PDA

View Full Version : Tελικά είναι προβληματικό το GS


napgeo
08-07-2011, 11:31
Το παρακάτω δεν έχει καμία σχέση με τον τίτλο αλά μόνο έτσι θα το διαβάσετε ,
και θα ήθελα να μοιραστείτε μαζί μου κάποιους προβληματισμούς και απορίες που έχω για την Αστυνομική βία και αυθαιρεσία που έλαβαν χώρα τις τελευταίες ημέρες στην Πλατεία Συντάγματος.
Πριν την έφοδο των ΜΑΤ που ξεκίνησε από την έξοδο του Ζαππείου, είχαν προηγηθεί μερικά περιστατικά.
Οι απόστρατοι που πάντα ήταν μαζεμένοι έξω από την euro bank έλαβαν εντολή να αποχωρήσουν (όπως και έγινε) μέσω του Ζαππείου.
Επικεφαλής ήταν ο Υποναύαρχος Γ.Θ. Όντως και η αποχώρησε έγινε κανονικά και οδηγήθηκαν από το πίσω μέρος του Ζαππείου στην έξοδο του Παναθηναϊκού Σταδίου.
Υπήρχαν 3 λεωφορεία στο Ζάππειο με ειδικές μονάδες των ΜΑΤ που κάνανε προετοιμασία.
Μερικοί μάλιστα είπαν ( τι στην ευχή για πόλεμο πάνε).. Από πληροφορίες αργότερα μάθαμε ότι τα λεωφορεία αυτά είχαν ξεκινήσει από το Τατόι.
Η ωμή Αστυνομική βία και αυθαιρεσία που ακολούθησε δεν είχαν προηγούμενο. Οι Έλληνες Αστυνομικοί των ΜΑΤ δεν μας έχουν και πιστεύω δεν θα έπρατταν τόση βία στον Ελληνικό πληθυσμό. Δημοσιογράφος που φωτογράφιζε τα γεγονότα τον αφήσανε σχεδόν κουφό .
Εάν δείτε με προσοχή Φώτο από τα γεγονότα εκείνης της ημέρας θα παρατηρήσετε τα εξής.
Σε 2 διμοιρίες των ΜΑΤ ο εξοπλισμός αυτός δεν έχει εισαχθεί ποτέ και δεν χρησιμοποιείτε από την ΕΛΛΑΣ. Βομβίδες κρότου λάμψης και χημικά.
Κανείς από αυτούς δεν μίλησε παρά μόνο μεταξύ τους και αρκετοί είχαν ενδοσυνεννόηση.
Ξανά με προσοχή να παρατηρήσετε Φώτο που αρκετοί είχαν ανάποδα την ασπίδα. Η συγκεκριμένη δεν μπορεί να κρατηθεί ανάποδα άρα το σήμα που είναι αυτοκόλλητο είχε τοποθετηθεί ανάποδα. Άρα δεν γνώριζαν Ελληνικά.
Μετά το πέρα της επιχείρησης η ίδια δύναμη αποχώρησε από το χώρο σε άγνωστη κατεύθυνση.
Ελευσίνα 0430 το πρωί C130 με κυβερνήτη τον Σμηναγό Ι.Γ αναχώρησε για Σούδα. Ποτέ δεν προσγειώθηκε στην Σούδα. 0930 το FIR της Λευκωσίας παρακολουθούσε πτήση Ελληνικού αεροσκάφους με προορισμό Ανατολικά.
Δυστυχώς φίλοι είναι αλήθεια. Τα συμπεράσματα δικά σας………………

tattoopanther
08-07-2011, 11:39
.,.,με όλη την ζαβλακίτιδα που ψεκάζουν φίλε μου.,.
,.καθόλου απίθανο και αυτό το σενάριο.,.,

πάντως το GS μια χαρά είναι.,.,.,

adventure
08-07-2011, 11:41
Πηγή Νάπο ??????

:confused: :confused:

nivam
08-07-2011, 12:00
Ξανά με προσοχή να παρατηρήσετε Φώτο που αρκετοί είχαν ανάποδα την ασπίδα. Η συγκεκριμένη δεν μπορεί να κρατηθεί ανάποδα άρα το σήμα που είναι αυτοκόλλητο είχε τοποθετηθεί ανάποδα. Άρα δεν γνώριζαν Ελληνικά.


Δεν νόμίζω πως στέκει το επιχείρημα, αν κ η παρακάτω φώτο είναι μάλλον αρχείου φαίνεται καθαρά πως ο ΜΑΤατζής δέρνει καλύτερα με το αριστερό και γιαυτό την κρατά με το δεξί με αποτέλεσμα να είναι ανάποδα.
http://img854.imageshack.us/img854/1503/pict13414x290.jpg

ThanDim
08-07-2011, 12:11
Εγώ έχω πληροφορίες πως τα συγκεκριμένα λεωφορεία ξεκίνησαν από την Πεντέλη και συγκεκριμένα από την Σπηλιά του Νταβέλη. Ραντάρ και κάτοικοι είδαν, το προηγούμενο βράδυ, ΑΤΙΑ να προσγειώνονται σε κοντινό σημείο και πλήθος πράσινων ανθρωπόμορφων όντων να γεμίζουν τον χώρο.....
Επίσημες πηγές - δες Χαρδαβέλας - έκαναν λόγω πως εξωγήινοι κάνουν δοκιμαστικα υπερβολική χρήση χημικών για να δουν τι ποσότητες αντέχει ο μέσος ανθρώπινος οργανισμός ωστε στην επικείμενη κατάληψη του πλανήτη Γη, να κατασταλούν οι εξεγέρσεις, χωρίς όμως να απολέσουν γήινους που τους χρειάζονται για τα ορυχεία κρυστάλλων στον πλανήτη ΤσίουΤσίου!!

ntinopoulos
08-07-2011, 13:08
Εγώ έχω πληροφορίες πως τα συγκεκριμένα λεωφορεία ξεκίνησαν από την Πεντέλη και συγκεκριμένα από την Σπηλιά του Νταβέλη. Ραντάρ και κάτοικοι είδαν, το προηγούμενο βράδυ, ΑΤΙΑ να προσγειώνονται σε κοντινό σημείο και πλήθος πράσινων ανθρωπόμορφων όντων να γεμίζουν τον χώρο.....
Επίσημες πηγές - δες Χαρδαβέλας - έκαναν λόγω πως εξωγήινοι κάνουν δοκιμαστικα υπερβολική χρήση χημικών για να δουν τι ποσότητες αντέχει ο μέσος ανθρώπινος οργανισμός ωστε στην επικείμενη κατάληψη του πλανήτη Γη, να κατασταλούν οι εξεγέρσεις, χωρίς όμως να απολέσουν γήινους που τους χρειάζονται για τα ορυχεία κρυστάλλων στον πλανήτη ΤσίουΤσίου!!

να συμπληρωσω οτι χτες τα μεσανυκτα ομαδα βρυκολακων με διακριτικα των ΜΑΤ εκανε επιθεση στο αιματολογικο του γενικου κρατικου νικαιας και ηπιε τεραστια ποσοτητα αιματος...:cool:


:sm7::sm7::sm7:

renos
08-07-2011, 13:28
Εγώ δεν βλέπω πουθενά επιστημονική φαντασία ...
Μήπως δεν ήταν οργανωμένο να χτυπήσουν πολίτες;;;
Μήπως δεν ήταν ληγμένα και αγνώστου προελεύσεως τα χημικά;;;;
Μήπως δεν χτύπησαν ανελέητα "άμαχους" και υπερήλικες πολίτες;;;;
Μήπως δεν έριξαν χημικά στην μπούκα του μετρό;;;;(εγκληματική κίνηση)
Άρα .......................που είναι τα βαμπίρ;;;;

ortho
08-07-2011, 14:21
Εγώ δεν βλέπω πουθενά επιστημονική φαντασία ...
Μήπως δεν ήταν οργανωμένο να χτυπήσουν πολίτες;;;
Μήπως δεν ήταν ληγμένα και αγνώστου προελεύσεως τα χημικά;;;;
Μήπως δεν χτύπησαν ανελέητα "άμαχους" και υπερήλικες πολίτες;;;;
Μήπως δεν έριξαν χημικά στην μπούκα του μετρό;;;;(εγκληματική κίνηση)
Άρα .......................που είναι τα βαμπίρ;;;;


Είσαι προκατειλημένος κι εγκάθετος του Τσίπρα!!
Πάμε ένα προς ένα!

Οι πολίτες να μην κατεβαίνουν στις συγκεντρώσεις, διότι ως γνωστόν μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά!

Τα ληγμένα χημικά είναι λιγότερο βλαβερά, το αντίθετο από τα ληγμένα του Ντινό!

Οι άμαχοι και γέροι ήθελαν να πουν μιά καλησπέρα στα ΜΑΤ, επειδή όμως τα ΜΑΤ πρώτα δέρνουν και μετά μιλούν έγινε παρεξήγηση.

Δεν έπεσε κανένα δακρυγόνο στο μετρό! Φοτοσοπιά από ΣΥΡΙΖΑ μεριά!

Πληροφορίες λένε ότι ο υπουργός ΠΡΟ.ΠΟ έκανε πρόσφατα ταξίδι στην Τρανσυλβανία....

Wicked_GS
08-07-2011, 14:25
Εγώ δεν βλέπω πουθενά επιστημονική φαντασία ...
Μήπως δεν ήταν οργανωμένο να χτυπήσουν πολίτες;;;
Μήπως δεν ήταν ληγμένα και αγνώστου προελεύσεως τα χημικά;;;;
Μήπως δεν χτύπησαν ανελέητα "άμαχους" και υπερήλικες πολίτες;;;;
Μήπως δεν έριξαν χημικά στην μπούκα του μετρό;;;;(εγκληματική κίνηση)
Άρα .......................που είναι τα βαμπίρ;;;;

Ολα τα παραπανω εγιναν και ειναι γεγονος Νεύρα

Αλλα τα περι συνομοσιας δεν τα πολυ πιστευω.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Για βαμπυρ δεν ξερω ουτε ειδα....ισως τελικα να σταματησαν να μας ψεκαζουν με τα αεροπλανα και αρχισαν το ατομικο ψεκασμα....;):p

frits
08-07-2011, 14:57
Άσε ρε Ναπολέων, τις χριστοπαναγίες και τα κολοδάκτυλα πρόλαβαν και τις έμαθαν από το Τατόι μέχρι το Σύνταγμα, μην γράφετε ότι ακούτε....

Και τι είναι το Τατόι, καμία μυστική μονάδα, το πολιτικό προσωπικό εκεί μέσα είναι πιό πολύ από το στρατιωτικό....

Translatoras
08-07-2011, 15:11
Δεν ήξεραν Ελληνικά.

ΟΥΤΕ ΑΓΓΛΙΚΑ ΗΞΕΡΑΝ (POLICE)

Άντε και δεν ήταν Έλληνες.

Οι Έλληνες ματατζήδες που ξέρω δεν αρνήθηκαν ότι χτύπαγαν ότι κουνιόταν (μερικές φορές και όταν σταματούσε να κουνιέται).:hmmm:

Παίζει κανένα ρόλο;

Μήπως θα το κάνουμε όπως Δεκεμβριανά, Δηλαδή ότι πυροβολούσαν μόνο οι Άγγλοι;

BOXER
08-07-2011, 15:36
Eχετε ακουσει για το περιφημο, ευρωπαϊκο "αστυνομικο" σωμα αμεσου καταστολης διαδηλωσεων κτλ;

Αυτο με τον "τρελο" εξοπλισμο και την ειδικη εκπαιδευση για αυτες τις περιπτωσεις;

Τους εχουν φερει και εδω :mad:!!!

Και αυτοι ειναι μονο η αρχη...

Εχετε ακουσει για τον εξισου περιφημο..... Ευρωστρατό;;;

Και δεν εννοω τον στρατό της ευρωπης φυσικα.

Στα σχεδια τους ειναι, να απαξιωνουν σιγα σιγα σωματα οπως πχ την αστυνομια (ολοι ξερουμε πως το εχουν σχεδον καταφερει αυτο ΚΑΙ στην χωρα μας), με αποτελεσμα να φτασει ο ιδιος ο λαος να ζηταει αστυνομευση, ταξη, ασφαλεια κτλ.
Ε, αυτοι εχουν ηδη την "λυση" ετοιμη. ΕΥΡΩΣΤΡΑΤΟΣ
Και αν θελετε μετα σηκωστε... κεφαλι με οποιοδηποτε τροπο

napgeo
08-07-2011, 17:46
Προς :frits

Έχεις απόλυτο δίκιο και ζητώ συγνώμη.
Για την Ιστορία πάντως τα νούμερα των λεωφορείων είναι καταγεγραμμένα στο φυλάκιο.
Ανώτερος βαθμοφόρος των ΜΑΤ απορούσε και αυτός την ημέρα εκείνη για την αδικαιολόγητη βία.
Ό ίδιος είχε στα χέρια του από χημικά βομβίδα (ριγμένη). Δεν υπάρχει στην ΕΛΛΑΣ . Οι Έλληνες χημικοί έστειλαν στον Πρωθυπουργό επιστολή για τα χημικά αυτά.
Οι στολές αυτών των διμοιριών μπότες –ασπίδες και κάποιος εξοπλισμός όπως είπα ενδοσυνεννόησης επίσης δεν έχουν οι δικές μας διμοιρίες.
Η αποχώρηση αυτών έγινε συντεταγμένα , (στρατιωτική πειθαρχεία) που δεν μας έχουν συνηθίσει οι δικοί μας.
Κατεγράφησαν ελάχιστα περιστατικά. Γιατί είναι και αυτό μια απορία.
Πέραν της μιας σύμπτωσης παύει να είναι σύμπτωση.
Και εγώ τα ακούω δυστυχώς και δεν ήμουν καν στην Ελλάδα.
Εύχομαι μόνο να μη ζω και να δώ και το σχέδιο Καλλικράτης που είναι σωτήριο για την Πατρίδα μας να γίνεται πραγματικότητα. Παραχώρηση Ανατολικής Θράκης, μερική ανεξαρτησία της Κρήτης ,Πώληση εδαφών σε γειτόνους (Σκόπια κλπ).
Η νέα γενιά των σπουδαγμένων στην Αμερική υψηλά διοικούντων θα τον εφαρμόσει πιστά. Γυρνάνε η Ευρωπαίοι ηγέτες και πετούν σπόντες για Ελληνική επικράτεια και Μειωμένη Εθνική κυριαρχία. Όλα τυχαία.
Μήπως τελικά βλέπουμε μόνο το τυρί και όχι τη φάκα. Μήπως η οικονομική λαίλαπα που μας μαστίζει τελικά είναι το τυρί. Για βάλτε στο μυαλό σας ότι το σύνολο της δημόσιας διοίκησης έχουν σπουδάσει στα ίδια πανεπιστήμια.
Απλά μοιράστηκα μαζί σας κάποιους προβληματισμούς .
Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε..................

saitman
08-07-2011, 17:55
αυτο το σεναριο το ελεγαν περυσι!!οτι θα φερουν αστυνομικους ξενους γιατι θα υπαρξει τετοιος ξεσηκωμος που οι Ελληνες αστυνομικοι υα παρουν το μερος των Ελληνων

vasorfa
08-07-2011, 18:03
Η αληθεια παντα βγαινει στην φορα:cool::cool::cool:

υπομονη ομως....καποια χρονακια:yz:yz:yz:mad::mad::mad::mad::mad:ΝεύραΝεύραΝεύρα

kostas_366
08-07-2011, 18:09
Έχει κάποια προβλήματα το gs αλλά λύνονται εύκολα.

BOXER
08-07-2011, 18:11
Προς :frits

Έχεις απόλυτο δίκιο και ζητώ συγνώμη.
Για την Ιστορία πάντως τα νούμερα των λεωφορείων είναι καταγεγραμμένα στο φυλάκιο.
Ανώτερος βαθμοφόρος των ΜΑΤ απορούσε και αυτός την ημέρα εκείνη για την αδικαιολόγητη βία.
Ό ίδιος είχε στα χέρια του από χημικά βομβίδα (ριγμένη). Δεν υπάρχει στην ΕΛΛΑΣ . Οι Έλληνες χημικοί έστειλαν στον Πρωθυπουργό επιστολή για τα χημικά αυτά.
Οι στολές αυτών των διμοιριών μπότες –ασπίδες και κάποιος εξοπλισμός όπως είπα ενδοσυνεννόησης επίσης δεν έχουν οι δικές μας διμοιρίες.
Η αποχώρηση αυτών έγινε συντεταγμένα , (στρατιωτική πειθαρχεία) που δεν μας έχουν συνηθίσει οι δικοί μας.
Κατεγράφησαν ελάχιστα περιστατικά. Γιατί είναι και αυτό μια απορία.
Πέραν της μιας σύμπτωσης παύει να είναι σύμπτωση.
Και εγώ τα ακούω δυστυχώς και δεν ήμουν καν στην Ελλάδα.
Εύχομαι μόνο να μη ζω και να δώ και το σχέδιο Καλλικράτης που είναι σωτήριο για την Πατρίδα μας να γίνεται πραγματικότητα. Παραχώρηση Ανατολικής Θράκης, μερική ανεξαρτησία της Κρήτης ,Πώληση εδαφών σε γειτόνους (Σκόπια κλπ).
Η νέα γενιά των σπουδαγμένων στην Αμερική υψηλά διοικούντων θα τον εφαρμόσει πιστά. Γυρνάνε η Ευρωπαίοι ηγέτες και πετούν σπόντες για Ελληνική επικράτεια και Μειωμένη Εθνική κυριαρχία. Όλα τυχαία.
Μήπως τελικά βλέπουμε μόνο το τυρί και όχι τη φάκα. Μήπως η οικονομική λαίλαπα που μας μαστίζει τελικά είναι το τυρί. Για βάλτε στο μυαλό σας ότι το σύνολο της δημόσιας διοίκησης έχουν σπουδάσει στα ίδια πανεπιστήμια.
Απλά μοιράστηκα μαζί σας κάποιους προβληματισμούς .
Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε..................


Πολυ καλα τα λες φιλε μου!!!

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο :cool:.

Ολα βαδιζουν βασει... προγραμματος :mad: :mad: :mad:!!!

boxerakias57
08-07-2011, 18:26
αριστα τα λες

ortho
08-07-2011, 19:41
Θυμάστε ένα βίντεο που είχε κυκλοφορήσει κι έδειχνε ασκήσεις για αντιμετώπιση πολιτών σε μιά μονάδα της Β. Ελλάδας; Τότε είχαν πει ότι πρόκειται για τακτική άσκηση δυνάμεων που λαμβάνουν μέρος σε διεθνείς αποστολές.

Για να το γυρίσουμε ανάποδα....:cool: