PDA

View Full Version : Στη μάχη ενάντια στους "Αγανακτισμένους"


jarhead
25-07-2011, 02:22
Στη μάχη ενάντια στους Αγανακτισμένους - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/eidiseis/aganaktismemoi-ellada/sth_maxh_enantia_stoys_aganaktismenoys_elas_opla.1198550.html)


ΕΕΕΕΡΡΕΕΕΕ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-07-2011, 02:39
Ο Αίαντας είναι ισραηλινής κατασκευής και έχει τη δυνατότητα μεταφοράς 5,5 τόνων νερού καθώς και 100 κιλών ειδικής μπογιάς. Οι χειριστές προγραμματίζουν με υπολογιστή την πίεση του νερού που εκτοξεύεται στο πλήθος και μπορούν να μαρκάρουν και διαδηλωτές. Φυσικά, ο κίνδυνος σοβαρού τραυματισμού κάποιου διαδηλωτή από την μεγάλη πίεση νερού είναι κάτι παραπάνω από ορατός γι' αυτό η Αστυνομία έχει εκπαιδεύσει δέκα στελέχη στο χειρισμό του βαρέως οχήματος.


http://www.iefimerida.gr/sites/default/files/imagecache/node_image660/aiantas-aura-astynomia-diadilwtes-660.jpg (http://www.iefimerida.gr/sites/default/files/aiantas-aura-astynomia-diadilwtes-660.jpg)

NLS
25-07-2011, 11:19
350.000 ευρώ.

Και ακόμα είμαστε εδώ και διαβάζουμε.

Καλά να πάθουμε.

SenseiG
25-07-2011, 11:41
οχι ρε παιδια το πηραν για καμια φωτια .....

tsompanis
25-07-2011, 11:58
ας το φέρουν σε καμιά αγροτική κινητοποίηση.....
να το πάρουμε να ποτίζουμε τα μποστάνια

το δικό μας όπλο θα είναι αυτο...
5 τόνοι σκατό εκτοξεύονται σε 10 λεπτά:D

http://i54.tinypic.com/vgpr9e.jpg

erasel
25-07-2011, 12:21
Αντι να φανούν λίγο δίκαιοι μετά απ'όλα αυτά...μαζεύουν όπλα ....:(

ckk
25-07-2011, 15:42
ας το φέρουν σε καμιά αγροτική κινητοποίηση.....
να το πάρουμε να ποτίζουμε τα μποστάνια

το δικό μας όπλο θα είναι αυτο...
5 τόνοι σκατό εκτοξεύονται σε 10 λεπτά:D

http://i54.tinypic.com/vgpr9e.jpg


Άντε να βρεις 5 τόνους πολιτικούς, τώρα στις διακοπές...

siraxanz
25-07-2011, 17:56
εχουν σχεδιο λεμε:hmmm:

gsmaniac
25-07-2011, 19:28
Ασε που εκτός απο νεράκι,βάζουν και φαρμακακια εκει μέσα....
Εγώ πιστεύω,ότι αν πραγματικά ο κόσμος ξεσηκωθεί,τα κανονακια θα τα βάλουν στον κ@λο τους οι παλιοφασιστες του κέρατα....Νεύρα

paschalis
25-07-2011, 20:19
Ασε που εκτός απο νεράκι,βάζουν και φαρμακακια εκει μέσα....
Εγώ πιστεύω,ότι αν πραγματικά ο κόσμος ξεσηκωθεί,τα κανονακια θα τα βάλουν στον κ@λο τους οι παλιοφασιστες του κέρατα....Νεύρα

Απο το στομα σου και στου λαου το αυτι..

ortho
25-07-2011, 21:57
Απο το στομα σου και στου λαου το αυτι..


Σώπα, ακούνε κι οι άλλοι!!!!!:D:D:D

NLS
26-07-2011, 01:17
Άντε να βρεις 5 τόνους πολιτικούς, τώρα στις διακοπές...

αρκεί ένας Πάγκαλος

KAS
26-07-2011, 02:09
Ασε που εκτός απο νεράκι,βάζουν και φαρμακακια εκει μέσα....
Εγώ πιστεύω,ότι αν πραγματικά ο κόσμος ξεσηκωθεί,τα κανονακια θα τα βάλουν στον κ@λο τους οι παλιοφασιστες του κέρατα....Νεύρα
Τα θέλει ο κόλος σου :sm7::sm7:

BOXER
26-07-2011, 02:25
Βλεπω τον κοσμο να αγοραζει, οτι και σε αλλη χωρα παλαιοτερα, για να αντιμετωπισει τα πιεστικα, τις χειροβομβιδες απο καουτσουκ, τις σφαιρες απο καουτσουκ...

Σφεντονες κυνηγιετικες και μπιλιες απο ρουλεμαν !!!

Θα αδειασουν οι αποθηκες του Πειραια!

jarhead
26-07-2011, 02:59
Βλεπω τον κοσμο να αγοραζει, οτι και σε αλλη χωρα παλαιοτερα, για να αντιμετωπισει τα πιεστικα, τις χειροβομβιδες απο καουτσουκ, τις σφαιρες απο καουτσουκ...

Σφεντονες κυνηγιετικες και μπιλιες απο ρουλεμαν !!!

Θα αδειασουν οι αποθηκες του Πειραια!

ΕΕΕΜΜΜΜ πως θα κινηθει η οικονομια? Υπαρχει σχεδιο λεμε:sm7::sm7:

BOXER
26-07-2011, 04:33
ΕΕΕΜΜΜΜ πως θα κινηθει η οικονομια? Υπαρχει σχεδιο λεμε:sm7::sm7:


Και η ναυτιλια πισω θα μεινει :rolleyes:;

Με βαποριες θα ερχονται οι μεταλλικες μπιλιες και οι σφεντονες :D :D :D!!!

GeorgeP
26-07-2011, 10:46
Ασε που εκτός απο νεράκι,βάζουν και φαρμακακια εκει μέσα....
Εγώ πιστεύω,ότι αν πραγματικά ο κόσμος ξεσηκωθεί,τα κανονακια θα τα βάλουν στον κ@λο τους οι παλιοφασιστες του κέρατα....Νεύρα

lexotanil των 10ml για να κρατανε ησυχους τους θερμοαιμους!!

Απο σεναρια επιστημονικης φαντασιας αλλο τιποτα!!!!!

Μεχρι οι παλιοφασιστες του κερατα να βαλουν τα κανονακια στον κ@λο τους θα εχουν σπασει αρκετα χερακια και ποδαρακια (και πλευρακια) απο την πιεση......., το χημικο σε βγαζει εκτος μαχης για μερικες ωρες, το νερο υπο πιεση μερικους μηνες, οποταν......δυσκολο μου φαινεται να τα βαλουν εκει που λες!!!!
Εχουν να πεσουν πολλα γελια βλεπωντας ''αθωους'' ενοχους καταστροφων της δικιας μας περιουσιας να σερνονται στο εδαφος απο την πιεση με ¨η χωρις σπασμενα κοκκαλα!!! Προτιμουνται με σπασμενα βεβαια!!
Σκετη απολαυση θα ειναι!!!!

Παντως, παλιοφασιστες οι χρησιμοποιουντες χημικα, παλιοφασιστες οι χρησιμοποιουντες πλαστικες σφιαρες, παλιοφασιστες οι σφαλιαροδοτες........στην επομενες καταστροφες λοιπον θα εφαρμοσουν το ''ξυλιες στον κολαρικάνο''!!!! Ετσι θα ειναι λιγοτερο φασιστες ¨η το ιδιο?

Kατσε να αμολυσουν και τα σκυλια, οπως λεγεται, να δεις τι εχει να γινει!

Αντε μπας και βρουμε ησυχια εμεις οι υπολοιποι του 71% που δεν θελουμε απεργιες και διαδηλωσεις και δουλεψουν (οσο μπορουν να δουλεψουν) και οι ελ. επαγγελματιες του κεντρου!!
Ειναι ευκολο να σιχτιριζει κανεις, εστω κι ελευθερος επαγγελματιας, απο την ασφαλη συνοικια/περιοχη που δουλευει απροσκοπτα 300 μερες τον χρονο!!!
Υπαρχουν βεβαια και οι ''ρομαντικοι'' ελ.επαγγελματιες του κεντρου αλλα αυτοι εκει που ειναι οι επιχειρησεις τους δεν μπορουν να κανουν και διαφορετικα.....κινδυνευουν!!!

gsmaniac
26-07-2011, 11:48
Δημοκρατικές απόψεις......:D

NLS
26-07-2011, 12:16
Πάντα.

Και με ποσοστά για απόδειξη παρακαλώ.

GeorgeP
26-07-2011, 13:13
Δημοκρατικές απόψεις......:D

φυσικα και δημοκρατικες αποψεις!!!! πρωτοι οι αρχαιοι Ελληνες το εφαρμοσαν και το διδαξαν σε ολον τον κοσμο!!

''Οπου δεν εφαρμοζεται η δημοκρατια περναμε στην δικτατορια για περιορισμενο χρονο'' ελεγαν η αρχαιοι!! Οι ιδιοι το ελεγαν ''αμεση δημοκρατια'' και σκοπο ειχε να ερθει η ''πολη-κρατος'' στα ισα της ωστε να λειτουργησει σωστα απο τουδε και στο εξης!!!

GeorgeP
26-07-2011, 13:20
Πάντα.

Και με ποσοστά για απόδειξη παρακαλώ.

τα ποσοστα της αποδειξης αγαπητε μου ειρωνα θα τα βρεις εδω
http://www.3comma14.gr/pi/?gclid=CIDQ7Nq8wKACFRuZ2AodiX-3TQ (http://www.3comma14.gr/pi/?gclid=CIDQ7Nq8wKACFRuZ2AodiX-3TQ) σε ερευνα που εκανε γνωστη εταιρεια δημοσκοπησεων!

NLS
26-07-2011, 13:44
Α εντάξει, καλύφθηκα.

gemara
26-07-2011, 14:08
Δημοκρατικές απόψεις......:D

Καπτάν Κώστα, όταν οι παλιάς τεχνολογίας κινητήρες αναγκάζονται στη σύγχρονη εποχή να δουλέψουν με αμόλυβδη, καίνε τις έδρες από τις βαλβίδες τους μετά από λίγο καιρό και δεν τραβάνε πλέον...

GeorgeP
26-07-2011, 14:27
Καπτάν Κώστα, όταν οι παλιάς τεχνολογίας κινητήρες αναγκάζονται στη σύγχρονη εποχή να δουλέψουν με αμόλυβδη, καίνε τις έδρες από τις βαλβίδες τους μετά από λίγο καιρό και δεν τραβάνε πλέον...

Eκτος κι αν ειναι σχεδιασμενοι να καινε ΚΑΙ αμολυβδη!! Οπως οι Γιαπωνεζικοι απο το 1982 και μετα για την χοντα και απο το 1987 και μετα για τους υπολοιπους!!!!!!!;)

frits
26-07-2011, 14:45
Τελικά και ο Γιώργος αγανακατισμένος είναι ..:rolleyes:

..
..
...

...
...

.

..

..

..

..

.

..

.
με τους αγανακτισμένους.........:sm7:

gsmaniac
26-07-2011, 15:08
Καπτάν Κώστα, όταν οι παλιάς τεχνολογίας κινητήρες αναγκάζονται στη σύγχρονη εποχή να δουλέψουν με αμόλυβδη, καίνε τις έδρες από τις βαλβίδες τους μετά από λίγο καιρό και δεν τραβάνε πλέον...


δεν νομιζω οτι εχει καψει εδρες κανενας απο εμας....;)
επειδη ο georgep...μιλησε για επαγγελματιες ,για την αγορα κλπ,θα επρεπε να ηξερε οτι η αγορα θα ηταν ευχαριστημενη εαν υπηρχαν λεφτα να κινηθει....
δεν μπορει η αγορα να ειναι ευχαριστημενη με τοση ανεργια και με ελλειψη ρευστου.......μπορει να ειναι εκτος αγορας ,αλλα θα επρεπε να ξερει οτι η αγορα εχει πεθανει και δεν φταινε οι αγανακτησμενοι...:cool:
καλο θα ηταν η κυβερνηση να εβρισκε τροπους να ξεκινησει η αναπτυξη και οχι να αγοραζει οπλα,για να πολεμησει τους ανεργους και τους εξαθλιωμενους πολιτες....
εγω σαν κομματι αυτης της αγορας,εχω βαρεθει να δουλευω για να συντηρω ενα κρατος ανεργων,δεν εχω την δυνατοτητα να γινω ΔΟΣΑΣ...αλλα εκει εχει καταντησει ο ελληνας,να πεθαινει ο δικος του ανθρωπος και να μην εχει χρηματα να τον ενταφιασει....:hmmm:
αυτη η αγορα λοιπον δεν αντεχει αλλους ανεργους και αεργους.......;)

gemara
26-07-2011, 15:16
δεν νομιζω οτι εχει καψει εδρες κανενας απο εμας....;)
επειδη ο georgep...μιλησε για επαγγελματιες ,για την αγορα κλπ,θα επρεπε να ηξερε οτι η αγορα θα ηταν ευχαριστημενη εαν υπηρχαν λεφτα να κινηθει....
δεν μπορει η αγορα να ειναι ευχαριστημενη με τοση ανεργια και με ελλειψη ρευστου.......μπορει να ειναι εκτος αγορας ,αλλα θα επρεπε να ξερει οτι η αγορα εχει πεθανει και δεν φταινε οι αγανακτησμενοι...:cool:
καλο θα ηταν η κυβερνηση να εβρισκε τροπους να ξεκινησει η αναπτυξη και οχι να αγοραζει οπλα,για να πολεμησει τους ανεργους και τους εξαθλιωμενους πολιτες....
εγω σαν κομματι αυτης της αγορας,εχω βαρεθει να δουλευω για να συντηρω ενα κρατος ανεργων,δεν εχω την δυνατοτητα να γινω ΔΟΣΑΣ...αλλα εκει εχει καταντησει ο ελληνας,να πεθαινει ο δικος του ανθρωπος και να μην εχει χρηματα να τον ενταφιασει....:hmmm:
αυτη η αγορα λοιπον δεν αντεχει αλλους ανεργους και αεργους.......;)



Δεν διαφωνώ σε κάτι με αυτά που λες και δυστυχώς έτσι είναι. Ότι μου κόβεται εμένα και πολλών εκατομμυρίων ακόμη Ελλήνων, το περικόβω και γω από "έξτρα" έξοδα που θα έκανα, είτε διακοπές θα ήταν αυτές, είτε έξοδο σε ταβέρνα (δε μας φταίει το τσιγάρο) είτε ένα ζαμπονάκι παραπάνω στο σουπερμάρκετ, είτε πολλά άλλα πράγματα που φαντάζουν πολυτέλεια πλέον...

Μια διευκρίνηση μόνο, άνεργος είναι αυτός που μπορεί και επιθυμεί να δουλέψει αλλά δε βρίσκει δουλειά, άεργος είναι αυτός που μπορεί και δεν επιθυμεί να δουλέψει. Ο τελευταίος δεν έχει και πολύ λόγο στα τεκταινόμενα.

gsmaniac
26-07-2011, 15:20
Δεν διαφωνώ σε κάτι με αυτά που λες και δυστυχώς έτσι είναι. Ότι μου κόβεται εμένα και πολλών εκατομμυρίων ακόμη Ελλήνων, το περικόβω και γω από "έξτρα" έξοδα που θα έκανα, είτε διακοπές θα ήταν αυτές, είτε έξοδο σε ταβέρνα (δε μας φταίει το τσιγάρο) είτε ένα ζαμπονάκι παραπάνω στο σουπερμάρκετ, είτε πολλά άλλα πράγματα που φαντάζουν πολυτέλεια πλέον...

Μια διευκρίνηση μόνο, άνεργος είναι αυτός που μπορεί και επιθυμεί να δουλέψει αλλά δε βρίσκει δουλειά, άεργος είναι αυτός που μπορεί και δεν επιθυμεί να δουλέψει. Ο τελευταίος δεν έχει και πολύ λόγο στα τεκταινόμενα.


δεν πληρωνει φορους μεσα απο την εργασια του και ζει σε βαρος μου......;)

jarhead
26-07-2011, 15:24
Eυχαριστω τον Γεωργιο γιατι χωρις αυτον τα ποσοστα των thread απο εμενα θα ητανε χαμηλα!!!:sm7::sm7::sm7:Περα απο την πλακα δεν πρεπει να περασει η να αφησουμε να περασει κατι τετοιο αλλιως το χασαμε το παιχνιδι.Επανερχομαι με το μην τσιμπησουμε το δολωμα...Οποιος καταλαβε , καταλαβε:)

gemara
26-07-2011, 15:26
δεν πληρωνει φορους μεσα απο την εργασια του και ζει σε βαρος μου......;)



Εσύ το πας στο κομματικό τώρα και στους κυβερνώντες!!!:sm7::sm7::sm7:

gsmaniac
26-07-2011, 15:27
Eυχαριστω τον Γεωργιο γιατι χωρις αυτον τα ποσοστα των thread απο εμενα θα ητανε χαμηλα!!!:sm7::sm7::sm7:Περα απο την πλακα δεν πρεπει να περασει η να αφησουμε να περασει κατι τετοιο αλλιως το χασαμε το παιχνιδι.Επανερχομαι με το μην τσιμπησουμε το δολωμα...Οποιος καταλαβε , καταλαβε:)



ετσι...........;)

Arkas
26-07-2011, 15:39
Για βαστάτε βρε παιδιά!
Χρυσή τομή, ή καλύτερα μέση οδός δεν υπάρχει; :Απορία:

Νομίζει κανείς ότι οι αγανακτισμένοι δεν προκαλούν τεράστια ζημιά
στην ήδη παραπαίουσα οικονομία του Κέντρου;

Από την άλλη, οι αγανακτισμένοι έχουν τα δίκια τους
και το κουράγιο αν θέλετε, να τα διεκδικήσουν...

Οι ευθύνες των ΜΑΤ στην αλόγιστη χρήση βίας
στα πρόσφατα γεγονότα του Συντάγματος,
έναντι αθώων πολιτών,
έχουν αναλυθεί και συζητηθεί πολλάκις.

Όπως και οι τραμπουκισμοί των "γνωστών - αγνώστων"!

Αν πρόκειται μέσω των νέων μέτρων και συστημάτων,
να απαλλαγούμε μια και καλή από τον καρκίνο
των ψευτοαναρχικών - κουκουλοφόρων,
ΝΑΙ στα μέτρα και στην καταστολή!

Αν όμως πρόκειται για προσπάθεια εκφοβισμού
των ειρηνικώς διαδηλούντων,
τότε το πράγμα αλλάζει...

Καλό θα είναι κάποια στιγμή,
η πολιτεία να αντιληφθεί το μέγεθος του προβλήματος
και να πάρει δραστικά μέτρα!

Μέχρι τότε,
όλοι και όλα θα αποδιαλύουν τα λίγα ψίχουλα της εναπομείνασας αγοραστικής θέλησης των πολιτών... :(

.

jmar
26-07-2011, 15:41
Για βαστάτε βρε παιδιά!
Χρυσή τομή, ή καλύτερα μέση οδός δεν υπάρχει; :Απορία:

Νομίζει κανείς ότι οι αγανακτισμένοι δεν προκαλούν τεράστια ζημιά
στην ήδη παραπαίουσα οικονομία του Κέντρου;

Από την άλλη, οι αγανακτισμένοι έχουν τα δίκια τους
και το κουράγιο αν θέλετε, να τα διεκδικήσουν...

Οι ευθύνες των ΜΑΤ στην αλόγιστη χρήση βίας
στα πρόσφατα γεγονότα του Συντάγματος,
έναντι αθώων πολιτών,
έχουν αναλυθεί και συζητηθεί πολλάκις.

Όπως και οι τραμπουκισμοί των "γνωστών - αγνώστων"!

Αν πρόκειται μέσω των νέων μέτρων και συστημάτων,
να απαλλαγούμε μια και καλή από τον καρκίνο
των ψευτοαναρχικών - κουκουλοφόρων,
ΝΑΙ στα μέτρα και στην καταστολή!

Αν όμως πρόκειται για προσπάθεια εκφοβισμού
των ειρηνικώς διαδηλούντων,
τότε το πράγμα αλλάζει...

Καλό θα είναι κάποια στιγμή,
η πολιτεία να αντιληφθεί το μέγεθος του προβλήματος
και να πάρει δραστικά μέτρα!

Μέχρι τότε,
όλοι και όλα θα αποδιαλύουν τα λίγα ψίχουλα της εναπομείνασας αγοραστικής θέλησης των πολιτών... :(

.

:sm8:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
26-07-2011, 15:51
Παιδες και εγω μεχρι να παω στο Συνταγμα συνφωνουσα μαζι σας.
Οι πολιτικες μου αποψεις λιγο πολυ ειναι γνωστες.
Αυτο που ειδα ομως ειναι κατι διαφορετικο.
Ειδα τους κουκουλοφορους να κανουν ''πηγαδακια'' με τα ΜΑΤ.
Ειδα τις ΑΡΧΕΣ να ειναι -και καλα επιχειρησιακα- αδυναμες να συλλαβουν τους αναρχικους.Το αποκορυφωμα ηταν ο τυπος με το φορητο κομπρεσερ ο οποιος τρυπαγε την πλατεια ανενοχλητος για να παρει μαρμαρα.....
Αυτοι που κατα την γνωμη μου λοιπον πρεπει να διαλυσουν ειναι οι ''αγωνιστες'' της Βουλης και οχι οι αγανακτισμενοι της πλατειας

GeorgeP
26-07-2011, 16:14
δεν νομιζω οτι εχει καψει εδρες κανενας απο εμας....;)
επειδη ο georgep...μιλησε για επαγγελματιες ,για την αγορα κλπ,θα επρεπε να ηξερε οτι η αγορα θα ηταν ευχαριστημενη εαν υπηρχαν λεφτα να κινηθει....
δεν μπορει η αγορα να ειναι ευχαριστημενη με τοση ανεργια και με ελλειψη ρευστου.......μπορει να ειναι εκτος αγορας ,αλλα θα επρεπε να ξερει οτι η αγορα εχει πεθανει και δεν φταινε οι αγανακτησμενοι...:cool:
καλο θα ηταν η κυβερνηση να εβρισκε τροπους να ξεκινησει η αναπτυξη και οχι να αγοραζει οπλα,για να πολεμησει τους ανεργους και τους εξαθλιωμενους πολιτες....
εγω σαν κομματι αυτης της αγορας,εχω βαρεθει να δουλευω για να συντηρω ενα κρατος ανεργων,δεν εχω την δυνατοτητα να γινω ΔΟΣΑΣ...αλλα εκει εχει καταντησει ο ελληνας,να πεθαινει ο δικος του ανθρωπος και να μην εχει χρηματα να τον ενταφιασει....:hmmm:
αυτη η αγορα λοιπον δεν αντεχει αλλους ανεργους και αεργους.......;)



Eισαι τελειως απληροφορητος αγαπητε μου Κωστα διοτι:
αυτοι οι λιγοι που εχουν να ξοδεψουν δεν κατεβαινουν στο κεντρο φοβουμενοι τα επεισσοδια ¨η τα ιδια τα επεισοδια οταν αυτα ειναι εν εξελιξη! Αρα η ζημια στους ελευθερους επαγγελματιες ειναι διπλη.
Ποτε πληρωσες ΕΣΥ και ο καθε ελ.Επαγγελματιας για τους ανεργους? ως γνωστον τα επιδοματα των ανεργων παρακρατουνται απο τον μισθο των Ιδ. Υπαλληλων μεχρι προσφατα και απο τον ερχομενο μηνα και απο τον μισθο των Δ.Υπαλληλων πραγμα που δεν ισχυε μεχρι σημερα! Με άλλα λογια ο ανεργος εχει προπληρωσει στο κρατος το επιδομα της ανεργιας του πολλες φορες!!! Το συνολικο ποσο των κρατησεων ενος μισθωτου υπερ ΟΑΕΔ ειναι 2,43% επι του συνολικου μισθου του ¨η μεροκαματου του!!! Εσυ τι πληρωνεις στους ανεργους?
Για τους αεργους παλι τι πληρωνεις ΕΣΥ? Αυτοι μπορει να εχουν εισοδηματα απο νοικια κι απο ξυκια απο τα οποια πληρωνουν τους φορους τους και ζουνε και οι ιδιοι, εσυ τι προβλημα εχεις? Μπορει και να μην εχουν τιποτα και να ζουν απο την συνταξη του πατερα τους, εσυ που συμβαλλεις στην πληρωμη αυτων?
Η αναπτυξη ερχεται μεσω χρηματοδοτησης απο τις Τραπεζες και το ΕΣΠΑ. Οι Τραπεζες εξασφαλιζαν ρευστοτητα μεσω των καταθεσεων αλλα και της διαθεσης των Ελληνικων ομολογων στις διεθνεις αγορες. Απο την στιγμη που οι καταθεσεις ''πεταξαν'' για άλλες χωρες και τα ελληνικα ομολογα δεν τα θελει κανεις παρα μονον η ΕΚΤ οι ρυθμοι αναπτυξης και η αναχρηματοδοτηση δανειων κι επιχειρησεων πηγε περιπατο!!! Ελπιζουμε απο το Φθινοπωρο και μετα, λογω των αποφασεων της Συνοδου της ΕΕ πριν 10 ημερες, τα πραγματα να αλλαξουν!! Και τωρα μαλιστα θα εχουμε και ξενους επιτηρητες ωστε να μην γινονται λαμογιες!
Μου αρεσει που σε ενοχλουν οι ανεργοι που δεν πληρωνεις και δεν σε ενοχλουν οι συνταξιουχοι των 40 ετων οι οποιοι εχουν πληρωσει 25 χρονια εισφορες και θα παιρνουν συνταξη για 40 χρονια!!!! Αυτους πληρωνεις και θα πληρωνεις Κωστα κι οχι τους ανεργους/αεργους!!!

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
26-07-2011, 16:32
η αληθεια υπαρχει και στις δυο μεριες αλλα ρε παιχταδορ τι σχεση εχει το ΕΣΠΑ, η αναπτυξη και η πλατεια.

Ναι συνφωνω οτι τα σπασιματα (τα οποια 99% ειναι κυβερνητικα)δεν ειναι ομορφα.
Αυτο που δεν ειναι ομορφο ομως ειναι οι Σοσια-ΛΗΣΤΕΣ να απολαμβανουν τον δικο μας κοπο.
Οσα ΕΣΠΑ και οσο θεληση να εχεις,αμα εχει συνεταιρο το κρατος με φορολογια 25%-30% και αν το καλοσκεφτεις ειναι πανω απο 45% με τα πλαγια και εμμεσα, σιγα μην κανεις επενδυσεις.
Οσο για αυτους που φοβουντε να ξοδεψουν θα σου πω το εξης.
Ναι σημερα φοβουντε εστω λογο των αναταραχων.
Αυριο ομως δεν θα εχουν να δωσουν.
Εαν τωρα θες να κανουμε κουβεντα οικονομικη τα λεμε αυριο απο κοντα.

gsmaniac
26-07-2011, 16:35
εννοω οτι δεν υπαρχουν πια ανθρωποι που παραγουν σε αυτον τον τοπο.....
εαν δεν υπαρχει παραγωγη,πως αυτο το κρατος θα βρει χρημα να πληρωσει τις υποχρεωσεις του???????
αν μεινουμε ολοι ανεργοι ή αεργοι....θα πτωχευσουμε,αυτο εννοουσα;)

οσο για την αγορα.....ειχαν φροντασει να την πεθανουν και να δημιουργησουν αγανακτισμενους(μην ξαναλεμε τα ιδια)...:cool:

Arkas
26-07-2011, 16:37
H "επιμήκυνση" δίνει κάποιες ελπίδες.
Αν δεν πέσει όμως ζεστό χρήμα στην αγορά,
σωτηρία δεν υπάρχει!

GeorgeP
26-07-2011, 16:40
εννοω οτι δεν υπαρχουν πια ανθρωποι που παραγουν σε αυτον τον τοπο.....

εαν δεν υπαρχει παραγωγη,πως αυτο το κρατος θα βρει χρημα να πληρωσει τις υποχρεωσεις του???????
αν μεινουμε ολοι ανεργοι ή αεργοι....θα πτωχευσουμε,αυτο εννοουσα;)

οσο για την αγορα.....ειχαν φροντασει να την πεθανουν και να δημιουργησουν αγανακτισμενους(μην ξαναλεμε τα ιδια)...:cool:


Αυτο να πας/παμε να το φωναξεις/ουμε στον ταφο του ΑΓΠ με μια ντουντουκα ο καθενας ΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!
Αλλα και παλι δεν θα βγει τιποτα, το θεμα ειναι να εβγαινε κατι!!!!!
Ας ελπισουμε οτι τα 159δις της ΕΕ τα οποια θα δινονται απο τον τελος φθινοπωρου και απο καθε υπουργειο με υπογραφη ξενου (κι οχι ελληνα μιζαδορου) να πιασουν τοπο!!

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
26-07-2011, 16:51
η επιμηκυνση φιλε Δημητρη ειναι οτι και η δοση για το πρεζακι.
Απλα τιποτα.
Καποιος εγραψε για σχεδιο και δεν ειχε αδικο.
Μετα απο 30 χρονια οι ........σμενοι αυτοι δεν θα υπαρχουν.Τις αποφασεις τους ομως θα τις πληρωνουν τα παιδια μας.
Το θεμα ειναι αν εχουμε λυση.
Ναι εχουμε.Και ρεαλιστικη.
2 πραγματα ομως δεν εχουμε.ΗΓΕΤΗ και ΠΙΣΤΗ.
Πιστη δεν εχουμε γιατι τοσα χρονια μας δουλευαν με ψεματα και ομορφιες με μικρη ημερομηνια ληξης.
και Ηγετη γιατι εχουν φροντισει ολα αυτα τα χρονια να μας κανουν να κοιταμε την παρτυ μας.Μας εχουν κανει χεστες οι οποιοι φοβουντε να χασουν λιγο απο την βολη τους ενω καθε μερα χανουν το βιος τους.Μαε εκαναν ραγιαδες η' αλλιως yesmen για να μας αποκαλουν P.I.G.S. Σε παρακαλω λοιπον μην λες τιποτα για τις αποφασεις αυτες γιατι βλεπω να μετανιωνεις και συ οπως και γω γιατι δεν πηραμε ποτε μας μια πετρα,οχι για να σπασουμε την βιτρινα η' το κεφαλι του αστυνομικου απενατι μας, αλλα για να σπασουμε το κεφαλι τους.
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ τα πλανα δεν βγαζουν π ο υ θ ε ν α.
Το μονο που γινετε τωρα ειναι να κερδιζουν χρονο οι Εθρωπαιοι-Ισχυροι(οχι ολοι) για να διωξουν την σκαρταδουρα απο πανω τους.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
26-07-2011, 16:53
Γιωργο να επιτελους κατι που συνφωνουμε.Εγω μαζι με το ΝΑΑΑΑΑΑ θα εβαζα και εναν κουβα σκ@τ@

NLS
26-07-2011, 16:54
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΑ!

gepol
26-07-2011, 17:09
Αντε να κάνεις δίαιτα τώρα.....καταραμένο ποπ κορν :D:D:D:D:D:D:D:D

ortho
26-07-2011, 23:35
Να μας κορϊδεύουν οι άχρηστοι....άιντε να το καταπιώ!
Αλλά να το χάφτουμε κιόλας;! Το δάνειο είναι για να πληρώνουμε τοκοχρεολύσια μέχρι το 2020. Ούτε ευρώ από αυτά δε θα πέσει στην οικονομία. Οσο για το ΕΣΠΑ;! Ας το αφήσουμε καλύτερα...Κι αν δοθεί κάτι μάλλον θα πάει σε αυτούς που δεν το έχουν ανάγκη...


Ας το πάρουμε απόφαση για να πορευτούμε.....Το μέλλον που μας ετοιμάζουν είναι της χώρας με φτηνό εργατικό δυναμικό για πολυεθνικές, που ούτως ή άλλως θα τους ανήκουν τα πάντα κι υπηρέτες στους συνταξιούχους Γερμανούς.


Ολα τα μέτρα, όλες οι απελευθερώσεις επαγγελμάτων ( το μεγάλο ανέκδοτο ) οδηγούν εκεί που έγραψα. Τέτοια απορύθμιση της αγοράς δεν υπάρχει πουθενά στην Ευρώπη. Πάρτε κι αυτό για να γουστάρετε...

Mιλώντας σήμερα στη διακομματική επιτροπή του κοινοβουλίου για τη μελέτη του μεταναστευτικού ζητήματος ο υπουργός Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης Γιώργος Κουτρουμάνης, είπε: «…προβληματιζόμαστε θετικά προς την κατεύθυνση σύνδεσης της εργασίας με την προσωρινή παραμονή όσων μεταναστών βρίσκονται σε καθεστώς μη απομάκρυνσης»…
Όταν η όλη Ελλάδα συζητά το θέμα της παράνομης διακίνησης λαθρομεταναστών, όταν αυξάνονται τα κρούσματα βίας και οι ληστείες από αλλοδαπούς με Καλάσνικοφ είναι – σύμφωνα με τον Αρχηγό της Αστυνομίας – καθημερινό φαινόμενο, ο κ. Κουτρουμάνης απευθύνει προσκλητήριο σε λαθρομετανάστες για να έρθουν στη χώρα μας να…εργαστούν.
Όπως ήταν φυσικό η «πρόσκλησή» του αυτή προκάλεσε την άμεση αντίδραση του βουλευτή της ΝΔ Αθανάσιου Νάκου ο οποίος επισήμανε τον κίνδυνο να μετατραπεί το μέτρο σε προσκλητήριο μεταναστών.
Ο κ. Κουτρουμάνης απάντησε ζητώντας να σταματήσει η υποκρισία με τις επιχειρήσεις σκούπα κατά των μεταναστών και ότι θα πρέπει μετά την ταυτοποίησή τους από την αστυνομία, να μπαίνουν σε καθεστώς μη απομάκρυνσης που θα έχει προσωρινό χαρακτήρα…
Τι νόημα θα έχει το μέτρο αυτό αν μετά τη λήξη της προσωρινής τους άδειας, οι άνθρωποι αυτοί θα ξαναγυρίσουν σε καθεστώς παρανομίας, ρώτησε ο κ. Νάκος προτείνοντας τη σταδιακή απέλαση των μεταναστών.
«Το μέτρο της εξάμηνης παραμονής, θα κάνει τη χώρα μας πόλο έλξης λαθρομεταναστών» σχολίασαν και άλλοι βουλευτές
Ο κ. Κουτρουμάνης απάντησε ότι το υπουργείο πρέπει να προχωρήσει και στην έκδοση Προεδρικού Διατάγματος όπου θα προβλέπει τη δυνατότητα να εργαστούν όσοι μετανάστες βρίσκονται σε καθεστώς μη απομάκρυνσης από τη χώρα, καθώς αυτή η κατηγορία αλλοδαπών «θα στραφούν στην εγκληματικότητα για να ζήσουν»…
Και σαν να μην έφτανε αυτό προανήγγειλε την έκδοση Κοινής Υπουργικής Απόφασης με την οποία θα μειώνονται σε 120, από 200 που είναι σήμερα, τα απαιτούμενα ένσημα για την άδεια παραμονής…




Προσκλητήριο σε λαθρομετανάστες να εργαστούν στην Ελλάδα απηύθυνε ο υπουργός Εργασίας | ANTINEWS (http://www.antinews.gr/2011/07/26/114927/#more-114927)

Fuji
26-07-2011, 23:44
Κοπρίτες και πουλημένοι! Διαλύουν τη χώρα συστηματικά!

ltsiorak
26-07-2011, 23:58
ψαξτε λιγο το κειμνο του νορβηγου στο ιντερνετ και διαβαστε το τη θελει να πει σε καποια περιληψη....

το θεμα ειναι οργανωμενο... και πολυ καλα στημενο αλλα οχι ΜΟΝΟ για εμας αλλα για ολη την ευρώπη....

αυτα ολα θα γινουν... ειτε το θελετε ειτε οχι...

και οποιος αρχισει να με μιλαει παλυ για κομματα... το θεμα δεν ειναι κομματικο... ειναι αρκετα ποιο βαθυ...


ΥΓ στο κεντρο της αθηνας δεν παταει κανενας διοτι τα πακι και οι υπολοιποι κλεφτες ολη μερα αλωνιζουν.... αν παει καποιος να τους διωξει ειναι φασιστας...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΙΚΗ ΧΩΡΑ.....

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
27-07-2011, 15:35
ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ...........

TEOSS
29-07-2011, 04:46
Προσκλητήριο σε λαθρομετανάστες να εργαστούν στην Ελλάδα απηύθυνε ο υπουργός Εργασίας | ANTINEWS (http://www.antinews.gr/2011/07/26/114927/#more-114927)


Και πως είχε αντιδράσει ο εν λόγο βουλευτής όταν το <πλατινόμμαλο> υποκείμενο έλεγε : <<οι μετανάστες είναι αδέλφια μας, είναι καλοδεχούμενοι όσοι κι αν έρθουν>> σε κέντρο υποδοχής λαθρομεταναστών ???

Οι πρόσφατες δηλώσεις έγιναν φυσικά γιατί το <κράτος> είναι αξιόπιστο και έχει συνέπεια στις πολιτικές του !!!




........................

Αίας! Ώστε ο Καραμανλής έβλεπε τόσο μπροστά, που πήρε <μέτρα> για τους <αγανακτισμένους> πριν 2 χρόνια !!! Μπράβο ηγέτης !!!!


.....................


Είδα και μια σύλληψη αγανακτισμένου … απεσταλμένου του <συντρόφου> και <κουμπάρου> για υποστήριξη των ντόπιων φτωχών Ελλήνων…


ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΦΥΠΝΗΣIΣ: ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ-ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ:ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΟΥΡΚΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΣ "ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ" ΠΟΥ ΣΥΝΕΛΗΦΘΗ ΣΤΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΟ� (http://ellinonafipnisis.blogspot.com/2011/07/blog-post_8302.html)


......

TEOSS
29-07-2011, 05:01
Στη μάχη ενάντια στους Αγανακτισμένους - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/eidiseis/aganaktismemoi-ellada/sth_maxh_enantia_stoys_aganaktismenoys_elas_opla.1198550.html)


Για την χρήση του Αίαντα δεν γνωρίζω , αλλά σκυλιά δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθούν σε καμία περίπτωση κατά πλήθους.