PDA

View Full Version : Άνδρας των ΜΑΤ έχασε το δάχτυλό του...


MARK
29-06-2011, 12:43
Άνδρας των ΜΑΤ έχασε το δάχτυλό του που του το βρήκε διαδηλωτής

Σοκαριστικές εικόνες από τα χθεσινά επεισόδια στο κέντρο

Newstoday.gr - Πολιτική, οικονομία, πρωτοσέλιδα, νέα και ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο. (http://www.newstoday.gr)


Κατά τη διάρκεια των χθεσινών επεισοδίων στο κέντρο της Αθήνας, ακρωτηριάστηκε ένας αστυνομικός των ΜΑΤ στην προσπάθειά του να ρίξει χειροβομβίδα κρότου λάμψης εναντίον των διαδηλωτών.


Η χειροβομβίδα εξερράγη στα χέρια του με αποτέλεσμα ο άνδρας να χάσει ένα δάχτυλο.

Στο βίντεο όπως θα προσέξετε, ο κόσμος παρακολουθεί τις προσπάθειες των συναδέλφων του αστυνομικού την ώρα που ψάχνουν απεγνωσμένα να βρουν στο έδαφος το κομμένο δάχτυλο, το οποίο βρήκε τελικά διαδηλωτής.

SenseiG
29-06-2011, 13:07
Κριμα απο τα χειροτερα πραγματα που μπορουν να συμβουν!

NLS
29-06-2011, 13:42
Το κρίμα που πάει;
Στο δαχτυλάκι;
Ή στο πως το έχασε;

gsmaniac
29-06-2011, 14:20
Το κρίμα που πάει;
Στο δαχτυλάκι;
Ή στο πως το έχασε;

Έλα ντε.....δεν ξέρεις τι να πεις:hmmm:
Άσχημα πράγματα σε καιρό δημοκράτιας...:cool:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-06-2011, 14:29
Έλα ντε.....δεν ξέρεις τι να πεις:hmmm:
Άσχημα πράγματα σε καιρό δημοκράτιας...:cool:


Σε καιρό ειρήνης ... :(

ortho
29-06-2011, 14:36
Σε φίλη μου όταν έκανε το αγροτικό της, που προσπαθούσε να κάνει τοπική αναισθησία στο μηρό τουρίστα που είχε τσακιστεί σε βράχια, αυτός κουνήθηκε κι η ματωμένη βελόνα χώθηκε στο χέρι της. Λυπάμαι για τον ΜΑΤατζή αλλά είναι "εργατικό" ατύχημα και μάλιστα σε εργασία όχι κοινωφελή.

gsmaniac
29-06-2011, 14:41
Σε καιρό ειρήνης ... :(

Δεν ήθελα να το πω έτσι...;)

GeorgeP
29-06-2011, 14:41
Σε φίλη μου όταν έκανε το αγροτικό της, που προσπαθούσε να κάνει τοπική αναισθησία στο μηρό τουρίστα που είχε τσακιστεί σε βράχια, αυτός κουνήθηκε κι η ματωμένη βελόνα χώθηκε στο χέρι της. Λυπάμαι για τον ΜΑΤατζή αλλά είναι "εργατικό" ατύχημα και μάλιστα σε εργασία όχι κοινωφελή.

τοτε μην γκρινιαζουμε για τις σφαλιαρες που ριχνουν οι ΜΑΤατζηδες στους μπαχαλακηδες (που για μενα θα επρεπε ο καθενας τους να χανει κι απο ενα δακτυλο σε καθε ''εξορμηση'' τους ωστε να καθονται μετα σπιτι τους), διοτι κανουν μια πολυ επικινδυνη εργασια, μη κοινωφελη, οπου η σφαλιαρα ειναι η αμοιβη σε αυτο το ειδος εργασιας!!

zortal
29-06-2011, 14:51
τοτε μην γκρινιαζουμε για τις σφαλιαρες που ριχνουν οι ΜΑΤατζηδες στους μπαχαλακηδες (που για μενα θα επρεπε ο καθενας τους να χανει κι απο ενα δακτυλο σε καθε ''εξορμηση'' τους ωστε να καθονται μετα σπιτι τους), διοτι κανουν μια πολυ επικινδυνη εργασια, μη κοινωφελη, οπου η σφαλιαρα ειναι η αμοιβη σε αυτο το ειδος εργασιας!!



Αδερφέ μην λες την γνώμη σου γιατί μπορεί να θεωρηθείς παπάρας από ορισμένους εδώ μέσα που θέλουν να ισχύει ΜΟΝΟ η δική τους γνώμη και άποψη.Οτιδήποτε διαφορετικό είναι φασιστικό.εεεεε παπαριά ήθελα να πω.:cool:

zortal
29-06-2011, 14:52
Και αν δεν με πιστεύεις, κοίταξε άλλο θέμα με την φωτο στο Σύνταγμα:cool::hmmm:

GeorgeP
29-06-2011, 15:06
Αδερφέ μην λες την γνώμη σου γιατί μπορεί να θεωρηθείς παπάρας από ορισμένους εδώ μέσα που θέλουν να ισχύει ΜΟΝΟ η δική τους γνώμη και άποψη.Οτιδήποτε διαφορετικό είναι φασιστικό.εεεεε παπαριά ήθελα να πω.:cool:

Και αν δεν με πιστεύεις, κοίταξε άλλο θέμα με την φωτο στο Σύνταγμα:cool::hmmm:

Aγαπητε μου φιλε,
αν με διαβαζεις θα εχεις διαπιστωσει οτι με τις ιδεες μου σε αυτα τα θεματα, εκφραζοντας το απολυτο μισος μου (ναι ΜΙΣΟΣ) για αυτους τους μπαχαλακηδες......, ειμαι π@π@ρ@ς προ πολλου, μαλλον θα θεωρουμαι.....''εκ γενετης π@π@ρας'' απο αυτους τους ιδιους συμφουρμιτες!!!

Το άλλο θεμα που λες το παρακολουθω και με τον συγκεκριμενο που εγραψε για τις π@π@ριες εχω τσακωθει πολλες φορες μεσα στο φορουμ γιαυτα τα θεματα για τις π@π@ριες που λεω και πιστευω. Ειναι και......αν ειναι δυνατον, απο τους πολυ καλους φιλους μου!!! Μαλλον διοτι πιστευουμε και οι δυο οτι οι φιλιες χτιζονται μεσα απο συμφωνιες-διαφωνιες-π@παριες!!!

Ηθελα να ηξερα ομως φιλε μου αν ολοι αυτοι ειχαν εναν δικο τους ανθρωπο ο οποιος να δεχοταν ενα δολοφονικο χτυπημα σαν κι αυτο της φωτογραφιας (μεχρι και σε αναπηρια οδηγει) τι θα λεγανε!!
Μαλλον θα μιλαγανε για "εργατικό" ατύχημα και μάλιστα σε εργασία όχι κοινωφελή.''

spirossam
29-06-2011, 15:12
Παίδες είναι πολύ ''λεπτό'' θέμα αυτό οπότε επειδή όπως σε όλα τα θέματα υπάρχουν 2 πλευρές και η κάθε πλευρά έχει τα δίκια της,ας προσέξουμε τις τοποθετήσεις μας,τις εκφράσεις μας και γενικά ας προσπαθήσουμε να μην μπερδεύουμε τα ΤΙ,τα ΠΩΣ και τα ΓΙΑΤΙ....


ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ

Ότι έχουμε άποψη και γνώμη για οποιοδήποτε κοινωνικό φαινόμενο είναι σωστό και θεμιτό και δείχνει ότι είμαστε άνθρωποι αλλά παρακαλώ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ.


Μαζί είμαστε όλοι και μην το ξεχνάμε αυτό...

ortho
29-06-2011, 15:25
Aγαπητε μου φιλε,
αν με διαβαζεις θα εχεις διαπιστωσει οτι με τις ιδεες μου σε αυτα τα θεματα, εκφραζοντας το απολυτο μισος μου (ναι ΜΙΣΟΣ) για αυτους τους μπαχαλακηδες......, ειμαι π@π@ρ@ς προ πολλου, μαλλον θα θεωρουμαι.....''εκ γενετης π@π@ρας'' απο αυτους τους ιδιους συμφουρμιτες!!!

Το άλλο θεμα που λες το παρακολουθω και με τον συγκεκριμενο που εγραψε για τις π@π@ριες εχω τσακωθει πολλες φορες μεσα στο φορουμ γιαυτα τα θεματα για τις π@π@ριες που λεω και πιστευω. Ειναι και......αν ειναι δυνατον, απο τους πολυ καλους φιλους μου!!! Μαλλον διοτι πιστευουμε και οι δυο οτι οι φιλιες χτιζονται μεσα απο συμφωνιες-διαφωνιες-π@παριες!!!

Ηθελα να ηξερα ομως φιλε μου αν ολοι αυτοι ειχαν εναν δικο τους ανθρωπο ο οποιος να δεχοταν ενα δολοφονικο χτυπημα σαν κι αυτο της φωτογραφιας (μεχρι και σε αναπηρια οδηγει) τι θα λεγανε!!
Μαλλον θα μιλαγανε για "εργατικό" ατύχημα και μάλιστα σε εργασία όχι κοινωφελή.''


Καιρό είχες να εμφανιστείς κι άρχισες τα γνωστά.

Οταν φίλε μου καθαρίζω το παλιό σφράγγισμα σου και τα θραύσματα μπορεί να μπουν στο μάτι μου, όταν με έχει δαγκώσει ασθενής πιτσιρικάς με όλη του τη δύναμη, ναι φίλε, είναι εργατικό ατύχημα και στους κινδύνους της δουλειάς μου και ναι οφείλεται σε απροσεξία δική μου διότι γνωρίζω τους κινδύνους και τι πρέπει να προσέχω.

Οταν εργάτης τραυματίζεται στη δουλειά πάλι είναι εργατικό ατύχημα.

Το ότι του ΜΑΤατζή του έσκασε η χειροβομβίδα στα χέρια τι είναι;

Μην τα ισοπεδώνεις όλα μέσα στο μένος σου.

Και το ότι κι άλλοι έχουν τις ίδιες ιδέες με σένα δε σημαίνει ότι έχετε εσείς το δίκιο κι οι άλλοι άδικο. Εχεις απλά άλλη γνώμη κι αναλύεις αλλιώς τα γεγονότα.


Και ναι, η εργασία των ΜΑΤ δεν είναι κοινωφελής, δεν προστατεύει όλους τους πολίτες , μάλλον δεν προστατεύει τους ανθρώπους αλλά τις περιουσίες, μόλις θυμηθώ ποιός το είπε θα το γράψω.

GeorgeP
29-06-2011, 15:30
Παίδες είναι πολύ ''λεπτό'' θέμα αυτό οπότε επειδή όπως σε όλα τα θέματα υπάρχουν 2 πλευρές και η κάθε πλευρά έχει τα δίκια της,ας προσέξουμε τις τοποθετήσεις μας,τις εκφράσεις μας και γενικά ας προσπαθήσουμε να μην μπερδεύουμε τα ΤΙ,τα ΠΩΣ και τα ΓΙΑΤΙ....


ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ

Ότι έχουμε άποψη και γνώμη για οποιοδήποτε κοινωνικό φαινόμενο είναι σωστό και θεμιτό και δείχνει ότι είμαστε άνθρωποι αλλά παρακαλώ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ.


Μαζί είμαστε όλοι και μην το ξεχνάμε αυτό...


Μαλλον θα εννοεις την λεξη ''μισος'' που χρησιμοποιησα για τους μπαχαλακηδες.
Δεν σε αδικω!!
Κρυβει ομως αγανακτηση αγαπητε μου φιλε, αγανακτηση για τα σπασμενα μαγαζια φιλων που στην παρουσα οικονομικη κατασταση τους οδηγουν στην χρεωκοπια!
Αγανακτηση για τις ζημιες που παλι εμεις οι χρεωκοπημενοι θα κληθουμε να πληρωσουμε!
Αγανακτηση για τον φιλο που πηγε στην δουλεια του και κοντεψαν αν τον καψουν μεσα στο βαν της κινητης τηλεφωνιας που εκαψαν!
Αγανακτηση για τον περιπτερα που πληρωνει 8000ε τον μηνα νοικι για το περιπτερο οπου ζει μεσα εκει 16 ωρες και που απο αυτο περιμενει να ζησει!!!
Αγανακτηση για την ζημια που γινεται στην χωρα, βλεπεις ολες οι ξενες τηλεορασεις το Συνταγμα της 28-29/06/11 δειχνουν.
Αγανακτηση για τους εγκλωβισμενους τουριστες στο κεντρο της Αθηνας που ηρθαν αν δουν την ακροπολη κι ανταυτου βλεπουν τα χαλια μας!!!
Αγανακτηση διοτι η γυναικα μου αναγκαστηκε να μεταβει στο κεντρο των γεγονοτων για να ειναι ενταξει σε εναν πελατη της και δεν εχω επικοινωνια μαζι της!!! Δεν ξερω αν ειναι καλα ¨η οχι!!!! Οχι, δεν μπορουσε να παει αλλη μερα, να μην εξηγω το γιατι τωρα δεν ειναι η ωρα, αλλα αν μπορουσε θα το εκανε, δεν ειναι τρελη!!!

Λεω π@π@ριες (π@π@ριες)? μπορει!
Ειμαι σκληρος με τις εκφρασεις μου? μπορει!!!!
Αλλα επετρεψε μου να εκδηλωνω αυτην μου την αγανακτηση οπως μπορω και οπως η συναισθηματικη φορτιση των γεγονοτων μου επιτρεπει!

GeorgeP
29-06-2011, 15:38
Καιρό είχες να εμφανιστείς κι άρχισες τα γνωστά.

Οταν φίλε μου καθαρίζω το παλιό σφράγγισμα σου και τα θραύσματα μπορεί να μπουν στο μάτι μου, όταν με έχει δαγκώσει ασθενής πιτσιρικάς με όλη του τη δύναμη, ναι φίλε, είναι εργατικό ατύχημα και στους κινδύνους της δουλειάς μου και ναι οφείλεται σε απροσεξία δική μου διότι γνωρίζω τους κινδύνους και τι πρέπει να προσέχω.

Οταν εργάτης τραυματίζεται στη δουλειά πάλι είναι εργατικό ατύχημα.

Το ότι του ΜΑΤατζή του έσκασε η χειροβομβίδα στα χέρια τι είναι;

Μην τα ισοπεδώνεις όλα μέσα στο μένος σου.

Και το ότι κι άλλοι έχουν τις ίδιες ιδέες με σένα δε σημαίνει ότι έχετε εσείς το δίκιο κι οι άλλοι άδικο. Εχεις απλά άλλη γνώμη κι αναλύεις αλλιώς τα γεγονότα.


Και ναι, η εργασία των ΜΑΤ δεν είναι κοινωφελής, δεν προστατεύει όλους τους πολίτες , μάλλον δεν προστατεύει τους ανθρώπους αλλά τις περιουσίες, μόλις θυμηθώ ποιός το είπε θα το γράψω.


καλα τα λες αλλα, δεν κανεις κουβεντα για τον αθλιο μπαχαλακη που κτυπαει τον ΜΑΤατζη στην πλατη με το στυλιαρι!! Γιατρος εισαι, ξερεις τι μπορει να επιφερει ενα τετοιο κτυπημα......εργατικο ατυχημα?
ΟΚ, εργατικο ατυχημα συμφωνω! Οπως εργατικο ατυχημα ειναι και ο τραυματισμος/θανατος 1,2...10 μπαχαλακηδων! Διοτι ολοι αυτοι οι αεργοι μπαχαλακηδες καπως ζουν και απο καποιους τα περνουν. Καποιοι τους βαζουν? μπορει!!!! Αλλα αν μας πουνε, ''φιλε κανε εκεινο'' εμεις θα τρεξουμε να το κανουμε αφιλοκερδως και χωρις αντικρυσμα??? δεν νομιζω!!!

Ναι, αρχιζω τα ''γνωστα'' μου, οπως κι εσυ και καποιοι αλλοι τα δικα σας ''γνωστα''. Και τι με αυτο? Εχετε δικιο? Εχουμε δικιο? Ασε αυτους που δεν γραφουν σε αυτα τα θεματα να κρινουν!

stelth1
29-06-2011, 15:46
+1000!!!μια ζωη ταλαιπωρουν τον κοσμακι,δεν ειδα κανενα να βαραει"μεγαλοκαρχαριες" η να αποκλειουν καμια βιλα.Παντα τσουρμος απο 50 πανω γιαυτο κ αποκαλουντε αγορακια κ οχι ΑΝΤΡΕΣ.

ortho
29-06-2011, 15:48
καλα τα λες αλλα, δεν κανεις κουβεντα για τον αθλιο μπαχαλακη που κτυπαει τον ΜΑΤατζη στην πλατη με το στυλιαρι!! Γιατρος εισαι, ξερεις τι μπορει να επιφερει ενα τετοιο κτυπημα......εργατικο ατυχημα?
ΟΚ, εργατικο ατυχημα συμφωνω! Οπως εργατικο ατυχημα ειναι και ο τραυματισμος/θανατος 1,2...10 μπαχαλακηδων! Διοτι ολοι αυτοι οι αεργοι μπαχαλακηδες καπως ζουν και απο καποιους τα περνουν. Καποιοι τους βαζουν? μπορει!!!! Αλλα αν μας πουνε, ''φιλε κανε εκεινο'' εμεις θα τρεξουμε να το κανουμε αφιλοκερδως και χωρις αντικρυσμα??? δεν νομιζω!!!

Ναι, αρχιζω τα ''γνωστα'' μου, οπως κι εσυ και καποιοι αλλοι τα δικα σας ''γνωστα''. Και τι με αυτο? Εχετε δικιο? Εχουμε δικιο? Ασε αυτους που δεν γραφουν σε αυτα τα θεματα να κρινουν!


Ξέρεις τι δε μπορώ να καταλάβω; Πως μπορεί ενώ είσαι εντάξει άνθρωπος να βγάζεις τόση κακία; Πως μπορεί να ζητάς θανάτους; Δεν καταλάβαμε ότι όλοι βράζουμε στο ίδιο καζάνι και κάποιοι κατάφεραν να μας χωρίσουν κι οι υπέυθυνοι γελούν και πίνουν στην υγειά των κορόιδων.

Εφόσον αναγνωρίζεις ότι οι μπαχαλάκηδες εκτελούν διατεταγμένη υπηρεσία έχουμε μιά βάση συζήτησης :p Και προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να τις φάει μπαχαλάκης, αλλά όχι ότι θα βάλω τα κλάμματα και για τα ΜΑΤ.

spirossam
29-06-2011, 15:53
Μαλλον θα εννοεις την λεξη ''μισος'' που χρησιμοποιησα για τους μπαχαλακηδες.

Αγανακτηση διοτι η γυναικα μου αναγκαστηκε να μεταβει στο κεντρο των γεγονοτων για να ειναι ενταξει σε εναν πελατη της και δεν εχω επικοινωνια μαζι της!!! Δεν ξερω αν ειναι καλα ¨η οχι!!!! Οχι, δεν μπορουσε να παει αλλη μερα, να μην εξηγω το γιατι τωρα δεν ειναι η ωρα, αλλα αν μπορουσε θα το εκανε, δεν ειναι τρελη!!!


Αλλα επετρεψε μου να εκδηλωνω αυτην μου την αγανακτηση οπως μπορω και οπως η συναισθηματικη φορτιση των γεγονοτων μου επιτρεπει!


Δεν εννοούσα τίποτα από όσα έγραψες εσύ.



Έγραψα γενικά για το ποστ αυτό για όλους...

Πήγαινε βρες τη γυναίκα σου και άσε το ίντερνετ και το φόρουμ και εκδήλωσε εκεί την αγανάκτησή σου.

GeorgeP
29-06-2011, 16:02
Δεν εννοούσα τίποτα από όσα έγραψες εσύ.
Έγραψα γενικά για το ποστ αυτό για όλους....

Αν δεν βαζεις παραθεσεις για το που απευθυνεσαι (μιας και γραφουμε πολλοι στο ιντερνετ και σε αυτο το φορουμ) να κρατας τις νουθεσιες για την παρτη σου και να μην τις πετας στον ανεμιστηρα διοτι ευκολα παρεξηγουνται για το που απευθυνονται!


Πήγαινε βρες τη γυναίκα σου και άσε το ίντερνετ και το φόρουμ και εκδήλωσε εκεί την αγανάκτησή σου.

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση φιλε μου!!!!!

GeorgeP
29-06-2011, 16:13
Ξέρεις τι δε μπορώ να καταλάβω; Πως μπορεί ενώ είσαι εντάξει άνθρωπος να βγάζεις τόση κακία; Πως μπορεί να ζητάς θανάτους; Δεν καταλάβαμε ότι όλοι βράζουμε στο ίδιο καζάνι και κάποιοι κατάφεραν να μας χωρίσουν κι οι υπέυθυνοι γελούν και πίνουν στην υγειά των κορόιδων.

Βγαζω τοση κακια απο αγανακτηση την οποια εξηγω πιο πανω! Βγαζω τοση κακια, ιση και μεγαλυτερη, απο αυτον τον μπαχαλακη που παει να αφησει αναπηρο τον ΜΑΤατζη? Δεν νομιζω!!!
Εσυ Γιαννη καπου εγραψες οτι ''αν πλησιασουν την οικογενεια σου θα κανεις εγκλημα...'' ¨η κατι τετοιο τελος παντων εννοωντας τους πολιτικους φυσικα! Αν το ιατρειο σου ηταν στο κεντρο της αθηνας, οπου σε επισκεπτονται συχνα φιλοι και η οικογενεια σου, κι αρχιζαν επεισοδια με αποτελεσμα να στο καψουν (μεσα εσυ και οι υπόλοιποι που αναφερω) να εισαι σιγουρος οτι την ιδια κακια θα εβγαζες!!!


Εφόσον αναγνωρίζεις ότι οι μπαχαλάκηδες εκτελούν διατεταγμένη υπηρεσία έχουμε μιά βάση συζήτησης :p Και προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να τις φάει μπαχαλάκης, αλλά όχι ότι θα βάλω τα κλάμματα και για τα ΜΑΤ.


Δεν αναγνωριζω οτι εκτελουν διατεταγμενη υπηρεσια!!! Ειπα ''μπορει''!!!!!
Οσο για τα ΜΑΤ κανεις δεν βαζει τα κλαματα οπως κανεις δεν τα βαζει (τα κλαματα) και για κανεναν απο τους μπαχαλακηδες!!!
Τα κλαματα τα βαζουν οι καταστηματαρχες.......μονοι κι αβοηθητοι!!!;)

giotis
29-06-2011, 16:18
Δεν υπάρχει σχολή Ματατζηδων, υπάρχουν σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας .

Ο ματατζής, αστυνομικός ήθελε να γίνει, να βοηθά τους πολίτες πολεμά το έγκλημα, να αποδίδει πίσω τα απολεσθέντα. Αλλά μετά την σχολή τον βούτηξαν του φόρεσαν τη χακί στολή και την αρβύλα και το έβαλαν απέναντι από τους «αδικημένου»ς τους «αγανακτισμένους» τους κοινωνικούς αγωνιστές του εργατοπατέρες συνδικαλιστές και μέλλοντες βουλευτές να «εισπράξει».

Και ενώ όταν διάβαζε στις πανελληνιες νόμιζε ότι θα «εισπράττει» ευχαριστώ από τους πολίτες, αφού νόμιζε ότι αστυνομικός είναι καλός και χρήσιμος….Εισπράττει ακίνητος κάτω από ένα κράνος βρισιές για τον ίδιο, για τη μάνα του, για την αδελφή του. Ροχάλες στην αρχή και στη συνέχεια μάρμαρα και πέτρες.

Και όταν γυρίσει στο σπίτι του θα τον βάλουν να βγάλει τα ρούχα του στην αυλή ή το μπαλκόνι για να μη κλαίει όλη η οικογένεια αφού αυτά έχουν ποτίσει με χημικά .

Αν με το καλό μετά από μερικές δεκαετίες συνταξιοδοτηθεί ως ευνοούμενος υπάλληλος του δημοσίου θα έχει φίλο το πνευμονολόγο, τον ωριλά γιατί βουίζουν μόνιμα τα αυτιά του από τους θορύβους και θα ψηλαφίζει τον ακρωτηριασμό του -την αναπηρία του.

Γιατί ; γιατί νόμιζε ότι από τη σχολή της αστυνομίας βγαίνεις αστυνομικός με μπλέ στολή και όχι εισπράκτορας με φαιοπράσινη.


Και τι μας νοιάζει στα αρχ……. μας ας είχε παραιτηθεί και ας μη ονειρευόταν όταν διάβαζε για πανελλήνιες.
YouTube - ‪Μη με ρωτάς - ΜΑΝΟΣ ΛΟΪΖΟΣ‬‏

bogart
29-06-2011, 16:22
να λυπηθώ τον καϋμένο που έχασε το δάχτυλο του ???
αυτός λυπήθηκε τον κοσμάκη που βαράγανε οι συνάδελφοι του αδικαιολόγητα ???

YouTube - ‪ΑΠΡΟΚΛΗΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ HILTON ΤΕΤΑΡΤΗ 29/6‬‏

ortho
29-06-2011, 16:52
Δεν υπάρχει σχολή Ματατζηδων, υπάρχουν σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας .

Ο ματατζής, αστυνομικός ήθελε να γίνει, να βοηθά τους πολίτες πολεμά το έγκλημα, να αποδίδει πίσω τα απολεσθέντα. Αλλά μετά την σχολή τον βούτηξαν του φόρεσαν τη χακί στολή και την αρβύλα και το έβαλαν απέναντι από τους «αδικημένου»ς τους «αγανακτισμένους» τους κοινωνικούς αγωνιστές του εργατοπατέρες συνδικαλιστές και μέλλοντες βουλευτές να «εισπράξει».

Και ενώ όταν διάβαζε στις πανελληνιες νόμιζε ότι θα «εισπράττει» ευχαριστώ από τους πολίτες, αφού νόμιζε ότι αστυνομικός είναι καλός και χρήσιμος….Εισπράττει ακίνητος κάτω από ένα κράνος βρισιές για τον ίδιο, για τη μάνα του, για την αδελφή του. Ροχάλες στην αρχή και στη συνέχεια μάρμαρα και πέτρες.

Και όταν γυρίσει στο σπίτι του θα τον βάλουν να βγάλει τα ρούχα του στην αυλή ή το μπαλκόνι για να μη κλαίει όλη η οικογένεια αφού αυτά έχουν ποτίσει με χημικά .

Αν με το καλό μετά από μερικές δεκαετίες συνταξιοδοτηθεί ως ευνοούμενος υπάλληλος του δημοσίου θα έχει φίλο το πνευμονολόγο, τον ωριλά γιατί βουίζουν μόνιμα τα αυτιά του από τους θορύβους και θα ψηλαφίζει τον ακρωτηριασμό του -την αναπηρία του.

Γιατί ; γιατί νόμιζε ότι από τη σχολή της αστυνομίας βγαίνεις αστυνομικός με μπλέ στολή και όχι εισπράκτορας με φαιοπράσινη.


Και τι μας νοιάζει στα αρχ……. μας ας είχε παραιτηθεί και ας μη ονειρευόταν όταν διάβαζε για πανελλήνιες.
YouTube - ‪Μη με ρωτάς - ΜΑΝΟΣ ΛΟΪΖΟΣ‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=wxIuUgrXgFY)


ακριβώς φίλε μου, ας παραιτηθεί αν δεν εκπλήρωσε το όνειρό του. αλλά προσωπικά αμφιβάλλω. αν δεν έχεις κάπου μέσα σου τη βία δεν την εξασκείς κατόπιν εντολών.

αλλά δεν είναι αυτό το θέμα του thread.

σε μόνιμη βάση τσακωνόμαστε οι κατά των δυνάμεων καταστολής με τους υπέρ.

κι όσο για την προστασία της δημόσιας περιουσίας έχουμε δει πως την κάνουν.....καθόλου! μόνο τους ξεφτιλισμένους πολιτικούς προστατεύουν. οποιος καίει και καταστρέφει την γλυτώνει πάντα. γιατί; ποιός ξέρει....

giotis
29-06-2011, 17:00
ακριβώς φίλε μου, ας παραιτηθεί αν δεν εκπλήρωσε το όνειρό του. αλλά προσωπικά αμφιβάλλω. αν δεν έχεις κάπου μέσα σου τη βία δεν την εξασκείς κατόπιν εντολών.

αλλά δεν είναι αυτό το θέμα του thread.

σε μόνιμη βάση τσακωνόμαστε οι κατά των δυνάμεων καταστολής με τους υπέρ.

κι όσο για την προστασία της δημόσιας περιουσίας έχουμε δει πως την κάνουν.....καθόλου! μόνο τους ξεφτιλισμένους πολιτικούς προστατεύουν. οποιος καίει και καταστρέφει την γλυτώνει πάντα. γιατί; ποιός ξέρει....



Αυτό λέμε ας παραιτηθεί.

Και σένα αν σε ξαναδαγκώσουν να σχίσεις τα πτυχία σου και να αλλάξεις δουλειά.

Ο αξιωματικός του στρατού που στο πόλεμο θα χάσει το χέρι του θα έχει εργατικό ατύχημα ή θα είναι ανάπηρος πολέμου;

MARK
29-06-2011, 17:18
Δεν υπάρχει σχολή Ματατζηδων, υπάρχουν σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας .

Ο ματατζής, αστυνομικός ήθελε να γίνει, να βοηθά τους πολίτες πολεμά το έγκλημα, να αποδίδει πίσω τα απολεσθέντα. Αλλά μετά την σχολή τον βούτηξαν του φόρεσαν τη χακί στολή και την αρβύλα και το έβαλαν απέναντι από τους «αδικημένου»ς τους «αγανακτισμένους» τους κοινωνικούς αγωνιστές του εργατοπατέρες συνδικαλιστές και μέλλοντες βουλευτές να «εισπράξει».

Και ενώ όταν διάβαζε στις πανελληνιες νόμιζε ότι θα «εισπράττει» ευχαριστώ από τους πολίτες, αφού νόμιζε ότι αστυνομικός είναι καλός και χρήσιμος….Εισπράττει ακίνητος κάτω από ένα κράνος βρισιές για τον ίδιο, για τη μάνα του, για την αδελφή του. Ροχάλες στην αρχή και στη συνέχεια μάρμαρα και πέτρες.

Και όταν γυρίσει στο σπίτι του θα τον βάλουν να βγάλει τα ρούχα του στην αυλή ή το μπαλκόνι για να μη κλαίει όλη η οικογένεια αφού αυτά έχουν ποτίσει με χημικά .

Αν με το καλό μετά από μερικές δεκαετίες συνταξιοδοτηθεί ως ευνοούμενος υπάλληλος του δημοσίου θα έχει φίλο το πνευμονολόγο, τον ωριλά γιατί βουίζουν μόνιμα τα αυτιά του από τους θορύβους και θα ψηλαφίζει τον ακρωτηριασμό του -την αναπηρία του.

Γιατί ; γιατί νόμιζε ότι από τη σχολή της αστυνομίας βγαίνεις αστυνομικός με μπλέ στολή και όχι εισπράκτορας με φαιοπράσινη.


Και τι μας νοιάζει στα αρχ……. μας ας είχε παραιτηθεί και ας μη ονειρευόταν όταν διάβαζε για πανελλήνιες.
YouTube -
‪Μη με ρωτάς - ΜΑΝΟΣ ΛΟΪΖΟΣ‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=wxIuUgrXgFY)

Αυτό λέμε ας παραιτηθεί.

Και σένα αν σε ξαναδαγκώσουν να σχίσεις τα πτυχία σου και να αλλάξεις
δουλειά.

Ο αξιωματικός του στρατού που στο πόλεμο θα χάσει το χέρι του θα έχει εργατικό ατύχημα ή θα είναι ανάπηρος πολέμου;




Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Το μόνο που έχω να προσθέσω ότι όπως η δουλειά του γιατρού είναι λειτούργημα έτσι είναι και του αστυνομικού και οι δύο προσπαθούν να προσφέρουν στην κοινωνία και τον άνθρωπο ο καθένας με τον δικό του τρόπο.Θέτω ένα απλό ερώτημα
αν δεν υπήρχαν γιατροί πως θα ήταν ο κόσμος και σαν δεύτερο αν δεν υπήρχε αστυνομία,πάλι τι θα γινόταν;.....

NLS
29-06-2011, 17:36
το θέμα είναι ΤΙ ακριβώς εδώ προσέφεραν τα ΜΑΤ;
σήμερα

ή τότε με τους συνταξιούχους

κλπ.

spirossam
29-06-2011, 20:36
[/SIZE]

Αν δεν βαζεις παραθεσεις για το που απευθυνεσαι (μιας και γραφουμε πολλοι στο ιντερνετ και σε αυτο το φορουμ) να κρατας τις νουθεσιες για την παρτη σου και να μην τις πετας στον ανεμιστηρα διοτι ευκολα παρεξηγουνται για το που απευθυνονται!



Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση φιλε μου!!!!!


Επειδή είδα ότι έχεις και πολλά ποστ όταν δεν βάζεις παράθεση πάει να πει ότι δεν απευθύνεσαι κάπου συγκεκριμένα αλλά γράφεις γενικά στο ποστ.


Αν ήθελα να γράψω κάτι για σένα θα έκανα παράθεση τα γραφόμενα σου...


Αλλά πρέπει να ήσουν εκνευρισμένος όταν έγραφες οπότε δικαιολογείσαι να μπερδεύτηκες.:rolleyes:

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι το φόρουμ ασχολείται με άλλο θέμα,τότε δεν σου φταίει καμιά νουθεσία μου...Μην τρελλαίνεσαι πάντως δεν είχα καμιά διάθεση ούτε να στην πω ούτε να σε νουθετήσω....:mad:

ntinopoulos
29-06-2011, 20:59
ρε παιδες δεν αφηνετε τις παπαριες...:rolleyes:
μετρημενα κουκια ειναι ολα...,κριμα ενας ανθρωπος να τραυματιζεται εστω στη δουλεια του...
και οι εντολες σε στρατο,αεροπορια,ναυτικο,αστυνομια ειναι ΕΝΤΟΛΕΣ!παει και τελειωσε!δε μπορει ο καθε ενστολος να κανει οτι του ########...
και δυστυχως ανωτατος στην αστυνομια θεωρειται ο υπουργος δημοσιας ταξης!οποτε...,χαιρετισματα!:rolleyes:
τωρα ακουγοντας οτι για να γινει καποιος αστυνομικος και να σεβεται εντολες ανωτερων πρεπει να εχει στο αιμα του τη ..βια απλα γελαω!:rolleyes:

ortho
29-06-2011, 21:09
ρε παιδες δεν αφηνετε τις παπαριες...:rolleyes:
μετρημενα κουκια ειναι ολα...,κριμα ενας ανθρωπος να τραυματιζεται εστω στη δουλεια του...
και οι εντολες σε στρατο,αεροπορια,ναυτικο,αστυνομια ειναι ΕΝΤΟΛΕΣ!παει και τελειωσε!δε μπορει ο καθε ενστολος να κανει οτι του ########...
και δυστυχως ανωτατος στην αστυνομια θεωρειται ο υπουργος δημοσιας ταξης!οποτε...,χαιρετισματα!:rolleyes:
τωρα ακουγοντας οτι για να γινει καποιος αστυνομικος και να σεβεται εντολες ανωτερων πρεπει να εχει στο αιμα του τη ..βια απλα γελαω!:rolleyes:


Γέλα όσο θες Ντινόπουλε! αν είδες πριν λίγο το βιντεάκι στο ΑΛΤΕΡ ίσως σου κόπηκε το γέλιο.... Πάρε ένα τηλέφωνο τον Λουράντο και πες του να σου πει τι έγινε σήμερα κάτω.

jarhead
29-06-2011, 22:10
Στην Σαλονικα ολως περιεργως δεν ανοιξε ουτε ρουθουνι...ρε αναψτε κανεναν καδο ρε σεις? τιποτα...Κυριοι της ΑΚ...Και εγω ο καημενος επρηζα τον προισταμενο μου....αφεντικο να φυγω? θα χασω την συναξη στον Χολομωντα...κατσε στα αυγα σου με ελεγε...τελικα το διαλυσαμε κατα τις 3 και κατι , αλλα μετα ειχα αλλη διαδηλωση...στο σπιτι αυτη την φορα:sm7::sm7::sm7:

Vagelis Gar
29-06-2011, 23:00
Σε φίλη μου όταν έκανε το αγροτικό της, που προσπαθούσε να κάνει τοπική αναισθησία στο μηρό τουρίστα που είχε τσακιστεί σε βράχια, αυτός κουνήθηκε κι η ματωμένη βελόνα χώθηκε στο χέρι της. Λυπάμαι για τον ΜΑΤατζή αλλά είναι "εργατικό" ατύχημα και μάλιστα σε εργασία όχι κοινωφελή.

+ ΌΣΑ ΘΕΣ

tsompanis
29-06-2011, 23:18
Aγαπητε μου φιλε,
αν με διαβαζεις θα εχεις διαπιστωσει οτι με τις ιδεες μου σε αυτα τα θεματα, εκφραζοντας το απολυτο μισος μου (ναι ΜΙΣΟΣ) για αυτους τους μπαχαλακηδες......, ειμαι π@π@ρ@ς προ πολλου, μαλλον θα θεωρουμαι.....''εκ γενετης π@π@ρας'' απο αυτους τους ιδιους συμφουρμιτες!!!


εδώ είναι οι μπαχαλάκηδες σου..
τράβα αν σου βαστάει να τους μαυρίσεις στο ξύλο....

όχι τράβα αν μπορείς!


http://i51.tinypic.com/2wdbyx2.jpg

ortho
29-06-2011, 23:31
εδώ είναι οι μπαχαλάκηδες σου..
τράβα αν σου βαστάει να τους μαυρίσεις στο ξύλο....

όχι τράβα αν μπορείς!


http://i51.tinypic.com/2wdbyx2.jpg


Ρίξε φίλε μιά ματιά στο τελευταίο ποστάρισμα εδώ:

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%95%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%BF%CF%82-21339/index17.html

ntinopoulos
30-06-2011, 02:10
Γέλα όσο θες Ντινόπουλε! αν είδες πριν λίγο το βιντεάκι στο ΑΛΤΕΡ ίσως σου κόπηκε το γέλιο.... Πάρε ένα τηλέφωνο τον Λουράντο και πες του να σου πει τι έγινε σήμερα κάτω.
αναφερθηκα στο οτι ειναι κριμα να τραυματιζεται καποιος συνανθρωπος μας εν ωρα εργασιας...!διαφωνεις?
επισης αναφερθηκα ξεκαθαρα στο κατα ποσο ειναι εφικτο να παραβλεψουν εντολες ανωτερων...!διαφωνεις?

για αυτο που λες δεν εχω γνωμη.
παντα ηξερα οτι χωνουν δικους τους στο πληθος απο ...αρχαιοτατων χρονων,για υπηρεσιακους λογους και οχι για επεισοδια...
τωρα βεβαια μ αυτα που γινονται κι εδω που εχουμε φτασει δεν ειμαι σιγουρος για κανεναν και για τιποτα...:hmmm:

adventure
30-06-2011, 06:51
Δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά τα ατυχήματα !!

Καλό θα ήταν να μην υπήρχε τόση βία αλλά .........

:( :( :(

GeorgeP
30-06-2011, 09:38
Επειδή είδα ότι έχεις και πολλά ποστ όταν δεν βάζεις παράθεση πάει να πει ότι δεν απευθύνεσαι κάπου συγκεκριμένα αλλά γράφεις γενικά στο ποστ.


Κι επειδη ημουν κι εγω ενα απο τα ''γενικα'' ποστς σου απαντησα γιαυτο που με αφορουσε!!


Αν ήθελα να γράψω κάτι για σένα θα έκανα παράθεση τα γραφόμενα σου...


ναι, αλλα εννοουσες ΚΑΙ εμενα αφου το δικο σου ηταν κατω απο το τελευταιο δικο μου ποστ.


Αλλά πρέπει να ήσουν εκνευρισμένος όταν έγραφες οπότε δικαιολογείσαι να μπερδεύτηκες.:rolleyes:


Δεν εκνευριζομαι τοσο ευκολα! Απαντω ομως εντονα, σε οτι με αφορα, οταν μου πετανε υπονοουμενα εστω και σαν μερος του γενικου συνολου!


Αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι το φόρουμ ασχολείται με άλλο θέμα,τότε δεν σου φταίει καμιά νουθεσία μου...Μην τρελλαίνεσαι πάντως δεν είχα καμιά διάθεση ούτε να στην πω ούτε να σε νουθετήσω....:mad:


Αυτα πες τα σε παρακαλω σε αυτους που ανοιγουν νηματα με πολιτικο περιεχομενο! Εγω δεν εχω ανοιξει ποτε τετοιο νημα, απλα και μονον απαντω...., αρα ξερω πολυ καλα με τι ασχολειται αυτο το φορουμ!!

ortho
30-06-2011, 09:43
αναφερθηκα στο οτι ειναι κριμα να τραυματιζεται καποιος συνανθρωπος μας εν ωρα εργασιας...!διαφωνεις?
επισης αναφερθηκα ξεκαθαρα στο κατα ποσο ειναι εφικτο να παραβλεψουν εντολες ανωτερων...!διαφωνεις?

για αυτο που λες δεν εχω γνωμη.
παντα ηξερα οτι χωνουν δικους τους στο πληθος απο ...αρχαιοτατων χρονων,για υπηρεσιακους λογους και οχι για επεισοδια...
τωρα βεβαια μ αυτα που γινονται κι εδω που εχουμε φτασει δεν ειμαι σιγουρος για κανεναν και για τιποτα...:hmmm:

Κώστα δε διαφωνώ ότι κανείς δεν πρέπει να τραυματίζεται εν ώρα εργασίας, αλλά συμβαίνει.

Υπάρχει πάντα η παραίτηση! Προσωπικά δε θα βαρούσα κανέναν επειδή θα μου το έλεγε κάποια αόρατη αρχή.

Και θα σε παρακαλέσω να μη με ξαναειρωνευτείς!

ortho
30-06-2011, 09:49
Πως το ελληνικό κράτος προστατεύει την τουριστική βιομηχανία!


YouTube - ‪real.gr - ΕΦΟΔΟΣ ΔΙΑΣ ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=b_j0cIIboGA&feature=player_embedded#at=141)

spirossam
30-06-2011, 10:06
[/SIZE]

[/SIZE]Κι επειδη ημουν κι εγω ενα απο τα ''γενικα'' ποστς σου απαντησα γιαυτο που με αφορουσε!!




Στο ξαναλέω και το λήγω γιατί κουράσαμε ότι ΔΕΝ αφορούσε εσένα προσωπικά το ποστ.

Αν μπεις στον κόπο και το ξαναδιαβάσεις θα το δεις...

Τώρα αν θέλεις καλά και ντε να έχεις τον τελευταίο λόγο γράψε ό,τι θέλεις.


Ελπίζω να πήγαν όλα καλά εχθές

GeorgeP
30-06-2011, 10:59
Κώστα δε διαφωνώ ότι κανείς δεν πρέπει να τραυματίζεται εν ώρα εργασίας, αλλά συμβαίνει.

Υπάρχει πάντα η παραίτηση! Προσωπικά δε θα βαρούσα κανέναν επειδή θα μου το έλεγε κάποια αόρατη αρχή.

Και θα σε παρακαλέσω να μη με ξαναειρωνευτείς!


Γιαννη,

πολυ ευκολα χρησιμοποιεις την λεξη ''παραιτηση''! Γιατι να παραιτηθει ο αστυνομικος? Γιατι να κανει τον χατηρι αυτων που ζητανε την παραιτηση του και να χασει το λιγοστο ψωμι του αφηνοντας μας στο ελεος των μπαχαλακηδων? Μηπως ετσι θα εξυπηρετουντο τα μάλα οι μπαχαλακηδες? Μηπως ετσι δεν θα βρισκαμε μερα να παμε στο κεντρο? Μηπως ετσι θα εμπαιναν στο μαγαζι σου/μου/του οι μπαχαλακηδες ανενοχλητοι? Τοτε τι θα εκανες εσυ, θα εδερνες ¨η θα σκοτωνες? Μην με ρωτησεις εμενα γιαυτο, την ξερεις την απαντηση μου ειδικα αν δεν υπηρχε αστυνομια να με τιμωρησει!


Ισως να ηταν καλυτερα να καταργηθουν τα ΜΑΤ και να αναλαβει ο στρατος, οπως γινεται σε αλλες χωρες που ΔΕΝ εχουν ΜΑΤ και οπου οι πραγματικες σφαιρες πεφτουν βροχη!
Ισως βεβαια ηταν καλυτερα, αντι για χημικα και ξυλο, να χρησιμοποιουν αυτες τις περιφημες αντλιες νερου που αν σε πετυχουν τα 6000-10000bar της μολις 7 εκατοστων παχους δεσμης νερου δεν θα γλυτωσει κανενα κοκαλο απο το καταγμα! Οπως γινεται σε άλλες χωρες και παλι!
Ισως παλι να ηταν καλυτερα να ποδοπατουν τους μπαχαλακηδες τα αλογα, παλι οπως στο εξωτερικο (Γερμανια, Αγγλια....)
Δεδομενου Γιαννη οτι οι μπαχαλακηδες πρέπει να αντιμετωπιζονται δραστικα, και ανεξαρτητα με το ποιος τους βαζει διοτι η αστυνομια δεν εχει σχεση με αυτο, με τι απο τα παραπανω θα ειμασταν συμφωνοι να εφαρμοστει για την παταξη τους?
Μην μου πεις σε παρακαλω το τρελο ''να συλλαμβανονται'' διοτι αυτο δεν μπορει να γινει στην Ελλαδα, ουτε στην Γερμανια ουτε πουθενα αλλου, οπως και δεν γινεται δηλαδη, κι εκει το ξυλο της αρκουδας πεφτει!

Επισης, για μενα και ισως και για αλλους, δεν ισχυει το οτι ηταν βαλτοι αυτοι οι ''κυριοι'' για να διαλυθουν οι ''αγανακτισμενοι''. Τριαντα τοσες ημερες δεν ανοιξε ρουθουνι Γιαννη και μονον στις 15/06 και προχθες εγινε οτι εγινε! Αν η Πολιτεια ειχε σκοπο να τους διαλυσει επιστρατευοντας τους ''μπαχαλακηδες'' θα το ειχαν κανει απο πιο νωρις!! Θα το ειχαν κανει και στην Θεσσαλονικη οπου οπως διαβασα εδω στο φορουμ δεν εχει γινει κανενα επεισοδιο μεχρι σημερα. Και μην μου πεις /πειτε οτι το κινημα των ''αγανακτισμενων'' γινοταν πολυπληθεστερο μερα με την μερα και το φοβηθηκαν διοτι και 100,000 να ηταν δεν μπορουν να αντιπροσωπευουν τα 9,794,016 των ελληνων.

GeorgeP
30-06-2011, 11:01
Στο ξαναλέω και το λήγω γιατί κουράσαμε ότι ΔΕΝ αφορούσε εσένα προσωπικά το ποστ.

Αν μπεις στον κόπο και το ξαναδιαβάσεις θα το δεις...

Τώρα αν θέλεις καλά και ντε να έχεις τον τελευταίο λόγο γράψε ό,τι θέλεις.


Ελπίζω να πήγαν όλα καλά εχθές


Αυτο καποιος το διασπειρει μου φαινεται εντεχνως και συστηματικως διοτι το ακουω πολυ συχνα τωρα τελευταια.
το οτι δεν αφηνω αναπαντητο οτιδηποτε με αφορα δεν σημαινει οτι θελω να εχω τον τελευταιο λογο!

griv_gs
30-06-2011, 11:39
εδώ είναι οι μπαχαλάκηδες σου..
τράβα αν σου βαστάει να τους μαυρίσεις στο ξύλο....

όχι τράβα αν μπορείς!


http://i51.tinypic.com/2wdbyx2.jpg

Και αυτό τι σημαίνει δεν καταλαβαίνω.
Πάντα υπάρχουν αστυνομικοί με πολιτική περιβολή, που κάθονται σε διάφορα σημεία και δίνουν πληροφοριακή ενημέρωση στο κέντρο επιχειρήσεων της αστυνομίας σχετικά με τις κινήσεις ομάδων, μπαχαλάκηδων και άλλα τέτοια.
Μήπως να προσέχουμε και τι λέμε και να μην βγάζουμε τόσο έυκολα συμπεράσματα?

nek21
30-06-2011, 11:53
Και αυτό τι σημαίνει δεν καταλαβαίνω.
Πάντα υπάρχουν αστυνομικοί με πολιτική περιβολή, που κάθονται σε διάφορα σημεία και δίνουν πληροφοριακή ενημέρωση στο κέντρο επιχειρήσεων της αστυνομίας σχετικά με τις κινήσεις ομάδων, μπαχαλάκηδων και άλλα τέτοια.
Μήπως να προσέχουμε και τι λέμε και να μην βγάζουμε τόσο έυκολα συμπεράσματα?

απλα ο πολυς κοσμος δε γνωριζει και τρωει οτι του σερβιρουν τα μμε.

ortho
30-06-2011, 12:43
Απορώ γιατί ασχολούμαι! Αφού όσοι έχετε αντίθετη άποψη ξέρετε πάντα καλύτερα και φυσικά οι υπόλοιποι τρώμε κουτόχορτο κ ότι μας σερβίρουν.

Ας είναι! το καυλί όλοι μαζί το τρώμε.

gemara
30-06-2011, 13:07
...Αυτα πες τα σε παρακαλω σε αυτους που ανοιγουν νηματα με πολιτικο περιεχομενο! Εγω δεν εχω ανοιξει ποτε τετοιο νημα, απλα και μονον απαντω...., αρα ξερω πολυ καλα με τι ασχολειται αυτο το φορουμ!!

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
Γεια σου ρε GeorgeP αξιόπιστε!!!:D:D:D

Ξέρω, ξέρω, εσύ ανοίγεις threads, όχι νήματα και αυτά είναι ενημερωτικού και όχι πολιτικού περιεχομένου!!! Και είναι πολύ ενδιαφέροντα, στα 3 ποσταρίσματα, τα 2 είναι είναι δικά σου!!!:sm7::sm7::sm7:
Ξέρω, ξέρω, θα με ευχαριστήσεις που σε διαβάζω κιόλας!:sm7::sm7::sm7:
Και μετά τρελαίνεσαι γιατί κανείς δε πιστεύει!

Ρε με τι ασχολείστε!


http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/bbc-%CE%9F%CE%B9-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%85%CF%88%CE%B7%CE%BB%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B7-%CE%AD%CE%BA%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%87%CF%81%CE%AD%CE%BF%CF%82-21682/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%A3%CF%84%CE%95-%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%A4%CE%91%CE%93%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F-%CE%A4%CE%9F-%CE%9C%CE%9D%CE%97%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%99%CE%9F-21495/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%91%CE%96%CE%99%CE%95%CE%A1%CE%91-21499/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%93%CE%95%CE%9D%CE%9F%CE%A0-%CE%94%CE%95%CE%97-21498/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/5%CE%B7-%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%82-20812/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%95%CE%9B%CE%97%CE%A6%CE%98%CE%97%CE%A3%CE%91%CE%9D-%CE%9F%CE%99-%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%95%CE%A3-%CE%A4%CE%9F%CE%A5-%CE%A1%CE%95%CE%9D%CE%A4%CE%97-20161/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%9F-%CE%A8%CE%A9%CE%9C%CE%99%CE%91%CE%94%CE%97%CE%A3-%CE%9D%CE%9F%CE%9C%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%97%CE%A3-%CE%98%CE%95%CE%A3%CE%A3%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97%CE%A3-%CE%95%CE%9A%CE%A0%CE%A4%CE%A9%CE%A4%CE%9F%CE%A3-19265/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%99%CE%A3%CE%91%CE%9D-%CE%9F%CE%99-%CE%94%CE%99%CE%A9%CE%9E%CE%95%CE%99%CE%A3-%CE%A3%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%95%CE%A7%CE%A9%CE%9D-19303/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-54/%CE%A4%CE%BF%CE%BB%CE%B7%CF%82-%CE%B2%CE%BF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-19304/


http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%9F-%CE%91%CE%BD%CF%84%CF%8E%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%BB%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%AD%CF%88%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CF%83%CE%AC%CE%BC%CF%80%CE%B1-13581/

tsompanis
30-06-2011, 13:45
απλα ο πολυς κοσμος δε γνωριζει και τρωει οτι του σερβιρουν τα μμε.



κοίτα μάστορα,μέχρι να φάω εγώ αυτό που μου σερβίρουν,
εσύ απαντησε σε αυτό..
στο δια ταύτα ..

γιατί δεν τα πιάνετε τα μαλακισμένα εδώ και κάτι δεκαετίες?
τι...δεν έχετε τα μέσα?
την τεχνολογία?
ή το ανθρώπινο δυναμικό?

μπορεί να μου απαντήσει κάποιος??(όχι ότι περιμένω απάντηση δηλαδή...)

griv_gs
30-06-2011, 13:48
Απορώ γιατί ασχολούμαι! Αφού όσοι έχετε αντίθετη άποψη ξέρετε πάντα καλύτερα και φυσικά οι υπόλοιποι τρώμε κουτόχορτο κ ότι μας σερβίρουν.

Ας είναι! το καυλί όλοι μαζί το τρώμε.

Μπορεί να σου φαίνεται απίστευτο, περίεργο ή και εξωπραγματικό, αλλά ναι.
Κάποιοι σε κάποια θέματα ξέρουν καλύτερα απο εσένα.
όπως εσύ ξέρεις καλύτερα για δόντια από αυτούς.
Γιατί δηλαδή εσύ να τα παίρνεις όταν σου λένε κάποιοι ότι ξέρουν καλύτερα απο σένα και να μην τα παίρνουν αυτοί όταν λές εσύ τα δικά σου?

Και δεν το λέω να μην ασχολείσαι. Καλό είναι οι διασταυρούμενες απόψεις.
Αλλά ΑΠΟΨΕΙΣ και όχι πραγματικότητα όπως την βλέπει ο καθένας.

Εγώ προσωπικά έχω μήνες που δεν διαβάζω και αγνοώ κάθε ποστάρισμα σου. Δεν το λέω για να βάλεις την γάτα σου να κλαίει, αλλά γιατί θεωρώ ότι κάποιος που μιλάει για δημοκρατία και τρελαίνεται με αυτούς που έχουν αντίθετη άποψη με αυτόν τότε μάλλον θα έπερεπε να μιλάει για χούντα.

Φιλικά χωρίς να έχω διάθεση παρεξήγησης.

Και για το ταυλί συμφωνώ.

GeorgeP
30-06-2011, 13:49
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
Γεια σου ρε GeorgeP αξιόπιστε!!!:D:D:D

Ξέρω, ξέρω, εσύ ανοίγεις threads, όχι νήματα και αυτά είναι ενημερωτικού και όχι πολιτικού περιεχομένου!!! Και είναι πολύ ενδιαφέροντα, στα 3 ποσταρίσματα, τα 2 είναι είναι δικά σου!!!:sm7::sm7::sm7:
Ξέρω, ξέρω, θα με ευχαριστήσεις που σε διαβάζω κιόλας!:sm7::sm7::sm7:
Και μετά τρελαίνεσαι γιατί κανείς δε πιστεύει!

Ρε με τι ασχολείστε!


http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/bbc-%CE%9F%CE%B9-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%85%CF%88%CE%B7%CE%BB%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B7-%CE%AD%CE%BA%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%87%CF%81%CE%AD%CE%BF%CF%82-21682/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%A3%CF%84%CE%95-%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%A4%CE%91%CE%93%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F-%CE%A4%CE%9F-%CE%9C%CE%9D%CE%97%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%99%CE%9F-21495/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%91%CE%96%CE%99%CE%95%CE%A1%CE%91-21499/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%93%CE%95%CE%9D%CE%9F%CE%A0-%CE%94%CE%95%CE%97-21498/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/5%CE%B7-%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%82-20812/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%95%CE%9B%CE%97%CE%A6%CE%98%CE%97%CE%A3%CE%91%CE%9D-%CE%9F%CE%99-%CE%94%CE%A1%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%95%CE%A3-%CE%A4%CE%9F%CE%A5-%CE%A1%CE%95%CE%9D%CE%A4%CE%97-20161/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%9F-%CE%A8%CE%A9%CE%9C%CE%99%CE%91%CE%94%CE%97%CE%A3-%CE%9D%CE%9F%CE%9C%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%97%CE%A3-%CE%98%CE%95%CE%A3%CE%A3%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97%CE%A3-%CE%95%CE%9A%CE%A0%CE%A4%CE%A9%CE%A4%CE%9F%CE%A3-19265/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%99%CE%A3%CE%91%CE%9D-%CE%9F%CE%99-%CE%94%CE%99%CE%A9%CE%9E%CE%95%CE%99%CE%A3-%CE%A3%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%95%CE%A7%CE%A9%CE%9D-19303/

http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-54/%CE%A4%CE%BF%CE%BB%CE%B7%CF%82-%CE%B2%CE%BF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-19304/


http://www.gsforum.gr/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-42/%CE%9F-%CE%91%CE%BD%CF%84%CF%8E%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%BB%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%AD%CF%88%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CF%83%CE%AC%CE%BC%CF%80%CE%B1-13581/


Εγραψα ''πολιτικου περιεχομενου'', δηλαδη να ανοιξω νημα και να κανω σχολιασμο σε πολιτικα δρωμενα και αποφασεις της Πολιτειας και της αντιπολυτευσης, εννοωντας κι ευρισκομενος σε αυτο το νημα δηλαδη ΜΑΤ, μεσοπροθεσμο, επεισοδια, αγανακτισμενοι!!! Το να παραθεσω λινκς της επικαιροτητας με πραξεις κι αποφασεις συνδικαλιστων, με πρακτικες της 5ης δοσεις απο την ΕΕ, με ειδησεις απο το αστυνομικο δελτιο κ.λ.π. τα οποια μας αφορουν αφορουν αμμεσα ¨η εμμεσα ωστε ο καθενας να εχει γνωση δεν συνιστα ''σχολιασμο πολιτικου περιεχομενου'' ουτε καν ειναι ''πολιτικο το περιεχομενο''! Εχουν βεβαια πολιτικη προεκταση αν τραβηξεις το κορδονι αλλα δεν ειναι ''πολιτικου περιεχομενου'' οπως π.χ ''το παρακρατος του Πασοκ, του ΚΚΕ, της ΝΔ.......''! ΑΥΤΟ ειναι πολιτικο θεμα!!! Κια τετοια εγω δεν ανεβαζω!!!!

Αν προσεξες, τα περισσοτερα απο αυτα που παραθετεις ειναι ποστς 3 σελιδων και πλεον. Καποιοι λοιπον με διαβαζουν λοιπον ασχετως αν με πιστευουν! Σχολιαζουν και συζητανε ομως!!! Κι εσυ μεσα σε αυτους που με διαβαζουν μεν αλλα δεν με πιστευουν εισαι, αλλιως που τα βρηκες ολα αυτα τα νηματα και μετρησες και τα ποστς!!!

Στα αλλα που ειναι 1-2 σελιδες με πραγματικα 2-5 ποστς εχεις δικιο, αλλα για πες μου, ποιος ξερει απο κρουαζιερα κα τους νομους που την διεπουν για να απαντησει?
¨Η μηπως καταλαβαινει κανενας τις προεκτασεις αλλα και τι σημαινει ο πινακας του BBC για να το σχολιασουν??
Παρε παραδειγμα τον εαυτον σου αγαπητε Γιωργο, διαβαζεις ενα αρθρο για την εκθεση χωρων στο Ελληνικο χρεος απο ενα εγκυρο ειδησεογραφικο σαιτ και δεν το συνδυασες καν με την πρεμουρα αυτων των χωρων για να μας σωσουν δινοντας μας δανεικα (κι αγυριστα, το ξερουν) ωστε να το σχολιασεις......, να το πω αδιαφορια αυτο αρκει η τσεπη μου να ειναι καλα? να το πως αμαθεια? να το πω ωχαδερφισμο αρκει να φυγει το ΠΑΣΟΚ ακομα κι αν ο αλλος που αθ ερθει κανει τα ιδια, να το πω ''παλι αυτος ο GeorgeP με τις π@παριες (π@παριες) του''........πως να το πω???
Καλα για την κρουαζιερα δεν λεω τιποτα, ειναι κατι που κανεις δεν ασχολειται αλλα ολοι υποστηριζουν την ΠΝΟ χωρις να ξερουν το γιατι! Ετσι για να πανε κοντρα απλως!!!

Γιωργο μιλα για τον εαυτον σου κι ασε τους άλλους να μιλησουν για τον δικο τους εαυτο!!! Μην προεξοφλεις πραγματα που απλα τα ονειρευεσαι!!

nivam
30-06-2011, 14:39
αναφερθηκα στο οτι ειναι κριμα να τραυματιζεται καποιος συνανθρωπος μας εν ωρα εργασιας...!διαφωνεις?


Άνθρωπο τον λες, συνάνθρωπο δύσκολα όταν στρέφει το γκλοπ και τα χημικά κατά πάντων, "μπαχαλάκιδων" και μη.
Νομίζω ασχοληθήκαμε πολύ με το δάχτυλο του άτυχου ΜΑΤατζή, ας δούμε τι θα κάνουμε με το δάχτυλο που μας έχουν βάλει στον κ@λο.

Το χα διαβάσει πριν χρόνια αλλά είναι πάντα επίκαιρο e-βιβλία!: Χρήστος Μπρατάκος - ΜΑΤ, οι κρανοφόροι (http://e-vivlia.blogspot.com/2007/11/blog-post_7824.html)

ortho
30-06-2011, 15:49
Μπορεί να σου φαίνεται απίστευτο, περίεργο ή και εξωπραγματικό, αλλά ναι.
Κάποιοι σε κάποια θέματα ξέρουν καλύτερα απο εσένα.
όπως εσύ ξέρεις καλύτερα για δόντια από αυτούς.
Γιατί δηλαδή εσύ να τα παίρνεις όταν σου λένε κάποιοι ότι ξέρουν καλύτερα απο σένα και να μην τα παίρνουν αυτοί όταν λές εσύ τα δικά σου?

Και δεν το λέω να μην ασχολείσαι. Καλό είναι οι διασταυρούμενες απόψεις.
Αλλά ΑΠΟΨΕΙΣ και όχι πραγματικότητα όπως την βλέπει ο καθένας.

Εγώ προσωπικά έχω μήνες που δεν διαβάζω και αγνοώ κάθε ποστάρισμα σου. Δεν το λέω για να βάλεις την γάτα σου να κλαίει, αλλά γιατί θεωρώ ότι κάποιος που μιλάει για δημοκρατία και τρελαίνεται με αυτούς που έχουν αντίθετη άποψη με αυτόν τότε μάλλον θα έπερεπε να μιλάει για χούντα.

Φιλικά χωρίς να έχω διάθεση παρεξήγησης.

Και για το ταυλί συμφωνώ.


Πραγματικά θα βάλω τη γάτα μου να κλαίει. Ουδόλως με ενοχλεί τι λες, μπορείς να ζήσεις στην εικονική σου πραγματικότητα ανενόχλητος. Τουλάχιστον συμφωνήσαμε ότι μας πηδάνε όλους μαζί.

Slane
30-06-2011, 16:11
Κυκλόφόρησε ένα βίντεο που ένας αστυνόμικός χτυπάει εν ψυχρώ ένα διαδηλωτή στο κεφάλι. Λόγω της σκληρότητας του αλλά και του υβριστικού περιεχομένου του δε το ανεβάζω. Όποιος θέλει ας μπει να το δει :

http://www.doctv.gr/page.aspx?itemID=SPG1056

giotis
30-06-2011, 23:33
ακριβώς φίλε μου, ας παραιτηθεί αν δεν εκπλήρωσε το όνειρό του. αλλά προσωπικά αμφιβάλλω. αν δεν έχεις κάπου μέσα σου τη βία δεν την εξασκείς κατόπιν εντολών.

αλλά δεν είναι αυτό το θέμα του thread.

σε μόνιμη βάση τσακωνόμαστε ........



Φίλε ortho επειδή το ύφος μου ίσως να είναι παρεξηγήσιμο, θα ήθελα να διευκρινίσω:

Η φράση «δεν σου αρέσει παραιτήσου» έχει ποσταριστεί και σε άλλα θέματα, σε πληροφορώ δεν είναι εύκολο για κανένα να παραιτηθεί όποια δουλειά και να κάνει ειδικά σήμερα που το θέμα δεν είναι αν σου αρέσει η δουλειά σου αλλά αν έχεις δουλειά. Πολύ περισσότερο για τους ένστολους που έχουν δώσει όρκο για τα σώματα που υπηρετούν , αφήνοντας έτσι δευτερεύων θέμα τις συνθήκες που αντιμετωπίζουν.


Το θέμα προς συζήτηση αναφέρεται στον ένα αστυνομικό αυτόν που τραυματίστηκε και όχι στον αν κάνει σωστά η αστυνομία τη δουλεία της. Εδώ θα πρέπει να εξετάσουμε αν ο αστυνομικός είναι θύμα της ίδιας του της υπηρεσία, την οποία δεν μπορεί να αποποιηθεί ως ένστολος. Το να λέμε ότι υποβόσκει η βία μέσα του είναι σαν να κατηγορούμε ένα γιατρό ότι υποβόσκει σαδισμός από το πόνο που προκαλεί με τις ενέσεις του και τα εργαλεία του.


Όταν έχεις να κάνεις με εκρηκτικές ύλες - περί αυτού πρόκειται η κρότου λάμψεως δεν απαραίτητο να κάνεις εσύ το λάθος χειρισμό για να συμβεί το κακό. Υπάρχει η αστοχία υλικών ή ο εξωτερικός παράγων – κάτι που βλέπεις μπροστά σου να σε κάνει να μην την πετάξεις αμέσως στο ελάχιστο χρόνο μετά τη απελευθέρωση της περόνης (2-4 sec), αν βέβαια δεν τη τράβηξε κάποιος άλλος τη περόνη από το εξοπλισμό του και πάλευε με το χρόνο να τη ξεφορτωθεί. Ατύχημα θα μπορούσε να υπάρχει στην εκπαίδευση του όχι κατά των συνθηκών της εργασίας του πολύ μάλλον όταν δεν γνωρίζουμε πως έγινε.

Δεν είπα τίποτα καινούργιο αυτά ήθελα να πω όταν σου απάντησα αλλά με άλλο τρόπο.

ortho
30-06-2011, 23:47
Σε αυτό που καταλήγουμε συνολικά giotis είναι ότι δεν ξέρουμε σε τι έχουμε ορκιστεί, είτε γιατροί είτε αστυνομικοί. Αν είναι η τυφλή υποταγή στις εντολές των ανωτέρων, ανεξαρτήτως με τι έχουμε να κάνουμε, κάπου μας έχουν εξαπατήσει.

Θα το πω μία φορά ακόμη, για κάποιους συμφορουμίτες αστυνομικούς.

Με τον εποχούμενο αστυνομικό δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, είναι φίλος και προστάτης μου.

Ο ασφαλίτης δεν είναι.

Ο ΜΑΤατζής που δε φέρει διακριτικά και καλύπτει το πρόσωπό του δεν είναι φίλος μου. Κι όταν βλέπω πως ενεργούν είναι εχθροί μου, απλά διότι δε σέβονται τη σωματική ακεραιότητα κανενός. Δεν υπάρχει δικαιολογία για παρεκτροπές.

Οπως υπάρχουν καθίκια συνάδερφοί μου που εκμεταλλεύονται την ανάγκη των ασθενών είναι εχθροί μου και ντροπή των ιστρών,
έτσι υπάρχουν και συνάδερφοί σας που ντροπιάζουν την αστυνομία, που έβαλαν μία στολή και ντροπιάζουν το εθνόσημο.

Αν αυτό δε γίνεται κατανοητό, δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Και για το φίλο προηγουμένως, σε χουντικά γλέντια μέσα στα δάση δεν παίρνω μέρος εγώ.;) Κάτι "συνδικαλιστές" της ΕΘΕΛ το κάνουν...

giotis
01-07-2011, 00:01
Αν βάλεις τον εαυτό σου με μια στολή ματατζή να σταθεί μέσα σε ένα πλήθος, Θα μπορούσε να μην χρησιμοποιήσεις τον εξοπλισμό σου προκειμένου να επιβιώσης;
Και αν ναι για πόσο χρόνο; πόσες μέρες; όταν αυτό θα σου συμβαίνει για μήνες για χρόνια;

Εκεί οι αστυνομικοί δεν πάνε, τους στέλνουν και δεν μπορούν να το αρνηθούν. Αυξημένο εργασιακό στρες δημιουργεί παρενέργειες αλλά μπορούν να αλλάξουν περιβάλλον;

Υ.Γ Δεν είμαι αστυνομικός είμαι ένας απλός πολίτης που γνωρίζω τη δουλειά των αστυνομικών

ortho
01-07-2011, 00:25
Δε μου πέρασε ποτέ από το μυαλό να πάω για στυνομικός, όπως δε μου πέρασε ποτέ από το μυαλό να γίνω ΔΥ για τη σιγουριά του μισθού που κι αυτή τώρα χάνεται.

Αν κάνεις κάτι που δεν το πιστεύεις φίλε μου, τότε μην το κάνεις! Αλλιώς δεν υπάρχουν δικαιολογίες! Οποιος δεν αντέχει το στρες της δουλειάς του και τις απαιτήσεις της απλά αλλάζει δουλειά.

Τα ΜΑΤ Γιώτη δεν προστατεύουν εμάς. Και προσωπικά όταν βλέπω τους σιδερόφραχτους μου ανακατεύονται τα έντερα. Πως να το πω;! Νιώθω ότι κινδυνεύω αν πρέπει να περάσω δίπλα τους ακόμη κι αν δε γίνονται επεισόδια. Είμαι εγώ προβληματικός; Μπορεί. Είναι όμως γεγονος ότι η συμπεριφορά πολλών από αυτούς μειώνει το σεβασμό του κόσμου στην αστυνομία και το λειτούργημα που αυτή επιτελεί.

Να το πάρουμε κι επαγγελματικά; Οι γιατροί χαρακτηριζόμαστε συλλήβδην διεφθαρμένοι και φακελλάκηδες και φοροφυγάδες. Ο ΜΑΤατζής που σκάει το γκλομπ στο κεφάλι του ασκεπή, πως πρέπει να χαρακτηριστεί; Το ποσοστό των προβληματικών προσωπικοτήτων στα ΜΑΤ είναι σίγουρα μικρότερο από το ποσοστό των επίορκων ιατρών; Που σε τελική τον γιατρό τον αλλάζεις αν τον πιάσεις φάουλ, του έχεις ήδη μιλήσει, κι αν τον καταλάβεις την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια, ο ΜΑΤατζής μπορεί να σου σπάσει το κεφάλι πριν καταλάβεις ότι είναι "βλαμμένος".