PDA

View Full Version : Καλα μιλαμε εχουμε ξεφυγει εντελως!!!


jarhead
15-08-2011, 00:06
Ελέγχουν υπαλλήλους με μικροτσίπ - NEWS247 (http://news247.gr/ellada/eidiseis/elegxoyn_ypallhloys_me_mikrotsip.1328929.html)

Απο αλλου το περιμεναμε , απο αλλου μας ερχετε...λεφτα δεν εχουν να πληρωσουν τους μισθους αλλα για αγορες....πρωτοι και καλυτεροιΝεύραΝεύραΝεύρα

erasel
15-08-2011, 00:54
Θέλουν να μας περάσουν διάφορα με την ευκαιρία της κρίσης του χρέους που δημιούργησαν δηλαδή ! Ελάχιστα είναι τυχαία πια! Τα πράγματα γίνονται όλο και πιο ξεκάθαρα μας θέλουν για σκλάβους και μόνο !:cool:

adventure
16-08-2011, 07:23
:hmmm::hmmm: ΝεύραΝεύρα

REK
16-08-2011, 15:42
TRAGIC!!ΝεύραΝεύραΝεύρα

SenseiG
16-08-2011, 16:01
:hmmm::hmmm::hmmm: :mad::mad:

κωστης
16-08-2011, 16:24
ΝΑ ΤΑ ΜΠΗΞΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ.

TEOSS
16-08-2011, 16:38
Θέλουν να μας περάσουν διάφορα με την ευκαιρία της κρίσης του χρέους που δημιούργησαν δηλαδή ! Ελάχιστα είναι τυχαία πια! Τα πράγματα γίνονται όλο και πιο ξεκάθαρα μας θέλουν για σκλάβους και μόνο !:cool:

Σκλάβους ??? Δούλους ???
Νο…Νο…Νο…
Το τσιπάρισμα είναι ήδη νόμος για τα ζώα….. κάνε την εύκολη αναγωγή ….για το πως μας βλέπουν ….
Νομίζω υπάρχει και μια λέξη , δεν θυμάμαι καλά …γκολεμ? γκλουμ ? γκόϊμ ?

:sm7::sm7::sm7:....:yz:yz:yz:yz...

gandreas
16-08-2011, 19:26
Εμένα μου κάνει, θα ξεχωρίσουν οι αργόσχολοι που δεν δουλεύουν και πίνουν καφέ στο σπίτι του φίλου τους από αυτούς που τρέχουν και γράφουν τον κοσμάκη(να το κακό:D).
Αν δουλεύει κάποιος δεν έχει να φοβηθεί κανέναν, ούτε να κρύψει που βρίσκετε

Vagelis Gar
16-08-2011, 19:42
Εμένα μου κάνει, θα ξεχωρίσουν οι αργόσχολοι που δεν δουλεύουν και πίνουν καφέ στο σπίτι του φίλου τους από αυτούς που τρέχουν και γράφουν τον κοσμάκη(να το κακό:D).
Αν δουλεύει κάποιος δεν έχει να φοβηθεί κανέναν, ούτε να κρύψει που βρίσκετε

Έχεις κάποια ιδέα από νανοτεχνολογία?
Έχεις ιδέα τι μπορεί να χωρέσει μέσα σε αυτόν τον κόκο ρυζιού που θα είναι τοποθετημένος στο σώμα μας?
Έχεις γενικά ιδέα για τι πράγμα μιλάμε εδώ πίσω από το πρόσχημα του "ελέγχου του ωραρίου εργασίας"?

Fuji
16-08-2011, 20:18
Έχεις κάποια ιδέα από νανοτεχνολογία?
Έχεις ιδέα τι μπορεί να χωρέσει μέσα σε αυτόν τον κόκο ρυζιού που θα είναι τοποθετημένος στο σώμα μας?
Έχεις γενικά ιδέα για τι πράγμα μιλάμε εδώ πίσω από το πρόσχημα του "ελέγχου του ωραρίου εργασίας"?

Να το παραγγείλει σε υπόθετο ο εν λόγω κύριος που κόπτεται για τους υφισταμένους του, και να δείξει πρώτος το καλό παράδειγμα ...

Vagelis Gar
16-08-2011, 20:22
Να το παραγγείλει σε υπόθετο ο εν λόγω κύριος που κόπτεται για τους υφισταμένους του, και να δείξει πρώτος το καλό παράδειγμα ...

;)

gandreas
16-08-2011, 23:03
Έχεις κάποια ιδέα από νανοτεχνολογία?
Έχεις ιδέα τι μπορεί να χωρέσει μέσα σε αυτόν τον κόκο ρυζιού που θα είναι τοποθετημένος στο σώμα μας?
Έχεις γενικά ιδέα για τι πράγμα μιλάμε εδώ πίσω από το πρόσχημα του "ελέγχου του ωραρίου εργασίας"?


Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά δεν πρέπει να αναφέρεται σε εμφύτευμα, αν είναι έτσι είμαι μαζί σου, αν όχι και είναι πχ μέσα στο ρολόι και λέει μόνο στίγμα και τίποτε άλλο, τοτε μου αρέσει:rolleyes:

ortho
16-08-2011, 23:08
Το πιό πιθανό να είναι σε μπρφή κάρτας.

Αλλά αν μπορούσα να ελέγχω τις λειτουργίες της μηχανής μου με τη σκέψη, δε θα έλεγα όχι!;)

jarhead
16-08-2011, 23:09
Το πιό πιθανό να είναι σε μπρφή κάρτας.

Αλλά αν μπορούσα να ελέγχω τις λειτουργίες της μηχανής μου με τη σκέψη, δε θα έλεγα όχι!;)


Εσυ μην χασεις....:sm7::sm7::sm7:

TEOSS
16-08-2011, 23:14
Το πιό πιθανό να είναι σε μπρφή κάρτας.

Αλλά αν μπορούσα να ελέγχω τις λειτουργίες της μηχανής μου με τη σκέψη, δε θα έλεγα όχι!;)


Εάν η σκέψη σου όταν οδηγείς <<ξεφύγει>> , τι θα κάνει η μηχανή ???
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Vagelis Gar
16-08-2011, 23:18
Σε συνέντευξη σήμερα το μεσημέρι στην ΕΤ1 ο δήμαρχος Τρικκαίων Χρήστος Λάππας είπε πως ψάχνουν να βρουν τον καλύτερο δυνατό τρόπο να ελέγχουν τους υπαλλήλους του δήμου και ΔΕΝ απέκλεισε το ενδεχόμενο του τσιπ.
Να μην ήξερε τον ντόρο που έχει προκληθεί από το συγκεκριμένο σημοσίευμα? Λίγο δύσκολο το βρίσκω........

ortho
16-08-2011, 23:43
Εσυ μην χασεις....:sm7::sm7::sm7:
Για σκέψου το! Να χρειαστεί να σταματήσεις απότομα....πόσο κοστίζει σε μέτρα ο χρόνος που κάνει η εντολή από το μυαλό να πάει στις μανέττες;

Εάν η σκέψη σου όταν οδηγείς <<ξεφύγει>> , τι θα κάνει η μηχανή ???
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:


Σούζα το αλογάκι!

ortho
16-08-2011, 23:45
Σε συνέντευξη σήμερα το μεσημέρι στην ΕΤ1 ο δήμαρχος Τρικκαίων Χρήστος Λάππας είπε πως ψάχνουν να βρουν τον καλύτερο δυνατό τρόπο να ελέγχουν τους υπαλλήλους του δήμου και ΔΕΝ απέκλεισε το ενδεχόμενο του τσιπ.
Να μην ήξερε τον ντόρο που έχει προκληθεί από το συγκεκριμένο σημοσίευμα? Λίγο δύσκολο το βρίσκω........

Βαγγέλη μάλλον το τέταρτο δημοσιότητας που του αναλογεί αναζήτησε ο δήμαρχος. Οπως είπε κι ο Νίκος πιό πάνω θα του τα περάσουν με κλύσμα.

jarhead
17-08-2011, 00:01
Για σκέψου το! Να χρειαστεί να σταματήσεις απότομα....πόσο κοστίζει σε μέτρα ο χρόνος που κάνει η εντολή από το μυαλό να πάει στις μανέττες;




Σούζα το αλογάκι!



Bρε η εντολη θα φυγει...τα φρενα θα λειτουργησουν?:confused::confused::confused:

gandreas
17-08-2011, 01:16
Το πιό πιθανό να είναι σε μπρφή κάρτας.

Αλλά αν μπορούσα να ελέγχω τις λειτουργίες της μηχανής μου με τη σκέψη, δε θα έλεγα όχι!;)



Μια ομαδική με ένα τέτοιο τσιπάκι δεν θα με χάλαγε καθόλου(για την μηχανή),
Θα διασφάλιζε την μπέμπα μας:D

mario
17-08-2011, 14:37
δεν μπορω να καταλάβω πλέον τι γίνεται! :hmmm:

jarhead
17-08-2011, 14:40
δεν μπορω να καταλάβω πλέον τι γίνεται! :hmmm:

Αμ εγω να δεις:yz:yz:yz

EOD-K9
17-08-2011, 16:12
δεν μπορω να καταλάβω πλέον τι γίνεται! :hmmm:

Οτι λένε οι γραφές έρχεται σιγά σιγά :hmmm:

BOXER
18-08-2011, 03:15
Οτι λένε οι γραφές έρχεται σιγά σιγά :hmmm:

... γρηγορα, μπορω να σου πω................ :cool: :( :( :(!!!

Fuji
18-08-2011, 12:16
Οτι λένε οι γραφές έρχεται σιγά σιγά :hmmm:

Τότε δε πρέπει να στεναχωριέσαι. ;)