PDA

View Full Version : Ο Παγκαλος ξαναχτυπησε!!!


jarhead
26-06-2011, 21:46
Καλα μιλαμε το ατομο εχει ξεφυγει εντελως....Πρεπει ο πρωθυπουργος να παρει θεση τωραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα
Ο Πάγκαλος, τα τανκς και η επιστροφή στη δραχμή

Όσοι υποστηρίζουν την επιστροφή στη δραχμή είναι βλάκες σύμφωνα με τον αντιπρόεδρο της κυβέρνησης Θ. Πάγκαλο, ο οποίος παραχώρησε συνέντευξη στην El Mundo. Θα χρειαστεί να επιστρατεύσουμε τανκς για να αντιμετωπίσουμε τους τρομαγμένους πολίτες που θα συνέρρεαν στις τράπεζες, τόνισε



http://news247.gr/ellada/article679858.ece/ALTERNATES/w620/pagalos.jpg




Δημοσιεύτηκε: Ιούνιος 26 2011 20:28 Ενημερώθηκε: Ιούνιος 26 2011 20:41

"Τεράστια βλακεία" χαρακτήρισε ο Θεόδωρος Πάγκαλος τις προτάσεις περί επιστροφής στη δραχμή και την έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ σε συνέντευξή του στην ισπανική εφημερίδα El Mundo.
"Αυτοί που λένε κάτι τέτοιο είναι εντελώς βλάκες. Είτε πρόκειται για αναλυτές, είτε για καθηγητές πανεπιστημίου ή οικονομολόγους και μόνο που το λένε αυτό, είναι τεράστια βλακεία", είπε χαρακτηριστικά ο Πάγκαλος.
Επισήμανε δε πως αν επιστρέψουμε στη δραχμή την επόμενη μέρα "οι τράπεζες θα γεμίσουν ασφυκτικά από πανικόβλητους πολίτες που θα προσπαθούν να αποσύρουν τα χρήματά τους, και τότε ο στρατός θα έβγαζε στους δρόμους τα τανκς για να τις προστατεύσει γιατί δεν η αστυνομία δε θα επαρκεί".
"Θα υπήρχαν παντού αναταραχές, τα μαγαζιά θα άδειαζαν, κάποιοι άνθρωποι θα πηδούσαν από τα παράθυρα… Και όλο αυτό θα ήταν καταστροφικό για την Ευρωζώνη συνολικά" εξήγησε ο Πάγκαλος.
Μεταξύ άλλων, αν και εμφανίστηκε επιφυλακτικός για τον εφαρμοστικό νόμο και τις ιδιωτικοποιήσεις κρατικών εταιρειών, ωστόσο δήλωσε αισιόδοξος για την ψήφιση του μεσοπρόθεσμου.
Όπως είπε στα πεδία αυτά ενδεχομένως και να υπάρξουν προβλήματα, καθώς θεωρεί πιθανό βουλευτές του ΠΑΣΟΚ να ψηφίσουν "κατά".
Ο Πάγκαλος, τα τανκς και η επιστροφή στη δραχμή - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/politiki/o_pagkalos_ta_tanks_kai_h_epistrofh_sth_draxmh.1126895.html)

ltsiorak
26-06-2011, 21:50
Καλα μιλαμε το ατομο εχει ξεφυγει εντελως....Πρεπει ο πρωθυπουργος να παρει θεση τωραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΟ Πάγκαλος, τα τανκς και η επιστροφή στη δραχμή - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/politiki/o_pagkalos_ta_tanks_kai_h_epistrofh_sth_draxmh.1126895.html)

Οταν εγω ελεγα οτι τα τανκσ ερχονται.... εσεις ολοι με κοροϊδευατε

εμπρος παιδια της ελλαδος παιδια ! ! ! !! ! ! ! !

σε λιγο θα φωναζουμε της αμυνης το σκουφακι εδιωξε τον βενιζελακι....

:sm7::sm7::sm7::sm7:

ερε καταντια

ortho
26-06-2011, 22:37
Πολύ θα ήθελε ο χοντρός να κρυφτεί σε κανένα τανκ, αλλά δε χωράει!
Αντε πιά με τον καραγκιόζη!

Και παρεπιπτώντως, να πάει να ####θεί και το ΠΑΣΟΚ, μονίμως ψυχολογική τρομοκρατία! Δεν έχει υπάρξει κυβέρνηση που να έχει απαξιώσει και τρομοκρατήσει τόσο πολύ το λαό της χώρας που υποτίθεται ότι κυβερνά.

Δε θα ψοφήσουν ποτέ τα γουρούνια;!

jarhead
26-06-2011, 22:44
KAKO ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΨΩΦΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ....

napgeo
27-06-2011, 00:07
Οι Μοσχαροκεφαλές δεν έχουν την αίσθηση της πραγματικότητας....:)

spirossam
27-06-2011, 00:18
Κάντε μου μια χάρη.Όποιος ξαναποστάρει θέμα με αυτόν το χοντρό τουλάχιστον μην ξαναβάλει και φωτογραφία την μουτσούνα του...


Θα θέλω καινούργιο λάπτοπ μετάΝεύρα

commander
27-06-2011, 00:26
Κάντε μου μια χάρη.Όποιος ξαναποστάρει θέμα με αυτόν το χοντρό τουλάχιστον μην ξαναβάλει και φωτογραφία την μουτσούνα του...


Θα θέλω καινούργιο λάπτοπ μετάΝεύρα


συγκρατησουουου!!!!!!:sm7: