PDA

View Full Version : Υγρά μπαταρίας


Akyla
25-07-2011, 10:17
SOS
Καλημέρα,
Ετοιμάζοντας το μωρό μου για καλοκαιρινές διακοπές την πήγα σε ένα "γιατρό" κοντά στο σπίτι και όχι στην BMW που το πάω συνήθως...καθώς ήθελα απλή δουλεία - τσεκάρισμα γιατί το μεγάλο service έρχεται μετά το καλοκαίρι...ας πρόσεχα θα μου πείτε και με το δίκιο σας!!!!!

Ο $#@%#$%@ ο μηχανικός έκανε οτι είχε να κάνει αλλά δεν μπήκε στον κόπο να βάλει πίσω το σωληνάκι εξαέρωσης της μπαταρίας...με αποτέλεσμα να τρέξουν υγρά μπαταρίας!!!!! Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα
Πάνω στον σκελετό και πάνω στο δεξί καπάκι του κινητήρα, ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς και δεν έκαψα καμία πλεξούδα!!!!!

Φυσικά δεν το παραδέχεται και δεν μπορώ να το αποδείξω γιατί έκανα το λάθος και έβαλα το σωληνάκι στη θέση του και δεν το άφησα να τρέχει!!!!

Πέρα απο το τι θα κάνω με αυτόν τον #@!$!@#$!@# ....
έχει κανείς καμία ιδέα πώς θα τα καθαρίσω?γιατί προσπάθησα με πλύσιμο και wenol αλλά δεν φεύγουν και το μωρό μου φαίνεται σαν να είναι μόνιμα βρόμικο

babisadve
25-07-2011, 11:02
Βάψιμο :hmmm:

NLS
25-07-2011, 11:15
Δεν το παραδέχεται;

Πες του "και εγώ δεν θα παραδέχομαι".

Ξεκίνα με σπασμένη βιτρίνα. :)

siraxanz
25-07-2011, 18:19
δεν υπάρχει σωτηρία,:(

κάνε μια προσπαθεια και μονο αν δεν υπαρχει ξέφτισμα της μπογιας
δοκιμασε λοιπόν με γυαλιστικό χρώματος κ με κάτι ψιλό πχ οδοντοβουρτσα μηπως κ σωσεις κατι...

κ πες τι εγινε

Akyla
26-07-2011, 00:29
δεν υπάρχει σωτηρία,:(

κάνε μια προσπαθεια και μονο αν δεν υπαρχει ξέφτισμα της μπογιας
δοκιμασε λοιπόν με γυαλιστικό χρώματος κ με κάτι ψιλό πχ οδοντοβουρτσα μηπως κ σωσεις κατι...

κ πες τι εγινε

Δεν σώνεται η κατάσταση :yz:yz:yz:yz ... σκέφτηκα ειδικά για τον σκελετό μήπως πάρω 3Μ carbon ζελατίνα την πολύ ανοιχτή, στο χρώμα του σκελετού σχεδόν, σαν το πρώτο στην φωτό

http://3.bp.blogspot.com/_1j87PC7RXvY/TC4v5BXumkI/AAAAAAAAEWE/OXe9gRT1sXM/s1600/white+carbon+fibre.JPG

έχει βάλει κανείς κάτι παρόμοιο? αντέχει ή σε κάνα 2μηνο θα θέλει αλλαγή?

vasorfa
26-07-2011, 10:34
Δεν ρωτας και τον Ευτυχη που βγαζει τα αυτοκολλητα?

εχει βαλει στην μοτο του και ayta thw 3m...και σίγουρα εχει αρκετη εμπειρια το παλικαρι...:D:D:D



σπαμ ον

μονο μην μου τον ζαλίσεις....παντρευεται το Σάββατο:cool::cool::cool:

Akyla
26-07-2011, 11:56
Δεν ρωτας και τον Ευτυχη που βγαζει τα αυτοκολλητα?

εχει βαλει στην μοτο του και ayta thw 3m...και σίγουρα εχει αρκετη εμπειρια το παλικαρι...:D:D:D



σπαμ ον

μονο μην μου τον ζαλίσεις....παντρευεται το Σάββατο:cool::cool::cool:

Σίγουρα δεν θα τον ζαλίσω (τώρα) θα τον ζαλίσω μετά τις διακοπές :sm7::sm7::sm7:

Φυσικά... ίσως να το ξανασκεφτεί αυτό που πάει να κάνει????
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Καθώς είμαι νέος στο Forum και ακόμα δεν έχω παραβρεθεί σε κάποιο καφέ... who is Ευτύχης ?

vasorfa
26-07-2011, 12:02
Σίγουρα δεν θα τον ζαλίσω (τώρα) θα τον ζαλίσω μετά τις διακοπές :sm7::sm7::sm7:

Φυσικά... ίσως να το ξανασκεφτεί αυτό που πάει να κάνει????
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Καθώς είμαι νέος στο Forum και ακόμα δεν έχω παραβρεθεί σε κάποιο καφέ... who is Ευτύχης ?

This is Ευτύχης:D:D:D

1 .... (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-25/ball-joint-s-o-s-20322/)

και αυτο που ενδιαφερει περισσοτερο εσενα:rolleyes::cool:
2 .... (http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%82-26/3m-di-noc-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B1-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CF%8C%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B1-20302/)


αυτό και αν ειναι διαφήμηση:sm7::sm7::sm7: