PDA

View Full Version : Πως να γιαλίσω την βαλίτσα της Adventure ???


hydrostone
29-05-2011, 10:16
Μια ερωτηση για TOP CASE ADVENTURE εμενα μαλλον θελει υαλισμα - καθαρισμα απ εξω γιατι εχει γινει κιτρινο απ τον καιρο μαλλον τι μπορω να βαλω??

mario
30-05-2011, 21:22
Μια ερωτηση για TOP CASE ADVENTURE εμενα μαλλον θελει υαλισμα - καθαρισμα απ εξω γιατι εχει γινει κιτρινο απ τον καιρο μαλλον τι μπορω να βαλω??

έλα την τετάρτη στο καφεδάκι να σου λύσουμε όποιες απορίες και να δεις και το δικό μου top case;):)

Iconmaster
09-08-2011, 11:40
Πάρε μια αλοιφή για ανοξείδωτα από μαγαζί με ναυτιλιακά και θα γίνει καθρέφτης;););)

kostaskyriakos
06-10-2011, 22:26
Πάρε μια αλοιφή για ανοξείδωτα από μαγαζί με ναυτιλιακά και θα γίνει καθρέφτης;););)

για ανοξειδωτα η για αλουμινια???η βαλίτσα βασικα τι είναι απο τα δυο???
εμενα είναι γεματη με σημαδακια λες και περασα απο καπου και εφαγα νερα...ξερεται τι χρειαζεται ακριβως γιατι πηγα και πηρα για ανοξειδωτα απο μαγαζι με ναυτιλιακα....και απλα γυαλισε,το θεμα ειναι ομως οτι δεν καθαρισε τις κουκίδες που ειναι γεματη η βαλιτσα

evanslam
06-10-2011, 22:29
έλα την τετάρτη στο καφεδάκι να σου λύσουμε όποιες απορίες και να δεις και το δικό μου top case;):)

Εμείς δεν κάνει να μάθουμε που πέφτει λίγο μακριά ο καφές; :yz

Ελπίζω την Κυριακή στο Ξυλόκαστρο να μου πεις ;)

kostaskyriakos
06-10-2011, 22:32
Εμείς δεν κάνει να μάθουμε που πέφτει λίγο μακριά ο καφές; :yz

Ελπίζω την Κυριακή στο Ξυλόκαστρο να μου πεις ;)


εαν σου πει ενημερωσεμε και θα κερασω καφεδακι!!!

hydrostone
07-10-2011, 18:36
η λυση ειναι αλοιφη 3Μ ψιλη σαν αυτην που καθαριζουμε και τις γρατζουνιες στα τουτου εγω τελικα ετσι την καθαρισα και μετα πειρα και απο motoraid μια αλοιφη για αλουμινια και την γυαλισα φυσικα ολα αυτα με πανοβουρτσα στην αρχη και μετα με πολυ φροντιδα και στοργη με βαμβακι κοντα κοντα!!!ελιωσα λιγο αλλα τουλαχιστον τα πολλα εφυγαν...:D

napgeo
07-10-2011, 18:43
Πρεβεζιάνικη συνταγή , δοκίμασε την και μετά οι απορίες???

Λίγο άσπρο ξύδι σε χλιαρό νερό και τρίψε την με ένα μαλακό πανί.
Τέλος…………..

hydrostone
07-10-2011, 18:44
Χμμμμ....λες??

napgeo
07-10-2011, 18:57
Χμμμμ....λες??


Δοκίμασε άφοβα. Απλά τα Γερμανικά τα έχετε συνηθίσει με ότι ακριβό υπάρχει.
Λίγο ξύδι διότι είναι και ακριβό.................

hydrostone
07-10-2011, 19:33
:sm7::sm7::sm7:

napgeo
11-10-2011, 13:41
Τελικά τι έκανες. Είχες αποτέλεσμα........:Απορία:

adv1200
10-11-2011, 18:46
Το αποτελεσμα μιλαει απο μονο του. Αυτη η αλοιφη σε συνδυασμο μεαλοιφαδορο και μετα 2 χερια πλυσιμο με καλη σαπουναδα. Με γεια! Οι δικες μου φαντασου ειναι μεταχειρισμενες με μικρογρατζουνιες est.2007! Ελπιζω να βοηθησα.

1072110722


Sent from my iPhone using Tapatalk

geopoumid
10-11-2011, 20:18
Ειναι λαθος να τριβεις το αλουμινιο με αλοιφη μεταλου και <<αλοιφαδορο>> η τρυπανι με πανι γιατι τρως μετταλο και δευτερο τρωσ την επιφανεικη στρωσει του αλουμινιου που ενδεχωμενως να εχει υποστει σε alodayn η ανωδειωσει ....
τωρα μετα απο αυτη τη διαδικασια θα σου βγαζει μαυριλα στα χερια , και θα σου μαυρισει γρηγορα...η θα εισαι με ενα πανι συνεχεια.
η 3μ εχει εναν ειδικο αφρο ο οποιος ειναι για αλουμινια και αυτη ειναι η λυση
μακρια απο aytoshol ,venol ,
και σκληρες και χοντρες αλοιφες ..
ta aloyminia θελουν στοργη και προδερμ....
αυτα τα λεεω λογω δουλειας και πολλων πειραματισμων στην δουλεια μου
και επισης με καλη παντα προθεσει.

orso
11-11-2011, 02:51
Ειναι λαθος να τριβεις το αλουμινιο με αλοιφη μεταλου και <<αλοιφαδορο>> η τρυπανι με πανι γιατι τρως μετταλο και δευτερο τρωσ την επιφανεικη στρωσει του αλουμινιου που ενδεχωμενως να εχει υποστει σε alodayn η ανωδειωσει ....
τωρα μετα απο αυτη τη διαδικασια θα σου βγαζει μαυριλα στα χερια , και θα σου μαυρισει γρηγορα...η θα εισαι με ενα πανι συνεχεια.
η 3μ εχει εναν ειδικο αφρο ο οποιος ειναι για αλουμινια και αυτη ειναι η λυση
μακρια απο aytoshol ,venol ,
και σκληρες και χοντρες αλοιφες ..
ta aloyminia θελουν στοργη και προδερμ....
αυτα τα λεεω λογω δουλειας και πολλων πειραματισμων στην δουλεια μου
και επισης με καλη παντα προθεσει.

Επειδή βλέπω οτι ξέρεις το αντικείμενο.Το αμάξι με τι πρέπει να το τρίψω που έχει τις γνωστές γρατσουνιές από τα χρόνια (2003) ;;;;
Όχι βαθιές γρατσουνιές, αυτές που γίνονται από το πλύσιμο κ.λ.π.
υ.γ. ποιά είναι η δουλειά σου;;;;

geopoumid
11-11-2011, 07:26
Επειδή βλέπω οτι ξέρεις το αντικείμενο.Το αμάξι με τι πρέπει να το τρίψω που έχει τις γνωστές γρατσουνιές από τα χρόνια (2003) ;;;;
Όχι βαθιές γρατσουνιές, αυτές που γίνονται από το πλύσιμο κ.λ.π.
υ.γ. ποιά είναι η δουλειά σου;;;;

.....................................................................................ΜΗΝΥΜΑ