PDA

View Full Version : Εκσφενδονήστηκε η βαλίτσα


deauman
23-06-2011, 16:13
καλησπέρα, μετά από την επιστροφή μου από Λουτράκι (acropolis) πηγαίνοντας δεξιά στη Λίμνη Κουμμουνδούρου με 80χλμ, έπεσα στη λακούβα πριν τη στροφή για Χαιδάρι με αποτέλεσμα να ξεκουμπώσει η kappa και να πέσει στο δρόμο, σταματάω και τη βλέπω ακόμα να κατρακυλά, ένας κύριος με παπί να έχει σταματήσει στη μέση κάνοντας σινιάλο στα αυτοκίνητα να κόψουν και μετά από λίγο να μου τη φέρνει κλειδωμένη και σχεδόν άθικτη.
Γ@μ (Γ@μ).... τις λακούβες και το αντίστοιχο υπουργείο. Τις δεξιές λωρίδες δεν τις επισκευάζουν διότι λένε "δε βαριέσαι μόνο φορτηγά περνάν από εκεί" τα κονδύλια ο εργολάβος ξέρει όμως να το παίρνει.
Θαύμα ήταν που δε χτύπησε το κύριο με το παπάκι και τα αυτοκίνητα που έρχονταν πίσω.
ΔΙΔΑΓΜΑ : ποτέ πια δεξιά και προσθήκη βίδας με παξιμάδι και με μεγάλες ροδέλες για να πιάνει.
Δηλαδή μόνο με καθαρόαιμα off-road πρέπει να κυκλοφορούμε ????

MARK
23-06-2011, 16:20
Πάλι καλά που δεν προκλήθηκε κανένα ατύχημα ...

erasel
23-06-2011, 16:26
Άστα έχουμε όλοι κινδυνέψει από τέτοιες κακοτοπιές !
Εγώ μια φορά είχα χωθεί ανάμεσα από μπουλτόζες μετά από στροφή και χωρίς σήμανση έργων αν και ήταν νύχτα βέβαια θα μπορουσαν να έχουν ένα φως όμως !

Μετά από τέτοια συμβάντα μπορεί να κάνεις τον ανήξερο και τον "κινέζο" όπως υπαινίσσονται κάποιοι ...απλώς αναρωτιέμαι ...:hmmm::(

spirossam
23-06-2011, 18:36
Φίλε deauman +όσα θέλεις για τις κακοτεχνίες των δρόμων μας και τις λακκούβες τους και και και....



Αλλά εγώ θα σου έλεγα μήπως πήγαινες και σε αυτόν που σου τοποθέτησε την βαλίτσα ή να έριχνες και μια ματιά τι έχει γίνει με τη βαλίτσα...:(

ΔΕΝ ξεκουμπώνουν έτσι εύκολα και φεύγουν ότι λακκούβα και να πέσεις.
Αν ήταν έτσι.....:hmmm:



Ευτυχώς πάντως που δεν ερχόταν από πίσω κανένας.....:cool:

nivo
23-06-2011, 18:52
για πια kappa βαλιτσα λες ? την Κ53 ??

EOD-K9
23-06-2011, 19:59
:hmmm::hmmm::hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-06-2011, 21:39
Όπως είπες Γιώργο, καλά "καθάρισες" ... με λίγες γρατζουνιές ...

Φαντάσου να έβλεπες το παπί να σέρνεται μαζί με την βαλίτσα ....

... μπρρρρρρρρρρρ .... ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω ... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-49.gif




.

commander
23-06-2011, 22:12
:hmmm::hmmm:

napgeo
24-06-2011, 01:07
Όταν δεν παίρνεις αυθεντικά αξεσουάρ αυτά παθαίνεις. Πόσες φορές σου έχω πεί ποτέ Γερμανική βαλίτσα. Μυαλό δεν έβαλες.....
Χερετισμούς απο όλα τα παιδιά. Φιλιά απο Walter @ Sylvia......
Μου ζήτησε το τηλ σου ο Patrick. Να του το δώσω.
Να είσαι καλά.

adventure
24-06-2011, 06:32
Πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα .

:hmmm: :hmmm:

deauman
24-06-2011, 08:24
για πια kappa βαλιτσα λες ? την Κ53 ??

K48 φίλε μου

deauman
24-06-2011, 08:30
Φίλε deauman +όσα θέλεις για τις κακοτεχνίες των δρόμων μας και τις λακκούβες τους και και και....



Αλλά εγώ θα σου έλεγα μήπως πήγαινες και σε αυτόν που σου τοποθέτησε την βαλίτσα ή να έριχνες και μια ματιά τι έχει γίνει με τη βαλίτσα...:(

ΔΕΝ ξεκουμπώνουν έτσι εύκολα και φεύγουν ότι λακκούβα και να πέσεις.
Αν ήταν έτσι.....:hmmm:



Ευτυχώς πάντως που δεν ερχόταν από πίσω κανένας.....:cool:


Οι βαλίτσες έχουν τέτοιο τρόπο δεσίματος ώστε να μπαίνουν και να βγαίνουν εύκολα. Πιάνουν σε δύο υποδοχές στη σκάρα και με ένα δόντι στο πίσω μέρος κλειδώνουν. Εγώ έχω βάλει τη βάση και τη βαλίτσα γιατί ήταν αστεία υπόθεση....
Εδω και 20 χρόνια που οδηγώ έχω πέσει με διαφορετικές βαλίτσες (kappa ή givi) και μοτοσυκλέτες σε πολλές κακοτεχνίες αλλά δεν μου είχε τύχει κάτι τέτοιο.
Μόλις πήγα να τη βάλω πάνω στη βάση διαπίστωσα πως δεν είχε σπάσει τίποτα και κούμπωσε μια χαρά ξανά.
Τι να πω θέλω να δω και τις Hepco & Becker ή Krauser τι δέσιμο έχουν....

deauman
24-06-2011, 08:40
Όταν δεν παίρνεις αυθεντικά αξεσουάρ αυτά παθαίνεις. Πόσες φορές σου έχω πεί ποτέ Γερμανική βαλίτσα. Μυαλό δεν έβαλες.....
Χερετισμούς απο όλα τα παιδιά. Φιλιά απο Walter @ Sylvia......
Μου ζήτησε το τηλ σου ο Patrick. Να του το δώσω.
Να είσαι καλά.

Σε ζηλέυω βρε Napgeo....... σας κάνει καλό καιρό ????..πιστεύω να σας πάνε στο Lac Blanc.

Χαιρετίσματα στον Walter και ναι δώσε το τηλ στον Patrick

Καλές βόλτες στο Black Forest

napgeo
25-06-2011, 01:13
Πάλη μου χάθηκαν σήμερα. Έχουμε καλό καιρό φίλε αλά το βράδυ έχει ψύχρα. Όλοι για την Ελλάδα μιλάνε εδώ. Λές και τους φιλήσαμε τη μάννα τους. Πάντως φαινομενικά η συμπεριφορά τους είναι η γνωστή. Φιλικοί και πρόσχαροι. Αύριο είναι η τελευταία ημέρα και το βράδυ έχει αποχαιρετηστήριο πάρτι. Οι Ισπανοί είναι όλοι παρόντες. Και μια Πορτογαλέζα φίλε μου (2 μέτρα μηχανή). Έχω ένα μικρό pc με αργή σίνδεση. Θα τα πούμε απο κοντά. Να είσαι καλά. Καλό σου βράδυ.