PDA

View Full Version : Μεγαλεία για την Τίνα στο Παρίσι


ortho
17-07-2011, 00:06
Πλώρη για τον Οργανισμό Οικονομικής Συνεργασίας και Ανάπτυξης (ΟΟΣΑ), που αποτελεί μια ιδιαίτερα τιμητική για κάθε Έλληνα αξιωματούχο αλλά και με σημαντικές υλικές απολαβές θέση, βάζει η Τίνα Μπιρμπίλη.

Σύμφωνα με κυβερνητικές πηγές, η πρώην υπουργός Περιβάλλοντος, η οποία στον τελευταίο ανασχηματισμό βρέθηκε εκτός κυβέρνησης, δέχτηκε πρόταση από τον Πρωθυπουργό και παρόλο που δεν φαίνεται να έχει απαντήσει ακόμη θετικά, πληροφορίες αναφέρουν ότι εξετάζει πολύ σοβαρά την μετακίνησή της στο Παρίσι.

Η τοποθέτησή της στη θέση της Πρέσβειρας της χώρας συνεπάγεται, βεβαίως, και πολύ σημαντικές υλικές απολαβές, αφού κατά πληροφορίες η σχετική αμοιβή είναι της τάξης των 300.000 ευρώ ετησίως για 5ετή θητεία, με παράλληλη διάθεση ενός ιδιαίτερα πολυτελούς διαμερίσματος στη γαλλική πρωτεύουσα…

Εφόσον η κ. Μπιρμπίλη αποφασίσει να εγκαταλείψει την Αθήνα, θα αποδειχθεί ότι, τελικά, οι δρόμοι της σε σχέση με τον κ. Γιώργο Παπακωνσταντίνου δεν είναι πάντα διαφορετικοί, όπως η ίδια είχε αναφέρει …γλυκόπικρα στη διάρκεια της τελετής παράδοσης του υπουργικού θώκου. Κι αυτό γιατί ο νυν ΥΠΕΚΑ έχει στο παρελθόν εργαστεί για μια δεκαετία στον συγκεκριμένο Οργανισμό.

Το σίγουρο είναι ότι η διαδρομή της κας Μπιρμπίλη έχει πολλά κοινά με εκείνες άλλων “κηπουρών” του πρωθυπουργικού περιβάλλοντος. Θυμίζουμε ενδεικτικά την – έστω και με …καραμπόλα – μετακίνηση του πρώην υπουργού Εξωτερικών κ. Δρούτσα στην Ευρωβουλή, μετά την τοποθέτηση στο υπουργείο Εξωτερικών του κ. Στ. Λαμπρινίδη και την κένωση της θέσης ενός ευρωβουλευτή για το κυβερνόν κόμμα…


Πρώτο ΘΕΜΑ online : Μεγαλεία για την Τίνα στο Παρίσι - Πολιτική (http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=134576)



Είμαι τελικά χαζός που δε γυμνάζομαι....

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι αντί να καταργήσουν οργανισμούς δημιούργησαν άλλους 40....


Αντε να παν να γαμ....

MARK
17-07-2011, 00:12
Α ρε κλοτσιές που θέλουν ΝεύραΝεύραΝεύρα

napgeo
17-07-2011, 00:40
Γιατί με τη Μαριάννα την κουτσή δεν έκανε η προηγούμενη Κυβέρνηση τα ίδια.
Υπήρχε περίπτωση να αδικηθεί η Μπιρμπίλω αλά και το κάθε κοματόσκυλο.
Στο χωριό μου υπάρχει μια παροιμία.
Όλα τα ( γρούνια έχουν τνίδα μτζούνα) Όλα τα Γουρούνια έχουν ίδια μουτσούνα.
Και αυτοί (300) είναι γουρούνια..............ΝεύραΝεύρα

BOXER
17-07-2011, 00:56
Γιατί με τη Μαριάννα την κουτσή δεν έκανε η προηγούμενη Κυβέρνηση τα ίδια.
Υπήρχε περίπτωση να αδικηθεί η Μπιρμπίλω αλά και το κάθε κοματόσκυλο.
Στο χωριό μου υπάρχει μια παροιμία.
Όλα τα ( γρούνια έχουν τνίδα μτζούνα) Όλα τα Γουρούνια έχουν ίδια μουτσούνα.
Και αυτοί (300) είναι γουρούνια..............ΝεύραΝεύρα

Τα ##### παντου ιδια ειναι!!!
Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα..................

napgeo
17-07-2011, 01:02
Τα ##### παντου ιδια ειναι!!!
Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα..................


Αυτά έχουν χρώμμα.
Πρασινομπλέ.. :mad:

BOXER
17-07-2011, 02:20
Αυτά έχουν χρώμμα.
Πρασινομπλέ.. :mad:


Σωστο και αυτο :rolleyes:!!!

jarhead
17-07-2011, 02:56
Tι σας φταινε τα ##### ρε σεις και τα βριζετε?:D:D:D

GEO_K
17-07-2011, 03:52
ΝεύραΝεύρα

Jefe
17-07-2011, 08:06
:hmmm::hmmm::hmmm:Νεύρα




Jefe