρονο ο ολυμπιακος εχει καλυτερα ποσοστα και στα διποντα και στα τριποντα...:rolleyes:,
ξερεις φιλαρακι γιατι εισαι στο παιχνιδι?γιατι εχεις εκτελεσει 20 βολες,ενω εγω μονο 4...,η παραμικρη επαφη δινοταν φαουλ υπερ σας,ενω εμεις παιρναμε φαουλ μονο οταν οι παικτες εφγαζαν ...αιμα...:rolleyes:
και αυτα που λες για ρακετες κ.α εγω τ ακουω βερεσε...,υπαρχουν βλεπεις και η περφερειακη αμυνα και τα σκριν που εσεις κανετε δεκα φαουλ σε καθε φαση...:rolleyes:
και παλι ντροπη σας!:(

:sm5::sm5::sm5: