PDA

View Full Version : Πέτρες, γιαούρτια και αυγά στον Πεταλωτή


MARK
02-06-2011, 23:11
Πέτρες, γιαούρτια και αυγά στον Πεταλωτή

Επίθεση με αυγά, γιαούρτια και πέτρες δέχτηκε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γιώργος Πεταλωτής, κατά την επίσκεψή του σε ΚΑΠΗ της Αργυρούπολης. Μετά από αρκετή ώρα "πολιορκίας" ο κ. Πεταλωτής έφυγε από την πίσω πόρτα

Επεισοδιακή ήταν η επίσκεψη του κυβερνητικού εκπροσώπου Γιώργου Πεταλωτή σε εκδήλωση στο 1ο ΚΑΠΗ Αργυρούπολης στην οδό Αλεξουπόλεως 27.
Με αυγά, πέτρες και γιαούρτια επιτέθηκε πλήθος συγκεντρωμένων που τον περίμενε απέξω, ενώ όταν τον πλησίασαν, άρχισαν τους χυδαίους χαρακτηρισμούς.
Στο σημείο επικράτησε αναστάτωση, με πολλούς παρευρισκόμενους να προσπαθούν να προστατέψουν τον κυβερνητικό εκπρόσωπο, ενώ ακολούθησε συμπλοκή ανάμεσα στην ομάδα ατόμων που εκσφενδόνισε αντικείμενα εναντίον του.
Τελικά, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, μετά από αρκετή ώρα και αφού ολοκλήρωσε την ομιλία του, έφυγε από την πίσω πόρτα του κτιρίου.


Ο κ. Πεταλωτής, μετά την επίθεση συνέχισε να μιλά σε μέλη του ΠΑΣΟΚ στο ΚΑΠΗ, ενώ στα παράθυρα τοποθετήθηκαν μαξιλάρια, ως ασπίδα για τις πέτρες.
"Δεν φοβόμαστε κανέναν", δήλωσε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, ενώ έκανε λόγο για "τραμπουκισμούς και κανίβαλους που στόχο έχουν να αποπροσανατολίσουν το έργο της κυβέρνησης".
Μίλησε για τακτικές "καρφίτσας" που θυμίζουν παλιά δεξιά. Την ώρα που τον σημάδευαν με λέιζερ, έκανε λόγο για εγκάθετους του ΣΥΡΙΖΑ, που προσπαθούν να μας κάνουν να ξεχάσουμε τι σημαίνει Δημοκρατία.


Το βίντεο από την προσαγωγή είναι από το μπλογκ apolitistosteki.blogspot.com
Έξω από το ΚΑΠΗ βρέθηκαν πάνω από 700 άτομα. Απωθήθηκαν από αστυνομικές δυνάμεις και διμοιρίες των ΜΑΤ που έσπευσαν στο σημείο, μετά την επίθεση.
Η αστυνομία δεν έκανε χρήση χημικών, καθώς στο πλήθος βρίσκονταν πολλές γυναίκες, παιδιά και ηλικιωμένοι.
Σχολιάζοντας από την πλευρά του το περιστατικό ο υπουργός Υγείας Ανδρέας Λοβάρδος στο κεντρικό δελτίο του Mega, σημείωσε ότι "έτσι όπως πάμε, θα έχουμε θύματα. Δεν υπάρχει αμφιβολία. Από σύμπτωση δεν είχαμε χθες. Με τον τρόπο που γίνονται αυτές οι επιθέσεις, το έχω ζήσει, είναι ζήτημα λάθους, στιγμής κακιάς να έχουμε θύματα αν δεν υπάρχει και από τα πέντε κοινοβουλευτικά κόμματα συγκράτηση και αποδοκιμασία γεγονότων που μπορεί να θέσουν σε κίνδυνο τη ζωή των ανθρώπων".
Για τα επεισόδια εξέφρασαν την δυσαρέσκειά τους και τοπικοί παράγοντες της Αργυρούπολης.

erasel
02-06-2011, 23:14
Υπάρχει και κανένας που να μην γιοχάρουν και γιαουρτώνουν??:cool::(

Ωραία ""ξυπνήσαμε"" και δεν τους θέλουμε!!

Μπορούμε να τους διώξουμε πολιτισμένα??

NLS
02-06-2011, 23:32
γιατί θα φύγουν πολιτισμένα; πες μας τον τρόπο

Jefe
02-06-2011, 23:35
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020408.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6A81F2AC-1C2B-11E0-A21D-0016E66A7C4E})




Jefe

erasel
02-06-2011, 23:38
γιατί θα φύγουν πολιτισμένα; πες μας τον τρόπο

Με ειρηνικούς τρόπους διαδήλωσης.

Πολιτισμένος τρόπος για να φύγουν είναι και οι εκλογές!

Αυτό που πραγματοποιείται στις πλατείες της Ελλάδας...με τους "αγανακτισμένους" π.χ.

vaska
02-06-2011, 23:49
Με ειρηνικούς τρόπους διαδήλωσης.

Πολιτισμένος τρόπος για να φύγουν είναι και οι εκλογές!

Αυτό που πραγματοποιείται στις πλατείες της Ελλάδας...με τους "αγανακτισμένους" π.χ.


Τα γουρούνια φίλε μου (και πίστεψέ με είναι άστοχος ο χαρακτηρισμός για τα δόλια τα ζωντανά) δεν έχουν πολιτισμό, δεν καταλαβαίνουν από πολιτισμό, δεν έχουν ούτε τσίπα ούτε φιλότιμο γιατί αν είχαν θα είχαν φύγει μόνοι τους, όλοι προ πολλού. Οπότε μάλλον δεν υπάρχουν περιθώρια για πολιτισμένες κινήσεις.

Τα περί ειρηνικής αντικατάστασης των αλητήριων που κυβερνάνε την χώρα εδώ και 50 χρόνια να τα πείτε στους παππούδες και τις γιαγιάδες που άδειασε το πορτοφόλι τους, στα νέα παιδιά που δουλεύουν (αν βρουν) παρτ ταίμ και ανασφάλιστα, στους 40άρηδες - 50άρηδες που έχουν οικογένεια και την κάνουν για άλλες χώρες, για άλλες αγορές που δίνουν πίσω τις παροχές που εισπράττουν.

Χωρίς ίχνος διάθεσης αντιπαράθεσης

Βασίλης.

ckk
03-06-2011, 00:29
Keep walking...

napgeo
03-06-2011, 00:33
Το σοκολατόπαιδο.


Έγινε και ο Πεταλωμένος ικανός να διοικήσει τη χώρα. Νεύρα

ltsiorak
03-06-2011, 00:39
Τα γουρούνια φίλε μου (και πίστεψέ με είναι άστοχος ο χαρακτηρισμός για τα δόλια τα ζωντανά) δεν έχουν πολιτισμό, δεν καταλαβαίνουν από πολιτισμό, δεν έχουν ούτε τσίπα ούτε φιλότιμο γιατί αν είχαν θα είχαν φύγει μόνοι τους, όλοι προ πολλού. Οπότε μάλλον δεν υπάρχουν περιθώρια για πολιτισμένες κινήσεις.

Τα περί ειρηνικής αντικατάστασης των αλητήριων που κυβερνάνε την χώρα εδώ και 50 χρόνια να τα πείτε στους παππούδες και τις γιαγιάδες που άδειασε το πορτοφόλι τους, στα νέα παιδιά που δουλεύουν (αν βρουν) παρτ ταίμ και ανασφάλιστα, στους 40άρηδες - 50άρηδες που έχουν οικογένεια και την κάνουν για άλλες χώρες, για άλλες αγορές που δίνουν πίσω τις παροχές που εισπράττουν.

Χωρίς ίχνος διάθεσης αντιπαράθεσης

Βασίλης.

πολυ φορτωμενος φιλτατε.... μη μασας

paschalis
03-06-2011, 19:53
Δεν στεναχωρεθηκα ΚΑΘΟΛΟΥ.

Fuji
04-06-2011, 10:48
Τα γουρούνια φίλε μου (και πίστεψέ με είναι άστοχος ο χαρακτηρισμός για τα δόλια τα ζωντανά) δεν έχουν πολιτισμό, δεν καταλαβαίνουν από πολιτισμό, δεν έχουν ούτε τσίπα ούτε φιλότιμο γιατί αν είχαν θα είχαν φύγει μόνοι τους, όλοι προ πολλού. Οπότε μάλλον δεν υπάρχουν περιθώρια για πολιτισμένες κινήσεις.

Τα περί ειρηνικής αντικατάστασης των αλητήριων που κυβερνάνε την χώρα εδώ και 50 χρόνια να τα πείτε στους παππούδες και τις γιαγιάδες που άδειασε το πορτοφόλι τους, στα νέα παιδιά που δουλεύουν (αν βρουν) παρτ ταίμ και ανασφάλιστα, στους 40άρηδες - 50άρηδες που έχουν οικογένεια και την κάνουν για άλλες χώρες, για άλλες αγορές που δίνουν πίσω τις παροχές που εισπράττουν.

Χωρίς ίχνος διάθεσης αντιπαράθεσης

Βασίλης.

Πλήρης σύμπνοια!!!

SenseiG
04-06-2011, 13:03
Ετσι που το πανε θα εχουμε και αλλα γιαουρτια!

gsmaniac
04-06-2011, 13:22
Αρχίζω και είμαι περήφανος.....που είμαι ελληνας;)

SenseiG
04-06-2011, 13:25
Αρχίζω και είμαι περήφανος.....που είμαι ελληνας;)

Πηραμε ....μπροστα επιτελους;)

napgeo
05-06-2011, 13:03
Πάω να γράψω στα Προπύλαια.
Μη μιλάτε Οι μοτοσικλετιστές και οι φοιτητές κοιμούνται.....

nivo
05-06-2011, 13:06
παλι τα ιδια...αυγα και γιαουρτια οκ, οι πετρες που κολλανε στη συνταγη ???

lempoi
05-06-2011, 14:33
Αρχίζω και είμαι περήφανος.....που είμαι ελληνας;)
:sm8::sm8:

geopoumid
05-06-2011, 16:43
ολα γινονται για καλο............και αυτο εγινε αυτη τη στιγμη και ειναι μαλλον για καλο.

taksidiotis
05-06-2011, 16:53
Με ειρηνικούς τρόπους διαδήλωσης.

Πολιτισμένος τρόπος για να φύγουν είναι και οι εκλογές!

Αυτό που πραγματοποιείται στις πλατείες της Ελλάδας...με τους "αγανακτισμένους" π.χ.

φιλε μου,δυστυχως αυτοι,αυτα τα γουρουνια με ομορφο τροπο δεν φευγουν,εχουν βουτηξει στο μελι κι εχουν γλυκαθει,δεν τα παρατανε ευκολα.
στην τροπη που πλεον εχει παρει η ελλαδα δεν ξερω ειληκρηνα ακομα κι αν οι εκλογες σωζουν κατι...κι αλλος αρχηγος να βγει πως στην ευχη θα χαμηλωσει τους φορους,πως θα επανερθει ο κοσμος στην σιγουρα καλυτερη εποχη του 04 κι επειτα που ναι μεν και τοτε ειχαμε προβληματα ομως τα τοτε προβληματα σε σχεση με τα τωρα ειναι απλα αστεια.
δεν ξερω,εχω καταμπερδευτει τελειως,ημαστε στην μεση του πουθενα μεσα σε ενα τεραστιο πελαγος...
τωρα που θα σταματησουμε και τι αποβιβαση θα εχουμε ενας Θεος το ξερει μονο.

ckk
07-06-2011, 11:59
παλι τα ιδια...αυγα και γιαουρτια οκ, οι πετρες που κολλανε στη συνταγη ???


Δένει καλύτερα η σάλτσα.

Έχει ξαναγραφεί… να κάτσετε να σας φάω ένα δις και μετά να μου πετάτε αυγά και γιαούρτια?

Έ δεν είναι κι πολλά, από €222,000 στον καθένα είναι.

NLS
07-06-2011, 12:49
Ε μα ξέρω γω;

Να στεναχωρηθούμε κιόλας μη πονέσουν τα κεφαλάκια τους.

(υπόψη ότι δεν πέταγαν τίποτα κοτρώνες, αλλά ψιλά πετραδάκια για τσούξιμο)