PDA

View Full Version : Μοτοπορεια αγανακτισμένων - Τεταρτη 1η Ιουνη


Sotos_
31-05-2011, 09:55
http://inlinethumb28.webshots.com/47835/2467101430067597223S425x425Q85.jpg

marioman
31-05-2011, 10:13
και θα κατεβουμε με τα Γερμανικα εμεις?....... εδω θα μου πεις κατεβηκαν οι αλλοι με τα Αμερικανικα....:hmmm:

vasorfa
31-05-2011, 10:22
και θα κατεβουμε με τα Γερμανικα εμεις?....... εδω θα μου πεις κατεβηκαν οι αλλοι με τα Αμερικανικα....:hmmm:

κατεβηκα με την Γερμανιδα μου,μαζι με τα Αμερικανικα,,,,θα κατέβω και Αυριο,,,,αρκει να προλαβω,,,,,δυστυχως με κλανιες δεν βαφονται τα αυγα,,,ο τοπος θέλει αλλαγη και αμεσα.....απο τον καναπε...επαναστασεις ΔΕΝ γινονται:(:(

ckk
31-05-2011, 10:22
http://inlinethumb28.webshots.com/47835/2467101430067597223S425x425Q85.jpg





Τι να ακούσουν από τα BMW… άντε κανένα acrapapapapovic…

vpentza
31-05-2011, 10:28
Τι να ακούσουν από τα BMW… άντε κανένα acrapapapapovic…

ναι αλλά τα media είχαν σταθερά πλάνα από γερμανικά και όχι από αμερικάνικα...;);););)

moby_gr
31-05-2011, 11:29
Και δεν πάμε?

Κι όπως θα 'μαστε μαζεμένοι κατεβαίνουμε και παραλία ;)...
Να μας ακούσει όλη η Αθήνα :D

CPretenteriS
31-05-2011, 11:34
Και δεν πάμε?

Κι όπως θα 'μαστε μαζεμένοι κατεβαίνουμε και παραλία ;)...
Να μας ακούσει όλη η Αθήνα :D

Μπορούμε να πάμε και στο Συρράκο... να κατεβούμε από το σοκάκι... στον πλάτανο...:D:D

NLS
31-05-2011, 11:46
βλέπω μέσα στην επανάσταση είστε

(και όποιος δεν το κατάλαβε, ειρωνεία ήταν)

υποθέτω μέσα σε όλα θα βρίσκονται πάντα και εκείνοι που θα ισοπεδώνουν κάθε καλή κίνηση (εδώ έχουμε Πάγκαλο, δεν θα είχαμε στο forum;...)

και κάτι άλλο... αυτό που γίνεται δεν χρειάζεται "ομάδες" να πάνε να δείξουν κάτι (άκου μοτοπορεία... τα δικαιώματα του μοτοσυκλετιστή πάμε να διεκδικήσουμε ή ως πολίτες;...)
το μόνο που διασώζει την κίνηση είναι η τελευταία γραμμή της αφίσας... αλλά να δω ΠΟΣΟΙ θα γυρίσουν πεζοί στο Σύνταγμα

τέσπα - απόψεις υποθέτω

Sotos_
31-05-2011, 12:00
"Πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν πρόκειται για ένα νέο κίνημα ή οργάνωση. Είμαστε οι "Αγανακτισμένοι του Συντάγματος" πολίτες αυτής της χώρας που κάποιοι προσπαθούν να τη ξεπουλήσουν με κάθε τρόπο.

Κάθε μέρα πολλοί από εμάς βρισκόμαστε στο Σύνταγμα και προσπαθούμε με τις φωνές μας να δείξουμε σε αυτούς που μας κυβερνάνε τόσα χρόνια, ότι τους ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ. Η υπομονή μας εξαντλήθηκε.

Την Τετάρτη με αυτή τη μικρή σε διάρκεια μοτοσυκλετιστική πορεία μέσα στην Αθήνα θα προσπαθήσουμε να ξυπνήσουμε και τους υπόλοιπους Αθηναίους να κατέβουν στο Σύνταγμα και να φωνάξουμε όλοι μαζί.

Μόνο που αυτή τη φορά εκτός από τις φωνές μας θα ακούσουν και τις μηχανές μας!"

NLS
31-05-2011, 12:05
Καλώς αλλά όπως είπα εγώ θέλω τους περισσότερους μετά να κάνουν ότι λέει η τελευταία γραμμή της αφίσας.

Όχι moto βολτίτσα και μετά για καφέ.

moby_gr
31-05-2011, 12:09
Εεεε, καλά τώρα, δεν έχουν κι όλοι τη δυνατότητα να κατασκηνώνουν στο Σύνταγμα...

geolag
31-05-2011, 12:24
Καλώς αλλά όπως είπα εγώ θέλω τους περισσότερους μετά να κάνουν ότι λέει η τελευταία γραμμή της αφίσας.

Όχι moto βολτίτσα και μετά για καφέ.
Οποιος θέλει ακολουθεί το μέρος της πορείας που του αρέσει.
Μη μας μαλώνεις άλλο.Μου θυμίζεις τον κηδεμόνα μου.
Εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω για τέννις μετά.Θα πρέπει να λογοδοτήσω γιαυτό?

ntinopoulos
31-05-2011, 12:42
Μπορούμε να πάμε και στο Συρράκο... να κατεβούμε από το σοκάκι... στον πλάτανο...:D:D


σ αρεσε ε?:sm7:

SenseiG
31-05-2011, 15:33
Εεεε, καλά τώρα, δεν έχουν κι όλοι τη δυνατότητα να κατασκηνώνουν στο Σύνταγμα...

Καλη η κατασκηνωση αλλα πρεπει να πινει και ενα καφεδακι βρε αδελφε..:D

NLS
31-05-2011, 15:49
Οποιος θέλει ακολουθεί το μέρος της πορείας που του αρέσει.
Μη μας μαλώνεις άλλο.Μου θυμίζεις τον κηδεμόνα μου.
Εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω για τέννις μετά.Θα πρέπει να λογοδοτήσω γιαυτό?

Δεν μαλώνω κανέναν.
Ούτε λογοδοτεί κανείς σε κανένα πέρα από τον εαυτό του (σε τέτοια πράγματα).

Μήπως θα είμαι σαν αυτούς που είχε στείλει ο μπαμπάς της Βουγιουκλάκη όταν είχε πάει στην ταινία αυτή στην απεργία για να δει ποιος εργάτης του πήγε; Δεν νομίζω.

Αν δηλαδή κάποιος θέλει να πάει να επαναστατήσει με μια μηχανή 25000 (να μην πάει καμιά GTL;...) και μετά θέλει να πάει για fredo στο tennis club στην Πολιτεία δικό του θέμα. Μπορεί να έχει πολλά ομόλογα και να φοβάται.

Όμως ας κοροϊδεύει τον εαυτό του, όχι τους άλλους.

moby_gr
31-05-2011, 16:07
Δεν κατάλαβες αλλά δεν πειράζει. Δε θα έλεγα (εννοούσα) ποτέ, πάμε για καφέ μετά από διαδήλωση...
Θα ήμουν τουλάχιστον απαράδεκτος και θα γινόμουν σαν αυτούς (που έχω δει) να κατεβαίνουν από το Κολωνάκι στο Σύνταγμα για το χάζι...


Το "κατεβαίνουμε στην παραλία" ήταν για τον καφέ του forum...

aeriko
31-05-2011, 17:38
Αγανακτισμένοι πολίτες με BMW 1200αρια; Λίγο "κουφό" μου ακούγεται, καλύτερα με καμμιά άδεια κατσαρόλα.

ntinopoulos
31-05-2011, 18:02
Αγανακτισμένοι πολίτες με BMW 1200αρια; Λίγο "κουφό" μου ακούγεται, καλύτερα με καμμιά άδεια κατσαρόλα.

γιατι ρε πανο?:Απορία:
δε μπορει καποιος με 1200αρια BMW να ειναι αγανακτισμενος?:rolleyes:
η πρεπει να ...πεινασουμε για να αγανακτησουμε?:rolleyes:;)

CPretenteriS
31-05-2011, 18:06
σ αρεσε ε?:sm7:

Ουουου ΝΑΙ... τι να σου πω??? Μούρλια... :hmmm:

Sotos_
31-05-2011, 18:11
Γιατι σου ακουγεται κουφό ?

Οταν θα χρειαστει να τις πουλάμε γιατι δεν θα μας φτανουν τα λεφτα θα είναι νορμάλ ? ή μηπως επειδη καταφεραμε και πηραμε μεγαλη μηχανη, δεν θιγομαστε απο αυτα που συμβαινουν ?

Ελα και με το παπι, με το σκουτερακι, η απλα με αδεια κατσαρολα οπως λες...

geolag
31-05-2011, 18:13
Δεν μαλώνω κανέναν.
Ούτε λογοδοτεί κανείς σε κανένα πέρα από τον εαυτό του (σε τέτοια πράγματα).

Μήπως θα είμαι σαν αυτούς που είχε στείλει ο μπαμπάς της Βουγιουκλάκη όταν είχε πάει στην ταινία αυτή στην απεργία για να δει ποιος εργάτης του πήγε; Δεν νομίζω.

Αν δηλαδή κάποιος θέλει να πάει να επαναστατήσει με μια μηχανή 25000 (να μην πάει καμιά GTL;...) και μετά θέλει να πάει για fredo στο tennis club στην Πολιτεία δικό του θέμα. Μπορεί να έχει πολλά ομόλογα και να φοβάται.

Όμως ας κοροϊδεύει τον εαυτό του, όχι τους άλλους.
H διαμαρτυρία του καθενός δεν είναι πάντα η ίδια.
Ο κάτοχος ακριβής μηχανής ή αυτοκινήτου δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι πρόκληση ή ανεπίκαιρο να διαμαρτυρηθεί οδηγώντας το όχημα του.¨οπως δεν είναι και κανόνας ότι όποιος έχει 1200cc μηχανή σημαίνει ότι είναι λεφτάς άρα δεν τον αγγίζει η σημερινή κατάσταση.
Η διαμαρτυρία που ξεκίνησε στο σύνταγμα αφορά όλους μας και μόνο ως προς το σημείο ότι πρέπει να δοθεί τέλος στην κοροιδία των πολιτικών.
Την χώρα την φτάσαμε σε αυτό το χάλι όλοι μας με τους πολιτικούς που ψηφίζουμε ,κλέβοντας την εφορία,κλέβοντας το κράτος ,βάζοντας τους αλλοδαπούς να δουλεύουν αντί για εμάς κ.λ.π.
ο καθένας όπως έστρωσε θα κοιμηθεί και πιστεύω ότι όσοι γράφουν εδω μέσα είναι ώριμοι κατασταλαγμένοι και όχι κομπιναδόροι οπότε ο χαρακτηρισμός ¨Ομως ας κοροιδεύει τον εαυτότου ,όχι τους άλλους είναι ατυχής και πιστεύω ότι πρέπει να διορθωθεί.

CPretenteriS
31-05-2011, 18:13
Το παν είναι... η κάθε είδους διαμαρτυρία, να γίνεται πολιτισμένα !!

Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο !!

aeriko
31-05-2011, 18:13
γιατι ρε πανο?:Απορία:
δε μπορει καποιος με 1200αρια BMW να ειναι αγανακτισμενος?:rolleyes:
η πρεπει να ...πεινασουμε για να αγανακτησουμε?:rolleyes:;)
Κώστα, το ένα δεν αναιρεί το άλλο, όλοι είμαστε αγανακτισμένοι, ακόμη και ο φίλος μας GeorgeP πιστεύω. Αλλά ας σκεφτούμε λίγο ότι μέσα στο πλήθος μπορεί κάποιος/οι να είναι " πιό αγανακτισμένος/οι" από τους άλλους και να πεί καμμιά "στραβή".

ntinopoulos
31-05-2011, 18:32
Κώστα, το ένα δεν αναιρεί το άλλο, όλοι είμαστε αγανακτισμένοι, ακόμη και ο φίλος μας GeorgeP πιστεύω. Αλλά ας σκεφτούμε λίγο ότι μέσα στο πλήθος μπορεί κάποιος/οι να είναι " πιό αγανακτισμένος/οι" από τους άλλους και να πεί καμμιά "στραβή".

δε νομιζω!αλλωστε ενα gs κανει οσο ενα οπελ αστρα,ενα γκολφ,ενα χιουνται...,οποτε δεν ειναι και κατι εξωπραγματικο...;)
δεν προκαλει δηλαδη!;)

Wicked_GS
31-05-2011, 18:37
Για το μονο που συμφωνουμε ειναι οτι διαφωνουμε! Δημοκρατια! Ελατε οπως ειστε ειπε καποτε και ενας τυπος με μαλια και μουσια.

Θες να ερθεις με τη μηχανη σου, γερμανικη κινεζικη αμερικανικη ουγκαντεζικη?
Ελα με τη μηχανη σου!

Θες να ερθεις με τα ποδια?
Ελα με τα ποδια!

Θες να ερθεις με κατσαρολες, τα παιδια σου στους ομους και την πιεση στο κοκκινο?
Ελα!!

Αρκει να ερθεις να τους δειξεις οτι δεν ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!

Η επανασταση δεν ειναι για του εχοντες λιγα. Καποια στιγμη και οι εχοντες πολλα θα εχουν την ιδια μοιρα!

Ελατε οπως ειστε...ΑΝΘΡΩΠΟΙ-ΕΛΛΗΝΕΣ-ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ!

Athanman
31-05-2011, 18:43
"Πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν πρόκειται για ένα νέο κίνημα ή οργάνωση. Είμαστε οι "Αγανακτισμένοι του Συντάγματος" πολίτες αυτής της χώρας που κάποιοι προσπαθούν να τη ξεπουλήσουν με κάθε τρόπο.

Κάθε μέρα πολλοί από εμάς βρισκόμαστε στο Σύνταγμα και προσπαθούμε με τις φωνές μας να δείξουμε σε αυτούς που μας κυβερνάνε τόσα χρόνια, ότι τους ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ. Η υπομονή μας εξαντλήθηκε.

Την Τετάρτη με αυτή τη μικρή σε διάρκεια μοτοσυκλετιστική πορεία μέσα στην Αθήνα θα προσπαθήσουμε να ξυπνήσουμε και τους υπόλοιπους Αθηναίους να κατέβουν στο Σύνταγμα και να φωνάξουμε όλοι μαζί.

Μόνο που αυτή τη φορά εκτός από τις φωνές μας θα ακούσουν και τις μηχανές μας!"

:sm8::sm8:

ortho
31-05-2011, 22:51
Το παν είναι... η κάθε είδους διαμαρτυρία, να γίνεται πολιτισμένα !!

Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο !!



Ο πολύς πολιτισμός όμως Κωστή δε συγκινεί κι ιδιαίτερα τη συμμορία των κυβερνώντων. Για να δούμε που θα πάει το πράγμα...

ckk
01-06-2011, 00:33
ναι αλλά τα media είχαν σταθερά πλάνα από γερμανικά και όχι από αμερικάνικα...;);););)




Γιατί ήμασταν ομορφότεροι αγόρι μου... :rolleyes: :sm7:

ckk
01-06-2011, 00:41
Για το μονο που συμφωνουμε ειναι οτι διαφωνουμε! Δημοκρατια! Ελατε οπως ειστε ειπε καποτε και ενας τυπος με μαλια και μουσια.

Θες να ερθεις με τη μηχανη σου, γερμανικη κινεζικη αμερικανικη ουγκαντεζικη?
Ελα με τη μηχανη σου!

Θες να ερθεις με τα ποδια?
Ελα με τα ποδια!

Θες να ερθεις με κατσαρολες, τα παιδια σου στους ομους και την πιεση στο κοκκινο?
Ελα!!

Αρκει να ερθεις να τους δειξεις οτι δεν ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!

Η επανασταση δεν ειναι για του εχοντες λιγα. Καποια στιγμη και οι εχοντες πολλα θα εχουν την ιδια μοιρα!

Ελατε οπως ειστε...ΑΝΘΡΩΠΟΙ-ΕΛΛΗΝΕΣ-ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ!


Σωστή προσέγγιση.

NLS
01-06-2011, 00:52
Το πράγμα (μοιραία) χοντραίνει:

Οι Αγανακτισμένοι εγκλώβισαν βουλευτές - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/eidiseis/aganaktismemoi-ellada/egklwvismenoi_voyleytes_aganaktismenoi_syntagma.1092739.html)

ckk
01-06-2011, 01:02
Το πράγμα (μοιραία) χοντραίνει:

Οι Αγανακτισμένοι εγκλώβισαν βουλευτές - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/eidiseis/aganaktismemoi-ellada/egklwvismenoi_voyleytes_aganaktismenoi_syntagma.1092739.html)


Μακάρι, να την ακούσουν γερά οι αλήτες.

Να φοβούνται την σκιά τους, να φοβούνται να περπατήσουν ανάμεσά μας να μην ευχαριστηθούν αυτά που έκλεψαν, μέχρι να τους τα πάρουμε πίσω.

Και μετά δικαστήρια. Όλοι. Με σωστές έδρες.

Fuji
01-06-2011, 02:05
Μακάρι, να την ακούσουν γερά οι αλήτες.

Να φοβούνται την σκιά τους, να φοβούνται να περπατήσουν ανάμεσά μας να μην ευχαριστηθούν αυτά που έκλεψαν, μέχρι να τους τα πάρουμε πίσω.

Και μετά δικαστήρια. Όλοι. Με σωστές έδρες.

Για να δούμε ...

Xarleas
01-06-2011, 04:28
κατεβηκα με την Γερμανιδα μου,μαζι με τα Αμερικανικα,,,,θα κατέβω και Αυριο,,,,αρκει να προλαβω,,,,,δυστυχως με κλανιες δεν βαφονται τα αυγα,,,ο τοπος θέλει αλλαγη και αμεσα.....απο τον καναπε...επαναστασεις ΔΕΝ γινονται:(:(

Μπράβο ρε Βασίλη... Αν και δεν φοράς το μουστάκι, μιλάς σαν άντρας... Υπομονή και ΕΠΙΜΟΝΉ θέλει και θα πάρουν δρόμο τα Λαμόγια..ΝεύραΝεύραΝεύρα

Xarleas
01-06-2011, 04:31
ναι αλλά τα media είχαν σταθερά πλάνα από γερμανικά και όχι από αμερικάνικα...;);););)

ΚΑΚΊΕΣ... Για μένα αγριεμένους Μηχανόβιους έδειχναν τα media:sm8::sm8::sm5::sm5:

peterv
01-06-2011, 07:58
Για να δούμε ...

+1000 (κρατάω μικρό καλάθι)

Το τι μας ενοχλεί το κατάλαβα ......

Αντε και τα ρίξαμε τα λαμόγια (στην ιδανική περίπτωση λέμε τώρα..).

Μετά τα λαμόγια τι ???

Προοπτική δεν βλέπω !!!! :hmmm:

Μήπως έρθουν άλλα λαμόγια ?

Πως ξεχωρίζεις το σωστό βουλευτή από τον λάθος ? Με ποιά κριτήρια ?

(Δεν φαντάζομαι το κριτήριο σας να είναι οικονομικό ?
Διότι αν διαμαρτύρεστε με πορείες για αυτό, τότε θα πρέπει αντί να διαμαρτύρεστε, να είστε περήφανοι που έχετε τέτοιους ΙΚΑΝΟΥΣ βουλευτές που φτιάχθηκαν όλοι τους οικονομικά..εντάξει σας μειώνουν τώρα τους μισθούς αλλά ίσως αν περιμένετε λίγο ή τους χαιδέψετε τα αυτια, να φτιάξουν και εσάς με τις λαμογιές τους ή να κάνουν κολπάκια και να φτιάξουν και τα οικονομικά ολόκληρης της Ελλάδας. Οπως τόσοι και τόσοι πρωθυπουργοί μετά την μεταπολίτευση που κατάφεραν να έχουν μια "ισχυρή" οικονομικά Ελλάδα και όλοι είμασταν μαζί τους και χαιρόμασταν !!!!. Αυτό είναι το κριτήριο ? εεεεεεε !!!!!!!)

Τι ζητάμε λοιπόν να αλλάξει πέραν των οικονομικών μας ? ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!!!!



Θα έχουμε ποτέ ένα δίκαιο κράτος ? μιά σταθερή - απλή και γνωστή εκ των προτέρων φορολογία ?
εύκολη και απλή διαδικασία πρόσβασης εργασίας σε όλα τα επαγγέλματα ? Αυτόνομους ενεργειακά οικισμούς στην επαρχία ?
Να ξέρεις από τώρα τι θα σου αποδώσουν οι ασφαλιστικές κρατήσεις όταν πάρεις σύνταξη. Να μπεί συστηματικά πράσινο στα μεγάλα αστικά κέντρα. Να κυκλοφορούν αυτοκίνητα με καύσιμο το νερό από τα παιδιά του Πολυτεχνείου που τα κατασκεύασαν . Να γίνουν μονάδες αφαλάτωσης σε όλα τα νησιά να υπάρχει παντού πόσιμο νερό από την θάλασσα και ανεμογεννήτριες να έχουν ανεξάρτητα και δωρεάν ρεύμα ? Να έχεις έναν άνθρωπο στο δημόσιο που να ασχολείται με όλες σου τις υποθέσεις ? κλπ κλπ.

Τι πολιτικοί χρειάζονται για να γίνουν όλα αυτά με τρόπο απλό και κατανοητό σε όλους μας ?

Τι ικανότητες πρέπει να έχουν ? (Σίγουρα όχι μόνο οικονομικές...λέω εγώ)

Ποιοί από την χώρα μας μπορούν να αναλάβουν τέτοια καθήκοντα και να τα φέρουν σε πέρας ? (Τους ξέρει κανείς ?)

Αν μου απαντήσετε σε αυτά θα έρθω μαζί σας στην πορείες μέχρι τότε όμως επιτρέψτε μου να είμαι επιφυλακτικός στο που πάει αυτή η εξέγερση των αγανακτισμένων με τα κατσαρόλια και στο τί θα πετύχει τελικά.

(Καλύτερη οικονομική κατάσταση ? ίσως αν χυθεί και λίγο αίμα,
τα παραπάνω όμως δεν νομίζω, γιατί αυτά θέλουν ΜΥΑΛΟ ΟΧΙ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΗ !!!
Μην ξεχνάτε ότι αυτοί που τα τρώνε τώρα με τέτοιο θράσος ήταν κάποτε η γενιά του Πολυτεχνείου και συνδικαλιστές, αυτό θέλετε να επαναλάβετε ?)

Ελπίζω όσοι πάτε στην πορεία να βλέπετε τα πράγματα πιο ανοικτά με περισσότερη περισυλλογή αναδεικνύοντας αυτά που χρειάζεται ο τόπος μέσα από συγκεκριμένους ανθρώπους και όχι με μικροενθουσιασμούς του όχλου που μακροπρόθεσμα θα οδηγήσουν σε βίαιες καταστάσεις !!!!!

geolag
01-06-2011, 08:30
Δύσκολο το μετά.Ποιος να αναλάβει?
Το θέμα είναι ότι όλη αυτή η διαμαρτυρία γίνεται για να καταλάβουν οι πολιτικοί ότι ο κόσμος εδώ αλλάζει νοοτροπία.Είναι όμως παχύδερμα και δεν αλλάζουν.
Μου κάνει εντύπωση ότι δεν βγήκε κάποιος από τους κυβερνώντες να πει έστω κάτι.
Ποιος θα θέλατε να είναι μετά από αυτούς για μία καλύτερη Ελλάδα?
Εγώ δεν βρίσκω λύση.

ntinopoulos
01-06-2011, 08:35
...Είναι όμως παχύδερμα και δεν αλλάζουν!

πολυ φοβαμαι οτι ετσι ειναι...:o
θα βλεπουν τον κοσμο εκει και θα γελανε!:mad:

SenseiG
01-06-2011, 08:54
Αν δεν ελθουν τα πανω κατω δεν βγαζει πουθενα .
Δεν χαμπαριαζουν απο τετοια κυριλε!:rolleyes:

NLS
01-06-2011, 11:25
Με το να λέμε ότι ο κόσμος δεν σκέφτηκε το μετά, είναι σαν να λέμε ότι δεν πρέπει να κάνει κανείς τίποτα και όλα καλά.

Όσο και αν δεν θέλουν κάποιοι να το δουν είναι ΥΓΕΙΑ (που δεν ήξερα ότι είχαμε) ότι ο κόσμος καταρχήν ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ. Το τι θα γίνει μετά θα έρθει η ώρα του να το βρούμε (και κάποιοι ήδη το ψάχνουν).

Sotos_
01-06-2011, 11:37
Ανεβηκε και εδω (http://neaepanastash.webnode.com/news/%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1%20%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD%20!!!%20%CE%BD%CE%B1%20%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5%20%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B9%20%CE%B5%CE%BA%CE%B5%CE%B9%20/)

Sotos_
01-06-2011, 11:38
και εδω (http://aganaktismenoigr.blogspot.com/p/chat.html)

Sotos_
01-06-2011, 11:39
και στο facebook (http://www.facebook.com/event.php?eid=229828633701146&ref=notif&notif_t=event_invite)

μαλιστα 186 εχουν δηλωσει συμμετοχη στο event, και 85 πιθανη συμμετοχη)

Sotos_
01-06-2011, 11:50
και στο facebook (http://www.facebook.com/event.php?eid=229828633701146&ref=notif&notif_t=event_invite)

μαλιστα 186 εχουν δηλωσει συμμετοχη στο event, και 85 πιθανη συμμετοχη)

napgeo
01-06-2011, 11:59
Μέσα και εγώ , για να δείξω σε κάποιους Χοντρούς στην Κυβέρνηση τη λέξη ( ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ).................

Sotos_
01-06-2011, 12:05
Πετρο, το να κάθομαι στον καναπέ, μέχρι καποιος να με πεισει μεσω τηλεορασης οτι εχει τις ικανοτητες να προχωρήσει "στο μετα", δεν το βλεπω σαν λυση.

Προς το παρον με νοιαζει να δειξω οτι αυτό που συμβαίνει ΟΛΑ αυτα τα χρόνια, ΔΕΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ!

moby_gr
01-06-2011, 12:11
Μέσα και εγώ , για να δείξω σε κάποιους Χοντρούς στην Κυβέρνηση τη λέξη ( ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ).................


Κουβαλάς ιμάντες? Να έρθω μαζί σου για παν ενδεχόμενο :D

CPretenteriS
01-06-2011, 12:34
Ο πολύς πολιτισμός όμως Κωστή δε συγκινεί κι ιδιαίτερα τη συμμορία των κυβερνώντων. Για να δούμε που θα πάει το πράγμα...

Εκεί που πήγαινε ανέκαθεν..

Sotos_
01-06-2011, 12:43
Μοτοσικλετιστές στο πλευρό των Αγανακτισμένων - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/eidiseis/aganaktismemoi-ellada/motosikletistes_sto_pleyro_twn_aganaktismenwn.1093148.html)

NLS
01-06-2011, 13:08
Ο Ηλίας μη κάνει το λάθος και πάει με το μπιτονάκι :)

napgeo
01-06-2011, 13:28
Κουβαλάς ιμάντες? Να έρθω μαζί σου για παν ενδεχόμενο :D

Με φτηνιάρικες μηχανές βέβαια. Δεν πάμε να κάνουμε επίδειξη στις πορείες. Μην έχω και εκεί το μυαλό μου.
Νερό, Καφέ, Σαντουιτσάκια, όλα έτοιμα.................

ntinopoulos
01-06-2011, 13:28
Ο Ηλίας μη κάνει το λάθος και πάει με το μπιτονάκι :)
:sm7::sm7::sm7:

NLS
01-06-2011, 13:45
Με φτηνιάρικες μηχανές βέβαια. Δεν πάμε να κάνουμε επίδειξη στις πορείες. Μην έχω και εκεί το μυαλό μου.
Νερό, Καφέ, Σαντουιτσάκια, όλα έτοιμα.................


Α θα πας με το ντεβίλ;

(σόρρυ δεν κρατιόμουν :sm7:)

---

Οργανωμένο σε βρίσκω μπράβο. Εγώ δυο φορές που πήγα καθόμουνα σαν τον χαζό.

Sotos_
01-06-2011, 16:54
Παιζει παντου πλεον...

glystrida: ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΩΝ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΩΝ (http://glystrida.blogspot.com/2011/06/blog-post_01.html)

Zougla online - Οι μοτοσικλέτες κατεβαίνουν στο Σύνταγμα (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=322220&cid=4)

Πρώτο ΘΕΜΑ online : «Αγανακτισμένοι Μοτοσυκλετιστές» - Ελλάδα (http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=125625)


Ακομα και σε δελτια ειδησεων το δειχνει...

ακομα και η ομαδα Ζ εχει δηλωσει οτι θα συμετασχει (στο event που δημιουργηθηκε στο facebook...)



Θα μαστε πολλοι!

Φευγωωωω!

tsatsos
01-06-2011, 19:52
Χαμος εγινε.Συναντησα και τους φιλους Ναπο και Αντωνη(moby-gr νομιζω):)

tsatsos
01-06-2011, 20:06
και ενα βιντεακι..YouTube - ‪ΜΟΤΟΠΟΡΕΙΑ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΩΝ 01 06 11 014‬‏

tsatsos
01-06-2011, 20:07
και ενα βιντεακι..YouTube - ‪ΜΟΤΟΠΟΡΕΙΑ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΩΝ 01 06 11 014‬‏

NLS
01-06-2011, 20:13
Για κράνη δεν πολυσυζητάμε ε; :)
(λέω εγώ τώρα)
(εννοώ αυτούς που δεν τα είχαν καν μαζί)

Sotos_
01-06-2011, 21:29
Τι σου κανε εντυπωση.. Δεν τους βλεπεις τοσους ξεκρανωτους καθε μερα στο δρομο; Στην πορεια περιμενες να ειναι αλλιως;

Μολις εφυγα απο πανω... Καλα ηταν!
Ειδικα τωρα στο τελος γινοταν το αδιαχωρητο!

Εμαθα οτι μας δειξαν και στην τιβι... Δεν εχω προλαβει να δω... Ακουσε κανεις για το πληθος των μοτο κανενα νουμερο;

geolag
01-06-2011, 21:35
Για κράνη δεν πολυσυζητάμε ε; :)
(λέω εγώ τώρα)
(εννοώ αυτούς που δεν τα είχαν καν μαζί)

Αυτό σου έμεινε εσένα από την πορεία?

Sotos_
01-06-2011, 22:13
YouTube - ‪Μοτοπορεία "Αγανακτισμένων" (Εκκίνηση Λυκαβηττός) 1/6/2011‬‏

Απο Το λυκαβητο στο ξεκινημα... Πρωτη μουρη η χαιδω μπροστα μπροστα!

Στις ειδησεις ειπαν για 500
Μπραβο σε ολους οσους ηταν εκει!

NLS
01-06-2011, 23:14
Αυτό σου έμεινε εσένα από την πορεία?

Εφόσον αυτό ήταν η "εικόνα" μας (και σε ειδήσεις κλπ.) ναι και αυτό.
Μήπως απαγορεύεται και θέλω την άδεια κάποιου; (εσένα ας πούμε) Αν είναι να το ξέρω.

Δεν κατάλαβα γιατί ενόχλησε το σχόλιο. Όταν διαμαρτυρόμαστε σταματάμε να είμαστε μοτοσυκλετιστές; ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΤΕ. Ή όταν διαμαρτυρόμαστε έχει απαγορεύσει "ο από πάνω" να πέσουμε με 10 χαω και να σπάσουμε την κεφάλα μας;

Αν μου έμεινε κάτι και τι από όλα αυτά το ξέρω εγώ με όσες φορές πήγα (μάλλον περισσότερο από τους περισσότερους εδώ μέσα) και δεν μου αρέσουν τέτοια σχόλια για εμένα προσωπικά (όπως κατάλαβες).

Sotos_
01-06-2011, 23:44
Δυστυχως αυτη ηταν και αυτη ειναι η εικόνα "μας" στους Ελληνικους δρομους...

Απο τις "οργανωμενες" ομαδες μοτοσικλετιστων, δεν υπηρχε ξεκρανωτος...

Για αυτο μπραβο στα φορα !

napgeo
02-06-2011, 00:48
Και μούτσες έριξα μπόλικες και με τα Γερμανικά κάθησα στην ίδια παρέα. Μπορώ να πω με ζήλευαν κιόλας διότι το δικό μου δεν είχε κάν ζεσταθεί. Μερικά απο Β. Ευρώπη ζητούσαν επειγώντος αέρα.
Να το ξαναματακάνουμε πάντως.......;)

geolag
02-06-2011, 07:25
Εφόσον αυτό ήταν η "εικόνα" μας (και σε ειδήσεις κλπ.) ναι και αυτό.
Μήπως απαγορεύεται και θέλω την άδεια κάποιου; (εσένα ας πούμε) Αν είναι να το ξέρω.

Δεν κατάλαβα γιατί ενόχλησε το σχόλιο. Όταν διαμαρτυρόμαστε σταματάμε να είμαστε μοτοσυκλετιστές; ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΤΕ. Ή όταν διαμαρτυρόμαστε έχει απαγορεύσει "ο από πάνω" να πέσουμε με 10 χαω και να σπάσουμε την κεφάλα μας;

Αν μου έμεινε κάτι και τι από όλα αυτά το ξέρω εγώ με όσες φορές πήγα (μάλλον περισσότερο από τους περισσότερους εδώ μέσα) και δεν μου αρέσουν τέτοια σχόλια για εμένα προσωπικά (όπως κατάλαβες).
Εφόσον δεν σου αρέσουν τέτοια σχόλια για σένα να σταματήσεις τότε να τα κάνεις και για τους άλλους.Αυτό ήθελα να πω με αυτό που έγραψα.Κοίταξε τα post σου και θα καταλάβεις.Ετσι και αλλιώς τέτοιος που είσαι δεν θα καταλάβαινες και τίποτα άλλο από την ξεκράνωτη πορεία.
Και την επόμενη φορά που θα γράψεις ανάλογα γελοία σχόλια θα πάρεις την άδεια μου και όλων των άλλων που γράφουν εδώ μέσα γιατί θεωρούν τους υπόλοιπους φίλους τους και τα συζητάμε και πίνουμε καφέ μαζί όταν εσύ κάθεσαι στο πληκτρολόγιο και γράφεις τις αρλούμπες που σου κατεβαίνουν στο κεφάλι μέσα από την ανωνυμία σου.
Οπως βλέπεις είναι πολύ εύκολο να γράφω μ@λακίες και να προκαλώ τους άλλους που γράφουν για ένα πολύ σοβαρό θέμα όπως είναι το μέλλον μας και εσύ να εστιάζεις στο ότι ήταν κάποιοι ξεκράνωτοι και όχι στην ουσία του θέματος γιατί μάλλον είσαι μακριά από το να το προσεγγίσεις.
Αργησες να απαντήσεις σε αυτό που έγραψα αλλά απάντησες ωραία.Με τον συνήθη τρόπο.Και κάτι τελευταίο.Ετσι το έγραψα για να στη σπάσω αλλά σαν ψάρι τσίμπησες και απάντησες ως συνήθως με τον ίδιο τρόπο γιατί δεν έχεις και τι άλλο να κανεις.Απάντησες απλά και περιεκτικά.Μπράβο.:p:p:p:p:p:p

peterv
02-06-2011, 07:37
Πετρο, το να κάθομαι στον καναπέ, μέχρι καποιος να με πεισει μεσω τηλεορασης οτι εχει τις ικανοτητες να προχωρήσει "στο μετα", δεν το βλεπω σαν λυση.

Προς το παρον με νοιαζει να δειξω οτι αυτό που συμβαίνει ΟΛΑ αυτα τα χρόνια, ΔΕΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ!

:sm8:

Δεκτό μαζί σου..... μπράβο σε όλους όσους συμμετείχαν, άντε και στην επόμενη αν μπορέσω θα είμαι και εγώ.

Ο προβληματισμός όμως για το μετά ή για την κατάληξη όλων αυτών παραμένει αναπάντητος ..... και το μετά έρχεται ήδη ,
φτάσαμε τις 8 ημέρες και το πράγμα φουντώνει ολοένα και περισσότερο ελπίζω και θέλω να μην γίνει ανεξέλεγκτο.

Jefe
02-06-2011, 09:06
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020408.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={577E53E4-D534-433B-9AE7-7B3BD3306E01})





Jefe

NLS
02-06-2011, 11:59
Θα απαντήσω πιο απλά και πιο περιεκτικά: Περαστικά σου.
Δεν υπήρχε κανένα post που να σε προσβάλει προσωπικά και όμως έγραψες ένα post που προσβάλλεις εσύ εμένα προσωπικά.

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι κατάλαβα. Ανωνυμία δεν έχω, το ονοματεπώνυμο μου είναι γνωστό.

Άλλη μια φορά (Νίκο) που οι καφέδες σας και η γνωριμία σας πετυχαίνουν να δίνουν περισσότερη ελευθερία σε κάποιους από όση μαρτυρούν οι ίδιοι οι κανόνες του forum.
Πολύ ωραία.

Εφόσον δεν σου αρέσουν τέτοια σχόλια για σένα να σταματήσεις τότε να τα κάνεις και για τους άλλους.Αυτό ήθελα να πω με αυτό που έγραψα.Κοίταξε τα post σου και θα καταλάβεις.Ετσι και αλλιώς τέτοιος που είσαι δεν θα καταλάβαινες και τίποτα άλλο από την ξεκράνωτη πορεία.
Και την επόμενη φορά που θα γράψεις ανάλογα γελοία σχόλια θα πάρεις την άδεια μου και όλων των άλλων που γράφουν εδώ μέσα γιατί θεωρούν τους υπόλοιπους φίλους τους και τα συζητάμε και πίνουμε καφέ μαζί όταν εσύ κάθεσαι στο πληκτρολόγιο και γράφεις τις αρλούμπες που σου κατεβαίνουν στο κεφάλι μέσα από την ανωνυμία σου.
Οπως βλέπεις είναι πολύ εύκολο να γράφω μ@λακίες και να προκαλώ τους άλλους που γράφουν για ένα πολύ σοβαρό θέμα όπως είναι το μέλλον μας και εσύ να εστιάζεις στο ότι ήταν κάποιοι ξεκράνωτοι και όχι στην ουσία του θέματος γιατί μάλλον είσαι μακριά από το να το προσεγγίσεις.
Αργησες να απαντήσεις σε αυτό που έγραψα αλλά απάντησες ωραία.Με τον συνήθη τρόπο.Και κάτι τελευταίο.Ετσι το έγραψα για να στη σπάσω αλλά σαν ψάρι τσίμπησες και απάντησες ως συνήθως με τον ίδιο τρόπο γιατί δεν έχεις και τι άλλο να κανεις.Απάντησες απλά και περιεκτικά.Μπράβο.:p:p:p:p:p:p

gsmaniac
02-06-2011, 12:04
ειρηνη υμην συντροφοι.......:)
μην ξεφυγουμε απο το θεμα ,που ειναι κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα.......;)
μεχρι και honda devil:p(τρομερες εξατμισεις την δεκαετια του 80),κατεβηκαν στην πορεια.:D

adventure
02-06-2011, 12:08
ειρηνη υμην συντροφοι.......:)
μην ξεφυγουμε απο το θεμα ,που ειναι κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα.......;)



Χαλαρώστε παιδιά πράγματι είναι κάτι διαφορετικό αυτό που γίνετε σε όλη την Ελλάδα .

:) :)

NLS
02-06-2011, 12:30
Εγώ το ξέρω παιδιά, δεν με εμπόδισε ότι είναι ξεκράνωτοι.
Έχω πάει αρκετές φορές Σύνταγμα και θα συνεχίσω (άρα χαζομάρες περί του τι κατάλαβα τις ακούω βερεσέ).

Δεν κατάλαβα γιατί αυτή έπρεπε να είναι η εικόνα τον μοτοσυκλετιστών.
Δηλαδή να χαρώ αν δεν έκαναν και burn out και τέτοια; (όπως έκαναν όταν κάναμε την πορεία παλιότερα για το μοτοσυκλετισμό στην πόλη;...)

Ξυδάκι και μια και μου πλασάρετε τους καφέδες κάποιοι ήθελα να ήξερα πόσοι είστε έτοιμοι να παρεξηγηθείτε έτσι με κάποιον όποιον face2face. Μου είπαν και για ανωνυμία κατάλαβες;

ΝΙΚΟΣ ΣΑΡΔΕΛΙΑΝΟΣ (γραμμένο πολλές φορές εδώ μέσα)

Sotos_
02-06-2011, 12:37
.......
Δεν κατάλαβα γιατί αυτή έπρεπε να είναι η εικόνα τον μοτοσυκλετιστών.
Δηλαδή να χαρώ αν δεν έκαναν και burn out και τέτοια;
......


Νίκο, αν το παραπανω που γραφεις παει στο σχόλιο μου, ηθελα να σου πω οτι πουθενα δεν ειπα οτι "επρεπε να ειναι"
Ειπα δυστυχως ετσι ηταν και ετσι ειναι ακομα.

Και, ναι...μη χαρεις.... γιατι εκανε και burn out στον λυκαβητο ενας...

NLS
02-06-2011, 12:55
Σώτο πάει στο ότι είχα αντίδραση (μαζί με προσβολή) στο σχόλιο μου ότι ήταν πολλοί ξεκράνωτοι (σε εικόνες που βγήκαν και από την Ελλάδα). Άρα ουσιαστικά όχι σε εσένα.

napgeo
02-06-2011, 14:46
ειρηνη υμην συντροφοι.......:)

μην ξεφυγουμε απο το θεμα ,που ειναι κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα.......;)

μεχρι και honda devil:p(τρομερες εξατμισεις την δεκαετια του 80),κατεβηκαν στην πορεια.:D



Μάχιμα τα Honda όπως πάντα. Να είμαστε και ειλικρινείς όμως ήταν και πολλά bmw.
Εδώ πρέπει να κάνουμε διαγωνισμό ποιός μουτζώνει καλύτερα.
Εδώ θα χάσουμε απο χέρι.....................

HAWK_46
02-06-2011, 15:00
Μάχιμα τα Honda όπως πάντα. Να είμαστε και ειλικρινείς όμως ήταν και πολλά bmw.
Εδώ πρέπει να κάνουμε διαγωνισμό ποιός μουτζώνει καλύτερα.
Εδώ θα χάσουμε απο χέρι.....................


.... τι πήγες να κάνεις εσύ Νάπο, η πορεία ήταν για τους motoαγανακτισμένους !!! ;)

NLS
02-06-2011, 15:16
Μάχιμα τα Honda όπως πάντα. Να είμαστε και ειλικρινείς όμως ήταν και πολλά bmw.
Εδώ πρέπει να κάνουμε διαγωνισμό ποιός μουτζώνει καλύτερα.
Εδώ θα χάσουμε απο χέρι.....................


Μη μπερδεύεσαι, οι BMW βγήκαν ως BMW-αγανακτισμένοι (δηλ. αγανακτισμένοι με τη μηχανή τους).

napgeo
02-06-2011, 15:22
.... τι πήγες να κάνεις εσύ Νάπο, η πορεία ήταν για τους motoαγανακτισμένους !!! ;)

Λάθος μου. Δύο δικά μας ήταν μόνο.
Αυτοί (bmw)αντι να μουτζώνουν τη Βολή της ρίχναν προς Συγγρού μεριά......

Sotos_
07-06-2011, 10:03
το ιδιο και άυριο (http://neaepanastash.webnode.com/news/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%86%CE%BF%CF%85%CE%BD%20%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1%20%CF%80%CE%B9%CE%BF%20%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%AF%20%CE%BF%CE%B9%20%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B9/)

Sotos_
08-06-2011, 10:42
θα ναι κανεις σημερα στον Λυκαβητο από εδω?

tsatsos
08-06-2011, 10:52
θα ναι κανεις σημερα στον Λυκαβητο από εδω?
Εγω.Με ενα RT 1200 και παρεα ενα varadero..