PDA

View Full Version : Νέα δίωξη για Μαρινάκη!


gsmaniac
11-07-2011, 19:13
Με βάση τη νέα δικογραφία που σχηματίστηκε, από τα στοιχεία που έχει συλλέξει το τμήμα εκβιαστών της ασφάλειας, ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης, κατηγορείται για υποκίνηση και διευκόλυνση οργανωμένης ομάδας προσώπων για να διαπράξουν το αδίκημα της βίας με αφορμή αθλητικές εκδηλώσεις (πλημμέλημα), το οποίο αποδόθηκε -με την ποινική δίωξη που άσκησε η εισαγγελέας Παπανδρέου- ΚΑΙ στους Γιώργο Τσακογιάννη, Ιωάννη Παπαδόπουλο!

Από την άρση του απορρήτου των τηλεφωνικών συνομιλιών, από τον Ιανουάριο μέχρι και το Μάρτιο του 2011, προέκυψε ότι: οι τρεις κατηγορούμενοι συνεννοήθηκαν να στείλουν οργανωμένους οπαδούς της Θύρας 7 στον αγώνα Κόρινθος-Παναχαϊκή για να κάνουν επεισόδια και να τιμωρηθεί ο πρόεδρος της πατρινής ομάδας, Αλέξης Κούγιας!

Από τις συνομιλίες, μάλιστα, προκύπτει ότι ο Τσακογιάννης ενημερώνει τον Παπαδόπουλο ότι έχει συνεννοηθεί ο ίδιος και πως ο Μαρινάκης είναι ενήμερος για την μετακίνηση των οπαδών!

Εξάλλου, η νέα δίωξη αφορά τρεις ομάδες προσώπων και αδικημάτων. Εισαγγελικές πηγές εκτιμούν ότι με τα νέα στοιχεία επιβεβαιώνεται αμέσως το αποδεικτικό υλικό για τον Γ. Τσακογιάννη, αλλά και για τα άλλα πρόσωπα που υπάρχουν στην πρώτη δικογραφία!

Τα νέα στοιχεία διαβιβάστηκαν στον ανακριτή, κ. Κασσίμη και από την εισαγγελία Πρωτοδικών εξεδόθη διάταξη δημοσιοποίησης των παλαιών, αλλά και των νέων ονομάτων των κατηγορουμένων.

Α ΟΜΑΔΑ

Αδικήματα: Εγκληματική οργάνωση, διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης, κακουργηματική απάτη, δωροδοκία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, παράνομο στοίχημα μέσω ιντερνετ.

Κατηγορούμενοι: Γ. Τσακογιάννης, Ιωάννης Παπαδόπουλος, Νίκος Χάλκος, Μιχάλης Νικολόπουλος.

Από τα στοιχεία της αστυνομικής προανάκρισης προέκυψε ότι:

α) Ο Τσακογιάννης ήταν αφανής ιδιοκτήτης πρακτορείου ΟΠΑΠ, στο οποίο δούλευαν οι Νικολόπουλος και Παπαδόπουλος.

β) Ο Τσακογιάννης διατηρούσε προσωπική ιστοσελίδα στο ίντερνετ για παράνομο στοίχημα.

γ) Από τις συνομιλίες προκύπτουν 16, νέοι, στημένοι αγώνες με άλλους παράγοντες, πλην της Ηλιούπολης, το χρονικό διάστημα από 13-2-2011 έως 18-4-2011.

Β ΟΜΑΔΑ

Αδίκημα: Υποκίνηση και διευκόλυνση με οποιονδήποτε τρόπο οργανωμένης ομάδας προσώπων για να διαπράξουν το αδίκημα της βίας με αφορμή αθλητικές εκδηλώσεις (πλημμέλημα που τιμωρείται από το άρθρο 41 παρ. στ' του αθλητικού νόμου)

Κατηγορούμενοι: Γ. Τσακογιάννης, Ιωάννης Παπαδόπουλος, Ευάγγελος Μαρινάκης και άγνωστοι δράστες.

Όπως προαναφέραμε, όλοι αυτοί, από κοινού συνεννοήθηκαν να στείλουν οργανωμένους οπαδούς της Θύρας 7 στις 13-3-2011 κατά τη διάρκεια του αγώνα Κόρινθος-Παναχαϊκή για να κάνουν επεισόδια και να τιμωρηθεί ο πρόεδρος της ομάδας, Αλέξης Κούγιας.

Επίσης, ο Τσακογιάννης, σε άλλη συνομιλία, ακούγεται να συνομιλεί με οργανωμένο οπαδό της Ηλιούπολης, ζητώντας να μετακινηθούν οργανωμένοι οπαδοί της ομάδας κατά του Κων. Χαραλαμπίδη, προέδρου του Ιωνικού, στον αγώνα Ηλιούπολη-Ιωνικός στις 27-2-2011

Γ ΟΜΑΔΑ

Αδικήματα: Δωροδοκία και δωροληψία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, παράνομο στοίχημα, ξέπλυμα βρώμικου χρήματος, κατά περίπτωση.

Κατηγορούμενοι:

Χρήστος Σφήκας (διαιτητής)
Χρήστος Κανελλάκης (πρόεδρος ΠΑΕ Ιωνικός)
Απαρεσίδο Άλβες Λουί Μιγκέλ (ποδοσφαιριστής Ιωνικού)
Γιώργος Σέγγος (διαιτητής)
Γιώργος Πουλόπουλος (ποδοσφαιριστής Διαγόρα)
Πέτρος Ρουτζιέρης (προπονητής Διαγόρα)
Ευθύμιος Σιδηρόπουλος (ποδοσφαιριστής)
Ιωάννης Αρφάνης (γεν. αρχηγός Ηλιούπολης)
Ιωάννης Κομπότης (πρόεδρος Λεβαδειακού)
Κωνσταντίνος Ηλιόπουλος (ποδοσφαιριστής Ηλιούπολης)
Αναστάσιος Θάνος (ποδοσφαιριστής Ηλιούπολης)
Αλέξανδρος Δημητρόπουλος (διαιτητής)
Κωνσταντίνος Ριαβόγλου (πρόεδρος Αγροτικού Αστέρα)
Ηλίας Φυντάνης (πρ. αστυνομικός-προπονητής)
Βασίλης Αδαμάκης (πρόεδρος ΠΑΕ Εθνικού Αστέρα)
Ηρακλής Νύκταρης (παράγοντας ΟΦΗ)

Για τους παραπάνω προέκυψε ότι, έπαιζαν πολλά λεφτά σε παράνομο στοίχημα -π.χ., σε μία περίπτωση πόνταραν 60.000 ευρώ!


δεν επρεπε να βαλω το θεμα στον αθλητισμο,αλλα δεν υπαρχει σχετικη ενοτητα για απατεωνες στο φορουμ....:mad:
απο τα τελευταια μαντατα που δημοσιευτηκαν,ισως τα πραγματα ειναι χειροτερα απο οτι φανταζομαστε.....:cool:
θυμιζει τιποτα ο εν λογω διαιτητης στους φιλους μου ολυμπιακους;;;;;:cool:

Jefe
11-07-2011, 19:19
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6A81F2AC-1C2B-11E0-A21D-0016E66A7C4E})





Jefe

ntinopoulos
11-07-2011, 19:52
ναι,ο μαρινακης ασχολειται με το ...κορινθος-παναχαικη...!:rolleyes:
και στον ελευθερο χρονο του ασχολειται με τις εισηγμενες στο χρηματιστηριο εταιριες του!:rolleyes:

αιωνιοι κλαψουρηδες τριτοτεταρτοι!:p:sm7:

SenseiG
11-07-2011, 19:54
Κωστη ντροπη αμαν η ζηλια για τον Προεδρο!!!:D

frits
11-07-2011, 19:56
Ε ρε γλέντια......!!!!!!

MARK
11-07-2011, 20:01
Ότι κατηγορία και να προσάψουν στον Παραγκάρχη πάι λάδι θα την βγάλει :mad:

ntinopoulos
11-07-2011, 20:04
Ο Πρόεδρος της Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Βαγγέλης Μαρινάκης έκανε πριν από λίγο την ακόλουθη δήλωση:

"Με οργή και δικαιολογημένη αγανάκτηση απορρίπτω τη νέα μεθόδευση προσβολής μου, ως ψευδή, συκοφαντική και κατάπτυστη.

Όσοι επιχειρούν την αποδυνάμωσή μου μέσω τέτοιων μεθοδεύσεων είναι καταδικασμένοι σε αποτυχία και θα λάβουν σκληρή απάντηση. Το ψέμα δε προσλαμβάνει μεγαλύτερες ακόμα διαστάσεις, όταν αναφέρονται γεγονότα που ουδέποτε έγιναν.

Μου είναι αδιανόητο το όνομά μου να αναφέρεται σε συνομιλίες τρίτων, σε σχέση με αξιόποινη συμπεριφορά με την οποία ουδεμία έχω σχέση.

Αλλά ακόμα περισσότερο με προβληματίζει ότι αυτό κρίνεται αρκετό για να δώσει την αφορμή άσκησης ποινικής δίωξης εις βάρος μου".


απο το sport24 παιδες

MARK
11-07-2011, 20:07
Μες στην μεθόδευση και την συκοφαντική δυσφήμιση, ρε αν τα πιστεύτε αυτά είστε για γέλια :p

gsmaniac
11-07-2011, 20:20
ναι,ο μαρινακης ασχολειται με το ...κορινθος-παναχαικη...!:rolleyes:
και στον ελευθερο χρονο του ασχολειται με τις εισηγμενες στο χρηματιστηριο εταιριες του!:rolleyes:

αιωνιοι κλαψουρηδες τριτοτεταρτοι!:p:sm7:
απο τις τηλεφωνικες συνομιλιες,με τους κολλητους του(τσακογιαννη-μπεο-κλπ)προκυπτει οτι εκτος απο τις εισηγμενες εταιριες του,στελνει και αλητες οπαδους-τραμπουκους,για να δειρουν κοσμο...:mad::mad:
αν καποιος εχει εισηγμενες στο χρηματιστηριο,δεν σημαινει οτι δεν ειναι αλητης....;)
ασε που τις εισηγμενες τις βρηκε,δεν τις εφτιαξε......;)
αν στηριζετε τετοιες μεθοδους σαν φιλαθλοι......:cool:

SenseiG
11-07-2011, 21:15
Αμα βγουν τα τηλεφωνα καποιων παλιων.... καπεταναιων εκει θα βλεπατε γελια.....;):D.

gsmaniac
11-07-2011, 22:00
Αμα βγουν τα τηλεφωνα καποιων παλιων.... καπεταναιων εκει θα βλεπατε γελια.....;):D.

Μακάρι φίλε να τα βγάλουν όλα,να ξεβρωμισει ο χώρος
Αλλα να τιμωρηθούν με σοβαρές ποινές και όχι να τα κουκουλωσουν,όπως στην παράγκα του Μητροπουλου....

SenseiG
11-07-2011, 22:03
Μακάρι φίλε να τα βγάλουν όλα,να ξεβρωμισει ο χώρος
Αλλα να τιμωρηθούν με σοβαρές ποινές και όχι να τα κουκουλωσουν,όπως στην παράγκα του Μητροπουλου....


Κωστη πιστευω οτι θα την πληρωσουν τα δευτεροτριτα στελεχη εδω δεν ειναι Τουρκια ειδες τι γινετε εκει?:(

gsmaniac
11-07-2011, 22:06
Κωστη πιστευω οτι θα την πληρωσουν τα δευτεροτριτα στελεχη εδω δεν ειναι Τουρκια ειδες τι γινετε εκει?:(

Οι Τούρκοι μας έχουν ξεπεράσει σχεδόν σε όλα....:hmmm:

NLS
12-07-2011, 00:47
Αμα βγουν τα τηλεφωνα καποιων παλιων.... καπεταναιων εκει θα βλεπατε γελια.....;):D.

παλιών;
τόσο παλιών που φέτος διέκοψαν τηλεοπτική μετάδοση;
(εννοείται δεν έκανε τίποτα κανένας εισαγγελέας)

τέσπα η πλάκα είναι ότι με τον Μαρινάκη δεν βρίσκαν τελικά κάτι για τα στημένα και είπαν να τον κυνηγήσουν για μπράβους

(ξέρετε... αυτούς που δεν είχε ποτέ ο καπετάνιος που λέγαμε... ούτε κανένας νεότερος συγγενής του... ούτε κανένας σαλονικιός... ούτε κανένας αεκτσής... κλπ.)

ήδη οι πράσινες έχουν βγάλει τον ΟΣΦΠ ΚΑΙ φέτος "πέτσινο"
δεν βλέπουν τα χάλια τους, πιστεύουν ότι πιστεύει πράσινος κόσμος με νιονιό ότι θα ήταν πρωταθλητές και τους φταίει ο... γαύρος που δεν είναι
(εδώ τους έφταιξε που είπε ο Σισσέ ότι θα φύγει - που το είχε πει μήνες πριν το ντέρμπι αλλά... "το ξέχασαν" - δεν βλέπουν ότι δεν έχουν για δρακουλίνια από το περίπτερο...)

ουρτ

egefalikos
12-07-2011, 03:19
Αλέξανδρος Δημητρόπουλος (διαιτητής)
θυμιζει τιποτα ο εν λογω διαιτητης στους φιλους μου ολυμπιακους;;;;;:cool:
[/QUOTE]

Όχι ρε Κώστα μην τον προσβάλεις έτσι, ο άνθρωπος έκανε πρακτική στη χειρουργική, απλά δεν είχε θέση στο ΕΣΥ του Συρράκου και τον στείλαν στην Α΄Εθνική!!!
Τώρα είναι πασίγνωστος χειρούργος σε νοσοκομείο της Καλιφόρνια!!! :mad:

GEO_K
12-07-2011, 03:34
Οι Τούρκοι μας έχουν ξεπεράσει σχεδόν σε όλα....:hmmm:

Δυστυχως.....

NLS
12-07-2011, 12:26
Αχ μιλάνε οι πράσινοι για χειρουργεία...

Ααααααχ...

CPretenteriS
12-07-2011, 12:32
Οι γαύροι μας έχουν συνηθίσει σε σκάνδαλα τύπου Κοσκωτά, Σαλιαρέλη, κ.ο.κ...

Δε με εκπλήσσουν σε τίποτα πια !! :hmmm::hmmm:

CPretenteriS
12-07-2011, 12:33
Αχ μιλάνε οι πράσινοι για χειρουργεία...

Ααααααχ...

Δε σε παίρνει Νικολάκο... Αν εμείς έχουμε κάνει 1 χειρουργείο... εσείς κατ' αντιστοιχία.. έχετε χτίσει τη χειρουργική μονάδα του Memorial...:hmmm:

gsmaniac
12-07-2011, 12:37
Αχ μιλάνε οι πράσινοι για χειρουργεία...

Ααααααχ...


Οι γαύροι μας έχουν συνηθίσει σε σκάνδαλα τύπου Κοσκωτά, Σαλιαρέλη, κ.ο.κ...



Δε με εκπλήσσουν σε τίποτα πια !! :hmmm::hmmm:



ξεκοληστε απο τα οπαδικα και οτι σας σερβιρουν οι δημοσιογραφοι,γιατι οπως φαινεται ειναι και αυτοι μπλεγμενοι....:mad:
το θεμα ειναι να γινει αξιοπιστο πρωταθλημα,με συνεπεια να βλεπουμε καλυτερο θεαμα,με εκπληξεις μεσα στον αγωνιστικο χωρο,απο τους ποδοσφαιριστες και οχι απο διαιτητες,που ελενχονται απο τον ΜΠΕΟ-ΑΔΑΜΙΔΗ-ΠΑΤΕΡΑ-ΜΑΡΙΝΑΚΗ....
Ξεκοληστε αρρωστακια...δεν βλεπετε οτι μας κοροιδευουν:cool::cool:

NLS
12-07-2011, 12:37
Έτσι λένε τα δικά σας βιβλία "ιστορίας".
Τα δικά μας λένε τα αντίθετα.

Των άλλων πάλι λένε άλλη εκδοχή από αυτή που λέμε και οι δυο (αν και ομολογουμένως οι άλλοι "σχεδόν μεγάλοι" πάλι με τον ΟΣΦΠ τα έχουν πρώτα και μετά με εσάς... ακριβώς όπως αντιστοιχεί στις θέσεις μας στα στατιστικά - λογικό).

griv_gs
12-07-2011, 12:38
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:


Καποιοι κονομάνε στην πλάτη σας, είναι απατεώνες και κακοποιοί και εσεις τσακώνεστε ποιος την έχει μεγαλύτερη.

Και μετά σας φταίει το κράτος.

Πραγματικά απίστευτο το 2011.:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

NLS
12-07-2011, 12:49
Παρεξηγείς φίλε μου και μάλλον απλοποιείς.

Πολλοί από εμάς (εγώ πχ.) ασχολούμαστε με αυτά ακριβώς για να "ξεχνιόμαστε" από το... άλλο σεξ. Πολλοί από εμάς επίσης (πάλι εγώ πχ.), είναι αρκετά ενεργοί σχετικά με αυτά που συμβαίνουν γύρω μας.

Έχε επίσης υπόψη ότι και το ποδόσφαιρο δίνει μια καλή εικόνα και της πολιτικής κατάστασης. Πως δρα και αντιδρά ο κόσμος, ποιοι διοικούν, ποιοι αντιδρούν, πότε γίνονται πράγματα, πότε παγώνουν πράγματα. Όλα αυτά λένε πολλά και για την ΠΟΛΙΤΙΚΗ κατάσταση της χώρας αν ξέρεις φυσικά να τα διακρίνεις.

Το ποδόσφαιρο είναι το όπιο του λαού. Προσωπικά δεν το ρουφάω ώστε να ζαβλακωθώ μόνο καμιά τζούρα για... κεφάλι. :)

CPretenteriS
12-07-2011, 12:53
ξεκοληστε απο τα οπαδικα και οτι σας σερβιρουν οι δημοσιογραφοι,γιατι οπως φαινεται ειναι και αυτοι μπλεγμενοι....:mad:
το θεμα ειναι να γινει αξιοπιστο πρωταθλημα,με συνεπεια να βλεπουμε καλυτερο θεαμα,με εκπληξεις μεσα στον αγωνιστικο χωρο,απο τους ποδοσφαιριστες και οχι απο διαιτητες,που ελενχονται απο τον ΜΠΕΟ-ΑΔΑΜΙΔΗ-ΠΑΤΕΡΑ-ΜΑΡΙΝΑΚΗ....
Ξεκοληστε αρρωστακια...δεν βλεπετε οτι μας κοροιδευουν:cool::cool:

ΔΕΝ είμαι ούτε ήμουν ποτέ οπαδός... γι' αυτό και δεν πήρα ποτέ και τις παλιο-φυλλάδες τους...

Απλώς είπα ότι τα πέτσινα του Γαύρου είναι πολλάκις περισσότερα από του Βάζελου...;) Δεν το 'πιασες...:hmmm:

CPretenteriS
12-07-2011, 12:56
Αλλά ντ' άλλα... της Παρασκευής το γάλα... άλλα διαβάζουμε... κι άλλα καταλαβαίνουμε...:hmmm:

gsmaniac
12-07-2011, 12:59
ΔΕΝ είμαι ούτε ήμουν ποτέ οπαδός... γι' αυτό και δεν πήρα ποτέ και τις παλιο-φυλλάδες τους...



Απλώς είπα ότι τα πέτσινα του Γαύρου είναι πολλάκις περισσότερα από του Βάζελου...;) Δεν το 'πιασες...:hmmm:



εχουμε φτασει σε σημειο,που δεν πρεπει να μας ενδιαφερει ποιο ειναι περισσοτερο πετσινο ........:cool:
αυτα που λεγαμε στα καφενεια αποδειχτηκαν .....αν δεν εχεις τον ΜΠΕΟ σου και την μπαρτσελωνα να φερεις στο πρωταθλημα,δεν παιρνεις...:mad:
περσι τον ειχε ο μαρινακης και προπερσι ο πατερας......
εχουν και οι δυο την ιδια ευθυνη,που αφηνουν τα λαμογια(μπεο-τσακογιαννη και τους υπολοιπους νονους της νυχτας),να εκμεταλευονται ολοκληρο πρωταθλημα....:mad:
μακαρι να πανε φυλακη οσοι βρεθουν μπλεγμενοι.....ΝεύραΝεύραΝεύρα

gsmaniac
12-07-2011, 13:01
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:


Καποιοι κονομάνε στην πλάτη σας, είναι απατεώνες και κακοποιοί και εσεις τσακώνεστε ποιος την έχει μεγαλύτερη.

Και μετά σας φταίει το κράτος.

Πραγματικά απίστευτο το 2011.:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:
αυτο τονισα απο την αρχη του θεματος.....δεν ειναι οπαδικο το θεμα,αλλα θα πρεπει να το δουμε σφαιρικα;)

CPretenteriS
12-07-2011, 13:21
εχουμε φτασει σε σημειο,που δεν πρεπει να μας ενδιαφερει ποιο ειναι περισσοτερο πετσινο ........:cool:
αυτα που λεγαμε στα καφενεια αποδειχτηκαν .....αν δεν εχεις τον ΜΠΕΟ σου και την μπαρτσελωνα να φερεις στο πρωταθλημα,δεν παιρνεις...:mad:
περσι τον ειχε ο μαρινακης και προπερσι ο πατερας......
εχουν και οι δυο την ιδια ευθυνη,που αφηνουν τα λαμογια(μπεο-τσακογιαννη και τους υπολοιπους νονους της νυχτας),να εκμεταλευονται ολοκληρο πρωταθλημα....:mad:
μακαρι να πανε φυλακη οσοι βρεθουν μπλεγμενοι.....ΝεύραΝεύραΝεύρα

Μακάρι.... αλλά δεν το βλέπω... στο Ελλαδιστάν είμαστε...:hmmm::hmmm::mad::mad:

vpentza
12-07-2011, 13:33
Μακάρι.... αλλά δεν το βλέπω... στο Ελλαδιστάν είμαστε...:hmmm::hmmm::mad::mad:


καλή δικαιολογία για να παραμένουν τα πράγματα ως έχουν.....
κι όμως η κατάσταση θα αλλάξει, αναγκαστικά όπως σε πολλά άλλα...
απλά πρέπει να περάσουμε και από αυτό το στάδιο, πρώτα θα "ξύσουμε" πάτο και μετά θα ανακάμψουμε (και στο ποδόσφαιρο)...
κάποτε έπαιρνες τα παιχνίδια με τα κουμπούρια, τώρα με τα κινητά....
από εδώ και στο εξής αυτά τελειώνουν....

LakisGS
12-07-2011, 13:34
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι θέλουμε πολλά χρόνια και προσπάθεια να φτάσουμε έστω τους Τούρκους. Πολύ πιο μπροστά από μας ΚΑΙ σε αυτόν τον τομέα. Αν ήταν στην Τουρκία θα σου έλεγα εγώ που θα ήταν ο μαρινάκης τώρα...

ntinopoulos
12-07-2011, 13:55
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι θέλουμε πολλά χρόνια και προσπάθεια να φτάσουμε έστω τους Τούρκους. Πολύ πιο μπροστά από μας ΚΑΙ σε αυτόν τον τομέα. Αν ήταν στην Τουρκία θα σου έλεγα εγώ που θα ήταν ο μαρινάκης τώρα...
...τσου ρε λακη!:sm7:
εσυ απ ολη την ιστορια τον μαρινακη ξεχωρισες?:rolleyes:
επειδη διαφορα λαμογια αναφερουν οτι και καλα ειναι ενημερος για κατι?:rolleyes:
δηλαδη οταν καποιος χρησιμοποιει το ονομα καποιου αλλου ετσι ωστε να δωσει βαρυτητα στα λογια του,αυτοματως ο αλλος ...αποκεφαλιζεται?:rolleyes:
δηλαδη ερχεται ενας επενδυτης του κυρους του μαρινακη,σκαει τα ωραια του λεφτα κανοντας μεταγραφες παικτων και προπονητη και εχοντας ενα συλλογο ΧΩΡΙΣ χρεη και σας ...χαλαει αυτο?
ωραια λογικη,αλλα μ αυτη δε παμε μπροστα!:rolleyes:
αν στο θεμα αυτο των στημενων,με μπεους,ψωμιαδηδες,τσακογιαννηδες και πιλαβιους και με οσα τους καταλογιζονται εσας σας μενει το οτι αναφερονται καποιοι στον μαρινακη,τοτε...:rolleyes:
σε καποιον δειχνανε την πορτα και αυτος κοιταγε το ...δακτυλο!;)

LakisGS
12-07-2011, 14:08
...τσου ρε λακη!:sm7:
εσυ απ ολη την ιστορια τον μαρινακη ξεχωρισες?:rolleyes:
επειδη διαφορα λαμογια αναφερουν οτι και καλα ειναι ενημερος για κατι?:rolleyes:
δηλαδη οταν καποιος χρησιμοποιει το ονομα καποιου αλλου ετσι ωστε να δωσει βαρυτητα στα λογια του,αυτοματως ο αλλος ...αποκεφαλιζεται?:rolleyes:
δηλαδη ερχεται ενας επενδυτης του κυρους του μαρινακη,σκαει τα ωραια του λεφτα κανοντας μεταγραφες παικτων και προπονητη και εχοντας ενα συλλογο ΧΩΡΙΣ χρεη και σας ...χαλαει αυτο?
ωραια λογικη,αλλα μ αυτη δε παμε μπροστα!:rolleyes:
αν στο θεμα αυτο των στημενων,με μπεους,ψωμιαδηδες,τσακογιαννηδες και πιλαβιους και με οσα τους καταλογιζονται εσας σας μενει το οτι αναφερονται καποιοι στον μαρινακη,τοτε...:rolleyes:
σε καποιον δειχνανε την πορτα και αυτος κοιταγε το ...δακτυλο!;)

Ενώ ο Τούρκος της φενέρ μπαχτσέ είναι φτωχαδάκι δεν έκανε επενδύσεις... Αλλά έτσι είναι στο Ελλάντα. Ο ολυμπιακός να κερδΑΕΙ και όλοι οι άλλοι να πάνε να μαμηθούν... Να τον χαίρεστε τον πρόεδρα....

gsmaniac
12-07-2011, 14:14
Υπάρχουν συνομιλίες και θα δούμε ποιος είναι μπλεγμενος και ποιος όχι...
Έχω έναν φίλο στην ΕΥΠ....και μου είπε ότι είναι πολύς κόσμος ανακατεμενος...
Όταν ακούγεται ένα βαρύ όνομα σαν του προέδρου του ΟΣΦΠ και της λιγκας,είναι φυσικό να ξεχωρίζει.....ασε που όλο τον χρόνο ήταν αγκαλιά με τον ΜΠΕΟ.....ιδωμεν

ntinopoulos
12-07-2011, 14:15
Ενώ ο Τούρκος της φενέρ μπαχτσέ είναι φτωχαδάκι δεν έκανε επενδύσεις... Αλλά έτσι είναι στο Ελλάντα. Ο ολυμπιακός να κερδΑΕΙ και όλοι οι άλλοι να πάνε να μαμηθούν... Να τον χαίρεστε τον πρόεδρα....

εκδηλωνεσαι...:rolleyes:

ntinopoulos
12-07-2011, 14:19
Υπάρχουν συνομιλίες και θα δούμε ποιος είναι μπλεγμενος και ποιος όχι...

μαζι σου!:)

Όταν ακούγεται ένα βαρύ όνομα σαν του προέδρου του ΟΣΦΠ και της λιγκας,είναι φυσικό να ξεχωρίζει.....ασε που όλο τον χρόνο ήταν αγκαλιά με τον ΜΠΕΟ.....ιδωμεν

τον μπεο καλως η κακως τον βρηκε στο ποδοσφαιρο μας,δεν τον εφερε...
δεν ειχε καταφερει να τον αποβαλλει απ αυτο βλεπεις καμια αρχη...

gsmaniac
12-07-2011, 14:30
[QUOTE=ntinopoulos;419782]τον μπεο καλως η κακως τον βρηκε στο ποδοσφαιρο μας,δεν τον εφερε...
[COLOR=red]δεν ειχε καταφερει να τον αποβαλλει απ αυτο βλεπεις καμια αρχη...[/

Ο μαρινακης θα έπρεπε να διαφυλάξει τα συμφέροντα της λιγκας και όχι μόνο του ΟΣΦΠ..και μην μου πεις ότι δεν είχε την δύναμη να το κάνει...
Στις εισηγμένες...με ΜΠΕΟΥΣ μιλάει;;;;
Δεν νομιzω ΝΤΊΝΟ....:p

frits
12-07-2011, 15:14
[QUOTE=ntinopoulos;419782]τον μπεο καλως η κακως τον βρηκε στο ποδοσφαιρο μας,δεν τον εφερε...
[COLOR=red]δεν ειχε καταφερει να τον αποβαλλει απ αυτο βλεπεις καμια αρχη...[/

Ο μαρινακης θα έπρεπε να διαφυλάξει τα συμφέροντα της λιγκας και όχι μόνο του ΟΣΦΠ..και μην μου πεις ότι δεν είχε την δύναμη να το κάνει...
Στις εισηγμένες...με ΜΠΕΟΥΣ μιλάει;;;;
Δεν νομιzω ΝΤΊΝΟ....:p


Ρε Κώστα το οπαδιλίκι είναι σαν την πρέζα, είναι αρρώστια, τους οπαδούς τους νοιάζει να νικά η ομάδα τους με όποιον τρόπο, ακόμα και στημένο και αυτό μαγκιά το θεωρούν απλά οι πιό καθώσπρέπει δεν το παραδέχονται. :D

Και είναι φυσικό όλα αυτά να αφορούν τον Ολυμπιακό μιας και τα τελευταία χρόνια αυτός λύνει και δένει...οι άλλοι βολευόντουσαν με τα σπόρια....:)

NLS
12-07-2011, 15:56
η πλάκα είναι ότι συζητάτε όλοι οι αντιολυμπιακοί χωρίς προφανώς να έχετε δει ποδόσφαιρο (ή να το βλέπετε με συγκεκριμένο τρόπο)

όποιος ΕΙΔΕ ποδόσφαιρο φέτος είδε ποια ομάδα ήταν καλύτερη ΕΜΦΑΝΩΣ
είδε ειδικά τα χάλια των άλλων

όταν τρώνε τριάρες από τον Μπέο δεν τους φταίει κανένα στήσιμο, ούτε βέβαια ο ΟΣΦΠ

αλλά είπαμε, βολεύει να φταίει κάποιος άλλος παρά εμείς οι ίδιοι - προσέξτε μόνο γιατί πρωτίστως αυτό βολεύει ΤΙΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΣΑΣ (ότι τέτοιο υποτυπωδώς έχετε) όχι εσάς... εσάς θα σας βόλευε να αντιδράσετε πρώτα σε αυτές και μετά που θα έχετε την υπερομάδα, αρχίστε να σας φταίνε οι άλλοι

frits
12-07-2011, 16:15
Το ότι όσοι δεν είναι ολυμπιακοί, είναι αντιολυμπιακοί δεν σας λέει κάτι....!!!

Λες να ζηλεύουμε στα 45 μας την δόξα του Θρύλου....:Απορία:.

Εδώ δεν αφήσατε την ΑΕΚ :o να πάρει ένα πρωτάθλημα που το είχε κερδίσει μέσα στα γήπεδα τι θες να κάνουμε...να σας χειροκροτάμε κιόλας...:Απορία:.

Εσείς και ο ΠΑΟ είστε υπεύθυνοι για τα χάλια του ποδοσφαίρου εδώ και πολλά
χρόνια..

Και οι Αεκτζήδες βέβαια αναπωλούν τον "Τίγρη" που άμα λάχει ξεβράκωνε και κανένα διαιτητή.....:cool:

CPretenteriS
12-07-2011, 16:39
Δε θα ξεχάσω το... "Θρύλε γερά...πάρτο στα χαρτιά!!!"...:hmmm::hmmm::hmmm:

gemara
12-07-2011, 16:45
Βρε παιδιά με τι ασχολείστε. Δεν το έχετε καταλάβει ακόμη ότι σε εσάς ποντάρουν όλοι οι απατεώνες του ποδοσφαίρου για να τα κονομάνε και σκάνε στα γέλια όταν βλέπουν τα κορόιδα να τσακώνονται για το ποια ομάδα είναι καλύτερη; Μου θυμίζετε αυτούς που ταΐζουν τα άλογα στον ιππόδρομο. Έχει πιστέψει ποτέ κανένας σας ότι έχει υπάρξει αγώνας που δεν έχει καθορισθεί από πριν το αποτέλεσμά του;;;;)

ntinopoulos
12-07-2011, 18:22
[QUOTE=frits;419837]Το ότι όσοι δεν είναι ολυμπιακοί, είναι αντιολυμπιακοί δεν σας λέει κάτι....!!!

εμας μας λεει,εσενα?:rolleyes:

Λες να ζηλεύουμε στα 45 μας την δόξα του Θρύλου....:Απορία:.

ποτε δεν ειναι αργα!;)

Εδώ δεν αφήσατε την ΑΕΚ :o να πάρει ένα πρωτάθλημα που το είχε κερδίσει μέσα στα γήπεδα τι θες να κάνουμε...να σας χειροκροτάμε κιόλας...:Απορία:.

οι νομοι ειναι νομοι.διαφωνεις?:)

Εσείς και ο ΠΑΟ είστε υπεύθυνοι για τα χάλια του ποδοσφαίρου εδώ και πολλά
χρόνια..

Και οι Αεκτζήδες βέβαια αναπωλούν τον "Τίγρη" που άμα λάχει ξεβράκωνε και κανένα διαιτητή.....:cool:

ενω οι ομαδες της...αδικημενης θεσσαλονικης ε?:rolleyes:
...υποδειγματα!:rolleyes:

ntinopoulos
12-07-2011, 18:23
Δε θα ξεχάσω το... "Θρύλε γερά...πάρτο στα χαρτιά!!!"...:hmmm::hmmm::hmmm:


δε θα ξεχασω "ροζ φανελα η πρωτη σου βαζελα,κοκκινο φορανε αυτοι που σε πηδανε"

:hmmm::hmmm::hmmm:

gsmaniac
12-07-2011, 18:46
το κανατε ######### (#########) το θεμα.......κολ@γαυροι:p:D

ntinopoulos
12-07-2011, 18:48
το κανατε ######### το θεμα.......κολ@γαυροι:p:D

παντααααα!:sm7:

NLS
12-07-2011, 20:41
ετς ετς

CPretenteriS
12-07-2011, 20:42
το κανατε ######### το θεμα.......κολ@γαυροι:p:D


:sm8:

GEO_K
12-07-2011, 22:09
δε θα ξεχασω "ροζ φανελα η πρωτη σου βαζελα,κοκκινο φορανε αυτοι που σε πηδανε"

:hmmm::hmmm::hmmm:

ΕΕΕΕ μην αρχισουμε τα συνθηματα εδω μεσα......:D:D:D

LakisGS
13-07-2011, 09:53
εκδηλωνεσαι...:rolleyes:

Εκδηλώνομαι....... ε όχι και εκδηλώνομαι τώρα...:p
Απλώς ... το μόνο που έχω μάθει από παιδί μικρό, στ' @ρ#1dια μου να γράφω τον ολυμπιακό... (Αντε μη το γράψω όλο τώρα...) :p:p

CPretenteriS
13-07-2011, 10:04
Εκδηλώνομαι....... ε όχι και εκδηλώνομαι τώρα...:p
Απλώς ... το μόνο που έχω μάθει από παιδί μικρό, στ' @ρ#1dια μου να γράφω τον ολυμπιακό... (Αντε μη το γράψω όλο τώρα...) :p:p


:D:D:D

ntinopoulos
13-07-2011, 10:07
ΕΕΕΕ μην αρχισουμε τα συνθηματα εδω μεσα......:D:D:D

καλα,εσενα θα στα πω απο κοντα!:D;)

Εκδηλώνομαι....... ε όχι και εκδηλώνομαι τώρα...:p
Απλώς ... το μόνο που έχω μάθει από παιδί μικρό, στ' @ρ#1dια μου να γράφω τον ολυμπιακό... (Αντε μη το γράψω όλο τώρα...) :p:p


αν το χεις μαθει απο μικρο παιδι εισαι δικαιολογημενος!τι να περιμενει καποιος απο ενα μικρο παιδι?:D;)

LakisGS
13-07-2011, 10:32
καλα,εσενα θα στα πω απο κοντα!:D;)



αν το χεις μαθει απο μικρο παιδι εισαι δικαιολογημενος!τι να περιμενει καποιος απο ενα μικρο παιδι?:D;)

:D:D:p