PDA

View Full Version : Ξεκινούν αύριο οι εκπτώσεις


MARK
14-07-2011, 11:54
Ξεκινούν αύριο οι εκπτώσεις


Τι πρέπει να προσέχουν οι καταναλωτές

Από αύριο Παρασκευή και για δεκαέξι ολόκληρες μέρες οι καταναλωτές θα έχουν τη δυνατότητα να αναζητήσουν χαμηλές τιμές και προσφορές δέλεαρ, ενώ ο Εμπορικός Σύλλογος Αθηνών συστήνει στους υποψήφιους αγοραστές να επιλέγουν προσεκτικά τα προϊόντα που θα αγοράσουν με κριτήριο την ποιότητα και την τελική τιμή έκπτωσης.

Ήδη οι καταναλωτές βρίσκουν σημαντικές προσφορές στα περισσότερα εμπορικά καταστήματα , ενώ τα ποσοστά των εκπτώσεων αναμένονται να είναι ακόμα μεγαλύτερα προκειμένου οι καταστηματάρχες να αυξήσουν το τζίρο τους.

Ενόψει των θερινών εκπτώσεων, ο Εμπορικός Σύλλογος Αθηνών συνιστά στις εμπορικές επιχειρήσεις να δείξουν ιδιαίτερη προσοχή στα εξής:

- Η αναγραφή διπλής τιμής, δηλαδή της παλαιάς (διαγεγραμμένης) και της νέας τιμής όλων των ειδών που πωλούνται με έκπτωση είναι υποχρεωτική, σε εμφανή σημεία του καταστήματος και οπωσδήποτε στα σημεία όπου αυτά εκτίθενται.

- Η αναγραφή ποσοστού έκπτωσης ανήκει στη διακριτική ευχέρεια της επιχείρησης. Εάν αναγραφεί ποσοστό, πρέπει να προσδιορίζεται ότι πρόκειται για έκπτωση (π.χ. «30% έκπτωση»).

napgeo
14-07-2011, 12:23
Με την οικονομική ευμάρεια που έχω ,από αύριο θα πάρω σβάρνα τα μαγαζιά να τα τσακίσω στην κυριολεξία.
Για να ψωνίσω όμως θα πρέπει η έκπτωση να αγγίξει το 92%.
Καλά ψώνια να έχουμε………….

ckk
14-07-2011, 12:41
Με την οικονομική ευμάρεια που έχω ,από αύριο θα πάρω σβάρνα τα μαγαζιά να τα τσακίσω στην κυριολεξία.
Για να ψωνίσω όμως θα πρέπει η έκπτωση να αγγίξει το 92%.
Καλά ψώνια να έχουμε………….


Ένα GS μην ξεχάσεις να πάρεις… :sm7:

napgeo
14-07-2011, 14:22
Ένα GS μην ξεχάσεις να πάρεις… :sm7:


Μου χαρίζουν ένα και ο (....) το κοιτάω στα λάστιχα.....:sm7:

adventure
14-07-2011, 22:51
Ευχαριστούμε Γιάννη .

:) :) ;)

Jefe
14-07-2011, 22:53
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6A81F2AC-1C2B-11E0-A21D-0016E66A7C4E})





Jefe

erasel
14-07-2011, 22:56
Εκπτώσεις στα αξεσουάρ μοτο να δούμε πότε θα γίνουν :(