PDA

View Full Version : Το "κοκτέιλ" ουσιών που της στοίχισε τη ζωή – Κοσμοσυρροή στο σπί


SenseiG
24-07-2011, 18:33
Ένα “κοκτέιλ” κοκαΐνης, ηρωίνης, χαπιών ecstasy και κεταμίνης φαίνεται πως στοίχισε τη ζωή στην 27χρονη τραγουδίστρια, Amy Winehouse, που βρέθηκε νεκρή το απόγευμα του Σαββάτου (23/07) στο διαμέρισμά της στην Αγγλία. Ο χωρισμός δε από το σύζυγό της φαίνεται πως ήταν η χαριστική βολή, που οδήγησε στον “προαναγγελθέντα” θάνατο ενός από τα μεγαλύτερα ταλέντα της γενιάς της και όχι μόνο...
http://static.fsport.gr/images/SWSTOamy funs 240711sk.jpg
http://furious.adman.gr/banner?webspace=6612&auto=1

Σχετικά links

Απεβίωσε η Amy Winehouse (vids) (http://www.gsforum.gr/Music/England/333234.html)
"Έσβησε" η μαγική φωνή της Amy Winehouse (vids) (http://www.gsforum.gr/Music/333237.html)
Σοκαρισμένη η σόουμπιζ από το θάνατο της Winehouse (http://www.gsforum.gr/Celebrities/333238.html)
Σύμφωνα με την Daily Mail, ανεπιβεβαίωτες μέχρι στιγμής πληροφορίες, αναφέρουν πως η τραγουδίστρια είχε αγοράσει το μοιραίο “κοκτέιλ” ναρκωτικών από έναν έμπορο, μία ημέρα πριν το θάνατό της, ενώ αναφέρουν ακόμη, πως εκτός αυτού, κατανάλωσε και μεγάλη ποσότητα αλκοόλ.
“Η Amy ήταν αποφασισμένη να κάνει ένα μεγάλο την Παρασκευή το βράδυ. Είχε πάει σε μία παμπ στο Camden, αλλά ήθελε να συνεχίσει το “πάρτυ” στο διαμέρισμά της.
Κανείς από εμάς δεν ήξερε, ποιος ήταν μαζί της μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες του Σαββάτου”, δήλωσε η πηγή, που θέλησε να διατηρήσει την ανωνυμία της.
Εν τω μεταξύ, φίλοι της αδικοχαμένης τραγουδίστριας δήλωσαν στη Sunday Mirror, πως εκτίμησή τους είναι, ότι ο θάνατός της επήλθε από χάπι ecstasy, που συνδύασε με πολύ αλκοόλ.
Σημειώνεται δε, πως η Winehouse έπασχε από εμφύσημα, μία πάθηση στους πνεύμονες, που προκαλεί διαταραχές και δυσκολία στην αναπνοή.
Την Κυριακή (24/07) αναμένεται να τελεστεί νεκροψία, που θα ρίξει φως στα αίτια του τόσο πρόωρου τέλους της.
Remembering Amy Winehouse (http://www.dailymotion.com/video/xk3k7g_remembering-amy-winehouse_news) by tvnportal (http://www.dailymotion.com/tvnportal)
Κοσμοσυρροή στο διαμέρισμα όπου βρέθηκε νεκρή
Συγκλονισμένοι είναι οι θαυμαστές της, που συρρέουν μετά το άκουσμα της τραγικής είδησης έξω από το σπίτι της, για να εναποθέσουν λίγα λουλούδια, να ανάψουν ένα κερί στη μνήμη της ή να αφήσουν το δικό τους αποχαιρετιστήριο σημείωμα.
Μία κιθάρα, μία φωτογραφία της, κεριά και γράμματα συνθέτουν το σκηνικό έξω από το 2.5 εκατομμυρίων λιρών διαμέρισμά της στο Βόρειο Λονδίνο, όπου βρέθηκε νεκρή.
Η Amy Winehouse ήταν μία αμφιλεγόμενη και ισχυρή προσωπικότητα, με αδιαμφισβήτητο ταλέντο και είχε όλη τη ζωή μπροστά της, για να το εξελίξει.
Δυστυχώς, δεν είχε την αυτοπειθαρχία και τους ανθρώπους στο πλευρό της, που θα τη βοηθούσαν να απεξαρτηθεί από τις ουσίες, με αποτέλεσμα το “νήμα” της ζωής της να κοπεί τόσο πρόωρα.
Το μόνο σίγουρο πλέον είναι, ότι από το απόγευμα του Σαββάτου (23/07), έχει περάσει στη σφαίρα των μύθων...

ortho
24-07-2011, 19:21
Για να πω την αμαρτία μου, όταν το άκουσα χθες, το πρώτο που σκέφθηκα ήταν ότι ήθελε να είναι στο ίδιο κλαμπ με Μόρισον, Τζόπλιν, Κομπέιν....

R.I.P

jarhead
24-07-2011, 20:08
Kαλα ρε σεις ακομα με αυτο το παρταλι ασχολειστε? ΝεύραΝεύραΝεύρα Εδω πιανουμε πατο και εμεις ασχολουμαστε ...αντε μην πω!!!

nikos-x
24-07-2011, 20:11
. . . ήθελε να είναι στο ίδιο κλαμπ με Μόρισον, Τζόπλιν, Κομπέιν...

Δεν την θέλουμε μαζί μας :cool:

Ακιs
24-07-2011, 20:17
Για να πω την αμαρτία μου, όταν το άκουσα χθες, το πρώτο που σκέφθηκα ήταν ότι ήθελε να είναι στο ίδιο κλαμπ με Μόρισον, Τζόπλιν, Κομπέιν....

R.I.P

Συγχωρεμενη να ειναι και κριμα που εκοψε το νημα της ζωης της στα 27 της χρονια,αλλα στο παραπανω ''κλαμπ'' δεν εχει θεση......;)

SenseiG
24-07-2011, 20:23
Kαλα ρε σεις ακομα με αυτο το παρταλι ασχολειστε? ΝεύραΝεύραΝεύρα Εδω πιανουμε πατο και εμεις ασχολουμαστε ...αντε μην πω!!!


Σωκρατη χαλαρωσε αυτο σε πειραξε τωρα!!:)

DERTILAS
24-07-2011, 20:34
Σωκρατη χαλαρωσε αυτο σε πειραξε τωρα!!:)

Αδικο εχει? Απλα θα μπορουσε να το πει πιο κοσμια....

taksidiotis
24-07-2011, 21:20
στο θεμα ουσιων-ναρκωτικων ειμαι καθετος τελειως.οποιος τα παιρνει αυτο ψαχνει,το τελος του.
μπορει να ηταν ταλεντο η κι εγω δεν ξερω τι ομως το μυαλο της την εφερε σε αυτη την θεση δυστυχως.
κι αυτο δεν εχει καμια αιτια για μενα.ουτε οι χωρισμοι φταινε,ουτε κι οτι πρεπει τον καθενα να τον παιρνουν απο το χερακι και να τον πηγαινουν για αποτοξινωση.ο ιδιος που τα κανει,ο ιδιος θα πρεπει να σκεφτει πως να ξεμπλεξει κιολας.
η αδυναμια πρεπει να σε κανει και δυνατο.
οπως και να χει,καλο της ταξιδι και κριμα.

gemara
24-07-2011, 22:09
Δύσκολα λες κάποια που δεν ξέρεις και δε σου έχει κάνει τίποτε παρτάλι, όταν μόλις έχει πεθάνει στα 27 της. Παιδί ήταν.

jarhead
24-07-2011, 22:18
Δύσκολα λες κάποια που δεν ξέρεις και δε σου έχει κάνει τίποτε παρτάλι, όταν μόλις έχει πεθάνει στα 27 της. Παιδί ήταν.
ΠΑΡΤΑΛΙ¨

Το άτομο που έχει φτάσει στο υπέρτατο στάδιο εξαθλίωσης, που έχει κατέβει όλα τα σκαλιά της παρακμής, που δεν έχει στον ήλιο μοίρα.


Που εχω κανει λαθος? Πολυ ευαισθητοι ειστε μερικοι εδω μεσα μου φαινετε η εγω μαλλον εχω παθει ανοσια βλεποντας τα καθε μερα...Για περαστε απο τον τοπικο σας ΟΚΑΝΑ κυριοι να δειτε τι συμβαινει καθε μερα....:mad:

gemara
24-07-2011, 22:20
ΠΑΡΤΑΛΙ¨

Το άτομο που έχει φτάσει στο υπέρτατο στάδιο εξαθλίωσης, που έχει κατέβει όλα τα σκαλιά της παρακμής, που δεν έχει στον ήλιο μοίρα.


Που εχω κανει λαθος? Πολυ ευαισθητοι ειστε μερικοι εδω μεσα μου φαινετε η εγω μαλλον εχω παθει ανοσια βλεποντας τα καθε μερα...Για περαστε απο τον τοπικο σας ΟΚΑΝΑ κυριοι να δειτε τι συμβαινει καθε μερα....:mad:

Φίλε Σωκράτη έχεις παιδιά;

jarhead
24-07-2011, 22:22
Φίλε Σωκράτη έχεις παιδιά;

Οχι φιλε μου δεν εχω παιδια , αλλα .....ανοιγουμε μεγαλη συζητηση...

gemara
24-07-2011, 22:23
Οχι φιλε μου δεν εχω παιδια , αλλα .....ανοιγουμε μεγαλη συζητηση...

Οκ, δεν έχω κανένα λόγο τότε να επιμείνω για να καταλάβεις.

jarhead
24-07-2011, 22:27
Οκ, δεν έχω κανένα λόγο τότε να επιμείνω για να καταλάβεις.


Καταλαβαινω πολυ καλα την ιδια συζητηση την εχω κανει ουκ ολιγες φορες...Αυτο που ηθελα να αναδειξω ειναι οτι ηρωποιουμε το οτιδηποτε μας πλασαρουν σαν προτυπο τα μιντια....Αν νομιζουμε οτι προτυπα για τα παιδια μας ειναι ατομα σαν την θανουσα παω πασο....Φιλικα!!!

vpentza
24-07-2011, 22:29
δεν αξιζει σε κανεναν να πεθαίνει,
η αυτοκυριαρχία και η προσωπική επιθυμία να ζεις κατά τα πρότυπά σου σε ωθεί προς τη καθ ομοίωση ή το άκαιρο τέλος.
έτσι κι αλλιώς ήταν ενήλικη, ετών 27 και όχι 17, είχε πολλές δυνατότητες σε σχέση με άλλα "παιδιά" να βρει τη λύτρωσή της αλλά δεν ήθελε....
το πάνθεον των "ροκάδων" έχει και ανθρώπους που δεν ήθελαν να πεθάνουν και ζουν ακόμη να υπηρετούν την ιδεολογία τους για έναν λίγο διαφορετικό κόσμο...
"ήρωα" σε κάνει η δύναμή σου να κάνεις το παραπάνω βήμα και όχι να άγεσαι και να φέρεσαι, άβουλο ον έρμαιο των περιτρεχάμενων...
κρίμα και είχε πολύ ξεχωριστή φωνή/ερμηνεία :hmmm:

jarhead
24-07-2011, 22:32
:sm8:δεν αξιζει σε κανεναν να πεθαίνει,
η αυτοκυριαρχία και η προσωπική επιθυμία να ζεις κατά τα πρότυπά σου σε ωθεί προς τη καθ ομοίωση ή το άκαιρο τέλος.
έτσι κι αλλιώς ήταν ενήλικη, ετών 27 και όχι 17, είχε πολλές δυνατότητες σε σχέση με άλλα "παιδιά" να βρει τη λύτρωσή της αλλά δεν ήθελε....
το πάνθεον των "ροκάδων" έχει και ανθρώπους που δεν ήθελαν να πεθάνουν και ζουν ακόμη να υπηρετούν την ιδεολογία τους για έναν λίγο διαφορετικό κόσμο...
"ήρωα" σε κάνει η δύναμή σου να κάνεις το παραπάνω βήμα και όχι να άγεσαι και να φέρεσαι, άβουλο ον έρμαιο των περιτρεχάμενων...
κρίμα και είχε πολύ ξεχωριστή φωνή/ερμηνεία :hmmm:

SenseiG
24-07-2011, 22:50
Αδικο εχει? Απλα θα μπορουσε να το πει πιο κοσμια....


Συμφωνο μαζι σου!

Eftixis
24-07-2011, 23:40
Αν είναι δυνατόν να κάνουμε ινδαλματα τους χασικλιδες στα παιδιά μας

taksidiotis
25-07-2011, 03:25
Αν είναι δυνατόν να κάνουμε ινδαλματα τους χασικλιδες στα παιδιά μας

Δυστυχώς ολοι αυτοι παίρνουν τα σκονακια τους,άλλοι πολυ κι άλλοι λιγότερο,τα αποτελέσματα δυστυχώς τα βλέπουμε.

SenseiG
25-07-2011, 10:25
Παραδειγμα προς αποφυγη!:(

Gemat
25-07-2011, 10:30
στο θεμα ουσιων-ναρκωτικων ειμαι καθετος τελειως.οποιος τα παιρνει αυτο ψαχνει,το τελος του.
μπορει να ηταν ταλεντο η κι εγω δεν ξερω τι ομως το μυαλο της την εφερε σε αυτη την θεση δυστυχως.
κι αυτο δεν εχει καμια αιτια για μενα.ουτε οι χωρισμοι φταινε,ουτε κι οτι πρεπει τον καθενα να τον παιρνουν απο το χερακι και να τον πηγαινουν για αποτοξινωση.ο ιδιος που τα κανει,ο ιδιος θα πρεπει να σκεφτει πως να ξεμπλεξει κιολας.
η αδυναμια πρεπει να σε κανει και δυνατο.
οπως και να χει,καλο της ταξιδι και κριμα.

+1000

Jefe
25-07-2011, 19:50
:hmmm::hmmm::hmmm:




Jefe

paschalis
25-07-2011, 20:02
Το να μην αγαπας τη μουσικη το καταλαβαινω...
το να μην αγαπας τους ανθρωπους...οχι.

Μεγαλη λυπη.

taksidiotis
27-07-2011, 00:02
Παραδειγμα προς αποφυγη!:(

Τέτοια παράδειγματα βλέπουμε δυστυχώς καθημερινα

kostasmats
27-07-2011, 01:07
τεραστιο ταλεντο κατα την αποψη μου και με πολυ ιδιαιτερη φωνη.
οσον αφορα το θεμα των ναρκωτικων και αν γινονται προτυπο εξαρτημενα ατομα, ολα σχετικα ειναι ,καλο ειναι να εχοθμε κριση και να κραταμε τα καλα στοιχεια .τα τραγουδια της θα μου μεινουν,το οτι ητανε τζανκουλο κακο του κεφαλιου της,ουτε φιλη μου ητανε ουτε γειτονισα μου.και αφου το ξερουμε αυτοι οι χωροι ετσι ειναι.με το βοσκοπουλο και το διονυσιου μεγαλωσαμε σιγα μη περιμεναμε να τα δουμε απο τους ξενους.