PDA

View Full Version : ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ


GeorgeP
22-06-2011, 11:29
Αυτα ειναι τα χαλια της Ελλαδας και τα οποια δεν θελουμε να αλλαξουν!!!!
Μιλαω για την ΓΕΝΟΠ φυσικα των υπαλληλων με 17000ε μηνιαιο μισθο (οδοιπορικα,υπερωριες, εκτος εδρας κ.λ.π) σε πολλες περιπτωσεις!!!

Μήνυση κατά του προέδρου της ΓΕΝΟΠ Νίκου Φωτόπουλου από πολίτες — ΣΚΑΪ (www.skai.gr) (http://www.skai.gr/news/greece/article/172896/minusi-kata-tou-proedrou-tis-genop-n-fotopoulou-apo-polites/)

point zero
22-06-2011, 11:48
Νεύρα

pkiriakos
22-06-2011, 12:32
Ο πολίτης χτυπάει τον πολίτη.ΝεύραΝεύραΝεύρα

ortho
10-08-2011, 18:27
Κοιτάξτε την υπογραμμισμένη παράγραφο, για να δούμε τι σημαίνει ιδιωτικοποίηση της ενέργειας.

O κολοσός της φαρμακοβιομηχανίας Bayer απειλεί να εγκαταλείψει τη Γερμανία επικαλούμενος την αύξηση στο κόστος της ενέργειας.


«Έχει σημασία να παραμείνουμε ανταγωνιστικοί σε σχέση με άλλες χώρες», δήλωσε ο διευθύνων σύμβουλος του ομίλου Μαράιν Ντέκερς. «Διαφορετικά, μια εταιρία που δραστηριοποιείται σε ολόκληρο τον κόσμο όπως η Bayer, θα πρέπει να εξετάσει το ενδεχόμενο μετακίνησης των μονάδων παραγωγής της σε χώρες με χαμηλότερο κόστος ενέργειας.»
Μιλώντας σε εβδομαδιαίο οικονομικό περιοδικό, ο Ντέκερς πρόσθεσε ότι τα τιμολόγια στη Γερμανία είναι ήδη τα υψηλότερα στην Ευρώπη, γεγονός που καθιστά τη χώρα «μη ελκυστική» επιλογή για τους ομίλους του κλάδου. «Συνολικά, θα δημιουργήσουμε περισσότερες από 2.500 νέες θέσεις εργασίας σε χώρες όπως η Βραζιλία, η Ινδία, η Ρωσία ή η Κίνα», είπε στο συντάκτη του "WirtschaftsWoche".
Αναλυτές συμφωνούν ότι το κλείσιμο των πυρηνικών σταθμών, βάσει κυβερνητικής απόφασης που υιοθετήθηκε τον Ιούλιο, θα πλήξει τις επιχειρήσεις ενέργειας, κάτι που με τη σειρά του θα οδηγήσει σε αύξηση των τιμολογίων.
Την ίδια ώρα, Γερμανοί διαχειριστές του δικτύου ηλεκτροδότησης προειδοποιούν για τον κίνδυνο διακοπών ακόμη και τον ερχόμενο χειμώνα, αμφισβητώντας την αξιοπιστία των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.


Bayer: A | , | v2.imerisia.gr (http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12887&subid=2&pubid=111815221)

gsmaniac
10-08-2011, 20:39
Αυτα ειναι τα χαλια της Ελλαδας και τα οποια δεν θελουμε να αλλαξουν!!!!
Μιλαω για την ΓΕΝΟΠ φυσικα των υπαλληλων με 17000ε μηνιαιο μισθο (οδοιπορικα,υπερωριες, εκτος εδρας κ.λ.π) σε πολλες περιπτωσεις!!!

Μήνυση κατά του προέδρου της ΓΕΝΟΠ Νίκου Φωτόπουλου από πολίτες — ΣΚΑΪ (www.skai.gr) (http://www.skai.gr/news/greece/article/172896/minusi-kata-tou-proedrou-tis-genop-n-fotopoulou-apo-polites/)

Είναι απο τα πολλα χάλια που δημιούργησαν αυτοί που κυβερνούν τώρα και φυσικά θελουμε να αλλάξουν....
Δεν νομίζω ότι αρέσουν αυτά .....;)

KRASOPATERAS
10-08-2011, 21:32
Ο πολίτης χτυπάει τον πολίτη.ΝεύραΝεύραΝεύρα

Μάλλον ο πολίτης χτυπάει τον ΒΟΛΕΜΕΝΟ πολίτη που τον πληρώνουν όλοι οι υπόλοιποι αβόλευτοι, και κοινός κορόιδα εκτός συστήματος πολίτες…:hmmm:
Τόσο καιρό έχουν απολυθεί χιλιάδες πολίτες (αβόλευτοι)του ιδιωτικού τομέα και δεν ανοίγει μύτη….για τους παραπάνω βολεμένους του δημοσίου δεν ακούγετε τίποτα, και αν απολύσουν έστω και έναν θα κάψουνε την Αθήνα…..Νεύρα

GeorgeP
11-08-2011, 19:30
Είναι απο τα πολλα χάλια που δημιούργησαν αυτοί που κυβερνούν τώρα και φυσικά θελουμε να αλλάξουν....
Δεν νομίζω ότι αρέσουν αυτά .....;)

ποιος διαφωνει σε αυτο? κανεις, ουτε εγω! το εχω πει πολλακις οτι πληρωνουμε τα σπασμενα της 10ετιας του '80.
Ομως, η καλυτερη διορθωση των κακως κειμένων ερχεται πολλες φορες απο τον δημιουργο τους!!

ortho
11-08-2011, 19:35
ποιος διαφωνει σε αυτο? κανεις, ουτε εγω! το εχω πει πολλακις οτι πληρωνουμε τα σπασμενα της 10ετιας του '80.
Ομως, η καλυτερη διορθωση των κακως κειμένων ερχεται πολλες φορες απο τον δημιουργο τους!!


Οχι ρε φούστη μου! εχεις ακούσει τίποτε περί αναστήσεως του ακατανόμαστου;! Με φοβίζεις φίλε! :):):)

Arkas
11-08-2011, 21:12
Οχι ρε φούστη μου! εχεις ακούσει τίποτε περί αναστήσεως του ακατανόμαστου;! Με φοβίζεις φίλε! :):):)
:D

ntinopoulos
12-08-2011, 09:51
Οχι ρε φούστη μου! εχεις ακούσει τίποτε περί αναστήσεως του ακατανόμαστου;! Με φοβίζεις φίλε! :):):)
ουι!:Απορία: