PDA

View Full Version : Τι έχει πάθει;


NLS
06-06-2011, 23:30
Έχετε προσέξει ότι τις τελευταίες μέρες το φόρουμ τρώει γερές "φλασιές";
Παγώνει και μπορεί να φτάσει και στο time-out, σε διάφορες φάσεις (νέα post, αλλαγή σελίδα κλπ.).

Τι γίνεται;

siraxanz
06-06-2011, 23:33
Δεν το έχω διαπιστώσει...

erasel
06-06-2011, 23:42
Είναι μάλλον οι ώρες επικοινωνίας που είναι πάνω κάτω κοινές.

Επίσης η πληροφόρηση που μας έρχεται άμεσα και ταυτόχρονα σχεδόν !!

Και ίσως και άλλοι παραγοντες ! ;)

frits
06-06-2011, 23:46
Δάκτυλος της ΗΟΝDA, :D

σε εμένα πάντως δεν έχει πρόβλημα....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
06-06-2011, 23:48
Δεν έχω προσέξει κάτι ... :o

kostas_366
07-06-2011, 00:37
Ο Ντινο φταίει, αλλά δεν μπορώ να πω περισσότερα.

syan
07-06-2011, 00:42
Έχετε προσέξει ότι τις τελευταίες μέρες το φόρουμ τρώει γερές "φλασιές";
Παγώνει και μπορεί να φτάσει και στο time-out, σε διάφορες φάσεις (νέα post, αλλαγή σελίδα κλπ.).

Τι γίνεται;
Ολα κανονικά...ίσως φταίει το δίκτυό σου (provider)..?

erasel
07-06-2011, 00:48
Είναι μάλλον οι ώρες επικοινωνίας που είναι πάνω κάτω κοινές.

Επίσης η πληροφόρηση που μας έρχεται άμεσα και ταυτόχρονα σχεδόν !!

Και ίσως και άλλοι παραγοντες ! ;)


Άκυρο !

napgeo
07-06-2011, 00:54
Ο δικός μου πάροχος που είναι Honda δεν λεχει κανένα πρόβλημα. Όπως πάντα αξιόπιστο. Να αλάξεις πάροχο η μηχανή.:)
Καλό σου βράδυ

NLS
07-06-2011, 01:29
Ολα κανονικά...ίσως φταίει το δίκτυό σου (provider)..?

Όχι γιατί πάντα όταν συμβαίνει πάω και κλικάρω άλλα favorites εσωτερικού ή εξωτερικού και πάντα... προσπερνούν το gsforum.

Δεν συμβαίνει πάντα, αλλά κάποιες φορές είναι αρκετά εκνευριστικό.

Επίσης δεν νομίζω ότι συμβαίνει μόνο σε εμένα γιατί πολύ απλά το έχω παρατηρήσει σε δυο διαφορετικά μέρη (και δουλειά και σπίτι).

adventure
07-06-2011, 06:37
Μιά χαρά τρέχει και από το σπίτι και από τη δουλειά (GSM) .

:confused: :confused:

gepol
07-06-2011, 06:45
Όχι γιατί πάντα όταν συμβαίνει πάω και κλικάρω άλλα favorites εσωτερικού ή εξωτερικού και πάντα... προσπερνούν το gsforum.

Δεν συμβαίνει πάντα, αλλά κάποιες φορές είναι αρκετά εκνευριστικό.

Επίσης δεν νομίζω ότι συμβαίνει μόνο σε εμένα γιατί πολύ απλά το έχω παρατηρήσει σε δυο διαφορετικά μέρη (και δουλειά και σπίτι).

Με τον ίδιο υπολογιστή/πάροχο; Είναι στην ίδια περιοχή; Αν όχι, κάποιο προγραμμα μπορεί να στο κάνει. Εγώ πχ με HOL έχω διάφορα τέτοια αρκετά συχνά είτε σπίτι είτε Γραφειο, όχι όμως συγκεκριμένα στο Φορουμ. Παντού....

Απο την άλλη, αν ετυχες σε στιγμές που κάποιος admin η ο webmaster κάνουν κάποιες εργασίες στο bulletin όπως backup η indexing κλπ, μπορεί να συμβούν καθυστερήσεις η timeouts...

ckk
07-06-2011, 10:57
Με τον ίδιο υπολογιστή/πάροχο; Είναι στην ίδια περιοχή; Αν όχι, κάποιο προγραμμα μπορεί να στο κάνει. Εγώ πχ με HOL έχω διάφορα τέτοια αρκετά συχνά είτε σπίτι είτε Γραφειο, όχι όμως συγκεκριμένα στο Φορουμ. Παντού....

Απο την άλλη, αν ετυχες σε στιγμές που κάποιος admin η ο webmaster κάνουν κάποιες εργασίες στο bulletin όπως backup η indexing κλπ, μπορεί να συμβούν καθυστερήσεις η timeouts...


Πα πα πα… ξέρεις κι από ζελατίνες αφεντικό?

Εμένα όταν παρατηρώ να μου αργεί, κάνω reset το router. 99% φτιάχνει. Και όχι μόνο στο forum.

NLS
07-06-2011, 11:09
Με τον ίδιο υπολογιστή/πάροχο; Είναι στην ίδια περιοχή; Αν όχι, κάποιο προγραμμα μπορεί να στο κάνει. Εγώ πχ με HOL έχω διάφορα τέτοια αρκετά συχνά είτε σπίτι είτε Γραφειο, όχι όμως συγκεκριμένα στο Φορουμ. Παντού....

Απο την άλλη, αν ετυχες σε στιγμές που κάποιος admin η ο webmaster κάνουν κάποιες εργασίες στο bulletin όπως backup η indexing κλπ, μπορεί να συμβούν καθυστερήσεις η timeouts...

Ούτε ίδιο υπολογιστή, ούτε ίδιο πάροχο, ούτε ίδια περιοχή.

Μια και οι δουλειά μου είναι υπολογιστές θα είχα καταλάβει αν έφταιγε κάτι στην πλευρά μου θέλω να πιστεύω.

Εξάλλου είπα, συμβαίνει στο forum... μόλις το βλέπω να συμβαίνει, δοκιμάζω ένα άλλο tab (άρα και ίδιος browser) κάπου αλλού και έρχεται καρφί. Καμιά φορά μετά από την καθυστέρηση προχωράει, άλλες φορές δεν προλαβαίνει και τρώω time out.

Δεν έχω παρατηρήσει να γίνεται συγκεκριμένη ώρα (εξάλλου άλλες ώρες είμαι στη δουλειά άλλες σπίτι).

Τέσπα θα κοιτάξω να το παρατηρήσω περισσότερο.

gepol
07-06-2011, 14:25
Μιας και είσαι "δικός μας" - της δουλειάς εννοώ(πληροφορική), δεν σου λέω να καθαρίσεις την cache και τα cookies σου :D:D

NLS
07-06-2011, 15:28
ναι το έκανα

:)

good call πάντως

forester
08-06-2011, 07:42
Κι εμένα χθες έκανε τα δικά του κανα δυο φορές.... Φταίει που έχω κι εγώ BMW:confused::confused::Απορία::rolleyes: