PDA

View Full Version : Καθηγητές υπολογιστών, ερώτηση. Toshiba Satellite L655-1DV


kostas_366
11-06-2011, 09:45
Τι λέει αυτό το εργαλειάκι ρε παιδιά.
Βοηθήστε τον μικρό εδώ.

NOTEBOOK TOSHIBA SATELLITE L655-1DV WHITE -JB WEB STORES (http://www.jbwebstores.gr/index.php?target=products&product_id=33272)
Toshiba Satellite L655-1DV | Skroutz.gr (http://www.skroutz.gr/s/290969/Toshiba-Satellite-L655-1DV.html)

Και η τιμή είναι κοντά στα 700ε?

Albatros
11-06-2011, 10:01
Καλό ακούγεται κάνε καμιά σύγκριση και με άλλες εταιρείες με τα ίδια χαρακτηριστικά και δες και το σάιτ της Τοσίμπα...
:)

kostas_366
11-06-2011, 10:21
Καλό ακούγεται κάνε καμιά σύγκριση και με άλλες εταιρείες με τα ίδια χαρακτηριστικά και δες και το σάιτ της Τοσίμπα...
:)
Δεν μπορώ να συγκρίνω. Ο λόγος είναι ότι τον παραπάνω τον πήρε ένας πιστωτικο-τυπάκος, αυτοί που κοπανάνε μια κάρτα λες κ δεν θα πληρώσουν ποτέ, και θα το πάρω στα 450 καινούργιο.
Και είναι καινούργιος, δεν έχει κάνει ακόμα εγκατάσταση τπτ.
Δεν ξέρω και πολλά, γι αυτό ρώτησα.
Είδα μεγάλο επεξεργαστή κ μνήμη και λέω, καλό θα είναι.

vasorfa
11-06-2011, 10:26
Τι λέει αυτό το εργαλειάκι ρε παιδιά.
Βοηθήστε τον μικρό εδώ.

NOTEBOOK TOSHIBA SATELLITE L655-1DV WHITE -JB WEB STORES (http://www.jbwebstores.gr/index.php?target=products&product_id=33272)
Toshiba Satellite L655-1DV | Skroutz.gr (http://www.skroutz.gr/s/290969/Toshiba-Satellite-L655-1DV.html)

Και η τιμή είναι κοντά στα 700ε?



εχεις αναπάντητη:p:p:cool::cool::cool::cool:

kostas_366
11-06-2011, 10:35
εχεις αναπάντητη:p:p:cool::cool::cool::cool:
ωωωω
Εσένα θέλω :)

Gemat
11-06-2011, 10:46
Τι λέει αυτό το εργαλειάκι ρε παιδιά.
Βοηθήστε τον μικρό εδώ.

NOTEBOOK TOSHIBA SATELLITE L655-1DV WHITE -JB WEB STORES (http://www.jbwebstores.gr/index.php?target=products&product_id=33272)
Toshiba Satellite L655-1DV | Skroutz.gr (http://www.skroutz.gr/s/290969/Toshiba-Satellite-L655-1DV.html)

Και η τιμή είναι κοντά στα 700ε?

ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΤΟΣΙΜΠΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ (Η κανονικη με την επεκταση σε δυο ετη ΚΑΙ η "οτι και αν συμβει").

Αν εχουν περασει πανω απο 7 ημερες απο την αποδειξη αγορας και δεν ειναι δηλωμενος στην Toshiba τοτε η εγγυηση "οτι και αν συμβει" ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!

Τηλεφωνησε στο 2105193900 και δωσε τον σειριακο αριθμο του μηχανηματος και ρωτησε αν εχουν γινει οι εγγραφες (ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ)

Οσο αφορα τον η/υ ειναι μια χαρα ως μοντελο.

vasorfa
11-06-2011, 11:06
ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΤΟΣΙΜΠΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ (Η κανονικη με την επεκταση σε δυο ετη ΚΑΙ η "οτι και αν συμβει").

Αν εχουν περασει πανω απο 7 ημερες απο την αποδειξη αγορας και δεν ειναι δηλωμενος στην Toshiba τοτε η εγγυηση "οτι και αν συμβει" ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!

Τηλεφωνησε στο 2105193900 και δωσε τον σειριακο αριθμο του μηχανηματος και ρωτησε αν εχουν γινει οι εγγραφες (ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ)

Οσο αφορα τον η/υ ειναι μια χαρα ως μοντελο.



Καλά μιλαμε η απαντηση σου ειναι για βραβευση!!!:D:D:D:D


(βεβαια τα ακουσε και απο εμενα τηλεφωνικα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:)

kostas_366
11-06-2011, 11:10
Μερσί και στους 2.

pale
11-06-2011, 11:37
ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΤΟΣΙΜΠΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ (Η κανονικη με την επεκταση σε δυο ετη ΚΑΙ η "οτι και αν συμβει").

Αν εχουν περασει πανω απο 7 ημερες απο την αποδειξη αγορας και δεν ειναι δηλωμενος στην Toshiba τοτε η εγγυηση "οτι και αν συμβει" ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!

Τηλεφωνησε στο 2105193900 και δωσε τον σειριακο αριθμο του μηχανηματος και ρωτησε αν εχουν γινει οι εγγραφες (ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ)

Οσο αφορα τον η/υ ειναι μια χαρα ως μοντελο.

Είσαι αρχηγός!!!!

kostas_366
11-06-2011, 12:21
ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΤΟΣΙΜΠΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ (Η κανονικη με την επεκταση σε δυο ετη ΚΑΙ η "οτι και αν συμβει").

Αν εχουν περασει πανω απο 7 ημερες απο την αποδειξη αγορας και δεν ειναι δηλωμενος στην Toshiba τοτε η εγγυηση "οτι και αν συμβει" ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!

Τηλεφωνησε στο 2105193900 και δωσε τον σειριακο αριθμο του μηχανηματος και ρωτησε αν εχουν γινει οι εγγραφες (ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ)

Οσο αφορα τον η/υ ειναι μια χαρα ως μοντελο.
Το ότι κ αν συμβεί το χάσαμε :sm7:. Τα +2 χρόνια δηλ.
Τα 2 χρόνια ισχύουν. Είναι εργοστασιακή και ισχύει χωρίς την απόδειξη αγοράς.
Δεν ισχύει αν είναι σαβουριασμένος.
Ευχαριστώ και πάλι.

basy
11-06-2011, 13:03
ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΤΟΣΙΜΠΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ (Η κανονικη με την επεκταση σε δυο ετη ΚΑΙ η "οτι και αν συμβει").

Αν εχουν περασει πανω απο 7 ημερες απο την αποδειξη αγορας και δεν ειναι δηλωμενος στην Toshiba τοτε η εγγυηση "οτι και αν συμβει" ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!

Τηλεφωνησε στο 2105193900 και δωσε τον σειριακο αριθμο του μηχανηματος και ρωτησε αν εχουν γινει οι εγγραφες (ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ)

Οσο αφορα τον η/υ ειναι μια χαρα ως μοντελο.


Έτσι ......................να μαθαίνει ο λαός !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Για αυτό gsforom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CPretenteriS
11-06-2011, 17:45
Θα σου πω άμα τη επιστροφή μου κοπελιά !! :D:D:p

kostas_366
11-06-2011, 18:43
Θα σου πω άμα τη επιστροφή μου κοπελιά !! :D:D:p

Ωχ, μίλησαν οι άνδρες :)

kostas_366
11-06-2011, 19:01
:D
Βασίλης
Εγγύηση
5 χρόνια ή 300.000 κλμ

TARKAS
22-06-2011, 14:11
Παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Εχω ενα TOSHIBA και θελω να μεγαλωσω την μνημη και τον σκληρο. Συνηθως τα επαιρνα και τα εφτιαχνα με τον Βασιλη (εκατονταρχος).Εχουμε κανα συναδελφο που ασχολειται με αυτα να του φερω το laptop

NLS
22-06-2011, 14:24
Θα σου έλεγα εγώ, αλλά δυστυχώς δεν προλαβαίνω τίποτα. :(

Αν δεν βρεις τίποτα πες μου.

Είναι πολύ εύκολο να τα βάλεις μόνος σου πάντως.

Gemat
22-06-2011, 15:09
Παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Εχω ενα TOSHIBA και θελω να μεγαλωσω την μνημη και τον σκληρο. Συνηθως τα επαιρνα και τα εφτιαχνα με τον Βασιλη (εκατονταρχος).Εχουμε κανα συναδελφο που ασχολειται με αυτα να του φερω το laptop

Μπορω να σε εξυπηρετησω αλλα ειμαι στη Μυτιληνη... Αν δεν βρεις καποιον κοντα, στειλε το μου με μια κουριερ...

Να εχεις υπ οψιν οτι τα περισσοτερα Τοσιμπα εχουν 2 θεσεις για μνημες και ειναι και οι δυο κατειλημμένες! Αρα αν θελεις να πας ας πουμε απο 2γιγα (2χ1) σε 4 γιγα πρεπει να αγορασεις 2 μνημες των 2 γιγαμπαιτ.

Για τον δισκο, πρεπει να τον αντιγραψεις τον πρωτοτυπο σου στον καινουριο σε αλλον υπολογιστη με καποιο προγραμμα τυπου "γκοστ" και μετα να γινει η τοποθετηση στον υπολογιστη σου.

Προτεινω τελος να παρεις μια εξωτερικη θηκη (κοστιζει περι τα 12 ευρω) και να βαλεις τον παλιο σου δισκο μεσα ωστε να τον κανεις εξωτερικο!

TARKAS
22-06-2011, 16:57
Μπορω να σε εξυπηρετησω αλλα ειμαι στη Μυτιληνη... Αν δεν βρεις καποιον κοντα, στειλε το μου με μια κουριερ...

Να εχεις υπ οψιν οτι τα περισσοτερα Τοσιμπα εχουν 2 θεσεις για μνημες και ειναι και οι δυο κατειλημμένες! Αρα αν θελεις να πας ας πουμε απο 2γιγα (2χ1) σε 4 γιγα πρεπει να αγορασεις 2 μνημες των 2 γιγαμπαιτ.

Για τον δισκο, πρεπει να τον αντιγραψεις τον πρωτοτυπο σου στον καινουριο σε αλλον υπολογιστη με καποιο προγραμμα τυπου "γκοστ" και μετα να γινει η τοποθετηση στον υπολογιστη σου.

Προτεινω τελος να παρεις μια εξωτερικη θηκη (κοστιζει περι τα 12 ευρω) και να βαλεις τον παλιο σου δισκο μεσα ωστε να τον κανεις εξωτερικο!


Τι λες τωρα. Το κακο ειναι οτι ειμαι τεμπελης σε αυτα και δεν χερω που αγοραζεις την συγκεκριμενη μνημη και τον συγκεκριμενο σκληρο για αυτο το μοντελο. Ειχα βολευτει με τον συγχωρεμενο. Ευχαριστω πολυ παντως.
Μηπως σε παρω τηλεφωνο καμια μερα???

Gemat
22-06-2011, 18:07
Τι λες τωρα. Το κακο ειναι οτι ειμαι τεμπελης σε αυτα και δεν χερω που αγοραζεις την συγκεκριμενη μνημη και τον συγκεκριμενο σκληρο για αυτο το μοντελο. Ειχα βολευτει με τον συγχωρεμενο. Ευχαριστω πολυ παντως.
Μηπως σε παρω τηλεφωνο καμια μερα???

Kανενα προβλημα;)

ARGI
22-06-2011, 19:22
Παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Εχω ενα TOSHIBA και θελω να μεγαλωσω την μνημη και τον σκληρο. Συνηθως τα επαιρνα και τα εφτιαχνα με τον Βασιλη (εκατονταρχος).Εχουμε κανα συναδελφο που ασχολειται με αυτα να του φερω το laptop

Μπορώ να σε εξυπηρετήσω και εγώ, (είμαι TOSHIBA PARTNER), αλλά και στην δική μου περίπτωση, (όπως και του Γιώργου), πρέπει να το στείλεις με μία COURIER.
Πάντως τεχνοκράτες για όλα τα θέματα, υπάρχουν εδώ μέσα..!!!
;););)