PDA

View Full Version : Mαζι τα φαγαμε !!!


jarhead
02-06-2011, 21:01
46.319€ για τα κινητά του κ. Πάγκαλου - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/politiki/pagkalos_politiko_grafeio_kinhta.1094533.html)


Αφιερωμενο στον Γιαννη(Ortho):sm7::sm7::sm7:

geolag
02-06-2011, 21:20
46.319€ για τα κινητά του κ. Πάγκαλου - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/politiki/pagkalos_politiko_grafeio_kinhta.1094533.html)


Αφιερωμενο στον Γιαννη(Ortho):sm7::sm7::sm7:
έπαιρνε εμάς για να μας ρωτήσει που θέλουμε να διοριστούμε.Νεύρα

jarhead
02-06-2011, 21:24
έπαιρνε εμάς για να μας ρωτήσει που θέλουμε να διοριστούμε.Νεύρα


Aρα μαζι τα φαγαμε!!!:sm7::sm7::sm7:

ortho
02-06-2011, 21:36
Μάλλον συνδέει πολλές συσκευές μαζί, διότι λόγω πάχους απορροφά όλο το SAR και δε βρίσκει σήμα!

Και στη θάλασσα να τον πετάξεις αυτόν πάλι δε θα βυθιστεί!

Κρέμασμα από τα μπελέκια στον ήλιο!

geolag
02-06-2011, 21:37
Aρα μαζι τα φαγαμε!!!:sm7::sm7::sm7:
Μαζί ,μόνο που ο συγκεκριμένος έκλεβε κάτι και από τα πιάτα μας γιαυτό και το αποτέλεσμα στην ζυγαριά είναι διαφορετικό.

NLS
02-06-2011, 21:42
θα πω ότι λέω και επιλεκτικά αγνοείται (άλφα γιώτα):

είμαι σίγουρος ότι κάποιος φίλος της παράταξης εδώ θα μας πει γιατί ήταν απολύτως λογικά αυτά

(που θα πάει θα αρχίσει να λέει και όταν δεν τον συμφέρουν - αλλιώς ο κόσμος θα αρχίσει να αγνοεί πιο επιδεικτικά αυτά που λέει όταν τον συμφέρουν)

geolag
02-06-2011, 21:45
θα πω ότι λέω και επιλεκτικά αγνοείται (άλφα γιώτα):

είμαι σίγουρος ότι κάποιος φίλος της παράταξης εδώ θα μας πει γιατί ήταν απολύτως λογικά αυτά

(που θα πάει θα αρχίσει να λέει και όταν δεν τον συμφέρουν - αλλιώς ο κόσμος θα αρχίσει να αγνοεί πιο επιδεικτικά αυτά που λέει όταν τον συμφέρουν)
Βοήθησε μας λίγο να καταλάβουμε και εμείς που δεν ξέρουμε

gepol
02-06-2011, 21:46
θα πω ότι λέω και επιλεκτικά αγνοείται (άλφα γιώτα):

είμαι σίγουρος ότι κάποιος φίλος της παράταξης εδώ θα μας πει γιατί ήταν απολύτως λογικά αυτά

(που θα πάει θα αρχίσει να λέει και όταν δεν τον συμφέρουν - αλλιώς ο κόσμος θα αρχίσει να αγνοεί πιο επιδεικτικά αυτά που λέει όταν τον συμφέρουν)

Γιατί το κάνεις αυτό? Γιατί προκαλείς? Δεν σε καταλαβαίνω...είχες γράψει ότι δεν θα ξανα-ασχοληθείς...

frits
02-06-2011, 21:51
θα πω ότι λέω και επιλεκτικά αγνοείται (άλφα γιώτα):

είμαι σίγουρος ότι κάποιος φίλος της παράταξης εδώ θα μας πει γιατί ήταν απολύτως λογικά αυτά

(που θα πάει θα αρχίσει να λέει και όταν δεν τον συμφέρουν - αλλιώς ο κόσμος θα αρχίσει να αγνοεί πιο επιδεικτικά αυτά που λέει όταν τον συμφέρουν)

Γιατί το κάνεις αυτό? Γιατί προκαλείς? Δεν σε καταλαβαίνω...είχες γράψει ότι δεν θα ξανα-ασχοληθείς...


Άμα έχεις την μύγα Γιώργο μου.....;)

geolag
02-06-2011, 21:53
Γιατί το κάνεις αυτό? Γιατί προκαλείς? Δεν σε καταλαβαίνω...είχες γράψει ότι δεν θα ξανα-ασχοληθείς...
αν αναφέρεσαι σε μένα ,δεν προκαλώ απλώς ρωτάω γιατί δεν καταλαβαίνω τι εννοεί ο φίλος λέγοντας π.χ. αλφα γιώτα.Που είναι το κακό.¨οτι γράφω είναιι ειρωνικό δηλαδή.Νομίζω ότι εξήγησα στον NLS και το θέμα έληξε.Όποια παρεξήγηση θα λυθεί οριστικά όταν βρεθούμε από κοντά.Δεν θα μονομαχήσουμε κιόλας.Συζήτηση κάνουμε

gepol
02-06-2011, 21:55
αν αναφέρεσαι σε μένα ,δεν προκαλώ απλώς ρωτάω γιατί δεν καταλαβαίνω τι εννοεί ο φίλος λέγοντας π.χ. αλφα γιώτα.Που είναι το κακό.¨οτι γράφω είναιι ειρωνικό δηλαδή.Νομίζω ότι εξήγησα στον NLS και το θέμα έληξε.Όποια παρεξήγηση θα λυθεί οριστικά όταν βρεθούμε από κοντά.Δεν θα μονομαχήσουμε κιόλας.Συζήτηση κάνουμε


.....αναφέρομαι σε αυτόν που κάνω την παράθεση, άρα όχι σε εσένα...για αυτό άλλωστε υπάρχει και η παράθεση :)

geolag
02-06-2011, 21:58
.....αναφέρομαι σε αυτόν που κάνω την παράθεση, άρα όχι σε εσένα...για αυτό άλλωστε υπάρχει και η παράθεση :)
οκ συγγνώμη μπερδεύτηκα γιατί και εγώ έγραψα κάπου ότι δεν θα ξανασχοληθώ

NLS
02-06-2011, 21:59
δεν εννοούσα κανέναν από τους δυο σας

ωστόσο αν θέλετε έτσι κι αλλιώς να εξηγήσετε κάπως τους λογαριασμούς κινητού του αντιπροέδρου, ευχαρίστως

gepol
02-06-2011, 22:02
Ξέρω ποιόν εννούσες....

NLS
02-06-2011, 22:06
46000 ας υποθέσουμε ότι είναι για ένα έτος (δεν θέλω να πιστεύω ότι είναι λιγότερο!)... άρα μιλάμε για ~3830 το μήνα... δηλαδή για ~127 ευρώ την ημέρα... ψιλοπράγματα

jarhead
02-06-2011, 22:09
@ΟΥΤΑΝΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ...ΕΣΠΕΙΡΑ ΤΗΝ ΔΙΧΟΝΟΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!:sm7::sm7:

Fuji
02-06-2011, 22:50
Τον φάγατε ρε τον άνθρωπο. Ούτε ένα delivery δε μπορεί να παραγγείλει δηλαδή;

MARK
02-06-2011, 23:18
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=86&pictureid=2035

frits
02-06-2011, 23:22
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=86&pictureid=2035



Πολυλογάς έχεις γίνει Γιάννη....:sm7:

ckk
03-06-2011, 00:42
Μάλλον συνδέει πολλές συσκευές μαζί, διότι λόγω πάχους απορροφά όλο το SAR και δε βρίσκει σήμα!

Και στη θάλασσα να τον πετάξεις αυτόν πάλι δε θα βυθιστεί!

Κρέμασμα από τα μπελέκια στον ήλιο!



Έχεις δει ##### να βουλιάζουν?

Έχεις δει φελούς με @ίδια?

Jefe
03-06-2011, 00:53
Πολυλογάς έχεις γίνει Γιάννη....:sm7:



:sm7::sm7:




Jefe

ntinopoulos
03-06-2011, 09:25
@ΟΥΤΑΝΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ...ΕΣΠΕΙΡΑ ΤΗΝ ΔΙΧΟΝΟΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!:sm7::sm7:
ναι...,σιγα το δυσκολο...:p:sm7:

kostas_366
03-06-2011, 09:27
Ο Ντινό του την έκανε. Έβγαλε το θέμα για να ρίξει τον Πάγκαλο από Υπουργό. Τον σκύλο των Ντινό... υπουργούς κατεβάζει..

gepol
03-06-2011, 16:14
46.319€ για τα κινητά του κ. Πάγκαλου - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/politiki/pagkalos_politiko_grafeio_kinhta.1094533.html)


Αφιερωμενο στον Γιαννη(Ortho):sm7::sm7::sm7:

Βασικός 162.812 ευρώ στο γραφείο Πάγκαλου - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/politiki/vasikos_misthos_162_812_eyrw_sto_grafeio_toy_theodwroy_pagkaloy.1095052.html)

GeorgeP
03-06-2011, 18:46
Βασικός 162.812 ευρώ στο γραφείο Πάγκαλου - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/politiki/vasikos_misthos_162_812_eyrw_sto_grafeio_toy_theodwroy_pagkaloy.1095052.html)

ετσι οπως το γραφει ο δημοσιογραφος φαινεται οτι ενας υπαλληλος αμοιβεται με αυτα τα λεφτα σαν βασικο μισθο!! Δεν ειναι ομως ετσι!!!
Το νουμερο ΦΕΚ που δημοσιευει το news247 δεν φαινεται, γιατι αραγε?
Αν ομως παμε στο onalert.gr την πηγη της αναδημοσιευσης του news247 για το θεμα (OnAlert.gr: NEWS (http://www.onalert.gr/default.php?pname=Article&catid=2&art_id=6059)) θα δουμε οτι η αποφαση λεει για ''εξοδα πολιτικου γραφειου'' για το ετος 2011!!!! Η φραση ''βασικος μισθος'' ειναι πολιτικη εκφραση και αναφερεται στα ''βασικα εξοδα'' ενος πολιτικου γραφειου οπως αυτα οριζονται απο το Συνταγμα στο Κεφάλαιο Τριτο κι αρθρο 63 παραγραφος 1 περι ''καθηκοντων και δικαιωματων των βουλευτων'' οπου αναφερεται:

1. Oι βoυλευτές, για την άσκηση τoυ λειτoυργήμα−
τός τoυς, δικαιoύνται από τo Δημόσιo απoζημίωση και
δαπάνες· τo ύψoς τoυς καθoρίζεται με απόφαση της
Oλoμέλειας της Boυλής.

Αν το ποσον ειναι υπερβολικο ¨η αν το Συνταγμα θελει διορθωση ειναι θεματα προς συζητηση πραγματι!

ntinopoulos
03-06-2011, 18:50
ετσι οπως το γραφει ο δημοσιογραφος φαινεται οτι ενας υπαλληλος αμοιβεται με αυτα τα λεφτα σαν βασικο μισθο!! Δεν ειναι ομως ετσι!!!
Το νουμερο ΦΕΚ που δημοσιευει το news247 δεν φαινεται, γιατι αραγε?
Αν ομως παμε στο onalert.gr την πηγη της αναδημοσιευσης του news247 για το θεμα (OnAlert.gr: NEWS (http://www.onalert.gr/default.php?pname=Article&catid=2&art_id=6059)) θα δουμε οτι η αποφαση λεει για ''εξοδα πολιτικου γραφειου'' για το ετος 2011!!!! Η φραση ''βασικος μισθος'' ειναι πολιτικη εκφραση και αναφερεται στα ''βασικα εξοδα'' ενος πολιτικου γραφειου οπως αυτα οριζονται απο το Συνταγμα στο Κεφάλαιο Τριτο κι αρθρο 63 παραγραφος 1 περι ''καθηκοντων και δικαιωματων των βουλευτων'' οπου αναφερεται:

1. Oι βoυλευτές, για την άσκηση τoυ λειτoυργήμα−
τός τoυς, δικαιoύνται από τo Δημόσιo απoζημίωση και
δαπάνες· τo ύψoς τoυς καθoρίζεται με απόφαση της
Oλoμέλειας της Boυλής.

Αν το ποσον ειναι υπερβολικο ¨η αν το Συνταγμα θελει διορθωση ειναι θεματα προς συζητηση πραγματι!

πλακα κανεις φιλε ετσι?:rolleyes:
ακομη τους δικαιολογεις...:hmmm:

GeorgeP
03-06-2011, 19:01
πλακα κανεις φιλε ετσι?:rolleyes:
ακομη τους δικαιολογεις...:hmmm:

Κωστα,

παρεθεσα το Συνταγμα στο οποιο ολοι ΠΡΕΠΕΙ να πιστευουμε και να ακολουθουμε!
Η δημοσιευση μου δεν εχει λογο ''δικαιολογιας'' αλλα λογο ''μη παρανομης πραξης!!!''
Στο κατω κατω κι εγω και ο καθενας να ηταν σε θεση που δικαιολογουσε εξοδα θα αξιωνε παντα το μεγιστο επιτρεπτο!! Οπως κανουν ολοι, Ι.Υ. & Δ.Υ και καθε λογης υπαλληλοι αλλωστε εξ απανεκαθεν!!

ntinopoulos
03-06-2011, 19:39
Κωστα,

παρεθεσα το Συνταγμα στο οποιο ολοι ΠΡΕΠΕΙ να πιστευουμε και να ακολουθουμε!
Η δημοσιευση μου δεν εχει λογο ''δικαιολογιας'' αλλα λογο ''μη παρανομης πραξης!!!''
Στο κατω κατω κι εγω και ο καθενας να ηταν σε θεση που δικαιολογουσε εξοδα θα αξιωνε παντα το μεγιστο επιτρεπτο!! Οπως κανουν ολοι, Ι.Υ. & Δ.Υ και καθε λογης υπαλληλοι αλλωστε εξ απανεκαθεν!!
αυτος δε θα πρεπε να δινει το καλο παραδειγμα και να εχει στρωσει ετσι ωστε να μην μπορει καποιος να τον κατηγορησει για ανηθικο?
δε πιστευεις οτι ειναι προκληση αυτον τον καιρο να εξαντλει ολα τα "οικονομικα προνομια" που του "παρεχονται"?
δε σε εξοργιζει αυτο?:Απορία:

GeorgeP
03-06-2011, 20:17
αυτος δε θα πρεπε να δινει το καλο παραδειγμα και να εχει στρωσει ετσι ωστε να μην μπορει καποιος να τον κατηγορησει για ανηθικο?
δε πιστευεις οτι ειναι προκληση αυτον τον καιρο να εξαντλει ολα τα "οικονομικα προνομια" που του "παρεχονται"?
δε σε εξοργιζει αυτο?:Απορία:

Ειπα το αντιθετο????

Δεν ειμαι οπαδος του ''το νομιμο ειναι και ηθικο'' που ειπαν καποιοι βουλευτες παρελθουσας κυβερνησης!

Ειπα οτι κατεδειξα το νομιμο της πραξης, οχι και το ηθικο αυτης!!

Οπως ειπα και λεω επισης οτι νομιμως και δικαιως κοπηκε για μερες η χορηγηση φαρμακων απο τα φαρμακεια σε καποια ταμεια αλλα δεν ειναι ηθικο σαν πραξη!!!
Αν λοιπον περιμενουμε, εμεις ως λαος, ηθικη ενεργεια απο τον Παγκαλο σε αυτο το θεμα και την κρινουμε ως ανηθικη ετσι οπως εγινε τοτε θα επρεπε να κρινουμε κι εμεις τους εαυτους μας αλλα και να κριθουμε απο αυτους τους πολιτες που κατα καιρους κραταμε ομηρους με διαφορες ενεργειες, και δεν μιλαω μονον για το παραπανω παραδειγμα των φαρμακειων. Αυτο μου ηρθε τωρα!!

Μην τσαντιστεις, ενα παραδειγμα ειναι μονον!!!!

ntinopoulos
03-06-2011, 20:21
Οπως ειπα και λεω επισης οτι νομιμως και δικαιως κοπηκε για μερες η χορηγηση φαρμακων απο τα φαρμακεια σε καποια ταμεια αλλα δεν ειναι ηθικο


γιατι δεν ειναι ηθικο?:rolleyes:

geolag
03-06-2011, 21:05
το κράτος ανέκαθεν ήταν ο χειρότερος κακοπληρωτής.Τώρα που έχουμε ανάγκη περισσότερο από ποτέ αυτά που μας χρωστάει συνεχίζει να μην πληρώνει αλλά απαιτεί τα δικά μας χρέη.Γιατί δεν γίνεται συμψηφισμός?Μου έστειλαν το εκκαθαριστικό της φορολογικής δήλωσης να τους πληρώσω 5.800 ευρώ συν αυτά που μου κρατούσαν όλο το χρόνο αλλά μου χρωστάνε δεδουλευμένα βραδυνά κ.α. από τον Μάρτιο.Τι πρέπει να κάνω .Να τους τα δώσω σαν σωστός πολίτης και να διαμαρτυρηθώ κόσμια διότι μου χρωστάνε?Πιστεύεις ότι τότε δεν θα είμαι ο μ@λάκας της υπόθεσης?Επειδή λοιπόν αυτά τελείωσαν όπου τους πετυχαίνω θα το μετανιώνουν και το ίδιο πρέπει να κάνουν όλοι.
Προτιμώ να ζουν κρυμμένοι σαν τα ποντίκια και να μην τολμάνε να βγουν έξω και να ονομαστώ αγροίκος και απολίτιστος παρά να πληρώνω και τα κινητά τους
Ο εκβιασμός τους τελείωσε διότι ξυπνήσαμε.

frits
03-06-2011, 22:32
πλακα κανεις φιλε ετσι?:rolleyes:
ακομη τους δικαιολογεις...:hmmm:

Πρώτα βγαίνει το η ψυχή και μετά το "χούι" Κώστα....:)

frits
03-06-2011, 22:41
Κωστα,

παρεθεσα το Συνταγμα στο οποιο ολοι ΠΡΕΠΕΙ να πιστευουμε και να ακολουθουμε!
Η δημοσιευση μου δεν εχει λογο ''δικαιολογιας'' αλλα λογο ''μη παρανομης πραξης!!!''
Στο κατω κατω κι εγω και ο καθενας να ηταν σε θεση που δικαιολογουσε εξοδα θα αξιωνε παντα το μεγιστο επιτρεπτο!! Οπως κανουν ολοι, Ι.Υ. & Δ.Υ και καθε λογης υπαλληλοι αλλωστε εξ απανεκαθεν!!

Στο έχω ξαναγράψει και με παρομοίασες με την Παπαρήγα, :mad: το σύνταγμα είναι καλό όταν το τηρούμε όλοι, όταν γίνεται λάστιχο είναι ένα άλλοθι για λαμογιές.

Εσύ το έχεις για βίβλο.....:confused:

Αν πάρουμε τα βασικά άρθρα του και δούμε την εφαρμογή τους στην πράξη θα πάθουμε κατάθλιψη....

Είναι απλά ένας ακόμα νόμος που δεν εφαρμόζεται...

Fuji
04-06-2011, 12:26
Συγνώμμη παιδιά, αλλά ποιά είναι η δουλειά στο πολιτικού γραφείου του εκάστοτε βουλευτή; Το ρουσφετολόι δεν είναι; Για ποιό κοινωφελές έργο μιλάμε, και πρέπει να υποστηρίζεται με κρατικά κονδύλια; Για την προσωπική ευημερία των βουλευτών και των συν αυτώ "φίλων";

Το σύνταγμα είναι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα των κηφήνων που μας κυβερνάνε ...

GeorgeP
05-06-2011, 16:20
γιατι δεν ειναι ηθικο?:rolleyes:

μην ρωτας εμενα, εγω το θεωρω ανηθικο, ρωτα τους γυρω σου περι ηθικοτητας ¨η μη να αφηνονται οι γεροι ανθρωποι χωρις φαρμακα γιαοποιοδηποτε λογο!!!!!
Και σου ξαναλεω δεν μιλω για το δικαιο και νομιμο της πραξης αυτης καθ'αυτης αλλα για το ηθικο μερος της!!!

GeorgeP
05-06-2011, 16:28
Στο έχω ξαναγράψει και με παρομοίασες με την Παπαρήγα, :mad: το σύνταγμα είναι καλό όταν το τηρούμε όλοι, όταν γίνεται λάστιχο είναι ένα άλλοθι για λαμογιές.

Εσύ το έχεις για βίβλο.....:confused:

Αν πάρουμε τα βασικά άρθρα του και δούμε την εφαρμογή τους στην πράξη θα πάθουμε κατάθλιψη....

Είναι απλά ένας ακόμα νόμος που δεν εφαρμόζεται...

Το συνταγμα δεν γινεται λαστιχο Σταυρο μου!!
Το Συνταγμα δεν ειναι ενας ακομα νομος Σταυρο μου! Το Συνταγμα ειναι αυτο στο οποιο βασιζονται οι προς ψηφιση νομοι!!
Το συνταγμα ειναι ενας τυφλοσουρτης πανω στο οποιο θεσπιζονται νομοι!! Αν αυτο το Συνταγμα 201 βουλευτες το αλλαζουν και το φερνουν εκει που θελουν ωστε πανω του να στηριξουν νομους που τους βολευουν ειναι άλλο θεμα!!! Προσεξε, με 200 βουλευτες το συνταγμα δεν αλλαζει, χρειαζονται 201 βουλευτες!!!
Αν θελουμε να αλλαξει το Συνταγμα και να γινει δικαιοτερο ωστε να μην ψηφιζονται μετεπειτα απαλλακτικοι νομοι π.χ. ''περι ευθυνης υπουργων'' πρέπει παλι να ψηφισουμε Πολιτικους!!! Απο αυτους εξαρταται η αλλαγη του Συνταγματος. Εμεις απο την αλλη μπορουμε να πιεζουμε ερηνικα για την δικαιοτερη συνταξη του καινουριου Συνταγματος και φυσικα να ψηφισουμε ΟΛΟΙ!! και να ψηφισουμε οχι κοματικα αλλα πολιτικα!!
Αν δεν θελουμε να αλλαξει το συνταγμα διαδηλωνουμε με μολοτωφ και τα πραγματα μενουν ως εχουν!!

frits
05-06-2011, 17:00
Το συνταγμα δεν γινεται λαστιχο Σταυρο μου!!
Το Συνταγμα δεν ειναι ενας ακομα νομος Σταυρο μου! Το Συνταγμα ειναι αυτο στο οποιο βασιζονται οι προς ψηφιση νομοι!!
Το συνταγμα ειναι ενας τυφλοσουρτης πανω στο οποιο θεσπιζονται νομοι!! Αν αυτο το Συνταγμα 201 βουλευτες το αλλαζουν και το φερνουν εκει που θελουν ωστε πανω του να στηριξουν νομους που τους βολευουν ειναι άλλο θεμα!!! Προσεξε, με 200 βουλευτες το συνταγμα δεν αλλαζει, χρειαζονται 201 βουλευτες!!!
Αν θελουμε να αλλαξει το Συνταγμα και να γινει δικαιοτερο ωστε να μην ψηφιζονται μετεπειτα απαλλακτικοι νομοι π.χ. ''περι ευθυνης υπουργων'' πρέπει παλι να ψηφισουμε Πολιτικους!!! Απο αυτους εξαρταται η αλλαγη του Συνταγματος. Εμεις απο την αλλη μπορουμε να πιεζουμε ερηνικα για την δικαιοτερη συνταξη του καινουριου Συνταγματος και φυσικα να ψηφισουμε ΟΛΟΙ!! και να ψηφισουμε οχι κοματικα αλλα πολιτικα!!
Αν δεν θελουμε να αλλαξει το συνταγμα διαδηλωνουμε με μολοτωφ και τα πραγματα μενουν ως εχουν!!

Καλά, πλάκα με κάνεις, είμαστε όλοι ίσοι απέναντι στο νόμο όπως λέει το Σύνταγγμα ;:confused:
Αν το Σύνταγμα εφαρμόζονταν σωστά τότε ΟΚ, όταν ο "μπούλης" έκλεινε την βουλή το καλοκαίρι του 2009 δεν το έκανε λάστιχο το Σύνταγμα για να παραγραφούν τα σκάνδαλα, όταν οι εξεταστικές επιτροπές της βουλής αθωώνουν όλους όσους περνούν από εκεί, όταν η βουλευτική ασυλία χρησιμοποιείται ακόμα και για τροχαία ατυχήματα αλλά και διαζύγια (Αποστολάκη) εσύ ακόμα επιμένεις !!!!!!

Είσαι αγύριστο κεφάλι τελικά Γιώργο ή πολύ ρομαντικός, πρέπει να διάβασα πρώτη φορά το Σύνταγμα κάπου στην 6η Δημοτικού με 1η Γυμνασίου και πραγματικά είχα ενθουσιαστεί με αυτά που έγγραφε μου πήρε πολύ λίγα χρόνια να καταλάβω ότι στην πράξη είναι μπούρδες..

Πάρε μερικά άρθρα έτσι για να περάσει η ώρα ....

Άρθρο 2



Ο σεβασμός και η προστασία της αξίας του ανθρώπου αποτελούν την πρωταρχική υποχρέωση της Πολιτείας.

Άρθρο 4

Οι Έλληνες είναι ίσοι ενώπιον του νόμου.
Οι Έλληνες και οι Ελληνίδες έχουν ίσα δικαιώματα και υποχρεώσεις.


Άρθρο 9Α

Καθένας έχει δικαίωμα προστασίας από τη συλλογή, επεξεργασία και χρήση, ιδίως με ηλεκτρονικά μέσα, των προσωπικών του δεδομένων, όπως νόμος ορίζει. Η προστασία των προσωπικών δεδομένων διασφαλίζεται από ανεξάρτητη αρχή, που συγκροτείται και λειτουργεί, όπως νόμος ορίζει.

Άρθρο 11

2. Μόνο στις δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις μπορεί να παρίσταται η αστυνομία. Οι υπαίθριες συναθροίσεις μπορούν να απαγορευτούν με αιτιολογημένη απόφαση της αστυνομικής αρχής, γενικά, αν εξαιτίας τους επίκειται σοβαρός κίνδυνος για τη δημόσια ασφάλεια, σε ορισμένη δε περιοχή, αν απειλείται σοβαρή διατάραξη της κοινωνικοοικονομικής ζωής, όπως νόμος ορίζει.

Άρθρο 16

2. Η παιδεία αποτελεί βασική αποστολή του Κράτους και έχει σκοπό την ηθική, πνευματική, επαγγελματική και φυσική αγωγή των Ελλήνων, την ανάπτυξη της εθνικής και θρησκευτικής συνείδησης και τη διάπλασή τους σε ελεύθερους και υπεύθυνους πολίτες.

Άρθρο 21



Η οικογένεια, ως θεμέλιο της συντήρησης και προαγωγής του Έθνους, καθώς και ο γάμος, η μητρότητα και η παιδική ηλικία τελούν υπό την προστασία του Κράτους.
Πολύτεκνες οικογένειες, ανάπηροι πολέμου και ειρηνικής περιόδου, θύματα πολέμου, χήρες και ορφανά εκείνων που έπεσαν στον πόλεμο, καθώς και όσοι πάσχουν από ανίατη σωματική ή πνευματική νόσο έχουν δικαίωμα ειδικής φροντίδας από το Κράτος.
Το Κράτος μεριμνά για την υγεία των πολιτών και παίρνει ειδικά μέτρα για την προστασία της νεότητας, του γήρατος, της αναπηρίας και για την περίθαλψη των απόρων.
Η απόκτηση κατοικίας από αυτούς που τη στερούνται ή που στεγάζονται ανεπαρκώς αποτελεί αντικείμενο ειδικής φροντίδας του Κράτους.
Ο σχεδιασμός και η εφαρμογή δημογραφικής πολιτικής, καθώς και η λήψη όλων των αναγκαίων μέτρων αποτελεί υποχρέωση του Κράτους.
Τα άτομα με αναπηρίες έχουν δικαίωμα να απολαμβάνουν μέτρων που εξασφαλίζουν την αυτονομία, την επαγγελματική ένταξη και τη συμμετοχή τους στην κοινωνική, οικονομική και πολιτική ζωή της Χώρας.

Συγνώμη αλλά εμένα όλα αυτά μου μοιάζουν με ανέκδοτο και όχι μόνο σήμερα αλλά όσο μπορώ να θυμηθώ τον ευατό μου...:hmmm:

GeorgeP
05-06-2011, 17:16
Καλά, πλάκα με κάνεις, είμαστε όλοι ίσοι απέναντι στο νόμο όπως λέει το Σύνταγγμα ;:confused:
Αν το Σύνταγμα εφαρμόζονταν σωστά τότε ΟΚ, όταν ο "μπούλης" έκλεινε την βουλή το καλοκαίρι του 2009 δεν το έκανε λάστιχο το Σύνταγμα για να παραγραφούν τα σκάνδαλα, όταν οι εξεταστικές επιτροπές της βουλής αθωώνουν όλους όσους περνούν από εκεί, όταν η βουλευτική ασυλία χρησιμοποιείται ακόμα και για τροχαία ατυχήματα αλλά και διαζύγια (Αποστολάκη) εσύ ακόμα επιμένεις !!!!!!

Είσαι αγύριστο κεφάλι τελικά Γιώργο ή πολύ ρομαντικός, πρέπει να διάβασα πρώτη φορά το Σύνταγμα κάπου στην 6η Δημοτικού με 1η Γυμνασίου και πραγματικά είχα ενθουσιαστεί με αυτά που έγγραφε μου πήρε πολύ λίγα χρόνια να καταλάβω ότι στην πράξη είναι μπούρδες..

Πάρε μερικά άρθρα έτσι για να περάσει η ώρα ....

Άρθρο 2



Ο σεβασμός και η προστασία της αξίας του ανθρώπου αποτελούν την πρωταρχική υποχρέωση της Πολιτείας.
Άρθρο 4
Οι Έλληνες είναι ίσοι ενώπιον του νόμου.
Οι Έλληνες και οι Ελληνίδες έχουν ίσα δικαιώματα και υποχρεώσεις.

Άρθρο 9Α

Καθένας έχει δικαίωμα προστασίας από τη συλλογή, επεξεργασία και χρήση, ιδίως με ηλεκτρονικά μέσα, των προσωπικών του δεδομένων, όπως νόμος ορίζει. Η προστασία των προσωπικών δεδομένων διασφαλίζεται από ανεξάρτητη αρχή, που συγκροτείται και λειτουργεί, όπως νόμος ορίζει.

Άρθρο 11

2. Μόνο στις δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις μπορεί να παρίσταται η αστυνομία. Οι υπαίθριες συναθροίσεις μπορούν να απαγορευτούν με αιτιολογημένη απόφαση της αστυνομικής αρχής, γενικά, αν εξαιτίας τους επίκειται σοβαρός κίνδυνος για τη δημόσια ασφάλεια, σε ορισμένη δε περιοχή, αν απειλείται σοβαρή διατάραξη της κοινωνικοοικονομικής ζωής, όπως νόμος ορίζει.

Άρθρο 16

2. Η παιδεία αποτελεί βασική αποστολή του Κράτους και έχει σκοπό την ηθική, πνευματική, επαγγελματική και φυσική αγωγή των Ελλήνων, την ανάπτυξη της εθνικής και θρησκευτικής συνείδησης και τη διάπλασή τους σε ελεύθερους και υπεύθυνους πολίτες.

Άρθρο 21



Η οικογένεια, ως θεμέλιο της συντήρησης και προαγωγής του Έθνους, καθώς και ο γάμος, η μητρότητα και η παιδική ηλικία τελούν υπό την προστασία του Κράτους.
Πολύτεκνες οικογένειες, ανάπηροι πολέμου και ειρηνικής περιόδου, θύματα πολέμου, χήρες και ορφανά εκείνων που έπεσαν στον πόλεμο, καθώς και όσοι πάσχουν από ανίατη σωματική ή πνευματική νόσο έχουν δικαίωμα ειδικής φροντίδας από το Κράτος.
Το Κράτος μεριμνά για την υγεία των πολιτών και παίρνει ειδικά μέτρα για την προστασία της νεότητας, του γήρατος, της αναπηρίας και για την περίθαλψη των απόρων.
Η απόκτηση κατοικίας από αυτούς που τη στερούνται ή που στεγάζονται ανεπαρκώς αποτελεί αντικείμενο ειδικής φροντίδας του Κράτους.
Ο σχεδιασμός και η εφαρμογή δημογραφικής πολιτικής, καθώς και η λήψη όλων των αναγκαίων μέτρων αποτελεί υποχρέωση του Κράτους.
Τα άτομα με αναπηρίες έχουν δικαίωμα να απολαμβάνουν μέτρων που εξασφαλίζουν την αυτονομία, την επαγγελματική ένταξη και τη συμμετοχή τους στην κοινωνική, οικονομική και πολιτική ζωή της Χώρας.
Συγνώμη αλλά εμένα όλα αυτά μου μοιάζουν με ανέκδοτο και όχι μόνο σήμερα αλλά όσο μπορώ να θυμηθώ τον ευατό μου...:hmmm:

Που καταστρατηγουνται τα παραπανω απο την κειμενη εφαρμοζομενη νομοθεσια και απο ποιες εφαρμογες αυτης???

frits
05-06-2011, 17:19
Που καταστρατηγουνται τα παραπανω απο την κειμενη εφαρμοζομενη νομοθεσια και απο ποιες εφαρμογες αυτης???

Θες να μου πεις ότι όλα τα παραπάνω εφαρμόζονται ατην πράξη ;;;;:confused:

GeorgeP
05-06-2011, 17:25
Θες να μου πεις ότι όλα τα παραπάνω εφαρμόζονται ατην πράξη ;;;;:confused:

Πες μου ενα που δεν......!!!

Προσεξε διοτι η ερμηνεια του Συνταγματος και η αποδοση αυτου σε νομους γινεται κατα λεξη και οχι οπως το εννοει ¨η του ερχεται τυο καθενος απο εμας!!!

Μην μου πεις π.χ. οτι οι Ελληνες δεν ειναι ισοι απεναντι στους νομους εννοωντας απεναντι στους πολιτικους διοτι το ιδιο το συνταγμα εχει ειδικη παραγραφο γιαυτο!!

frits
05-06-2011, 17:59
Πες μου ενα που δεν......!!!

Προσεξε διοτι η ερμηνεια του Συνταγματος και η αποδοση αυτου σε νομους γινεται κατα λεξη και οχι οπως το εννοει ¨η του ερχεται τυο καθενος απο εμας!!!

Μην μου πεις π.χ. οτι οι Ελληνες δεν ειναι ισοι απεναντι στους νομους εννοωντας απεναντι στους πολιτικους διοτι το ιδιο το συνταγμα εχει ειδικη παραγραφο γιαυτο!!

Όλα....!!!!!!!:Απορία:

Άσε τους πολιτικούς, θες να μιλήσουμε για επώνυμους, για καλλιτέχνες ;
για ανθρώπους με μεγάλη οικονομική επιφάνεια, για ανθρώπους με πρόσβαση στα μέσα; (όχι τα ΜΜΕ).
Πάρε π.χ μεγαλοεπιχειρηματίες που χρωστούν τα μαλλιά της κεφαλής τους στο ΙΚΑ. πως πέρνουν ασφαλιστική ενημερότητα...;;;
Πάρε εφοριακούς που τσέπωσαν εκατομμύρια και την έβγαλαν με 1 μήνα αργία, πάρε ηλεκτρολόγους του δήμου πού έχουν τρία τριώροφα...και, και και, και,.....

Πάρε την αστυνομία που κάθε φορά που έχει πορεία τα 5 τελευταία χρόνια μου κλέινει το μαγαζί, βάζοντας με να υπογράψω ότι ενημερώθηκα από το αρμόδιο όργανο για την επικινδυνότητα της κατάστασης....

Πάρε πάλι την αστυνομία όταν πήγα στο τμήμα να καταγγείλω ότι βρήκα ένα πρεζάκι να προσπαθεί να παραβιάσει την κλειδαριά της αποθήκης μου Κυριακή πρωί μου είπαν ότι αφού δεν πρόλαβε να μου κλέψει κάτι και αφού δεν με τραυμάτισε δεν έχει νόημα να κάνω μήνυση.

Πάρε τα σχολεία που το 1/4 των δασκάλων/καθηγητών πιάνουν δουλειά μετά τα Χριστούγεννα με όποιες συνέπειες στηνν μόρφωση των παιδιών.

Πάρε αυτόν που του έλεγαν ότι δεν του πληρώνουν τα ειδικά παπούτσια για το ζάχαρο γιατί έτσι και αλλίως θα του το κόψουν σε 2-3 χρόνια....

Πάρε αυτούς στα γήπεδα που διαλύουν τα πάντα και δεν την πληρώνει κανένας..

Γιώργο αν αρχίσω πράγματι να γράφω δεν θα τελειώσω ποτέ.

ntinopoulos
05-06-2011, 22:02
μην ρωτας εμενα, εγω το θεωρω ανηθικο, ρωτα τους γυρω σου περι ηθικοτητας ¨η μη να αφηνονται οι γεροι ανθρωποι χωρις φαρμακα γιαοποιοδηποτε λογο!!!!!
Και σου ξαναλεω δεν μιλω για το δικαιο και νομιμο της πραξης αυτης καθ'αυτης αλλα για το ηθικο μερος της!!!


αν θεωρεις οτι ειναι ανηθικο απ την πλευρα της πολιτειας τοτε ναι,συμφωνω!:)
αλλωστε οι φαρμακοποιοι δεν αφησαν τους γερους χωρις φαρμακα,ανεστειλαν την πιστωση στα ταμεια...;)

NLS
05-06-2011, 23:17
μακάριοι...

(σήμερα είχε ΧΑΛΑΡΑ 200.000 άτομα στο Σύνταγμα και γύρω - ΧΑΛΑΡΑ όμως, για να μη πω 300.000)

GeorgeP
06-06-2011, 09:58
Όλα....!!!!!!!:Απορία:

Άσε τους πολιτικούς, θες να μιλήσουμε για επώνυμους, για καλλιτέχνες ;
για ανθρώπους με μεγάλη οικονομική επιφάνεια, για ανθρώπους με πρόσβαση στα μέσα; (όχι τα ΜΜΕ).
Πάρε π.χ μεγαλοεπιχειρηματίες που χρωστούν τα μαλλιά της κεφαλής τους στο ΙΚΑ. πως πέρνουν ασφαλιστική ενημερότητα...;;;
Πάρε εφοριακούς που τσέπωσαν εκατομμύρια και την έβγαλαν με 1 μήνα αργία, πάρε ηλεκτρολόγους του δήμου πού έχουν τρία τριώροφα...και, και και, και,.....

Πάρε την αστυνομία που κάθε φορά που έχει πορεία τα 5 τελευταία χρόνια μου κλέινει το μαγαζί, βάζοντας με να υπογράψω ότι ενημερώθηκα από το αρμόδιο όργανο για την επικινδυνότητα της κατάστασης....

Πάρε πάλι την αστυνομία όταν πήγα στο τμήμα να καταγγείλω ότι βρήκα ένα πρεζάκι να προσπαθεί να παραβιάσει την κλειδαριά της αποθήκης μου Κυριακή πρωί μου είπαν ότι αφού δεν πρόλαβε να μου κλέψει κάτι και αφού δεν με τραυμάτισε δεν έχει νόημα να κάνω μήνυση.

Πάρε τα σχολεία που το 1/4 των δασκάλων/καθηγητών πιάνουν δουλειά μετά τα Χριστούγεννα με όποιες συνέπειες στηνν μόρφωση των παιδιών.

Πάρε αυτόν που του έλεγαν ότι δεν του πληρώνουν τα ειδικά παπούτσια για το ζάχαρο γιατί έτσι και αλλίως θα του το κόψουν σε 2-3 χρόνια....

Πάρε αυτούς στα γήπεδα που διαλύουν τα πάντα και δεν την πληρώνει κανένας..

Γιώργο αν αρχίσω πράγματι να γράφω δεν θα τελειώσω ποτέ.

Καλημερα Σταυρο:)

ξερεις οτι με εμενα δυσκολα ξεμπλεκει κανεις στις συζητησεις διοτι ακριβολογω με τις λεξεις, ειτε δικες μου/αλλονων, ειτε νομικες, ειτε Συνταγματικες!!!!

Σε ΟΟΟΟΟΛΑ αυτα που γραφεις στο παραθετομενο ποστ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!
Αλλα, α) δεν ειναι προιον μνημονιου και κρισης, συμβαινουν εδω και 30 χρονια, και β) αυτα που παραθετεις, κι εχεις απολυτο δικιο ξαναλεω, σε ποιο αρθρο του συνταγματος απο τα παραθετομενα σε πιο πανω ποστ σου εμπιπτουν?? :confused:

Αλλο ειναι να υπαρχουν οι νομοι και να μην εφαρμοζονται (γιαυτα που παραθετεις και στα οποια, ξαναλεω, εχεις δικιο)
κι αλλο να παραβιαζεται το Συνταγμα!!
Η μη εφαρμογη των νομων π.χ. μεγαλοεπιχειρηματιες, εφοριακοι κ.λ.π. δεν συνιστα παραβιαση του Συνταγματος! Το συνταγμα υπαρχει για να θεσπιζονται νομοι, η εφαρμογη των οποιων ειναι δουλεια του κρατους (κι εδω εχεις το δικιο που λεγαμε) και οχι του Συνταγματος! Το Συνταγμα δεν οριζει πως αυτοι θα εφαρμοσθουν ουτε διατασσει να εφαρμοσθουν με αναλογες ποινες αν δεν εφαρμοσθουν, διατασσει ΜΟΝΟΝ να υπαρχουν βασει αρχων που αυτο οριζει!!!!

ckk
06-06-2011, 10:05
Όλα....!!!!!!!:Απορία:

...................................................
Πάρε την αστυνομία...............................................

Πάρε πάλι την αστυνομία......................................

Πάρε τα σχολεία..............................................

Πάρε αυτόν.........................................................

Πάρε αυτούς στα γήπεδα...........................................

Γιώργο αν αρχίσω πράγματι να γράφω δεν θα τελειώσω ποτέ.



Πάρε τ΄ αυγό και κούρευ΄ το

Και κράτα μου… τις τρίχες.




Εκείνος να δεις… :sm7:

frits
06-06-2011, 12:41
Καλημερα Σταυρο:)

ξερεις οτι με εμενα δυσκολα ξεμπλεκει κανεις στις συζητησεις διοτι ακριβολογω με τις λεξεις, ειτε δικες μου/αλλονων, ειτε νομικες, ειτε Συνταγματικες!!!!

Σε ΟΟΟΟΟΛΑ αυτα που γραφεις στο παραθετομενο ποστ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!
Αλλα, α) δεν ειναι προιον μνημονιου και κρισης, συμβαινουν εδω και 30 χρονια, και β) αυτα που παραθετεις, κι εχεις απολυτο δικιο ξαναλεω, σε ποιο αρθρο του συνταγματος απο τα παραθετομενα σε πιο πανω ποστ σου εμπιπτουν?? :confused:

Αλλο ειναι να υπαρχουν οι νομοι και να μην εφαρμοζονται (γιαυτα που παραθετεις και στα οποια, ξαναλεω, εχεις δικιο)
κι αλλο να παραβιαζεται το Συνταγμα!!
Η μη εφαρμογη των νομων π.χ. μεγαλοεπιχειρηματιες, εφοριακοι κ.λ.π. δεν συνιστα παραβιαση του Συνταγματος! Το συνταγμα υπαρχει για να θεσπιζονται νομοι, η εφαρμογη των οποιων ειναι δουλεια του κρατους (κι εδω εχεις το δικιο που λεγαμε) και οχι του Συνταγματος! Το Συνταγμα δεν οριζει πως αυτοι θα εφαρμοσθουν ουτε διατασσει να εφαρμοσθουν με αναλογες ποινες αν δεν εφαρμοσθουν, διατασσει ΜΟΝΟΝ να υπαρχουν βασει αρχων που αυτο οριζει!!!!

Δεν παλεύσαι με τίποτα ......:)

Είμαστε ή δεν είμαστε ίσοι μεταξύ μας όπως λέει το σύνταγμα....:rolleyes:

jarhead
06-06-2011, 13:11
Eτσι , ετσι παιδια....αντε να ανεβαινει η τηλεθεαση....:sm7::sm7::sm7:

gepol
06-06-2011, 13:12
Eτσι , ετσι παιδια....αντε να ανεβαινει η τηλεθεαση....:sm7::sm7::sm7:

Αμα πάει το ποπκορν στο 23% να δείς πόσο θα πέσει όμως....:D:D:D:D

napgeo
06-06-2011, 13:17
Πώς τον αποκαλέσανε τα Διεθνή ΜΜΕ τον ΓΑΠ μας.


Fly by night dictator....Νεύρα


Φωτιά και τσεκούρι στους ΠΡΟΔΟΤΕΣ.Νεύρα

frits
06-06-2011, 13:31
Πώς τον αποκαλέσανε τα Διεθνή ΜΜΕ τον ΓΑΠ μας.


Fly by night dictator....Νεύρα


Φωτιά και τσεκούρι στους ΠΡΟΔΟΤΕΣ.Νεύρα


Όπα, τα αξιόπιστα μπήκανε στα κόκκινα....:sm7:

GeorgeP
06-06-2011, 13:43
Δεν παλεύσαι με τίποτα ......:)
Στο ειπα, δεν στο ειπα? Ερμηνευω τα παντα συμφωνα με τις λεξεις και με τα λεξικα ουτως ωστε να ξερω τι θελω, τι ζηταω!! Δεν παω ποτε ουτε στα τυφλα ουτε με το ''ολοι ιδιοι ειναι'' και ''ολα χαλανε''!!!:D:) Ουτε ολοι ιδιοι ειναι ουτε ολα χαλανε!!!



Είμαστε ή δεν είμαστε ίσοι μεταξύ μας όπως λέει το σύνταγμα....:rolleyes:

Ειμαστε ισοι, οπως λεει το Συνταγμα, με παροχη εξτρα προνομιων στους Πολιτικους παλι οπως λεει το Συνταγμα!!!
Το Συνταγμα παντου στον κοσμο δε ισοπεδωνει τις εννοιες Πολιτικος/Πολιτης. Δεν μπορει να εξισωθει ο πολιτης με τον πολιτικο για πολλους και διαφορους λογους π.χ. διοτι ειναι ευαλωτος σε οποιαδηποτε κακεντρεχεια/αντιπαθεια οποιουδηποτε πολιτη η οποια μπορει να τον σερνει στα δικαστηρια ανευ λογου κι αιτιας...ετσι γιατι δεν του αρεσει του πολιτη η μουρη του!!! Ετσι δινει στον Πολιτικο εξτρα προνομια π.χ. ασυλια (αιρωμενη κατα περιπτωση) διοτι αν ο καθενας μας εκανε και απο μια αληθινη/ψευδη μηνυση κατα οποιουδηποτε πολιτικου ολοι τους θα ηταν στα δικαστηρια για ψηλου πηδημα!!
Την ιδια ασυλια (διπλωματικη) εχουν και οι εργαζομενοι στις Πρεσβειες οποιασδηποτε χωρας, οπουδηποτε στον κοσμο γιαυτον ακριβως τον λογο!!
Και μην μου πεις οτι δεν ειανι ετσι, εχω πατερα διπλωματη (ξενης χωρας) που εχαιρε αυτης της ασυλιας επι 42 χρονια εργαζομενος στην εν ελλαδι Πρεσβεια με διπλωματικη ασυλια!! Και να σκοτωνε επρεπε το κοινοβουλιο της χωρας για την οποια δουλευε να αποφασισει παραδοση του στις Ελληνικες αρχες!!!

Διαβασε καλε μου φιλε κι αλλα Συνταγματα, άλλων χωρων να δεις οτι ολα συμφωνουν σε αυτο το σημειο. Δεν μπορει να κανουν ολα λαθος!

Οποταν, δεν κατεβαινω στον δρομο με μολοτωφ ουτε με συνδικαλιστικα αιτηματα διοτι μονον κακο μου κανουν, κι εμενα και σε ολον τον κοσμο!!
Κατεβαινω στον δρομο ζητωντας αλλαγες σε αυτα που με ενοχλουν! Αν ειναι ορισμενα αρθρα του Συνταγματος που με ενοχλουν ζητω αλλαγη τους. Αν ειναι οι νομοι που με ενοχλουν διαβαζω το Συνταγμα κι αν βρω ασυμβιβαστο μεταξυ αυτου κι αυτων κατεβαινω στο δρομο και διαμαρτυρομαι παλι χωρις βια, διοτι και ξυλο θα φαω και δεν θα επιτυχω τιποτε!

Εγω, οσο με εδερνε ο πατερας μου ¨η ο δασκαλος για να βαλω μυαλο, τοσο πηγαινα προς τα εκει για το οποιο με εδερνε!! Παντα θα εκανα το δικο μου ανεξαρτητα του ξυλου που θα ετρωγα!!

frits
06-06-2011, 13:53
Στο ειπα, δεν στο ειπα? Ερμηνευω τα παντα συμφωνα με τις λεξεις και με τα λεξικα ουτως ωστε να ξερω τι θελω, τι ζηταω!! Δεν παω ποτε ουτε στα τυφλα ουτε με το ''ολοι ιδιοι ειναι'' και ''ολα χαλανε''!!!:D:)




Ειμαστε ισοι, οπως λεει το Συνταγμα, με παροχη εξτρα προνομιων στους Πολιτικους παλι οπως λεει το Συνταγμα!!!
Το Συνταγμα παντου στον κοσμο δε ισοπεδωνει τις εννοιες Πολιτικος/Πολιτης, δινει στον Πολιτικο εξτρα προνομια π.χ. ασυλια (αιρωμενη κατα περιπτωση) διοτι αν ο καθενας μας εκανε και απο μια αληθινη/ψευδη μηνυση κατα οποιουδηποτε πολιτικου ολοι τους θα ηταν στα δικαστηρια για ψηλου πηδημα!!
Την ιδια ασυλια (διπλωματικη) εχουν και οι εργαζομενοι στις Πρεσβειες οποιασδηποτε χωρας, οπουδηποτε στον κοσμο γιαυτον ακριβως τον λογο!!
Και μην μου πεις οτι δεν ειανι ετσι, εχω πατερα διπλωματη (ξενης χωρας) επι 42 χρονια εργαζοεμνο εκει με διπλωματικη ασυλια!!

Διαβασε καλε μου φιλε κι αλλα Συνταγματα, άλλων χωρων να δεις οτι ολα συμφωνουν σε αυτο το σημειο. Δεν μπορει να κανουν ολα λαθος!

Οποταν, δεν κατεβαινω στον δρομο με μολοτωφ ουτε με συνδικαλιστικα αιτηματα διοτι μονον κακο μου κανουν, κι εμενα και σε ολον τον κοσμο!!
Κατεβαινω στον δρομο ζητωντας αλλαγες σε αυτα που με ενοχλουν! Αν ειναι ορισμενα αρθρα του Συνταγματος που με ενοχλουν ζητω αλλαγη τους. Αν ειναι οι νομοι που με ενοχλουν διαβαζω το Συνταγμα κι αν βρω ασυμβιβαστο μεταξυ αυτου κι αυτων κατεβαινω στο δρομο και διαμαρτυρομαι παλι χωρις βια, διοτι και ξυλο θα φαω και δεν θα επιτυχω τιποτε!

Εγω, οσο με εδερνε ο πατερας μου ¨η ο δασκαλος για να βαλω μυαλο, τοσο πηγαινα προς τα εκει για το οποιο με εδερνε!! Παντα θα εκανα το δικο μου ανεξαρτητα του ξυλου που θα ετρωγα!!

Το πρόβλημά μου δεν είναι οι πολιτικοί (στην κουβέντα που κάνουμε) :D

Τα παιδιά τα δικά μου έχουν τις ίδιες παροχές στο σχολείο τους (δημόσιο)
με ένα σχολείο ας πούμε του Ψυχικού πάλι δημόσιο.

napgeo
06-06-2011, 13:54
Όπα, τα αξιόπιστα μπήκανε στα κόκκινα....:sm7:

Τα αξιόπιστα πάντα είναι στην απέναντι.:)

ntinopoulos
06-06-2011, 13:57
Το πρόβλημά μου δεν είναι οι πολιτικοί (στην κουβέντα που κάνουμε) :D

Τα παιδιά τα δικά μου έχουν τις ίδιες παροχές στο σχολείο τους (δημόσιο)
με ένα σχολείο ας πούμε του Ψυχικού πάλι δημόσιο.

μη νομιζεις...,παρομοια ειναι...,:rolleyes:
απλα στο ψυχικο παιζουν περσσοτερα ναρκωτικα στα σχολεια!:rolleyes::D

jarhead
06-06-2011, 14:34
Στο ειπα, δεν στο ειπα? Ερμηνευω τα παντα συμφωνα με τις λεξεις και με τα λεξικα ουτως ωστε να ξερω τι θελω, τι ζηταω!! Δεν παω ποτε ουτε στα τυφλα ουτε με το ''ολοι ιδιοι ειναι'' και ''ολα χαλανε''!!!:D:) Ουτε ολοι ιδιοι ειναι ουτε ολα χαλανε!!!




Ειμαστε ισοι, οπως λεει το Συνταγμα, με παροχη εξτρα προνομιων στους Πολιτικους παλι οπως λεει το Συνταγμα!!!( Το οποιο ειναι κομμενο και ραμμενο στα μετρα τους....να το χαιρεστε τετοιο Συνταγμα κυριοι!!!)
Το Συνταγμα παντου στον κοσμο δε ισοπεδωνει τις εννοιες Πολιτικος/Πολιτης. Δεν μπορει να εξισωθει ο πολιτης με τον πολιτικο για πολλους και διαφορους λογους π.χ. διοτι ειναι ευαλωτος σε Ετσι δινει στον Πολιτικο εξτρα προνομια π.χ. ασυλια (αιρωμενη κατα περιπτωση) διοτι αν ο καθενας μας εκανε και απο μια αληθινη/ψευδη μηνυση κατα οποιουδηποτε πολιτικου ολοι τους θα ηταν στα δικαστηρια για ψηλου πηδημα!!
Την ιδια ασυλια (διπλωματικη) εχουν και οι εργαζομενοι στις Πρεσβειες οποιασδηποτε χωρας, οπουδηποτε στον κοσμο γιαυτον ακριβως τον λογο!!
Και μην μου πεις οτι δεν ειανι ετσι, εχω πατερα διπλωματη (ξενης χωρας) που εχαιρε αυτης της ασυλιας επι 42 χρονια εργαζομενος στην εν ελλαδι Πρεσβεια με διπλωματικη ασυλια!! Και να σκοτωνε επρεπε το κοινοβουλιο της χωρας για την οποια δουλευε να αποφασισει παραδοση του στις Ελληνικες αρχες!!!

Διαβασε καλε μου φιλε κι αλλα Συνταγματα, άλλων χωρων να δεις οτι ολα συμφωνουν σε αυτο το σημειο. Δεν μπορει να κανουν ολα λαθος!

Οποταν, δεν κατεβαινω στον δρομο με μολοτωφ ουτε με συνδικαλιστικα αιτηματα διοτι μονον κακο μου κανουν, κι εμενα και σε ολον τον κοσμο!!
Κατεβαινω στον δρομο ζητωντας αλλαγες σε αυτα που με ενοχλουν! Αν ειναι ορισμενα αρθρα του Συνταγματος που με ενοχλουν ζητω αλλαγη τους. Αν ειναι οι νομοι που με ενοχλουν διαβαζω το Συνταγμα κι αν βρω ασυμβιβαστο μεταξυ αυτου κι αυτων κατεβαινω στο δρομο και διαμαρτυρομαι παλι χωρις βια, διοτι και ξυλο θα φαω και δεν θα επιτυχω τιποτε!

Εγω, οσο με εδερνε ο πατερας μου ¨η ο δασκαλος για να βαλω μυαλο, τοσο πηγαινα προς τα εκει για το οποιο με εδερνε!! Παντα θα εκανα το δικο μου ανεξαρτητα του ξυλου που θα ετρωγα!!



Ειμαστε ισοι, οπως λεει το Συνταγμα, με παροχη εξτρα προνομιων στους Πολιτικους παλι οπως λεει το Συνταγμα!!!( Το οποιο ειναι κομμενο και ραμμενο στα μετρα τους....να το χαιρεστε τετοιο Συνταγμα κυριοι!!!)



Δεν μπορει να εξισωθει ο πολιτης με τον πολιτικο για πολλους και διαφορους λογους π.χ. διοτι ειναι ευαλωτος σε οποιαδηποτε κακεντρεχεια/αντιπαθεια οποιουδηποτε πολιτη η οποια μπορει να τον σερνει στα δικαστηρια ανευ λογου κι αιτιας...ετσι γιατι δεν του αρεσει του πολιτη η μουρη του!!!(Eνω ο πολιτης αν δεν αρεσει την φατσα ενος μπατσου και το αντιθετο, ολα ειναι καλα, και αντε να αποδειξουν και οι δυο τους οτι δεν ειναι ελεφαντες!!!) Ετσι δινει στον Πολιτικο εξτρα προνομια π.χ. ασυλια (αιρωμενη κατα περιπτωση) διοτι αν ο καθενας μας εκανε και απο μια αληθινη/ψευδη μηνυση κατα οποιουδηποτε πολιτικου ολοι τους θα ηταν στα δικαστηρια για ψηλου πηδημα!!