PDA

View Full Version : ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ


Vagelis Gar
11-08-2011, 01:46
Και εδώ το site όπου μπορείτε να κάνετε τις καταγγελίες σας για τις παράνομες διαφημιστικές πινακίδες.

Χωρίς παράνομες διαφημιστικές πινακίδες (http://www.illegalsigns.gov.gr/)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-08-2011, 11:20
Ευχαριστούμε Βαγγέλη ... ;)

leandros
12-08-2011, 12:06
:sm8:

KAS
12-08-2011, 19:31
Με δεδομένο ότι στα περισσότερα καταστήματα της Αθήνας οι πινακίδες κατά κάποιον τρόπο είναι παράνομες , τι γίνεται ;Θα καταδίδει ο ένας τον άλλον ;
Eκτός και αν αναφέρονται μόνο οι πινακίδες που υπάρχουν στους δρόμους .

Vagelis Gar
12-08-2011, 21:12
Με δεδομένο ότι στα περισσότερα καταστήματα της Αθήνας οι πινακίδες κατά κάποιον τρόπο είναι παράνομες , τι γίνεται ;Θα καταδίδει ο ένας τον άλλον ;
Eκτός και αν αναφέρονται μόνο οι πινακίδες που υπάρχουν στους δρόμους .

Έχω την εντύπωση πως αφορά καταγγελίες για τα τεράστια πάνελ που στήνονται σε κεντρικά σημεία κεντρικών αρτηριών. (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος)

erasel
12-08-2011, 21:25
Ευχαριστούμε Βαγγέλη !! Δυστυχως εκμεταλλεύονται την άγνοία μας με οποιονδήποτε τρόπο!!

ntsmrtz
13-08-2011, 10:58
παιδια, δυστυχώς, αυτές οι διαφημιστικές πινακίδες που συνήθως τοποθετούνται στην πρασιά, μπορεί υπο προυποθέσεις (απόφαση οικείου δημοτικού ή νομαρχιακού συμβουλίου, εντός ιδεατού στερεού κτηρίου) να είναι και νόμιμες...
οι τεράστιες πινακίδες που βρίσκονται παραπλεύρως του δρόμου (π.χ στον περιφερειακό καρέα) είναι παράνομες ΚΑΙ επικίνδυνες.
ακόμα θυμάμαι -πριν καμιά 10αριά χρόνια στον καρέα- τεράστια διαφήμιση γνωστής μάρκας τσιγάρων (για γυναίκες :D) με το μοντέλο πλάτη να μας δείχνει την απίστευτη κορμάρα και κ#λ$ρ% της και εμένα παρολίγον να γίνομαι χαλκομανία πίσω από μία νταλίκα...Νεύρα

Arkas
13-08-2011, 11:02
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη για να απομακρυνθούν
τα εγκληματικά ικριώματα από τους δρόμους...