PDA

View Full Version : Να γιατι BMW me boxer


griv_gs
22-06-2011, 02:24
Πριν καμία εβδομάδα, την 14-06-2011 και το πρωί, περίπου την 10:20, πήρα την μπέμπα μου και πήγαινα στο γραφείο μου.
Ήταν πολύ ωραίο πρωινό, ηλιόλουστο, καθώς οι καταιγίδες τις τελευταίες ημέρες μου είχαν σπάσει τα νεύρα.
Με ανεβασμένη διάθεση λοιπόν, αφού περιμένω και μετάθεση που πιστεύω θα αλλάξει την ζωή μου, στην Ηλιούπολη, και στην Χρυσοστόμου Σμύρνης, είχα καμία 40 στο κοντέρ και κατέβαινα προς Βουλιαγμένης.
Με το μπουφανάκι μου και το κρανάκι μου Κύριος.
Στην διασταύρωση με την Ιωαννίνων, θυμάμαι μόνο με την άκρη του ματιού μου ένα ασημί αυτοκίνητο και μετά ΤΙΠΟΤΑ.

Θυμάμαι μόνο άτομα άγνωστα να μου δίνουν νερό με καλαμάκι, ξαπλωμένος στον δρόμο και να φωνάζουν μην του βγάλετε το κράνος.
Άνοιξα τα μάτια μου και είδα αυτο:

http://img855.imageshack.us/img855/9195/rsz14062011411.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/rsz14062011411.jpg/)

Τους είπα να πάρουν τηλέφωνο έναν φίλο μου, ήρθε και μετά ήρθε το ΕΚΑΒ.
Με ψιλαφίσανε και μου είπαν να σηκωθώ.
Πονούσε η πλάτη μου και το πόδι μου αλλά ήμουν εντάξει.
Σηκώθηκα και αφου ένιωθα αρτιμελής πήγα στην μοτό μου. Το επόμενο που είδα ήταν αυτο:

http://img801.imageshack.us/img801/96/rsz14062011412.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/801/rsz14062011412.jpg/)

Τώρα τι να πω. Ντρέπομαι λίγο αλλά έχα να κλάψω τόσο χρόνια.

Το απόγευμα είχα κλείσει πλύσιμο γιατί σε δυο μέρες πήγαινα μοτοβόλτα Πάργα.

Με πήρε το παράπονο ρε παιδιά.

Μηχανή με γερανό στον γιατρό και εγώ στο νοσοκομείο για τις εξετάσεις.
Ευτυχώς όλα μυικά και μετά από 8 ώρες ΄έφυγα.
Ο οδηγός το Ι.Χ., συνταξιούχος ετών 72 και ψάλτης σε εκκλησία τουλάχιστον ήταν ειλικρινής:

-Καλά δεν το είδες το STOP?
-Όχι ήμουν αφηρημένος.
-Και πως σταμάτησες το αυτοκίνητο? Φρλεναρες?
- ¨οχι. Λογικά σταμάτησε στην μηχανή σου.

Να θέλω να τον σφάξω, να με πιάνει το παράπονο και τελικά να λέω μόνο μπορεί και εκατό φορές '' Τί φταίω εγώ ρε γαμώτο?"

Οι δικοί μου άνθρωποι να μου λένε αφού είσαι καλά ξέχνα την μηχανή και εγώ να την σκέφτομαι συνέχεια.

Ο παππούς να με ρωτάει "Ενα συγνώμη φτάνει?'' και εγώ να σκέφτομαι την μοτό μου και να μαζεύω κομμάτια από το ρολόι μου.

2.000 φορές απο τότε μπορεί να έχω σκεφτεί ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ?

Αλλά έγινε. Μηχανή δεν έχω και δεν θα έχω για κανένα μήνα γιατί ανταλλακτικά από Γερμανία.
Κόστος θα αναλάβει η ασφαλιστική.
Μπουφάν και κράνος με έσωσαν.

Αλλά έγώ ακόμη αναρωτιέμαι ακόμη ΓΙΑΤΙ? Γιατί τώρα να κυκλοφορώ με παπάκι? Τι φταίω?

Μετά απο πολλές σκέψεις καταλήγω ότι αν είχα άλλη μοτο θα ήταν χειρότερα και αν είχα παπί, αν ζούσα θα ήμουν ακόμη στο νοσοκομείο.
Ο αριστερός BOXER έσωσε το πόδι μου και τα 300 κιλά της μοτό σταμάτησαν το αμάξι και δεν με πάτησε ο παππούς.
Κ'ατι που δεν σκέφτεσαι όταν αγοράζεις μία τέτοια μοτό αλλά πόση σημασία έχει.

Καλά χιλιόμετρα παλικάρια και εύχομαι σε κανένα τέτοιες περιπέτειες.
Να είστε καλά και καλούς καφέδες. Αν ξεπεράσω το ψυχολογικό μου πως δεν έχω την ερωμένη μου (είμαι παντρεμένος:D) θα σκάσω μύτη με το παπί μου σε καφεδοσυνάντηση:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
22-06-2011, 02:32
Όχι ρε μεγάλε .... στην συνέθλιψε ο παππούς ... :(

Η αλήθεια είναι ότι, οι δικοί σου έχουν δίκιο ... αφού εσύ είσαι καλά, όλα τ' άλλα φτιάχνονται ...

Περαστικά κ νάναι το τελευταίο ... ;)

Έλα αύριο στον καφέ, να σε .... "παρηγορήσουμε" ... :)

Υ.Γ. Τις φωτογραφίες, ποιός τις τράβηξε ???

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
22-06-2011, 02:33
http://img855.imageshack.us/img855/9195/rsz14062011411.jpg

http://img801.imageshack.us/img801/96/rsz14062011412.jpg

griv_gs
22-06-2011, 02:36
Το πόδι Νίκο είναι το δικό μου.

Το έγραψα και πριν αισθανόμουν καλά και μέχρι να έρθει το ΕΚΑΒ να με ελέγξει δεν κουνήθηκα αλλά με το κινήτό τράβηξα φωτό.

Αρρώστια ετσι?

Την δεύτερη την τράβηξα όταν σηκώθηκα.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
22-06-2011, 02:38
Το πόδι Νίκο είναι το δικό μου.

Το έγραψα και πριν αισθανόμουν καλά και μέχρι να έρθει το ΕΚΑΒ να με ελέγξει δεν κουνήθηκα αλλά με το κινήτό τράβηξα φωτό.

Αρρώστια ετσι?

Την δεύτερη την τράβηξα όταν σηκώθηκα.

Χαράς το κουράγιο σου αδερφέ μου ... :o

peterv
22-06-2011, 03:43
Περαστικά

Δυστυχώς όταν κυκλοφορούμε στο δρόμο αυτά ΜΠΟΡΕΙ να συμβούν.
(Οι ιδιοκτήτες ταξιτζήδες τις μικροζημιές από ατύχημα τις έχουν μέσα στο budget κάθε 2-3 χρόνια)

Βγήκες αλώβητος και αυτό έχει σημασία.

Η μηχανή θα φτιαχτεί και μετά από λίγο καιρό ούτε που θα το θυμάσαι.

Καλό κουράγιο εύχομαι μέχρι να την πάρεις πίσω πάλι την μπουμπου σου.

jarhead
22-06-2011, 04:19
Περαστικα αδελφε...οσο για την καλη σου....τι ανταλλακτικα θελει? απο πρωτης αποψης φαινεται οτι την γλυτωσες μονο με γρατζουνιες ..δεν μπορω να πω βεβαια τα ιδια για το αυτοκινητο....Το ρημαξες στην κυριολεξια:sm7::sm7::sm7:

adventure
22-06-2011, 06:35
Περαστικά σου σωματικά αλλά και ψυχολογικά .:hmmm:

Τι να πεις είναι να μην σου τύχη αλλά αν το φιλοσοφήσεις τελικά όταν συνειδητοποιήσεις ότι τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι πολύ χειρότερα για σένα μένει απλά μια κακιά ανάμνηση με μόνο υλικές ζημιές .

Το καλό σίγουρα θα ήταν να μην είχε γίνει τίποτα από όλα αυτά αλλά δυστυχώς έγινε .

:( :(

Υπομονή μέχρι να έρθουν τα ανταλλακτικά της μπουμπούς και όλα καλά .

;) :)

gemara
22-06-2011, 08:03
Περαστικά και σιδερένιος.

Τι να πω, ευτυχώς μικρή η ζημιά στη μηχανή και μηδενική σε σένα που δύσκολα θα ήσουν αρτιμελής με άλλη μηχανή αν ο boxer δεν σου προφύλασε το πόδι... Παππούδες στο τιμόνι και κυράτσες (όχι μόνο) με κινητό είναι ότι πιο επικίνδυνο κυκλοφορεί στους δρόμους μας. Δεν περνάω ποτέ μου δρόμο που έχω προτεραιτότητα ή πράσινο χωρίς να ελέγξω τι κάνουν οι κόπανοι που πρέπει να περιμένουν και ας χτυπιούνται από πίσω μου...
Έτσι προχτές τρακάραν 2 κυράτσες έξω από το σπίτι μου με αυτοκίνητα και έπεσαν πάνω στο δικό μου, μου το ρήμαξαν, έφυγαν και δεν είπαν κουβέντα...

ntinopoulos
22-06-2011, 08:38
περαστικα φιλε,μακαρι παντα να εχεις μονο υλικες ζημιες!:)

spirossam
22-06-2011, 09:13
Φίλε να ξέρεις ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ μας έχουν περάσει κάτι παρόμοιο.Άλλοι λιγότερο,άλλοι περισσότερο σοβαρά.

Θα δεις με το που περάσει λίγο ο καιρός και ξεπεράσεις λίγο το σοκ και το φόβο όλα θα είναι μια χαρά.
Το βασικότερο είναι ότι είσαι όρθιος και δεν είχες σοβαρό τραυματισμό.

Η μηχανή,που από τα γραφόμενα σου καταλάβαίνω ότι σε έχει πειράξει πάρα πολύ,θα γίνει καινούργια.
Η ασφαλιστική θα σου καλύψει τα περισσότερα-αν όχι όλα-και η κουκλάρα σου θα γίνει καλύτερη από πριν.


Σφίχτηκα να σου πω την αλήθεια 1ον γιατί η μπέμπα μου είναι το ίδιο χρώμα και 2ον γιατί πριν 2+ χρόνια ήμουν εγώ στη θέση σου,με GSXR-1000 και η νεαρά κυρία πέρασε ΣΤΟΠ σε στενάκι στο Π.Φάληρο,με ξάπλωσε και η μηχανή ολική καταστροφή.Εγώ την έβγαλα με μελανιές και γρατζουνιές...


Περαστικά σου και πάλι και μην ανησυχείς για τίποτα.Ο χρόνος είναι για όλα ο καλύτερος γιατρός ;)

Ευχαριστήσου το παπί,κάνε τις δουλίτσες σου και σκέψου τι θα βάλεις πάνω στην μπέμπα από αξεσουάρ για μετά ;);)

tattoopanther
22-06-2011, 10:47
Περαστικά φίλος.,.,.,.,

hydrostone
22-06-2011, 11:07
Περαστικα φιλε και μακρια απο τετοιες γκαντεμιες!!!

NLS
22-06-2011, 11:14
Περαστικά.

Φρόντισε το θέμα με τις δηλώσεις και τα δικαστήρια να το καλύψεις από όλες τις πάντες γιατί αλλιώς θα γυρίσει μπούμπερανγκ.

Αυτό που πέρασες το πέρασα δυο φορές. Τη μια με παππού (απατεώνα όπως αποδείχτηκε) και την άλλη με περιπολικό (εκεί δικαιώθηκα αλλά ποτέ δεν πήγα να πάρω τα λεφτά γιατί έχασα το φάκελο και αυτά παραγράφονται). ΚΑΙ τις δυο, άναψα ένα κεράκι κανονικό πρώτα σε όποιον με πρόσεχε από εκεί πάνω και μετά ένα virtual στον Όσιο Boxer που με έκανε και έχω πόδι και τις δυο φορές.
Οι ζημιές της μηχανής και τις δυο φορές ήταν το 1/10 των ζημιών των αυτοκινήτων. Μάλιστα κυκλοφορώ χωρίς να έχω φτιάξει τις μισές (δεν χρειάστηκε) και αν δεν το πω σε κάποιον δεν θα το καταλάβει (άλλοι με μια χωματάδα κάνουν περισσότερα).

Μετά ΑΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ (ξέρουμε τι λέω)...

Περαστικά και πάλι.

Τελικά η μηχανή τι έχει γιατί δεν φαίνεται να έχει κάτι σοβαρό.

Arkas
22-06-2011, 11:56
Ας είναι το τελευταίο Πάνο!
Φτηνά τη γλύτωσες...

staikosn1
22-06-2011, 12:08
Φιλαρακι σιδερενιος και ορθιος παντα... Αστα παλιοσιδερα αυτα φτιαχνονται!
Εσυ να εισαι καλα!!

Albatros
22-06-2011, 12:13
Φίλε μου
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ
ο χρόνος θα τα διορθώσει ΟΛΑ
:hmmm::(

mixalhs4
22-06-2011, 12:30
περαστικα κ παντα ορθιος...

MARK
22-06-2011, 12:33
Περαστικά φιλαράκι,μην ανησυχείς τα σίδερα γίνονται ....

vpentza
22-06-2011, 13:17
περαστικά να είναι......

αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα για την προτίμησή σου σε κινητήρα boxer, σου λέω ότι είμαι και εγώ ένας από αυτούς που ο αριστερός κύλινδρος και το κάγκελο με γλύτωσε από χτύπημα στο πόδι....Δεν μπορεί να πει το ίδιο και ο παππούς που του ρήμαξα κυριολεκτικά τη δεξιά πόρτα....:D:D:D

ortho
22-06-2011, 13:45
περαστικά φίλε μου και σύντομα πάλι με τη χοντρή!

jmar
22-06-2011, 13:57
Περαστικα!!! Σε εσωσε το θηριακι σου!! Ασε γιατι ενος φιλου εδω που του βγηκε μια απο stop, του εκανε σμπαραλια τον αστραγαλο, αρα να γιατι boxer :sm8:

griv_gs
22-06-2011, 17:01
Περαστικα αδελφε...οσο για την καλη σου....τι ανταλλακτικα θελει? απο πρωτης αποψης φαινεται οτι την γλυτωσες μονο με γρατζουνιες ..δεν μπορω να πω βεβαια τα ιδια για το αυτοκινητο....Το ρημαξες στην κυριολεξια:sm7::sm7::sm7:
Απ' ότι μου είπαν στον γιατρό βγήκε μεγάλη η ζημιά αλλά αλλάζονται πολλά πράγματα.

Και το τεπόζιτο για παράδειγμα είχε μία αμοιχή στο άβαφο μαύρο πλαστικό στο αριστερό μάγουλο και θα το αλλάξουν όλο.

NNN
22-06-2011, 17:10
Περαστικά φίλε !!!

siraxanz
22-06-2011, 17:39
Πανο περαστικά και ποτε ξανα!


To toyota ψιλοδιαλύθηκε, γιατί άραγε..... χάρτινο είναι η βαρεσε σε βραχο:rolleyes:

Gemat
22-06-2011, 18:24
...σκεψου και τον καημο του παππου! Απο ολη την πολη, πανω σε GSA επεσα ρε γ@μωτο ?? Χαθηκε να ηταν κανενα παπι . :sm7::sm7:

Ελα, αφου εισαι γερος ασε το παραπονο, αναψε ενα κερακι στον αγιο Φανουριο και παμε παρακατω!

kostas_366
22-06-2011, 18:26
Περαστικά και σιδρένιος.
Μην σκέφτεσαι τπτ, όλα θα γίνουν.
Τελικά το μουλάρι σε έσωσε. Όπως το είπες, στην αγορά δεν το σκεφτόμαστε αυτό.

saitman
22-06-2011, 18:32
περαστικα ρε φιλε!!τυχαινουν αυτα!!

skippybi
22-06-2011, 18:48
2.000 φορές απο τότε μπορεί να έχω σκεφτεί ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ?


και να κάνεις τον σταυρό σου και να λές ευτυχώς σε μένα!!! ευτυχώς που την έβγαλα καθαρή και αυτή τη φορά...;)

nivo
22-06-2011, 19:09
αρχικα περαστηκα,κατα δευτερον τα σιδερα φτιαχνοναι,ξερω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο,εισαι ομως καλα και αυτο εχει σημασια,τωρα στο ερωτημα σου "γιατι σε μενα ",εγω ερχομαι και λεω "λες να ειμαι ο επομενος "??καλο ειναι να εχουμε τα ματια 400+,η μοτο ειναι χαρα ευχαριστηση,εργαλειο δουλειας για πολλους,αλλα δεν παυει να ειναι επκινδυνη ενασχοληση....

Jefe
22-06-2011, 19:23
Άς είναι το τελευταίο που σου έτυχε Πάνο! :o




Jefe

vasorfa
22-06-2011, 19:27
Φιλαράκι αφου εσυ εισαι καλα ολα καλα....

αλλα στην θέση σου θα ειχα το νου μου....μην σου τραβήξει καμια αγωγη ο παππους που του διελυσες τον Ιαπωνα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:τυχαιο....δεν νομίζς...:cool::cool::cool:

griv_gs
22-06-2011, 20:24
Ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και το θάρος που μου δίνετε.
Να είστε πάντα καλά:)

taksidiotis
22-06-2011, 21:39
NA γιατι καποιοι απο μας εχουμε ΑΓΙΟΥΣ βοηθους στις δυσκολες στιγμες κι οχι το οχημα που οδηγαμε.
τι να πω,ηταν να μην γινει.ευτυχως τουλαχιστον που εσυ εισαι καλα απο θεμα υγειας,ασε το ψυχολογικο σοκ,αυτο δεν ξεπερνιεται ευκολα.

man gs
22-06-2011, 22:19
περαστικα φιλε και οσο για τα σιδερα γινονται.

pirate
23-06-2011, 00:08
περαστικά σου, αφου είσαι εσύ καλά, όλα καλά

griv_gs
23-06-2011, 15:46
Περαστικά.

Φρόντισε το θέμα με τις δηλώσεις και τα δικαστήρια να το καλύψεις από όλες τις πάντες γιατί αλλιώς θα γυρίσει μπούμπερανγκ.

Αυτό που πέρασες το πέρασα δυο φορές. Τη μια με παππού (απατεώνα όπως αποδείχτηκε) και την άλλη με περιπολικό (εκεί δικαιώθηκα αλλά ποτέ δεν πήγα να πάρω τα λεφτά γιατί έχασα το φάκελο και αυτά παραγράφονται). ΚΑΙ τις δυο, άναψα ένα κεράκι κανονικό πρώτα σε όποιον με πρόσεχε από εκεί πάνω και μετά ένα virtual στον Όσιο Boxer που με έκανε και έχω πόδι και τις δυο φορές.
Οι ζημιές της μηχανής και τις δυο φορές ήταν το 1/10 των ζημιών των αυτοκινήτων. Μάλιστα κυκλοφορώ χωρίς να έχω φτιάξει τις μισές (δεν χρειάστηκε) και αν δεν το πω σε κάποιον δεν θα το καταλάβει (άλλοι με μια χωματάδα κάνουν περισσότερα).

Μετά ΑΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ (ξέρουμε τι λέω).
Περαστικά και πάλι.

Τελικά η μηχανή τι έχει γιατί δεν φαίνεται να έχει κάτι σοβαρό.

Δεν κατάλαβα :confused::confused:

NLS
23-06-2011, 15:50
Δεν αφορά αυτό το thread. Απλώς υπάρχει κόσμος που επιμένει να πιστεύει (και να διαδίδει κιόλας) το πόσο εύκολα σπάνε, πόσο άχρηστη είναι η σχεδίαση της GS και άλλα τέτοια. Όποιος έχει, ξέρει.

griv_gs
23-06-2011, 16:25
Ok. Τώρα κατάλαβα;);)

egefalikos
23-06-2011, 23:14
Φίλε μου περαστικά να είναι, πάντα υγεία να έχεις και τύχη!!!

FANISGS
23-06-2011, 23:47
περαστικα σου φιλε μου.τα σιδερα φτιαχνουν!

plusangel
24-06-2011, 08:36
Περαστικά και αγύριστα...

Kimwnas
30-06-2011, 11:20
Περαστικά και να 'ναι το τελευταίο!!...

andkoyki
02-07-2011, 00:25
αφου δεν επαθες κατι παλι καλα, αλλα ομως παλι τι παει να πει αυτο , αυτος ο ######## μπορουσε να σε σκωτωσει, αλλα δεν υπαρχει κανενας ελεγχος απο το #########κρατος

mzac
02-07-2011, 01:31
Τώρα είδα το post σου και χάρηκα πολύ που είσαι καλά. Ερχόμουν πίσω σου με ενα RT και σε είδα κάτω .Δεν ξέρω αν με θυμάσε γιατί ήσουν λίγο σοκαρισμένος. Εφυγα σχεδόν αμέσως για Σπέτσες αλλά άφησα ένα χαρτί με το τηλ. μου σε κάποιο φίλο σου που ήρθε μετά. Περίμενα μέχρι που ήρθε το ασθενοφόρο. Εχω φωτό απο το συμβάν αν τις χρειαζεσαι πάρε με τηλ.

Σου εύχομαι να μην σου ξανατύχει και να είσαι σιδερένιος. Τα σίδερα φτιάχνονται.

Μέ 5 δεύτερα καθυστέρηση θα ήμουν εγώ ο τυχερός με τον παππού ΝεύραΝεύρα

griv_gs
02-07-2011, 03:02
Θύμιο δεν το θυμάμαι.
Να ' σαι καλά φίλε μου.
Μου έδωσε ο φίλος μου κάποια τηλέφωνα και τράβηξε και ο ίδιος αρκετές φωτογραφίες.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Τελικά έχει μεγαλώσει το forum.

Άρα ΝΑ γιατί bmw με boxer και
ΝΑ γιατί gsforum.:sm8::sm8::sm8::sm8:

manousos
02-07-2011, 09:26
ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΚΑΣ Η ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

NLS
02-07-2011, 10:35
καλόοο

pepcr
12-07-2011, 03:20
Τώρα είδα το post σου και χάρηκα πολύ που είσαι καλά. Ερχόμουν πίσω σου με ενα RT και σε είδα κάτω .Δεν ξέρω αν με θυμάσε γιατί ήσουν λίγο σοκαρισμένος. Εφυγα σχεδόν αμέσως για Σπέτσες αλλά άφησα ένα χαρτί με το τηλ. μου σε κάποιο φίλο σου που ήρθε μετά. Περίμενα μέχρι που ήρθε το ασθενοφόρο. Εχω φωτό απο το συμβάν αν τις χρειαζεσαι πάρε με τηλ.

Σου εύχομαι να μην σου ξανατύχει και να είσαι σιδερένιος. Τα σίδερα φτιάχνονται.

Μέ 5 δεύτερα καθυστέρηση θα ήμουν εγώ ο τυχερός με τον παππού ΝεύραΝεύρα


Βάλε τις φωτό ρε φίλε(αν επιτρέπει βέβαια ο Παναγιώτης)
Παναγιώτη να είναι το τελευταίο σου αδερφέ;););)

griv_gs
12-07-2011, 10:02
Βάλε τις φωτό ρε φίλε(αν επιτρέπει βέβαια ο Παναγιώτης)
Παναγιώτη να είναι το τελευταίο σου αδερφέ;););)
Δεν έχω κανένα πρόβλημα.:cool: