PDA

View Full Version : Θύμωσα...


REK
21-08-2011, 09:22
Για ακόμη μια φορά η βαριά μας βιομηχανία, ο ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ, διαπιστώσαμε οικογενιακός, οτι ασθενεί και μάλιστα ΒΑΡΙΑ.
Χθές το βράδυ μαζι με την γυναίκα μου αποφασίσαμε να κάνουμε το τραπέζι στην μητέρα μου και τον αδερφο μου στην Καλαμάτα.
Μετά απο θετικές συστάσεις που είχαμε ακούσει για την συγκεκριμένη ταβέρνα αποφασίσαμε να πάμε στο ΚΙΟΥΠΙ στην περιοχή Αρχοντικό Αβίας,λίγα χλμ μακριά απο την πόλη.
Λοιπόν για να μην γράφω πολλά και σας κουράζω,φάγαμε τα μισά ορεκτικά μετά απο μία ώρα, απο την ώρα που κάτσαμε,τα κυριως πιατα ήρθαν κατα μια παραξενη σειρά,πρώτα της ώρας και τελευταίο το μαγειρευτό:mad::confused::mad:,τα κρέατα του μάλλον κακά,ζητήσαμε τουλάχιστον 3-4 φορές να μας φέρουν ένα μπουκάλι νερό.
Το συγκεμεκρινό μαγαζί παρόλαυτα έχει όλα τα εχέγγυα για να μπορουσε να είναι πολύ πολύ καλύτερο, βρίσκεται πάνω στην θαλασσα με ώραια παραλία, και με απίστευτη σκιά.

:mad::(ΝεύραΚΡΙΜΑ!!Νεύρα:(:mad:

SenseiG
21-08-2011, 09:56
Ειναι η εποχη που σου λεει περαστικοι ειναι θα φα:rolleyes:νε και θα φυγουν το σωστο πρωσοπικο δεν επαρκει και περνουν ασχετους και γενικα τα συνηθησμενα της εποχης.
Τον χειμωνα τρεχουν να σε ευχαριστησουν...

FILOKALI
21-08-2011, 13:25
Αγαπητέ Φίλε έλα στην Πάτρα, να σε πάω στου Τζόλα να πάθεις για να μάθεις άλλη φορά να μην πηγαίνεις σε λάθος προορισμούς.

commander
21-08-2011, 13:29
Νεύρα:τι να πει κανεις...!!!!

adventure
21-08-2011, 13:39
Αυτο που λέω πάντα σε κουβέντες εδώ στο νησί αντί να προσέχουμε τον Ελληνα κοιτάμε πως να του τα πάρουμε με οποιονδήποτε τρόπο χωρίς ίχνος εξυπηρέτησης .

ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

SenseiG
21-08-2011, 13:41
Αυτο που λέω πάντα σε κουβέντες εδώ στο νησί αντί να προσέχουμε τον Ελληνα κοιτάμε πως να του τα πάρουμε με οποιονδήποτε τρόπο χωρίς ίχνος εξυπηρέτησης .

ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα




Και στην Κερκυρα Δημητρη τα ιδια κανανε και τωρα βαρανε το κεφαλι τους ...:mad:

adventure
21-08-2011, 14:00
Και στην Κερκυρα Δημητρη τα ιδια κανανε και τωρα βαρανε το κεφαλι τους ...:mad:

Στην τελική ας προσέχανε Γιώργο αυτοί θα χάσουν .

ΝεύραΝεύραΝεύρα

Jefe
21-08-2011, 14:20
Για ακόμη μια φορά η βαριά μας βιομηχανία, ο ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ, διαπιστώσαμε οικογενιακός, οτι ασθενεί και μάλιστα ΒΑΡΙΑ.
Χθές το βράδυ μαζι με την γυναίκα μου αποφασίσαμε να κάνουμε το τραπέζι στην μητέρα μου και τον αδερφο μου στην Καλαμάτα.
Μετά απο θετικές συστάσεις που είχαμε ακούσει για την συγκεκριμένη ταβέρνα αποφασίσαμε να πάμε στο ΚΙΟΥΠΙ στην περιοχή Αρχοντικό Αβίας,λίγα χλμ μακριά απο την πόλη.
Λοιπόν για να μην γράφω πολλά και σας κουράζω,φάγαμε τα μισά ορεκτικά μετά απο μία ώρα, απο την ώρα που κάτσαμε,τα κυριως πιατα ήρθαν κατα μια παραξενη σειρά,πρώτα της ώρας και τελευταίο το μαγειρευτό:mad::confused::mad:,τα κρέατα του μάλλον κακά,ζητήσαμε τουλάχιστον 3-4 φορές να μας φέρουν ένα μπουκάλι νερό.
Το συγκεμεκρινό μαγαζί παρόλαυτα έχει όλα τα εχέγγυα για να μπορουσε να είναι πολύ πολύ καλύτερο, βρίσκεται πάνω στην θαλασσα με ώραια παραλία, και με απίστευτη σκιά.

:mad::(ΝεύραΚΡΙΜΑ!!Νεύρα:(:mad:




Υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι δυστυχώς Γιώργη κ καλά έκανες κ το ανέβασες το θέμα, γιά να αρχίσουμε να τους αποφεύγουμε όλοι! ;)




Jefe

katsab
21-08-2011, 14:41
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΕΛΑΤΗ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΡΠΑΧΤΕΣ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΕΞΟΔΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.ΣΤΕΡΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΣΗ...

paramedic
21-08-2011, 17:00
Φέτος στο Ρεθυμνο που είμαι ήδη 1 εβδομάδα(ερχομαι καθε χρόνο λόγω εξοχικού του πεθερού) καλό φαγητό εξω κανα δυο φορές που έφαγα δεν βρήκα ενω παλιότερα ολο και κατι έπαιζε. Κοιτάνε να πάρουν το ευρο του ξένου φτωχοτουρίστα και όχι το δικό μου που θα έρθω και του χρόνου ή θα πω στο φιλο μου που θα έρθει εδώ που θα πάει να φάει,να μείνει κλπ.
Πάντως απο τότε που άρχισα να βλέπω τις εκπομπές αυτού του Αγλλου του ξανθού που λέει όλο F..Κ σε εστιατόρια που πηγαίνει είμαι πιο καθίκι στους απατεώνες. Πχ είναι ξαναζεσταμένο απο φούρνο μικροκυμμάτων αυτό που παρήγγειλά? Πάρτο πίσω και φέρε άλλο εγώ δεν το πληρώνω!! Δεν έκοψες απόδειξη? Τρέχα πίσω να κόψεις και έλα να πάρεις τα λεφτά.

Mits70
21-08-2011, 18:13
Βρε Γιώργη τι το ήθελες και εσύ το φαϊ έξω......:sm7::sm7:

yns
21-08-2011, 19:01
Συβοτα χθες: Τρωμε τις πιτσες μας (1 ωρα με το ρολοι μετα την παραγγελια) και οταν ερχεται η ωρα να πληρωσουμε εννοειται δεν φερνει αποδειξη. Την ζηταω στην κοπελα και μου φερνει το χαρτι της ηλεκτρονικης παραγγελιας. Παω με αυτο στο αφεντικο μεσα και οταν του ανεφερα τη μαγικη λεξη ΣΔΟΕ τα εβαλε με την κοπελα και μου την εκοψε εκεινη τη στιγμη.

Η αλλη πιτσερια της παραλιας ειχε τα τραπεζια τοσο κολλητα μεταξυ τους που μου θυμησε στρατο και οταν του το ειπα οταν με επρηζε για να κατσω μου απαντησε να ερθω τον Ιουνιο που δεν εχουν κοσμο...

DERTILAS
21-08-2011, 19:48
Παντως υπαρχουν και αλλα παραδειγματα που η κριση, εχει φερει παλι το χαμογελο και την σωστη εξυπηρετηση σε καποια μαγαζια.....δουλεια δικια μας ειναι να τα βρισκουμε και να περναμε εμεις καλα και να επιβραβευονται αυτοι που κανουν καλα την δουλεια τους.....!

REK
21-08-2011, 22:03
Αγαπητέ Φίλε έλα στην Πάτρα, να σε πάω στου Τζόλα να πάθεις για να μάθεις άλλη φορά να μην πηγαίνεις σε λάθος προορισμούς.

σαν τα λές καλά ρε συ Θοδωρή..:):);)

REK
21-08-2011, 22:11
Στην τελική ας προσέχανε Γιώργο αυτοί θα χάσουν .


ΝεύραΝεύραΝεύρα


το χειρότερο απο όλα αυτά ρε παιδιά είναι οτι μάλλον, όλοι αυτοί οι απίστευτοι τυποι που λέγονται επιχειρηματιες και ιδιωκτήτες εστιατορίων, δεν αναλογίζονται ποια ειναι η περιρέουσα ατμόσφαιρα:confused::confused:,δεν καταλαβαίνουν οτι βρισκόμαστε στο χείλος του γκρεμού:confused::confused:,μέχρι πότε ρε μαμώτο θα πρέπει να τους ανεχόμαστε:confused::mad::confused::(Νεύρα

πόσοι πρέπει δλδ να κλείσουν για να καταλάβουν..:mad::mad::mad:

REK
21-08-2011, 22:11
Βρε Γιώργη τι το ήθελες και εσύ το φαϊ έξω......:sm7::sm7:


;):);)

Eftixis
21-08-2011, 22:13
Λευκάδα Ναύπακτος ζακινθος 10 μέρες τυχεροί στο φαΐ ποιοτικό και οίκονομικα το μυστικό ρωτουσαμε συμφουρμίτες και ντόπιους

REK
21-08-2011, 22:17
Παντως υπαρχουν και αλλα παραδειγματα που η κριση, εχει φερει παλι το χαμογελο και την σωστη εξυπηρετηση σε καποια μαγαζια.....δουλεια δικια μας ειναι να τα βρισκουμε και να περναμε εμεις καλα και να επιβραβευονται αυτοι που κανουν καλα την δουλεια τους.....!


φίλε Λάμπρο συμφωνώ 100% και τα επιβραβευω και περιμένω και απο πολλους ακόμη να ακολουθήσουν το παραδειγμα αυτών που αναφαίρεις..;):)
..αλλά θα πρέπει να λέμε και τα κακα και ασχημα για να τα αποφευγουμε μπας και βάλουν μυαλό..

και έχω ξαναπεί η καλύτερη διαφημιση(και δυσφημιση) είναι αυτή που γινεται απο στόμα σε στόμα..:cool:

REK
21-08-2011, 22:19
Λευκάδα Ναύπακτος ζακινθος 10 μέρες τυχεροί στο φαΐ ποιοτικό και οίκονομικα το μυστικό ρωτουσαμε συμφουρμίτες και ντόπιους


μπράβο ρε Ευτύχη..για αυτό GS FORUM..:sm8::sm8::sm8:

Strats
21-08-2011, 22:48
Εμ, μου θες Καλαμάτα, δεν έρχεσαι εδώ να φας paella de Antonia, να ευχαριστηθεί η ψυχή σου, φρέσκο πράμα, και χωρίς καθυστερήσεις :D

adventure
21-08-2011, 22:56
το χειρότερο απο όλα αυτά ρε παιδιά είναι οτι μάλλον, όλοι αυτοί οι απίστευτοι τυποι που λέγονται επιχειρηματιες και ιδιωκτήτες εστιατορίων, δεν αναλογίζονται ποια ειναι η περιρέουσα ατμόσφαιρα:confused::confused:,δεν καταλαβαίνουν οτι βρισκόμαστε στο χείλος του γκρεμού:confused::confused:,μέχρι πότε ρε μαμώτο θα πρέπει να τους ανεχόμαστε:confused::mad::confused::(Νεύρα

πόσοι πρέπει δλδ να κλείσουν για να καταλάβουν..:mad::mad::mad:


Δεν τραβάμε κανένα απολύτως ζόρι ;) απλά δεν ξαναπάμε και φυσικά το μεταφέρουμε στους φίλους μας για το χάλι που επικρατή σε όλα αυτά τα ακατονόμαστα Νεύραμαγαζιά-εστιατόρια .

Και ας προσέχανε τα ωραία μας λεφτάκια τους αφήνουμε στην τελική.

:cool: :cool: :cool:

:) :) :)

seller1
21-08-2011, 23:27
Τελευταία χρονιά είναι αυτή που χαίρονται όλοι αυτοί οι λοπωδύτεςΝεύραΝεύραΝεύρα
Από του χρόνου θα έχουν κλείσει οι μισοί:hmmm::hmmm:

frits
21-08-2011, 23:50
Εμ, μου θες Καλαμάτα, δεν έρχεσαι εδώ να φας paella de Antonia, να ευχαριστηθεί η ψυχή σου, φρέσκο πράμα, και χωρίς καθυστερήσεις :D

Απόδειξη κόβεις φίλε Στράτο ;;;; :)


Καλώς ήρθες....;)

Syvaris
22-08-2011, 00:24
ηθελες και βολτούλες......
παλι καλά που δεν σας έβαλε να τα μαγειρέψετε κιολας:sm7::sm7: