PDA

View Full Version : Στολισμος των πολεων...


PortoLeone
25-12-2008, 10:46
Παρατηρησα φετος ο.τι ο στολισμος σε ορισμενες πολεις
ηταν λιγος.Στον Πειραια δεν υπαρχει και μου εκανε εντυπωση γιατι αλλες χρονιες ολα τα σπιτια στη Καστελλα
ειχαν φωτα καθως και οι δρομοι.Κεντρικοι και μη.Αυτο εδινε στον επισκεπτη που ερχοταν απο παραλια ενα "αρωμα"
Χριστουγεννων.Τωρα οταν καποιος ερχεται απο εκει νομιζει
ο.τι μπαινει σε βομβαρδισμενη πολη.Ειπαμε οικονομια.Οχι
κι ετσι.
Τωρα για την Αθηνα?Αχ Αθηνα!!!!
Μια βολτα γυρω απο το Πολυτεχνειο,Πατησιων-Στουρναρη
και ολα τα τετραγωνα εκει και αυτα χωρις φωτα.

Και γενικα ο κοσμος δεν ειχε φετος τη διαθεση ουτε το δικο του σπιτι να στολισει.Κοιταξτε πως αδειασαν οι γειτονιες απο καλαντα,απο καραβακια και απο λαμπιονια...!

gtbike
25-12-2008, 10:48
Σημεία των καιρών φίλε είναι αυτά.
Οικονομικές δυσκολίες και παγκόσμια κρίση επηρέασαν αρνητικά και τα οικονομικά των Δήμων.
Πάντως εισπράτουν κανονικά μέσω του λογαριασμού της ΔΕΗ

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-12-2008, 17:30
Να συνυπολογίσουμε ότι,
μια σειρά λαμπάκια "LED" κοστίζει 55 Ευρώ .....

Arkas
26-12-2008, 15:17
Δυστυχώς, κάθε πέρσι και καλύτερα.

epimelitisf
29-12-2008, 13:17
Δυστυχώς έχουν όλοι επηρεαστεί...όχι μόνο από το "κύμα" κρίσης που μαστίζει όλο τον κόσμο, αλλά από το "τσουνάμι" αβεβαιότητας για το μέλλον!
Και αυτό συνεπάγεται και...την αρνητική ψυχολογία του κόσμου για τις "παραδόσεις"...

Και ακόμα δεν το είδαμε όλο το έργο...Τους τίτλους έναρξης βλέπουμε ακόμα...! :hmmm:

Arkas
29-12-2008, 13:38
Δυστυχώς έχουν όλοι επηρεαστεί...όχι μόνο από το "κύμα" κρίσης που μαστίζει όλο τον κόσμο, αλλά από το "τσουνάμι" αβεβαιότητας για το μέλλον!
Και αυτό συνεπάγεται και...την αρνητική ψυχολογία του κόσμου για τις "παραδόσεις"...

Και ακόμα δεν το είδαμε όλο το έργο...Τους τίτλους έναρξης βλέπουμε ακόμα...! :hmmm:
Μου αρέσει η αισιοδοξία σου φίλε Φώτη.

epimelitisf
29-12-2008, 14:37
Μου αρέσει η αισιοδοξία σου φίλε Φώτη.
Ποια είναι η κυρία; Δεν την βλέπω...

Την έχασα...:hmmm: