PDA

View Full Version : Jacket Mηχανης


staikosn1
05-06-2011, 12:06
Δερμα η textile??
Γενικα μου αρεσει το old school style με δερμα κτλ:D:D.
Αλλα ποιο ειναι πιο ανθεκτικο?? Μηπως σε καποιο roadtrip ειναι πιο βαρυ και κουραστικο το δερματικο με αποτελεσμα να κουραζει τον οδηγο? σε μια πτωση (Θεος φυλαξει) μηπως το δερμα ειναι πιο ανθεκτικο και θα σε κανει να συνεχισεις το ταξιδι....
Καθε αποψη και εμπειρια δεκτη!!;)

nivo
05-06-2011, 12:37
το δερμα απο θεμα σφαλειας ειναι top ,αλλα σε ενα απλο ταξιδι στην ελλαδα πχ καλοκαιρι .....αστα να πανε,δεν ειναι αδιαβροχα και βαρια,η cordura απο την αλλη εχει αντοχη στην τριβη,ειναι αδιαβροχη,και καποιες ειναι και αναπνεουσες ,υπαρχουν και καλοκαιρινα ,η τελικη επιλογη δικη σου !!

kostasx
05-06-2011, 18:56
Εγώ μέχρι στιγμής cordura φοράω και δεν βλέπω τον λόγο να φορέσω δερμάτινο:)
Προσθαφερείς τις επενδύσεις, κανονίζεις τα φερμουαρ, είναι αδιάβροχες...
και γενικά είναι πιο πρακτικό ένα μπουφάν cordura;)

adventure
05-06-2011, 21:53
Εγώ έχω και από τα δύο αλλά πιο βολικό είναι η cortura κατ΄εμέ !!

:) :)

staikosn1
06-06-2011, 22:09
Για χειμωνα μιλαμε παντα και λιγο απο κρυες μερες της ανοιξης!!
Θα δω, τι θα κανω... Τωρα το καλοκαιρι μηπως οι τιμες στα χειμωνιατικα ειναι με εκπτωση η ιδεα μου ειναι?
Ποιος εχει παει στην αποθηκη στην Ηλιουπολη?

varaderiadis
06-06-2011, 23:58
για αρχη φιλε μου παρε μια κορντουρα και μετα βλεπουμε οσο για τις εκπτωσεις οπως λες οχι δεν παιζει κατι τετοιο αλλα παντα υπαρχουν προσφωρες και ευκαιριες
καλες αγορές

stelth1
07-06-2011, 10:59
Textile φυσικα!!Καλο το δερμα αλλα μονο απο θεμα προστασιας!Ολα τα αλλα(ανεση-πλυσιμο-χρηστικοτητα-πολυμορφικοτητα)τοτε textile-cordura,καλο ειναι να ψαχτεις λιγο,υπαρχουν μπουφαν για ολες τις εποχες σε καλες τιμες κ προδιαγραφες!Στην Ηλιουπολη ειναι αρκετα καλα,μπορει κ να παιζει περι εκπτωσεων κατι λογο οτι φερνουν καινουρια μοντελα κ θελουν να διωξουν τα παλια,μου εχει τυχει κατι τετοιο.Καλες αγορες!