PDA

View Full Version : φροντιδα εξατμισης


koutsweb
07-06-2011, 14:53
παιδες εχω κανει 16000χλμ με το f650gs twin2010 και η μαμα εξατμιση εχει αρχισει να περνει χαλκινο χρωμα στη βαση του τελικου καθως επισης και κοντα στην κολληση προς το τελος του τελικου...ξερει κανεις τι μπορω νακανω γιαυτο??? ευχαριστω

GsDakar
07-06-2011, 17:47
υπαρχει μια αλοιφη της 3Μ που ονομαζεται BRILLIANT III ειναι ακριβη αλλα αξιζει,αλλιως υπαρχουν και αλλες αλοιφες στο εμποριο να δοκιμασεις,εγω προτιμησα την λυση του βαψιματος..;)

Apirathos
07-06-2011, 23:32
Φιλαράκο, είναι το σύνδρομο του καινούργιου που παύει να είναι καινούργιο, το περνάμε όλοι:
Συνήθισέ το γιατι στην πορεία, θα βλέπεις διάφορα μέρη ν' αλλάζουν χρώμα και υφή και οι αλοιφές και τα γυιαλιστικά κρατάν για λίγο κι έτσι, θα 'σαι συνεχώς με ένα πανί στο ένα χέρι και ένα κερί στο άλλο (τα έχω περάσει κι εγώ, μη νομίζεις) μα το γήρας θα προηγείται πάντα!
Είναι σα κάτι γριές που τρων όλη τους τη σύνταξη σε κρέμες της Ασλάν και με'ι'κάπ μα, στο τέλος καταλήγουν στην κάσα, έχοντας το χάλκινο χρώμα που ανέφερες...

ΥΓ:Αν μετά απ' αυτό χρειαστείς αντικαταθληπτικά, έχω κάτι καλά της wurth!:sm7:

spy89
08-06-2011, 00:56
Εμένα είναι όλη χάλκινη και τη γουστάρω περισσότερο έτσι.. Σαν να είναι φυσικό, της φαίνεται ;)

koutsweb
10-06-2011, 21:02
xaxaxa poly oraios :):):):):sm7: me epises file den xanapsaxnomai
sorry gia ta greeklish alla den moy gyrnaei se ellinika

TASOS GS
12-06-2011, 17:33
Φιλαράκο, είναι το σύνδρομο του καινούργιου που παύει να είναι καινούργιο, το περνάμε όλοι:
Συνήθισέ το γιατι στην πορεία, θα βλέπεις διάφορα μέρη ν' αλλάζουν χρώμα και υφή και οι αλοιφές και τα γυιαλιστικά κρατάν για λίγο κι έτσι, θα 'σαι συνεχώς με ένα πανί στο ένα χέρι και ένα κερί στο άλλο (τα έχω περάσει κι εγώ, μη νομίζεις) μα το γήρας θα προηγείται πάντα!
Είναι σα κάτι γριές που τρων όλη τους τη σύνταξη σε κρέμες της Ασλάν και με'ι'κάπ μα, στο τέλος καταλήγουν στην κάσα, έχοντας το χάλκινο χρώμα που ανέφερες...

ΥΓ:Αν μετά απ' αυτό χρειαστείς αντικαταθληπτικά, έχω κάτι καλά της wurth!:sm7::sm8::sm8:

squad
01-09-2011, 19:07
τελικα πως την φροντιζουμε την εξατμιση ?:cool:

squad
14-11-2011, 13:06
υπαρχει καποια αλοιφη στο motoraid που ειναι για την φροντιδα της εξατμισης?

geod
14-11-2011, 18:37
Δοκιμάστε και το λάδι ραπτομηχανής!;)

squad
15-11-2011, 00:56
και για τις κουκιδιτσες σκουριας που κανουν σιγα σιγα την εμφανιση τους,τι κανουμε?