PDA

View Full Version : Χτύπησε παιδάκι ... κι έφυγε!


WhiTeRaN
12-08-2011, 14:16
Αναζητείται ο ασυνείδητος οδηγός της μηχανής που εγκατέλειψε το παιδάκι στο δρόμο :hmmm::hmmm::hmmm::mad::mad::mad:ΝεύραΝεύραΝεύρα



Θύμα εγκατάλειψης τροχαίου έπεσε χθες το απόγευμα στην οδό Ηροδότου, στην Αλικαρνασσό, ένα 10χρονο αγόρι. Σύμφωνα με πληροφορίες, το παιδί τραυματίστηκε από τον οδηγό διερχόμενης μηχανής, ο οποίος στην συνέχεια το εγκατέλειψε.

Το αγοράκι παρά το χτύπημα, κατάφερε και σηκώθηκε, τρέχοντας στο σπίτι του για βοήθεια.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι η οικογένεια του το μετέφερε αμέσως στο νοσοκομείο όπου διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί σοβαρό τραύμα στην σπλήνα.

Από την Αστυνομία διεξάγονται έρευνες για τον εντοπισμό της ταυτότητας του οδηγού με βάση τις μαρτυρίες αυτοπτών μαρτύρων, αν και το μηχανάκι δεν είχε πινακίδα κυκλοφορίας.

Δείτε εδώ (http://news247.gr/ellada/eidiseis/xtyphse_dekaxrono_kai_ton_egkateleipse.1326575.html)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-08-2011, 14:33
Ασυνείδητος ... τί άλλο να πούμε ???

napgeo
12-08-2011, 15:03
Βλάκας ναι ασυνείδητος όχι. Τι να σχολιάσεις πάνω σε τέτοια περιστατικά. Λυπηρό πάντως.....................

MARK
12-08-2011, 17:29
Νεύρα:mad:Νεύρα

staga1200
12-08-2011, 18:23
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ ! ! !Νεύρα

Hekima
12-08-2011, 19:36
Τον αληταρά το καθίκι :mad::mad:
μακάρι ο μικρούλης να γίνει γρήγορα καλά

ARGI
12-08-2011, 19:42
To καθίκι του κερατά..!!!ΝεύραΝεύρα
Εάν ήταν το δικό του το παιδί, θα ήθελε να γίνει κάτι ανάλογο...
Μακάρι η Παναγιά, να το βοηθήσει το παιδάκι, αυτές ημέρες που είναι...

adventure
12-08-2011, 21:00
Μακάρι να πάει καλά καλά το παιδάκι πρωτίστως γιατί η σπλήνα δεν παίζει .

:( :(

Και να πιάσουν το καθίκι και να το τσουβαλιάσουν .

ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

EOD-K9
12-08-2011, 22:04
Χθες διάβασα το σήμα

Αλήτης δολοφόνος

Mike_
13-08-2011, 13:10
Αλητεια...

ortho
13-08-2011, 13:23
Καλά θα κάνουν να τον μπουζουριάσουν τον αλήτη!ΝεύραΝεύραΝεύρα

dodosgs
13-08-2011, 13:40
Παιδιά χωρίς να θέλω να τον δικαιολογήσω τον μ@λ@κ@, φταίει και ο κ@λονόμος.
Μου έχει πει δικιγόρος οτι άμα χτυπήσεις άνθρωπο θα καταδικαστείς φταίς δεν φταίς.
Αυτό είναι ΑΔΙΚΟ και εξαναγκάζει τους οδηγούς να εγκαταλείπουν τα θύματα:(:(:mad::mad:

ortho
13-08-2011, 13:47
Αν θυμάμαι καλά πριν αρκετά χρόνια είχε σκοτωθεί ένας ηλικιωμένος όταν παρασύρθηκε από ΙΧ ενώ διέσχιζε τη Συγγρού πηδώντας τη νησίδα.

Οταν έγινε το δικαστήριο ο οδηγός του αυτοκινήτου αθωώθηκε.

Τα παιδιά όμως είναι παιδιά, δεν υπάρχει δικαιολογία. Είναι μαζί με τους ηλικιωμένους οι αδύναμοι κρίκοι στην αλυσίδα της κυκλοφορίας...

SenseiG
13-08-2011, 13:51
Δεν τον ειδε κανεις να τον τουλουμιασουν?:mad:

gandreas
13-08-2011, 14:33
Όταν λέγαμε ότι οι περισσότεροι που κυκλοφορούν χωρίς πινακίδα είναι αστυνόμοι μερικοί χαλιόντουσαν. Τώρα οι πιθανότητες είναι να είναι άνθρωπος του νόμου που έκανε αυτό το έγκλημα. Να δω πότε θα βάλουν μυαλό και θα ξεσκίζουν όσους δεν έχουν πινακίδα και ιδικά τους μπάτσους.
Δεν έχω κάτι μαζί τους αλλά μου την δίνει η εγκληματική αδιαφορία των συναδέλφων τους που κάνουν τα στραβά μάτια. Περαστικά στο παιδάκι

Sakis
13-08-2011, 14:46
Περαστικά στον μικρό ας ελπίσουμε ότι θα βγει αλώβητος από αυτό :(
Όσο για τον αληταρά δεν έχω λόγια :mad::mad:

CPretenteriS
13-08-2011, 19:49
:mad::mad::mad:

:(:(:(


---
- CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

siraxanz
13-08-2011, 21:51
:hmmm:ότι να πεις....αλήτης και παλιάνθρωπος, αλλά όλα εδώ πληρώνονται

WhiTeRaN
13-08-2011, 23:55
Παιδιά χωρίς να θέλω να τον δικαιολογήσω τον μ@λ@κ@, φταίει και ο κ@λονόμος.
Μου έχει πει δικιγόρος οτι άμα χτυπήσεις άνθρωπο θα καταδικαστείς φταίς δεν φταίς.
Αυτό είναι ΑΔΙΚΟ και εξαναγκάζει τους οδηγούς να εγκαταλείπουν τα θύματα:(:(:mad::mad:


Αδελφέ όσο άδικος κι αν είναι ο νόμος αυτός... η πιθανότητα του να βοηθήσεις να σωθεί μια ζωή μεταφέροντας στο νοσοκομείο τον τραυματία έγκαιρα είναι πολλή μεγάλη... κακές στιγμές και λάθη κάνουμε και έχουμε όλοι... αλλά όχι να παρατάμε τον άλλο χτυπημένο επειδή θα βρούμε τον μπελά μας...

Στο κάτω κάτω δεν νομίζω κι αυτός να ήθελε να χτυπήσει το παιδάκι... όμως θέλησε να το παρατήσει αβοήθητο.. και εδώ η διαφορά είναι τεράστια.. :(:(:(

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-08-2011, 00:12
Αδελφέ όσο άδικος κι αν είναι ο νόμος αυτός... η πιθανότητα του να βοηθήσεις να σωθεί μια ζωή μεταφέροντας στο νοσοκομείο τον τραυματία έγκαιρα είναι πολλή μεγάλη... κακές στιγμές και λάθη κάνουμε και έχουμε όλοι... αλλά όχι να παρατάμε τον άλλο χτυπημένο επειδή θα βρούμε τον μπελά μας...

Στο κάτω κάτω δεν νομίζω κι αυτός να ήθελε να χτυπήσει το παιδάκι... όμως θέλησε να το παρατήσει αβοήθητο.. και εδώ η διαφορά είναι τεράστια.. :(:(:(


Είναι αλήθεια ... :(:(:(

Υπάρχει κ η περίπτωση, το παιδάκι να του πετάχτηκε μπροστά του - ίσως κ το πιο πιθανό ....

Αλλά .... κακός σύμβουλος ο πανικός ... :cool:

TEOSS
14-08-2011, 00:36
Παιδιά χωρίς να θέλω να τον δικαιολογήσω τον μ@λ@κ@, φταίει και ο κ@λονόμος.
Μου έχει πει δικιγόρος οτι άμα χτυπήσεις άνθρωπο θα καταδικαστείς φταίς δεν φταίς.
Αυτό είναι ΑΔΙΚΟ και εξαναγκάζει τους οδηγούς να εγκαταλείπουν τα θύματα:(:(:mad::mad:

Ψέματα σου είπε !!! Δικηγόρο και αλήθεια δύσκολα θα βρεις να κάνουν παρέα …:sm7::sm7::sm7:

Το αδίκημα της εγκατάλειψης είναι πολύ σοβαρότερο του τραυματισμού εξ αμελείας ...Ο <<πελάτης>> πληρώνει περισσότερα!…:rolleyes::rolleyes:

Αυτοί που εγκαταλείπουν, ενεργούν έτσι (συνήθως) γιατί δεν έχουν ασφαλιστήριο ή οδηγούν μεθυσμένοι ή χωρίς δίπλωμα , όποτε όλη η τυχόν αποζημίωση τους βαρύνει.

Vagelis Gar
14-08-2011, 02:59
Στο Τμήμα οδηγός που τραυμάτισε και εγκατέλειψε το 10χρονο αγοράκι (http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/08/10_14.html)


http://3.bp.blogspot.com/-_srAOy5VGCI/TkbNMXF_jPI/AAAAAAABF10/dmUG07yYavk/s320/tromaktiko.jpg (http://3.bp.blogspot.com/-_srAOy5VGCI/TkbNMXF_jPI/AAAAAAABF10/dmUG07yYavk/s1600/tromaktiko.jpg)
Ένας 57χρονος που υπηρετεί ως διοικητικό προσωπικό στην ΣΕΑΠ παρουσιάστηκε το απόγευμα της Παρασκευής στο Τμήμα Τροχαίας Ηρακλείου και ανέλαβε την ευθύνη για...
τον τραυματισμό του 10χρονου αγοριού στην Αλικαρνασσό. Το αγοράκι διέσχιζε με το ποδήλατο του την οδό Ηροδότου όταν χτυπήθηκε από διερχόμενο δικυκλιστή, ο οποίος συνέχισε κανονικά την πορεία του, χωρίς να σταματήσει.

Παρά το σοκ, ο 10χρονος κατάφερε να σηκωθεί και να πάει στο σπίτι του. Οι γονείς του μόλις ενημερώθηκαν για το συμβάν, το μετέφεραν στο νοσοκομείο όπου διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί τραύμα στη σπλήνα.

Την Παρασκευή μάλιστα μέσω των τοπικών ΜΜΕ, η υποδιοικητής της Τροχαίας Ηρακλείου, Ζωή Αλεξάκη, απεύθυνε έκκληση προς όσους γνωρίζουν κάτι σε σχέση με την ταυτότητα του οδηγού καθώς το μηχανάκι δεν είχε πινακίδα κυκλοφορίας.

Ο 57χρονος που προφανώς ενημερώθηκε για τις εξελίξεις από την τηλεόραση, την ίδια ημέρα το απόγευμα πήγε στο Αστυνομικό Μέγαρο και δήλωσε την ταυτότητα του, γνωστοποιώντας παράλληλα ότι είναι ο άνθρωπος που αναζητούν.

Ο ίδιος υποστήριξε ότι δεν είχε καταλάβει ότι χτύπησε το παιδί, γι' αυτό και συνέχισε την πορεία του. Όταν χθες πληροφορήθηκε ότι το παιδί έχει χτυπήσει σοβαρά, αποφάσισε να παρουσιαστεί στην Αστυνομία και να αναλάβει την ευθύνη, εκφράζοντας παράλληλα την λύπη του για το συμβάν.

Πατρίς

EOD-K9
14-08-2011, 09:26
Παιδιά χωρίς να θέλω να τον δικαιολογήσω τον μ@λ@κ@, φταίει και ο κ@λονόμος.
Μου έχει πει δικιγόρος οτι άμα χτυπήσεις άνθρωπο θα καταδικαστείς φταίς δεν φταίς.
Αυτό είναι ΑΔΙΚΟ και εξαναγκάζει τους οδηγούς να εγκαταλείπουν τα θύματα:(:(:mad::mad:
:hmmm::hmmm:

Βλακιουλες για να μην πω κάτι χειρότερο ;)

EOD-K9
14-08-2011, 09:33
Όταν λέγαμε ότι οι περισσότεροι που κυκλοφορούν χωρίς πινακίδα είναι αστυνόμοι μερικοί χαλιόντουσαν. Τώρα οι πιθανότητες είναι να είναι άνθρωπος του νόμου που έκανε αυτό το έγκλημα. Να δω πότε θα βάλουν μυαλό και θα ξεσκίζουν όσους δεν έχουν πινακίδα και ιδικά τους μπάτσους.
Δεν έχω κάτι μαζί τους αλλά μου την δίνει η εγκληματική αδιαφορία των συναδέλφων τους που κάνουν τα στραβά μάτια. Περαστικά στο παιδάκι


Έχεις ενδείξεις για το τροχαίο ότι προκάλεσε μπατσος !?!?!?
Ή κουβέντα να γίνετε ??

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-08-2011, 09:55
Ας μην ανοίξουμε νέο κύκλο για το αν ήταν "όργανο" ή όχι

και ας μην ξεφύγουμε απ' το θέμα ...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-08-2011, 09:56
... το ότι παραδόθηκε ... είναι μια καλή αρχή ...





.

WhiTeRaN
14-08-2011, 10:40
Δεν το κατάλαβε λέει....

Πως είναι δυνατόν με μηχανή να χτυπήσει το παιδί με το ποδήλατο και να μην το καταλάβει... ??? :oοοοoh::oοοοoh:

@@ριες...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-08-2011, 10:44
Δεν το κατάλαβε λέει....

Πως είναι δυνατόν με μηχανή να χτυπήσει το παιδί με το ποδήλατο και να μην το καταλάβει... ??? :oοοοoh::oοοοoh:

@@ριες...


... λες και είχε νταλίκα ... :cool:

gandreas
14-08-2011, 13:08
Όταν λέγαμε ότι οι περισσότεροι που κυκλοφορούν χωρίς πινακίδα είναι αστυνόμοι μερικοί χαλιόντουσαν. Τώρα οι πιθανότητες είναι να είναι άνθρωπος του νόμου που έκανε αυτό το έγκλημα. Να δω πότε θα βάλουν μυαλό και θα ξεσκίζουν όσους δεν έχουν πινακίδα και ιδικά τους μπάτσους.
Δεν έχω κάτι μαζί τους αλλά μου την δίνει η εγκληματική αδιαφορία των συναδέλφων τους που κάνουν τα στραβά μάτια. Περαστικά στο παιδάκι


Έχεις ενδείξεις για το τροχαίο ότι προκάλεσε μπατσος !?!?!?
Ή κουβέντα να γίνετε ??

Κουβέντα να γίνεται:D και πάντα μιλάω για πιθανότητες.
Το θέμα είναι ότι αν είχε πινακίδα θα τον είχαν βρει αμέσως και λογικά δεν θα το σκεφτόταν καν να το έσκαγε

kostasx
17-08-2011, 12:23
Απ αλλού βαστάει ο μπάρμπας..και μας δουλεύει ψιλό γαζί Νεύρα
Εδω ένα πετραδάκι τρως και πονάς δύο μέρες..όχι να χτυπήσεις άνθρωπο..
Ποιός ξέρει τι είχε τσούξει..και σου λέει κάτσε να την κοπανήσω τώρα και απο αύριο βλέπουμε..Νεύρα

TEOSS
22-08-2011, 02:41
Απ αλλού βαστάει ο μπάρμπας..και μας δουλεύει ψιλό γαζί Νεύρα
Εδω ένα πετραδάκι τρως και πονάς δύο μέρες..όχι να χτυπήσεις άνθρωπο..
Ποιός ξέρει τι είχε τσούξει..και σου λέει κάτσε να την κοπανήσω τώρα και απο αύριο βλέπουμε..Νεύρα

Μπορεί να τα είχε τσούξει … ή απλά να παρουσιάστηκε για να αναλάβει την ποινική ευθύνη αυτός και όχι κάποιος άλλος …. :mad:

ntinopoulos
22-08-2011, 08:22
Έχεις ενδείξεις για το τροχαίο ότι προκάλεσε μπατσος !?!?!?
Ή κουβέντα να γίνετε ??
μαλλον κουβεντα να γινεται...:D